ENGELSCH LITTERAIRE KANTTEEKENINCEN. Wollen Dekens Stoomen 1.00 FONGERS RIJWIEL J. J. van Kooten D. HESSELS DONDERDAG 8 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Tooneel te Bloemendaal. FEESTAVOND R.K. VOLKSBOND SINT GENESIUS. De Geheimzinnige Boeddha. In hótel Vreebrug te Bloemendaal heeft de afdeling „Overveen en Omstreken" van den Ned.erlandschen R.K. Volksbond gisteravond ha^r 27ste jaarfeest gevierd. De R.K. Harmo nie Vereeniging „Euphonia" had het muzikale gedeelte van het programma voor haar reke ning genomen, de tooneelvereeniging Sint Ge- nesius diende Thalia, zoodat muziek en too neel elkander dezen avond afwisselden. I De harmoniemuziek van Euphonia is meer op de open lucht dan op een betrekkelijk kleine zaal zooals in hotel Vreebrug berekend. Zelfs dooven zouden aan de uitvoering der muziek stukken hun plezier hebben gehad, maar voor normale ooren was het nu en dan vooral wanneer je, zooals ik. vlak naast de clarinet tist was gezeten „des Guten zu viel". Hier mede wil ik niets slechts zeggen van de ver eeniging Euphonia, die haar nummers onder directie van den heer J. W. Lefeber correct en streng rhythmisch uitvoerde, maar alleen, dat harmoniemuziek toch eigenlijk naar een groo- tere en vrijere ruimte vraagt. De R.K. tooneelvereeniging Sint Genesius heb ik voor het eerst twee jaar geleden in het gebouw Sint Bavo zien spelen en wel in een klucht „De Leesgek". Mijn indrukken wa ren toen niet bepaald onverdeeld gunstig, en daarom was het voor mij een verrassing te zien, hoe deze vereeniging in korten tijd dank zij haar nieuwen regisseur, den heer C. T. Wessels zoo is vooruitgegaan. Wij zagen thans aan alles, dat er „leiding" was, wat wij vat; den vorigen keer onmogelijk konden zeggen. De heer Wessels had uit deze spelers gehaald, wat er uit te halen viel. Ge makkelijk had Sint Genesius het zich niet ge maakt. toen het ,X>e Geheimzinnige Boeddha" in welk stuk wij een wel zeer slappe en ver waterde bewerking voor „heerentooneel" van Veterman's De Wrekende God herkenden voor opvoering had uitgekozen. Het is voor Hcllandsche dilettanten altijd moeilijk zich in de Engelsche society te bewegen, en wij kon den dan ook moeilijk in al deze „sirs" geloo- ven. Waarom brengen zulke bewerkers niet zooals Charivarius dat altijd doet hun stuk ken naar een Hollandsch milieu over? Het spelen wordt dan voor de meest dilettanten dadelijk gemakkelijker. In het ensemble-spel vooral, wanneer allen tegelijk op het too neel waren mankeerde er nog al eens iets en liet vooral het stille spel te wenschen over, maar een leider kan niet alles in eens berei ken. Er werd nu althans door de meesten ge woon en natuurlijk gesproken en er werd dik wijls een tempo genomen, waaraan vele andere dilettanten een voorbeeld kunnen nemen. De rollen zaten er over het algemeen „geheid" in en dat is geen geringe deugd. Vooral Hartley, de detective, onderscheidde zich door zijn vlot tempo en ook door zijn spel. Hij was dan ook verreweg de beste speler van I dit gezelschap. Hij bracht reeds in zijn voor komen veel voor deze rol mee en hij speelde hem ook in den juisten stijl, uiterlijk onbewo gen, vlot en met het noodige overwicht. Aan hem vooral was .d^n so.ok hef SO'cees van dén avond te danken. I Ook Cecil Fanning toonde goede eigenschap- j pen. Hij sprak met den detective het zuiverst en hij deed het verhaal van het Boeddhabeeld in den juisten toon, met dy namische schakeering zonder te traineeren. En dan wiT ik ook John Perkins, den lood gieter, niet vergeten, die voortreffelijk ge- I grimeerd het meest van allen een type 1 was. Aan dezen werkman konden wij volko men gelooven. De heer Wessels zelf knapte de rol van Lennox op en men zag dadelijk aan dezen secretaris, dat hij meer op de planken had gestaan. Hij wist ook, wanneer hij niet sprak, sfeer op het tooneel te bren gen en relief aan de figuur te geven. Kolonel Maresfield was in het begin beter dan aan het slot, toen de rol hem te zwaar werd. Voor een zoo dramatische bekentenis wordt een sterker speler verlangd. De verliefde Robby kon telkens bij elke nieuwe opkomst een da verend lachsucces boeken, wat voor een deel echter kwam door te veel chargeering. Van de twee Handsworths won de vader het in natuurlijkheid van den zoon Masterson, de buttler zou beter gepast hebben in het milieu der gebroeders Kalkoen dan in dat van een Engelschen' kolonel. Hij had zijn beste mo ment, toen hij de kamer binnen viel. Al ging dit detective-stuk nu en dan nog boven de krachten van deze spelers, toch mogen wij zegen, dat Sint Genesius onder de leiding van den heer Wessels op den goeden weg is. Uit veel o.a. uit de verlichting van het Boeddha-beeld en de opstelling van de decors bleek, dat de regisseur zorg had besteed aan deze opvoering en het zal een voldoening voor hem zijn dat hij met deze krachten reeds zooveel heeft bereikt. Dat spel en stuk zeer in den smaak vielen bleek dui delijk uit het sterk meeleven van het pu bliek en aan het luide applaus na elk bedrijf. Voor Sint Genesius dus een flink succes. J. B. SCHUIL. E. G. van Heusden. Laatste Nieuws, Arnhem, Van Loghum Slaterus. Dit is numero zeven van de Stam-Serie en Aert van Dobbenburgh heeft het boekje met een paar houtsneden verlucht. Doch nog afge zien daarvan is dit korte verbaal van nog geen vijftig bladzijden een precieus boekje geworden. Uiterst suggestief kan het zijn zulk een verhaal, waarin toch een zevental figuren zeven karakters representeeren, met alles wat daarbij behoort aan plaats en sfeerbeschrij vingin den onafgebroken praesensvorm te gieten. Maar als het niet buitengewoon goed gebeurt, wordt het dra aanstellerig of vervelend. Van Heusden schreef dit buitenge woon goed, uitmuntend zelfs. In den roman ..Stad" van B. Stroman, dien ik hier inder tijd besprak, hadden wij ook een schrijver te begroete!! wien dit opereeren bij magnesium licht wonderwel afging. Van Heusden lijkt nog veel straffer, en diepzinniger ook. ja zelfs dichterlijken Dit laatste lijkt nu wel vreemd in een stijl waarin alles met een koel cerebraal waarnemingsvermogen geregistreerd schijnt, maar dat daar meer onder zit ge voelt het reeds bij den aanhef: „Een schreeuw, groot en onmenselik- van angst scheurt door de volkomen stilte van de nacht. En dan een zacht jammerend.klagen, hoog en moe als de huilende uithaal .van een gewond dier. Hard en fel: 'n schot, 'n Vloek en snel struikelende voetstappen: 'n liehaam, dat om en om rolt, scheef en willoos van de glooiing der gespan nen dijkberm. Nu ls er alleen nog maar de nacht en dc komende wind". Enz. Ik zeg niet dat het iets nieuws is deze schrijfwijze, maar ze kan zeer suggestief zijn en is dat hier. Daar is een aanslag gepleegd op den procu ratiehouder eener fabriek, die met veel geld bij zich in den laten avond naar het dorp terugkeert. De dader meent een moord begaan te hebben en wordt zelf zwaar gewond door dat zijn revolver bij het vluchten in zijn jas zak afgaat. Dader en slachtoffer komen bei den in het ziekenhuis der nabije stad terecht. De procuratiehouder is wel beroofd en be wusteloos geslagen doch niet dood. Naar den dader wordt gezocht-daar het heet dat de fei telijke dader zichzelf bij het stroopen in het lichaam geschoten heeft. Een der doktoren in het ziekenhuis ontdekt het geheim doch ver raadt het niet. Wij wonen een hersenoperatie, een buikoperatie, een medischen naijver en een onverwachte activiteit van de vrouwen van procurist en aanslagpleger bij, die bewij zen dat Van Heusden, behalve zeer goed op de hoogte van medische praktijk, een buiten gewoon goed psycholoog is. Als er lezeressen zijn die ziflke zaken griezelig vinden moeten ze het boekje liever niet in handen nemen, doch ik vrees dat deze waarschuwing eene averechtsche uitwerking heeft. Men kan tegenwoordig wel tegen een stootje en men weet het nu vooruit. Voor ons is hier alleen van belang hoe de schrijver zijn stof behan delt en dat lijkt mij buiten allen twijfel zeer geslaagd. Zooals Van Heusden al deze men- schen even in één flits psychisch belicht en dat zoo en passant doet om onmiddelijk weer in een ander geval zich te verdiepen en ook daar weer even vlijmscherpe diagnose te stel len. het lijkt mij alles kunst van uitnemende qualiteit en Van Heusden een auteur die er zijn mag en die met dit verhaal veel belooft. Dokter Van Glerum strijdt zes maanden om het leven van den aanslagpleger te behouden. Vergeefs. Als de zwaarbeschadigde admi nistrateur alweer lang genezen naar huis ge stuurd is bezwijkt de moordenaar en het ge heim gaat met hem den grond in. Alleen Van Glerum weet en hij glimlacht even als hij juist dien avond in zijn krant onder Laatste nieuws het berichtje vindt, dat de politie eindelijk een spoor van den aanvaller op den administrateur gevonden heeft. De misdadi ger moet een zwerver zijn, die vermoedelijk naar het buitenland is uitgeweken. Inder daad. Er is in dezen auteur iets wrangs. Doch geen artificieele of gekweekte wrangheid. Hij zou er zelf onder te lijden kunnen hebben. Want het is de wrangheid die in ons gecom pliceerd bestaan overal verscholen ligt doch gelukkig niet door iedereen bemerkt, en slpehts deo»- den artist zoo onmeedcogend schoon geabstraheerd en, na reiniging, ver toond kan worden. Van Heusden bewijst dat men, om litterair artist te zijn, geen duizend zooveel pagina's behoeft vol te schrijven. Ik ben verlangend naar verder werk van hem. Men no ter Braak. Dr. Dumay verliest. Nijgh en Van Ditmar, R'dam. Een ander soort wrangheid. Doch voor mijn smaak van een vervelende soort. Het is moei lijk het jezelf klaar te maken waarom je voor dien Dr. Dumay, bij al zijn decepties, niets gevoelen kunt wat op sympathie gelijkt. En even bezwaarlijk te verklaren, hoe het komt dat ge U van de finesses van Dumay's historie zoo weinig herinnert als ge het boek een week of zes hebt-laten rusten, na de lezing. Dat het boek ioed geschreven is. het is ons bijgeble ven. Dat Dumay's psyche er kunstig geanaly seerd wordt, eveneens. Maar deze heer, die een d'ubbel-overgehaalde schoolmeester is, heeft ons toch blijkbaar koud gelaten. Wat verliest hij ook weer, of waarom? Hij laat zijn snorretje afscheren en dat heeft in zijn leven een bepaalde beteekenis. Het is een moment in de ontwikkeling van zijn psyche. En een reactie op een opmerking van Margot, die hem eens zonder snorretje zien wou. Mis schien zou hij mét het snorretje zijn avon tuurlijke verloving met Karin niet hebben doorgezet. Een rare juffrouw die Karin met haar Lucas! Lucas is met den dronken aan bidder van Margot misschien de minst „rare" van het gezelschap. Zij bewegen zich zeer ge- lij kvloersch. Toegegeven. Maar de superiori teit van Dumay iijkt toch ook aan bedenking onderhevig. Diens gelijkvloerschheid wordt alleen litterair bedekt door ieder van zijn gestes met een zeker respect onder de psychi sche loupe te nemen. Het kan den lezer een ondankbaar werk toeschijnen omdat Dumay. alles welbeschouwd, een zwaar-op-de-handsch en braaf met zichzelf ingenomen heerschap blijft, die al die moeite niet waard is. Wat natuurlijk niet wegneemt, dat ook zulk een figuur tot een kunstwerk kan leiden. Als zoodanig late men het boek niet ongelezen. Het zal door zijn goede qualiteiten van tech niek en onderhoudendheid-in-de-bijkomstig- heden den lezer eenige uren op beschaafde wijze bezig houden, zonder een diepen, duur- zamen indruk na te laten. J. H. DE BOIS (Men zie ook pag. 6) CINEMA PALACE ZONDAGMORGEN-VOORSTELLINGEN MET KUNSTFILMS. Naar we vernemen heeft de directie van de Cinema Palace besloten, in haar theater in de Groote Houtstraat Zondagmorgen-voorstel lingen te geven van films, welke door haar aard en karakter door velen in een weekpro- gramma niet worden gewaardeerd. Zoo zal bijvoorbeeld reeds aanstaanden Zondag G. W. Pabst's laatste film „Don Quichotte" worden vertoond. Het ligt in de bedoeling der direc tie. alle kunstfilms waarover zij beschikt, ach tereenvolgens te vertoonen. Het is natuurlijk vanzelfsprekend, dat deze films met geluid worden gedraaid. De directie twijfelt niet. of deze poging om ook films te brengen welke anders voor Haarlem verlóren zouden gaan, zal door menigeen op hoogen prijs worden gesteld. BAL-MASQUé KWEKKEBOOM. Het jaarlijksch bal-masqué van den heer H. Kwekkeboom zal ditmaal plaats hebben op Zaterdagavond 10 Februari in het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliers straat. IIAARLEMSCHE BACH VEREENIGING Het zesde concert heeft plaats op Dinsdag 13 Februari in de Gemeentelijke Concertzaal. Het Residentie-orkest laat zich hooren on der leiding van Dr. Peter van Anrooy. Solist is Charles Panzéra, .bariton. DE MOEILIJKHEDEN IN HET BAKKERSBEDRIJF. HET STANDPUNT DER ARBEIDERS Naar aanleiding van het communique van Mr M. J. Broekhuijsen Jr., secretaris der Ned. Vereen, van Werkgevers in het Bak kersbedrijf, over de loonen in dat. bedrijf, ontvingen wij verschillende ingezonden stuk ken. De heer J. G. de Looze schrijft: „Mr. Broekhuijsen begint met de loonen van geschoolde en ongeschoolde bakkers be kend te maken en hij haalt daar verschil lende vakgroepen bij ter vergelijking. Hij zegt verder: een onderwijzer met hoofdacte ver dient maar f 32.50 en een broodbakker f 34, dat is ongehoord, volgens Mr Broekhuijsen. Maar zoo zou ondergeteekende ook verge lijkingen kunnen maken met de zeer hoog gesalarieerde zoogenaamde arbeiders. Maar dit bij een andere gelegenheid. Wij zullen nu even ingaan op de bewerin gen van Mr Broekhuijsen. Deze schrijft over een meesterknecht, die f 50 per week ver dient. Als het zoo is, dan wordt dat door den patroon met liefde gegeven^ als hij een meesterbakker is die goede krachten voor een beetje kan laten werken. Het loon van een meester bakker staat buiten ieder ver band en wordt buiten het geheele personeel behandeld. Maar Mr. Broekhuijsen, wat moet dan een bedrijfsleider verdienen naar uw meening en een directeur. U bent toch aan het vergelijkingen maken? Ik acht het r.oodig het publiek eens in te lichten inzake de loonen die betaald worden aan een bakkersknecht en aan een looper. Loonen van 20. 23, 24, 26 en 30 gulden zijn aan de orde van den dag. Wil men er niet voor werken dan kan men heengaan. Zeer enkelingen verdienen f 34 per week. Het is in het bakkersbedrijf een groote chaos wat de loonen betreft en de bonden weten dit. Een broödlooper 'dit is iemand die om negen uur. halftien begint) verdient f 10 a f 10.50 per week. Begrijp mij goed, ik heb het hier over die zaken die loonsverlaging aankondiger.. Wat noemt Mr. Broekhuijsen geen officieele loonsverlaging sinds 1930? Maar van de groo te werkloosheid, ook in het bakkersbedrijf, heeft de patroon gebruik gemaakt om het loon naar willekeur te verlagen. Laat mij een patroon in' dit blad komen bewijzen dat hij de loonen voor al zijn personeel hand haaft volgens de opgave van Mr. Broekhuij sen. Hij kan dat niet. Mr. Broekhuijsen alvorens u in de kranten gaat schrijven moet u eerst eens uw licht op- Steken bij eer. doodgewonen bakkersknecht." ..Een broodbakker" laat zich als volg*. uit: „Het loon van den meest geschoolden en niet in den minst geschoolde, bedraagt 34 gulden. Degenen die dit loon verdienen 'zijn hier in Haarlem te tellen. Dat brood bezorgers in volledigen dienst datzelfde loon verdienen klopt niet, daar tegenwoor dig dezen bij uitzonderang niet meer be staan. Alle wijken bij de meeste bakkers zijn gebaseerd op 3 uur bedienen en de leus is tegenwoordig: 's middags 12 uur moet al het brood bij de afnemers bezorgd zijn. Dat meesterbakkers 45 en 50 gulden verdienen komt ook sporadisch voor. Bij Coöperaties misschien wel, daar is de waardering der arbeidskrachten altijd grookir dan, bij de particuliere patróóns. v Daarbij is het gewoonte -om een bakkers- igezel die 23 jaar wordt 'dus op vol loon komt te staan, te ontslaan en daarvoor weer „halfwassen" aan te nemen. We zullen nog moeten afwachten of bij een eventueele loonsverlaging ook de broodprijs naar de laagte gaat. De bakkerijarbeider is altijd een van de laagst bezoldigde werknemers geVeest en is nu de laatste jaren eenigs- zins op peil gekomen. Het is hier weer een hetze van een be paalde groep om het publiek onjuist in te lichten. Ook den bakkers mocht de „mode" van loonsverlaging niet bespaard blijven. De coöperaties zijn met dein broodprijs altijd nog het laagste en met de loonen het hoogste en keeren nog een behoorlijk di vidend uit'". Tenslotte schrijft een abonné: De heer Broekhuijsen is zoo vriendelijk geweest (en naar zij.ii meening waarschijn lijk erg slim) om de loonen van het bak- kerspersoneel te vergelijken met de loonen van onderwijzers, typografen en anderen bedrijven. Dit geschiedt natuurlijk kenne lijk met de bedoeling om te laten doorsche meren dat een bakkersknecht te veel ver dient. Is het feitelijk niet treurig te moeten ver nemen dat een onderwijzer met hoofdacte op zijn 30ste jaar het luttele bedrag ver dient tot ten hoogste f 32 60 per week? Om niet te spreken over diegenen die me: actes in hun zak loopen zonder aanstelling en over de kosten die van te voren gemaakt zijn om die actes te kunnen behalen. Wordt het ons als arbeiders niet wee om het hart als men onze loonen vergelijkt met die van andere arbeiders In diverse bedrijven die varieeren van f 24.75 tot f 30.72? Waarschijnlijk heeft de heer Broek huijsen de loonen der arbeiders in het bloembollenbedrijf die schommelen tusschen de respectabelen bedragen van (duizel niet) f 20f 22 over het hoofd gezien. Wat wil mijnheer Broekhuijsen feitelijk? Of wat bedoelt hij? Is een loon van f 34 p.w. voor een arbeider met een gezin te veel, of zijn de loonen in de anderen bedrijven veel en veel te laag? Is in de huidige tijdsomstandigheden waarin vele verbruiksartikelen stijgen mede door de extra belastingen die' er opgelegd worden, waarin de kosten voor een goed en gezond levensonderhoud voor een ar beider en ieder mensch steeds stijgende zijn een loon van f 34 te veel? Men behoeft niet over buitengewoon veel begripsvermogen te beschikken om te kun nen vast stellen dat de loonen die door den heer Broekhuijsen gelanceerd zijn in bedoeld artikeltje, stuk voor stuk veel en veel te laag zijn. Laat de heer Broekhuijsen zelf even stil staan bij het loon door hem genoemd van een transportarbeider f 24.75 per week. Misschien geeft dit voor hem een verklaring van den zorgwekkenden stand der borg- lijsteil der klanten van de bal kerspatroons in het particulier bedrijf. Ls dat voor ons arbeiders in het particulier bakkersbe drijf niet één van de oorzaken dat ons loon thans zoo wankel staat als gevolg van dezen ongezonden toestand in het bedrijf. Het lijkt mij een logischer gedachte om deze loonen door Mr. Broekhuijsen gelan ceerd, maar omhoog te brengen, dan zal het voor de werkgevers in het: bakersbedrijf niet zoo moeilijk meer zijn hun bedrijf rendeerend te maken. In het maatschappelijk bestaan van heden kan men gevoegelijk aannemen dat lage loonen gepaard gaan met lage uitgaven met als gevolg dat ieder bedrijf en de heele economische toestand met sprongen achter uitgaat. Dan alleen kan men spreken van een gezonde verhouding tusschen productie en arbeid als door iedere arbeider, gemeen ie ambtenaar, rijksambtenaar en de gewraakte onderwijzer van Mr. Broekhuijcen. een be hoorlijk loon wordt verdiend, dat het moge lijk maakt dat een ieder mensch een onbe zorgd bestaan heeft zonder bezuinigings voorschriften". SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van den Sabbath te 4.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 5.50 uur Werkdagen Ochtenddiensten te 7 uur. Zondag te 7.30 u. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen te 7.15 uur. Zondag te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Tal moed Thora worden verricht in het Gemeen tegebouw. Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vmden plaats ter Sy nagoge Lange Begijnestraat 11. 464e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 8 Februari 1934 Hooge Prüzen v® f 31000 19891 f 1Q00.755 5902 f 400.— 2615 5921 14249 19344 i 200— 44 11055 14544 19886 f 100.— 2928 3021 3346 3842 4422 7348 7542 7566 11784 13188 14267 15170 15916 17390 17823 18678 18754 Prijzen van 70. 94 98 139 218 236 559 590 628 729 761 770 895 931 1003 1009 1015 1039 1239 1280 1319 1469 1507 1778 1925 1988 2117 2146 2212 2296 2337 2707 2795 2900 2926 2931 3011 3152 3192 3199 3320 3394 3399 3404 3494 3550 3675 3717 3723 3847 3851 3888 3954 4064 4159 4175 4239 4386 4513 4599 4948 4681 4994 5061 5114 5395 5480 5552 £579 5580 5592 5614 5931 5948 5989 6014 6031 6141 6261 6268 6333 6480 6562 6612 6724 6809 6886 6918 6965 7010 7048 7147 7311 7422 7548 7607 7615 7778 7858 8041 8165 8227 8246 8382 8383 8440 8535 8605 8607 8634 8679 9042 9049 9109 9206 0215 9278 9366 9461 9516 9627 9701 9719 9919 9990 10066 10168 10277 10338 10526 '0638 10839 10857 10882 10982 11033 11070 11110 11129 11160 11209 11220 11249 11323 11412 11449 11503 11650 11797 11873 11963 12200 12208 12328 12455 12630 12696 12901 12978 12980 13031 13036 13058 13059 13073 13101 13178 13190 13195 13199 13344 13505 13572 13801 13882 14021 14026 14033 14038 14043 14050 14253 14321 14368 14449 14823 14871 15081 15089 15135 15144 15205 15278 15351 15385 15439 15535 15576 15582 15646 15750 15790 15870 15873 15910 15936 15965 16192 16252 17773 16352. 16481 16836 16943 16949 J703.Q 12172 17197 17207 17324 17384 17491 17503 17648- 17767 17771 17789 17792 17798 17847 17862 17900 17955 18151 18296 18S60 18489 18661 18729 18767 18792 19147 19164 19346 19387 19458 19532 19545 19627 19635 19664 19781 19807 19832 19864 20032 20098 20151 20254 20415 20457 20635 20718 20893 20957 34 89 Nieten 192 203 398 427 289 320 379 526 566 610 641 642 710 716 944 965 1067 1210 1215 1272 1314 1332 1441 1456 1474 1477 1495 1528 1592 1615 1637 1642 1767 1791 1827 1851 1963 2156 2166 2179 2251 2256 2405 2468 2516 2521 2564 2865 2866 2868 2903 2914 3010 3101 3115 3127 3130 3248 3329 34J5 3487 3666 3923 3976 4009 4019 4038 4246 4252 4267 4275 4358 4454 4489 4494 4496 4515 4751 4767 4769 4824 4841 4370 4902 4924 4962 4988 5204 5206 5263 5271 5297 5479 5496 5497 5531 5544 5588 5611 5672 5674 5686 5744 5787 5815 5859 5869 5954 5986 6017 6051 6125 6170 6203 6259 6369 6448 6508 6519 6525 6547 6605 6666 6676 6G92 6697 6783 7038 7076 7091 7140 7157 7228 7230 7236 7267 7279 7418 7520 7593 7655 7659 7763 7781 7789 7799 7848 7397 7899 7918 7925 7926 80C0 8007 8017 8C37 8063 8167 8171 8J91 8230 8231 8254 8336 8341 8344 8380 8453 8467 8533 8534 8539 8S94 3695 S703 8715 8759 8841 8848 8852 88S4 8892 8919 8930 3940 8964 9C05 9043 9050 9135 9143 9157 9260 9273 j30G 9308 9346 9525 9531 9655 9691 9693 9788 9882 9887 9903 9907 10030 10046 10047 10115 10124 10187 10267 10286 10293 10299 10477 10518 10542 10553 10562 10643 10660 10700 10711 10737 10825 10845 10886 10904 10964 11067 11078 11030 11091 11201 11261 11263 11267 11349 11354 11509 11517 11539 11557 11570 11619 11825 11830 11928 11955 11976 12176 12258 12269 12233 12294 12487 12594 12651 12652 12660 12772 12783 12811 12821 12879 12990 12995 13065 13109 13127 13291 13324 13336 13389 13390 13478 13495 13497 13506 13529 13705 13736 13746 13760 13764 13983 14086 14099 14167 14169 14269 14302 14328 14339 14356 14549 14596 14635 14638 14666 14695 14700 14802 14662 14900 14997 15024 15066 15143 15154 15279 15371 15373 15383 15390 15539 15659 15660 15704 15706 15767 15778 15819 15822 15835 16015 16053 16062 16067 16197 16217 16235 16275 16276 16286 16498 16511 16530 16541 16544 16645 16674 16680 16691 16770 16930 16939 16982 17049 17066 17164 17236 17293 17310 17319 17417 17534 17540 17603 17634 17716 17723 17730 17782 17321 17976 17981 18001 18010 18013 18080 18112 18133 18180 18208 18266 18282 18293 18295 18317 18448 18455 18462 18541 18559 18583 18659 18671 18769 18790 18922 18923 18953 18930 19002 19152 19203 19217 19230 19253 19321 19329 19394 19397 19402 19484 19552 19593 19610 19611 19760 19838 19841 19876 19951 20027 20071 20088 20126 20134 20248 20293 20310 20343 20350 20492 20516 20577 20611 20653 20725 20735 20777 20794 20798 20915 20925 20928 20965 Verbetering 5e kl. 15e lijst: 219 457 652 1126 1358 1499 1657 2021 2265 2588 2966 3159 3683 4111 4397 4570 4855 5002 5316 5565 5701 5878 6139 6472 6635 6802 7180 7297 7675 7853 8247 8381 8548 8791 8905 3024 9166 9348 9718 9908 10134 10306 10573 10744 11004 11204 11392 11637 11638 11747 12012 12062 12106 12329 12384 12453 12683 12735 12738 12898 12905 12959 13172 13174 13240 13436 13437 13473 13531 13542 13597 13797 13819 13831 14174 14184 14236 14360 14499 14527 14667 14677 14687 14921 14929 14970 15168 15178 15223 15442 15452 15458 15711 15720 15731 15875 15909 15939 16203 16210 16211 16363 16456 16470 16592 16600 16619 16782 16795 16S85 17117 17128 17151 17342 17343 17411 17651 17660 17715 17923 17934 17968 18026 18040 18049 18228 18233 18261 18356 18428 18440 18570 18574 18579 18800 18881 13909 19005 19046 19123 19262 19278 19313 19410 19414 19452 19616 19728 19744 19952 19966 20015 20152 20226 20229 20417 20428 20468 20677 20714 20722 20843 20851 20877 19303 m. z. 19313 693 696 1130 1144 1362 1429 1513 1521 1663 1712 2029 2126 2288 2398 2658 2767 2984 3196 3231 3710 3796 4190 4226 4430 4435 4671 4746 4859 4864 5091 5158 5355 5413 5582 5583 5728 5739 5906 5929 6140 6162 6497 6505 6652 6653 6881 6997 7191 7199 7354 74'3 7689 7704 7875 7891 7990 7994 8120 8124 8249 8252 8405 8431 8559 8678 8792 8797 8908 SDiO 9025 9046 9208 9239 9378 9483 9765 9777 9943 9956 10136 10165 10353 10365 10595 10611 10778 10799 11C34 11058 11228 11234 11415 11438 Geboren: JOSEPH AXTOXIUS .MARTIN US Zoon van J. P. A. NELISSEN en M. H. W. NELISSEN— CKEMERS Haarlem, 7 Februari 19 34 Spaarne 2. Ondertrouwd: AHA DE BULL XACHEXIÜS en A. D. ERKELEXS Arts Geen ontvangdag Huwelijkswijding 22 Febr. des morgens 11-30 uur In het gebouw van dea Protestantenbond, Jacob- straat, Haarlem. Toekomstig adres: Bergweg 129b, Rotterdam Ondertrouwd: J. D. Baron SWKERTS DE LAXDAS JOSIXE A. KRELAGE Haarlem. S Februari 1934 Ondertrouwd: KARST A. HARTGERIXK en CORNELIA T V AIvE Schagchfelstraat 3S Haarlem Veer dam 135D Kinderdijk Haarlem, 8 Februari 1934 Tijdelijke Prijsverlaging 0.80 2 pers. van f 1.25 voor G. BLOM, Leeraar M.O. Mr. Cornelisstraat 20 HUISHOUDSTER gevraagd. Intern, klsin gezin, wasch b.h. Aanb. na 19 uur v.d. Meulen, Wilsonsplein 75. Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Groot vader. de Heer Gerrit Gijsbertse Weduwnaar van Anna Geertruida van Huizen, in den ouderdom van 83 jaar. Haarlem: G. J. GIJSBERTSE. J. GIJSBERTSE- VAN ZIJTVELD Amsterdam: A. PHILIPPO GIJSBERTSE P. G. PHILIPPO 's-Gravenhage: L. A. H. HARTOCH- GIJSBERTSE TH. HARTOCH Haarlem: M. GIJSBERTSE A. KLIMBIE GIJSBERTSE J. J. KLIMBIE J. C. GIJSBERTSE en Kleinkinderen Haarlem, 8 Febr. 19 34 Kleverparkstraat 25 Geen bezoek De begrafenis zal plaats hebben Zaterdag 10 Febr. 11.15 uur Algemeene Be graafplaats Ingang Klever laan. Heden overleed onze lieve Man, Vader en Behuwd- vader, de Heer Gijsbert Wuiiter in den ouderdom van bijna 77 jaren. Uit aller naam: J. W UISTER BRINKMAN" Heemstede, 7 Febr. 1934 Bosb. Toussalntstraat 57. Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 10 Februari a.s. des v.m. 11.45 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem, ln- snng Kleverlaan. „RICHE" FOTO ART 169 GR. HOUTSTR. TELEF. 13472 JUBILEUMSPORTRETTEN Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed onze beste Broeder, Behuwdbroeder en Oom Jacob Willem Voet in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: J. A. VOET Haarlem, 7 Febr. 1934 Bloemhot'siraat 29 De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 10 Februari a.s., te 12 uur, op de Algemeene Begraaf plaats tt Haarlem. Neerland'* beste voor den laagaten prijs! Compleet vanaf f 42. Plein 22 Telefoon 12000 Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 a Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN iederen werk dag 9-11, en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. Tandheelkundige Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12-1 en volgens afspraak. Zater dagsmiddags geen spreekuur De Griffier der Arronillssi'TiTents- Reclitbank te Haarlem maakt bekend, dot bjj vonnis dier Rechtbank van 6 Februari 1934 de bij vonnis dezer Rechtbank van 27 September 1932 verleen de surséance van betaling aan Dr. Ir. WILHELMI'S MEESTER, wonende vroeger te Zand voort, thans te Amsterdam-W., Sloter- weg 13C, Is verlengd voor den tijd van één jaar, Ingaande 12 Januari 1934,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3