De verhuizers dachten aan niets. DE BILT ®EIV1SER-ZOUT VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 hij met zwierige hand had geschreven: Per order enz., waardoor Frits zich openlijk als procuratiehouder van een kasteelheer had durven uitgeven, verwekte bij den president een glimlach, maar op de tribune steeg haasc een juichkreet op. Frits stelde hen weer niet teleur. En evenzeer droeg het de goedkeuring boven weg, toen Frits, onder vraagd over een champagnehaak, dien hij vanwege den kasteelheer had ontvangen, om daarmee het lood om de ruitjes te laten weg- peuteren, met een minachtend gebaar zei: ,,'k Weet niet, waar dat ding gebleven is. Zulke jongens hebben toch zeker zoo'n ding niet noodig om binnen te komen?" Piet de Mop zou in zijn eer zijn getast, als van hem gedacht werd, dat hij geen raam of deur zou kunnen openen zonder een champagne- haak. Toen kregen we de confrontaties tusschen de schakels een, twee en drie en terstond trof de onderlinge welwillendheid. U zegt mijnheer, vroeg no. 2 aan 1, dat u niet van 1500 en van 12 duizend heeft ge- spraken? Zeker, u heeft niet gezegd, dat u een derde deel moest hebben, maar ik dacht: als je samen werkt, moet je gelijk op deeien. Nummer een bracht de hand nadenkend aan het voorhoofd, 't Is mogelijk, zei hij, dat ik het gezegd heb en ik meen me zoo iets te herinneren, maar ik zei dit maar om jou tevreden te stellen, omdat ik begreep dat je me mee wou laten deelen. Ik heb je niet willen benadeelen. maar in werkelijkheid heb ik eerst maar duizend en later acht duizend ontvangen. Twee en drie hadden ook een klein ver schilpunt, Frits zei dat de ander met 'n vriend bij hem was gekomen en die ander beweerde dat hij heel alleen bij Frits was geweest. Ook deze kwestie werd tot aller tevredenheid opgelost, toen Frits zei. dat hij den ander met dien vriend uit diens huis an de overzijde had zien komen, maar 'C kon best zijn, dat die vriend toen niet mee bij Frits was bin nen gegaan. Zoo werden de kleine oneffenheden weg- gevijld en pasten de schakels volkomen in elkander. Over de kwestie of het uitgeloofde bedrag hoog was en of er over .verzekering was ge sproken, behoefde men met die heeren niet in discussie te treden, dat bedrag was hun niet opgevallen en van verzekering was tus schen 1, 2 en 3 niet gerept. De jongens echter, minder vertrouwd met groote heeren en groote bedragen, vertelden dat ze de koppen bij elkaar hadden gesto ken. Wat zou er achter zitten? hadden ze mekaar gevraagd. „Voor duizend gulden en voor minder had ik het ook gedaan", zei de beste van de drie, die weinig bij de justitie bekend is en daarom meer recht van spreken had. Ze hadden het raadsel niet kunnen oplossen en dachten, dat de kasteelheer geid te veel had en voor een aardigheid, die hij zich permitteerden wilde, niet met een kinder achtige duizend gulden durfde aankomen. De verzekering was hun wel een oogenD-iz In de gedachte gekomen, maar die mogelijk heid hadden ze direct verworpen, omdat de goederen bewaard en later teruggebracht moesten wórden- En dan! Had Frits hun geen vrijgeleide meegegeven om eventueel te toonen, als een of andere nieuwsgierige politieman of wie dan ook zou vragen, wat ze daar in den nacht uitvoerden bij het raampje van het kasteel? 't Was vooral de officier, die over die kwestie met de jongens in debat kwam, maar zij gaven geen kamp. !t Was en bleef voor hen een eerlijke zaak. Of die voor de anderen ook eerlijk wts, daar wisten ze niets van af en dat kon him. eigenlijk niet schelen. Er kwamen tenslotte eenïge< heeren van de verzekering, die onomstootelijk vaststel den dat er aangifte van vermissing door diefstal met braak was gedaan, voorts dat dit geloof vond en dat zij tenslotte een schade regeling hadden getroffen. De verdedigers Mrs. Levenbach en Loeb lieten nog even een woord van protest hooren. De eerste vond het niet in den haak dat de verklaring door een getuige inder tijd als verdachte afgelegd, nu door den Officier tegen den getuige werd aangevoerd en Mr. Loeb. die 't daarmee eens was. vroeg weer voeging der zaken, zonder hoop op succes, zei hij, alleen als protest. Nu, succes boekte hij dan ook niet. De president keëk naar den rechter links en naar dien rechts en zei, dat hij op 't- verzoek niet inging. Vóór dien een klein incident met de Pers. De president liet den vertegenwoordger van een der 'bladen voorkomen en zei. dat hij in dat blad een foto had gezien, terwijl foto- grafeeren niet was toegestaan. De collega betuigde zijn onschuld en wij wisten allen, dat hij niet had gekiekt, maar de president deelde mee, dat verslaggevers van zijn blad niet meer zouden worden toegelaten, als er weer een foto inkwam, genomen op de te rechtzitting, zoodat de lezers zich het gemis aan foto's zullen moeten getroosten. Zaterdag 3e tafereel. AGENDA VRIJDAG 16 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk. so list Gerard Hekking. 8.15 uur, Gebouw Haarlemsche Veiling: Protestver gadering N- S. B G. F. Vlekke over: Radio rede van Mi'. Marchant. 8.15 uur. H. O. V.: Concert (Serie I—11). Solist Her man Leydensdorff. 8 uur. Cinema Palace: „De Privé-Secretaresse". Op het tooneel: Amsy Moïna, Krontjong liedjes. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De twee Weezen". Op het tooneel: Marv en Erik-Comp., rol- schaatsen-act. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De gevangene van Port Zamba" en ,-Je geld of je liefde". 8.15 uur. Heemstede: Jaarlij ksche algemeene vergadering NV. Mij. tot expl. van onroe rende goederen ..Bronstee". 7.30 uur. ZATERDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinKinder operette „Bruintje Beer", 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Komedianten", door het Nieuw Schouw- tooneel, 8.15 uur. Tuinzaal Gemeentelijk Concertgebouw: In dische kunstfilm „Mataram", voor scholie ren. 2.30 uur. Schouwburg Jansweg: Balmasqué „Door Inspanning Uitspanning". Gebouw Protestantenbond: Lezing voor de leden der Volksuniversiteit: „Beschou wingen over vrede en moderne glasschilder kunst". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. EERSTE KAMER. Voortgezet wordt de behandeling voor de be grooting van het departement van justitie voor 1934. De heer Heerkens Thijssen dringt aan op verbetering van het lot der gevangenenen in onze sombere gevangenissen. Spr. klaagt over loslippigheid van verschillende politiedienaren ten opzichte van het bekend maken van na men van overtreders. Hij komt er tegen op, dat bij combinatie van voorwaardelijke en on voorwaardelijke straf de delinquent ten min ste twee maanden van zijn vrijheid moet wor den beroofd. Dit komt niet ten goede aan het heilzame instituut der voorwaardelijke veroordeeling. De heer Hermans keurt af, dat te Arnhem de politie de namen noteerde van menschen, die sociaal-democratische of communistische verkiezingsbiljetten voor de ramen hadden hangen. De minister kondige eventueele be zoeken aan gevangenissen niet tevoren aan. Uit de straf worde alles verwijderd, dat een plagend karakter heeft. De straf zij op ver betering gericht. De heer Fokker vestigt de aandacht op de klachten over de tarieven van het Buma. Niet minder dan 43% der gelden gaan niet naar de auteurs maar blijven in den vorm van admi nistratiekosten enz. bij het Buma. De heer Knottenbelt wenscht meer belang stelling bij de regeering voor unificatie van het zeerecht. De heer Blomjous sluit zich aan bij de woorden over het Buma. Minister Van Schaik acht wijziging der wet ten opzichte van scheiding van tafel en bed bij schromelijk drankmisbruik op grond van een arrest van den Hoogen Raad niet noodig. Wijziging van het zeerecht acht Spr. thans niet noodig. De kwestie der unificatie wil spr. nog eens be zien. Politiedienaren moeten hun ambtsge heim weten te bewaren. DE RIJWIELDIEFSTALLEN. In de afgeloopen week zijn te Haarlem weer twaalf rijwielen gestolen. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGTNG KANTOOR HAARLEM Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl, Indië 1930 II Staatsl. BuBltenlaud 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen.) 53%-53 7 pCt. Duitschland 1924 Dawesleen) Scheepv. Mijen. Oude Vaart Oude Boot 9 Scheepv. Unie Stoomv. Mij. Ned. 48 Industrieën Binl. Accoustiek Alg. K.zijde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. 7. Berkel's Patent Calvé Delft 171H Ned. Ind. Gas (Nat. Bezit) Gem. Beb. Philips 253M Unilever N.V. 80H Industrieën Bui tl. Anaconda Copper io% - ms Associated Gas Bethlehem Steel 29&-29H Centr. Publ. Serv. 2H General Aviation Nevada Copper North Amer. Cy. 14H U. S. Steel - Banken Biunenl. Koloniale Bank 53H Cert. Hajidel Mij. Banken BuitenL Deutsche Reichsb. Fransche Banken Petrol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 177M 178 104 Petroleum Buitl. Continental Oil Shell Union Cultuur Maatsch. H. V. A 189 Java Cultuur N. I. S. U - Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie 75* Tabak-Maatsch. Deli Batavia Tabak 127^ Deli Maatsch. 118H Senembah 145 M Rubber Maatsch. A'dam Rubber 102H-102H Deli Bat. Rubber Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cultuur Ondern. - Spoorw. Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kanses Wabash Railway.... 3% Prolongatieko.ers 1% NYENRODE-ZAAK. Het verhoor der verzekeringsmenschen. Bij het verdere verhoor van get. W. ver klaart deze, dat hij aanvankelijk over ver zekeringen niets wist. Het lukt den officier niet, den getuige een verklaring te doen af leggen dat hij van het doel van de inbraak op de hoogte was. Naar aanleiding van een vraag van den verdediger van den koopman. Mr. Max Leventoaoh, verklaart getuige, dat hij den koopman steeds in de waan heeft ge laten. dat hij zelf de boel zou weghalen. Mr. Levenbach: „Is er ook gezegd, dat er goederen van Goudstikker moesten worden weggehaald?" Get.: „Ja". Pres.: „Waarom moesten er stukken van G. worden meegenomen?" Get-.: „Opdat niet zou opvallen, dat alleen de kasteelheer was bestolen" Mr. Levenbach verzoekt dan acte van de verklaringen van den getuige, volgens welke de koopman gezegd zou hebben: „Ik zal den kasteelheer nooit verraden". Get.: ,.De koopman heeft het zelfs nog veel sterker gezegd: Ik zal hem nooit verraden want ik wil op mijn leeftijd den nor niet in.". Verd. (de koopman) geeft toe, dat het wel mogelijk is, dat hij zich op deze wijze ge uit zou hebben. Toen het geld uitbleef, had get-, n.l tegenover hem gedreigd zijn maat regelen te zullen nemen. De koopman geeft dan een uitlegging van de verdeeling van de f 12000. Volgens verd. had getuige er zelfs op gestaan, dat hij (verd,) een deel van het geld zou krijgen. Toen hij voor het eerst met getuige had gesproken, had deze gezegd: „Maar als de boel weg moet worden gehaald, waarom kan dat dan niet overdag?" Verd. had toen gezegd: „Als je het doen wilt, moet je het 's nachts doen en laat het waarom maar over aan het geweten van den man op het kasteel." De Officier maakt van de gelegenheid ge bruik om den getuige, die over eenige dagen weer in het verdachtenbankje zal zitten, doch die thans onder eede staat, uit te vra gen over verschillende punten. Een andere getuige (B.) komt dan voor het hekje. Hij is nog niet in de zaal geweest. Hij is voor een ander feit gedetacheerd in het huis van bewaring. Hij vraagt ook hier te mogen zitten. Een voeteuvel maakt het hem moeilijk lang te staan. De bode brengt een stoel. De eerste getuige, zoo begint hij zijn verklarin gen, kwam op zekeren dag bij hem en vertelde, dat hij een groote meneer aan de hand had. die een aantal miniaturen wilde weggehaald hebben uit zijn kasteel. Oorspronkelijk was bepaald, dat die getuige het zelf zou doen in samenwerking met een ander. Get. B. had het aan dien ander afgeraden. Bij het tweede ge sprek had get. W. gevraagd of zij geen men schen wisten om dat gevalletje op te knappen. Pres.; „Wist U toen al, welke groote meneer het was?" Get. B: „Ja, we wisten toen al, dat het den kasteelheer van Nyenrode betrof. Er was in verschillende gesprekken door den koopman verteld, welke kostbaarheden moesten worden meegenomen". De president vraagt, of er ook een bepaalde datum was afgesproken. Getuige B. geeft dit toe; in de zaak had aan vankelijk niet veel schot gezeten en op een dag was er van den koopman de boodschap gekomen, dat het gauw moest gebeuren en het anders niet meer noodig was. Pres.: „Hebt u aan een der verhuizers niet een soort vrijgeleide meegegeven?" Get-. B.: „Ja, ik wilde niet, dat ze moeilijk heden kregen en dat.ze meer mee zouden nemen dan afgesproken was". Pres.: „Wat stond er op?" Get. (hartelijk lachend): „Gelieve mee te geven aan brenger dezes zoo en zoo veel mi niaturen en denk vooral aan den neger jongen". (Vroolijkheid bij de rechtbank). Pres.: „En hoe onderteekende U dat biljet?" Get. (nog vroolijker): „Ja, daar zult u om lachen. Ik had er onder gezet: „Per order Onnes, geteekend Blesing". (Vroolijkheid in de zaal). De financieele kant van de zaak komt nu weer op het tapijt. Een paar dagen na het gebeurde had getuige f 500 gekregen. Over de kwestie van het onderling verkoopen van het goud wilde getuige zich niet uitlaten, voor hij zelf als verdachte werd gehoord. Mr. Levenbach (tot getuige)„Is er nog over goudstukken gesproken, toen werd ge zegd dat een negerjongen moest worden mee genomen?" Getuige: „Neen". De eerste getuige wordt weer voorgeroepen om eenige vragen van den President te be antwoorden. Hij maakt van deze gelegenheid gebruik om zijn vriend den tweeden getuige ophelderingen te vragen. Samen zijn ze het vrijwel eens en na een samenspraak voor de rec-htbank is het alles weer koek en ei. Het verhoor van den getuige is afgeloopen Thans wordt één der drie verhuizers ge hoord. Na de pauze wordt het getuigenverhoor voortgezet. Van B. verhuizer" nummer twee komt voor 't hekje. Ook hij vertelt ongeveer hetzelfde als bij zijn verhoor als verdachte. G„ de assistent-verhuizer was maar ge deeltelijk in de geheimen van M. en Van ingewijd. Zijn verklaringen zijn dan ook weinig belangwekkend. Als volgende getuige wordt de verzekerings expert van der Dussen gehoord. Vervolgens worden nog een drietal ge tuigen gehoord, betreffende de assurantie, waarna mr. Loeb weer een verzoek doet om de zaken te voegen. Dit wordt ook thans echter afgewezen. De behandeling der zaken tegen W. en de drie verhuizers wordt uitgesteld tot Zater dagmorgen. ACTIE VAN HET KAPPERS- PERSONEEL. VOOR VACANTIE- EN LOONREGELING. Een bestuurslid van den Nederlandschen Bond van Kapperspersoneêl heeft ons gisteren mededeelingen gedaan over de loon- en va- cantie-actie, welke Maandag a.s. te Haarlem wordt ingezet. De bedoeling is te komen tot een stabilisatie van de loonen en een mini mum van vier dagen vacantie per jaar voor personeel, dat een jaar in dienst is- De bond wenscht deze arbeidsvoorwaarden in een col lectieve arbeidsovereenkomst te zien vastge legd. Dergelijke acties werden het vorige jaar reeds gevoerd te Groningen en Den Haag en zijn thans aan den gang in Amsterdam en Utrecht. In beide eerstgenoemde steden ge lukte het met de patroons een overeenkomst aan te gaan. waarbij aan personeel dat een jaar in dienst is een minimum vacantie van vier dagen werd verzekerd. Bovendien werd te Groningen met op één na alle patroons een overeenkomst aangegaan, waarbij met de organisatie van het kapperspersoneel de sta bilisatie van het op het oogenblik door enkele patroons afzonderlijk betaalde loon, werd ver kregen. Het bestuur der personeelsorganisatie schat het percentage kapperspatroons, dat ongeor ganiseerd is, op pl.m. 70 pCt.; onder de ge- organiseerden zijn voorts velen, die niet als werkgever aangemerkt kunnen worden, aan gezien zij niet met personeel "werken, redenen waarom men gèmeend heeft de actie indivi dueel te voeren. In Haarlem zal met ongeveer 200 werkgevers onderhandeld moeten worden. Wat de eisth van. een minimum vacantie van vier dagen betreft, werd ons medege deeld dat weliswaar in diverse zaken meer wordt gegeven, doch dat verreweg het groot ste deel van het kapperspersoneel geen en kelen vacantiedag geniet. Ter toelichting van de stabiliseering van de loonen deelde men ons mede. dat totnogtoe voor het kapperspersoneel geen rechtspositie bestond. Een c. a. o. is onbekend en de loonen. aldus onze zegsman, zijn willekeurig, zeer laag en afhankelijk van de concurrentie, die in het kappersbedrijf ontzettend groot is- Aan een tariefsverlaging gaat veelal een loonsver laging vooraf. Een enquête, te Haarlem ge houden. wees uit, dat het gemiddelde gezins inkomen (loon en verval) voor deze stad 21.90 bedraagt. Het hoogste bedroeg 27.50, het laagste 11.50. Het gemiddelde inkomen van 21 tot 23 jarigen bedraagt 17.80. Hierbij kan aangeteekend worden, dat het gemiddel de gezinsinkomen te Haarlem op één na het hoogst is van alle groote plaatsen in ons land. Op deze loonen wordt, naar men ons zeide, door vele patroons in de laatste jaren nog vermindering toegepast, zonder dat de perso neelsorganisatie daarin wordt gekend.Regeling van de arbeidsvoorwaarden zal volgens de op vatting van de personeel-organisatie betee- kenen uitschakeling van een zeer belangrijke concurrentiefactor, wat uiteraard ook van groot belang is voor den patroon zelf. Invoering van een uniforme minimum-loon- standaard, welke in de afdeelingen van den bond in behandeling is, is een kwestie van later overleg tusschen patroons en gezellen- organisatie. Het gaat er bij deze actie alleen om voor het kapperspersoneel een minimum van 4 vacantledagen per jaar te contractee ren en door vastlegging van het op het oogen blik betaalde loon in een met 14 dagen opzeg bare collectieve overeenkomst bij iederen pa troon een tegenwicht te verkrijgen voor dé individueele loonsverlagingen. Blijkt bij op zegging der overeenkomst, dat een voorgeno men loonsverlaging daarvan de oorzaak is dan zal eerst overleg met de vakorganisatie mogelijk worden. De Nederlandsche Kappersbond heeft reeds zijn steun toegezegd bij de door de perso neelsorganisatie te voeren actie. Het bestuur van den Kapperspersoneelbond doet tevens een beroep op den moreelen steun van 't pu bliek om het kapperspersoneel in deze actie bij te staan. VOORBEURS TE AMSTERDAM. BEPERKTE HANDEL Onder invloed van de vaste houding van Wallstreet en de optimistische berichten om trent de situatie in het Amerikaansche be drijfsleven, trad op de Amsterdamsche Beurs een verbeterde stemming in. De handel bleef echter van buitengewoon beperkte afmetingen, terwijl overigens ook de koersfluctuaties van geringe beteekenis waren. De noteeringen la gen voor de voornaamste fondsen ongeveer 1 pCt. boven het vorig slot. Alleen de Young- leening was gedrukt in verband met de teleur stellende ontwikkeling van de Duitsche han delsbeweging. Eenige belangstelling bestond weer voor de dollarobligaties, Koninklijke en Bataafsche Petroleum Maatschappij, waarvan de eerstgenoemden een kleinigheid hooger, de laatstgenoemde lager noteerden. Op de wisselmarkt waren ponden lichtelijk in herstel: de overige valuta's bleven op peil zonder meer. JNFORMATIEKOERSEN (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Èonden 7.587.58 1/2. Berlijn 58.61—58.60 Parijs 9.78 1/8—9.78 1/4 Brussel 34.65—34.67 Zurich 47.98—48.07 Rome 13.0513.08 New York 1.491/2—1.50 meldt: MET PENSIOEN. Naar men ons mededeelt, zal de heer J. Jansen, hoofd eener Openbare School aan de Haarlemmerliedestraat om gezondheidsrede nen eervol ontslag aanvragen. BLOEMENDAAL'S REUZE- MASTEN ZIJN GEPLAATST. De groote masten voor den nieuwen zender van de Gereformeerde Kerk aan den Vijver- weg zijn geplaatst. Voor dit werk bestond groote belangstelling. De top van den mast was via een bok met een lier verbonden en langzaam ging de reus de hoogte in, door andere kabels in de juiste richting gehouden. Toen moest hij nog een aantal Meters naar achteren gebracht worden, een werk dat ge duld en veel voorzichtigheid eischte. Door middel van dommekrachten werd het gevaarte omhoog geheschen en op een ijzeren slede gebracht, waarin een dikke laag vet was gesmeerd. Steunend op een plankje werd hij nu met katrollen weggetrokken, tot het oogen blik kwam, dat hij boven zijn voetstuk, een ronde ijzeren pen, stond, ingemetseld in ce ment. Toen moest hij zakken en stond de reus weldra gemeerd aan kabels. Mooi zijn deze kolossen, die de omgeving ontsieren, niet, maar zij zullen blijven staan tot de vooruitschrijdende techniek dergelijke masten onnoodig maakt. Hoogste barometerstand 785.5 m.M. te Croydon. Laagste barometerstand 738.7 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen. Nevelig tot zwaar bewolkt. Wei nig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Barometer 778 m.M. 778 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Stilstand. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer 16 Februari: Hoogste gisteren .-6 F. Laagste heden nacht 37 F. Hoogste heden tot 12 uur 42 F. HET NATUURLIJK is alleen verkrijgbaar in vierkante glazen flacons. - Per flacon f 1.20. (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 16 Februari. Ondertrouwd 15 Februari: D. G. Dinghoff en A. M. Drogtrop; J. C. Kabel en B. J. C. Reijne. Getrouwd 15 Februari: P. F. Lindeman en S. C. v. d. Linde. Bevallen 12 Februari: T. OtterPauw, z 13 Februari: M. J. J. Melchior—Ressing, z.; 14 Februari: H. G. de LangeAssendelft, d.; 15 Februari: H. C. M. BierstekerErdtsieck, d.; Overleden 13 Februari: T. Vring—de Jong, 75 j„ Teylerstraat; J. Fortgens, 59 j„ Lorentz- kade: N. P. van Diggelen, 19 j„ KI. Houtweg; 14 Februari: M. J. L. Marchand, 69 j„ Kas tanjestraat; A. J. P. M. van Waijenburg. 62 j„ Wilhelminapark; C. J. W., 9 mnd., z. v. C. J. van Doorn, Plein; W. de Rooij, 85 j., Hagestraat, (Zie ook elders in dit nummer) BOKSEN NEDERLAND—ENGELAND. De bekende trainer F. de Nuil, van de Boksclub Haarlem, is gekozen om uit te komen in de wedstrijden Nederland— Engeland. PAARDENSPORT. VEREENIGING DE HAARLEMSCHE MANèGE, De Haarlemsche Manége zal a.s. Zater dagmiddag de reeds driemaal wegens vorst uitgestelde individueele cross-country op de weilanden van „Mariënbosch" aan den Boe- kerodeweg te Aerdenhout houden. WATERPOLO. HAARLEM—D. W. R. (3—3). Deze beide Haarlemsche clubs speelden den returnwedstrijd in Stoop's Bad. Haarlem heeft twee invallers voor Ban- nink en Van Ellinckhuyzen; bij De Water ratten speelt Vrugt niet mee. D.W.R. loopt direct hard van stapel en heeft spoedig succes met een ver schot, dat via de bovenlat in doel belandt. Het spel gaat vrijwel gelijk op. Beurtelings zijn de doelen in gevaar; Haarlem is niet for tuinlijk met schieten, als de bal eenige malen tegen lat en paal ketst. Door opzwemmen van Kollerie, waarbij Va.n Gelderen onvoldoende verdedigt, ver groot D.W.R. haar voorsprong (02). Van Koningsbruggen scoort direct na de rust nog eens (03). Van Hemsbergen heeft eindelijk succes met een zuiver schot (13). Haarlem brengt verandering in haar op stelling, door Zeeman voor te laten spelen. De Haarlem-aanvallen wordèn daardoor veel gevaarlijker; het samenspel tusschen Zee man en van Hemsbergen vlot uitstekend. Na vele vruchtelooze pogingen verkleint Zee man den achterstand. Van Hemsbergen brengt dan de partijen weer op gelijken voet; juist bijtijds want kort daarop is het einde. Het gelijke spel geeft de verhouding ;oed weer. DAMMEN. DAMWEDSTRIJD TE BENNEBROEK. De damclub „Bennebroek I" hield in haar clublokaal alhier een vriendschappelijken wedstrijd met de damclub „Haarlem II". Voor het begin van den wedstrijd werd door den voorzitter, den heer C. Vis, een welkomst woord gesproken, dat door den Haarlemschen voorzitter, den heer H. A. van Abs, werd be antwoord. Er werden 11 partijen gespeeld en zooais wel was te verwachten, bleek bij het einde van den strijd, dat de Bennebroekers tegen de zooveel sterkere Haarlemmers in de min derheid waren gebleven. De uitslag was, dat Bennebroek één partij had gewonnen, twee partijen gelijk gespeeld en de acht anderen verloren. Niettegenstaande dit verlies was Bennebroek van oordeel, dat door dezen wedstrijd veel was geleerd,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2