AUTOMOBIELBEDRIJF STAND 70 Garage RUSTMAN VAUXHALL BEDFORD Mag. Nederland voordeelige prijzen. „MIJN" WAGEN n: Wij vertegenwoordigen A.J.S., Rudge, F.N., Calthorpe, Husqvarna, New Imperial en Puch. Wij Wij ruilen Uw oude motor en noodigen U tot een bezoek aan onze zaak uit. Vraagt onze condities. Telefoon 12069 &mê4$m Bisêm- TRUCK f 1495.- 1895.- 1995.- GENERAL MOTORS VINDT U OP DE R.A. I-TENTOONSTELLING DONDERDAG 8 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 22 Bij een mooien uiagen behoort een goed ge- kleed chauffeur levert goed passende Chauffeurs-kleeding in elke gewenschte kleur tegen zeer Specialiteit op het gebied van Uniformkleeding. O.m. leveran ciers van de Haarlemsche politie Uniformen. lijk veel beter. Wie was het ook weer die zei: ..De kracht van de auto zit in den claxon?" Enfin, dat doet er ook niet toe. De weg is vrij. de gaspedaal (die 's winters natuurlijk verwarmd kan worden en 's zo mers automatisch wordt gekoeld) is gelijk een veertje en suizelend schiet de wagen (mauve en zeven lampen van voren), door de boch ten. Ik zit echt gemakkelijk, behaaglijk en hoef me heelemaal niet in te spannen, ik weet niet anders, ik jij bent een fantast", zeg ik tegen me zelf, terwijl ik m'n spieren op de piepende pe dalen span en me voorover buig tegen dien gemeenen Zuid Wester. Die fiets is oud. En roestig bovendien DE KILOMETERVREETSTER. Miss Sedgwick nam deel aan de snelheidswedstrijden die te Brighton ge houden werden. e auto reed over het trottoir, botste tegen een hekje en kantelde om. Uit den omgevallen wagen kroop de nog jeugdige chauffeur, die zijn voertuig weer overeind zette, weer instapte en weer wegreed. De auto was hoegenaamd niet beschadigd. Slechts een zijplank vertoonde een kleine barst, net ter plaatse van een groote S., de S van Soap, welk woord op den zijkant van het vehikel was geschilderd. Overigens ble ken bestuurder en auto geheel onbeschadigd te zijn gebleven. Geen lantaarn was vernield, geen spatbord gedeukt, geen bumper verbo gen, om de eenvoudige reden, dat, de auto niets van dat alles bezat. Ze was samenge steld uit een viertal wielen van een ouden kinderwagen en een ruime kist, waaraan de chauffeur een jongetje door trapbewe- gingen vaart gaf en waarin hij troonde als zat hij in de duurste Rolls Royce. Om den hoek van de straat verscheen een tweede auto, die vermoedelijk in betere da gen gedeeltelijk een baby had voortgerold, gedeeltelijk in een groentewinkel had ge staan, gevuld met kool of appelen. „Zullen we samen doen? vroeg chauf feur nr. 1. „Appie!" zei nr. 2 en voegde er aan toe. met volkomen minachting voor het normale begrip van „samendoen": „Wie 't hardste kan." Nr. 1 won, waarop nr. 2 met het voorstel kwam, nu eens „echt" te gaan doen. „Hoe kan dat nou!" vroeg 1 verwonderd. „We hebben ommers geen van beiden zoo'n klep voorop? Als je echt doen, moet je zoon ding oplichten en in den motor kijken. Dat doet mijn oom ook telkens En je kunt niet eens onder je auto gaan liggen!" Hier viel niets tegen in te brengen en bei den tuften eenige oagenblikken zwijgend naast elkander voort. Toen riep nr. 2 op eens: „Ik weet wat! We binden de een met een touw aan de ander vast en dan trek ik jou, net of jij een ongeluk hebt gehad. Dat heb ik gisteren nog gezien bij echte auto's!" En zoo werd de panne geboren, die reeds de kiemen in zich droeg van een andere, heusche panne. Want kan men als echte automobilist, die midden tusschen de overi gens fraaie landouwen met een onwillige auto staat, ook een dankbaar gevoel koeste ren jegens den berijder van een gehoorzaam, goed-loopend vehikel,- dat den eersten wagen op sleeptouw wil nemen zoodra hij in de bewoonde wereld teruggekeerd is en de dan natuurlijk spottende blikken der voorbijgan gers op den aanhangwagen gericht voelt, wordt hij zich het sterkst bewust van zijn zielige hulpeloosheid en besluipt hem een bijtende jaloezie op den trionifantelijken voorttrekker. En in zoo'n geval is aan de heele zaak niets te doen en heeft men zich te schikken in deze vernederende onvermij delijkheid, die gretig voedsel biedt aan een minderwaardigheidscomplex. Maar bij dit jongensspel stonden de za ken anders. Hier had men de rollen vrijwil lig gekozen en hier zou dus verwisseling mo gelijk zijn. Doch dit zou promotie voor den een, en degradatie voor den ander hebben .beteekend en tegen dit laatste verzet een ieder zich zoo lang en hevig mogelijk. En zéker dit knaapje, dat van oordeel was, dat hij nog niet lang genoeg voor tractor, voor Leider had gespeeld. En dergelijke diepgaan de botsingen voeren, bij jongens althans, tot slechts één oplossing: een vechtpartij. Er werd gestompt, geslagen, geduwd en geschreeuwdde stuurstang van een der auto's diende tot knots, En in de hitte van den slag vergaten de strijders het trottoir en begaven zich op den grooten rijweg, onbe wust van het voorbij-jagende verkeer, niet tellend de vermaningen van een ouden man, die als arbiter wilde optreden en onbekend met de nadering van een groote vrachtauto, die onder luid gerammel aandenderde. Nog dertig meter scheidde de auto van de beide jongens, nog twintig, tien, vijf meter Och, neen, een overrijding vond niet plaats Daar zoudt gij wel van gehoord of gelezen hebben. De auto stopte volgens de regelen der kunst tijdig, en de chauffeur boog zich uit de cabine. „Hé! Piet! Meerijden?" riep hij tot €«n der duellisten De beide vechtersbazen bleven even werke loos tegenover elkaar staan. Toen zei Piet tot zijn tegenstander: „Vooruit, jö! Pak op je wagen en ga mee!" Tien tellen later zaten de jongens geza menlijk in den bak van de vrachtauto en poogden in eendrachtige eensgezindheid de stuurstang van eer hunner wagens te repa- reeren. Want panne in dp harmonie tusschen kin deren kan hevig zijn, doch voor herstel is slechts heel weinig noodig. En daarin kunnen zij ons, ouderen, ten voorbeeld strekken. A. J. C. VL. a heb ik óók een auto gekocht. Eén? Ik mag wel zeggen twee, zoo mooi is-ie. Er zit Lijn in, van voor tot ach- achter, „speedo-line" of zoo iets noemt m'n handelaar het, en verzekert me dat ik opgang met dezen wagen zal maken. Bovendien is-ie erg, heel erg duur en zoo kwam ik eigenlijk op de gedachte dat ik er twee tegelijk gekocht zou hebben. Tjonge, wat een waegen is het. Wil u ge- looven, ik ben er trotsch op en 'k wou dat ik me zelf kon zien rijden. Zoo uit de verte na derend, even een flits, en weer als een puntje aan den gezichtseinder. ,,Dat ben ik", zeg ik dan, en benijd me zelf. Een stuurwiel zit er aannee maar! Spreidt u uw armen eens wijd uit elkaar: kijk. dat is nu mijn stuurwiel. Mooi zwart glimmend is het en in het midden zit de claxon. Ik heb er wel een paar. maar die eene, daar midden op dat zwart glimmende stuur wiel. is de mooiste. Hij maakt een verschrik kelijk lawaai, zoo erg, dat zelfs de mechani sche mensch er een zenuwschok van zal krij gen. Prachtig. En dan heb ik u nog niet van die lichtinstal latie verteld. Dat is het summum van geraf fineerde wetenschap. Een, tweezeven lampen zitten er aan. Aan den vóórkant, be grijpt u, en achterop heb ik er ook nog vier. Eén om achteruit te rijden, want behalve vier versnellingen-vooruit, heb ik er ook nog drie-achteruit, want mijn nieuwe wagen heeft speedo-line van voren en van achteren. De maximum snelheid zal ik er nooit mee kunnen bereiken, is me al verzekerd, en dat stemt me droevig. De reden is dat er geen enkele weg in Nederland lang genoeg rechtuit loopt om mijn juweeltje van kracht den vrijen teu gel te laten. Dat is jammer, en ik zal tevre den moeten zijn niet harder dan honderd zestig of zoo te kunnen rijden, maarhet is nu eenmaal niet anders. De kleur is mauve, of eigenlijk niet heele maal want de kleurnuance van mijn wagen is iets zóó speciaals, dat er toch geen woorden voor bestaan. Maar van binnen! Wat is mijn wagen van binnen mooi! Kussens in plaats van zittingen, geparfumeerde kussens en een radiotoestel. Na tuurlijk. Automatische cigaretten-presenteer- apparaten, cocktail-shakers, om maar niet uit te weiden over de inrichting voor het ver- toonen van kleine klankfilms en het minia- tuur-televisiewonder, dat me in staat stelt de gebeurtenissen in het heelal binnen de wanden van mijn super-car-de-luxe te brengen, terwijl de zestien cylinders me door de bloempjesbezaaide weiden voeren en door de bosschen waar de minnenden-op-bankjes zullen staren naar dien wagen van mij. Naar dat aardsche wonder! Een dashboard vol knoppen en meters stelt me in staat alles te controleeren. Ik weet precies hoeveel cigaretten er nog in de appa raten zijn, hoeveel de luchtweerstand is op elk van mijn lampen, of de speedo-line goed functioneertAlles weet ik door mijn knoppen en meters en het sturen is een ent spanning voor lichaam en geest. Eén druk op den claxon: alles stuift weg, de versnellingen schakelen automatisch in en in een oogwenk schiet mijn wagen met ge weldige vaart door de straten. Soms laat ik alle claxons tegelijk werken en dat is eigen- geven U de best denkbare Meer dan 20 larige ervaring als motorspecialist. BLOEMEND AAL Dr. D. BAKKERLAAN 12—16 TELEFOON 22992 OFFICIAL DEALER 14 P.K., 6 CYLINDER SALON SEDAN VANAF1800.— 6 cylinder, 60 P.K. 2 ton 5.33 Wielbasis SVston 3.33 Wielbasis, met geheel vrijdra- gende achterassen 2lli ton 3.99 Wielbasis PRODUCTEN Bezoekt de stands no's 46 en 89 op de R. A. I. Tentoonstelling 3*IF~ Vraagt bij ons de G. M. A. C.-betaIings-voerwaarden De economische Amerikaansche auto - Benzineverbruik 1 op II Schitterende modellen Sensationeel lage prijzen „Sedan de Luxe" 5 PERSOONS vierdeur f 1590. >,Sedan Tudor" 5 PERSOONS tweedeur f 1520. lilllllllliilllllillliiililillli Groote Houtstraat 36 - Tel. 10568 I'""'' Hoofdagent voor Haarlem en omstreken Lange Heerenvest 134 - Telef. 14383 Coupé de Luxe" met RUMBLE SEAT f 1570.- „Coupé de Luxe" s 1490.-

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 20