Letttebsiim in ECpkist TJ. WIEBERDINK Gedurende OMZET BELASTING MAANDAG 5 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD II Het Tooneel te Amsterdam. Tooneelgroep „Het Masker". VORSTELIJKE EMIGRANTEN. „Het Masker" heeft met Vorstelijke Emi granten" een heel gelukkige keuze gedaan en het lijkt mij wel zeker, dat dit blijspel van den schrijver van Mademoiselle een zeer groot succes, zoo niet een „Schlager" voor deze tooneelgroep zal worden. Een charman te en boeiende eomedie, in lichten toets ii het laatste bedrijf zelfs brillant gespeeld door krachten als Else Mauhs, Jan Musch en John Gobau en daarbij een prachtige rol voor Else Mauhsdat zijn alle elementen die een lange serie doen voorspellen. De ont vangst op de Zondag-matinée door een volle zaal in het Centraal Theater dus vrij van alle première-invloeden liet dan ook geen twijfel aan de stemming van het publiek; zij was zoo enthousiast en warm, als men maar verlangen kan. De vorstelijke emigranten zijn de Groot Hertogin Tatiana Petrovna, verwant aan de Romanoffs en haar man, Prins Ouratief, ex- aide de camp van Tsaar Nicolaas II. Prins Ouratief heeft op de Banque de France een conto van bijna 4 milliard francs, maar thuis op zijn mansarde in een Parijsche achter buurt lieeft hij geen sou- Hun heele bezitting bestaat uit een icoon van Onze Vrouwe van Kazan, een cavalerie-sabel en een standaard wimpel van de Keizerlijke Garde. Dat is al les! De 4 milliard is het geld, dat de Prins door den Tsaar was toevertrouwd en waar van hij geen centime zal toucheeren, zoolang er geen nieuwe Tsaar in Rusland regeert. Alle pogingen, die men van officieele en officieuse zijde bij Prins Ouratief aanwendt, om dit geld machtig te worden, stuiten af op zijn integriteit en keizerstrouw. Tatiana Petrovna doet alles om het leven van den Prins op het zolderkamertje dragelijk te maken, maar als zij ten slotte zonder een sou zitten, en toch ook niet van den wind kunnen leven, be sluiten zij streng incognito als kamenier en knecht in betrekking te gaan bij een ban- kier-deputé, die „socialist" is, omdat zijn kiezers het nu eenmaal zijn. Bij een anderen schrijver dan Jacques De- val zouden we met deze vorstelijke emigran ten in de keuken van een socialistisch deputé ai gauw in de klucht zijn verzeild geraakt, maar bij den auteur van Mademoiselle is daar geen oogenblik sprake van. De eomedie rijst zelfs aanmerkelijk nadat wij van de hooge mansarde zijn afgedaald tot de bei étage van monsieur et madame Arbéziat. De familie Arbéziat is in de wolken over haar Russische bedienden, die een en al tact en vriendelijkheid zijn. Monsieur Arbéziat en zijn zoon zijn niet geheel ongevoelig voor de charmes van de gracieuse Tatiana Petrovna, die ook als kamenier steeds de groothertogin blijft, zoodat mijnheer niet verder durft gaan dan tot een eerbiedige handkus, de zoon zoo ver zelfs niet eens komt. Mevrouw Arbéziat vindt in haar keizerlijke kamenier een raad geefster, die haar haar moeilijke sociefy- plichten verlicht en de keuken wordt een „cercle" waarin zoon en dochter met genoe gen aan deze exotische bedienden duizende francs met pokeren verliezen. Allen zijn met de situatie meer dan tevreden en gelukkig tot ■de familie Arbéziat tot de ontstellende ont dekking komt, welke vorstelijke gasten hun schoenen hebben gepoetst en hun bedkrui- ken met warm water hebben gevuld. Een al lergeestigst en het publiek uitbundig verma kend tooneel is de receptie bij de Arbéziats', wanneer mijnheer en mevrouw Arbéziat en alle gasten op een na verlegen en met een eerbiedige réverence voor de dranken en gerechten bedanken, die de vorstelijke be dienden hun aanbieden en prachtig is hier het spel van Else Mauhs en Jan Musch van de eerste vooral als zij voor den Rus- sischen volkscommissaris komen te staan en in blik en gebaar hun minachting toonen voor dezen sovjet-afgevaardigde, den eenigen gast aardige vondst van den schrijver in avondtoilet. In het laatste bedrijf weet de schrijver nog I een mooien climax te brengen in zijn stuk door de Groot Hertogin en de Prins tegenover den Bolsjewiek te plaatsen en dan is het ook. dat Else Mauhs, Jan Musch en John Gobau hun sterkste spel kunnen geven. Want hoe groote vijanden ook, toch is er iets, dat deze drie menschen aan elkander bindt: Rus land. Wanneer het gaat om hun „Russia", vinden zij elkander en Prins Ouratief teekent wat hij tot nu toe steeds geweigerd heeft de chèque van 4 milliard, wanneer het er om gaat de Russische petroleumgebieden uit de handen der vreemdelingen te houden. i Zoo weergegeven lijkt dit min of meer op een intrige van een operette en ik zou ook niet durven ontkennen, dat er in deze vor stelijke bedienden en den Franschen bankier- deputé en zijn familie wat operettebloed bloed stroomt, maar het is door Jacques Deval zoo fijn en geestig behandeld, dat men dit geheel vergeet. Het is voortreffelijk, lichte amusementskunst, vol veroverende charme en ironischen spot, een stuk, waarnaar men steeds vooral na het wat te lange eerste bedrijf met genoegen kijkt. En het wordt door Het Masker in fleurige decors voortreffelijk gespeeld. Prachtig is weer Else Maush, die na pas in Pirandello's „Zoo ge mij wilt" overtuigend te hebben ge toond onze eerste tragedienne te zijn, nu weer als comedienne van ras ons verrukt. Zij speelt de rol van hertogin-kamenier met ongemeene charme, licht, aristocratisch, soms 'n tikje weemoedig, gelaten en gereserveerd en dan weer zooals tegen den bolsjewiek met een brandend temperament. Groot wordt dit tengere kleine persoontje, wanneer zij den vijand haar verachting in het gelaat slingert en zij is van- een vrouwelijke innigheid in haar liefde voor Prins Ouratief. Jan Musch belicht in den Russischen Prins vooral het weemoedige, Slavische karakter, zoo zeer zelfs, dat 't soms moeilijk is in dezen man den heldhaftigen cavalerie-generaal te zien. In deze wat te eenzijdige opvatting,, geeft Musch zooals te verwachten was zeer veel moois. Door Else Mauhs en Jan Musch vooral blijven wij steeds in de regionen van de fijne eomedie. John Gobau geeft een markante uitbeel ding van den Russischen volkscommissaris en hij is een zeer krachtige tegenspeler in het laatste bedrijf, zoodat deze scène met 3 zulke spelers tot sterk en brillant tooneel wordt. Ook de familie Arbéziat wordt door Ko Ar- noldi, Marie Holtrop, Mary Smit- huysen en Ad. van Hees door Arnoldi vooral in den lichten, voornamen comedie- toon gehouden, terwijl ook de kleinere rollen, zooals die van de gasten Ank van der Moer, Lize Servaes en Anton Ruys en die van den buurman in het pension Jacques de Haas goed worden gespeeld. Als geheel dus een voortreffelijke vertooning van een amu sant. licht blijspel met een glansrol van Else Mauhs! Wanneer de schouwburg te Haarlem bh de opvoering van dit stuk, die wij zeker mogen verwachten, niet uitverkocht is, dan weet ik den smaak van het Haarlemsche pu bliek niet meer te beoordeelen. J. B. SCHUIL. MUZIEK. CONCERT DER H. O. V. Bij het op 26 Jan. j.l. gegeven concert der Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" verleende de H. O. V. haar medewer king. Zondagavond waren de rollen omge keerd. Van de beide solisten, der Italiaansche Opera, die 26 Jan. medewerkten zagen we al leen Leo Piccioli weer: in plaats van Luigi Fort trad de sopraan Serafina di Leo op. Natuur lijk veroorzaakte die ze vervanging program- mawijzigmgen. bovendien waren als orkest stukken de Teil-ouverture van Rossmi en de Mursch uit „Tannhauser" van Wagner toege voegd. Voor zoover het programma onveranderd was gebieven, benoeit ae uitvoering wemig be spreking. Gounod's Raust '-voorspel klonk weer zeer mooi en het frisch gezongen Sol- datenkoor mus te zijn uitwerking evenmin als ae vorige maai. Omtrent de vertolking der Carmen-iragmenten kan ik vermeiden dat het tempo van „Les Toreadors" ditmaal het juiste meer benaaerde dan toen. Verbetering was ook te bemerken in de uitvoering van het Pelgrimskoor uit „Lohengrin", al ging de koorzang één keer nog iets te veel ae hoogte in. Piccioli veroverde de harten der vele toe hoorders weer stormenderhand met de Cava- tine uit „11 Bardiere di Siviglia". De vervanging van den tenor door de so praan bracht geen artistieke winst. De stem van Signorina S. di Leo moge in dramatische opera-rollen op het tooneei voldoen: in de concertzaal is zij niet op haar plaats en de indrukken van haar zang blijven daar niet onvermengd. In de duetten die zij met Piccioli voordroeg behield deze de voorkeur. Naaf ik vernam had het orkest geen gelegenheid ge had om met de solisten te repeteeren en dus had Frits Schuurman hier een zware taak; dat we het gemis der voorbereiding niet bemerk ten beheist op zich zelf al een groote lofspraak aan zijn adres De aanhoudende bijval ver wierf een bisnummer. De cello-solo in de Teil-Ouverture werd door den heer L. v. Maanen zeer verdienstelijk gespeeld. In het op de Inleiding volgende Alle gro scheen het dat de tr om bones aanvanke lijk het snelle tempo nauwelijks konden bij- houde/iverderop kwam er meer eenheid. Het „Meistersinger"-voorspel fungeerde nu als slot nummer. Zoo hadden we een opera-concert dat ons een keur van onverwoestbare stukken bracht; melodieën, die vóór een halve eeuw al niet nieuw waren, die nu nog net .zoo weinig ver-: ouderd of verbleekt zijn als toen. En de vraag rees; hoeveel zou in dezen tijd gecomponeerd worden, dat zulk een levenskracht zal blijken te bezitten? Er zijn modes, er zijn modernen bij de vleet; maar wie schenkt ons melo dieën? En, van levenskracht gesproken; zal ons orkest de stormen der crisis overleven? We hopen het van gansoher harte. De prach tig bezette zaal moge een gunstige voorbode van hernieuwde belangstelling, van nieuwen bloei blijken. K. DE JONG. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, 7vordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE N. S. B. EN DE SCHOOLGAANDE JEUGD. Hooggeachte Redactie, Het zij mij vergund met een enkel woord te reageeren op het geschrevene van den heer J. Verhagen in uw blad van 2 Februari, en het onderschrift van den heer F. A. Smit Kleine, kringleider te Haarlem van den N. S. B. Ik heb de overtuiging, dat ik zoo goed als zeker spreek namens alle Middelbare School- rectoren en -directeuren, als ik verklaar met instemming en erkentelijkheid er nota van te hebben genomen, dat de heer Smit Kleine „er voor zal zorgdragen dat jongelieden of jonge meisjes, die op het uur van dergelijke verga deringen thuis moeten zijn of in hun bed moeten liggen, niet ter vergadering worden toegelaten". Ik hoop, dat „het hoofdkwartier der N. S. B.", een hoofdkwartier, welks woord voerder de heer A. A. Mussert, in een door mij bijgewoonde vergadering op alle gestelde vragen direct een antwoord klaar had en die dus blijkbaar iemand is van veelomvat tend groot verstand, een wijze beslissing zal namen in de kwestie van den leeftijdsgrens, over welke zaak de Haarlemsche kringleider „de orders" van genoemd hoofdkwartier zal vragen. Ik verheug mij over de door den heer Smit Kleine toegezegde maatregel amtshalve. Het is nog niet zoo heel lang geleden (maar wij leven snel tegenwoordig), dat namens de N. S. B. bij de uitgang van mijn schoolgebouw aan alle leerlingen, van 11 tot 18 jaar, een oranje gekleurd (gaat dat nu bij ons ook ver anderen. na de anti-monarchale zwenking der Duitsche Nazi's) manifest werd uitgereikt, naar aanleiding van een in besloten kring voorgevallen incidentje. Ik heb mij toen met paedagogischen be zwaren gewend tot de verspreiders, maar met weinig voldoening. Achteraf herinner ik mij, dat de gevoerde correspondentie ging tusschen den heer Smit Kleine en mij; ik heb destijds in de meening verkeerd, dat ik met heel jonge menschen te doen had, maar later gemerkt, dat de NS-B.-brieven .geschreven werden door een achtbaren ouder, die reeds een carrière achter den rug had bij een der groote provinciale bedrij ven. Nu verbaas ik mij, mét den heer Ver hagen, nog meer over de misprijzende uit latingen over overheidspersonen, ten over staan van een veelal onkundig, en voor een groot del nog onmondig publiek, op NJ5.B.- vergaderingen gepermitteerd. Maar ik wil mij niet begeven in polemiek, „cette forme dégradée de l'energie"', die door de N.SJ3. zoo verfoeid wordt, ai ben ik tot in het diepst van mijn hart ontroerd en ontdaan door de dingen, die over onze Oos- tergrens gebeuren onder het gezag van de zusterorganisatie, de moederorganisatie der N.S.B., de N.S.D.A.P. (Men leze het aangrij pende boek van Feuchtwanger, Die Geschwis- ter Oppenheïm; men besfcelle het dezer dagen te verschijnen boek van Seger). Het eenige wat ik hoop is, dat het de N.S.B. gelukken moge, menschen als de heer Verhagen, dien ik meen te kennen. ,in de Haarlemsche ba- tailions mee te deen opmarcheeren", want dan is er kans, da:, wanneer ik later, ook al om het schrijven van dit kleine stukje pole miek, naar een concentratiekamp gevoerd word, het „commando" van dit kamp zal rusten in fatsoenlijke handen en niet in die van het soort lieden, dat bij onze te-zeer- gesmade, te-veel-geprezen Oosterburen het heft vaak in handen heeft. Voorloopig mijn bescheiden werk van schoolleider nog voortzettend (ik raadde de moeder van den 13-jarigen knaap al aan, hem vroeger naar bed te sturen: of waren er méér 13jarige knapen?)hopend dat ik dit zoo ongestoord mogelijk, zal blijven doen, nam ik dankbaar acte van des heeren Smit Kleines verstandige besluit. Dr. A. DE VLETTER. DE BRAND IN DE TELEFOON CENTRALE TE AMSTERDAM. 3 Februari 1934. Geachte Redactie, In mijn rede voor den VrijzmnigHDemo- cratischen Bond op Donderdagavond jl. heb ik aan de N.S.B. een verwijt gemaakt van haar pamflet omtrent den brand in de tele fooncentrale te Amsterdam, waarin zonder eenigen grond valsche beweringen werden geuit. De heer Van der Weijden, die namens de N.S.B. in debat kwam, heeft daarop beweerd: 1. dat de politie door de N.S.B. reeds in De cember gewaarschuwd was. dat er een brand zou uitbreken in de telefooncentrale; 2. dat er ook in het huis naast de centrale en.in de kelders van het oude postkantoor een be gin van brand was ontdekt Daar hierdoor een blaam geworpen wordt op de politie, die haar plicht zou hebben ver zuimd, indien de bewering van den heer Van der Weijden omtrent de voorafgaande waar schuwing juist was, heb ik mij persoonlijk om inlichtingen gewend tot de betrokken autoriteiten. Het is mij daarbij gebleken, dat de verkla ring van den heer Van der Weijden van A tot Z onwaar is. Naar aanleiding van de pamfletten, door de N.S.B. verspreid, waarin werd beweerd, dat de communisten den brand ir, de telefoon-^ (jentrale 'te Amsterdam zouden ITèbben aan-' gestoken, heeft de Amstefrdamsche Politie- een onderhoud gehad met verscheidene voor aanstaande en zelfs zéér vooraanstaande personen uit de N.S.B. en ook met den schrij ver van het pamflet, die stuk voor stuk heb ben verklaard niet de minste aanwijzingen te hebben gehad noch vóór, noch na den brand omtrent de daders of omtrent andere voor het onderzoek van belang zijnde gegevens. Dat de politie door de N.S.B. tevoren zou zijn gewaarschuwd, dat er een brand in de telefooncentrale zou uitbreken, werd mij met de meeste beslistheid tegengesproken. Dit berust op pure fantasie. Van brand in het huis naast de centrale is niets bekend. Wèl schijnt een paar dagen na den brand in de centrale in een kamer, ge legen op dezelfde verdieping als de split singskamer, maar daaraan niet grenzende, de jas van een schilder een oogenblik vlam te hebben gevat en even geschroeid te zijn. Ook in de kelders van het oude postkantoor is géén begin van brand geweest. De beweringen van den heer Van der Weijden kunnen dus niet anders worden ge- qualificëerd dan als volkomen in strijd met de waarheid. Ik zal Maandagavond 5 dezer bij mijn rede voor de V.D.J.O. in den Protestantenbond, Berkenstraat te Haarlem-Noord het voren staande openlijk herhalen, zoodat de N.S.B. bij het debat gelegenheid heeft hare onware beweringen terug te nemen. Een afschrift dezes zend ik tegelijk aan den heer Van der Weijden. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Mr. L. G. VAN DAM. Van verschillende zijden, o.a. van het Alg. Handelsblad, is de N.S.B. verweten, dat zij, in plaats van de z.g. „paniekpamfletten" te verspreiden, beter gedaan zou hebben om de politie tijdig te waarschuwen, indien er bij de N.S.B. iets bekend geweest was van de plannen. Ir. verband hiermede, deelde ik op een vergadering der Vrijz.-Dem. te Haarlem op Donderdag jl. mede, dat de N.S.B. de politie tijdig op de hoogte had gebracht van binnengekomen berichten over plannen van brandstichting in de telefoon-centrale te Amsterdam. Het Alg. Handelsblad schijnt op informa tie te zijn uit geweest, en ontkent in een artikel „Uit peillooze diepten der fantasie" de juistheid van mijne bewering. (Avond blad van 2 Febr. 1934). De Maasbode heeft het geval ook onder zocht en deelt in haar avondblad van 30 Januari jl. het volgende mede: „Het is inderdaad juist, dat de Rotter- „damsche recherche door de Rotterdamsche „kringleiding van de N.S.B. op de hoogte is „gesteld van een aanslag op de telefoon centrale te Rotterdam. (Volgen bijzonder heden) „De inlichtingen, waarop de heeren Roe- „lofsen en Overwyn (van de N.S.B. Rotter- ham, (zie Volk en Vad. 27 Jan. 1934) doel- „den zijn aan een minutieus onderzoek „onderworpen en de politie bleef toezien op „eventueele voorbereidingen van den „aan- ..slag". Toen werd bericht, dat de aanslag „te Rotterdam onmogelijk was geworden en „te Amsterdam zou worden gepleegd, is de „Amsterdamsche politie daarvan in kennis „gesteld; een rapport van het te Rotterdam „ingesteld onderzoek werd eveneens naar „Amsterdam afgezonden". Ik heb echter op bedoelde vergadering meer beweerd, en wel: le. dat na de grooten brand weer een be gin van brand is geconstateerd in de tele foon-centrale. niet in de splitsingkamer, doch in een lokaal er naast. Fantasie zegt het Handelsblad, het was niet in het. lokaal er naast, doch op de zelfde verdieping, en het betrof maar een smeulende doek. Volgens mij een in petro leum gedrenkte smeulende dot poetskatoen gewikkeld in een overall. 2e. Dat ook een begin van brand gecon stateerd werd in een der kelders van het Postkantoor; fantasie zegt al weer het Han delsblad, want dat geval van het Postkan toor was maar loos alarm geweest. iDus iets :s daar toch wel gaande geweest, Handels blad). Commentaar op bovenstaande zal ik overlaten aan de lezers, ik zelf volsta met de mededeeling, dat ik mijne beweringen op bovenbedoelde vergadering geheel hand haaf. Met dank voor de verleende plaatsruimte, T. v. d. WEIDE. Overveen, 3 Februari 1934. TOEZICHT VOOREER. HOOGER EN M. O. De Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen heeft met wijziging van zijn beschikking van 1 December 1933, af deeling Voorbereidend Hooger en Middelbaar Onder wijs, bepaald, dat: le. de onderwijsinrichtingen, welke de derde inspectie zal omvatten, zullen zijn die in Zuid-Holland, bezuiden de lijn Voorscho ten—Gouda (Voorschoten inbegrepen), be halve Dordrecht, Gorinchem en Leerdam; 2e de onderwijsinrichtingen, welke de vier de inspectie zal omvatten, zullen zijn die in Noord-Holland, ten zuiden van het Noordzee kanaal, behalve Amsterdam (Velsen inbe grepen) en Zuid-Holland benoorden de lijn VoorschotenGouda (Gouda inbegrepen) en in de provincie Utrecht en in Hilversum. Met wijziging van vorenbedoelde beschik king is aan den inspecteur M. van der Weyst als standplaats aangewezen 's-Hertogen- bosch. KINDERVOEDING De Vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen Zcetestraat 1286 porties. Overtenstraat 1200 porties, Byzantiumstraat 824 pories. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 95 porties verstrekt. NED. VEREEN. VAN CHRISTEL. KANTOOR-EN HANDELS. BEDIENDEN. HET 35-JARIG BESTAAN. Dezer dagen herdacht de afdeeling Haarlem van bovengemelde vereeniging haar 35-jarig beslaan in een feestvergadering in „Het Blauwe Kruis". De zaal was geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer W. Windig de ver gadering op de gebruikelijke wijze opende, waarna door den secretaris, den heer Joh. de Wijs verslag werd uitgebracht over de werk zaamheden der afdeeling in het afgeloopen jaar. Hieruit bleek dat het ledental weder flink was toegenomen en de propaganda in het middelpunt der belangstelling stond. Dat ook deze vereeniging veel aan werkloos- heidsgelden had uitgekeerd in dezen crisistijd, gaf het verslag van den correspondent der Werkloozenkas duidelijk weer. Hierna werd het woord gevoerd door het hoofdbestuurslid, den heer H. J. Vermeulen, uit Amsterdam, die een kernachtige toespraak hield. Daarna ging men over tot een gevarieerd programma van mu ziek, samenspraken en declamatie. Vooral de Jeugdclub, onder leiding van den heer C. van Rijsdam Jr., had erin een werkzaam aandeel en oogstte dan ook veel succes. Aan het slot der vergadering werd nog een verloting ge houden ten bate van het Crisis-Steunfonds der vereeniging. Staande de vergadering tra den enkele aanwezigen als lid toe. De vereeni ging kan op een geslaagden feestavond terug zien. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: J. Stoeltjes, Batavia- straat 65, autodop. Jansen, Obistraat 17, tasch, Bureau van Politie. Smedestraat, een beeldje en een schoen. Wijkhuizen, Soutman- straat 45, hond. De Vogel, Papentorenvest 14 rd„ handschoen. Schijf, Hyrónimus van Alphenstraat 36. handschoen. H. A. Hafft Wes tergracht 89, idem. Wijts, Lange Annastr. 26, hond. Steenkist, Spiegelstraat 4, mandje Tim merman, Archipelstraat 75, muts. Turkenburg Brouwersvaart 90, kinderonderkleeding. J. Bonsveld, Barrevoetestraat 2, portemonnaie m. i. H. C. de Graaf, Lange Begijnestraat 8, mandje. J. de Kuil, Papentorenvest 62. schoen J. Eijkhout, Bleekenbèrgstraat 13, vulpen houder. Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Jonkvrouwe ELIZABETH BARBARA VAN NAERSSEN, Weduwe van HENRI MARIE VAN WEEL, in den ouderdom van bijna 71 jaren. Bloemendaal, Bloemend, weg 86. H. M. VAN WEEL. C. VAN WEEL—BOLLE. M. J. VAN WEEL. E. B. VAN WEEL. Bloemendaal, 3 Februari 1934. Dr. D. Bakkerlaan 78. Geen bezoek. De teraardebestelling zal geschieden op Dinsdag 6 Februari 1934, des namiddags te twee uur. op de Alge mene Begraafplaats, té Gorinchem. VOLSTREKT EENIGE EN ALGEMEENE KENNISGEVING. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve Zuster Annie Kiljan in den ouderdom van 42 jaar. Familie VAN HUêT DAMAN Haarlem, 3 Februari 1934 Barrevoetestraat C. Eenige en algenicene kennisge\ ing Heden overleed tot onzo innig diepe droefheid, na een langdurig smartelijk doch geduldig gedragen lij den, onze lieve Moeder en Behuwdmoeöer, Mevrouw Grietje Bogtstra van Hemmen in den ouderdom van 70 jaar. J. L. KAPPELMEIER BOGTSTRA K.W.R. KAPPELMEIER R. J. BOGTSTRA C. H. BOGTSTRA— VAN DER PUTTEN Haarlem, 4 Febr. 1934 Aelbertsbergstraat 70 De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 7 Februari a,s. te 11.45 uur op de algemeene be graafplaats, ingang Kle- .-erlaan. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.I-I, Sacramenten der Stervenden, ln den ouderdom van 85 jaar, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Anna Hoeker geb. Bosse Weduwe van Hendrik Herman Hoeker. Heemstede, 3 Febr. 1934 Glipperweg 94 Uit aller naam: AXT. IIÖCKER Geen bezoek Geen bloemen De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden op Donder dag S Febr. e.k. om 9 uur in de Parochiekerk van St. Jozef te Bennebroek, waar na de begrafenis op- de R.K. Begraafplaats aldaar. Heden overleed onver- wacy. cs, -tot onze groote droefheid, onze lieve Echt- genoote, Moeder en Groot moeder Kitty Geveke in den o-uderdom van 53 jaar, Aerdenhout: A. de BULL NACHENIUS J. M. de BIJLL NACHENIUS Eindhoven: E. M. de GR.VAFF de BIJLL NACHENIUS Mr. W. E. A. de GRAAFF en Kind Amsterdam: K. de BIJLL NACHENIUS Jr. Aerdenhout, 4 Febr. 1934 Nachtegalenlaan 12 De begrafenis zal plaats hebben te Westerveld op Woensdag 7 Februari a.s. na aankomst van trein 14.14 uur. Geen bezoek Heden overleed in volien vrede onze lieve Vrouw en Moeder S. A. J. H. van Baarké v. d. Wijst Uit aller naam: H. L. BAARKé Heden overleed tot onze groote droefheid onze lieve Schoonzuster en Tante, Mevrouw de Bijll Nachenius Geveke Blaricum: I-I. M. II. SISSINGH— de BIJLL NACHENIUS Haarlem: H. A. J. de BIJLL NACHENIUS M. F. P. de BIJLL X AC H E NI USSTOR K en Kinderen TIJDELIJK 20 procent KORTING STOOMEN en VERVEN ook op Gordijnen Vanaf lieden worth dc chirurgi sche praktijk van wijlen M. Stcf- l'elaar to Haarlem voortgezet door Chirurg TELEFOON 14550 NASSAUPLEIN 4 Spreekuren: voor particulieren 1.302.30 voor fondsleden S.309.30 Woensdag en Zaterdag 33.80 aan de specialisten pollkliniek le Schoten, Soendapleln. Zweedsche Gymnastiek Nog gelegenheid tot aansluiting bij bestaand clubje Voor Heertn Zaterdags 50 uur Voor Dames Vrijdags 4.30—5.30 uur Lesgeld 3.p. nmd. W. C. STEKELEÜBURG KLEVEUPARJKWEG 224 Telefoon 10455 de laatste drie maanden van het vorige jaar Worden door ons 29 KUNSTGEBITTEN, welke door verkeerde behandeling niet aan de gestelde eischen voldeden over gemaakt. DuarblJ waren 25 gebit ten door onbevoegden vervaar digd, waaronder 22 gebitten, wel ke tegen de zoogenaamde recla me tarieven werden gemaakt. Vervolgens 2 gebitten waarvan de vervaardigers anoniem bleven. 1 gebit van een bevoegde, en ten slotte 1 gebit van ccn patiënt, die eenige onbruikbare gebitton bezat. Alle 29 patiënten zijn naar vol doening behandeld. T andhee'kundige Inrichting JANSWEG 6 naast hét viaduct Spreekuren voor fondsleden en minder gegoeden: 's morgens van 910. Maand, en Donderd.av. 7-S Particulier spreekuur van 1-3. Wij maken elk slecht passend gebit volgens fontlstarlef over. JOH. G. SCIIöLLER, Doet. Dent. Surg. Tandheelk, Voorheen: Oude Gracht en Kennemerplein adviezen verstrekt P. J. v. Hofwegen, KI. Houtweg 4 Accountant - Belastingconsulent Telefoon 13079 ■Stenograf ie„Groote"B in Nederlandsch en de moderne talon. Privaatles We£y f6,50 - Clubles f3.50 p. m. Boeken vrij. Oplei ding voor alle Examene. Machineschrijven volgens de nieuwste methode op eerste klas machines, Qeheele cursus, inclusief boeken, formulieren en papier f 10,—, Engelsch - Duitsch Conversatie en Handelscorrespon dentie. Privaatles f 9. Clubles f 4,50 p. maand. Vraagt gratis prospectus. Mooro's School of Commeroe het grootste, best ingerichte en meest succesvolle Instituut voor Handelsonderwijs te Haarlem. FRANS HALSSTRAAT 1 IMHI Tolofeon 14324

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3