ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN KLOOSTERBALSEM Rubriek voor vragen Kater? WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 DE HAARLEMSCHE HULPBANK. UIT HET JAARVERSLAG. Aan het jaarverslag van de Hulpbank over het jaar 1933 ontleenen wij: Het kapitaal bedraagt f47.000.— De rente bleef 4 pet. voor alle bedragen. Het aantal leeners bedroeg in 1933 662, het uitgeleende bedrag f 173.080. Dit bedrag was verdeeld over de volgende voorschotten: minder dan f50.— 5, van f50,— t/m. f 100,— 129, boven f 100.— t/m. f300,— 501, boven f300,t/m. f500,26, boven f50,— 1. De leeners woonden in de gemeenten: Be verwijk en Wijk a. Duin 5, Bloemendaal, Aer- denhout, Overveen, Vogelenzang 8, Haarlem 467, Haarlemmermeer 10. Heemskerk 1, Heem stede 19, Spaarndam 5, Velsen, Santpoort. Dmuiden-Driehuis 51, Zandvoort 96. De voorschotten dienden tot de volgende doeleinden of werden aan onderstaanden ge geven: Personeel van de gemeente Haarlem 31, kleine neringdoenden 363, logement-, pension- en lunchr oomhouder, kamerverhuurders 27, vrachtrijders en expediteurs 10, ambachtslie den 165. beambten, reizigers, agenten 18, land bouwers, tuinders, veehouders 39, verpleegsters 4, modistes en naaisters 5. De boeten bedroegen in 1933 f361,30, in 1932 f 529.20, terwijl aan premiën en restitutie van rente werd betaald in 1933 f529,65, in 1932 f574,60. In 1933 werd aan 40 aanvragen niet voldaan wegens verschillende redenen. Er moest dit jaar f 210.worden afgeschre ven wegens dubieuse debiteuren. Er kon na bijschrijving van f500.uit de winst op het Reservefonds een dividend van 5 pet. uitbetaald worden. Na de inwerkingtreding van de Geldschie- terswet ontving de Hulpbank vergunning van B. en W. van Haarlem het bedrijf te continu- eeren onder den ouden naam. In het afgeloopen jaar had de Hulpbank het verlies te betreuren van den voorzitter, C. Ba ron d'Aulnis de Bourouill. Vele jaren wijdde hij zijne krachten aan de Hulpbank, waar van het laatste als voorzitter. Als voorzitter werd benoemd de heer J. C. Dirks. De heeren Jhr. J. van Reigersberg Versluijs en E. Th. Geesink namen afscheid als commis saris wegens vertrek. In de ontstane vacatures werd voorzien door de benoeming van de hee ren M. Lugt en C. C. E. d'Engelbronner. DE GROOTE REIS. Op Donderdag 15 Februari zal het Groot- Nederlandsch Tooneel in den Stadsschouw burg een wederopvoering geven van het aan grijpende oorlogsstuk „De Groote Reis". In dit stuk van den Engelschman Sherriff, dat reeds ver over de honderd maal in Nederland werd gespeeld, treden op de heerenPaul Huf Johan de Meester, Frits van Dijk, Hans van Meerten, Folkert Kramer, Rob. Geraerds, Ben Aerden, Jan Teulings en Gerard Schild. Op sobere en daarom des te treffender wijze toont „De Groote Reis" het leven in de vuurlinie tij dens den laatsten oorlog: het is een stuk vol levenswijsheid en tevens vol echt-Engelschen humor. LUCHTBESCHERMING. De afdeeling Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond houdt Donderdag 15 Fe bruari een bijeenkomst, waarin Mr. J. P. de Jong zal spreken over Luchtbescherming. KINDERVOEDING. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoetestraat 1276 porties. Overtonstraat 1178 porties. Byzantiumstraat 851 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 95 porties verstrekt. LEZING IN DE DOOPSGEZINDE KERK Ds. C Nijdam. uit Zeist zal Donderdag avond 15 Februari in de Doopsgezinde kerk een lezing houden over Islam en Christen dom. Hij zal vertellen van persoonlijke in drukken opgedaan op een reis door Algerije, lichtbeelden zullen het gesprokene verduide lijken. De toegang is voor allen vrij. De lezing begint om kwart over acht. JAARVERGADERING FLORALIA- VEREENIGING. Maandagavond hield, onder presidium van mevrouw G. J. Risselada—Garrer, bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering. Uit het kleine aantal leden, dat deze vereeniging met de serin ge jaarlijksche contributie van f 1 steunt, blijkt, dat het belangrijke paedagogi- sche werk dat zij verricht, jammer genoeg, niet voldoende gewaardeerd wordt. In het verslag van de secretaresse, mevrouw A. Steenhuis Polman, werd medegedeeld, dat het vorige jaar aan 3300 kinderen een stek was uitge reikt. De dienst van den Hout- en de Plantsoe nen had gelukkig een belangrijk aantal be schikbaar gesteld, maar men had er toch ruim 2000 stuks zelf moeten koopen. Een ten toonstelling van de gekweekte planten was ge organiseerd, ruim 100 prijzen werden daarbij uitgereikt. De minder rooskleurige financieele toestand bleek uit het verslag der penningmeesteresse, mevrouw G. Stibbe Dubois, doch ondanks dit alles zal de vereeniging trachten ook dit jaar haar belangrijk werk onder de Haarlemsche jeugd voort te zetten. Van harte hoopt het be stuur, dat het in zijn streven, om liefde en zorgzaamheid bij de jeugd aan te kweeken, gesteund zal worden. WAARSCHUWINGEN. De Commissaris van Politie te Haarlem ver zoekt plaatsing van het volgende: In aansluiting op de reeds in de dagbladen verschenen waarschuwingen tegen agenten of vertegenwoordigers van „De Ster" en „For- tuna", beoogende den verkoop van premie' aandeelen, vestigt de brigadecommandant der Koninklijke Marechaussee te Oirschot namens den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch thans ook de aandacht op de zoogenaamde Obligatie- en Effectenkantoren „De Hoop", „Brabantia" en „De Orgaan", gevestigd te Eindhoven, welke kantoren echter blijkbaar zelfs niet bestaan. Vertegenwoordigers dezer „kantoren" verkoopen z.g. premie-aandeelen onder schijnbaar zeer gunstige voorwaarden, waaraan zij evenwel niet kunnen voldoen. Het is daarom geraden deze premie-aandeelen niet te koopen. Het publiek dient er tevens rekening mede te houden, dat de ondernemers de namen hunner instellingen zoo noodig veranderen of een nieuwen naam bijvoegen. De Officier van Justitie te Haarlem vestigt de aandacht op Hendrik Anton Pieter Ver steeg. geb. te Amsterdam 21 Januari 1899, zich noemende vertegenwoordiger en assuradeur, wonende aldaar, Hillegomstraat 24 huis, en geeft in overweging de noodige voorzichtig heid te betrachten alvorens met dezen in re laties te treden. LEZING OVER LUCHTBESCHERMING. De afdeeling Haarlem van het Nationaal Jongeren Verbond houdt op Donderdag 15 Febr. a.s. een bijeenkomst in Hotel-restau rant „De Leeuwerik", vaar Mr. F. L. P. de Jong. uit Amsterdam, een lezing met licht beelden zal houden over ..luchtbescherming". Deze lezing is door het Nat. Jongeren ver bond georganiseerd in samenwerking met de Haarlemsche Kaderlandstormvereeniging „Kennemerland". LIEFDADIGHEIDSVOORSTELLING Ten bate van de Joodsche vluchtelingen zal op Dinsdag 27 Februari in het Gem. Concert gebouw een liefdadigheidsuitvoering worden gegeven waaraan zullen mede-werken de violist Bam Swaap, de heer J. M. Bolle ('begeleiding) en Leo Straus declamator. STEUN AAN SCHIPPERS. Te onzen kantore vervoegde zich een schip per en koopman in vodden, metalen, enz. vader van 9 bij hem inwonende kinderen, die ons mededeelde, tot 23 October j.l. f 11 steun te hebben gehad. Toen heeft hij 4 we ken voorschot gevraagd en gekregen, waar na hij voor f 15 een zeil kocht en de stad uit is gegaan, om handel te drijven. Deze handel leverde niet veel succes op; de schipper moest ook eenigen tijd stil blijven liggen door de vorst. Op 8 Januari ging hij weer naar Haar lem, vervoegde zich den volgenden dag bij Maatschappelijk Hulpbetoon en vroeg om zijn ouden steun van f 11. Hij ontving evenwel slechts f 5 voor krui denierswaren en een brood- en een cokesbon, over welk feit de schipper zich bij ons kwam beklagen. Hij meende recht te hebben op zijn vroegeren steun van f 11. Tot zoover deze klacht. Bij informatie aan den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon deelde men ons mede dat aan woonwagenbewoners zoo goed als al tijd en aan woonschippers, in verschillende gevallen, slechts steun in natura wordt ver strekt, volgens een daarvoor geldend tarief. Het feit, dat men een vorigen keer steun in geld heeft gehad, wil nog niet zeggen dat betrokkenen daarop ook volgende keeren aanspraak kunnen doen gelden. Vooral niet in gevallen, waarin door handel nog oncon troleerbare verdiensten worden verkregen, en de steun derhalve een aanvullend karakter draagt. OPMERKINGEN VAN LEZERS. HET AFKEUREN VAN VOETB ALTER- REINEN. Een „H.V.B.-speler" schrijft ons oa. het volgende: „Zondagmorgen jl„ te tien uur, moest op het Haarlem-terrein de wedstrijd Haarlem 5 -thiegende Vogels voor den Haarl. Voetbal bond gespeeld worden. Iedereen zal het met mij eens zijn, dat door het beetje regen, dat de laatste dagen gevallen was, het Haarlem terrein, dat toch zeker het beste.veld in onze stad en omgeving genoemd kan worden, niet onbespeelbaar kon zijn. Toen de club Vlie gende Vogels aanwezig was, werd door het Haarlem-bestuur gezegd, dat de wedstrijd niet doorging, omdat het terrein gespaard moest blijven voor den wedstrijd Haarlem— A.D.O. Het terrein was niet officieel afgekeurd zoodat de scheidsrechter natuurlijk beslissen moest. Deze keurde het terrein goed, maar liet toch niet spelen, omdat hij dan last met het Haarlem- en het H.V.B.-bestuur zou krij gen. Deze zelfde scheidsrechter had namelijk eenigen tijd geleden dezelfde ervaring bij een eerste klas wedstrijd voor den H.V.B. Ook toen werd door het Haarlem-bestuur van te voren gezegd, dat de wedstrijd om dezelfde reden niet doorging. Maar toen even later de scheidsrechter verscheen en het veld goed keurde, zei hij terecht, dat hij zich als scheids rechter niet behoefde te storen aan de woor den van een vereenigingsbestuur. De wed strijd ging toen door. Als de scheidsrechter van jl. Zondag beweert dat hij last krijgt met het Haarlem-bestuur als hij gebruik maakt van de macht, die een scheidsrechter nu een maal bij een wedstrijd bezit, zijn dit fouten, waar tegen door het H.V.B.-bestuur opgetre den kan worden. Anders zou ik tot de con clusie moeten komen, dat de H.V.B.-wedstrij- den minder in tel zijn dan de wedstrijden voor den K.N.VB." Tot zoover deze klager. We hebben het „Haarlem'-bestuur ge vraagd. hierop te willen antwoorden. De se cretaris, de heer J. P. van Balen Blanken, schrijft het volgende: „Het terrein is Zondagmorgen, zooals bij dubieuze weersomstandigheden gebruikelijk is, gekeurd door den K.N.VJ3.-consul. Deze keurde het veld voor den wedstrijd „Haar lem"—„AD.O." goed, onder uitdrukkelijk voorbehoud, dat er in den morgen niet op gespeeld mocht worden. Door vorst, dooi en neerslag bevond zich op een bevroren onder grond een glibberige laag van circa 4 c.M. dikte, zoodat bij doorgaan van den wedstrijd Haarlem 5—Vliegende Vogels het zoo goed als zeker was, dat het terrein des middags on bespeelbaar zou zijn. De H.V.B.-scheidsrech- ter, die met den consul naderhand het veld heeft gekeurd .deelde deze zienswijze volko men en liet den bovengenoemden wedstrijd niet doorgaan. Hierbij dient nog opgemerkt te worden, dat een consul in opdracht van den K.N.V.B. ge machtigd is een beslissing te nemen als jl. Zondag ten opzichte van ons terrein het ge val was". DE VELLEN HINGEN ERBU Dank zij KLO0STERBAI5EH komt zijn hand weer gned In orde ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechter hand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van de ondragelijke pijnen. Mijn man heefl mijn hand dadelijk verbonden met Kloosterbalsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geen voorstelling van maken, hoe dat ineens heerlijk verzachtte. Ik geef U de heilige verzekeringdat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon." Heor g jy t, .,,0. AKKERS ORIGINEEL TER INZAQB „Geen gond zoo goed" Onovertroffen bQ brand- en snQ wonden Ook ongeëvenaard als wr^fmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. 10.60 en 50 gr. f 1.— Bovengenoemde prijzen worden verhoogd met Bijslag-zegel voor Omzetbelasting. (Adv. Ingez. Med.) ..GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN... Terug te bekomen bijKoeijers, Oostvest 2rd uittreksel Burgerlijke Stand; Klök, Tempe- Liersstraat 14, ceintuur; Aarts Nassaulaan 86 étui m. i.; Wintermans, Gerrit v. Heesstraat 17, hond; Bruggeman, Nieuwe Groenmarkt 6, handschoen: v. Dedem, Boekenrodeweg 2 Aer- denhout kettinkje; Koeijers. Oostvest 2 rd., loterijbriefjes; v. Rixel. Noorder Tuindorplaan 1, muts; Wempe Oude Weg 125, moer van een rad; Kuuper, Oost Indiëstraat 95, muts; Bu reau van Politie Smedestraat schoenen; Zeil- stra. Solostraat. 14, tasch m. i.; Steinman, Zuid Polderstraat 20 tasch; Bordes. Jan Haring straat 87, voetsteun, van een motor; Bureau van Politie, Smedestraat, autokruk: ceintuur; ceintuur; een foudraal: nummerplaat: porte- monnaie m. i.; Van Norden,Nadorststraat 2, honden-penning; Asyl, Ridderstraat 11. 2 hon den; 2 katten; Bruinsma. Assendelverstraat 19 handschoen; D. Floriei, Barrevoetestraat 21, halsband met penning; v. d. Kroft-, Hasse- laersplein 1, handschoen; J. Beijer, Zijhuizen 7, idem; H. C. v. d.-Kolk, Graafschapstraat 25 handwarmer; Weaenaar, Beukenstraat 29, hond; J. Verbeek, Laurierstraat 48, kat; W. Geleijns Siriusstraat 41, koffer m. i.; Bosnians, Scheperstraat 57, mand; P. Hilterman, Rijks straatweg 162, muts; F. Sprokkreef, Hooger- woerstraat 13, portemonnaie m. i.; P. Hilter man Rijksstraatweg 162, portemonnaie m. i.; M. Bestenburg, Meidoornplein 37, hondenpen ning; J. Planting-a, 2e Vooruitgangstraat 12, rijwielbelastingplaatje; Weener, Delftstraat 31 rd., rijwielbelastingplaatje; J. Nelis. Burgwal 63, rijwiiel; Tadema Nassaulaan 54. rozen krans; v. Buaren, Beukenstraat 32. rijwiebe- astingpaatje; Bijster, Boogstraat 20, sleutel Rioose, Zuid Bouwersstraat 3, 2 schriften; reeuwen. Spoorwegstraat 26. speldje; Burg- v. Oosten de Bruijnstraat 61. zakdoek en hout. Voouiteangstraat 107, shirt; J. Droog, elastiek: A. Guitenauw, 2e Vooruitgangstraat 26, handbeschermer. HET LIJSTJE DER GESTOLEN FIETSEN. In de afgeloopen week zijn 13 rijwielen ge stolen. FAILLISSEMENTEN Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 13 Februari 1934 uitgesproken. 1. H. J. de Jonge, koopman in assurantiën, wonende te Bloemendaal, Prins Mauritslaan 105. Curat-rice mevr. C. L. Vis-Sanders, alhier. 2. F .C. Meyer, taalleeraar. wonende te Sant poort, Willem de Zwijgerlaan 2. Curator Mr. M. A. van Eek, alhier. 3. S. Thuis, winkelier in kruidenierswaren, wonende te Hoofddorp, Hoofdweg 734. Cura tor Jhr. Mr. L. U. Rehgers Hora Siccama al hier. 4. A. L. Hoekzema, winkelier in heerenmode artikelen, wonende te Haarlem, Gen. Cronjé- straat 24. Curatrice Mevrouw J. L. VisSan ders, alhier. 5. G. J. de Goede, boekdrukker, wonende te Beverwijk. Begijnestraat 1. Curator Mr. J. H. W. J. van der Hagen alhier. 6. N.V. Handelmaatschappij „Hertog", ge vestigd te Haarlem Turfmarkt 20. Curator: Mr. H. Bogaardt, alhier. Rechter-Commissaris is Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Vernietigd zijn, op grond van verzet, de na volgende faillissementen: 1. C. Leger te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch, alhier. 2. de N.V. Star-Film, gevestigd te Haarlem. Curator Mr. Dr. W. P. Vis,, alhier. 3. de N.V. Radioklok, gevestigd te Haarlem. Curator Mr. A. Bruch alhier. 4. de N.V. Reclameklok, gevestigd te Haar lem. Curator Mr. A. Bruch alhier Opgeheven werden de faillissementen van: 1. E. Rus, wonende te IJmuiden-Oost, cu rator Mr. A. W. Hellema te IJmuiden. 2. H. Weyland, wonende te Haarlem; cura tor Mr. F. A. Davidson. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst zijn geëindigd de faillissemen ten van: 1. M. Hoeben te Haarlem, curator Mr. W. de Rijke alhier. 2. K. Langenberg te Oostzaan C 74: curator Mr. J. Hoog alhier. 3. C. J. Duyn te Beverwijk; curator Mr. A. van Leyen horst. 4. W. M. H. Boerse te Zaandam; curator Mr. J. Deenik alhier WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. Janskamer, Jansstraat 38 rood. Dag aan dag gaat ons onderzoek uit, Naar menschen die steun bij ons vragen. Zij worden geholpen, daar zorgen wij voor. Wilt ons met uw gaven dan schragen. Postgiro 212793, telefoon 13235 of 15445. GERARD HEKKING BIJ KUNST AAN HET VOLK. Vrijdag 16 Februari geeft de cellist Ge rard Hekking een cello-avond voor de ver eeniging Kunst aan het Volk in den Stads schouwburg. Hekking is in ons land geen onbekende en ook onze stadgenooten zullen den vermaarden cellist wel nog niet vergeten zijn. Vele zullen dan ook, nu hij na tal van jaren eindelijk weer eens in Haarlem op treedt, van de gelegenheid gebruik maken om hem te gaan hooren. HAARLEMS LUISTERVINRENKOOR EN PROZA EN POëZIE. Op Woensdag 21 Febr. heeft er een ge combineerd concert plaats in de Gem. Con certzaal van het „Haarlem's Luistervinken- Koor'" met het mannenkoor ..Proza en Poëzie", waaraan zullen medewerken Hé- lène TreepCals, sopraan, en Emmy v. Eden begeleiding. Beide koren gaven ook een gecombineerd concert in Juni j.l. in de Groote of St. Bavo Kerk te Haarlem, welk concert een groot succes werd INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. „HELPEN" BIJ ONGELUKKEN. Geachte redactie, Nu onze geachte Commissaris van Politie het, met het oog op de „bochtenweek" noodig oordeelt het publiek door middel van ge drukte raadgevingen op te voeden en te wij zen op wat goed en niet goed is, mag ook nog wel eens gewezen worden op de directe gevolgen van het nemen van verkeerde boch ten, nl. ongelukken en wat daarmee verband houdt We zouden het zoo kunnen zeggen: Verkeerde bocht-botsing-verkeersongeluk- opdringendpubliek-„helpen" van de slacht offers door ondeskundigen, met gevolg dat van een klein ongeluk een groot ongeluk ge maakt wordt. Een geval van recenten datum. Een lid van den Ongevallen dienst, geroe pen bij een ongeluk, vindt ter plaatse wel een groot publiek doch geen patient. Bij on derzoek bleek deze door „gedienstige" han den in een auto geheschen te zijn. Bij verder onderzoek door het O.D.-lid bleek een onder been fractuur, welke natuurlijk door het on deskundige „transport" veel was verergerd. Niet te dikwijls kan op het volgende gewe zen worden. Bel bij een ongeval 14141 op. Maak een grooten kring om den gewonde en wacht tot de dokter of een O. D.-lid ver schijnt. Laat den patient rustig liggen. Doe niets, dan helpt ge dikwijls het beste. Met vriendelijken dank voor de plaats ruimte. J. HENDRIK FORTGENS. Voorzitter van „Snelverband' DE OPHOOGINGSWERKZAAM HEDEN AAN DE ZOMERVAART. Geachte Redactie, Gaarne wenschten wij plaatsing van on derstaande regelen in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn dank. Het betreft de op- hoogingswerken aan de Zomervaart. Naar aanleiding van een verklaring van den heer Nelissen op Maandag 5 Februari als zou de Vletschippersvereeniging nooit meer dan f 22 per week aan haar leden uitbetaald hebben zouden wij wel eens willen weten hoe de heer Nelissen zoo iets in het openbaar kan verklaren. Ook kunnen wij ons niet inden ken dat een bekend aannemer en voorzitter van den Nederlandschen Aannemersbohd, afd Haarlem, zoo iets kan zeggen alleen op vermoedens of van hooren zeggen. Want dat- blijkt wel uit de verklaring van f 22 per week dat in werkelijkheid nooit uitbetaald is. Wel is er een voorschot van de aanneemsom we kelijks uitbetaald maar dat is herhaaldelijk opgevoerd tot een gemiddeld loon dat geen aannemer aan zijn grondwerkers zal uitbe talen, ook niet met alle sociale wetten inbe grepen. Ook willen wij den schijn, d-ien de heer Nelissen in zijn bericht laat doorsche meren: dat wij maar in het wilde weg in schrijven teniet doen want wij houden wel degelijk rekening met de loonen die in dit werk verdiend moeten worden. Ook de mededeeling van den heer Nelissen op 8 Februari in uw blad waarin hij zegt dat die 5 of 6 man, die wij niet missen konden, er geen genoegen mee namen f 22 per week te ontvangen, is onjuist. Wij hebben nooit aan die menschen gevraagd of zij onder het contractloon wilden werken, noch aan de grondwerkers noch aan de voerlieden en de onvereenigde schippers hebben per vracht gevaren voor een wachtloon dat daarvoor al lang bestond, voor een prijs dien een aanne mer in geen geval zal verbeteren. Want de kans bestaat als een aannemer zoo'n werk uitvoert, dat hij het gedeeltelijk of heelemaal van de band doet. Of dan zoo'n vletschipper of chauffeur aan een contractloon komt is van minder belang, want dat noemen de heeren concurrentie. Met dank voor de plaatsing, Het bestuur der Vletschippers vereeniging „DOOR EENDRACHT VERBETERING" te Haarlem. Haarlem 9 Febr. 1934. Wij hebben dit stuk ter inzage gegeven aan den heer Nelissen, die ons mededeelde, dat de besturen der werkgeversorganisaties in de bouwbedrijven een uiitnoodiging van den wet houder hebben ontvangen, om hun stand punt in deze quaestie uiteen te zetten. In dit stadium der zaak acht de heer Ne lissen het niet gewenscht verder debat met inzenders te voeren. i DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonné's van Haarlem's Dagblad, worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de Redactie. Groote Houtstraat 93, met duidelijke vermelding van naam en woon plaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactie- geheim. RECEPTEN. VRAAG: Een slagroom gebakje veroorzaakte een vlek In een donkerbruin zijden craquelé ja pon: voorkant en achterkant afwisselend dof en glanzend. Benzine hielp niet. Weet u een middel? ANTWOORD: Leg de japon enkel en gladuit, met de vlek naar boven op een schoonen, in vie ren gevouwen handdoek. Maak alleen de vlek nat met waterstof superoxyde 1 y2 pCt. Laat dit ongeveer 8 minuten inwerken en bet het er dan met schoon water volkomen uit. Dadelijk daarna met droge doeken droog betten, anders ontstaan er kringen. Indien noodig herhalen, maar voorzichtig. VRAAG: Hoe verwijdert men een vlek van gesmolten roomboter uit een donkerbruine chroomlederen damesschoen? ANTWOORD: Doop een schoonen doek in xylol en wrijf de vlek daarmee stevig af, tot zij verdwenen is. Wrijf dan de geheele schoen er mee af. Laat stil drogen en poets den volgenden dag met goede donkerbruine schoenwas. RECHTSZAKEN. VRAAGAchter mijn huis heb ik een afraste ring van nog nieuw vlechtdraad, door mij alleen bekostigd. Nu willen de buren die vervangen door een schutting. Kunnen zij mij verplichten in de kosten bij te dragen? ANTWOORD: Neen. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Hoeveel belasting 1933/34 1s ver schuldigd over een inkomen van 4600en een vermogen van 26000. ANTWOORD: Gehuwd, zonder kinderen. Rijks inkomstenbelasting 139.72. Gem. fondsbelasting 247.80. Vermogensbelasting 67.10. Fuifde U daar gisteravond Al te lang en stevig door? Komdie zonde is zoo erg niet Komt in alle kringen voor! Véél dronk men er op Uw welzijn, 't Was géén waterig diner En vandaag doet héél Uw vel pijn Katt'rig, katerig idee. Pijn in 't hoofd En loome leden Oogen net zoo zwaar als lood? 'n y/AKKERTJEyy slaat in een wip Zelfs den sterksten kater dood Clinge Doorenbot;j (Adv. Ingez. Med.) MARKTNIEUWS Purmerend, 13 Febr. 1934 Kaas. Aanvoer 20 stapels kleine, f 21 a f 22.50 per 50 KG. Boter. Aanvoer 450 KG. prijs f 1.65 a f 1.75 per KG. Vee. 517 runde ren, waaronder zijn 210 vette en 20 stieren. 20 paarden f 70 a f 145 per stuk. 35 vette kalveren f 0.40 a f 0.60 per KG. 705 nuchtere dito, f 3 a f 14 per stuk. 343 vette varkens f 0.34 a f 0.38 per KG. 50 magere dito f 12 a f 20 per stuk. 233 biggen f 7a f 12 per stuk. 737 schapen f 8 a 26 per stuk. Kuikens f 0.55 a f 1.90 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 2.25 a f 3. Vette koeien prijshoudend f 0.56 a f 0 62 per KG. Gelden koeien, prijshoudend f 90 a f 140 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 130 a f 200 per stuk. AGENDA WOENSDAG 14 FEBRUARI Stadsschouwburg: Die Fledermaus, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opoe. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Instituut voor Arbei dersontwikkeling. De Jonge Spelers met Bul letje en Boonestaak. 2.30 uur. 's Avonds 8 u.: De Wereld op z'n kop. Wijkgebouw Ged. O. Gracht 79- Lichtbeel denavond door mej. v. d. Mersch, 8 uur. Protestantenbond: Kunstfilm Mataram, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: Carnavals-program ma. De revue-film „Moonlight and Melodies" 2.30 en 8.15 uur. Cinema Palace: „Raspoetin en de Keizerin" 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die Sonne geht auf" Op het tooneel: Recha, de groote illusionist. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 15 FEBRUARI: Stadsschouwburg: De groote Reis. Groot- Nederlandsch Tooneel,, 8.15 uur. Ver. Doopsgezinde Gemeente: Ds. C. Nijdam over Islam en Christendom (met lichtbeelden), 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bloemendaal: gemeenteraadsvergade ring, 2 uur. Bennebroek: gemeenteraadsvergade ring, 8 uur.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10