De gevolgen der instelling van een Verkeersfonds. ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 12 BILJARTEN. DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN. De wedstrijden om het wereldkampioenschap biljarten 45/2 werden Vrijdagmiddag te Gro ningen voortgezet met een partij tusschen Joachim en onzen landgenoot Wiemers, die op overtuigende wijze door Joachim werd ge wonnen. Het resultaat was: pnt. brt. h.s. gem. Joaohim 400 37 59 10.81 Wiemers 162 37 22 4.37 De Franschman Albert ontmoette in de der- r-vtide den Duitscher Sorge. Na een aanvan kelijk gelijkopgaanden strijd wist Albert zich tn de 19e en 21e beurt door series van 80 en 46 een voorsprong te verschaffen De Duitscher antwoordde met enkele onbeteekenende series. Met een goede 42 maakte Albert in de 2de beurt de 400 het eerst uit. De cijfers waren: Albert 400 26 80 15.32 Sorge 278 26 60 10.69 Sweering was nu beter in vorm dan Donder dag. Moons bracht er in deze ontmoeting al heel weinig van terecht. Sweering had mede hierdoor dan ook eenige moeite om een groo- ten voorsprong te nemen. Deze was na ce 15e beurt reeds bijna 200 caramboles. Zonder noemenswaardige inspanning maakte hij de 400 het eerst uit. Het resultaat was: Sweering 400 27 61 15.38 Moons 324 27 61 12.— De Franschman Cóte zorgde in de laatste partij van dezen middag voor .een verrassing. Hij slaagde er in, van den Belgischen kam pioen Van Belle, die algemeen als favoriet voor dit kampioenschap wordt beschouwd, met 76 caramboles verschil te winnen. Het resultaat was: Cóte 400 26 72 19.08 Van Belle 236 26 48 15.38 De avondpartijen begonnen met een zeer belangwekkende partij tusschen Moons en Joaohim, die slechts met 18 caramboles voor sprong in het voordeel van den Duitscher werd beslist. Van Belle wist eerst na uiterste krachtsin spanning te winnen van Wiemers, door in een van de laatste beurten een fraaie serie van 198 te produceeren. Wiemers wist door groote wils kracht en enthousiasme den achterstand tot 10 caramboles te beperken. Sweering had tegen den Franschen kam pioen Albert letterlijk niets in te brengen. De jonge, beweeglijke Franschman maakte twee series van over de 100 caramboles, waar Sweering twee poedels tegenover stelde. In deze oartij haalde Sweering slechts een totaal van 85. De laatste partij van den tweeden dag. n.l. die tusschen den Franschman Cóte en den Duitscher Sorge, werd zonder noemenswaar dige moeite door den Franschman gewonnen. De resultaten waren: pnt. brt. h.s. gem. Joachim 400 16 92 25. Moons 382 16 100 23.87 Van Belle 400 18 108 22.22 Wiemers 390 18 106 21.66 Albert 400 14 120 28.57 Sweering 85 14 23 6.07 Cóte 400 17 93 23.52 Sorge 264 17 46 15.52- De stand na den tweeden dag is als volgt: gew. pnt brt. h.s. moyenne Albert 4 1600 82 120 19.51 Joachim 3 1/2 1600 111 92 14.41 Van Belle 3 1436 79 155 18.17 Wiemers 2 1352 107 106 12.62 Cóte 2 1523 83 93 18.34 Sweering 11/2 1230 96 71 12.81 Moons 0 1189 73 139 16.28 Sorge 0 1082 105 80 10.30 ARBITRAGE COMMISSIE. Door den voorzitter van de biljartvereeni- ging „Haarlem Noord", den heer Dekker, is een oproep gericht tot alle voorzitters van de bij der. Biljartbond aangesloten vereenigin- gen in Haarlem en Omstreken tot een bespre king, met liet doel, te komen tot het> vormen van een arbitrage-commissie voor de oplos sing van eventueele geschillen tusschen ce clubs onderling, die nu vaak onbeslist blij ver. en tevens om eenheid te verkrijgen in de plaatselijke biljartaangelegenheden. Deze bijeenkomst zal a.s. Maandag 20 Fe bruari plaats hebben. DAMES-HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. De competitie van den Ned. Dames Hockey Bond is thans bijna ten einde. Voor de eerste klasse zijn nog de laatste twee resteerende wedstrijden HilversumB, D. H. C. en 't Gooi—H. O. C. vastgesteld. De uitslag Hil versum—B. D. H. C. is voor de ranglijst niet meer van beteekenis, daar Hilversum toch reeds gedoemd is om op de onderste plaats te blijven en degradatiewedstrijden te spe len, zoodat voor dezen Zondag, uit Hilver- sum's oogpunt, een mooie oefenwedstrijd op het programma staat. Van meer belang is de ontmoeting 't Gooi H. O. C.. Wint H. O. C. dan zijn de Haag- sche dames voor de twaalfde maal achtereen kampioen van de Westelijke eerste klasse; een gelijk spel zou een beslissingswedstrijd tusschen H. C. en Rood-Wit noodzakelijk maken. Mocht 't Gooi er in slagen. H. O. C. twee punten te ontnemen, hetgeen niet te verwachten is, dan zou er in Heemstede meteen feest te vieren zijn. daar Rood-Wit het kampioenschap dan in den schoot viel. Voor de promotieklasse staan ook twee wedstrijden op het programma, die echter beide van zeer veel belang zijn voor de vier betrokken vereenigingen. De ontmoeting Kie viten—H. H. IJ. C. zal moeten beslissen of het kampioenschap in Wassenaar, of in Den Haag gevierd moet worden; Hilversum zal dan "weten tegen wie haar plaats in de eerste klasse verdedigd moet worden. Voor de onderste plaats gaat de strijd tus schen B. D. H. C. 2 en T. O. G. O. Uit het doelgemiddelde zou men geneigd zijn aan de thuisclub de beste kansen te ge ven. In de tweede klasse A spelen Leiden en Am sterdam 2 allebei thuis, en zullen er zeker wel in slagen de bezoekers O. K. en Victoria met een nederlaag naar huis te zenden. Vermoedelijk zal Te Werve er in slagen in Rijswijk Rood-Wit 2 beide puntjes afhandig te maken. In afdeeling B worden drie wedstrijden gespeeld waarvan de spannendste ontmoeting HurleyHilversum 2 wel kan zijn. Hurley is officieel nog geen kampioen daar Baarnsch Lyceum theoretisch ook nog een kans maakt, en in ieder geval a.s. Zondag thuis wel van Amersfoort zal winnen. Rood-Wit 3 speelt te gen Befair. Voor de derde klasse B maakt 't Gooi 2 een mooie kans om haar positie en kansen voor het kampioenschap te verbeteren, door op eigen terrein Laren 2 te verslaan. Alkmaar gaat naar Amsterdam; wij zouden niet ver wonderd zijn als O. K. hier een veer moest laten. 't Gooi III krijgt Amsterdam III op bezoek; als de gasten zich niet beter weren dan Zon dag j.l., zullen zij weer twee punten moeten afstaan. Ook voor de derde klasse C staan drie wed strijden op het programma, waarvan de uit slagen van weinig beteekenis zijn voor de ranglijst. De kampioenen B. D. H. C. 4 krij gen bezoek van H B. S. 2, B. D. H. C. 5 krijgt ook bezoek van een plaatsgenoot, nl. Rood- Wit 4. Bij Amsterdam 4Strawberries zal het terrein voordeel vermoedelijk den door slag geven. SCHERMEN COMPETITIE K.X.S.A.B. In de schermzaal Brassinne hadden de ont moetingen plaats tusschen de Haarlemsche Schermclub en S.V. Zaal Gijsberti uit Leiden, die gelden voor de competitie 2e klasse K. N. A. S. B. Er werd getrokken op degen en sabel. Beide matches werden door de Zaal Gijs berti gewonnen. De Haarlemsche Schermclub. die zeer onvolledig uitkwam* behaalde op degen neg de beste resultaten door Van Noppen, doordat hij 6 van de 9 partijen wist te winnen. Het resultaat van dezen wedstrijd was: sabel: Zaal Gijsberti wint met 7 tegen 2 gew. part.; degen: Zaal Gijsberti wint met 15 tegen 11 gew. part. VOETBAL. T. H. B.HILLINEN (Vriendschappelijk) T.H.B. verschijnt met: Van den Berg, Spierdijk, Dijkstra, v. d. Horst, Oldenburg. Linthout, Aalpol, Veltmeijer, Lindeman, v. d. Me ij, Rootselaar. R. C. H. 2—HAARLEM 2. Haarlem 2 verschijnt met het volgende elftal: Hoeben, Van Woerkom, Buissink, Van Gooi, Schornagel, Dik, Oldenburg, Bieshaar, Verwaal, De la Mar. Hurkmans, A.s. Zaterdagmiddag trekt het eerste elftal van Van Gelders Sportvereeniging naar Zaandam om uit te komen voor de Zater dagmiddag-competitie tegen Polak en Schwartz. HARDNEKKIGE VERSTOPPING, dikkedarm- catarrh, opgeblazenheid, maagstoringen, een gevoel van ziek zyn, worden vaak door het gebruik van het natuurlijke „Franz-Josef"- bitterwater 's morgens en 's avonds telkens een glaasje, gunstig beinvloed. (Adv. Ingez. Med.) en mej. Belzer, mej. Z. Kerkhoff en mej. Van Lindonk. Amsterdam komt oa. met Leembruggen, Hughan, Van Olst en mevr. Straub en mevr. Meyer, Een dergelijke sterke bezetting o.a. met onze davis-cupspelers Scheurleer, Leembrug gen en Hughan in één wedstrijd, is voor Haarlem geheel nieuw en verwacht mag dan ook worden, dat de belangstelling groot zal zijn vooral waar de datum zeer gunstig is gekozen daar b.v. geen eerste klasse voetbal wedstrijd te Haarlem wordt gespeeld. Het begint 10 uur v.m., tot ongeveer 5 uur zal worden gespeeld. LAWNTENNIS DE STEDENWEDSTRIJD OP A.S. ZONDAG. Tennis-evenement voor Haarlem. Nu de samenstelling der ploegen van Den Haag en Amsterdam bekend is blijkt, dat de stedenwedstrijd Den Haag—Amsterdam a.s. Zondag in het Krelagehuis aan de Leidsche Vaart voor Haarlem inderdaad een zeer be langrijke gebeurtenis op tennisgebied zal wor den. Den Haag komt nl. uit met Scheurleer. Heynen, Weber, v. d. Graaff en Van Berkel DAMMEN. MASSAKAMP TE HAARLEM. Maandagavond a.s. zal in het clubgebouw der Haarlemsche Damclub de jaarlljksche massakamp tusschen de Haarlemsche Dam club en de Damclub IJmuiden plaats vinden. Tevens zal IJmuiden III haar tweeden com petitiewedstrijd vierde klas, tegen H.D.C. IV spelen. Den leden wordt dringend verzocht te kwart over zeven bij het clubgebouw aan wezig te zijn. De reis wordt per touringcar ondernomen. Dinsdagavond a.s. speelt D.C.IJ. IV tegen Bennebroek I thuis. KWARTETWEDSTRIJDEN DISTRICTBOND NOORD-HOLLAND. Zondag a.s. zullen te Zaandam de kwartetwed strijden eerste klas beginnen. Des morgens 10.30 uur spelen tegen elkander Haarlem I Helder I; Zaandam IIJmuiden I. Des mid dags half vijf komt IJmuiden tegen Haarlem uit. Het kwartet van IJmuiden I is als volgt samengesteld. Bord 1: A. Ligthart; 2, B. Dukel; 3. P. Leyte; 4. K. de Jong. Reserves: C. Suijk, H. Schaap, J. Smit en J. Kramer. Wordt het motorverkeer hierdoor noodlijdend? KRACHTSPORT D. O. K. NAAR DE KIKKERBEKER WEDSTRIJDEN. Men schrijft ons: Zondag 18 Februari zal met dezen wed strijden een aanvang worden gemaakt. Het betreft hier een wisselbeker, die thans in het bezit is van H.K.V. Haarlem. De beker moet driemaal achtereenvolgens gewonnen worden, wil hij definitief in het bezit van een ver- eeniging komen. Hercules (Amsterdam) had hem reeds tweemaal in haar bezit, doch de derde maal ging H.K.V. Haarlem er mee naar huis, met één punt verschil op D.O.K. (Bever wijk). Als wij de prestaties na gaan van het afgeloopen jaar, waarin D.O.K. 5 maal den vereenigingsprijs wist te behalen, dan kan het niet anders of de beker gaat nu eens naar Beverwijk. H.K.V. Haarlem moet den beker laten verwerken en schrijft daarvoor uit vier wedstrijden, waarvan 2 in IJmuiden- Oost en 2 in Haarlem plaats zullen vinden. Zondag zal in IJmuiden begonnen worden met de 2de afd. Extra Veder-, Veder- en Lichtgewicht. Hierin zullen van D.O.K. uit komen J. Warts, extra veder, A. v. d. Kolk. veder, J. Steenbeek en E. v. d. Werf, licht gewicht. Een aanmoediging zal voor hen niet noodig zijn, aangezien wij steeds op hen konden rekenen, wanneer het er om ging de Beverwijksche kleuren en niet minder die van D.O.K. hoog te houden. NIJENRODE - v 'f De „verhuizers" in den nacht De A. N. W. B., de Bond voor Bedrijfs auto-houders in Nederland en de K. N. A. C. schrijven het volgende: Vele jaren geleden ontstond de naam „luxe-auto" in tegenstelling tot clien van de „vracht-auto"; heden ten dage kan men dien zelfden naam vrijwel dagelijks nog in onge vallenberichtjes in de dagbladen aantreffen, hoewel de werkelijke „luxe-auto" even zeld zaam is geworden als de equipage. ..Personen auto" is de juiste benaming voor het motor voertuig, dat zonder eenige luxe, maar als zui ver utiliteits-vervoermiddel, personen ver voert. Uit die zelfde oude tijden is nog de opvat ting afkomstig, dat „de automobilist wel beta len kan": en een symptoom van die opvatting vindt men terug in het wetsontwerp, dat be oogt om het gezamenlijk wegverkeer, hoewel dit de kosten van zijn eigen weg ruimschoots betaalt, nu ook nog te belasten met een extra belasting van negen millioen gulden ten bate der spoorwegen. Het is daarom goed, te bedenken, dat deze extra-belasting niets van haar onrechtvaar digheid zou verliezen als inderdaad ieder weg gebruiker een „rijke automobilist" was, en voorts dat dit sprookje tot het verleden be hoort, dat deze negen millioen geheven zullen worden van de zwaarst belaste groep uit onze geheele samenleving, de weggebruikers, dus van de hard-werkende vrachtauto-houders, de ploeterende middenstanders en handelsreizi gers, de ambtenaren en arbeiders, voor wie de (ook extra te belasten!) fiets een dage- lijksch vervoermiddel en diezelfde fiets, dan wel een goedkoop uitstapje per touringcar, de eenige afwisseling in een sleui'bestaan vor men. Zij allen en de andere groepen van fietsers, auto- en motorrijders, mogen toch zeker al len geenszins tot de kapitalisten gerekend worden. Zeker, een vijftiental jaren geleden zou het nog ondenkbaar geweest zijn. dat de melkbezorger of tramconducteur per auto of motor met zijn vrouw een reisje langs den Rijn maakte; eenerzijds de veranderde levens omstandigheden en anderzijds de ontwikke ling van de auto, dikwijls als gecombineerd vervoermiddel voor zaken en ontspanning, hebben die verandering gebracht. Wanneer u op een mooien dag in Augustus die honder den eenvoudige, goedkoope auto's tegenkomt, bemand met vroolijke menschen, dan zal het u duidelijk geworden zijn van welk een groo- ten ideëelen invloed het moderne verkeers middel op het bestaan van velen is. De mono tonie van het alledaagsche wordt gebroken, ook de kleine winkelier, de laag-gesalarieerde ambtenaar en de werkman zijn in staat ge steld om met een eigen vervoermiddel langs een door henzelf bepaalden weg de vrije na tuur in te trekken en te stoppen, waar het hun belieft. De prijzen van automobielen en motorrij wielen zijn In de laatste jaren aanmerkelijk .gedaald, menig gezin is. thans in staat om er een eigen voertuigje op na te houden, dat a raison van enkele honderden guldens aange schaft werd. Somtijds wordt die auto inder daad alleen op den vrijen Zaterdagmiddag of den Zondag gebruikt, om er tochtjes mee te maken, in zeer veel andere gevallen echter wordt de wagen tevens gebezigd voor beroep. Het aantal auto's, dat werkelijk slechts voor luxe gebruikt wordt ,is zoo klein, dat het tegenover de overgroote meerderheid in het niet verzinkt. Want wanneer menschen, die de geheele week moeten werken, er Zaterdag middags of Zondags met hun gezin op uit trekken, mogen we dat dan als luxe beschou wen? Een dag in de vrije natuur is veeleer een levensbehoefte: de menschen, die in de groote steden wonen en werken, hebben toch ook hun recht op een klein beetje levensblij heid! Dat in het bijzonder in dezen crisistijd zeer velen tengevolge van werkloosheid of minder inkomsten zich een dergelijke ont spanning moeten ontzeggen, is een der be treurenswaardigste gevolgen dezer crisis. Is dus eenerzijds de goedkoope auto (en evenzeer de touringcar) een middel om den kleinen burger en arbeider de noodige ont spanning en afwisseling in zijn bestaan te verschaffen, anderzijds zijn de personenauto voor beroepsdoeleinden en de bestel- en vrachtauto een machtig hulpmiddel gewor den om het zakenleven tot nieuwen bloei te brengen, om den reiziger of chauffeur een ..rooter rayon te doen bewerken zonder de al te afmattende dagen op flets of bestelwa gen dan wel achter een handkar. Het platte land is. dank zij goede wegen en snelle, goed koope vervoermiddelen, bewoonbaar gewor den voor dengene die zijn werk in de stad heeft: ook hier is de kleine burger en arbei der gebaat met de nieuwe mogelijkheden, welke eerst de fiets en later de auto cn het motorrijwiel openden. Is dus in dit opzicht het wegverkeer een ar beiders- en middenstandsbelang, niet minder is het dit uit een oogpunt van werkverschaf fing. Reeds eerder is er op gewezen, dat mo menteel reeds 150.0';0 menschen arbeid vinden in en door het motorverkeer en dat dit aan tal. als geen belemmeringen aan deze ontwik keling in den weg worden gelegd, elk jaar op nieuw met ongeveer 10.000 zal blijven stijgen. Tienduizend jongemannen worden jaarlijks op deze wijze voor werkloosheid behoed en dit niet ten koste van werkloosheid elders! Want het is uit de ontwikkeling van het mo derne verkeer langs den weg voldoende geble ken. dat dit niet groeit ten koste van ander vervoer, bijv. het spcorwegvervoer. Zeker, ge vallen van concurrentie doen zich ongetwij feld voor, maar het overgroote deel van het vervoer van personen en goederen per auto is geschapen door die auto zélf: het is ont staan dank zij het gemak, dat de auto ople vert. dank zij den lagen prijs van dit vervoer of de economische wijze van vervoeren, welke aldus mogelijk bleek. De openstelling van deze mogelijkheden heeft dit vervoer gekweekt; zonder die mogelijkheid zou het vervoer er niet zijn en zeer zeker zou slechts een bitter- klein percentage aan de spoorwegen ten goede komen. Ook als deze laatste ons land bedek ten met een net van spoor- en tramwegen, even dicht als dat der huidige landwegen, •hetgeen financieel onuitvoerbaar Is) dan nog zou van zulk een volledigen overgang van het eene vervoer naar het andere geen sprake zijn; daarvoor verschilt het teveel van karak ter. De auto geeft dus aan tienduizenden werk, dat er zonder die auto niet zou zijn (hetzelf de kan men b.v. van de radio zeggen) en dit belang mogen de arbeiders en de middenklasse zeker niet uit het oog verliezen. Men is wel eens geneigd, een zekere tegenstelling in het leven te roepen tusschen het belang van den spoorwegarbeider en dat van den arbeider in het automobielbedrijf: Dit is principieel on juist; voldoende is reeds eerder aangetoond, dat spoorweg en auto kunnen samenwerken, dat de laatste „voedend" kan werken ten op zichte van de eerste en dat verder een taak verdeeling mogelijk is. Voor beide groepen, zoowel voor de 38.iiOO werknemers als voor het viervoud daarvan, werkzaam op de auto, in het autobedrijf of aan wegenbouw, is, wanneer de wereldcrisis voorbij zal zijn, een behoorlijk bestaan mogelijk. Maar dan zal niet, zooals thans dreigt te geschieden, een wet moeten worden ingevoerd, welke het motorverkeer zal maken tot een noodlijdend bedi-ijf en de werkloosheid in de hand zal werken, zonder den spoorweg uit het moeras te helpen. Want inderdaad: de wet tot instelling van een Verkeersfonds beoogt een vermindering van het motorverkeer. De Minister van Water staat spreekt zelf in de toelichting van „een terugslag op het motorverkeer"; mocht ge hoopt zijn, dat die terugslag ten goede zal komen aan den spoorweg, dan moet deze il lusie al dadelijk verstoord worden. Neen, niet de vervoerder, die keus had tus schen spoor en auto, zal in de eerste plaats getroffen worden; deze heeft gewoonlijk wel voldoende uithoudingsvermogen om de nieuwe lasten te dragen. Getroffen zal worden het autotje van den kleinen handelsreigizer, wiens bestaan toch al moeilijk was, het wagentje van den kleinen koopman, den vroegeren venter-met-hondekar, den huisvader met het groote gezin, den vischventer-per-motordrie- wieler; getroffen wordt ook de arbeidersfiets. Daar zullen de offers vallen; auto's worden afgeschaft, chauffeurs ontslagen of geen nieuwe aangesteld, werkvermindering in plaats van jaarlijks werk voor 10.000 arbeidskrach ten meer zal het resultaat zijn. Het autoverkeer, mits niet onrechtvaardig belast (zijn eigen kosten betaalt het al ruim schoots!) kan jaarlijks verscheidene duizen den jongemannen behoeden voor werkloos heid; het betaalt daarbij de kosten van een goed wegennet, een eerste voorwaarde om in betere tijden de vruchten van de opleving te kunnen plukken. Goede wegen brengen wel vaart en werk; juist nu is werkverruiming een zegen voor ons volk. juist nu kunnen wegen en bruggen aanmerkelijk goedkooper dan ooit te voren worden gebouwd. Een wet, welke het zegenbrengende wegverkeer thans door een extra belasting noodlijdend zou maken, alleen om er enkele millioenen uit te persen ten bate van het spoorwegverkeer, zou vooral voor de arbeiders- en middenklasse noodlottige ge volgen meebrengen, waarop het goed is het volle licht te laten schijnen. AGENDA Heden: ZATERDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder, operette „Bruintje Beer", 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Komedianten", door het Nieuw Schouw- tooneel, 8-15 uur. Tuinzaal Gemeentelijk Concertgebouw: In dische kunstfilm „Mataram", voor scholie ren. 2.30 uur. Schouwburg Jansweg: Bal masqué „Door Inspanning Uitspanning". Gebouw Protestantenbond: Lezing voor de leden der Volksuniversiteit: „Beschou wingen over vrede en moderne glasschilder kunst". 8 uur. Cinema Palace: ..De Privé-Secretaresse". Op het tooneel: Amsy Moïna, Krontiong- liedjes. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De twee Weezen". Op het tooneel: Mary en Erik-Comp., rol- schaatsen-act. 2 30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De gevangene van Port Zamba" en ,.Je geld of je liefde". 2.30, 7 en 9.15 uur. Olympia: Bal masqué Dansinstituut W. Fortgens. Teyler's Museum, Spaame 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 18 FEBRUARI Stadsschouwburg: „Boefje". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Zwarte Griet", 8.15 uur. Rembrandt Theater: De Apo-Kajan-film. 11 30 uur. Palace: Kunstfilm: „Extase" 11.30 uur. Rozekruisers Genootschap, Tempeldienst ritus en openbare voordracht. Bakenesser- gracht 13. 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Gem. Concertzaal. H. O. V. Avondconcert. Jo Juda, (viool). 8.15 uur. MAANDAG 19 FEBRUARI Stadsschouwburg: Amsterd. Tooneelver- eeniging. „De drie Appelboomen8 uur. Schouwburg Jansweg: „Zwarte Griet". 8-15 uur. Bioscoopvoorstellingen. N.V. Haarl. Auto Centrale. Alg. Vergad. van Aandeelhouders. 4.30 Ten kantore. Heemstede: Geb. Ned. Protestanten bond: Concert met Annie Woud en Felix de Nobel. 8.15 uur. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitlngsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 17 Februari des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 23 Februari zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend. J. M. A. Hegland, Firma Th. A. Klinkha mer. Koninginneweg 69. Tel. 11596. Mej. C. J. Fischer, Firma Grijszeels en Van Hees, L. Veerstraat 14, Tel. 11000. Mej. J. M. Meisner, Marnix-apotheek; Mar- nixstraat 65. Tel. 23525. J. W. Florijn, Centraal Apotheek, Gr. Hout straat 78. Tel. 10500. W. p. Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12