■•-'"VSOOP Uitkomst bij CRI EP VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. Kampioenschap van Noord-Holland. Klasse D., afd. 1. Doordat het team van „Kets Niet" uit Hoorn in eigen lokaal van de B. V. „Haar lem" verloor, is de kans voor de Haarlem mers, om in de finale om den nationalen ti tel te Utrecht geplaatst te worden zeer mooi. Zij behaalden na zwaren strijd op de Hoornaren een overwinning met 53. Klasse E., afd. 1. In deze afdeeling staan de B. V. H.-spelers er niet zoo goed voor. Na eerst in een span nende kamp te Amsterdam tegen C. en O. verloren te hebben met 53. werden zij an dermaal geslagen door Henoorden het IJ", waartegen zij ook thuis verloren hadden, we derom met 62. Hun laatste kans voor de fi nale is nu wel verkeken Klasse F., Afd. 1. De ontmoeting „De Korenbeurs"„Insu- linde" II eindigde in een 5—3-overwinning voor de gasten. W. N. Out (De Korenbeurs) leverde een goede prestatie door zijn beide partijen te winnen, terwijl v. d. Linden (De Korenbeurs) onbedreigd een partij won. De overige Haarlemmers verloren hun par tijen INT. TOURNOOI NEDERLANDBELGIë. Op Donderdag 1, Vrijdag 2, Zaterdag 3 en Zondag 4 Maart as. organiseert de biljart club „Sarphati" in het clublokaal aan het Rembrandtsplein te Amsterdam een interna tionaal biljarttournooi Nederland—België, groot biljart 45—2. Er worden gespeeld par tijen van 400 caramboles door de spelers Dommering. Sweering, van Vliet en de Leeuw voor Nederland en Moons, Baudart, De Doncker en Zaman voor België; Damman (Nederland) en Demeuninck (België) spelen partijen van 250 caramboles. Elke Nederlandsche deelnemer ontmoet een Belgischen speler een keer. zoodat in totaal 25 partijen worden gespeeld. OM DE ZILVEREN FRUITMAND. Voor de vierde maal is Donderdagavond ln het clublokaal van de Biljartclub Haarlem, café Metz, Barteljorisstraat 10, Haarlem, de strijd om de Zilveren fruitmand begonnen. Reglementair was Piet de Leeuw de twee laatste jaren uitgesloten, omdat eerste-klassers groot biljart niet aan tournooien op het kleine biljart mochten deel nemen. Zijn ongelukkige degradatie in de juist afgeloopen kamipioensc happen eerste klasse groot biljart schonk echter aan de or- ganiseerende B.C.H. een kans. De Leeuw zegde spontaan zijn medewerking toe. Piet Kobus, in 1933 winnaar van de fruit mand, zal het dan ook hard te verantwoorden krijgen. De uitslagen van de eerste twee partijen luidt als volgt: pnt. brt. h.s. gem. 222 16 33 13.87 350 16 92 21.87 210 30 32 7.— 350 31 49 11.29 ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Tweede Jeugd heeft j.l. Zaterdag uitste kend werk gedaan, door Ijskegels met een 42-nederlaag huiswaarts te zenden, een resultaat, dat wij niet verwacht hadden. Ken- nemerland, dat bezoek had van de hekkenslui ters Telefonia, stuitte op grooten tegenstand; de oranjehemden mogen blij zijn, dat zij een kleine overwinning behaald hebben na bijna de geheele ontmoeting met 10 te hebben achter gestaan. In dezen vorm is Telefonia zeker geen elftal voor de onderste plaats, doch veel gelegenheid om zich nog te herstel len is er niet meer, daar de competitie bijna al beëindigd is. In de tweede afdeeling verraste V. E. W. door een klinkende overwinning op Z. S. V. dat in deze afdeeling de leiding had. Ver moedelijk kost deze nederlaag den Halfweg- gers het kampioenschap, want S.I.Z.O., dat een fraaie zege op Kennemerland 3 behaalde, heeft nu de beste kansen. Het was voor S.I.Z.O. een in alle opzichten goeden dag. want een andere concurrent, nl. Ulysses, ver loor ook, nl. met 63 van V. V. IJ. 2. Hoewel er nog geen beslissing gevallen is in een der afdeelingen, staat reeds nu vast dat geen enkele Haarlemsche club met een kampioenschap gaat strijken. In afdeeling A krijgen we vermoedelijk V. V. IJ. uit IJmui- Dat is het doel van deze Odol-redame: De trouwe Odol-verbruikers te danken I Nieuwe Odol-vrienden fe maken! Een iegelijk uit hygiënische overwegingen een eigen beker te verschaffen voor de dagelijksche mond en tandverzorging. Vraagt U er Uw winkelier naar; hij zal U gaarne ver» tellen, hoe U de bekers gratis kunt krijgen! (Adv. Ingez. Med.) den. in afdeeling B S.I.Z.O. uit Hillegom en in afdeeling C gaat het tusschen IJ. F. C. 3 en Zeevogels 2. beiden uit IJmuiden. Voor morgen zijn de volgende wedstrijder. vastgesteld: Afdeeling A: ZeevogelsTweede Jeugd. IJ. F. C.—Ijskegels Telefonia—V. V. IJ. Afdeeling B: S.I.Z.O.Kennemerland 2, uitgesteld. UiyssesIJ. F. C. 2. Kennemerland 3Z. S. V. Afdeeling C.: Kennemerland 5S.I.Z.O. 3 V. V. R. A.Kennemerland 4. De belangrijkste ontmoeting wordt gespeeld op het Gemeentelijk terrein aan den Mid denweg, waar Telefonia het V. V. IJ.-elftal ontvangt. Indien de IJmuidenaren deze match gelijk spelen of winnen, zijn ze kam pioen hunner afdeeling. Lettende op de tot nu toe behaalde resultaten, heeft Telefonia geen kans. Wij gelooven dan ook, dat V. V. IJ. er in zal slagen ,de overwinning te behalen. Maar gemakkelijk zal dit niet gaan. want evenals vorige week tegen Kennemerland, zullen de Telefoonmenschen zich ook in dezen wed strijd wel tot het uiterste inspannen. ZeevogelsTweede Jeugd wordt een gemoe delijke partij voetbal tusschen twee vrijwel gelijkwaardige elftallen. Misschien geeft hel terrein voordeel hier den doorslag. IJ.F.C. heeft o.l. wel een kansje om van Ijskegels te winnen. Mocht Ulysses erin slagen IJ. F. C. 2 te kloppen, dan bewijst zij daarmee S.I.Z.O. een grooten dienst; het kampioenschap kan den Hillegommers dan practisch gesproken niet meer ontgaan. Wij gelooven inderdaad, dat Ulysses succes zal hebben. Z. S. V. zal tegen Kennemerland 3 wel re vanche nemen voor de destijds in Halfweg geleden nederlaag van 10. Alle ontmoetingen beginnen weer te drie uur. KRACHTSPORT PROVINCIALE WEDSTRIJDEN OM DEN KIKKERTBEKER. De IJmuider Krachtsportvereeniging „Her cules" en de Haarlemsche Krachtsportveree niging ..Haarlem" organiseeren op Zondag 18 en 25 Februari en 4 en 11 Maart provinciale wedstrijden in worstelen en gewichtheffen om den Kikkertbeker. De wedstrijden vinden plaats onder de reglementen van den Nederlandschen Krachtsportbond. Zij worden gehouden in IJmuiden in „Het Wapen van Velsen" op 18 Februari en 4 Maart en te Haarlem in het ge bouw „Olympia", Kinderhuissingel op 25 Fe bruari en 11 Maart. Niet minder dan 140 athleten, waaronder kampioenen van Nederland en Noord Holland zullen aan de wedstrijden deelnemen o.a. J. de Ruyter, H. K. V. „Haarlem", kampioen van ii i in Mire ui w:mm a§ «Min iiMMRMMn mi i Waarom geen voetbalwedstrijd NederlandEngeland; Het geval Little Minor en de gevolgtrekkingen; Engeland en de wereldtitel zwaargewicht boksen; Zal Jardine wederom de Engelsche cricketploeg tegen Australië aanvoeren? H. Geestman (H.E.T.E.IJ.) P. Kdbus (B. C. H.) H. Geestman W. Damman Zondag worden de wedstrijden voortgezet met de volgende partijen: 2 uur W. Damman- V. Kappel; 4 uur V. Kapipel—P. Kobus; 8 uur P. de Leeuw—H. Geestman; 10 uur C. Keyser- P. de Leeuw. DAMMEN. DAMMEN. Dinsdagavond werd de eerste competitie wedstrijd 4e klas voor de beide tientallen van D. C. IJ. gespeeld. De uitslag was als volgt; IJmuiden III Jmuiden IV J. Groen—ASöhager I1 Vrijhofv. d. Heyden 02 de Wilde—van Stralen 02 F. Dukel—Buis 0—2 K. Outenaarv. d. Weert 20 MeyerBroek 0 Koelemeyde Vlugt 11 LarosRas 20 Outenaarv. d. Gaag 20 BuisEizema 2—0 IJmuiden III won dus met 128. Hieronder volgen de uitslagen der onder linge competitie. Hoofdklasse A. Ligthart—C. Suyk 1—1 B. DukelP. Ley te 11 J. SmitDiederiks 02 Kraai—K. de Jong 1—1 Tweede klasse Souverein—Bais afgebroken Ott-v. d. Velde 11 De stand der hoofdklasse, groep A is als volgt: Spelers Ligthart B. Dukel C. Suyk P. Leyte Schaap Kramer Gesp. gew. rem. verl. pnt. 10 6 3 1 15 10 6 2 2 14 10 3 6 1 12 10 2 7 1 11 8 2 4 2 8 8 2 4 2 8 ZWEMMEN HET ZWEMFEEST VAN ZIGNEA. Op het zwemfeest van Zignea op Zondag 4 Maart in Stoop's Bad zullen twaalf dames van deze vereeniging een nummer figuur- zwemmen ten beste geven onder leiding van den heer Venema. Het figuurzwemmen is ai- tijd een van de grootste attracties der Zig- neazwemfeesten: ook dit jaar is er weer voor geheel nieuwe figuren gezorgd. Een komisch nummer ontbreekt evenmin op het program ma nl. tobbevaren. Maar voor de snelzwem- mers en snelzwemsters zijn er ook successen te behalen. Behalve nummers voor Zignea- leden en adspiranten meldt het programma o.a. 100 M. schoolslag voor dames van Kring Haarlem en verschillende estafettes, 5 x 50 M. vrije slag heeren en 3 x 50 M. wisselslag dames. Herhaaldelijk werd ons in den laats ten tijd de vraag gesteld, waarom er geen pogingen worden gedaan, een match tusschen het Ne- derlandsch elftal en de Engelsche profs te arrangeeren, wijl men meende, dat, waar Oostenrijk, Duitschland, Spanje, België, Italië en Zwitserland die eer te beurt viel, ons ver tegenwoordigend team toch zeker ook een kans toekwam, zich met de leermeesters te meten. En wanneer wij dan deze vraag met de wedervraag beantwoorden: gelooft ge niet, dat het Nederlandsch spelpeil momenteel tot, het zwakste in Europa behoort, dan is men verontwaardigd. Men wijst dan met trots, en terecht, op de prestaties van onze nationale ploeg tegen Hongarije en Oostenrijk, doch men vergeet, dat, waar in alle landen het vertegenwoordigend elftal een duidelijk beeld geeft van de kracht van het spel in dat spe ciale land, daarentegen het Nederlandsch elftal menigmaal vèr boven den standaard speelt, waarop het peil van het voetbal in ons land staat.' Zoovéél zorg er aan ons nationale team wordt gewijd, zoo weinig bekommert men zich om de clubs, vooral die in de lagere klas sen, waar toch pnze voetbaltoe komst op ge bouwd moet worden. Het is slechts noodig te wijzen op de dwaze promotieregeling, waarbij drie, en in het Zui den zelfs vier clubs midden in den zomer om één (zegge één) plaats in de hoogere afdee ling moeten ploeteren en op ons heerlijke systeem van mooi weer voetbal en inhaalwed strijden, om te begrijpen, dat menig veelbe lovend speler en menige dito ploeg er ten slotte de brui aan geeft, omdat de kans, zich met betere teams te meten, practisch ge sproken nihil is. En nu kan men wel elf spelers kiezen om de eer van ons land hoog te houden, per slot van rekening berust die eer slechts op het bekende enthousiasme, en vooral ook op de tact en de toewijding van leiders als Lotsy en bondstrainer Glendenning. Men kan nu desnoods tien B, C of hoe die ploegen mogen heeten, samenstellen uit spe lers, die elkaar van tevoren nooit gezien heb ben, daarmede wordt het landelijk spelpeil niet verbeterd. In Engeland tracht elke vereeniging een leider of manager te krijgen, die het spel zoowel theoretisch als practisch tot in klei nigheden kent, doch in de eerste plaats uit ervaring weet, wat het zeggen wil, temidden eener groote menschenmassa in het veld te komen en een behoorlijke partij voetbal ten beste te moeten geven. Elf goede spelers vor men nog geen goed elftal en de meesten be schikken niet over het temperament, noodig voor een wedstrijd, waarbij alles op het spel staat. Het is jammer, dat wij in ons land vrijwel niet over dergelijke deskundigen beschikken, althans niet op de verantwoordelijke plaat sen. waar zij noodig zijn. En wat erger is, de deskundige critiek blijft ook achterwege. Men is tevreden met het vertegenwoordi gend elftal, dat in het veld wordit gebracht, omdat dit team nu eens niet alle wedstrijden verliest. En wanneer dan zulk een ploeg op een hard veld eens van Zwitserland verliest of op een glibberig terrein van België, dan wordt er niet aan gedacht, dat de ooi-zaak bij ons „mooi-weer-voetbal" ligt, doch dan zegt men. dat de onzen de zaak te licht hebben opgevat. Ongetwijfeld gaat er van een zegevierend Nederlandsch elftal een groote propagandis tische waarde uit, doch die waarde wordt wel wat geringer, wanneer het succes voor een groot deel afhangt van een sterke achter hoede en een voorwaarts, die zijn spel in Zwitserland leerde volmaken. Bouwt het Hollandsche spel van onderen op, geeft de vierde klasse kampioenen zon der meer een kans in de derde klasse uit te komen, enz., en men krijgt frisch bloed, men beschikt over eerzuchtige spelers, terwijl zweetvoetbal vermeden wordt. Het financieele succes van promotie-mat- ches meet niet de hoofdzaak zijn, evenmin de vraag, of beroepsvoetbal in dezen slechten tijd voor ons land gewenscht is of niet, meen, de grondige verbetering van het spelpeil in al de geledingen van ons nationale „liefheb berij "-voetbal moet den doorslag geven. De vooruitgang onzer jonge spelers kome op de eerste plaats, de rest is bijzaak. Een gezonde deskundige critiek van sport-vakmenschen kan daarbij allerminst kwaad. Laat het publiek zich tenslotte niet blind staren op de matches tegen onzen even zwak ken nabuur België; er zijn andere ontmoe tingen, waarbij meer en beter te zien is dan juist in deze jaarlïjkschei 'wedstrijden. Zoodra we dan een vertegenwoordigende ploeg hebben, die als ploeg de techniek en tactiek volkomen beheerscht en over genoeg uithoudingsvermogen beschikt, kunnen we er eens over gaan denken, tegen Engeland te spelen. Thans is er nog voldonde reden tot groote bescheidenheid, temeer, daar men in Holland nog steeds door gaat de deskundigen, waar over men beschikken kan, buiten beschou wing te laten. Een Bok de Korver, Dr. Thomee Dé Kessler, Dr. Göbel, Ir. Denis, e.a. hebben toch zeker de bekwaamheid, „met kennis van zaken" hun meening openbaar te maken. Eenigen tijd geleden werd in Engeland een wedstrijd gebokst tusschen Johnny Cuthbert. den lichtgewicht-titelhouder van Engeland en Little Minor uit Leeds. De nederlaag, die laatstgenoemde door een technische knock out in de vijfde ronde moest boeken, geeft nog eens duidelijk een voorbeeld van het vergankelijke van een boksersloopbaan. Het is genoegzaam bekend, dat menig veel belovend pugilist voorgoed van het tooneel verdween, doordat men hem te vroeg tegen over een tegenstander van rijpere ervaring plaatste en zijn zelfvertrouwen zulk een knak kreeg, dat hij daarna hoegenaamd niets meer presteerde. Laat ons het bovengenoemde geval van Little Minor uit Leeds eens nader bekijken. Benige jaren geleden muntte deze jeugdige bokser reeds dadelijk bij zijn optreden als professional uit door een meer dan gewonen kijk op de benoodigde „match-tactiek", ge paard aan een zeer harden punch. Aanvan kelijk werd hij door zijn manager met de grootste voorzichtigheid geleid en het eene succes volgde op het andere. Men meende derhalve, in Little Minor een aanstaand we reldkampioen te bezitten en allereerst was het dus wenschelijk. hem een Engelschen titel te laten behalen en hiervoor plaatste men hem tegenover den Engelschen licht ge wichtskampioen Cuthbert. Nu mag Cuthbert reeds veel van zijn vroe gere kracht hebben ingeboet, toch zal het moeilijk zijn, in Engeland een geroutineerder ring-tacticus te vinden, dan juist deze bokser uit Sheffield. Little Minor kreeg eenvoudig geen kans. een van zijn harde stooten te plaatsen. Cuthbert matte hem stelselmatig af en gaf hem daarna zulk een geweldige af straffing, dat de scheidsrechter in de vijfde ronde tusschenbeide moest komen. En dat zal waarschijnlijk tevens het einde van Minor als kampioenspretendent geweest zijn. Dit nu is een voorbeeld uit vele; de ma nager diene zijn pupil te bestudeeren en er voor te waken, dat hij, door overmoed ten gevolge van successen, niet in een strijd te gen een veel geroutineerder tegenstander zijn zelfvertrouwen verliest, zoodat hij vervolgens in ieder gevecht met een minderwaardig heidsgevoel te kampen heeft. Doch niet alleen aankomende boksers zien op deze manier hun loopbaan bedorven. Ook boksers van naam verdwijnen na enkele fik- sche. onverwachte nederlagen plotseling van het tooneel. Elke bokser ontmoet vroeger of later een tegenstander, die hem in het ver loop van één enkele match van zijn troon stoot. Het is niet alleen het effect van de ontvangen stooten, die dikwijls jarenlang na werken, veel eerder is het het geschokte zelf vertrouwen, dat den betreffenden kampioen aantast. De Rotterdammer Herman van 't Hof b.v. had in Engeland en ook in ons land een prachtige reeks van successen geboekt, waar bij de fortuin hem weliswaar nu en dan be gunstigde, doch waaruit tevens bleek, dat hij de bokskunst tot in de perfectie verstond. Een Europeesch kampioenschap werd zijn deel en dezen titel verdedigde hij te Rotter dam tegen den hardslaanden Belg Delarge. Zijn successen hadden hem vele „vrienden" bezorgd, en dezen raadden hem aan, zijn ma nager, die hem door en door kende, opzij te zetten. Tegen Delarge verscheen hij ln den ring met een leger van helpers, die gedu rende den strijd ieder hun raadgevingen ten beste gaven, welke wenken meestal lijnrecht met elkaar in strijd waren en kant noch wal raakten. Alles ging goed tot in de vijftiende en laatste ronde, toen Van 't Hof een groot overwicht op punten had. Toen beging hij de fout, zich aan de „raadgevingen" van zijn „helpers" te st-orén; hij verloor één oogenblik zijn oplettendheid en in de allerlaatste mi nuut trof hem een keiharde slag, waardoor hij knock-out ging. Dat was tevens het einde van een bril- lante boksloopbaan. Weliswaar bokste de Rot terdammer in Luik een revanche tegen De large, doch hij had toen zulk een minder waardigheidsgevoel, dat hij al zijn aandacht aan dekking en verdediging besteedde ei bijna geen stoot plaatste. Fred Archer, de Engelschman met de „ijze ren kaak", tegen wien Van 't Hof tweemaal een succesvollen strijd leverde, zou op een avond in Premierland te Londen tegen een Belg boksen, doch deze was op het laatste oogenblik verhinderd. Als plaatsvervanger -trad op de toen in Engeland totaal onbeken de Belg Ferret. Deze sloeg zoo hard en zoo dikwijls op de, als steeds, onbeschermde kaak van Archer, dat deze na dien wedstrijd nooit meer zijn normale denkvermogen heeft te ruggekregen. Een „wedloop" naar den Engelschen titel ging tusschen Johnny Chislett en Phil Bond. totChislett tegen Van Dijk, den besten bokser, dien ons land heeft opgeleverd, uit kwam. Van Dijk gaf Chislett zulk een ge weldig pak slaag, dat de Engelschman in de zevende ronde opgaf enhiermede was tevens zijn boksersloopbaan beëindigd. Zoo zijn er nog vele voorbeelden; te veel om te vermelden. Maar allen zijn ten val gekomen, doordat zij te snel en te overhaast op hun hoogtepunt wilden komen, iets, dat slechts langs gelei delijken weg te bereiken is. Nederland worstelen, P. Kluft. D. O. K. Be verwijk. kampioen middenzwaargewicht Noord Holland en West-Nederland 1933, H. M. de Wolf. H. K. V. „Haarlem" zevenmaal kampioen van Nederland gewichtheffen. P. ten Wolde. „Sandow" Zaandam, wereld- en Neder landsch recordhouder gewichtheffen. C. G. Tabak, „D. O. K." Beverwijk, tweemaal kam pioen gewichtheffen en houder Nederlandsch record, J. Seggelink, H. K. V. „Haarlem" kam pioen lichtgewicht Noord Holland 1933, W. B. Massop Hercules" Amsterdam, zeven maal kampioen van Nederland en de kampioenen gewichtheffen IJ. Boterbloem, H.K.V. „Haar lem", A. Duiker „DOK." Beverwijk, A. Burger idem en G. Doll, „D.O.K.", Amsterdam BOKSEN CARNERA—LOUGHRAN OP 28 FEBRUARI. Uit Miami: De wedstrijd om het wereld kampioenschap zwaar gewicht tusschen Primo Camera en Tommy Loughrar.. die op 22 Februari was vastgesteld, is uitgesteld tot 28 Februari. Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is het moment, om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwan- Serd is met millioenen ziektekiemen, •ij ondervindt een buitengewone verlichting. Uw hoest verdwi|nt Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoest- aanvallen. Gebruik daarom altijd bij: tioest-Griep-Bronchitis-AsUima Het is den Engelschen boksliefhebbers im mer een doorn in het oog geweest, dat. de zwaargewicht-wereld titel, het belangrijkste kampioenschap van dezen bij uitstek Engel schen tak van sport, steeds aan een buiten lander heeft toebehoord sinds de dagen van Bob Fitzsimmons, den roodharigen Cornish- man. Charlie Mitchell faalde, evenals Bombar dier Billy Wells, Joe Beckett. Jack Bloomfield, Frank Goddard en Phil Scott. En wanhopig was men, toen, nadat eindelijk aan de Ame- rikaansche suprematie een einde was geko men. een zeer middelmatige kracht als de Duitscher Max Schmeling er op fortuinlijke wijze in slaagde, den titel mede naar Europa te nemen. Thans, nu Petersen door Harvey verslagen is voor den Engelschen titel, is alle hoop op den nieuwen kampioen gevestigd, wiens ge wicht echter veel te licht is, om Camera te kunnen weerstaan. Men is zeer benieuwd, wie het Engelsche cricket-elftal in de toetswedstrijden tegen Australië zal aanvoeren. Jardine heeft na tuurlijk de meeste rechten, doch hij heeft zich door zijn aanmatigend optreden in Australië zeer veel vijanden gemaakt en het zou geen verwondering wekken, wanneer de Aussies weigerden tegen een ploeg onder zijn leiding in het veld te komen. Bovendien heeft Jardine na zijn terugkeer in het moederland zeer scherp over de Austra lische cricket-toestanden geschreven, waar bij hij het deed voorkomen, alsof de schuld van de onaangenaamheden uitsluitend bij de tegenpartij lag. Afgezien van de vraag, of cricket zoo be langrijk is, om er volslagen ruzie tusschen twee landen voor op touw te zetten, zou het wenschelijk zijn, de leiding van de Engelsche ploeg aan een ander op te dragen, hetzij amateur of professional. De laatste mogelijk heid is echter klein, cricket-professionals worden op het punt van captaincy in Enge land nog steeds niet voor vol aangezien. Bovengenoemde prijzen worden verhoogd met Bijslag-zegel voor Omzetbelasting. (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. PIJNENBURG EN WALS WINNEN. Pijnenburg Wals Uit Antwerpen: Het was op den laatsten avond weer prop vol. Omstreeks zeven uur geeft De Bruycker op. Er worden den laatsten avond vele groote premies uitgeloofd, wat natuurlijk leven in de brouwerij brengt. De hekkensluiters profi- teeren hiervan en weten eenige ronden te nemen. Even na acht uur gaat het beginnen. Onze landgenooten Pijnenburg—Wals staan nog steeds op de tweede plaats. Zij moeten dus een ronde nemen om te kunnen winnen. Dit gaat thans geschieden. Wals gaat uit- loopen en krijgt een goeden voorsprong; hij wordt goed afgelost door Pijnenburg en wel dra is hun doel bereikt: zij liggen alleen aan den kop met een ronde voorsprong op de overigen. BuysseDeneef willen het hierbij niet laten; nu gaat Buysse er vandoor. Het gelukt hem echter niet. Onze landgenooten halen in en zorgen er voor. dat ze hun ronde niet verliezen. Het zijn nu onze landgenooten Van Kempen en Braspenninx en het Duitsch- Zwitsersche koppel SchönRichli. die het probeeren doch ook zij krijgen nul op het request. Buysse en Loncke probeeren het nog eens om hun verloren ronde weer terug te winnen en weer aan den kop te komen. Onze land genooten zijn echter steeds op hun hoede en geen van de koppels krijgt een kans. Intus- schen is de tijd van de zeventien sprints van her laatste uur aangeboken. Ook hier worden nog uitlooppogingen gedaan, doch alle zon der succes. Het pleit is nu beslecht. Onze landgenooten PijnenburgWals heb ben dezen Antwerpschen Zesdaagsche ge wonnen. Onder groot enthousiasme en luid applaus en het spelen van het Wilhelmus rijden zij hun eere-rondje. In 145 uur zijn in totaal afgelegd 3476.685 K.M. De eindstand was als volgt: 1. Pijnenburg—Wals, 288 pnt. Op 1 ronde: 2. BuysseDeneef 244 pnt. 3. Schön—Richli 203 pnt. 4. LonckeCharlier 191 pnt. 5. Van KempenBraspenninx 149 Op 2 ronden: AertsHuertgen 63 pnt. Op 4 ronden: 7. Bogaert—Slaats 110 p. Op 8 ronden: 9 RaesMortier 73 pnt. Op 9 ronden: 10. Verdijckv. d. Horst 80 pnt. Op 18 ronden: 11. Mortelmans—'Verschueren, 16 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11