VRIJDAG 2 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 11 ZANDVOORT DE VLUCHT VAN DE PELIKAAN. STICHTING VAN EEN NATIONAAL LUCHTVAARTFONDS. De burgemeester van Zandvoort, de heer H. van Alphen. wekt op om mede te helpen aan de bijeenbrenging van een Nationaal Fonds, waarvoor het Pelikaan-comité zich be ijvert. Dit „Nationale Luchtvaartfonds" zal moeten dienen, zooals het Comité in een cir culaire verklaart, tot het bevorderen en steu nen van de Ned. Luchtvaart in den algemeen sten zin, teneinde den Nederlandschen onder nemingsgeest op dit gebied aan te wakkeren. Giften kunnen worden gestort ten behoeve van dat Comité, Twentsche Bank, alhier, giro nr. 9711. WIELER WESTRIJDEN. Donderdagavond werden door de R.K. JRennersvereeniging Achilles te Haarlem in Monopool wielerwedstrijden op home-trainers georganiseerd om het kampioenschap voor Zandvoort en voor Achilles over 1 en 3 K.M. Het eerst werd de wedstrijd over 1 K.M. verreden. De uitslag van de wedstrijd luidde voor de Zandvoorters: 1. G. Koper in 1 min. 22 sec. 2. P. Boos- man 1 m. 23 2/5 sec. 3. Th. v. Stavaren 1 min. 23 3/5 sec. 4. Van Honschoten 1 min. 27 1/5 sec. 5. G. v. d. Mije 1 min. 27 2/5 sec. Als snelste Zandvoorter over 1 K.M. legde G. Koper dus beslag op den extra prijs van den heer Pool. Voor de Haarlemmers was de uitslag: 1. J. Kersten 1.16. 2. Meskes 1.20.4. 3. P Mul 1.21.4. 4. Van Wees 1.22.4. 5. Engel 1.25 De uitslagen over de 3 K.M. luidden voor de Zandvoorters: 1. Th. van Staveren 2.7.1, 2. Van Honscho ten 2.9. 3. Koper 2.11,3. 4. P. Bosman 2.18 5. G. van Mije 2.18. Voor de Haarlemmers: 1. Meskes 2.9. 2. Engel 2.10. 3. J. Kersten 2.13.1 4. P. Mul 2.13.2. 5. Van Wees 2.15.2. De totale uitslag luidde voor de Zand voorters: 1. Th. van Staveren 3.30.4 2. G. Koper 3.33.4, 3. Van Honschoten 3.36.1. 4. Bosman 3.41.2. 5. G. v. d. Mije 3.45.2. Voor de Haarlemmers: 1. Kersten 3.29.1, 2. Meskes 3.30.3. 3. Engel 3.35, 4. P. Mul 3.35.1, 5. VanWees 3.38.1. De heer H. van Duynen, voorzitter van Achilles, reikte met een toepasselijk woord de zeer mooie prijzen uit. Als jongste Zandvoorter ontving Piet Keur een troostprijs, een medaille. Onmiddellijk na de prijsuitdeelinig zette de dansmuziek in. Voor Zandvoort waren deze wedstrijden nieuw. IJSVERMAAK. Gebruik makend van de strenge vorst ge durende de afgeloopen nacht, heeft men de tennisbanen bij garage Rinko weer in een ijsbaan veranderd. Het ijs is van 'uitstekende kwaliteit. N.C.G.O.V. Woensdagavond sprak de heer Sevensma in de Oude Bewaarschool voor de N.C.G.O.V. Na het zingen van psalm 25:4 en 5 werd de ver gadering geopend door den voorzitter den heer Keur. De heer Sevensma ving aan met het lezen van Nummeri 21 en Johannes 3 en ontwik kelde naar aanleiding van het gelezene zijn betoog, dat door de aanwezigen met groote aandacht gevolgd werd. De pauze werd door mej. de Vries benut om een stukje proza voor te lezen. Tot slot dankte de heer Keur den spreker voor zijn interessant betoog, waarna de ver gadering op de gebruikelijke wijze werd ge sloten. GEMEENTEBEDRIJVEN. In de week van 22 tot en met 27 Januari wer den in de gemeentelijke badinrichting 27 kuip baden en 309 douchebaden genomen. VOLKSONDERWIJS. De vereeniging Volksonderwijs organiseert tezamen met de Centrale Oudercommissie Donderdag een propaganda-avond voor het Openbaar Onderwijs in „Zomerlust". De voorzitter van Volksonderwijs, de heer Hofstra sprak de hoop uit, dat de samenwer king tusschen Volksonderwijs en de Centrale Ouriercommissie steeds inniger zou worden. Spreker bracht dank aan den heer J. Smit. die zich bereid had verklaard zijn medewer king te verleenen bij het vertoonen van de film: „Volksonderwijs marcheert". Deze film gaf een duidelijk beeld van het geen „Volksonderwijs" in 't belang van de Openbare School doet, deed en zal doen! Bovendien werden nog een drietal andere films vertoond, die te oordeelen naar het applaus dat er telkens op volgde, wel in den smaak vielen. De heer C. L. Bolwidt. die enkele toelichtin gen bij de film van Volksonderwijs gaf, wees er in de pauze op. dat Volksonderwijs alles doet om de verbrokkeling van het onderwijs tegen te gaan. Deze verbrokkeling maakt hec niet alleen slechter maar bovendien zeer duur. Als voorzitter van de Centr. Oudercommissie bracht hij nog dank aan het bestuur van Volksonderwijs voor hetgeen zij in 't bijzonder dezen avond voor 't Openbaar Onderwijs deden. De heer Hofstra vertelde de aanwezigen nog enkele bijzonderheden over „Volksonderwijs". De vereen, die in 1866 door 20 leden wevd opgericht telt thans ongeveer 66000 leden. Wie echter van meening was dat de groei van het openbaar onderwijs gelijken tred hield met de groei van de vereeniging vergiste zich. Het openbaar onderwijs bewoog zich volgens spre ker nog steeds in dalende lijn. 't Was zelfs zoover gekomen, dat het R.K. onderwijs thans meer leerlingen telde dan het openbare. De achteruitgang werd nog bevorderd door de opheffing van vele kleine openbare scho len. Toch was er geen reden om moedeloos te worden, Het openbaar onderwijs is een recht vaardige zaak. En zoolaiig wij, zoo zeide spre ker, met overtuiging strijden voor deze recht vaardige zaak kan het openbaar onderwijs niet verloren gaan. Velen gaven zich op als lid van „Volks onderwijs". HILLECOM WEDSTRIJD IN HET ZIEKZOEKEN. Het bestuur der Coöp. Veilingvereniging „Hillegom" heeft het initaitief genomen om dezen wedstrijd te organiseeren. Niet alleen om den band tusschen deze veiling en de kweekers te versterken, maar ook uit het oog punt van een vakbelang. Door haar zijn in het verschenen najaar 2000 Hyacinten in verschillende soorten van 16 c.M. op 130 groote kisten opgeplant, met ongeveer dezelfde plantwijdte zooals dit ten velde de gewoonte is. Er zijn zoowel kisten met zieke als met gezonde bollen beplant. Deze kisten zijn van het najaar in den kuil gebracht en zijn nu eenige dagen geleden in de warme kas gezet. Wanneer alles naar wensch gaat, zullen deze bollen ongeveer half Februari voor het gewenschte doel, n.l. om het ziektebeeld ook In den winter zoo natuurgetrouw mogelijk te laten zien, gereed zijn. Dan worden zij ter bezichtiging in de Veilingzaal der „Hillegom- sche Veiling" opgesteld. Degenen die aan de „Bekwaamheids Wedstrijd" deelnemen, ont vangen bij het bezoek een formulier waarop aangegeven staat het nummer der kist en de variëteit. Hierachter is voor den deelnemer gelegenheid voor aanteekening, b.v. ziek en het aantal zieke planten en zoo noodig ver dere opmerkingen. Voor dezen zoo buitengewoon interessanten wedstrijd is een „Eere Commissie" benoemd bestaande uit de heeren: Mr. D. F. Pont, Bur gemeester van Hillegom: Prof. Dr. E. van Slogteren (Phytopatholoog voor de Bloem bollenstreek) te Heemstede; Ir. K. Volkersz (Directeur der Rijks Tuinbouw Winterschool) te Lisse; J. M. v. Til, Voorz. der Vereen. „De Hyacint" te Lisse. Bovendien is een „Commissie van Deskun digen" benoemd bestaande uit de volgende heeren: Th. W. C. Jonkheer, lid der fa. C. Jonkheer Zn. te Hillegom: P. Kramer, be stuurslid Vereen. „De Hyacint" te Heemstede; G. v. d. Marei, bestuurslid Vereen. „De Hya cint" te Wassenaar; J. B. Meskers, G. H. Her mans, D. v. Egmond Jr., bestuursleden der Hil- legomsche Veiling" te Hillegom. Er worden getuigschriften voor goede ant woorden gegeven. Bovendien zijn er geld prijzen. De wedstrijd zal plaats hebben van 13 tot en met 24 Februari, terwijl gelegenheid om de bollen te bezichtigen dagelijksch zal kunnen geschieden van des v.m. 9 uur—12 uur en des n.m. van 25 uur. BENNEBROEK VERGADERINGEN R.K. KIES VEREENIGING. Donderdag hield de plaatselijke kiesvereeni- ging te Bennebroek haar jaarvergadering on der leiding van wethouder J. F. v. Lierop. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In plaats van den heer J. Huismans kwam de heer J. v. d. Reep. Door den voorzitter en eenige leden wordt het nut van de vereeniging van R.K. raads leden bepleit. Besloten werd, dat de R.K. raadsleden lid zouden worden op kosten van de plaatselijke kiesvereeniging. Er wordt gevraagd, of er door het gemeente bestuur niets tegen te doen is, dat het grond werk in de bouwbedrijven steeds door vreem den wordt uitgevoerd. De voorzitter antwoordt, dat er reeds veel over gesproken is en B. en W. er veel voor ge daan hebben, maar dat die menschen niet ge weerd kunnen worden, daaT de werken voor particuliere rekening worden uitgevoerd. Op een tweede vergadering sprak mr. F. H. C. van Wijk over „de hedendaagsche stroo mingen". Spreker schetst hoe 't materialisme een wereld heeft geschapen van valsche ideeën, met als gevolg werkloosheid en oorlog. Hij betoogt, dat Fascisme en Nat. Socialisme voor de katholieken niet aanvaardbaar zijn. Met een blik op het vele en goede werk der R.K. Staatspartij sluit spreker zijn rede. De voorzitter dankt hem hiervoor, en raadt de aanwezigen aan de vergaderingen der N.S.B. niet te bezoeken. LISSE PLUIMVEE- EN KONIJNENSPORTVEREEN. „LISSE EN OMSTREKEN" In het gebouw „De Vereeniging" te Lisse werd Woensdagavond de 14e jaarvergade ring van deze vereeniging gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer W. F. Daudey. Deze hield een openingsrede. Dank baar constateerde hij dat de gang van zaken zeer bevredigend is te noemen. Het ledental is toegenomen. Gememoreerd werd de ten toonstelling in het H. B. G.-gebouw, die in alle opzichten geslaagd mag worden ge noemd. Ten slotte deelde de voorzitter mede dat hij zich genoodzaakt zag als voorzitter te bedanken. Vervolgens werden de gebruikelijke jaar verslagen uitgebracht door secretaris en pen ningmeester. De ontvangsten en uitgaven der vereeniging sloten met een voordeelig saldo van f 569 36. De voorzitter bracht den heeren dank voor hun werkzaamheden; in het bijzonder den heer K Bouma, voor de wijze waarop hij de financiën der tentoonstelling heeft behar tigd; deze rekening sloot met een nadeelig saldo van f 333-87. De heer A. de Wit bracht een uitgebreid verslag uit van de tentoonstelling waarvoor hij den dank van de vergadering ontving. Van de bestuursleden waren drie leden pe riodiek aftredend: de voorzitter stelde zich niet meer herkiesbaar. De drie aftredende bestuursleden werden met algomeer.e stemmen herkozen, n.l. de heeren N. J. Dol, A. Pollé en A. de Wit Na een langdurige' discussie werd tot ver kiezing van een voorzitter overgegaan. Geko zen werd met 26 van de 27 stemmen de heer W. F. Daudey. Na de rondvraag werd een verloting ge houden. VEROORDEELD. Een werklooze arbeider alhier is wegens onrechtmatig steuntrekken veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 7.50, Gerst (chevalier) en wintergerst f 4.50; Haver, Paardeboonen en Kanariezaad f 6; Duiveboonen bruine boonen en groene erwten f 8.50; Vale erwten en geel mosterd f 11.50; Karwijzaad f 29; Blauwmaanzaad f 19. Alles per 100 K.G. HEUP-RHEUMATIEK Bij elke weersverandering. Nu reeds jaren vrij van pijn „Ongeveer vier jaar geleden", schrijft ons iemand, „had ik een leelijken aanval van rheumatiek in de heup-gewrichten. Vier we ken lang lag ik in het ziekenhuis. Nadat ik er uit was, kreeg ik het steeds weer terug als een verandering van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruschen Salts; eiken och tend niets anders dan de kleine dosis. Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee doorging en na ongeveer zes maanden merkte ik, dat de rheumatische pijnen verdwenen waren. Dat was drie en een half jaar geleden en nadien heb ik nooit meer eenigen last van de oude kwaal gehad. Ik neem altijd 's morgens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik 40 was. C. M. G." Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie ver schillende werkingen verricht. Deze zijn: a. neutraliseering van het kwaadaardige urine zuur, dat de pijn veroorzaakt; b. verdrijving van het urinezuur uit het lichaam; c. voor koming van verdere ophooping van urine zuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingrediënten in Kruschen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urinezuur, dat de medische wetenschap kent. Andere zouten in Kruschen hebben een aan- sporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urine zuur langs den natuurlijken weg te verwijde ren. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gis ten en maken daardoor onmogelijk dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blij vende verbetering door „de kleine, dagelijk- sche dosis". Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op 'de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels Maatschappij. Amsterdam voor komt. (Adv. Ingez. Med.) HET GAS Naar ons wordt gemeld, gaat het met de gasdistributie in het dorp Zwanenburg alhier, geheel naar wensch en zijn bijna alle langs het hoofdbuizennet gelegen percëelen aange sloten. Het ligt in het voornemen van het gemeen tebestuur het gasbuizennet zoo spoedig mo gelijk door te trekken en in de Badhoeve- buurt en Schiphol met omgeving ook gas te gaan distribueeren. Aan Ingenieur Driessen te Overveen is opdracht gegeven hiervoor de noodige gegevens te verzamelen en de voorbe reidende maatregelen te nemen. UITVOERING H.O.V. Donderdagavond gaf de Hoofddorpsche Or- kestvereeniging in de Landbouw te Hoofddorp, onder leiding van haren directeur, den heer C. W. van Schreeven. een goed geslaagde uit voering met medewerking van Bloemenlust's klein Mannenkoor uit Aalsmeer, dirigent de heer S. v. Willégen. De verschillende nummers van het program ma werden op verdienstelyke wijze ten gehoore gebracht en maakten de bijeenkomst tot een avond van waar kunstgenot. Na afloop genoot men nog van een gezellig bal met medewerking van „The Happy Boys". 50-JARIGE ECHTVEREENIGING. Donderdag was het 50 jaren geleden dat het echtpaar J. v. d. Fange en G. v. d. Heijde. wo nende aan den Zwanenburgerdijk alhier, te Halfweg m het huwelijk traden. Van verschillende zijden mochten de nog krasse oudjes, die veler achting en vriendschap hebben verworven, blijken van belangstelling ondervonden. De burgemeester van deze ge meente. Mr. A. Slob, heeft hen persoonlijk ge complimenteerd. IN BESLAG GENOMEN. In samenwerking van de rijkspolitie is door de belastingambtenaren in Haarlemmermeer ongeveer 500 pond smokkelvet in beslag geno men, hetwelk door zekeren L. uit Lisse per auto in deze gemeente werd vervoerd zonder geleidebiljet. BLOEMENDAAL CHRIST. NAT. WERKMANSBOND. De afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond heeft een openbare ver gadering belegd op Maandag 5 Februari in „Maranatha", waar als spreker hoopt op te treden de heer A. Broen. met het onderwerp ..het fascisme en wij". Waarschijnlijk zal dit wel de laatste maal zijn dat de heer Broen te Bloemendaal komt spreken als bondspropa- gandist. HEEMSTEDE OVERZICHT DER WERKLOOSHEID. Bij bet plaatselijk orgaan der arbeiders bemiddeling kwamen in den loop dezer week i403) 422 aanbiedingen in van werkzoeken den. verdeeld over de volgende beroepen: (44) 43 grondwerkers, (16) 10 metselaars (13) 14 schilders. (30) 39 timmerlieden (20) 13 opperlieden (121) 140 bloemistarbeiders (93) 91 losse werklieden (10) 14 metaalbewerkers 3) 4 kantoorbedienden 2) 1 bouwkundig teekenaar 5) 2 bakkers C) 0 stukadoors (46) 51 werkzaam in andere beroepen De tusschen haakjes geplaatste getallen zijn die van de opgave der vorige week. Over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg het aantal werkloozen in totaal 549. Dit was evenwel een vorstweek. In 1932 was dit totaal 302. EXCURSIE VAN DE WERKLOOZEN. Woensdag a.s. zullen de werkloozen een «xcursie maken naar de gebouwen en ter reinen van de Amsterdamsche Waterleiding te Leiduin. Een der ambtenaren van het waterleiding bedrijf zal als gids fungeeren. Werkloozen, welke aan deze excursie deel willen nemen, moeten zorgen Woensdag 7 Februari om half 2 aanwezig te zijn aan het R.K. Vereenigingsgebouw vanwaar in groepen gewandeld wordt naar de terreinen der Waterleiding. Het plan is, dan ook nog een bezoek aan de duinen in de omgeving te brengen. Naar wij vernemen bestaat ook het plan om in den loop der volgende maand een bezoek te brengen aan de St. Bavokerk op de Groote Markt te Haarlem, ter bezichtiging van de bouwkunst. Deze excursie is dan meer be doeld voor de bouwvakarbeiders. De excursies zullen staan onder leiding van eenige leden der commissie tot ont spanning van werkloozen. DE HEEMSTEEDSCHE BURGERWACHT. Donderdagavond werd in de zaal van „Hof van Heemstede" een vergadering gehouden der Heemsteedsche Vrijwillige Burgerwacht. De voorzitter, de heer L. E. Posthumus, heette in het bijzonder den burgemeester, Jhr. J. P, W. van Doorn welkom. Medegedeeld werd dat de gemeente een subsidie van f 400 heeft toegekend. De heer H. Dirken, die zich al 15 jaar bijzonder ge ïnteresseerd heeft voor de burgerwacht, had om bijzondere redenen zijn ontslag als Com mandant der burgerwacht bij den burge meester ingediend. Er is evenwel een verzoekschrift uit de leden ingediend om het aangevraagde ontslag in te trekken. De heer Dirken heeft, in aan merking genomen het aantal handteekenin- gen, daarin toegestemd. Onder applaus deelde de voorzitter mede, dat de heer II. Dirken commandant blijft. Besloten werd het bestuur tot 7 leden uit te breiden. Gekozen werden de heeren M. J. Duisterhof en M. D. Scheer. Hierna was het woord aan den Comman dant, den heer H. Dirken, die dankte voor het groote vertrouwen in hem gesteld. Spr. vroeg den leden, nu ook door samen werking zijn taak te verlichten. De heer Dirken besprak verder de taak van de burgerwacht en de verplichtingen dei- leden. Van de rondvraag maakte alleen gebruik het mede-bestuurslid van Noordwijk die den voorzitter, den heer L. E. Posthumus dank zegde voor de goede leiding, en het schenken van het emaille bord in de Heemsteedsche kleuren, met het opschrift „Hoofdkwartier Heemsteedsche Vrijwillige Burgerwacht", welk bord zal komen aan de zaal van „Hof van Heemstede" waar het hoofdkwartier ge vestigd is. Het is ook de bedoeling een muziekcorps aan de Burgerwacht te verbinden. Jhr. J. P. W. van Doorn, gaf daarna uiting aan zijn waardeering voor de burgerwacht, van wier diensten hij gaarne gebruik zal maken, als de orde eventueel zou worden verstoord en de taak van de plaatselijke en andere politie te zwaar zal worden. BURGERLIJKE STAND. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. Geboren: j. Molenaar—Molenaar z. K. Mos ter tvan der Woude z. Ondertrouwd: H. N. Lijs en G. J. van der Oord. Getrouwd: C. J. van Egmond. en M. J. Buijs. HAARLEMMERMEER Bevallen: C. L. Blok—van Leeuwen zoon; J. Tolenvan Verseveld. zoon: J. Goemaat Verkerk zoon; J. A. Verhceve—van Gerven, dochter; J. E. M. van Velzenvan Nieuw- burg, dochter; N. Zegstroo—Krijgsman, zoon; J. LandsmanBul teel, zcon; W. A. Bakker- van Egmond. zoon; G. MaliepaardKoolhaas, dochter; G. M. MastVenema, zoon. Ondertrouwd: G. L. Peels, wedr. en E, de Boo; F. Eggermond en J. van den Doel; P. T. Eilander en J. M. Weening; H. Meijns en M. Roodzand; M. Hoogeveen en M. J. v. d. Knijff. Gehuwd; H. van Leeuwen en H. F. Hamete- man; J. Struik en T. Bos Overleden: Jan Voogt, 66 j„ gehuwd met M. Hoeksem; Sijtje Braakman, 79 jaar, wede. van E. Louter; Alida Margaretha Koudijs. 72 j., geh. met M. Breure; Gijsje Kurvink. 59 j„ geh. met M. Soetens; Anna Maria Nijssen. 42 j„ geh. met G. van Leeuwen; Pieter, 1 jaar, zoon van J. Lanser en A. Kuperus. ZWEMMEN VERTREK NEDERLANDSCIIE ZWEMPLOEG NAAR KOPENHAGEN. Uit Amsterdam: Met den nachttrein naar Hamburg zijn Donderdagavond van het C.S. vertrokken de zwemsters Fransje Hessels (IJ i en Jopie Selbach (ADZ) en de zwemmer J. C. Scheffer (De Jonge Kampioen) voor hu tournee naar Kopenhagen en Aarhus. Ir Amersfoort zouden zich bij hen voegen Wi!'.- den Ouden Rotterdamsche Dames Zwem- club) en de leidster van de ploeg mevr. van Wuijckhuizen. VOETBAL Z.F.C.V.S.V. Met invallers voor Van der Wint en'*van der Lugt komt V.S.V. als volgt uit: Michel, Van Zutfen. Van der Griendt, De Vries, De Boer, Kraak, De Wolf Sr., De Koning, De Wolf Jr.. Sterk, Hiilekamp. De Vries, die pas gerechtigd is voor V.S.V. uit te komen, heeft in het begin van het seizoen reeds eenige vriendschappelijke wed strijden meegespeeld. HERCULES—E. D. O. Zondag gaat E. D. O. met het navolgende elftal naar Utrecht; Fuchs, K. Zandstra. G. Zandstra, Jansen, v. d. Putten, Oomen, Nottrot, Koppen, Goemaat, Perukel. J. W. Koene. E. D. O. 2—Z. F. C. 2. Aan den Middenweg op het E. D. O.-terrein heeft bovengenoemde wedstrijd plaats. E. D. O. heeft de volgende opstelling: H. de Waard. Bioeree, v. Weeren, J. Steffens, Vreenegoor. J. Koene, Galland, H. Koene, A. J. Kollerie, v. Veen. P. Spek. DE ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. V.V.IJ. zette Zaterdag haar overwinningen •reeks voort door Tweede Jeugd met 3—2 te kloppen. Het puntenaantal der IJmuidenaren bedraagt thans 19, hetgeen nog slechts door Kennemerland kan worden bereikt. Practisch gesproken, is het kampioenschap al binnen, want uit de twee resteerende wedstrijden be hoeft slechts één punt te worden behaald. Thuis vindt de ontmoeting tegen Kennemer land plaats en uit moet nog tegen Telefonla worden gespeeld. Voor morgen is het volgen de programma samengesteld: AFDEELING A: IJ. F. C.Kennemerland. AFDEELING B' Kennemerland 2Z. S. V V. E. W.—V. V. IJ. 2 AFDEELING C: S. I. Z. O. 2—IJ. F. C. 3. V. V. R. A S. I. Z. O. 3. Kennemerland 4Zeevogels 2. Wanneer IJ.F.C. morgen van Kennemerland wint, zijn ook de oranjehemden definitief voor het kampioenschap uitgeschakeld en is V.V.IJ. zonder zelf te spelen reeds kam pioen. Wij gelooven echter, dat Kennemer land sterker is dan IJ.F.C. en verwachten der halve een overwinning der Haarlemmers. Er zal echter van het begin tot het einde hard voor een zege moeten worden gewerkt, want IJ.F.C. is zeker niet te onderschatten. Een der kampioenscandidaten van afdee ling B, Z. S. V., krijgt een moeilijke klip te omzeilen. De uitwedstrijd tegen Kennemer land 2 zal den Halfweggers niet gemakke lijk vallen. Het zou ons niets verwonderen als Z.S.V. hier een veer moest laten. V. E. W. zal haar zooveelste nederlaag tegen V.V.IJ 2, dat de laatste i weken beter speelt dan in het begin der competitie, moeten lijden. IJ.F.C 3 en Zeevogels 2, die beiden aan spraak maken op den titel in de laatste af deeling kunnen hun uitwedstrijden o i. ge makkelijk winnen. Een verandering op de ranglijst is niet te verwachten. RANGLIJSTEN: AFDEELING A: gesp.gew.gel.verl. v.-t.pnt. gem. V.V.IJ 10 9 1 47—7 19 1.90 Kennemerland 9 5 3 1 22—15 13 1.44 IJ.F.C. 9 5 4 21—18 10 1.11 Ijskegels 10 5 1 4 25—32 11 1.10 Tweede Jeugd 9 3 1 5 25—27 7 0.77 Zeevogels 9 2 7 25—41 4 0.44 Telefonia 88 8—33 0.00 AFDEELING B: gesp.gew.gel.verl. v.-t.pnt. gem. S.I.Z.O. 9 7 1 1 30—6 15 1.66 Z. S. V. 8 6 2 32—19 12 1.50 Ulysses 10 7 3 29—15 14 1.40 IJ.F C. 2 9 6 3 33—16 12 1.33 V.V.IJ. 2 9 4 1 4 28—21 9 1— Kennemerl. 2 10 3 7 20—31 6 0.60 KennemerL 3 10 2 1 7 10—36 5 0.50 V. E. W. 9—18 8—46 1 0.11 AFDEELING C: gesp.gew.gel.verl. v,-t.pnt. gem. IJ.F.C, 3 7 6 1 34—10 12 1.71 Zeevogels 2 9 6 1 2 31—12 13 1.44 V. V. R. A. 8 5 1 2 44—20 11 1.37 V. J. B. 9 4 2 3 34—22 10 1.11 S.I.Z.O. 2 9 4 5 31—22 8 0.88 S.I.Z.O. 3 5 2 3 6—17 4 0 80 Kennemerl. 4 9 2 7 2143 4 0.14 Kennemerl. 5 8 1—7 8—63 2 0 25 BILJARTEN. Kampioenschap van Haarlem tweede klasse klein-biljart. De wedstrijden om bovengenoemden titel werden Donderdagavond bij de biljartclub De Korenbeurs met de volgende zes partijen voortgezet: pnt. brt. h.s. gein. D. J. Steffers (De Korenbeurs) 107 37 21 262 P. A. Huyboom (B.V. Haarlem) 150 37 17 4.05 C. v. d. Berg (B.V. Haarlem) 150 35 19 4 28 Th. v. Noord ('t Blauwe Krijtje) 138 34 23 4.05 D. J. Steffers 150 36 16 4.28 C. v. d. Hoek (B.V. Haarlem) 133 34 29 3.91 A. Timmer (Roozendaal) 141 46 20 3.03 A. Tnbbers (B.V. Haarlem) 150 46 10 8.26 A. J. Baart (D. E. S.) 150 25 21 6.— C. v. d. Hoek 113 24 28 4.7C H. Meeuwenoord (Haarlem-N.) 150 24 19 6.25 C. v. d. Berg 73 23 17 3.17

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11