N AT I O N A L E Spanning duurt voort in Oostenrijk. WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam BUITENLAND. Soc.-democraten bieden hardnekkigen tegenstand. Vele honderden dooden. Heftige strijd om Florisdorf en Linz. WEENEN, 13 Februari (V.D.) Het offi- cieele -nieuwsbureau publiceerde Dinsdag middag om vijf uur een bericht, waarin wordt verklaard: Te Weenen werd de Schlingerhof in het 21ste district opnieuw door de uitvoerende macht van den bond bezet. In het overige deel van het district duurt de beschieting door de ar tillerie nog voort. Pioniers nemen deel aan den strijd. In het tiende en elfde district hebben nog kleine botsingen plaats gehad. Te Linz in Opper Oostenrijk is reeds vol ledige rust ingetreden. Linz en omstreken zijn thans weer in het bezit der Executieve. De leden van den Schutzbund vluchten. Naar voorts uit Linz wordt gemeld heeft de directeur voor de veiligheid voor Opper Oos tenrijk met het oog op het feit, dat bij den I terugtocht der gewapende leden van den Schutzbund tal van wapenen zijn verborgen, medegedeeld, dat ieder lid van den voormali- gen Republikeinschen Schutzbund en van de sociaal democratische partij, die wapens in zijn bezit heeft en deze niet inlevert, bij standrecht zal worden veroordeeld. Te Steyr (Opper Oostenrijk) zijn gemotori seerde batterijen opgerukt. De Heimatschutz bevindt zich daar ter plaatse onder leiding van Starhemberg. De voorstad Ennsleiten wordt thans gezuiverd. Te Kapfenberg in Stiermarken is de gendarmeriepost die sedert Maandag was omsingeld, door bondsleger en Heimatschutz ontzet. De sociaal-democraten waren er hier in geslaagd het gebouw van Bezirkshauptmannschaft te bestormen en had den den leider gedwongen hun een schriftelijke volmacht te verleenen voor het bestuur van de naburige stad Bruck. Vuilniswagens als tanks. WEENEN, 13 Februari (V.D.) Volgens een officieus bericht zijn tot Dinsdagmiddag bij het veiligheidscorps 11 dooden en 30 gewon den te betreuren geweest, bij het bescher- i mingscorps 7 dooden en 7 gewonden en bij het bondsleger 5 gewonden. Een bekende leider van den Schutzbund, die op het punt stond door leden van de veilig heidswacht te worden gearresteerd, schoot een hunner dood, verwondde een beambte der cri- mineele politie ernstig en werd vervolgens zelf doodgeschoten. j De groote auto's welke gebruikt worden voor het vervoer van vuilnis zijn door leden van i den Schutzbund bewapend met machinegewe- I ren. Zij worden in het district Heidling als tanks gebruikt. De toestand te Weenen en in de bondslan- den werd om acht uur van officieele zijde als volgt geschetst; Te 3Weenen is de voorstad Florisdorf in een omtrek van 12 K.M. vanavond geheel gezui verd. Daarenboven zijn afzonderlijke commu- nistische haarden van verzet bezet. Tegen de in verren omtrek gelegen communistische „nesten" zal Woensdagochtend worden opge treden aangezien men de artillerie welke thans overal direct wordt gebruikt, in de i nachtelijke uren wegens het daaraan voor 1 particuliere personen verbonden gevaar wil I achterwege laten. In het Weensche district Favorieten zijn vanavond 4 machinegeweren, 100 geweren, tal van patronen en stalen helmen door de politie buitgemaakt. Overigens is het in de districten Favorieten en Simmering volkomen rustig. In de bonds- landen is de regeering te Linz den toestand meester, doch vanavond zouden in verschil lende straten vuurgevechten worden geleverd. Te Steyr is vanavond na langdurige gevechten de orde hersteld. Te Kufstein kon een vandaag uitgebroken opstand direct door de militairen worden on derdrukt. In de overige deelen van het Oosten- rijksche gebied is het volkomen rustig. Uitstekende organisatie der Schutzbunders. Volgens een bericht uit Steyr zijn daar de gevechten in den loop van den avond in hevig heid afgenomen. De strijd was overdag zeer ei'nstig, aangezien de Schutbund den tegen stand uitstekend had georganiseerd. De bewa pening van den Schutzbund zou te Steyr bijna gelijk te stellen zijn geweest met die van be roepsmilitairen. De manschappen waren uit gerust met karabijnen, machinale pistolen en handgranaten en gekleed in goede uniformen. De sterkte dezer troep wordt op 2000 man ge schat. De belangrijkste stelling van den Schutzbund op de z.g. Ennsleiten lag van middag onder zwaar houwitservuur, waardoor 4 huizen werden vernield. Gesteund door mi- trailleurvuur zou het bondsleger tegen vier uur deze stelling hebben bezet, waarbij een derde deel der Schutzbundafdeelingen zich zou hebben overgegeven. De rest trok zich terug. Onder de gearresteerden bevindt zich de burgemeester, het gemeenteraadslid Sichel- reder. die het bevel heeft gevoerd. Aangezien het ziekenhuis in handen is van den Schutz bund moe\t in de stad een soort reservehospi taal worden ingericht. Tot de dooden behoort een directeur der Steyr-fabrieken. Wille Herbst. die Maandagmiddag in een auto werd doodgeschoten, een vrouw die een schot in de buik opliep, terwijl van regeeringszijde wordt medegedeeld, dat er bovendien 10 gewonden zijn. De Schutzbund zou 200 gewonden hebben, waarvan 80 zwaargewonden. Des avonds trokken versterkingen van de Heimwehr onder leiding van Starhemberg de onbezette deelen van Steyr binnen. Heftige strijd om het arbei- derstehuis te Ottakring. WEENEN. 13 Februari (V. D.) Te Floris dorf het aan de overzijde van de Donau ge legen district waren Dinsdagavond om zeven uur nog eenige voor het verkeer naar het Noorden belangrijke punten door de sociaal democraten bezet, o.m. de gasfabriek van Leopoldau. Van twee zijden wordt een aanval gedaan op deze stelling der sociaal-democra ten. Van officieuse zijde wordt verklaard dat de beide groote gemeentegebouwen in het tler.de district (in de Quellenstrasse) in han den der regeeringstroepen zijn. Sedert zes uur vanavond woedt een nieuwe strijd om het arbeiderstehuis te Ottakring. Het verluidt dat de sociaal-democraten die door onderaardsche gangen naar belenden de huizen waren gevlucht, nadat zij vandaar uit het arbeiderstehuis onder machinege weer waren genomen de zwakke politiebe- zetting hebben verdreven en het huis op nieuw hebben bezet. Politie treedt thans op nieuw op tegen dit tehuis. Vrijwilligers opgeroepen. De staatssecretaris voor legerzaken heeft een radioredevoering gehouden, waarin hij alle oud-strijders heeft opgewekt zich als vrij willigers te melden bij de bevoegde militaire instanties of bij het vaderlandsche front. Gearresteerd zijn Breitner, Petznek, de echtgenoot van de z.g. roode prinses, prinses Windischgraetz, een kleindochter van keizer Franz Joseph. De burgemeester van Weenen heeft geen beroerte gehad, doch een aanval van zwakte. Seitz bevond zich tot Dinsdagmiddag op het stadhuis, doch werd vandaar overgebracht naar de politiegevangenis. Te Graz zijn 600 personen gearresteerd. Het aantal dooden te Graz zou 70 bedragen. Linz blijft onrustig. Volgens berichten uit Linz zouden de so ciaal-democraten zich bij de grens van de stad weer verzamelen. Op verschillende plaat sen wordt een soort guerrilla gevoerd. Ook te Voecklabruck is het nog allerminst rustig. De uitbetaling der steungelden te Weenen is tot nader order gestaakt. Circulaire van majoor Fey. Vice-kanselier majoor Fey heeft een rond schrijven gezonden aan alle militaire com- Majoor Fey. mandanten en autoriteiten van den veilig heidsdienst waarin gesommeerd wordt zonder scrupules iedere poging tot' tegenstand met alle middelen te onderdrukken. De rust moest volgens Fey in het geheele bondsgebied voor Dinsdagavond worden hersteld. Verwoede strijd om Florisdorf. WEENEN, 13 Februari (V. D.) In Florisdorf hebben de bonds troepen en de politie ook in den avond van heden den tegenstand der so cialisten nog niet kunnen breken in tegen stelling dus met de officieele berichten). Het centrum van het district wordt, rondom het commissariaat van politie, verdedigd door 700 man bondstroepen en 5 stukken veldgeschut, die de politie ter zijde staan. Tusschen dezen kring en het uiterste front der regeerings troepen loopt een strook, die nog volkomen in den macht der opstandelingen is. De socialis ten hebben hier weliswaar geen vaste stellin gen ingenomen, maar met hun mitrailleurvuur houden zij de strook, evenals de brug geheel in hun macht. Uit Neder-Oostenrijk gehaalde troepenreserves worden gereed gehouden, doch kunnen niet voor het aanbreken van den dag in het gevecht geworpen worden, daar zij het terrein niet kennen. Bij het vallen van het donker zijn afdeelingen van het bondsleger. zoowel hier als aan den kant van de stad uit de opmarschlinie teruggetrokken. Dit wordt gemotiveerd met er op te wijzen, dat de sol daten gelegenheid moeten hebben om uit te rusten, teneinde morgen met volle kracht weer te kunnen aanvallen De in de verschillende op den Schutzbund veroverde gebouwen buit gemaakte wapenen worden onmiddellijk benut voor het bewape nen van regeeringscontingenten. Vooral de machinegeweren, worden oogenblikkelijk in gebruik genomen. Geruchten over Wiener-Neustadt. Naar te Weenen bekend wordt is in het bui tenland het bericht in omloop gebracht, dat Wiener-Neustadt in handen der socialisten ge vallen is en dat van daar uit 10.000 man ge wapende Sohutzbundleden op Weenen aan rukken. Bii navraag in Wiener-Neustadt werd medegedeeld, dat aldaar volkomen rust heerscht. Het soc.-dem. Voiksheim en het Ar- beiterheim zijn door de Heimwehr bezet. De burgemeester is in beschermingsarrest ge steld. Er zou geen reden ziin aan te nemen, dat van hier ur1 gewapende leden van den Schutzbund oprukken naar Weenen. Bij de gevechten in de hoofdstraat te Floridsdorf zouden 15 personen zijn ge dood. o.m. de Bezirkshauptmann van Flo ridsdorf. Friedrich. Te Meidling zijn de troepen door den Schutzbund met machi negeweren beschoten. Thans is een krach tig oplaaien van den strijd merkbaar, het geen ook merkbaar is aan het toenemend kanongebulder. Te Jedlesse zijn politiebeambten gevan gen genomen en geboeid weggebracht. Critieke toestand te Woergl. INNSBRUECK, 13 Februari (V. DA In de industrieplaats Woergl in het. dal van de Inn zou Dinsdag het tehuis der sociaal democraten worden bezet. De arbeiders ver zamelden zich en boden tegenstand. De te Woergl beschikbare machtsmiddelen waren hiertegen niet opgewassen. Te Heerïng. een mijnwerkersplaats zijn de arbeiders in sta king gegaan. De stakers zijn gezamenlijk met de leden van den Republikeinschen Schutzbund van Haering opgemarcheerd naar Woergl. De plaats is thans geïsoleerd, Van Innsbrueck is Heimatwehr en gendar merie gezonden. De toestand is critiek. De veiligheidsdirecteur van Opper-Oosten- rijk heeft in een openbare bekendmaking door de radio gedreigd ieder lid van den Schutzbund, dat met wapens wordt aange troffen zonder strafrechtelijk proces op staanden voet te doen neerschieten. Voor Woensdag staan 32 processen voor het standgerecht op het programma, in Weenen 8. 24 in Graz. De Weensche geval len hebben betrekking op een overval op een kindertehuis, de gevallen van Graz op moord op een politieagent. Fey voor de radio. Voor de radio heeft de leidei van het veiligheidswezen, vicekanselier Fey heden avond een toespraak gehouden. Hij ver klaarde, dat de tegenstand tot op enkele kleine centra van verzet na gebroken was Als nieuw feit vermelde Fey. dat te Weenen in het 21ste district het commissariaat van politie uit de daartegenover gelegen stede lijke brandweerpost beschoten was. Men heeft geconstateerd, dat de stedelijke brandweer in vele gevallen gemeene zaak maakt met de socialisten. Zoo zouden in het Schlinger-gebouwencomplex ln het 21ste district, waar bij de verovering 400 le den van den Schutzbund gearresteerd zijn, handgranatij gevonden zijn.uit den voorraad van de gemeentelijke brandweer. Van de gearresteerde leden van den Schutzbund zal een groot gedeelte voor het standgerecht komen. Bijna alle socialistische leiders be vinden zich in handen der stedelijke over heid. Aan het einde van zijn toespraak her dacht Fey het groote aantal gesneuvelde leden van de staatsexecutieve. Hij richtte tot de arbeiders de vermaning tot inkeer en bezinning te komen. Het standgerecht. WEENEN, 13 Februari (V.D.) Het standgerecht, dat uit drie rechters bestaat is vandaag voor de eerste maal bijeengeko men ter berechting van acht gevallen. In den loop van den avond wordt het vonnis verwacht. De Weensche industrieelen en de staking. Het verbond van Weensche industrieelen en de organisatie van ondernemingen in de graphische vakken hebben besluiten geno men ter bestrijding van de staking. De leden zullen de stakende werknemens sommeeren ter vermijding van wettelijke gevolgen. Woensdag stipt op tijd aan het werk te ver schijnen. Het niet-verschijnen aan het werk zal gelijk staan aan het stopzetten van het werk volgens het stakingsverbod en kan als politiek misdrijf ook aan het standengerecht ter behandeling worden voorgedragen. Verklaring van minister Schmitz. WEENEN, 13 Februari (V.D.) De pasbe noemde bondscommissaris te Weenen. mi nister Schmitz, heeft den buitenlandschen persvertegenwoordigers heden de volgende verklaring gegeven: De bloedige gebeurtenissen te Weenen zijn geenszins de eenige oorzaak voor het afzet ten van de soc.-dem Weenschen gemeente raad en de benoeming van een specialen bondscommissaris voor Weenen. De regeering heeft reeds geruimen 'tijd dergelijke voor nemens gehad. De gebeurtenissen van giste ren zijn slechte de onmiddellijk aanleiding geweest voor de uitvoering van deze plannen De staatsvijandige sociaal-democratie heeft in Weenen een onmogelijk, met de nationale belangen in strijd zijnd bewind opgericht, dat thans gebroken moest worden. Naar verluid1' moet het totaal aantal dooden in Oostenrijk zeker niet onder de 500 geschat worden. In het algemeen ziekenhuis te dezer stede liggen 89 dooden, waronder 27 vrouwen. De corr. van het Handelsblad spreekt zelfs van tweeduizend dooden. BERLIJN. 13 Februari. (V. D.) Over de ge beurtenissen in Oostenrijk schrijft de An- griff: Wat zich gisteren en vandaag in Oostenrijk heeft afgespeeld is een misdaad en de schuld voor deze misdaad treft niet de misleiden en de tot verwarring gebrachte arbeiders, maar een regeering welke verlaten van alle goede geesten zes millioen Duitsche menschen in een algemeenen chaos heeft gestort. In een jaar is het den heer Dollfuss gelukt zes mil lioen menschen tegen elkander op te hitsen. In een jaar was het beste einde van zijn waarheid: machinegeweren en houwitsers. De strijd om het marxistische wachtlokaal te Linz heeft laten wij dat niet vergeten meer dooden gekost dan de geheele nationaal socialistische revolutie in het Rijk. Oostenrijksche vluchtelingen niet in Hongarije toegelaten. BOEDAPEST. 13 Februari (V. D.) Het Hon- jaarsche kabinet is tegen Woensdag onver wacht in een zitting bijeengeroepen. Op de agenda staan de gebeurtenissen in Oosten rijk. Vooral zal besproken worden de kwestie van het onderdak brengen van Oostenrijk sche vluchtelingen en het tegen houden van ongewenschte elementen. Politieke personen die hebben deelgenomen aan den strijd te gen de Oostenrijksche regeering. zullen, naar verluidt, niet in Hongarije worden toegelaten. De Nederlanders ongedeerd. In verband met de onlusten te Weenen meldt de Nederlandsche gezant aldaar, dat blijkens officieele inlichtingen de Nederlan ders ongedeerd zijn. De houding der Engelsche Labourpartij. LONDEN. 13 Febr. (V. D.) Het optreden der Oostenrijksceh regeering tegen de sociaal democraten heeft bij de Labourpartij en het Engelsche vakvereenigingscongres groote op winding veroorzaakt. Hedenavond werd me degedeeld. dat de secretaris generaal van het vakvereenigingscongres, Citrine, Woensdag morgen naar Parijs zal vliegen, teneinde het voorzitterschap op zich te nemen van een urgente bijeenkomst van het Internationale Vakvereenigingscongres, dat de gebeurtenis sen in Oostenrijk bespreken zal. BETROKKENE BIJ DE AFFAIRE STAVISKY GEARRESTEERD. Uit Parijs: De directeur der Verzekerings maatschappij Confiance". Guébin. die bij het Stavisky-schandaal betrokken is, is na afloop van het verhoor door den rechter van instructie te Bayonne gearresteerd en naar de gevangenis overgebracht. in 1932 aan polishouders uitgekeerde -ruim ll'/z millioen gulden (Adv. Ingez. Med.J Tsjecho-Slowakije. Regeering Malypetr treedt af. Minister-president Malypter deelde de partijen Dinsdagavond mede, dat de on derhandelingen over zijn economische plan nen positief resultaat hebben gehad, be halve bij de Tsjechische naionaaldemocra- ten. Woensdag za! hij den president der re publiek het aftreden van het geheele kabinet aanbieden. Het collectieve aftreden heeft slechts een formeel karakter, aangezien zijn huidig regeeringsprogram niet voorziet in een regeling der valuta-kwestie. Men verwacht thans niet dat mutaties in het kabinet zullen plaats vinden Ook zal de regeeringsmeerderheid voorloopig ondanks de beslissing der Tsjechische nationaal- democraten niet worden verminderd. Het nieuwe kabinet zal Woensdag worden be noemd OPWEKKING VAN DEN HART SLAG MOGELIJK? EEN AMERIKAANSCHE UITVINDING. PHILADELPHIA, 13 Februari (VD.) Dr. Albert S. Hij man, van het ,.Beth. David Hospital" te New York heeft voor medici te Philadelphia, een demonstratie gehouden met een door hem uitgevonden electrische naald, welke in staat is, de harteklop in vele gevallen weer op te wekken, waarvoor gewoonlijk het geneeskrachtige adrenalin wordt gebruikt. In veertig van de honderd gevallen zou de proef succes hebben, ver zekerde dr. Hijman. Een zware stroom is voldoende voor het serum en bij voorzichtige toediening kan de hartslag weer worden opgewekt. Met het instrument, dat ..Lymanotor" genoemd wordt naar den uitvinder, worden op groote schaal proeven genomen door een expeditie welke onder de auspiciën van de universi teit van Californië naar de Galapagos Archi pelago is vertrokken, waar inboorlingen vaak het slachtoffer worden van slange beten of beten van Schorpioenen. Dr. Hijman gelooft dat deze slachtoffers weer zullen opleven wanneer de hartslag weer tot haar normale werking kan worden teruggebracht. De naald wordt vervaardigd door een vereeniging, welke deelt in schen kingen, beschikbaar gesteld voor onderzoek in hartkwalen. TWEE ALPINISTEN VERMIST. BUENOS AIR-ES, 13 Februari (VD.) Tot dusverre is geen enkel bericht ontvangen over de verblijfplaats van de beide bergbe klimmers Durand en Matteoda. die negen dagen geleden een poging ondernomen heb ben om den Tronador te beklimmen. Men thans op zoek naar de beide vermisten, waarbij medewerking verleend wordt door Chileensche vliegtuigen. ZELFMOORD VAN OUD-BURGEMEESTER VAN DETMOLD. DETMOLD, 13 Februari (V.D.) De oud burgemeester van Detmold dr. Emil Peters, heeft 54 jaar oud, waarschijnlijk onder den druk der gebeurtenissen van den laatsten tijd een einde aan zijn leven gemaakt. Van 1916 tot 1919 was hij burgemeester van Graudenz en toen deze stad in 1920 Poolsch werd werd hij Oberbürgemeister van Det mold. In 1931 werd hii opnieuw voor 12 jaar herkozen, doch in Maart 1933. bij het aan de macht komen der nazi's, werd hij uit zijn functie ontslagen. OPNIEUW AARD SCHOKKEN IN BRITSCH-INDIë. LONDEN, 13 Februari (V.D.) Uit Patna wordt gemeld, dat daar een tamelijk hevige aardbeving is waargenomen. Te Sitamari (provincie Bihar) en Orissa zijn spleten in den bodem gevormd. Verscheidene huizen zijn ingestort. Te Daxbhanga heeft een lichte aardschok plaats gehad. EBERT JR. UIT HET CONCEN TRATIEKAMP ONTSLAGEN. BERLIJN, 12 Februari (V. D.) Een advo caat is veroordeeld tot 18 maanden gevange nisstraf wegens fraude, omdat hij van de fa milie Ebert een honorarium van 250 Mark had geëischt voor verleende diensten, die hij ver richt zou hebben bij pogingen om de invrij heidstelling te bewerkstelligen van Friedrich Ebert Jr. Tegelijkertijd wordt echter medegedeeld, dat. Friedrich Ebert, voormalig sociaal-demo cratisch rijksdaglid en zoon van den eersten president der Duitsche Republiek uit het con centratiekamp. waarin hij sedert dezen zomer was opgesloten is ontslagen. ONTSTELTENIS" IN MANNHEIM GRAVIN TROUWT MET EEN JOOD. Men meldt uit Mannheim aan de Tel.: Onder de nationaal-socialistische bevolking van deze stad heerscht groote ontsteltenis over het feit, dat de dochter van graaf Friedrich zu Eulenburg. Anthonie, Grafin zu Stollberg, in het huwelijk is getreden met den Joodschen staatsburger Konrad Hirsch. Er wordt in de nationaal-socialistische pers op gewezen, dat dit huwelijk tusschen adel en Jodendom be schouwd moet worden als een beleediging van het Duitsche volk. OPSTAND IN EEN AMERIKAAN SCHE GEVANGENIS. MET MACHINEGEWEREN BEDWONGEN. WALLA-WALLA. 13 Februari (Reuter). In de strafgevangenis alhier is een oproer uitgebroken, waarbij negen gevangenen en twee cipiers zijn gedood, terwijl twee cipiers door messteken zijn gewond. Het oproer brak uit, toen de gevangenen na de lunch weer naar hun cellen werden ge bracht. De gedetineerden trachtten den uit kijktoren te bestormen, vanwaar echter met machinegeweren op hen werd geschoten, met het vermelde gevolg. Volgen V. D. zouden in totaal zes personen zijn gedood. De gevangenen waren met messen ge wapend en pas na een verwoed gevecht konden zij overweldigd worden. NIEUWE ENGELSCHE OCEAANREUS DIT JAAR VAN STAPEL. LONDEN. 10 Februari (V. D.) Men ver wacht. dat het nieuwe schip der Cunard- White Star-Line, voor welks bouw de regee ring een groot bedrag beschikbaar heeft ge steld. in October of November van dit jaar van stapel zal loopen. Het schip zal het grootste ter wereld zijn en naar men gelooft, ook het snelste. BUITENLANDSCHE JOODSCHE JOURNA LISTEN MOETEN DUITSCHLAND VERLATEN. Op de jaarlijksche vergadering van de Ver. der Buitenlandsche Pers te Berlijn is medegedeeld, dat de nationaal-socialisti sche regeering de vertegenwoordigers van de buitenlandsche Joodsche pers gedwongen heeft Duitschland te verlaten. De groote Joodsche bladen in Amerika. Polen en an dere landen zijn nu nog slechts door het Joodsche Telegraaf-agentschap vertegen woordigd. DORP IN DE APENTJNEN BEDOLVEN. ELF SLACHTOFFERS. ROME. 13 Februari (V.D.) Het dorp San Lazzaro in de Apenijnen is door een aard verschuiving bedolven. Een deel van de berg Sesana kwam plotseling naar beneden. 11 personen zijn omgekomen. DONDERDAG 15 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.— Avro. Gramofoonmuziek. 10.Mor genwijding. 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. A. d. Vleugel Egbert Veen. 11. 11.Kinderkleeding, knipcursus dor mevr. de I. de Leeuw van Rees. lil .30 Pianorecital door Egbert Veen. 12.— Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Afgewisseld door accordeon- muziek. 2.15 Halfuur voor de vrouw. Prof. Casimir: „Brieven van en aan uw kinderen". 2.45 Gramofoonmuziek. 3.Verv. Knipcur sus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Overschakeling naar Kootwijk. 4.— Mevr. Ant. v. Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.— Radio- tooneel voor de jeugd. ..Hoe het Tifernan verder ging". 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Sportpraatje doar H. Hollander. 7.Causerie G. de Josselin de Jong. ,,'t Circus 's nachts" 7.30 Engelsch voor beginners door Fred Fry. 8.Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het concertgebouw te Am sterdam. Concertgebouworkest o. 1. v. Bruno Walter. In de pauze: Uit de studio kamer muziek door het trio Simon Goldberg, viool Paul Hindemith altviool. Emanuel Teuer- mann, cello. 10.30 Gramofoonmuziek.. 11. Aansluiting met café restaurant Pschorr te Rotterdam. Dajos Bela en zijn orkest. 12. Sluiting. HUIZEN 301 M. 8.K.R.O. Morgenconcert. 10.— NCRV. Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door dr. P. Boendermaker. 10.45 Leger des Heils- kwartiertje. 11— K.R.O. Gramofoonmuziek. II.30 Godsd. halfuurtje door kapelaan L. H. A. Hendriks. 12.Politieberichten. 12.15 K. R. O.-orkest o.l.v. Mar. v. 't Woud. 2.NCRV. Fraaie handwerken door mej. G. Ablij. 3. Gramofoonmuziek. 3.40 Rustpoos. 4.— Bijbel lezing door ds. J. A. v. Selms 5.— Handen arbeid door onze jeugd door H. J. Steinvoort. 5.30 Pianorecital door Hugo van Dalen. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.45 Causerie door Luc Willink, namens het comité ..De kunst in nood". 7.Politieberichten. 7.10 Spr. Ds. A. H. v. Minnen en ds. D. Prins. 7.30 „Wat er op de wereld gebeurt", door C. A. Crayé. 8.Onze zang- en muziekverenigingen: Chr. Zangvereniging ,De Lofstem", dir. C. v. d. Keur. 9.— Ouderuurtje: ,.Het kind en de crisis", door L. W. J. v. Hasselt. 9.30 Vaz Dias. 940 Orgelcincert door Jan Zwart. 10.40 Gramofoonmuziek. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7.Duitsche avond. Gevarieerd Duitsch concert door het Radio Luxemburg-orkest o.l.v. Henri Pensis: 8.Gevarieerd concert 8.50 Vervolg Concert. 9.Operette. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 Kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Karei Walpot. 8.35 Cabaretprogramma. 10.45 Gra mofoonmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 7.30 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Hans Weisbach. 9.50 Erix Tuxen's dansorkest BERLIJN 357 M. 1.55 Gramofoonmuziek. 7.30 Kleine Om roeporkest o.l.v. Willy Steiner.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5