DE BILT Volkenbond en Vrede bijeen. Geert Hoogeveen, Mr. Cornelisstr. 54-56 MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 VAN TEMPORISATIE. TOT PRUDENTIEBELEID. De ontwikkeling der Indische oliepolitiek. ANDERE REGELING VAN MINISTER COLIJN Tot de onderwerpen van economisch beleid in Nederlandsch-Indië. die onder den invloed van de tijdsomstandigheden een ontwikkeling ondergaan waarbij de Regeering tot meer ac tieve bedachtzaamheid wordt genoopt, be hoort de oliepolitiek d.w.z. het beleid, dat bij de uitgifte van nieuwe olieterreinen in acht dient te worden genomen. Was in vroeger ja ren de houding der Regeering te dien opzich te in het algemeen er een van lijdelijkheid, een dergelijke houding is in de laatste jaren gebleken niet meer in het raam der bijzon dere tijdsomstandigheden te passen. Zoowel met betrekking tot de vraag welke gegadigden voor olie-exploratie en exploitatie gewenscht zijn, als van deze niet minder belangrijke an dere vraag, welke terreinen voor oliewinning in aanmerking kunnen worden gebracht, ziet de Regeering zich verplicht een prudentie te betrachten, die voorheen in mindere mate ge boden was. Door de belangrijke wijziging in de Indische Mijnwet van 1919 werd de uitgifte van olie terreinen met steviger, maar dientengevolge ook meer knellende garanties omgeven. Sedert dat tijdstip kunnen door het Gou vernement voor de winning van aardolie alleen terreinen worden uitgegeven in den vorm van een contract, dat in elk afzonderlijk geval moet worden voorafgegaan door een speciale machtiging, te verleenen bij de wet, dus met medewerking van de Staten-Generaal. weg. om tot een dergelijke overeenkomst te geraken, is zeer lang. Enkele consequenties van de in 1919 ge schapen garanties zijn spoedig gebleken- lo. dat wanneer zich een willekeurige gegadigde aanmeldt om zijn geluk in de ontginning van een nieuw olieterrein te beproeven de geheele wetgevende machine in gang zou moeten worden gezet; 2o. dat oliemaatschappijen, die reeds hun vermogen om de industrie tot ont wikkeling te brengen hadden bewezen, niet alleen een zeer langdurigen en moeilijken weg kregen te volgen als hun gebied uitbreiding behoefde, maar bovendien die uitbreiding zouden moeten zoeken in terreinen die zij niet te voren konden onderzoeken of hoog stens ivoor zoover het gebied niet gereser veerd is) hebben kunnen exploreeren zon der eenige zekerheid, dat zij bij gunstige re sultaten ook de vruchten van dien arbeid zou den plukken. Minister de Graaff is voor deze bezwaren niet doof gebleken. In het begin van 1931 heeft hij bij de beantwoording van het Voor- loopig Verslag der Tweede Kamer over een toen aanhangig wetsontwerp medegedeeld, tot nadere aankondiging, behalve in nauwkeurig omschreven uitzonderingsgevallen, geen en kele nieuwe aanvraag voor het sluiten van oliecontracten meer in behandeling' te zullen nemen. De mededeeling. door de Regeering destijds gedaan, is bekend als de z.g. temporisatie verklaring van Minister de Graaff. Hierbij sluit zich aan de gedragslijn, waarvan Minis ter Colijn in de Mem. van Antw. mededeeling heeft gedaan aan de Tweede Kamer, en die als prudëntie-verklaring zou kunnen worden aangeduid. Minister Colijn voegt een nieuwe overweging aan die van zijn voorganger toe, n.l. deze: ïndië is meer gebaat bij een gestage, geleidelijke uitbreiding der olie-industrie dan bij een snelle realisatie van nog in den bo dem schuilende mogelijkheden. Om die rede nen wordt de bedachtzaamheid bij de uitgifte van nieuwe terreinen thans op den voorgrond gesteld. Die bedachtzaamheid geldt uiteraard mede de bescherming van het bedrijf van maatschappijen, wier werkzaamheid reeds gebleken is zoowel direct als indirect in het belang van het land te zijn. De Minister ontkent evenwel de noodzake lijkheid zoowei als de wenschelijkheid om bij voorbaat voor die bedrijven zekere arealen of invloedsferen vast te stellen. Ook het bezwaar, dat tot den vroegeren, stelsellozen wedijver tot verkrijging van ter reinen voerde, wil de Minister zooveel moge lijk wegnemen, n.l. het bezwaar dat de terrei nen veelal eerst n a het verleenen van een ontginningscontract behoorlijk konden wor den geëxploreerd. De Mijnwet stelt hiervoor den weg open door uitsluitend op exploratie gerichte con tracten mogelijk te maken, waarvoor niet de lange wettelijke weg behoeft te worden inge slagen. Het is evenwel duidelijk dat dergelijke opsporingscontracten voor de belanghebben den alleen van beteekenis zijn. indien zij een redelijk uitzicht openen, dat zij de terreinen, die aldus met groote kosten grondig zullen worden onderzocht, ook in ontginning zullen krijgen indien de resultaten der opsporing gunstig uitvallen. Hier schuilt nu een groote moeilijkheid, omdat de Regeering ter zake geen zekerheid kan geven, afhankelijk als zij in dit opzicht is van door den wetgever voor elk ontginnings contract te voren te verleenen machtiging. Toch heeft Minister Colijn gemeend, dat in sommige gevallen in dit opzicht wat te berei ken zou zijn. mits de keuze én van het voor opsporing uit te geven terrein én die van den opspoorder zóó zorgvuldig geschiedt, dat de latere instemming van den wetgever met een voorstel om het terrein of een deel daarvan ook voor ontginning uit te geven, waarschijn lijk wordt. Dan blijft weliswaar gelden, dat de opspoor der nimmer zekerheid heeft, dat de belangrij ke kosten der opsporing van hem zullen voe ren tot een ontginningscontract, maar de Re geering wil dit bezwaar zoo goed mogelijk on dervangen, door zich bereid te verklaren die kosten te restitueeren voor zoover het geëxplo reerde terrein later aan een ander ter ont ginning mocht worden uitgegeven. Bij latere uitgifte kan immers altijd worden bedongen dat de gegadigde een gelijk bedrag in 's lands kas zal hebben te storten. Uit 's ministers verklaring mag natuurlijk niet gelezen worden, dat de Regeering in een prognose zou willen treden inzake verdere ontwikkeling van de wereldmarkt en de daar uit te trekken conclusies omtrent het meest gewenschte tempo van uitbreiding der be drijven. Het temporisatiebeleid van Minister de Graaff heeft zich tot een prudentiebeleid ont wikkeld als natuurlijk gevolg van de omstan digheden. TEKST VAN HET VERDRAG 1MET ARGENTINIë GEPUBLICEERD. Gisteren is volgens een V.D.-bericht uit Buenos-Aires. officieel de text gepubliceerd van het met Nederland gesloten verdrag in zake het ruilverkeer. Wat het ruilverkeer be treft. de invoeren in Argentinië uit Neder land en ae in Argentinië aan te knoopen financieele relaties zullen groote faciliteiten verkrijgen. Agent voor Haarlem en Omstreken: (Adv. Ingez. Med.) Controle der particuliere wapenfabricage. Twee resoluties aangenomen. Zaterdagmiddag is te Zaltbommel de alge- meene vergadering gehouden van de Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede, onder voor erschap van pro i, V. H. Rutgers, reotor-masnificus der Vri'e Universiteit. Deze wees in zijn openingsrede er o.m. op,- dat Nederland zich niet verzet tegen elke her ziening van het Volkenbondsverdrag, maar dat het eventueele voorstellen daartoe zal toetsen aan de beginselen, welke gemeen goed moeten zijn van alle leden van den Volkenbond. De vergadering heeft zich in het bijzonder beziggehouden met het vraagstuk der pati- culiere wapenfabricage. Het hoofdbestuur der vereeniging had naar aanleiding van het over dit onderwerp uitgebracht rapport der com missie- Joekes nieuwe, resoluties opgesteld, die z.h.s. door de vergadering werden aan genomen: De buitengewone algemeene vergadering: a. overwegende, dat de particuliere wapen industrie en wapenhandel door het belang, dat zij hebben bij vervolmaking en uitbrei ding van de bewapening het streven naar beperking en vermindering van de bewape ning in den weg staan, en door hun wijze van werken op de internationale betrekkin gen een ongunstigen invloed oefenen en zelfs den vrede in gevaar zouden kunnen bren gen; b. de wenschelijkheid uitsprekende, dat.in, verband met de internationale beperking en vermindering van de bewapeningen door een internationale regeling aan de particuliere wapenfabricage een einde zal worden ge- gemaakt en een doelmatige controle op de wapenfabricage zal worden ingevoerd; overwegende, dat aan een verbod van de particuliere wapenfabricage het bezwaar is verbonden, dat verschillende staten voor hun militaire toerusting in mindere of meerdere mate op levering door de fabrieken van andere staten zullen zijn aangewezen, zoo dat aan een verbond een internationale rege ling betreffende wapenleveranties zoowel in vredes- als oorlogstijd dient te worden ver bonden, waarbij aan dit bezwaar wordt tege moet gekomen; d. is van oordeel, dat in verband met de internationale beperking en vermindering van de bewapeningen met kracht gestreefd zal moeten worden naar een internationale regeling gelijktijdig omvattend le. het ver bod van de particuliere wapenindustrie, 2e een doelmatige controle op de staatsfabric'age en 3e de levering van wapens: e. dat zoolang een dergelijke regeling niet te bereiken blijkt, de invloed van de parti culiere wapenindustrie en wapenhandel zoo wel als de fabricage van wapenen aan een doeltreffende internationale controle te on- werpen, die moet berusten op de openbaar heid van den aard en omvang en op den eisch, dat particulieren voor de fabricage van en den handel in wapenen de vergunning van hun regeering behoeven: f. spreekt den wensch uit. dat allen die daartoe kunnen bijdragen, krachtig zullen streven naar een internationaal verbod met bijbehoorende regelingen en in afwachting daarvan tot een internationale controle als boven omschreven en besluit deze resolutie ter kennis te brengen van de Nederlandsche regeering van de beide Kamers der Staten- Generaal van de Ontwapeningsconferentie, van de Unie van Volkenbondsvereenigingen en van de Nederlandsche en buitenlandsche pers. De tweede resolutie luidt: De buitengewone algemeene vergadering spreekt den volgenden wensch uit ten aan zien van de Nederlandsche wetgeving op het vervaardigen en den in-, uit- en door voer van wapenen en munitie; le. uitbreiding van het verbod wapenen en munitie te vervaardigen zonder vergunning van de Nederlandsche regeering tot alle oorlogsmaterieel in den ruimsten zin, dus met inbegrip van oorlogsvliegtuigen, oorlogs schepen, chemische strijdmiddelen en der gelijke; 2. een vergunning worde slechts verleend aan ondernemingen, waarvan alle bestuur ders en commissarissen in het koninkrijk wonende Nederlanders zijn; 3e. uitbreiding van hét verbod wapenen en munitie in-, uit- en door te voeren zonder vergunning van de Nederlandsche regeering tot alle oorlogsmaterieel in den ruimsten zin gelijk onder 1 bedoeld en 4e periodieke publicatie van de productie en van den in-, uit- en doorvoer van wapenen, munitie en oorlogsmaterieel, waarvoor ver gunning verleend is onder vermelding van hoeveelheid, soort, gewicht en waarde en bij in-, uit- en doorvoer van herkomst en be stemming voor zooverre niet daartoe bij ge breke van een internationale regeling het belang van Nederland zou worden geschaad; besluit deze resolutie ter kennis te brengen van de Nederlandsche regeering, van de beide Kamers der Staten Generaal, van de Unie van Volkenbondsvereenigingen en van de Nederlandsche pers. Beide resoluties zullen ter kennis gebracht worden van de Nederlandsche regeering, van beide Kamers der Staten-Generaal en van ae Ontwapeningconferentie. Mr. Joekes, d:e een toelichting op zijn rapport en de beide resoluties gaf, stelde vast, dat, waar de meeningen overigens nogal uiteenloopen, een volkomen eensgezindheid heerscht met betrekking tot de beoordeeling der particuliere wapenindustrie en de ge varen. die daaraan verbonden zijn. Deze in dustrie is erop uit op zoo groot mogelijke schaal wapenen te vervaardigen en te leve ren, hetgeen lijnrecht in strijd is met het doel dat de Volkenbond zich stelt: de vredes handhaving. Hierbij komt dat, zooals verschillende rap- Dorten aantonen. gewerkt wordt met be denkelijke middelen, die door omkooperij hooggeplaatste personen trachten te winnen voor hun doeleinden. Het tweede gevaar is nog de bewapenings wedloop, welke een gevolg is van de concur rentie tusschen de ondernemingen. Het meest voor de hand liggend middel zou een abso luut verbod zijn, doch daar hieraan verschil lende groote bezwaren zijn verbonden, advi seert de commissie een doeltreffende con trole, maar. blijft he: streven naar een verbod mede vooropstellen. De heer R. Peereboom, voorzitter van de afd. Haarlem, betuigde namens die af- deeling dank voor de tegemoetkomende houding van het hoofdbestuur waardoor de bezwaren, door de afdeeling in de algemeene vergadering' te Dordrecht tegen de oorspron kelijke resoluties vaji .het hoofdbestuur ge opperd, geheel ondervangen waren. Spr. wees opnieuw op de noodzaak, dat de vereeniging in baar streven vooruit zou loopen en stimu- leerend werken op den arbeid van Volken bond en regeering, hetgeen thans geschiedt. In een aan de vergadering voorafgaande propaganda-bijeenkomst werd het denkbeeld geopperd om op Volkenbondsdag een samen komst te houden rond het standbeeld van Hugo de Groot op de-Markt te Delft. meldt: 775.0 m.M. te 743.6 m.M. te VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt had heden een kalmer ver loop, dan aan het eind van de vorige week. doch de stemming bleef vast. De goudversche pingen van Vrijdag en Zaterdag oefenden slechts weinig invloed uit. De dollar steeg tot f 1.55, terwijl het pond tot f 7.65 verbeter de. De Fransche en Belgische franc waren vast. hoewel niet hooger dan Zaterdag. De stemming op de fondsenmarkt was op gewekt en algemeen kwamen hooger koersen tot stand. De handel was echter van beperk te afmetingen. Philips verbeterde 3 pet.. Ko ninklijke 2 pet., Unilever 1 pet., H. V. A. span de de kroon met een verbetering van 5 pet. die evenwel niet tot het eind behouden bleef. Voor Amerikaanse he waarden bestond vraag, zoodat de noteeringen algemeen boven de pa riteit van Wallstreet lagen. Hoogste barometerstand Blacksod en Holyhead. Laagste barometerstand Haparanda. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Westelijken wind. Nevelig tot half of zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenigen lichten neerslag en iets zachter. Uit het Buitenland WELLICHT EENIGE REGEN De hooge drukking die nog steeds met haar kern over Groot-Brittannië en Ierland gelegen is, neemt langzaam af. Over IJsland en Scandinavië passeeren voortdurend wilde oaromei.erveranciimgen. Thans stijgt de luchtdruk weer over IJsland, terwijl in Zwe den en Noorwegen de barometer daalt. Over de Middellandse he Zee handhaafde zich de depressietoestand. In den hoogen drukrug van Ierland tot Midden-Duitschland is het rustig, hier en daar nevelig weer. Over IJsland, Shetlands Far Oer en Noorwegen waait een krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke storm. Aan de Fransche Middellandsche Zeekust waait een vrij hevige wind. Hoewel het over Zuid- Duitschlard en Midden-Frankrijk nog stevig vriest, is de vorst daar toch afgenomen. Over Groot Brittanmë en Ierland en eveneens over IJsland is de temperatuur gedaald. Ten onzent mogen bij Noordelijken tot Westelijken wind e enkleine temperatuurstij ging en lichte neerslag verwacht worden. Barometer Stand van heden 772 m.M. Vorige stand 772 m.M. Neiging; Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN, Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer Hoogste gisteren 37 T1 Laagste heden nacht 34 Hoogste heden tot 12 uur 39 F. BURGERLIJKE STAND GESLAAGD. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diploma B machinistenexamen de heer P. J van Alphen, te Haarlem. HOOGE RAAD VAN ARBEID. Bij K.B. is benoemd tot lid van den Hoogen Raad van Arbeid dr. C. L. Kersbergen, te Haarlem. „SNELVERBAND". De Eerste Hulpvereeniging „Snelverband" gaf Zaterdag in het gebouw „Caecilia" een feestavond, die druk bezocht was, ten bate van de kas der vereeniging. De tivond droeg een zeer intiem karakter: „The Melody Brothers" zorgden voor goede muziek en verder werd er gekiend, onder al gemeene vroolijkheid. Er was ook een verloting op touw gezet, om aardige prijzen. Eenige leden gaven een paar voordrachten en zangnummers ten beste, die zeer veel succes hadden. Vergeefs hebben wij echter uitgezien naar het optreden van Jan Musch, waarvan een van de feestcommissie uitgegaan bericht mel ding had gemaakt. Jan Musch verscheen niet. wel iemand die zeide, imitaties te zullen geven van Brondgeest, Jan Musch en Louis Bouw meester en dat ook op zijn manier deed. Bij informatie bleek ons, dat de naam Jan Musch meer bij wijze van „aardigheid" in bovenbedoeld bericht genoemd was. Geeft „Snelverband" weer eens een feestavond, dan zal men goed doen niet op deze, misleidende, wijze misbruik te maken van den naam van een groot kunstenaar. Na afloop van de verloting werd er gedanst. De kas van „Snelverband" zal bij dezen avond zeker wèl gevaren zijn. JUBILEUM AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. HAARLEM, 5 Februari. Bevallen 2 Februari: A. Willemse—Strik, 2 d.: A. Ravenstein—Paarlberg, d.; J. T. B. HartochReimerink, z.; A. GiesbergBols, z.; 3 Februari: T. A. M. KnapeHogerheijde, z.; P. M. OudshoornLuk. d. Overleden 1 Februari: J. Stavorinus, 76 j.. Waldeck Pyrmontstraat; 2 Februari: G. B. Meerman. 58 j., Kleverlaan; 3 Februari: J. J. Groeneveld, 66 j., Eendrachtstraat. BENNEBROEK. Ondertrouwd: Jacob Jansen en Jannetje van Looijengoed. Bevallen; G. ZandvlietSchreurs, dochter; H. A. van Beekvan Ewijk, zoon. Overleden: L. J. van Oei, 61 jaar. HET BAL VAN DE DANS- ACADEMIE MARTIN. De jaarlijksche balavond van de N.V. Dans- academie J. G. Martin Zonen, korter ge zegd „het bal van Martin" behoort sedert Lang tot de belangrijke gebeurtenissen in den „uitgaanstijd". Iedea: rechtgeaard volgeling van Terpsi chore is het bekend, dat deze balavonden een eigen karakter hebben, dat de deelneming steeds bijzonder groot is en dat or een moei lijk te evenaren stemming heerscht. En elkeen, die Zaterdag deel uitmaakte van de vroolijke schare in de Concertzaal, zal ook ditmaal deze indrukken hebben opge daan. De zaal zelf bood reeds met haar guirlandes van bonte lichten langs de wanden een stem- migen aanblik. Voeg daarbij het kleurige schouwspel van de dansende paren en de onweerstaanbare muziek van een tweetal or kesten en ge kunt u zoo ongeveer in de sfeer van dit feest indenken. En tevens kunt ge u voorstellen, dat er onder deze omstandig heden geen mensch het bestaan zou rustig op zijn stoel te blijven zitten. Er ligt iets sterk fascineerends in het tafereel, dat zoo'n dei nende menigte biedt en voordat ge het weet hebt ge uw partner bij den arm en drijft ge al tezamen weg op den zoetvloeienden stroom van klanken en melodieën. De uren vliegen om en veel te vroeg kondigt het nuchtere klokje van gehoorzaamheid het einde van de vreugde aan. Wij hebben dezen avond opnieuw kunnen constateeren. dat de lessen van Martin van voortreffelijk gehalte zijn. Daar was dit dansfeest wel het sprekende, bewijs van. En de beschaafde geest van het bal bewijst, dat de dansschool ook deze traditie heeft ge- u«.u uiuiAu. handhaafd. Donderdag 8 Februari a.s. zal de heer J. Van de drie intermezzo's willen wij nog v. d. Linden, zadelmaker aan de Centrale I even in het bijzonder melding maken. Zij Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen,oogstten een verdiend succes. Vooral de Sici- den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar liaansche boerendans viel buitengewoon in in dienst kwam. den smaak. Den musici mag een woord van lof niet onthouden worden. Hun prestaties staken ver boven het middelmatige uit en dat de aanwezigen hun medewerking op prijs stelden bewees wel het hartelijke applaus, dat na iederen dans opsteeg. Zoo waren dus alle factoren voor het wel slagen aanwezig. Ongetwijfeld zullen de dis cipelen van de heeren Martin de beste her inneringen aan het bal blijven bewaren LEZING PROF. DE HARTOG. Naar men ons mededeelt hoopt onze oud stadgenoot prof. dr. A. H. de Hartog, hoog leeraar in de theologie aan de Amstcrdamsche Universiteit, op Dinsdag 27 Februari a.s. op uitnoodiging van het ..Comité voor Winter- bijeenkomsten", gevormd door leden van de Geref. Kerk in Hersteld Verband te dezer stede" een lezing te houden over het onder werp: „Noodlot, Toeval en Godsbeleid". De lezing zal gehouden worden in het kerk gebouw der Doopsgezinde gemeente. Ook zal dien avond een zangeres optreden. 264e STAATSLOTERIJ 'Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Maandag 5 Februari 1934 Hooge Prijzen f 50.000.— 15088 f 10.000.— 754 f 1.000.— 1145 3273 f 400.— 6046 18142 f 200.— 2123 2512 f en 100.— 1049 2250 4589 4944 6757 7287 7511 7636 10559 13060 13253 15989 17219 17667 17811 18083 18609 20923 20955 Prijzen van 70.— 76 107 129 254 290 344 424 434 441 451 575 631 749 805 826 968 976 992 1205 1611 1747 1804 1856 1954 2225 2273 2369 2447 2460 2633 2698 2851 2898 2960 2975 2986 3008 3019 3043 3049 3165 3218 3241 3293 3402 3446 3457 3466 3476 3580 3612 3614 3742 3781 3938 3957 3984 4120 4128 4221 4289 4306 4307 4348 4427 4429 4455 4697 4809 4903 4936 4986 5030 5117 5319 5354 5461 5529 5547 5668 5671 5785 5789 5993 6030 6059 6146 6347 6434 6571 6770 6792 6936 6953 6967 7031 7051 7129 7153 7221 7264 7304 7385 7683 7729 7750 7819 7883 8057 8252 8370 835£ 8448 8746 8978 9196 9290 9317 9469 9491 9662 9844 9936 9965 10324 10387 10479 10697 1C752 10817 10858 10955 11046 11107 11168 11174 11298 11361 11395 11471 11496 11523 11564 11596 11739 11772 11845 11907 11968 12203 12345 12566 12632 12771 12801 12853 12909 12988 13080 13095 13165 13278 13350 13441 13566 13609 13651 13775 13787 13937 14009 14010 14109 14148 14188 14190 14227 14266 14329 14343 14419 14508 14629 14702 14870 14872 15012 15077 15132 15198 15358 15454 15608 15639 15640 15678 15738 16055 16069 16081 16133 16228 16341 16418 16508 16582 16C49 16684 16842 16903 17023 17043 17199 17258 17361 17437 17532 17684 17754 18017 18076 18117 18153 18275 18314 18349 18553 18571 18808 19006 19007 19099 19183 19306 19324 19403 19443 19447 19468 19535 19601 19621 19643 19652 19678 19698 19754 20039 20046 20245 20292 20358 20834 20875 20879 20948 28 165 423 Nieten 788 947 1158 1296 1641 1874 2048 2471 2717 2962 3146 190 429 673 840 1024 1164 459 246 471 685 719 112 249 560 757 900 1092 1197 870 873 1040 1059 1177 1178 1342 1378 .1423. 1737 1744 1749 1876 1888 1910 2145 2183 2188 2484 2499 2554 2760 2764 2782 2982 3028 3041 3157 3267 3271 3420 3436 3470 3475 3622 3632 3661 3676 3777 3802 3821 3865 3949 3950 3986 3997 4105 4143 4150 4154 4333 4411 4421 4478 4646 4660 4678 4705 5022 5062 5118 5142 5311 5322 5373 5396 5469 5472 5489 5546 5562 5593 5632 5636 5650 5691 5707 5729 121 261 572 767 918 1111 1235 1091 1179 .1440 1750 1755 1917 1931 2339 2387 2560 2563 2821 2826 3052 3077 3278 3355 3523 3524 3715 3719 3871 3893 4024 4058 4201 4207 4516 4520 4581 4789 4906 4933 155 404 649 771 943 1143 1286 5151 5203 5405 1514JL551 1792 1798 1959 1970 2430 2451 2600 2641 2913 2935 3079 3125 3357 3376 3525 3609 3737 3769 3894 3904 4059 4099 4279 4286 4640 5018 5216 5241 5433 5440 5609 5629 5747 5776 5831 5836 5846 5891 5934 6001 6036 6045 6069 6091 6149 6164 6173 6205 6209 6227 6245 6252 6255 6257 6315 6339 6350 6372 6416 6425 6435 6445 6449 6450 6459 6469 6470 6488 6614 6687 6737 6751 6764 6769 6906 6907 692] 6929 6947 69S1 6990 6992 7019 7034 7052 7070 7075 7155 7179 7188 7203 7235 7242 7277 7300 7320 7341 7360 7425 7434 7436 74S3 7586 7594 7613 7746 7752 7762 7821 7386 7988 7989 8106 8127 8142 8187 8192 8217 8259 8269 8275 8311 8317 8357 8361 8412 8450 8487 8521 8540 8555 8567 8594 8638 8679 8717 8724 8728 8729 8882 8973 8986 9077 9202 9213 9282 9307 9312 9314 9323 9329 9382 9394 9403 9443 9450 9487 9551 9560 9569 9629 9640 9686 9692 9700 9724 9769 9806 9853 9859 9890 9917 8962 9975 9979 10010 10017 10028 100S3 10128 10156 10177 10189 10193 10254 10322 10410 10449 10458 10459 10482 10488 10490 10524 10564 10574 10663 10669 10745 10769 10781 10782 10848 10855 10909 10915 10935 10945 10977 10935 11006 11021 11041 11111 11113 11124 11130 11176 11237 11242 12259 11269 11321 11330 11345 113.7 11476 11481 11560 11568 11590 11667 11687 11712 11745 11776 11781 11796 11805 11823 11833 11854 11902 11921 11984 12014 12022 12055 12075 12C91 12119 12174 12185 12194 12265 12276 12281 12303 12316 12335 12375 12379 12386 12390 12406 12403 12425 12434 12463 12469 12477 12527 12592 12655 12673 12674 12688 12703 12724 12777 12849 12858 12391 13012 13016 13033 13037 13081 13035 13104 13137 13152 13153 13184 13275 13299 13304 13308 13367 13370 13373 13383 13385 13419 13425 13447 13468 13476 13493 13512 13548 13007 13625 13672 13691 13758 13810 13813 13835 13847 13891 13896 13907 13924 13926 13942 13977 13987 14028 14107 14106 14135 14186 14219 14228 14231 14232 142 .*3 14255 14278 14290 14320 14361 14405 14492 14498 14609 14637 14681 14692 14696 14790 14798 14834 14837 14853 14857 14878 14923 14956 14984 14996 15010 15013 15025 15074 15107 15155 15175 15229 15284 15285 15289 15316 15478 15493 15496 15499 15505 15523 15560 15617 15634 15644 15749 15757 15763 15782 15843 15849 15906 15918 16004 16008 16065 16080 16084 16091 16142 16143 16173 16231 16233 16295 16300 16319 16385 16417 16468 16492 16505 16534 16548 16613 16676 16695 16700 16705 16742 16767 16769 16776 16908 169C0 16975 16998 17089 17100 17103 17141 17166 17171 17201 17230 17240 17254 17271 17316 17363 17422 17470 17434 17527 17556 17560 17574 17584 17595 17537 17599 17623 17683 17699 17718 17756 17832 17897 17893 17910 17950 17952 18050 18125 18162 18166 18167 13169 18197 18222 18229 18301 18302 18327 18345 18400 18425 18453 18534 18558 18614 18622 18625 18652 18670 18720 18779 18813 18888 18890 18949 18958 18962 19182 19216 19218 19247 19287 19289 19371 19399 19441 19502 19513 19544 19556 19714 19757 19797 19802 19814 19822 19824 19829 19851 19357 19867 19884 19397 19915 19922 19932 19961 1&997 20025 20097 20127 20220 20265 20462 20498 20556 20648 20696 20723 20750 20751 20797 20809 20817 20822 20826 20855 20943 Verbeteringen 5e klasse, 12 lijst: 3608 m. f 70 m. z. 4608 m. f 70: 3643 m. z. 4643; 3676 m. Z. 4676; 3635 m. f 70— en 3641 ontbreken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2