DIAMANT De komt, R-A-I- Geert Hoogeveen, Mr. Cornelisstr. 54-56 Bak- en Braadvet DONDERDAG I FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD' 6 ZANDVOORT WETHOUDER MOLENAAR GEEFT EEN UITEENZETTING. WAAROM WEIGERT DE REGEERING SUBSIDIE? Woensdagavond heeft in Zomerlust een bij eenkomst plaatsgehad, waarop wethouder Molenaar een uiteenzetting heeft gegeven van de kwestie der geweigerde rijkssubsidie voor de steunregeling. De zaal was tot de laatste plaats bezet, er waren dus ruim 350 personen aanwezig, w.o. de raadsleden Groen en Paap, wethouder Siegers en de heer Tiemeyer. De vergadering stond onder leiding van den heer E. Blanke uit Haarlem, die zei, dat gestreefd zou worden naar een volkomen objectieve uit eenzetting, zonder de politiek er bij te halen. Wethouder Molenaar gaf als voor zitter van den Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon een uiteenzetting van dien Dienst, die uit 16 leden bestaat met den heer Mole naar, van verschillende politieke kleur en door den raad benoemd, en verdeeld in 4 com missies. Deze dienst staat nog geheel achter spreker. De eerste sensatieberichten verleden week toonden aan, dat er sprake was van een aanval op den wethouderszetel. Spr. is wet houder van Sociale Zaken en van Onderwijs, doch hij is geen ambtenaar. Hij is wel verant woordelijk en zal er niet aan denken zich te verschuilen achter ambtenaren. De gemeente Zandvoort heeft 9 maanden noodig gehad om te komen tot een aanvraag om rijkssubsidie. Nog nooit is een dergelijke subsidie van het rijk ontvangen. Op 12 Juni 1932 vroeg men er om. Bij die steunverleening waren nieuwe voorschriften noodig. O.a. wer den den gesteunden vragenlijsten voorgelegd, waarop ingevuld moesten worden beroep, laatste betrekking, loon enz. Dit zijn de steun- staten. Spr. noemde toen de steunbedragen voor visschers en andere arbeiders, waarbij hij con stateerde. dat de eersten f 3 krijgen, en een bouwvakarbeider f 12, terwijl de kindertoeslag eveneens verschillend is. Hij vraagt, of vis- scherskinderen misschien minder eten dan die van een bouwvakarbeider. (Interruptie: Nog meer! Applaus.) Er is gesproken over „radeeren". Dit betreft het veranderen van de bedragen der grond- loonen in het vrije bedrijf, die op normaal peil zijn gebracht. De regeering heeft de arbeiders in 27 klassen ondergebracht. Voor deze classi ficatie is locale kennis vereischt en de com missie heeft met deze kennis dan ook geclas sificeerd. Als een grondwerker in de zomer maanden gevaren heeft of een opperman bij een bierbottelaar gewerkt, dan classificeerde men niet naar het laatste beroep, doch naar het eigen vak. Nu is vermoedelijk verbetering op komst, als het zomerbedrijf niet meer bij de classificatie in aanmerking wordt, genomen. Van dat wijzigen der bedragen heeft niemand voordeel gehad, al had dat wel kunnen ge beuren. Ter voldoening aan de regeeringsvoorschrif- ten is per 1 Aug. eën ambtenaar benoemd, die terzake zeer kundig is. Zes maanden zijn ver- loopen en nu dacht iedereen, dat de zaken in orde zouden zijn. Vroeger is men misschien slordig geweest. De regeering tracht zich te onttrekken aan de subsiöieering aan de gemeente. Men dacht dat de raadscommissie Maandagavond met feiten zou zijn gekomen. Als er opzettelijke misleiding van de regeering had plaatsgehad zou spr. er nu niet staan als wethouder of raadslid. Stempellijsten zijn weggegooid, wat fout is. Toen op het ontbreken gewezen werd, heeft spr. als tegencontróle aangehaald de nog aan wezige wekelijksche kaarten der werkloozen met het gezinsinkomen. De rijkscontroleur noemde het ontbreken der lijsten niet van overwegend belang. Als men dan spreekt over het ..verdonkeremanen van dokumenten", met de bedoeling om iemand, een wethouder, naar de vuilnisbelt te werpen, dan heeft spr. voor hem. die dat zegt, geen goed woord over. Spr. citeerde de spreuk, die boven de schouw in de raadszaal staat: Alle man van pas te maken, En door iedereen bemind, Zijn d'onmogelijkste zaken. Die men in de wereld vindt. En voorts Trekt u niet aan wat ieder zegt, Doch doet wat billijk is en recht, (luide bijval). Tenslotte las hij de volgende verklaring voor, namens het oudste lid tevens waarnemend voorzitter van den dienst, den heer Tiemeyer: Om zeker te weten, dat er niet is gebeurd, wat men er van denkt, heeft de heer Bus ons verklaard, dat de raadscommissie nimmer de administratie gevraagd had, en verklaarde verder, dat er niets in de steunbedra gen was veranderd of onregelmatigheden door de commissie, de heer Vinke en mij wa ren gepleegd. Dat verder de boeken en beschei den door den gemeente-accountant worden gecontroleerd en nimmer een onjuist rapport bij B. en W. is binnengekomen". (Applaus). Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een viertal per sonen gebruik maakte. Een der sprekers was van meening, dat er geknobeld was met de belangen van de gemeente, al had het hart er dan ook bij gesproken. De aansprakelijke per sonen dienden daarvoor gestraft te worden. De heel Molenaar diende de sprekers van repliek en eindigde met het aankondigen van een andere bijeenkomst over: Waarom een Zuiderbad? De vergadering had een ordelijk verloop. AERDENHOUT HARMONISCHE OPBOUW VAN STAD EN LAND. Donderdagavond, 8 Februari zal de heer J. J. Talsma, lid'van het bestuur van het Neder- landsch Instituut, voor Volkshuisvesting en Stedebouw. daartoe door de Vereeniging ..Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" uitgenoo- digd. over bovengemeld onderwerp een voor dracht houden voor leden en genoodigden. Vooral in onze omgeving is het zoo schrijft het bestuur aan de leden dezer vereeniging een feit. dat het probleem, hoe de noodzake lijke uitbreiding van de bebouwde kommen te doen plaats vinden, met behoud zooveel moge lijk van natuurschoon, met aanleg van be hoorlijke verkeerswegen, met uitsparing van voldoende ruimte voor plantsoen, wandelplaat sen. terreinen voor sport en recreatie, bijzon dere moeilijkheden oplevert. De lezing zal worden gehouden in de groote bovenzaal van Hotel-Restaurant „Boeken- roode" te Heemstede-Aerdenhout. stond .JX»J N.V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL 'S-GRAVENHAGE ★AMSTERDAM! Agent voor Haarlem en Omstreken: (Adv. Ingez. Med.) STADSNIEUWS VOORDRACHT PROFESSOR WILLIAM STERN Men schrijft ons: Prof. Dr. William Stern heeft 31 Januari gesproken in de aula van het Kennemer Lyceum. De Rector van het Lyceum, Dr. A. de Vletter, leidde hem met een kort woord in. Het onderwerp van dezen eersten avond was: „Von der Kindheit zum Jugendalter". Spreker schetste de geestelijke habitus van het heel jonge kind, de opkomende moei lijkheden der Trotzperiode (4 jaar), die men wel eens de Kindneitspubertat noemt, bleef daarna stil-staan bij de Realistische Periode (610 jaar) en sprak vervolgens over de Vorpubertat en de eigenlijke Pubertatsjahren. Hij deelde een en ander mede over de stellig bij meisjes in den aanvang van de puberteit zeer negatieve phase, die langzaam overgaat in een meer positieve periode. Spreker wees erop, dat de grenzen dezer periode niet scherp te trekken zijn, dat er sprake is van vroege puberteit en late pu berteit, zelfs van blijvende puberteit (Pube- rilisme cf. Infantilisme), ook van verschijn selen van Puberilisme op verschillende ge bieden, als voorbeeld Goethe. Vergeleken werd het evolutieve type met het revolutieve type. tijdens welks ontwikkeling de gevaren groot zijn, ook echter kans op het tot stand komen van geestelijke en zedelijke kracht. Als typisch verschijnsel van deze revolutieve puber noemde spreker de Sprunghaftigkeit. Ais typisch verschijnsel van de puber in het algemeen behandelde Professor Stern uitvoe rig het opkomen van het Ichbewusstsein, de ontdekking van de eigenlijke plaats in de wereld en van het eigenlijke Innenleben, 2. het onzekere tusschen de stelligheid van de kindsheid en die van den volwassene (Ernst- spiel), 3. de Zerrissenheit van het zieleleven. Bij deze punten stond de spreker uitvoerig stil. Hij gaf voorbeelden van het egoïstisch reageeren van het jonge kind op de dingen van de buitenwereld, op het egoreflexive rea geeren van de puber op de dingen van het leven. Hij schetste de vermoeidheid en wan- hoopsstemming van veel Jifgendlichen, wijd de uit over de Weltschmerz, over de veelvul dige levensanalyse der jonge menschen van 14—17 jaar, die eigenlijk allemaal jonge psy chologen zijn, bezig met de bestudeering van het eigen-ik, maar ook met de verhouding tot andéren. Met aardige voorbeelden uit dagboe ken, door Professor Stern zelf uitgegeven en door anderen gepubliceerd, schetste de spre ker eenige der typische verschijnselen. Hij eindigde met een beschouwing over de verhouding van den puber tot ruimte en tijd, sprak over de behoeften van de Jugendlichen aan een eigen ruimte, eigen kamer, eigen kast en het rondzwerven in de groote wereld ruimte (avonturenzucht, Wandertrieb) en deelde mede, hoe in de puberteitsjaren verle den en toekomst beteekenis krijgen, histori- schen zin ontstaat en levensplannen worden ontworpen en evenals op het vierde jaar dag droomen, wenschdroomen, aan de fantasie ruimte wordt gelaten. FAILLISSEMENT. Zooals wij meedeelden is in staat van faillissement verklaard A. J. Tabbers, kapper. Heerensingel 35 te Haarlem. Ter voorkoming van misverstand verzoekt men ons mede te deelen, dat dit niet de heer A. P. Tabbers is. die in het perceel Heerensingel 35 een kapperszaak drijft, maar zijn zoon, die een kapperszaak in Haarlemmermeer heeft ge had, doch thans bij zijn vader inwoont. BEVORDERING DER GEZONDHEID IN DE GRAVISCHE VAKKEN. Propaganda-feestavond. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot bevordering der gezondheid in grafische vakken houdt Zaterdag 3 Februari een pro paganda-feestavond in het gebouw St. Bavo, Smedestraat. Het programma vermeldt een filmvoorstel ling betreffende het leven en werken van bovengenoemde vereeniging in haar sanato rium te Eerbeek en het herstellingsoord en kinderhuis te Zeist. Een mooie film, die dui delijk en op humoristische wijze het vele en nuttige werk der vereeniging demonstreert. Medewerking verleenen de tooneelclub „Ons Genoegen" die ten tooneele zal brengen de klucht in één bedrijf „Arme Rijken". The Happy Band en de heer Joop Wikke, tenor. Na afloop van dit programma wordt er gedanst. Het bestuur wekt allen op, dezen feestavond te bezoeken, zoodat een flink batig saldo kan afgedragen worden. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.41 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 uur Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Tal moed Thora worden verricht in het Gemeente gebouw, Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Syna goge Lange Begijnestraat 11. 45 ets p. pond - 221 ets p. half pond (Adv. Ingez. Med.) DE HAARL. BROCKWAY MIJ. Wij ontvingen een uitvoerig ingezonden stuk met klachten over de Brockway-Mij., waaraan het volgende is ontleend. De jongste wijziging van lijn 2 is nadeelig voor het publiek. Dit traject wordt eenige Kilometers korter. Bovendien zullen geregel de passagiers het niet aangenaam vinden als zij b.v. gewoon zijn bij de Amsterdamsche Poort, op de Amsterdamsche Vaart of in de Nagtzaamstraat uit te stappen, nu meegeno men te worden eerst al door de stad, dan over het smalle bruggetje bij de Dubbele Buurt en daarna door de smalle Dubbele Buurt en het Slachthuis- en het Amsterdamsche kwartier. Een rit Station-Nagtzaamstraat zal dan onge veer 20 minuten duren. In 15 a 20 minuten loopt men gemakkelijk van het Station naar de Amsterdamsche Poort of de Nagtzaam straat. Waar blijven, vraagt inzender, de 13 nieu we bussen, die er binnen 2 jaar moesten zijn, zooals de voorwaarde luidt, waarop aan de Brockway ongeveer 2 jaar geleden ver lenging van concessie is verleend? Slechts 4 nieuwe bussen rijden er: de andere zijn alle opgeknapte bussen, sommige reeds 7 a 3 jaar oud. Tenslotte een ontslagquaestie. Een chauffeur, meenende dat hij onrecht vaardig ontslagen was, ging in beroep bij B. en W., (het beroep is één van de voorwaar den waaronder concessie is verleend). Na onderzoek beslisten B. en W. dat het ontslag inderdaad onrechtvaardig was en droegen de „Brockway"-directie op, den ont slagene weer in zijn oude functie te herstel len. Nooit, ondanks herhaalde pogingen van den betrokkene, is deze echter weer aange nomen. Tot zoover deze klachten, die wij onder de aandacht van de directie der Brockway-Mij. alhier hebben gebracht. Ons werd het volgende medegedeeld. Er zijn natuurlijk bij een wijziging van een lijn altijd eenige menschen, die er niet mede ingenomen zijn, maar in dit geval is het aan tal bevoordeelden veel grooter dan het aantal benadeelden. Alleen voor de buurt in de on middellijke nabijheid van de Amsterdamsche Poort bestaat misschien eenig recht tot klagen, maar voor de Amsterdamsche buurt biedt de wijziging ongetwijfeld voordeel. Over het aantal nieuwe bussen heeft de directeur, de heer Van der Wal, te Amsterdam zich met B. en W. verstaan. Over de ontslagquaestie werd ons gezegd dat deze al ongeveer twee jaren oud is. B. en W. hebben indertijd bepaald, dat de betrokken chauffeur bij een eventueele vacature weer zou worden aangenomen. Er heeft zich echter nadien geen vacature voorgedaan. Integen deel: er zijn menschen ontslagen. GESLAAGD. Aan de Universiteit van Amsterdam is de heer J. Muller Haarlem, geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen. Geen reden tot ongerustheid KWATTA's SOLDAATJES blijven hun waarde altijd houden (Adv. Ingez. Med.) INCASSODIENST. Woensdag nam de commies bij den Incas- sodienst, de heer D. F. Volkers, na 30 jaren dienst, afscheid van de ambtenaren. Dit af scheid had een intiem karakter. In de directie kamer hadden zich alle ambtenaren verza meld toen de directeur, de heer J. H. Borger het woord nam. Spr. memoreerde de groote plichtsbetrachting die de heer Volkers steeds heeft getoond en zijn prettigen persoonlijken omgang. Voor dit alles dankte spr. en voegde daaraan den wensch dat de gezondheidstoe stand van den heer Volkers het mogelijk zou maken dat hij nog vele jaren op zijn loop baan met voldening kon terug zien. Namens de ambtenaren sprak de heer Questro. Deze legde den nadruk op het feit dat de heer Volkers altijd is geweest een chef met wien het prettig was te werken. Spr. ont veinsde zich niet dat in de jaren wel eens verschil van inzicht is geweest, doch memo reerde dat altijd een weg voor een goede oplossing is gevonden. Namens allen bood spr. den scheidenden ambtenaar een ge schenk ter herinnering aan. Een persoonlijk woord sprak de heer P. Jongbloed, dank brengende voor de jaren van samenwerking. De heer Volkers dankte den directeur voor zijn waardeerende woorden en zeide, slechts zijn plicht te hebben gedaan. Ook de ambte naren dankte spr. voor het aangeboden ge schenk en de heeren Questro en Jongbloed voor hun waardeerende woorden. Spr. hoopte nog jaren te mogen genieten van zijn pensioen en dat de ambtenaren hem niet zouden vergeten. Met een handdruk namen daarna allen persoonlijk afscheid. OPENBARE WERKEN. HET AFSCHEID VAN DEN HEER H. DE LUGT. In aansluiting met het in ons vorig nummer opgenomen kort bericht betreffende het af scheid van den heer H. de Lugt schrijft men ons: Heden, 1 Februari, verlaat de heer H. de Lugt, Bouwkundige bij de afdeeling „Onder houd Gebouwen" van het bedrijf voor Open bare Werken, den gemeentedienst. Deze ambtenaar, die de gemeente meer dan dertig jaren op voortreffelijke wijze heeft ge diend, werd om zijn ijver en plichtsbetrachting door zijn superieuren zeer gewaardeerd, en was door zijn eerlijk karakter en optimisme bij al zijn collega's gezien. Gistermorgen had het afscheid plaats. De heer de Lugt, met zijn echtgenoote per auto van zijn woning gehaald, werd in een feestelijk versierde kamer door het geheele personeel van Openbare Werken op hartelijke wijze begroet. De directeur, Ir. M. H. Maas. sprak den scheidenden ambtenaar op waardeerende wij ze toe en legde er den nadruk op, dat de heer de Lugt zelf het besluit heeft genomen, om den dienst te verlaten, doch nu dat besluit eenmaal is genomen, zegt spreker, is het aan ons, U bij het afscheid te huldigen. De Di recteur memoreerde, dat de heer De Lugt in de eerste jaren als opzichter belast was met het toezicht op de naleving van de zooge naamde „precarioverordening", welke functie veel ta£t en toewijding eischt, en later bij de afdeeling ..Onderhoud Gebouwen" geplaatst, ook in deze betrekking met ijver en nauwge zetheid zijn taak heeft vervuld. Mijn voor ganger, zegt spreker, heeft dat gewaardeerd, door U tot „Bouwkundige" te benoemen. Mij rest, u dank te brengen voor alles wat gij naar beste weten in het belang van het be drijf hebt verricht en u tenslotte toe te wen- schen, dat gij met uw echtgenoote nog vele jaren een welverdiende rust moge genieten. De inspecteur Elffers, die eenige jaren met den heer De Lugt op aangename wijze heeft mogen samenwerken, bracht hem daarvoor dank. en bood hem, mede namens alle amb tenaren, als blijvend aandenken aan. een open vuurhaard van kunstsmeedwerk, met den wensch, dat deze tot de huiselijke gezel ligheid zou bijdragen Ir. Veenenbos huldigde den heer De Lugt namens het ..Nat. Verbond van Gemeente' ambtenaren". Hij dankte hem voor al het geen hij voor het verbond had gedaan, e hoopte hem nog lang als lid te behouden. De heer Overbeek herinnerde, mede namens zijn collega-bewaarders, aan de aangename wijze, waarop de heer De Lugt met hen had omgegaan en voor de toewijding, waarmede hij steeds hun belangen had verzorgd. Tenslotte herdachten de heeren Bouman en Lobel, wat zij met den heer De Lugt, niet alleen als collega's, maar ook als vrienden hadden medegemaakt, waaraan zij een dank bare herinnering zouden bewaren. De heer De Lugt, zichtbaar onder den in druk van de waardeerende en vriendelijke woorden tot hem gericht, dankte thans de verschillende sprekers op de hem eigen vlotte en geestige wijze. In het bijzonder stelde hij op prijs de woorden tot hem gesproken door den Directeur, en releveerde, dat deze zich heeft doen kennen als een uitstekend leider, die het bedrijf vooruit tracht te brengen, en tijdens wiens nog maar korte beheer de huis vesting van de ambtenaren, door een doel matige verbouwing van het bureau, een be langrijke verbetering heeft ondergaan. Eindelijk bracht de heer De Lugt, mede namens zijn vrouw, aan allen zijn hartelijken dank voor het hem aangeboden fraaie ge schenk, dat hem steeds weer aan Openbare Werken zal doen terugdenken. Vermelden wij nog. dat vele collega's van andere diensten en bedrijven, alsmede ver schillende aannemers, den heer De Lugt kwa men complimenteeren, terwijl ook Ir. van Mourik Broekman door zijn tegenwoordigheid van zijn belangstelling blijk gaf IR. W. K. DU CROIX. De op 29 Januari 11. te Leiden overleden oud-Inspecteur-Generaal van den Rijkswa terstaat Ir. Du Croix, die van 1 Mei 1915 tot 1 November 1918 te Haarlem was geplaatst als Hoofdingenieur-Directeur in de directie Noordholland, behaalde reeds op 21-jarigen leeftijd in 1882 te Delft het ingenieurs diploma. Bij den Rijkswaterstaat in 1887 aan gesteld tot ingenieur heeft hij de lei ding gehad bij den bouw der in 1896 gereed gekomen groote sluis te IJmuiden, thans de Middensluis aldaar. Na als arrondissements ingenieur te Assen en Breda werkzaam te zijn geweest volgde In 1911 zijn bevordering tot Hoofdingenieur-Directeur, in welken rang hij achtervolgens diende in Limburg, in Noordholland en in Gelderland en Overijssel om in 1919 te worden benoemd tot Inspecteur Generaal, in welken rang hij in 1928 op verzoek eervol werd ontslagen. Ir. Du Croix, die naast zijn ambt ook nog het lidmaatschap heeft vervuld van vele commissies, heeft daardoor tal van jaren zijn kennis en persoonlijkheid in dienst van den Staat gesteld, waarbij zijn verdiensten in den loop der jaren waren erkend door onder scheidingen in de orden van Oranje-Nassau en van den Nederlandschen Leeuw. GUNNING. Het maken van den onderbouw van een onderdoorgang van den Provincialen weg nabij K.M, 8,380 van den spoorweg Amster dam—Haarlemmermeer—Amstelveen is opge dragen aan W. Luppes, aannemer te Haarlem. WIELRIJDSTER GESLIPT. Woensdagavond kwart over acht had de 16-ja»ige mej. Nettie S. in de Jansstraat, toen zij voor het verkeer uit de Korte Jansstraat wilde remmen, het ongeluk met haar fiets te slippen. Zij viel en bleef bewusteloos lig gen. Door leden van den Ongevallendienst werd zij naar de Maria-Stichting vervoerd. Haar toestand was hedenmorgen niet ernstig. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. V. Veen, Sophiastraat 7 rood. boek; Bureau van Politie, Smedestraat, bril. Koers Hof- meijerstraat 26, hoek; Bureau van Politie, Smedestraat, ceintuur; Zandvoort, Bromo- straat 2, baaltje cement; A. Andrea, Rpos- veldstraat 26, handschoenen; Thornw'ood; Van 't Hofstraat 39, hond; Sprokkreef, Be gijnhof 26, hond; A. Logmans Warmoesstraat 9. handschoen; v. d. Raadt, Spaanschevaart- straat 32.. idem; Bakkenhoven; Vroomstraat 8, kaart Ned. Spoorwegen; Krostinie, Schoter- weg 1, lorgnet; Buijs, Vooruitgangstraat 221, lever; v. Gelder, Brouwersvaart 112 rood, muts; Hoolwerf, Korte Poellaari 21 zwart, por tefeuille; Cieske, Bandoengstraat 17, ther mometer; C. v. Wijk. Rijpstraat 17, pakje ge reedschap; F. Gervel. Gierstraat 39, tabak- zak; v. Haften, Zonnelaan 31, taschje met inhoud. 464e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5e Klasse, 12e Lijst Trekking van Donderdag: 1 Februari 1934 Hooge Prijzen f 1000.— 8385 10585 f 400.— 6546 13769 13772 f 200.— 206 11932 13555 20618 f 100.— 1348 1809 2131 4062 6707 7830 19054 Prijzen van f70. 62 72 272 460 1093 1232 1901 2241 2637 2674 2989 2990 1472 3419 3823 1025 1046 1674 1863 2461 2482 2495 2801 2860 2876 3240 3266 3330 3608 3656 3774 4618 4631 6.682 4745 5527 5537 5554 5712 6074 6077 6079 6572 6636 6970 7640 7708 7754 8172 8175 8239 9067 9071 9559 9728 9758 5923 6433 7630 7896 8959 9342 629 639 773 1426 1461 2261 2287 2697 2710 3083 3107 3462 3556 4104 4441 4453 4754 4771 5000 5735 5759 5866 5920 6295 6336 6336 6395 7171 7407 7472 7593 7785 7795 7808 7832 8270 8388 8815 8923 9154 9183 9293 9203 9867 9872 10182 10196 2431 2739 3145 3576 4479 5337 10297 10563 10590 10742 10763 11017 11123 11215 11281 U394 11397 11403 11711 11885 11970 12049 12056 12088 12217 12327 12625 12746 12941 13126 13145 13169 13399 13453 13514 13573 13574 13586 13631 13640 13686 13731 13857 13867 13905 14001 14057 14155 14252 14318 14376 H337 14408 14661 14718 14791 14882 14388 15051 15071 15331 15472 15561 15601 15679 15787 15928 16010 1613S 16251 16381 16382 16434 16476 16510 16621 1665C 16850 16973 17094 17127 17134 17174 17290 17372 17382 17499 17539 17608 17625 17675 17740 17963 18043 18144 18199 18281 18303 18326 18445 18503 18543 18732 18834 18868 18998 10020 19151 19248 19338 19351 19377 19792 19875 19935 20082 20150 20178 20186 2020t 20206 20285 20345 20564 20647 20774 20788 20908 20926 20961 Nieten 20 32 39 45 63 74 99 108 201 210 229 285 323 348 371 410 418 452 462 483 498 500 547 565 601 623 625 661 730 875 005 1028 1090 1107 1137 1153 1241 1261 1274 1355 1384 1403 1449 1476 1488 1554 1573 1573 1618 1640 1646 1678 1700 1701 1722 1729 1730 1770 1779 1813 1846 1899 1903 1918 1933 1937 1978 1986 1998 2000 2019 2054 2065 2118 2130 2160 2162 2177 2197 2239 2267 2307 2310 234C 2363 2477 2504 2507 2574 2597 2647 2650 2673 2734 2762 .2800 2806 2839 285S 2904 2917 2922 3006 3040 3111 3162 3203 3224 3234 3244 3249 3250 3252 3315 3343 3348 3358 3359 3393 3409 3437 3439 3453 3516 3583 3594 3607 3643 3676 3749 3878 3915 3919 3939 3953 3959 4017 4028 4037 4088 4091 4112 4119 4121 4132 4176 4185 4215 4236 4274 4280 4287 4359 4385 4412 4461 4488 4510 4537 4539 4548 4604 4617 4690 4723 4730 4763 4831 4925 4951 4963 5006 5082 5101 5146 5164 5250 5295 5304 5326 5343 5344 5389 5414 5435 5447 5482 5488 5545 5558 5560 5653 5656 5658 5715 5730. 5733 5737 5774 5800 5808 5889 5895 5909 5932 5966 5987 5988 6034 6094 6101 6142 6171 6214 6238 G284 6313 6318 6327 6344 6570 6422 6428 6436 6443 6507 6532 6548 6553 6565 6610 6646 6680 6727 6745 6835 6865 6951 7071 7073 7097 7206 7217 'i247 7250 7256 7290 7316 7346 7356 7389 7391 7395 7428 7441 7466 7475 7543 7560 7581 7610 7616 7743 7861 7877 7920 7935 7954 7977 7980 8078 8085 3090 8115 8126 8123 8150 8223 8329 8425 8511 8552 8574 8614 8635 8705 8710 8721 8727 8731 8755 3770 8796 8813 8838 8864 8898 8916 8951 8965 9017 9030 9082 9117 9118 9150 9176 9194 9218 9228 9247 9270 9285 9293 9297 S350 9353 9390 9400 9421 9436 9502 9504 9522 9563 9587 9590 9591 9738 9748 9759 9776 9795 9800 9815 9825 9868 9885 9889 9895 9930 9935 9970 10015 10024 10071 10082 10126 10132 10192 10201 10207 10213 10219 10228 10261 10281 10298 10327 10336 10347 10389 10419 10438 10453 10456 10457 10493 10519 10547 10555 10578 10665 10710 10720 10747 10749 10755 10891 10892 10937 10954 10989 10998 11020 11049 11195 11217 11221 11236 11251 11275 11284 11285 11360 11385 11391 11437 11441 11473 11600 11609 11615 11617 11655 11666 11707 11708 11720 11753 11918 11923 11929 11954 11996 12000 12026 12057 12125 12228 12243 12285 12299 12301 12322 12356 12364 12385 12410 12417 12506 12534 12563 12748 12782 12800 12855 12944 12955 12986 13000 13007 13107 13191 13269 13277 13327 13334 13340 13342 13365 13418 13432 13438 13455 13522 13525 13551 13565 13581 13627 13647 13669 13675 13724 13804 13861 13881 13903 13932 13954 13955 13957 13994 14018 14077 14083 14161 14171 14173 14191 14283 14309 14370 14502 14503 14517 14592 14599 14684 14703 14795 14846 14885 14909 14951 14958 15017 15028 15030 15045 15055 15073 15101 15111 15121 15122 15142 15656 15183 15196 15240 15287 15303 15356 15367 15372 15394 15399 15401 15403 15457 15476 15527 15615 15675 15795 15889 15898 15904 15949 35963 15971 15993 16002 16014 16039 16049 16052 16113 16149 16240 16241 16256 16302 16315 16331 16332 16336 16360 16374 16388 16389 16407 16415 16442 16450 16454 16488 16524 16525 16574 16651 16659 16708 16748 16757 16763 16786 16796 16938 16948 16955 16957 16971 16979 16984 17019 17073 17075 17086 17101 17163 17232 17248 17256 17264 17357 17394 17453 17472 17485 17496 17516 17521 17535 17568 17615 17622 17636 17728 17762 17765 17770 17819 17834 17855 17877 17928 17938 17956 17959 17971 17982 18021 18038 18128 18129 18160 18200 18225 18236 18251 18264 18285 18298 18325 18395 18419 13470 18578 18638 18642 18649 18675 18698 18793 18812 18818 18819 18831 18878 18907 18916 18939 18950 18990 19033 19079 19082 19131 19149 19208 19238 19251 19284 19353 19359 19434 19445 19456 19461 19478 19497 19570 19605 19607 19648 19659 19665 19705 19719 19789 19810 19826 19881 19894 19998 20007 20010 20012 20105 20131 20137 20148 20169 20198 20256 20266 20314 20383 '2C388 20391 20409 20422 20441 20442 20454 20497 20547 20619 20654 20681 20693 20752 20789 20790 20793 20837 20834 20967 20983 20984 Verbetering 5e kl. He HJst: 1848 m. Z. 1841; 19839 f 70 m. z. 2C >839 m. f70.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10