HOCKEY ZWEMMEN GYMNASTIEK. DAMES-HOCKEY KORFBAL WIELRIJDEN. MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 Willy den Ouden. De Holiandsche zwemploeg in Denemarken Willy den Ouden verbetert een we reldrecord en Scheffer een Neder- landsch record. Uit Aarhuus; Zon- I dagavond hadden te Aarhuus (Denemarken) internationale zwem wedstrijden plaats, waaraan ook werd I deelgenomen door vier Nederlandsche zwem- mers, n.l. de dames i Willy den Ouden (R.D. Z.Jopie Selbach (A. D.Z., Fransje Hessel iHet Y) en de heer J. C. Scheffer (De Jonge Kampioen). Een zeer fraaie prestatie verrichtte Willy den Ouden, door de 100 yards vrije slag af té leggen in 59.8 sec., hetgeen een nieuw wereld record beteekende. Het wereldrecord stond tot nu toe voor dezen afstand od naam van de Amerikaansche zwemster Helen Madison met een tijd van precies 1 minuut. Willy den Ouden deed haar poging, die zoo schitterend slaagde, vóór het begin der andere wedstrijden. Zij legde den afstand alleen af. dus zonder tegenstand! Het zeer talrijke pu- blieek juichte onze landgenoote na het bekend worden van den uitslag hartelijk toe. Een tweede succes behaalde Scheffer op de 100 Meter vrije slag heer en. Hij moest feilen strijd leveren tegen J. Christensen. die met 0.1 sec. verschil won in den tijd van 1 min. 2.4 sec. Deze tijd beteekende een nieuw Deensch record. Doch ook de tijd van Scheffer 1 min. 2.5 sec beteekende een nieuw Nederlandsch record, hetwelk tot nu toe op zijn naam stond met 1 min. 2,8 sec. Dezen tijd had hij gemaakt op 17 December 1.1. te Amsterdam. Twee Nederlandsche records erkend. AMSTERDAM. 4 Februari. Naar wij verne men zijn door de Record-commissie van den Kon. Ned. Zwembond twee Nederlandsche re cords erkend. Het betreft hier het record van J. C. Scheffer te Amsterdam, die op 11 Ja nuari tijdens de Kring-kampioenschappen van Amsterdam de 100 Meter rugslag in l min. 15.2 sec. zwom. Voorts werd erkend het Nederlandsch record van Fr. Hessel te Am sterdam. v/elke zwemster op 4 November van het vorige jaar te Zwolle de 300 Meter wis selslag dames aflegde in 4 min. 44.8 sec. Vergadering Kennemer Turnkring. Zaterdag vergaderde de Technische Com missie van den Kennemer Turnkring onder- leiding van den heer B. J. Wieland Los. De vergadering benoemde een uit voorzit ter, secretaris en den heer Verkes bestaand bureau, dat belast wordt met algemeene voor bereiding en vaststellingen. Wanneer de desbetreffende zalen in Haar lem beschikbaar zijn, zal de selectie voor den wedstrijd Haarlem—Rest K.T.K. plaats heb ben op Donderdag 22 Maart, en de wedstrijd zelf op Maandag 26 Maart. De leiding daar van, van de training en van de K.T.K.-ploe gen voor den Zaterdag 14 April in Kromme nie te houden driekringenwedstrijd zal be rusten bij den heer J. M. Berrevoets (dames) en bij den heer J. J. van Doorn (heeren). Tenslotte werden uitvoerige besprekingen gewijd aan het rapport den sportmiddag, dat met enkele wijzigingen werd aanvaard. In dezen sportmiddag zullen worden opge nomen: 1. Gymnast?» kwedstrijden voor adspiran- ten. die voor dat doel in 4 groepen worden verdeeld, n.l. meisjes en jongens van 1113 jaar en van 14—15 jaar. De wedstrijd be staat uit een klassikale zeskamp, waarvan de onderdeelen zijn: 2 vrije oefeningen (beide voorgeschreven), 2 brugoefeningen (één voorgeschreven, één naar keuze), en 2 paard- sprongen (als voren). Deze wedstrijden zijn voor vereenigingsgroepen van 6. 2. Spel. Bestemd worden voor de jongste meisjes vereenvoudigd slagbal, voor de oudste meisjes vereenvoudigd kastie en grensbal, voor de jongste jongens volledig slagbal, en voor de oudste volledig kastie en slingerbal. Verder voor dames grensbal en voor heeren slingerbal. 3. Zwemmen voor leden en adspiranten. De nummers voor laatstgenoemden zijn: 25 M. schoolslag. 25 M. vrije slag. estafette 4 x 25 M. vrije slag, en hinderniswedstrijd (dit laatste alleen voor de oudste adspiranten) Ieder mag aan hoogstens 2 van 3 onder deelen gymnastiek, spel en zwemmen deel nemen Concordia. Zaterdag hield Concordia in het H.K.B.- gebouw een druk bezochten feestavond, die bestond uit dans, muziek, voordrachten, wedstrijden en verlatingen. Dank zij de feest commissie slaagde deze avond uitstekend. Concordia zal dit jaar de beoefening van de wandelsport, die ook nu geleid wordt door den heer F. Bischot Jr.. aanvangen met een oefenmarsch op a.s. Zondag. Turnlust. Het programma voor de Zaterdag 17 Febru ari in de Gemeentelijke Concertzaal door de Chr. Gymnastiek Vereeniging Turnlust te houden uitvoering zal samengesteld worden uit de volgende nummers: jongste meisjes: brug en volksdansen, oudste meisjes: toestel- turnen en staafzwaaien, jongste jongens: oudste jongens halter-oefeningen, dames toestedturnen en knotszwaaien, heeren vrije oefeningen, ringen en toestelturnen. vetera nen staaf-oefeningen en toestelturnen. Voorts optreden van de kieuter-afdeeling, algemeene vrije oefeningen en een algemeen spring- nummer. Jubileumwedstrijden te Zandvoort. Ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum, samenvallende met het 30-jarig directeurschap van den heer H. B. Dreyer, houdt de gym nastiek vereeniging „Oefening Staalt Spieren" te Zandvcort cp Zondag 4 Maart a.s. nationale gymnastiekwedstrijden in gebouw ..Monopole". De inschrijving voor deelneming aan deze wedstrijden staat tot 10 Febr. nog open bij J. H. B, Brink, Groote Krocht 28 te Zandvoort. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND De Uitslagen. Competitie. 2e klasse. Togo IIDe Vierde 44 H. B. S.Alkmaar 0—1 Strawb.—H. O. C. II 3—5 AmersfoortGooi II 44 3e klasse. PinokkioHurley 50 H. H. IJ. C. II—Kiev. II 2—1 Leiden IIKieviten III Togo IV— H. D. M. III 1—2 4e klasse. Be Fair III—Hilversum V 1—2 H. H. IJ. C. IV—Te Werve II 4—2 S. O. S. II—H. D. M. IV 3—1 RijswijkKieviten IV 181 Oostelijke le klasse. Deventer— Wageningen 121 Bloemendaalbeker. 3e ronde: Amsterdam HBreda 20 LeidenAmsterdam 14 Laren—P. W. 3—5 H. D. M.—Middelburg 7—1 Amsterdam IIIZwart Wit 60 Treslongbcker. 4e ronde Be Fair—Utrecht 2—1 TWEEDE KLASSE. H. B. S.Alkmaar (01) De partijen blijken aan elkaar gewaagd. Door het goed doorgevoerde open spel zijn de Alkmaar-aanvallen echter gevaarlijker, dan die van H.B.S. De Haarlemmers spelen in het midden terrein eveneens een goed open spel, doch zoodra de slagcirkel in zicht komt, krimpt het te snel ineen en ontstaat er een geharrewar in den cirkel, waaruit de sterke Alkmaarverdediging steeds als overwinnaar te voorschijn is gekomen. Voor beide doelen worden eenige kansen op de gebruikelijke wijze gemist. Alkmaar weet er één te benutten; als de Haarlemsche keeper een bal goed gestopt heeft, springt de bal weer ver terug en het tweede schot treft doel (01). Na de rust dreigt H.B.S. ingesloten te wor den. Enkele uitvallen brengen tijdelijke op luchting en eenige corners op het Alkmaar- doel, maar zonder resultaat. De verdedigingen blijven verder meester over het eigen terrein, zoodat het einde komt met 10 voor Alkmaar. StrawberriesH, O. C. 2 (35) De Strawberries hebben op eigen veld een verdiende nederlaag geleden, waarvoor echter als excuus kan gelden, dat zij speelden met invallers voor Van der Ploeg en Doorn. De achterhoede van de gastheeren was daardoor zeer verzwakt. Damgen gaf zijn club met een goed schot de leiding (10). Hollander maakte kort daar na den stand gelijk door van een blunder in de Kennemer-achterhoede te profiteeren (1—1). Dezelfde speler gaf zijn club met een moox schot de leiding (12). In de tweede helft bracht Blaauw met een diagoneel schot de partijen opnieuw op gelij ken voet, waarna Damgen de Strawberries de leiding bezorgde uit een strafcorner (32). Een inzinking in de achterhoede wera Strawberries noodlottig. H. O. C. wist van deze omstandigheid te profiteeren door in de resteerenre 12 minuten een 32-achterstand in een 53-overwinning om te zetten. De minder gelukkige dag, welke keeper Van de Bliek had was daartoe eveneens aanleiding Bekerwedstrijden uitgesteld. De bekerwedstrijden BaarnM.H.C. en M.H.C. 2Cadetten zijn wegens onbespeelbaar heid van de terreinen afgekeurd. Nederland B-Anglo Indians (2-1) (Van onzen medewerker). Zaterdagmiddag werd op het terrein van Hilversum in tegenwoordigheid van circa 2000 toeschouwers deze wedstrijd gespeeld. Nederland B kwam als volgt op: de Jong, Westerkamp, Rees, C. v. d. Hagen. Houtzager, Ankennann, Wagener, Heybroek, Havinga, Caviët, Romeyn. Als het beginsignaal geklonken heeft, be ginnen beide partijen elkanders kracht te meten. Het Engelsche spel is weer open, afgemeten en hard, zooals wij dat al zoo lang van hen kennen. Alleen in den cirkel wordt het short passing en dat lukt niet tegen de dappere Holiandsche verdediging. Ook de Hollanders spelen het open spel, maar houden dat voortdurend vol, tot aan de achterlijn als het ware. De Engelschen brengen den bal veel spoedi ger naar het midden terug, wat onjuist was. Het Holiandsche gevaar dreigt vooral van den snellen rechtervleugel WagenerHey broek. die voortdurend in actie is of komt. Een voorzet van Wagener mislukt, maar de bal blijft even in den cirkel en plotseling weet Heybroek hard in te schieten (10). Direct volgt een energieke Engelsche aan val. maar zij spelen op het laatste moment te kort; steeeds grijpen Westerkamp en Rees goed in. Hoewel de Holiandsche verdediging vrij veel werk te verzetten heeft gehad, heeft keeper De Jong weinig te stappen, daar aan den Engelschen aanval geen kans gelaten werd. Steeds weer dreigt voor Engeland het ge vaar van Holland's rechtervleugel. De Holiand sche linkervleugel heeft weinig te beteekenen. Een ver vooruit gespeelden bal haalt Wage ner nog bij de cornervlag; een voorzet neemt hij in den ren; Havinga knalt den bal in het Engelsche doel (2—0). Door een opspringenden bal raakt de uitste kende spil Houtzager geblesseerd; hij moet het veld verlaten. Havinga komt nu op de spil- plaats, de voorhoede speelt met vier man. Een ren van Penn eindigt met een geweldig schot, dat de Jong mooi stopt. Nog blijft de bal even in den Hollandschen cirkel, maar weldra geeft de verdediging weer lucht. Toch komt er nu een Engelsch overwicht. De eerste strafcorner op het Holiandsche doel volgt, maar daarin zijn de gaste'n geen meesters! Eenige druk wordt nu op het Holiandsche doel uitgeoefend, corners zijn er het gevolg van; maar Holland B houdt met tien man goed stand. Rust 20. Het begin van de tweede helft doet ons weer het fraaie Engelsche spel bewonderen; het sluit gelyk een legkaart: hard. lang, afgeme ten. schitterend opstellen. Vooral van rechts dreigt gevaar. Holland tracht tevergeefs zich uit den knellenden band te bevrijden. Nu is het voortdurend Engeland, dat aan valt. Eindelijk krijgen de gasten succes. De rechtsbinnen Penn dribbelt door de ver dediging en pusht fraai in het doel (21 De Jong schijnt er door van zijn stuk ge bracht, want even later schopt hij over den bal heen, maar deze rolt naast. Nog eens mist de Holiandsche keeper, maar even later doet hij alles weer vergeten als hij schitterend weet te redden en weg te werken. Nog steeds speelt Holland met tien man, en wij zijn nu al ver in de tweede helft. Een kwar tier voor het einde komt Houtzager weer te rug. Maar de gasten behouden nu het spel in handen. Wel tracht Holland door het voort durend ondernemen van aanvallen aan den druk te ontkomen, maar de Anglo Indians zijn nu ingespeeld. Met een Engelsche meerderheid komt het einde. Als resume mag gelden dat dit B-team heeft voldaan, al zal de linker-vleugel sterker bezet dienen te worden. Voor het overige was het een sluitend geheel met een goed begrip van open, snel spel. Nederland A-Anglo Indians (5-2) De belangstelling voor den wedstrijd van Zondagmiddag in het Stadion te Amsterdam was minder groot. Het veld verkeerde, ondanks goede zorgen, in voor hockey-begrippen, slechten toestand. Nederland A speelde in de volgende samen stelling: Van der Does, De Waal, Tresling, Lob, Ter Haar. Van Lierop. Gunning, Schook, Van den Berg, Maas, Kwast. De gasten passen zich op het zware terrein het best aan. Wel remt het zachte veld de vaart van den bal, maar hun aangeven blijft toch van een preciese lengte. De Hollanders daarentegen geven telkens te kort aan. omdat de bal zijn vaart kwijt raakt in de modder. De enkele aanvallen, welke van Holiandsche zijde ondernomen worden, zijn onbeteekenend en geven geen enkel gevaar voor de gasten. Toch gaat Holland zich meer loswerken; de aanvallen vermenigvuldigen zich. De eerste strafcorner wordt op het Engelsche doel ge- nomen, maar door de onzen fout gestopt. Maar nu schijnt Holland toch de fighting spirit te pakken te krijgen. Na een duidelijke off-side van een der Holiandsche spelers, wat den referee ontgaat, krijgen de Hollanders weer een strafcorner te nemen. Weer komt Tresling naar voren en nu gaat het goed. On houdbaar is de eerste Holiandsche goal (1—0). Nu krijgen de Anglo Indians een corner te nemen, maar daarin kunnen zij nog veel van de Hollanders leeren. Toch blijft de bal in den cirkel; een scrimmage voor doel volgt, Van der Does. Sneddon en bal rollen in het Holiandsche doel (1—1). Holland valt weer aan om het verloren ter rein te herwinnen. Hoe anders is hun speel wijze! Hoe minder technisch fraai hun hockey spel en tochhet heeft weer resultaat. Weer een strafcorner en weer geeft Tresling aan Holland A onhoudbaar de leiding (21). Toch blijven de Anglo Indians gevaarlijker, door hun afgemeten, snelle spel. waar moei lijk tusschen te komen is. Eenigen tijd oefe nen zij nu druk uit op het Holiandsche doel; het is weer een corner, welke het tweede En gelsche doelpunt oplevert (2—2). Een vrije slag even buiten den cirkel geeft Gunning aan en onmiddellijk stuurt Maas den bal door langs den verrasten keeper (32). De Hollanders zijn nu weer wat sterker. Een strafcorner schiet Tresling te zacht in en deze wordt gestopt. Een snelle Engelsche aanval wordt door Tresling afgeslagen. De Anglo Indians krijgen nog een kans door een snellen ren van den linksuiterst, maar De Waal weet den vluchte ling nog tijdig te bereiken. Tijdens een Hollandschen aanval wordt de rust aangekondigd. De tweede helft begint met een Engelschen aanval; dan is Holland weer aan de beurt. Als de keeper mist, rolt de bal voor langs het open doel. Nog blijft de bal in den cirkel. Dan neemt Van den Berg hem mee en komt met den bal in het Engelsche doel terecht (42). Er is dan twee minuten gespeeld en tot de laatste twee minuten is Holland vrijwel niet van eigen helft geweest. Voortdurend vallen de Engelschen aan, maar hun short-passing in den cirkel is fout. Alle pogingen van Holland om los te komen, mislukken. Een strafcorner op het Holiandsche doel levert niets op. Angstige momenten voor het Holiandsche doel zijn er vele; vooral als er een algemeene glijpartij ontstaat, maar weer wordt de bal weggewerkt. Een enkele maal breekt Holland er tusschen uit; één dezer uitvallen heeft succes. De voor zet van Gunning wordt door Schook ingescho ten (52). Dan volgt weer de Engelsche belegering zonder resultaat. Het eindsignaal klinkt dan. Een merkwaardige wedstrijd is het zeker ge weest. Het beste team (de Anglo Indians) heeft onverdiend 'verloren en als de uitslag onders om was geweest, zou de goede verhouding meer benaderd zijn geweest. Het Holiandsche A-team heeft geenszins een grootschen indruk gemaakt. Uitblinkers waren er niet; het teamverband was matig; de voorhoede, de half-linie (uitgezonderd van Lierop) en De Waal waren zelfs beneden matig. Distr ictswedstrij den Ni-WestZuid 6—1 West—Oost. Jun. 7—2 Z. WestOost 4—3 N.-WestOost 4—0 ZuidOost 2—5 2e klasse West Be FairHurley 0—4 AmersfoortR. W. III 2—0 LeidenTe Werve 2—2 O. KDe Vierde 4—0 Amsterdam II—R. W. II 4—1 3e klasse. H. H. IJ. C. II—Togo II 8—0 O. K. II—H. B. S. 3—3 Amsterdam IIIT. II. C 1—0 Gooi IIIGooill 1—2 Strawb.—H. B. S. n 3—1 Gooi V—B. Lyc. II 7—0 Kieviten w.n.o. .(De Crt..) De competitie. In de tweede klasse A gingen de Rood-Wit- reserves met 41 ten onder tegen Amster dam 2, dat zich op de bovenste plaats werk te, doordat Leiden een veer liet door tegen Te Werve gelijk te spelen. Gelukkig voor R.W. 2 verloor ook De Vierde waardoor de Haarlemsche dames nog niet voor de onder ste plaats behoeven te vreezen. In 2 B eindigde de belangrijke wedstrijd AmersfoortRood Wit 3 met een 20 over winning voor eerstgenoemde, waardoor R.W. 3 met een 20 overwinning voor eerstgenoem de, waardoor R.W. 3 op de laatste plaats be landde, hetgeen wij niet verwacht hadden. Hurley is zoo goed als zeker kampioen door de 40 zege op Be Fair. H.B.S. verspeelde in 3 B haar kleine kans op het kampioenschap door een draw tegen O.K. 2, hetgeen ons van de Haarlemsche club tegenvalt. Gooi 2 en Amsterdam 3, die nu uit zullen moeten maken wie de begeerde plaats zal innemen, behaalden beiden kleine overwinningen op Gooi 3 en T.H.C. In 3 C zette R.W. 4 de goede resultaten van de laatste weken voort door Amsterdam 4 met 21 te kloppen, waardoor de Sportpark bewoners de tweede plaats innemen. De Strawberries bewezen weer, dat zij moeilijk in eigen home zijn te slaan en stuurden H.B.S. 2 met een 31 nederlaag naar huis. Oh Kay 2—H. B. S. 1 (3—3) Op een zwaar, onbespeelbaar terrein bond H.B.S. den strijd aan tegen Oh Kay 2. De speelsters hadden de grootste moeite om zich staande te houden; de bal. die bijna niet van het veld was te onderscheiden was haast niet weg te slaan. Door goed samenspel kreeg de mid-voor de bal op haar stick, doch het gelukte de keepster, dit schot keurig weg te werken. Van goed hockey kon dus geen sprake zijl. Oh Kay wist 2 maal achter elkaar te scoren. Mej. Louw maakte voor H.B.S. een tegen- punt. De rust kwam met 21. Na halftime dezelfde glibberpartij. 't Doel van Oh Kay werd nog 2 maal doorboord, n.l. door de dames Wagemaker en Roozen, dat van H.B.S. nog 1 maal, Zoodat 't einde kwam met de stand 33. Zoowel Oh Kay als H.B.S. zullen moeite doen, den wedstrijd op bespeelbaar terrein over te spelen. Amsterdam 4Rood Wit 4 (12) Direct na de bully neemt de R.W.-voor- hoede den bal mee. Tegen deze overrompe ling waren de Amsterdamsche backs nauwe lijks bestand. Wederom kreeg de midvoor den bal toege speeld, en ditmaal had zij succes (10). Nog even bleef R.W. in den aanval, maar toen ging Amsterdam er van door. De re- serve-keepster mej. H. Jozzo, zoomede de rechtsback deden flink hun best, zoodat er niet gedoelpunt werd. Na half-time wijzigde R.W. eenigszins haar opstelling. Mej. W. de Voogt werd nu als mid-half geplaatst, welke verandering duide lijk merkbaar was. Nu echter kwam Amster dam opzetten en spoedig kwam de gelijk maker. Hierbij liet R. W. het niet zitten. De ver sterkte halflinie zetten nu vrijwel steeds de voorhoede aan 't werk en de Amsterdamsche verdediging had het zwaar te verduren. Nog eenmaal kreeg R.W. een kans. De midvoor kreeg den bal keurig van rechts toegespeeld en met een hard schot werd de tweede en laat ste goal gescoord. Districtswedstrijden te Bilthoven. (Van onze medewerkster). Hoewel de terreinen te Bilthoven uiterst moeilijk te bespelen waren kan het vertoon de spel bij bovengenoemde wedstrijden goed genoemd worden. In de eerste plaats viel hier de superioriteit van het Westen op, zoowel bij de senior- als bij de junior-teams. Vooral het N.-W. elftal toonde zich als geheel de sterkste en wist eerst het Zuiden met niet minder dan 60 te slaan, waarbij de voorhoede een groote schotvaardigheid vertoonde. Mej. Leeuwen berg (R.W.) en mej. Hofland 'Gooi) maakten ieder 2 goals; de dames van Beeck Vollen hoven namens de overige twee voor hun re kening. Hierna bond het N.W.-elftal den strijd aan tegen het Z.W.elftal, dat vair het Oosten op het kantje af gewonnen had na inspannen- den strijd, waarin een 31 achterstand in een 43 voorsprong werd. omgezet. De basis van de groote overwinning, die N.W. ook hier behaalde, werd gelegd door het uitstekende spel van de midhalf, mevr. Eilers (Amsterdam) en de rechtshalf mgj. Vreede (R.W.), die onvermoeibaar hun voor hoede tot daden aanzetten, waardoor succes niet kon uitblijven. Voor rust moest de nationale keepster mej Molhuysen (H.O.C.) zwichten voor twee schitterende schoten van mej. Leeuwenberg (R.W.) Het Z.W. komt na dezen achterstand geweldig opzetten, echter wordt het spel door het binnentrio, de dames S. en Th. Broese van Groenou (Kieviten) en Struyek (H.D.M.) veel te kort gehouden, waardoor de achterhoede van N.W. steeds tijdig kan ingrijpen. Ook na de rust is het woord voornamelijk aan N.W.; mej. M. van Beeck Vollenhoven (R.W.) ver groot met een mooi hoog schot den voor sprong, terwijl mej. Kok (Hilversum) haar zwoegen beloond ziet met een doelpunt, waar mede zij den eindstand op 40 brengt. In den strijd tusschen het Westelijk en Oostelijk Jeugd-elftal wogen de partijen in het begin vrijwel tegen elkaar op en bleef de stand langen tijd 21 voor het W-team. Daarna voerden mej. van Bueren (B.D.H.C.) en mej. Henny (H.H.Y.C.) de score tot 71, waarop de Oostelijke mid-voor, mej. Ooster wij k den achterstand nog verkleinde tot 72, waarmee het einde kwam. Hockey-sixes te Bloemendaal. Zaterdagmiddag en Zondag hielden de B.H.C. „Bloemendaal" en de B.D.H.C. „Bloemendaal" „sixes" op de velden aan den Bredorodeweg. Zaterdagmiddag werden de voorronden met veel enthousiasme gowpeeld. niettegenstaan de het gladde veld en den regen, die gestadig neerviel. Zondag werd weer om 10 uur begonnen. Het was gelukkig droog, zoodat het veld in betere conditie verkeerde en alle wedstijden op tijd waren afgeloopen. De Burgemeester van Bloemendaal Jhr. Mr. den Tex gaf van zijn belangstelling blijk; hij was den heeien middag'op het veld aanwezig. 's Middags werd gezamenlijk geluncht in Hotel „Zomerzorg", waar de stemming uitste kend was. Het toornooi werd 's avonds besloten met een uiterst geslaagd bal. dat geopend werd met, een speech van den voorzitter der B.H.C. „Bloemendaal", den heer André de la Porte, waarbij hij dank bracht aan den wedstrijd leider, den heer G, Jonker, secretaris van de vereeniging. i De uitslagen, j West. le klasse. Noord-Holland. WesterkwartierOlympia D. T. V.—D. V. D. D. D. V.Blauw Wit 2e klasse. Ready Tekca Z. K. V. BI. Wit II—Koog Zaandijk n Amsterdam ZuidHercules Sportief—Bilthoven ExcelsiorK. V. D. 3—6 2—8 9—0 6—3 8—2 4—3 HAARL KORFBALBOND. H. K. C. Osno. Gespeeld op 4 Febxnxari: Ons Genoegen 1Osno 1 6—3 Te spelen Zondag a.s.; Osno 1—Oosterkwartier 2 om 10 uur op ons terrein. In verband met de terreinomstandigheden volgen de aanschrijvingen tegen het einde de zer week. Oefenen: Zaterdags 2—4 uur Oosten d« Bruynstraat Ons Genoegen. Gespeeld cp 4 Februari: Ons Genoegen 1Osno 63 T. H. B.Ons Genoegen 3 12 Flora 2—Ons Genoegen 4 terrein afgekeurd. Ons Genoegen 2—Palvu, terrein afgekeurd. Te spelen op 11 Februari. Ons Genoegen 3—Tempo 2, 2 uur terrein Tempo. In verhand met het. Tpal-masqué vaxx a.s. Za terdag zijn de* overige twaalftallen vrij. Tempo. Zondag gespeeld; Haarlem 6Tempo 2 016 Zondag 11 Febr. te spelen; Tempo 1S. S. H. 2. Oxxs Genoegen 3Tempo 2. Beide terrein Middenweg, 2 uur. Palvu 2—Tempo 3, terrein Hagelingerweg, 2 uur. Vertrek Schoterboschplein 1.15 uur. „Haarlem" herdenkt haar vierde lustrum. Aan den Jansschouwburg woei Zaterdag de roodwitte „Haarlem" vlag uit! Immers de H. K. C. viert feest ter herden king van haar twintigjarig bestaan. Wel valt de juiste datum van oprichting in Mei a.s., maar het was van de Lustrumcommissie juist gezien, om in het winterseizoen de herdenking in te zetten met een blijspel, daarbij de goede traditie volgende van vorige lustrums. Gekozen was het blijspel: „In 't Gouden Haantje", dat geheel door eigen leden opge voerd wex'd onder regie van den heer Hand- graaf, eveneens H. K. C.'er. Van de zeer moeilijke taak om een talrijk publiek te laten genieten van de elkaar met overrompelende snelheid opvolgende kwinkslagen, hebben alle amateur-dilettanten zich met een buiten gewone gemakkelijkheid gekweten. Het stuk, vol met de allerdwaaste verwikkelingen, werd met dat entrain gespeeld, dat noodig is om een blijspel met succes ten tooneel te bren gen. Het doek viel dan ook voor de laatste maal, zonder dat maar één oogenblik de aan dacht verflauwd was. Het zeer hartelijk applaus aan het einde was met de bloemen (aan de dames aangebo den) wel een heel duidelijk bewijs, hoe er ge noten was. Zonder een der tooneelisten iets te kort te doen, meenen we een bijzonder woord van lof te moeten wijden aan mej. A. Nooy en de heeren J. H. Baay en Handgraaf. die de hoofd rollen speelden. Ook mej. T. Kruup en de heeren C. Roose en G. Michels als jonge beginnelingen mochten er zijn. Na afloop was er in den foyer gelegenheid om het bestuur te complimenteeren. waarvan zeer velen gebruik maakten. Namens den N. K. B. en H. K. B. spraken x*espectievelijk de heeren Boekei en Wilson waardeerende woorden tot de feestvierende vereeniging, die in het belang van de korfbalsport in Haar lem zooveel verricht heeft. In het bijzonder memoreerde de heer Wilson de goede samen werking, die tusschen de H. K. B. en „Haar lem" bestaat, tevens het feit, dat „Haarlem"- leden zich ook in het H. K. B.-bestuur zoo verdienstelijk maken.Hij wees vooral op den goede clubgeest, die wel heerschen moet, gelet ook op de prestaties van dezen avond. Van de aanwezige zusterverenigingen bo den Animo en Sport Vereent met eenige sym- pat-ieke woorden bloemen aan. Als oud-trai ner feliciteerde de heer Vos uit Amsterdam de H. K. C. De heer Kuling sprak namens den Haarl. Honkbalbond. De voorzitter, de heer A. H. van Lohuizen dankten allen voor de zeer hartelijke woor den en prees tenslotte de Lustrum-commissie en allen, die hadden meegewerkt om den avond zoo goed te doen slagen. Een zeer geanimeerd bal besloot het zoo uit muntend geslaiagde eerste deel der Lustrum viering. Op 6 en 13 Mei zullen serie-wedstrijden plaats hebben: een leden-dag in Juni wordt als slot der feestelijkheden gehouden. Achilles. Zondag 11. hield bovengenoemde vereeniging haar derden rit der wintercompetitie op den weg. Met was een wedstrijd over 30 K.M. met drie klassementen. De opkomst der renners was slecht, waarvan het weer wel de schuld zal dragen. Toch werd er met veel animo ge- x-eden; de demarrages waren niet van de lucht. Ieder trachtte door weg te loopen de overwinning in de wacht te sleepen. De drie klassementen werden fel betwist. De uitslag was: 1. J. Engel, 2. G. van Wees, 3. A. Meskers, 4. P. Mul, 5. Bosman. Vooral viel het rijden der Zandvooxdsche renners op, die door steeds vol te houden, nog een eervolle plaats wisten te bemachtigen. A.s. Zondagmiddag 11 Februari organiseert Achilles het kampioenschap van Noord-Hol land op hometrainers in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag den 5den rit voor de hometrainer-competitie. De uitslag luidt als volgt; A-Klasse; 1. v. Dijk 1.15 3'5, 2. Molendijk 1.16 4/5; 3. Fruitemi 1.17 4/5. B-klasse: 1. Scheidier 1.18 1/5. 2. Gruyters 1.20 4 5. 3. Hessels 1.21 2/5, 4. Groot 1.22. C-klassec 1. N. Barten 1.28: 2. Schaper en Scheidier 1.29, 3. A. Barten 1.34; 4. Schipper 1.42 4/5. Juniores; 1. Zeulevoet 1.28 4/5, 2. Burger 1.38 4/5, 3. Hoekstra 1.42 4/5.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12