WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN VOETBALNIEUWS DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 De spanning in Afdeeling I blijft heerschen. Haarlem wint na zwaren strijd van A. D. O. H. F. C. verliest in de laatste seconde van 't Gooi. R. C. H. ontneemt aan H. B. S. de kam pioenskans. De Stormvogels weer op de tweede plaats. De wedstrijd Z. F. C.V. S. V. uit gesteld. Bloemendaal, E. D. 0. en Kinheim lijden alle een neder laag, resp. tegen T. O. G., Her cules en Alcmaria Victrix. AFDEELING ILn Eerste klasse. AjaxHermes-D. V. S. 81 HaarlemA. D. O. 43 't Gooi H. F. C. 3—2 SpartaFeijenoord 15 Tweede klasse A; Alcmaria VictrixKinheim 3O H. R. C.—Z. V. V. 4—3 A. F. C.Zeeburgia 72 West-Frisia—D. W. S. 2—3 Tweede klasse B: Bloemendaal—T. O. G. 1—6 De SpartaanVelox 22 D. O. S.— V. V. A. 4—2 HerculesE. D. O. 32 Derde klasse A: K. V. V.—O. S. V. 2—1 Derde klasse B: S. D. Z.Oosterpark 11 R. O. D. I.Watergraafsmeer 14 Vierde klasse B. Beverwijk—Ver kade 41 WestzaanQ. S. C. 25 Rereserve eerste klasse: H. F. C. 2—R. C. H. 2 3—3 E. D. O. 2—Z. F. C. 2 2—2 Hilversum 2Ajax 2 13 Blauw Wit 2Haarlem 2 43 •Reserve tweede klasse A: Blauw Wit 3West Frisia 2 43 D. W. S. 2—W. F. C. 2 5—1 V. S. V. 2Alcmaria Victrix 2 24 Reserve Derde klasse A: De Volewijckers 2De Kennemers 2 23 Helder 2—W. F. C. 3 2—2 AFDEELING IE Eerste klasse. V. U. C.Xerxes 55 Excelsior—K. F. C. O4 Stormvogels— D. H. C. 21 D. F. C.Hilversum 31 R. C. H.—H. B. S. 2—0 Tweede klasse A. De llollandiaanR. F. C. 2—6 V.I.O.S.—Unitas 0—4 Tweede klasse B: V. D. L.—Gouda. 1—0 Derde klasse A: U. V. S.—Hillinen 2—0 AlphiaLaakkwartier 23 Zandvoort A. S. C. 30 HillegomSchoten 20 Vierde klasse A: TerlaakL. D. W. S. 3—2 Reserve eerste klasse: H. B. S. 2—V. U. C. 2 2—4 AFDEELING III. Tweede klasse A: D.O.T.O.Z. A. C. 1—3 AFEELING IV. Eerste klasse. MiddelburgP. S. V. 15 AFDEELING V. Eerste klasse. Be QuickG. V. A. V. 23 FrieslandFrisia 6 De Districtswedstrijden. DE ELFTALLEN WORDEN SAMENGESTELD. Uit Den Bosch: Op Zondag 18 Februari a s. worden op het veld van Wilhelmina de dis trictswedstrijden gehouden. Het Zuidelijk elftal werd hiervoor als volgt samengesteld: Doel: Poettgens- (Miranda). Achter: Van Run (P.S.V.) en Van der Lin den (NA.C.) Midden: Pellikaan (Longa), De Leeuw (Wil lem Ui. en Prinsen (NOAD). vóór: De Gier (Eindhoven), Broeken (Lon ga), Vogel (Middelburg), Maas (Willem II) en Piederiet (N.A.C.) Het Westelijk elftal werd als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Weber (A.D.O.) en Lelyveld (V.U.C.) Midden: Vrauwdeunt (Feijenoord), Fijen (Stormvogels) en Graafland (HB.S.) Vóór: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), La- gendaal (Xerxes), Van Nellen (D.H.C.) en Mulders (Ajax). De samenstelling van het Oostelijk elftal, Is als volgt: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: C. Wanders (Wageningen) Veld kamp Jr. (Enschedé). Midden: Oosterbaan Vitesse)Veld kamp Sr. (Enschedé). Bakker (Z.A.C.) Vóór: Nagels (Enschedé), Muizenbelt (Borne), Bakhuijs (Z.A.C.), J. de Kreek (Go Ahead), De Vries (Go Ahead). Het programma voor Zondag. Eerste klasse: R.CJH.—Xerxes V.S.V,H.F.C. ZJ.C—Haarlem V.U.CStormvogels Tweede klasse: BloemendaalD.O.S. West Frisia—Kinheim Haarlem-A. D. 0. (4-3) Voor de in Den Haag geleden groote ne derlaag hebben de roodbroeken gisteren tegen A. D. O. revanche genomen. De elftallen kwamen als volgt tegenover el kaar: Haarlem: Voogd, v. d. Berg. Huysmans, De la Mar, Kammeijer. Vreeken, Iseger, De Winter, Van Polanen, Smit, Hurkmans. A. D. O. De Korte, W. Tap, Berg, Loof, B. Tap, G. Tap. v. Maren, Vogel, Clafour, Weber, Koek. In het begin van den strijd demonstreert A. D. O. een knap positiespel, waarbij W. Tap en Berg het Haarlem-doel nogal eens in ge vaar brengen. Weber c.s. zijn voorloopig den aanval van Haarlem de baas. Reeds spoedig nemen de Hagenaars de lei ding als een bal verkeerd op den linkervleugel wordt gespeeld; de bal komt bij het Haarlem- doel, waar Berg met een hard schot Voogd onhoudbaar passeert (01). Hierna komen de roodbroeken er beter in: onder aanvoering van Van Polanen en van Smit worden een serie aanvallen opgezet, waarmee de achterhoede van A. D. O. de grootste moeite heeft. Van Polanen krijgt van dichtbij een kans en schiet goed in, maar Koek redt uitstekend. Koek krijgt enkele harde schoten, welke hij over de lat stompt. Als een bal voor het A. D. O. doel wordt geplaatst, is Iseger naar binnen geloooen en geeft Koek geen kans (1—1). Dit geeft den roodbroeken meer spirit en hoewel deHaarlem-achterhoede er ook dik wijls aan te pas moet komen, houden de rood broeken toch eenig overwicht: Smit schiet hard tegen den paal; de toeloopende De Win ter heeft maar voor het intrappen; deze maakt geen fout (21). A. D. O. komt dan nog even opzetten en krijgt een hoekschop te nemen, die geen doel punt oplevert. In de laatste seconde krijgt A. D. O. een strafschap, dien W. Tap neemt, maar Voogd weet het schot meesterlijk te stoppen. In de tweede helft zit Haarlem er direct- goed op; Weber c.s. moeten er alles op zetten om de Haarlem-voorhoede van zich af te hou den; eenmaal is Koek reeds gepasseerd en een ieder denkt, dat de bal over de lijn is, als deze tegen den paal springt. Een doelpunt komt aan den anderen kant. als Berg een kans krijgt en deze met een goed schot benut (22). Geen oogenblik geeft Haarlem den strijd op: weer gooien beide partijen zich met vuur in den strijd, waarbij Weber zich nog een uit stekend verdediger toont; met verre trappen zuivert hij het doelgebied. Kammeijer depo neert den bal steeds bij zijn voorhoede; Smit ziet tenslotte zijn harde werken bekroond, door met een goed schot uit een voorzet van Iseger den bal ineens langs Koek te zenden. (3—2). Weer heeft Haarlem de leiding, maar A.D.O. is er het elftal niet naar om zich zoo maar gewonnen te geven: zij valt opnieuw heftig aan, waarbij vooral de linkervleugel het Haarlem-doel in het nauw brengt. Tot twee maal toe voorkomt Voogd een bijna zeker doelpunt. Heel jammer was het voor dezen jongen keeper, dat hij een tam schot van De Korte verkeerd beoordeelde, waardoor 15 mi nuten voor 't einde de stand weer gelijk was (3—3). De spanning steeg toen ten top. Van Pola nen valt uit en Bieshaar completeert het elf tal Er wordt door beide elftallen hard gewerkt. Eenige hoekschoppen op het A. D. O.-doel worden door Koek weggewerkt, maar als op nieuw Hurkmans een hoekschop goed voor doel zet, kopt Smit no. 4 in het A. D. O.-doel (4—3). Met nog acht minuten speeltijd wordt nu de Haarlem-achterhoede versterkt en hoewel nog enkele uitvallen op het Haagsche doel worden ondernomen, was A. D. O. toch het meest aan het woord. Maar de Haarlem-ver dediging stond pal. De laatste minuten valt Haarlem nog eens geducht aan, doch Weber voorkomt gevaar. il lil llüülümi.il lii'il ,'j|| i. ,■Pll:lI;l|l|!!'■l::^" ;T-^ii-!iiiiii:?iii!rit'n||4ii|'|';^gini^n«ffliiviiiniii»(iiiiiiitiiinii!itnBi!ti'iiiia<aiii!WiiBiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiHKiiiitiiiiHiBiiiiflii!iilliHllimBliiiH;ij:it,.":.:.:..,:.:i'..i:.IIJIIIM;,rai n üiiiüiiiiuinniiani R. C. H.-H. B. S. (2-0) Na de mooie resultaten tegen D.H.C. en K.F.C. is thans ook H.B.S.. ongetwijfeld het beste elftal in de afdeeling, door de Racing verslagen, een resultaat dat ten eerste vol komen verdiend was, ten tweede de kracht demonstreert, die momenteel door R. C. H. wordt ontwikkeld. In een zeer spannenden, boeienden wed strijd die door den heer v. d. Dungen zeer goed geleid werd heeft R. C. H. twee nuttige punten weten te bemachtigen. He: geheele elftal verdient een pluim voor het goede spel, al moeten we voor de vol ledige achterhoede extra vermelding maken. In de voorhoede willen een extra notitie maken voor Paape, Kok en Houkes, die weer zeer goed werk hebben laten zien, dit geldt wel speciaal voor Paape, die al een bijzonder goeden dag had. H.B.S., het was bekend, beschikt over een zeer goed geschoold team, dat uitstekend voetbal speelt, technisch goed onderlegd, doch dat tactisch diverse tekortkomingen demonstreerde die vooral door ed Racing ver dediging werden uitgebuit. Bij de Hagenaars willen we speciaal de linksbuiten Fonseca, en rechtbinnen Van Vliet noemen, de eerste was een ware „bal- künstler" had in Hessels echter een zeer lastig tegenstander, Van Vliet daarentegen heeft prachtig spel laten zien. Schoorel, die speciaal uit Parijs was overgekomen, maakte niet zoo'n grooten indruk, al behoorde hij zonder twijfel tot de best.en uit de H.B.S-- ploeg, die niet een overweldigenden indruk heeft achtergelaten. Precies twee uur trapt R.C.H. op het goed bespeelbare terrein af, en er ontspint zich direct een felle strijd, waarbij H.B.S. zich aanvankelijk iets sterker toont. Met de goecl in vorm zijnde R.C.H.-defensie is het gevaar ondanks enkele corners, niet heel groot; langzamerhand gaat ook R.C.H. een woordje medespreken. Een vrije trap en een corner op het H.B.S.- doel blijven zonder resultaat, evenals een kogel van Ruigrok, die via de handen van Zijlstra tegen de lat belandt. H.B.S. speelt technisch wel iets beter dan de R.C.H.'ers, doch niet zoo goed, of de ver dediging weet zich volkomen te handhaven en als tenslotte de eerste helft verstreken is, i§ de stand nog 00. Na de rust is R.C.H. direct sterk in den aanval en herhaaldelijk ontstaat gevaar voor het H.B.S.-doel, mede door het niet zoo heel sterk verdedigen van de Haagsche defensie. Wel blinkt in de middenlinie Graafland bij zonder uit en ondei'schept deze speler vele door de R.CH.-rechterwing opgezette aan vallen van links dreigt echter herhaaldelijk gevaar voor H.B.S.; het is Paape, die na on geveer een kwartier, na mooi spel met een mooi schot aan R.C.H. de leiding geeft (1—0). R.C.H. blijft nu geruimen tij-d sterk aan vallend en na goed doorzetten van Houkes, belandt de bal wederom bij Paape; deze pas seert een paar tegenstanders, legt daarna den bal vrij voor de voeten van Ruigrok, die het leer onhoudbaar hoog in liet H. B. S.-net schiet. Met deze 20 voorsprong ls de Racing vrij veilig, temeer, daar zich bij de (Hagenaars teekenen van vermoeidheid voordoen. R.C.H. daarentegen speelt moedeg verder. H.B.S. brengt enkele wijzigingen aan in haar opstelling, de R.C.H.-verdediging houdt echter volkomen stand. Het einde komt met een volkomen ver diende 20 overwinning voor R.C.H., dat nu in zes achtereenvolgende wedstrijden elf punten heeft behaald. Een mooie prestatie, behaald met het volgende elftal: Kos. Krom, Prevost, Hessels. Ruis. Prevost Jr.. Hanse, Houkes, Ruigrok, Kok. Paape Stormvogels-D. H. C. (2-1) In de eerste helft van dezen wedstrijd is Stormvogels ongetwijfeld het meest in den aanval geweest. Er werd bij tijden weer ge speeld op een wijze, die deed denken aan het spel van het vorige seizoen. Hiertoe droegen ongetwijfeld de lange cen ters van Ketting het hunne bij, maar erkend dient dat de geheele ploeg er uitstekend in was. Speciaal het steunen van de middenlinie viel op. Fijen speelde weer goed, terwijl Prins met lange centers steeds de vleugels aan het werk zette Maar ook v. d. Velde droeg het zijne bij. De voorhoede passeerde herhaalde lijk met verbluffend gemak de Delftsche mid denlinie. Ook in de tweede helft is Stormvogels het meest aan het woord geweest. Het was weel de IJmuider-middenlinie, die veel beter haar taak begreep, dan die van D.H.C. Veel gemak had zij door het steeds terugtrekken van Van Pel, die een goeden wedstrijd speelde. Pas toen de stand 2—0 was, en Stormvogels meer ging verdedigen, eindigde de IJmuider meerderheid. De elftallen waren: Stormvogels: De Waard Sr., Haak Sr., Haak Jr., Fijen, Prins, v. d. Velde, v. d. Steen, v. Pel, Tol, Ketting, De Waard Jr D. H. C.: Van Nellen, v. d. Bragt, Ditmars, Buyink. v. d. Sloot, Glandemans, Bakker. Leeuwenstein, Dorjee, Van Nellen, Boot. Direct na het begin krijgt D.H.C. op den rand van het strafschopgebied een vrijen trap te nemen. De Waard stopt het schot wel, doch laat den bal vallen, waarna Buyink vlak voor het doel overschiet. Dan komt Stormvogels opzetten. Het spel wordt goed opengehouden en er wordt dito gecombineerd. De D.H.C.-achterhoede heeft er echter onmiddellijk goed het oog in. zoo dat Boot er nog niet aan behoeft te pas te komen. Spoedig gaat nu het spel gelijk op. Ook D.H.C. speelt in een vlot tempo. Na zoo'n snellen aanval komt Ditmajs alleen voor De Waard, maar Haak Jr. weet nog juist erger te voorkomen. Bij Stormvogels ls het v. d. Steen, die veel van zijn vrijheid profiteert. De Waard krijgt van Ketting de bekende lange centers, maar hij zet nog al eens slecht voor. Stormvogels is nu even uitgesproken ster ker, maar het beslissende schot ontbreekt. Even schijnt het, dat Van Pel dat schot zal lossen, maar de bal rolt net naast. D.H.C. moet het van snelle uitvallen heb ben. De Stormvogels-defensie is echter in buitengewonen vorm en De Waard krijgt dan ook niets te doen. Met Stormvogels sterk in den aanval komt de rust. (00). Na de rust loopt Stormvogels hard van stapel en weldra kogelt Tol tegen de lat. Van Nellen verlaat het terrein. Hij is ech ter spoedig terug en dan maakt Stormvogels een doelpunt, dat wordt afgekeurd. Niet ontmoedigd komt Stormvogels terug. Net Delftsche doel staat onder een zeer zwa ren druk. Eindelijk, na 20 minuten, maakt Prins het lang verdiende doelpunt. (10). D.H.C. werkt zich nu even los, maar on dervindt buitengewoon zwaren tegenstand, daar de IJmuider-defensie er al bijzonder goed het oog in heeft. Toch redt Haak Sr. maar eens op het nip pertje. Na een half uur juicht Stormvogels weer. Dan spelen De Waard en Tol even vlug sa men, een voorzet volgt en v. d. Steen doel punt mooi. (20). Nog is de strijd niet gewonnen. Stormvo gels verslapt even, waarvan D.H.C. profiteert. Tien minuten voor het eind doelpunt Van Ditmars (21). Het spant nu weer geducht. Nog even blijft D.H.C. in den aanval, maar de Vogels weten van geen wijken. 't Gooi-H. F. C. (3-2) De laatste seconde van dezen belangrijken wedstrijd kon wel eens van heel veel invloed blijken te zijn voor de bezetting van de on derste plaats, immers, zonder dat er nog afgetrapt werd, maakte, de thuisclub den. winnenden goal. H.F.C. komt mede door de overwinning van Haarlem nu ook weer in de verdrukking, al gelooven we vooralsnog niet, dat zij hekke- sluiter zal worden. De spelers werden voor ontzettend lastige terreinomstandigheden gesteld; een harde ondergrond met een uiterst dun ontdooide bovenlaag; beide ploegen waren technisch niet voldoende om deze moeilijkheden te overwinnen. De thuisclub dankt dan ook enkel en alleen har overwinning aan 't geweldige enthousiasme, waarmee zij zich vooral in de tweede helft te weer stelde. H.F.C. speelde lang niet zoo goed, als de vorige week, de achterhoede maakte door het gladde veld enkele foutjes; zij heeft echter verdienstelijk gespeeld. In de half linie was Kruyer de beste; de beide kanthalfs waren zwak. Koper vertoonde niet de activiteit van de laatste wedstrijden. Denijs was voor de rust niet slecht. Dorsman echter veel te lang zaam; de belde buitenspelers speelden niet onverdienstelijk, maar niet constant genoeg. Het" tweede doelpunt van Hock was echter meesterlijk. Onder leiding van scheidsrechter Groot- meyer stellen de volgende elftallen zich op: 't Gooi: J. Cohen. Van Beek, Van Rheenen, Sterk, Spaans, M. Cohen, N. Cohen, Anijs, Campman, Meilof, •Wentink. H. F. C.: Hagenaar, Dorsman, Koper, Denijs, Höck, Lamp, Kruyer. R. Jongeneel, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Togt. 't Gooi krijgt reeds dadelijk een kans, die Campman tegen Van der Togt aanschiet. Onder leiding van Koper onderneemt H. F. C. enkele gevaarlijke aanvallen. Hagenaar trapt den bal kort na elkaar tweemaal naast het doel. De voorhoede van de thuisclub houdt het spel te kort, waardoor de H. F. C.- achterhoede telkens gelegenheid krijgt om in te grijpen. Anijs krijgt een gemakkelijke kans, die hij in de handen van Van der Togt schiet. Aan den anderen kant redt keeper Cohen eenige malen uitstekend. Als Hagenaar echter weer eens snel op brengt en daarna goed voorzet, passeert Koper Cohen met een goed schot (01). "t Gooi zet er nu alles op en inderdaad wordt wordt zij sterker: eerst enkele mi nuten voor de rust scoort N. Cohen uit een scrommage den gelijkmaker (11). Na de hervatting gaat de strijd weer gelijk op; 't Gooi zit feller op den bal, waardoor het H.F.C.-spel afgebroken wordt. Als Kruyer een goede pass aan Höck geeft, loopt deze snel door; hij weet op mooie wijze Cohen volkomen te verrassen (12). De thuisclub mag dezen wedstrijd niet verliezen en valt heftig aan. Zij wordt dan ook sterker. Enkele goed genomen corners leveren gevaarlijke momenten op voor het H.F.C.-doel; H.F.C.'s achterhoede heeft soms wel eens geluk. Een goede aanval van den Hilversumschen rechtervleugel besluit Anijs met een goed schot, dat doeltreft (22). H.F.C. wordt nu teruggedrongen. De win nende goal voor 't Gooi kan ieder oogen blik verwacht worden; toch komt deze eerst op het allerlaatste moment als Wentink een voorzet van N. Cohen benut (32). Dadelijk daarop fluit de scheidsrechter het einde. Voor den beker: Velox—E.D.O. SoartaFeüenoord (15) De gasten gaan direct aanvallend te werk en als er nauwelijks vijf minuten ge speeld zijn scoort Feijenoord het eerste doel punt (01). Vrij kort daarop maakt Linser. er 0—2 van. Later krijgen de gasten ook het spel weer geheel in handen. Van Heel en Vrouwendeunt brengen den stand resp. 03 en 04. Hiermede gaat de rust in. In de tweede helft is het spel van de gast- heeren wat beter en het is De Jong, die het eerste tegenpunt weet te maken (14). Het spel gaat nu eenigen tijd gelijk op, doch dan zijn de gasten weer sterker; Linsen weet deze meerderheid in een doelpunt om te zetten, daarmede den stand op 15 brengende. V. U. C—Xerxes (5—5) Reeds vrij spoedig na het begin bezorgt de middenvoor van V.U.C., v. d. Wild, zijn club de leiding (10). De gasten ondernemen eenige aanvallen op het V.U.C.-doel, doch Van Kleef staat op de juiste plaats. Als er ruim een half uur gespeeld is vergroot War- berton uit een corner den voorsprong en maakt er 20 van. Nu is de beurt aan de gasten die den stand op gelijken voet weten te brengen. Kort voor de rust bezorgt v. d. Wild echter opnieuw zijn club de leiding (32). Juist in de laatste minuut weet De Jong echter weer gelijk te maken (3—3). Na de rust is het weer v. d. Wild die den gastheeren de leiding geeft (43). Ongeveer twintig minuten later is het v. d. Broek die de partijen op gelijken voet weet te brengen (44). Tien minuten later maakte Van Gelder er 54 van. Het wordt nu spannend Lagendaal weet een voorzet van De Jong goed te benutten en er 55 van te maken. D. F. C —Hilversum (3—1) Nadat de Hilversummers het eerst aan vallend te werk zijn gegaan nemen de gast heeren het offensief over en als er een kwar tier gespeeld ls maakt De Smit er 10 van. Even later weet Westhoven door een plotse linge snelle doorbraak voor de tweede maal te scoren <20). In de tweede helft gaat de strijd aanvan kelijk gelijk op. De gastheeren gaan iets meer aanvallend te werk en zijn gevaarlijker. Na 20 minuten maakt Westhoven er 3—0 van. Tien minuten voor het einde is de eer voor de Hilversummers gered. Ketelaar maakt er 3—1 van. Hierbij blijft het. ExcelsiorK. F. C. (04) Beide partijen zijn ongeveer van gelijke sterkte. Later ging K.F.C. meer offensief te werk en Mol gaf den Zaankanters de leiding (0—1). Korten tijd later vergrootte hij dezen voorsprong (02), met welken stand de rust inging. Na de hervatting ging de thuisclub onmid- delijka aanvallend te werk. doch het spel was van dien aard dat de hechte Zaansche verdediging er geen last van had. De Zaan kanters worden overwegend sterker. Wens- veen en Mol drukten dit uit in doelpunten en het einde kwam met een 4—0 overwinning voor de gasten. AjaxHermes-D. V. S. (81) De kampioenen vielen krachtig aan, doch de Schiedamsche achterhoede bood goed weerstand. Een hoekschop op het H. D. V. S. doel, na vijf minuten spelen, leverde niets op. Het Ajax doel werd eveneens herhaaldelijk in gevaar gebracht, maar ook de Amsterdam- sche verdediging slaagde erin den bal weg te werken. Nadat een aanval van de Schiedammers was afgeslagen volgde na ongeveer 12 minu ten een snellen open uitval van Ajax. Vlak voor doel krijgt Van Reenen het leder toe gespeeld en hij heeft weinig moeite dit langs Beun heen te jagen (1—0). In de 28ste mi nuut, na snel op en neergaand spel, heeft de zelfde speler opnieuw succes (2—0). De gas ten nemen echter een minuut later revan che, toene Blomvliet miste en Noordijk uit een voorzet van Borrani den achterstand verkleinde (2—1). In de 37ste minuut is het wederom de watervlugge van Reenen, die uit een voorzet van Mulders weet te scoren, daarmede tevens den hattrick verrichten de. (3—1). Na de rust hadden de Schiedammers niet zoo veel meer in te brengen. In de 16e mi nuut zendt Mulders een schot in dat door Beun maar half wordt weggewerkt. Volkers is er als de kippen bij en de bal verdwijnt in het net (41). Ajax is niet meer weg te slaan van het doel. Als Van Wijngaarden wordt ge haakt in het strafschopgebied, executeert Van Deyck het vonnis en het is 51. Kort daarna is Volkers de maker van het zesde doelpunt. Er is nu geen houden meer aan; voor het einde scoort de Ajax-aanvoerder nog tweemaal (8(—1). BloemendaalT. O. G. (16) De witten waren Zondag totaal uit vorm wat tenslotte de beste kan gebeuren maar dat mag o.i. voor enkele heeren nog geen reden zijn om zonder eenig enthousiasme te spelen. Zoo kon het dan ook gebeuren dat een wer kelijk niet zoo sterk spelend T.O.G. een vol komen verdiende 61 overwinning behaalde. Reeds direct na het begin bleek dat het spel der thuisclub niet veel te beteekenen had; de gasten kwamen dan ook direct in den aanval. Na vijf minuten gaf Oostwalt aan de Amsterdammers de leiding. Wel kwamen de Bloemendalers na dit doel punt iets meer opzetten maar gevaarlijk wa ren deze aanvallen over het algemeen niet. De met meer ambitie spelende gasten maakten handig gebruik van de diverse fou- •ten in de Bloemendaal-verdediging en wisten zich reeds vóór rust een 40 voorsprong te verzekeren. Ook na de hervatting bleef het spel van Bloemendaal teleurstellen. Het verband was totaal zoek. terwijl ook het tempo anders toch een der sterkste wapens der witten totaal ontbrak. Verder dan tot eenige hoek schoppen kon Bloemendaal het voorloopig niet brengen. Het verwonderde dan ook nie mand dat de gasten den stand tot 60 wis ten op te voeren. Na diverse vergeefs'che pogingen wist ten slotte De Bock de eer voor de thuisclub te redden. Het slot van deze ontmoeting bracht TO G. twee kostbare punten. HerculesE. D. O. (32) E.D.O. heeft verdiend verloren op een vol maakt onbespeelbaar terrein, waardoor de wedstrijd een voortdurende glijpartij en het aanzien niet waard was. Hercules paste zich iets beter aan, speelde zeer enthousiast en verdiende daardoor de zege. E.D.O. heeft invallers voor Koppen en v. d. Putten, voor welke spelers During en F. v. d. Bos invielen. Van stonde af is Hercules de meerdere; uitstekend doelverdedigen van Fuchs belet Hercules te scoren, tot Cremer een voorzet van Buitenweg ineens opvangt en aan de Utrechtenaren de leiding geeft (1—0). E.D.O. speelt wanhopig slecht; niet één speler brengt er iets van terecht. In de tweede helft komt spoedig de gelijk maker als During een fraai genomen hoek schop van Nottrot inkopt (11). Na eenig E.D.O.-overwicht is het Hercules dat door Rijnberk mooi de leiding herneemt (2—1). Goemaat benut dan fraai een keurige pass van Perukel Jr. en het is weer gelijk (2—2). In de laatste minuten is Hercules veel ster ker. Daaf Buitenweg passeert handig K. Zandstra; zijn voorzet wordt met een mooien kopbal door Hemmes benut '32). Gelukkig fluit scheidsrechter v. d. Meer, die een goeden kijk op buitenspel had, spoe dig het einde van dit modderballet. Alcmaria VictrixKinheim (30) Sinds Kinheim haar kans voor de bovenste plaats verspeelde is de goede vorm van het elftal eveneens verdwenen. Van de laatste vier wedstrijden werd er slechts één gelijk gespeeld (W.F.C.) en drie verloren, zoodat Kinheim nu zelfs voor de onderste plaats in het gedrang komt. Overigens' is het een buitengewoon pech- seizoen; niet alleen was haar keeper, die er juist buitengewoon in is, door ziekte verhin derd, doch bovendien moest ook nu weer haar spil spoedig opgeven. Bakker in het Kinheim- doel heeft echter goed werk verricht, evenals de beide backs. In de halflinie en voorhoede wilde het niet erg vlotten; het duurde in vele gevallen te lang; het afgeven was te slordig, doch boven dien ontbrak het enthousiasme in vele ge vallen. Zooals te begrijpen was, speelde Alcmaria, die in nood verkeert, zeer enthousiast en zoo als ze dezen middag speelde, behoort ze zeker niet onderaan te staan. Intusschen kan de strijd voor de onderste plaats nog buitengewoon spannend worden. Alcmaria begint direct in een hoog tempo, waarbij ze al direct een mooie kans voorbij laten gaan door voor het open doel naast te schieten. Ook Kinheim laat een goede kans voorbij gaan. Daarna heeft Peereboom, de Alcmaria-midvoor, via den paal succes (1—0). Tot de rust komen er aan beide kanten diverse kansen, doch geen van beide partijen weet er ook maar één van te benutten. Na de rust gaat in het veld de strijd gelijk op en neer, doch voor het doel is Kinheim de kluts totaal kwijt. Alcmaria heeft wat meer geluk en weet bij een goed opgezetten aanval door haar rechts binnen den stand op 2—0 te brengen. Het wil bij Kinheim niet lukken; als Alc maria den stand op 30 weet te brengen, speelt Kinheim. een verloren wedstrijd. Scheidsrechter Kok floot goed.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10