ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD i welke de grondslagen vormen voor het sanee- ringsplan. Aan het ongelimiteerd telen van bloembollen werd door de saneeringswet paal en perk gesteld. Deze diagnose noemde spre ker de eenig juiste. Het is een stap iin de goe de richting, dat in 1933—1934 ruim 2.000.000 R.R. minder met. bloembollen werden beplant dan vorig jaar. Ondanks het vernietigen van millioenen bloembollen kon het overschot geen koopers vinden en werden vele bloembollen voor de regeering geveild. Het saneeringsplan was zonder veel woorden slechts het bewijs, dat het bloembollenvak niet bekwaam was zichzelf zonder tuchtrecht te helpen. Door be scherming in te roepen heeft het vak zich een brevet van onbekwaamheid gegeven. Het be drijf moest onder curateele worden gesteld. De nieuwe tijd en het saneeringsplan hebben geleerd, dat de vrees voor overproductie zeer terecht is gekoesterd. Spr. noemde georganiseerde teeltbeperking en planmatige saneering de eenige manier, om den toestand voor de toekomst vast te leggen. Spr. zou dit apparaat willen noemen het bu reau voor de teeltregeling in het bloembollen vak en aanverwante bedrijven. Het bureau zou in de eerste plaats het particulier initiatief niet onmogelijk maken maar slechts in toornen. De heer Schrama betoogde vervolgens, hoe hij zich de werking van dit bureau had ingedacht. De oprichting en functioneering van dit bureau achtte spr. zeer urgent. Wanneer dit plan tot uitvoering kemt, zou den weg gebaand kunnen worden vcor de vorming van een trust, waar van het bureau de trustee is. Na de pauze behandelde de heer Schrama uitvoerig het plan voor één centrale organisa tie in het bloembollenvak, omvattend de cen trale vereeniging voor bloembollencultuur -\*>or algemeene vakbelangen als bloembollen-beurs, scheidsgerecht, tentoonstellingen, bloemen- keuringen. proeftuin, nomenclatuur enz. de bon den van bloembollenkweekers handelaren en bloementrekkers en tenslotte de bond van bloembollenveilingen. Deze onderafdelingen hebben het recht voor h,un speciale belangen zelfstandig te beslissen. In deze groote organisatie is ook opgeno men de uitgifte van een centraal orgaan met rubrieken vcor de aangelegenheden en vakbe langen van iedere groep afzonderlijk. De heer Schrama beval dit groote plan ten zeerste in de aandacht van de vakgenooten aan. Zijn belangrijke mededeeldngen werden met groote belangstelling door de aanwezige kwee kers gevolgd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd; W. F. C. P. H. J. van den Bo- gaerde en M. J. Jobse. Getrouwd: J. J. Schellens en J. Verheijden. Geboorten: M. A. Kooiende Bruijn z. J. G. Markx—Noom, d. M. Hoogewerf—Slobbe z. C. van Leeuwende Vries z. Overleden; C. G. de Nijs, 3 m., A. Koppenaal, 15 jaar. gewoond hebbende te Velsen; A. Meijering, 56 jaar, ongehuwd, overleden te GROENTEMARKT. Andijvie, per kist f 1.60. Koolrapen, per zak 6085 ct. Wortelen per K.G. 4,5 ct. Bieten, per K.G. 2 ct. Schorseneeren, per K.G. 8 ct. Aardappelen, klei, per K.G. 47 ct. Idem, zand 8 ct. Spruitjes, per K.G. 1024 ct. Boerenkool, per bak 1226 ct. Roode kool f 3f 7. Savoije kool, per 100 f 3f 7. Uien, per K.G. 24 ct. Prei, per bos 612 ct. Rabarber, per 100 bos f 10f 26. Pieterselie, per bos 812 ct. Appelen, per K.G. 1226 ct. Peren per KG. 1013. Brusselsch lof 1424 ct. IJMUIDEN MINISTER KALFF IN IJMUIDEN. Naar wij vernemen zou de minister van Waterstaat heden een bezoek aan IJmuiden brengen. De minister zou de verbeteringswerken van het Noordzeekanaal bezichtigen en bij deze gelegenheid ook het havengebied van IJmui den bezoeken. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.60f 1.30 Tongen per K.G. f 1.35f 0.90 Groote schol per 50 K.G. f 13.50f 13 Middelschol per 50 K.G. f 16f 13 Zetschol per 50 K.G. f 18f 16 Kleine schol per 50 KG. f 17f 14 Bot per 50 K.G. f 7—f 4.70 Schac per 50 K.G. f 11—f 3.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18.50f 18 Kabeljauw per 125 K.G. f 45f 42 Gullen per 50 K.G. groote f 23f 15 Gullen per 50 K.G. kleine f 16f 11 Wijting per 50 K.G. f 7f 1.50 BESOMMINGEN. Loggers: Sch 53 f 850: KW 34 f 1700. KW 96 f 730, KW 104 f 1020; KW 124 f 1070; KW 74 f 1550; KW 147 f 1220: KW 23 f 1110: KW 14 f 1350; KW 172 f 1080. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: H. v. Paradijs-Officier, d. M. D. H. v. d. Naaten-Dehde, d. A. P. Vos- Bol, d. J. E. de Zwart-van Zuilen, z. E. M. Maasland-Noom, z. L. de Groot-Schou ten, z. C. M. A. Castricum-Borger, z. Overleden: Maartje Vijzelaar, 58 j. echtgen. v. C. Rem. Bernardus P. de Lobel, 13 j. z. van B. P. de Lobel. Gehuwden: H. Scheelings en H. W M. van Leeuwen. N. Dekker en A. den Heijer. G. Schipper en A. K. Verdam. B. A. Dam mers en J. B. A. Hermse. S. Heuvel en W. Piet, Achterweg 16. Ondertrouwden: J de Jong en M. Prins. J. Sanberg en M. E. Fronzeck. G. Brand- hoff en M. E. de Waal. SANTPOORT UITVOERING DER VEREENIGING TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. Donderdag 22 Februari zal de afdeeling Bloemen daalSantpoort der Nederlandsche yereeniging tot Afschaffing van Alcoholhou dende Dranken en het Instituut voor Arbei dersontwikkeling een kunst- en propaganda- avond houden in „De Weyman" te Sant poort. Muzikale medewerking wordt verleend door het ensemble Hogenbirk. Het program vermeldt verder declamatie van Ru Mulder, een rede van den heer P. Voogd over „De roes der bedwelming" en de opvoering van „De Dronk", een tafereelenspel van J. W. Jacobs NEDERL. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. De afdeeling VelsenIJmuiden van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen hield Donderdagmiddag in de voormalige bewaarschool aan de Wiistelaan te Sant poort een algemeene ledenvergadering. Nadat de presidente, mevr. de Boer— Harder de in grooten getale aanwezige dames een welkomstwoord had toegesproken, werd door de secretaresse, mevr. Bussemaker het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat de vereeniging sinds den korten tijd van haar bestaan aanvankelijk met 100 leden in Juli vorig jaar opgericht, thans 220 leden telt. Een kascommissie gevormd door de dames Nieuwpoort en de Ridder, zal de penning- meesteresse décharge verleenen. De stand der geldmiddelen, door mevr. LuohsingerWoldringh beheerd, wees een batig saldo van f 128.711/2 aan. Nadat de presidente beide functionarissen voor haar werkzaamheden dank had ge bracht, werd het aangeboden conceptregle ment goedgekeurd. Naar de algemeene vergadering werden de dames de Booer en Bussemaker afgevaardigd. Na afloop der bijeenkomst vond een de monstratie plaats met het nieuwe Zwitser- sche conserveeringsmiddel „Opekta" voor jambereiding, welke door de aanwezige dames met groote belangstelling gevolgd werd. HEEMSKERK BEVOLKING. Ingekomen personen: J. W. Mebus en gezin, fabrieksarbeider, Rijksstraatweg 12 van Wijk aan Zee en Duin. Jn. Nijman. grondwerker, Rijksstraatweg 12, van Wijk aan Zee en Duin, A. Davids én gezin, be drijfsleider, Hoogdorperweg 19a, van Wijds- wormer. Vertrokken personen: Mej. M. de Ruijter zonder beroep, van J. van Kuikweg 10 naar Velsen. Petr. J. Kraakman, koopman, van H. Relweg 1 naar Wijk aan Zee en Duin. Mej. G. M. Glorie, dienstbode, van Muil- manslaan 28 n. Castricum. HAARLEMMERMEER RAADSVERGADERING. Toelating raadslid. Jaarwedden- regeling ambtenaren ter secretarie. Verordening gemeentepolitie. Advies in zake jaarwedden van burgemeester, secretaris en ont vanger. De Raad kwam Donderdagmiddag bijeen Voorzitter burgemeester Mr. A. Slob. .Naar aanleiding van een adres van den Bond van Zuid-Hollandsc-he kleine kwee kers, houdende verzoek om een crediet, werd besloten uit den Raad een commissie te be noemen, die de mogelijkheid van een crediet- verleening onder de oogen zal zien. Deze com missie werd samengesteld uit de heeren wet houder Ouwerkerk, voorzitter, Randsdorp, Griekspoor, Faas, Bos en de Zeeuw. Tot onderwijzer aan de openbare lagere u.l.o-school te Hoofddorp werd benoemd de heer R. Fabriek te Haarlem. De voorzitter deelde, mede dat de geloofs brieven van den heer H. J. Brands (in plaats van den heer B. Asjes tot raadslid benoemd) in orde zijn bevonden en adviseerde tot toe lating. Alzoo besloten. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs werden her benoemd de heeren H. G. Bult, H. J. Post en A. Kroes. Hierna kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de verordening regelende het getal, den rang en de bezoldiging van de ambtenaren en beambten in dienst der ge meente. De voorzitter deelde mede, dat het georga niseerd overleg heeft plaats gehad en sprak den wensch uit, dat het advies van het G. O. en van B. en W. zooveel mogelijk zal worden gevolgd. Wethouder Koning deelde, wat de salaris regeling betreft, mede, dat rekening gehou den is met andere gemeenten en zeide als we hier komen tot een gemiddelde verlaging van 17 pet., dan is dit alleszins te rechtvaardi gen. Hij drong er dan ook op aan dat de Raad met het advies van het G. O. aceoord zou gaan. De heer v. Wijk, merkte op, dat bij de rege ling der salarissen met de draagkracht van de ingezetenen rekening moet worden gehou den en dat Haarlemmermeer wel een stads gemeente is. maar zonder geld op zak. De voorzitter deelde thans mede, dat wordt voorgesteld, buiten de kortingen voor pen sioen ver haal (10 pet.) op de salarissen een korting toe te passen van 7 pet. met uitzonde ring van den portier-bode, gemeentewerklie den, klerken, schrijfsters en vroedvrouwen, voor wie 2 pet. salariskorting werd voorge steld. De heer v. Wijk deed een voorstel dat met de vroeger bepaalde kortingen op ongeveer 20 pet. neerkwam. De liberale fractie stelde voor in plaats van de voorgestelde 7 pet. te korten 12 pet. Na breedvoerige discussie die het inmid dels nog grooter geworden aantal voorstel len uitlokten, werd ten slotte het voorstel van B. en W. met 14 tegen 7 stemmen aan genomen. Een voorstel om den chef van de afdeeling financiën, den heer Boll, in rang te verhoo- gen, werd verworpen, terwijl ook afwijzend werd beschikt op een voorstel om den ge meente-opzichter een hooger salaris toe te kennen. Na bespreking van enkele punten w.o. de aan de politie toe te kennen rijwieltoelage, werd de verordening regelende de gemeen- te-politie vastgesteld. Een voorstel van den voorzitter om te ver zoeken voor Haarlemmermeer een commis sariaat van politie in te stellen en daartoe te benoemen den inspecteur van politie, den heer Jelsma, werd verworpen. Inzake de jaarweddenregeling van burge meester, secretaris en ontvanger, werd goed gevonden zich bij het voorstel van Ged. Sta ten neer te leggen; dit is buiten de reeds be staande salariskorting ad 6 pet. aan pensioen- verhaal in te voeren S 1 2 pet. On het verzoek van de heeren Kamminga en Harte te Haarlem om vergunning tot het maken van twee nieuwe wegen tusschen IJweg en Olmenlaan in 't dorp Zwanenburg, werd gunstig beschikt. Afwijzend werd beschikt op een adres van het bestuur van de vereeniging „Het Grond bezit", gevestigd te 's-Gravenhage, houdende bezwaren tegen de verordening op de straat belasting en met verzoek om intrekking daar van. GRAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Rogge f 7.50; Gerst (chevalier) en Wintergerst f 4.50; Haver, Paardeboonen en Kanariezaad f 6; Duiveboonen, bruine boonen en groene erwten f 8.50; Vale erwten en geel mosterd f 11.50; Karwijzaad f 28; Blauwmaanzaad f 19. Alles per 100 K.G. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de R.K. school aan den Spaarnwouderweg te Vijfhuizen alhier, is benoemd mej. E. J. M. Duffels te Amsterdam. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. v. d. Zwaardde Groot, zoon; P. KorsBeijk, dochter; C. J. van Ewijkvan Alphen, zoon; A. de Roodevan Embden, dochter. G. van GroenigenKoolhaas, zoon; P. Staringde Jong, dochter. M. van Rijn D'haene, dochter; C. G. BaakDolieslager, zoon. Ondertrouwd: A. J. Wamsteeker en G. van Bentem. W. van Beek en N. Bos. Gehuwd: F. Eggermond en J. van den Doel. T. P. Eilander en J. M. Weening. H. Meijns en M. Roodzand. M. Hogeveen en M. J. v. d. Knijff. G. L. Peels en E. de Boo. Overleden: Adriana Cath. Maria 9 j„ dochter van J. J. L. Dieben en M. van Rijn. Jan Cor- nelis Petri, 67 j., gehuwd met M. G. van Bei- num. Jacobus Roodenburg, 75 j., geh. met J. Luchtenburg. Maria, 8 weken, dochter van G. Roubos en L. Bakker. Evert An toon Cornelis Emens, 72 j„ geh. met G. Meijer. Henry, 4 mnd, zoon van P. Fieman en C. van Dragt. Dideri- cus Duivenvoorden, 72 j„ ongehuwd. Willem Buurman, 80 j., wedr. van N. Verzijden. JAARVERGADERING LANDELIJKE RIJ VEREENIGING. De Landelijke Rijvereenïging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp hield haar jaarverga dering in de rijschool Prinses Juliana" op het gemeentelijke sportterrein aldaar, onder lei ding van den voorzitter den heer P. K. Kiste- maker. Uit het door den secretaris, den heer Adr. van Nieuwenhuijzen uitgebracht jaar verslag bleek, dat in het afgeloopen jaar een lid van de vereeniging niet zonder succes had deelgenomen aan de ruiterwedstrijden in Dortmund, terwijl meer ruiters uitkwamen op de concoursen-hippique te Bergambacht, Dordrecht, Opmeer en Hoofddorp. Met dank baarheid werd gememoreerd, dat het aantal leden is toegenomen. Het verslag van den penningmeester vermeldde, dat de rekening sloot met een batig saldo. Goedgevonden werd dat er in de komende zomermaanden niet alleen in het manege gebouw maar ook op een buitenterrein bij de boerderij van den heer Chr. van Wijk zal worden geoefend. Verder werd besloten ter propaganda voor de paardensport in de maand April in de Hoofddorpsche rijschool een uitvoering te organiseeren. HEEMSTEDE BLOEMENTENTOONSTELLING R.-K. VEREENIGINGSGEBOUW. Vrijdagmiddag heeft burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn de bloemententoonstelling van de vereeniging St. Deus Dedit in het R.K Vereenigingsgebouw te Heemstede geopend, nadat de voorzitter dezer vereeniging een wel komstwoord had gesproken. De burgemeester bracht hulde aan de orga nisators der tentoonstelling. Hij noemde dit een voorjaarsbloemenfeest. waarmede ge toond wordt dat met het kweeken in de huis kamer ook iets moois bereikt kan worden. Uit de groote toeneming van het aantal deel neemsters en deelnemers blijkt, dat de pro paganda van het bestuur voor de liefde voor bloem en plant en het sehoone der natuur bij de jeugd is ingeslagen. Met den wensch. dat deze tentoonstelling aan haar doel mocht beantwoorden, verklaarde de burgemeester haar voor geopend. De voorzitter dankte hem voor zijn vrien delijke woorden en deelde vervolgens mede, dat de wisselbeker voor de scholen dit jaar gewonnen is door de Bronsteeschool en de wisselbeker voor de leden door den heer J. van der Linden, die er nu definitief eigenaar van is geworden, omdat hij hem voor de derde maal veroverde. Hierna werd een rondwandeling door de tentoonstellingszaal gemaakt. Er is veel schoons te bewonderen, niet alleen door de wijze van opstellen, maar vooral ook door de goede kwaliteit. De jury, bestaande uit de heeren A. Sabelis, N. J. Roozen en N. Roozen, kende voor de in zendingen der leden de volgende prijzen toe: eerste prijs P. van der Linden; tweede A. Weijers, derde P. Steen voorden, vierde J. Lam- mers, vijfde G. Hageman, zesde H. Bierman, zevende G. Brouwer, achtste P. Brouwer, ne gende J. van der Linden, tiende A. Behage en eifde prijs J. van der Blom. De heer L. Warmerdam, die buiten mede dinging inzond, verkreeg acht punten voor kwaliteit en tien punten voor opstelling. Voor kasbroei: 1. J. van Bakker, 2. H. Heems kerk. De commissie voor de keuring der school- inzendingen, heeft Donderdagavond van acht tot elf uur gewerkt om de ruim 1150 inzendin gen te beoordeelen. BLOEMENTENTOONSTELLING. Voor de zesde maal wordt in het R.-K. Ver eenigingsgebouw door de bloemistarbeiders- vereeniging ,St. Deus Dedit" een bloementen toonstelling gehouden, die tot Zondagavond zal duren. Donderdagavond was men volop aan den arbeid om onder de beproefde leiding van den heer Carl van Empelen die ook nu weer op zich genomen heeft, het geheel te arrangee- ren. er een mooi geheel van te maken. En voor zoover dit al te zien was, belooft deze expositie alle voorgaande te overtreffen. In de eerste plaats is de qualiteit der bloemen bijzonder goed. Maar ook de zaal is in haar nieuwen vorm en kleur veel meer geschikt voor exposeeren. Dan heeft de heer W. v. d. Lee, teekenaar der firma Koper te Bennebroek een heel nieuw zaalontwerp gemaakt, waardoor men soms op eens voor aardige verrassingen komt te staan. Hyacinthen, vroege tulpen, dubbele en Men- dels en Triumphtulpen vormen wel den hoofd schotel, maar men vindt er ook vele soorten bijgewassen als crocussen, scilla's, freesia's, sneeuwklokjes, narcissen en irissen. Voor de beste inzending' is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze beker is tweemaal gewonnen door den heer A. Weijers en twee maal door den heer P. v. d. Linden. Deze beker komt in eigendom aan dengene die hem tweemaal achtereen of driemaal in totaal wint. Van de pLm 1400 potjes aan de leerlingen van 11 verschillende scholen uitgereikt, zijn er in totaal 1151 ingezonden. En in aanmerking genomen de grootere moeilijkheid van opkweeken, omdat bijna alle potjes voorzien zijn van 3 bollen, zien ook deze inzendingen er over het algemeen keu rig uit. Konden alle schoolinzendingen de vorige jaren nog op het tooneel geplaatst worden, nu moest voor twee scholen een plaatsje in geruimd worden in de zaal. De qualiteit der bloemen overtreft ook die der voorgaande jaren. Elke inzendster of in zender krijgt een prijs, al zijn er dan ook 65 pet. troostprijzen. De prijzen zijn in een af zonderlijk zaaltje tentoongesteld. 10 pet. der entreeprijzen wordt afgestaan aan het Crisiscomité. De werkloozen hebben Zaterdag op vertoon van hun werkloozen- kaart vrijen toegang. BLOEMENDAAL UITVOERING „SURSUM" Het Chr. Fanfarecorps „Sursum" bood Vrij dagavond voor donateurs en kunstlievende le den een uitvoering aan in de groote zaal van hötel Vreeburg, onder leiding van den heer J. A. Meng. Sursum heeft als iedere vereeniging haar ups en downs gekend en heeft m den loop van haar twaalf jarig bestaan al heel wat goede leden heen zien gaan en haar aantal werkende leden zien verminderen van ruim 40 tot de helft. Voor een uitvoering in een zaal als Vree burg is dit geen bezwaar. De muziek zelf komt beter tot haar recht en dringt zich niet al te geweldig op. De heer Meng had een 8-tal nummers op het pogramma staan, die vlot werden afgewerkt en welker vertolking getuigde van groote toe wijding van dirigent en corps beide. Apart noemen wij Psalm 116 1 en 11, be werkt door J. J. Huizinga Jr. en La Tourlevelle, polka van Damaré met een uitstekende so praan saxophoon vertolking van den heer Voerman. Verder hebben wij genoten van den zingen den pistonist, die inderdaad zijn instrument tot zijn waarde laat komen. Als afwisseling waren voor en na de pauze een paar zangnummers ingelasoht van de Chr. Zangvereeniging „Bloemendaal's Gemengd Koor", onder leiding van den heer P. Halsema. We vonden het jammer, dat slechts 4 korte nummers ten gehoore werden gebracht; Du Hirte IsraëLs, Ic weet een reijn Casteel, Als de ziele luistert en Help elkaar. Het talrijke publiek toonde groote waardee ring zoowel voor het instrumentale als voor het vocale gedeelte, zoodat Sursum's concert goed geslaagd mag heeten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: O. E. Aland, Bloe- mendaalscheweg 251 Overveen, een schuif en dieptemaat; A. Boonacker, Dahlialaan 12 Aer- denhout, een gouden vulpotlood; Dekker, Sparrelaan 25 Aerdenhout, een linnen pren tenboek; A. Oppers, Spiegelburglaan 16 Aer denhout, een zilveren hangertje: Heemskerk, Vogelenzangscheweg 334. Vogelenzang, een heeren-handschoen; Nijman, Hagelingerweg 183. Driehuis /Velsen) een nieuw bedlaken en een heerenhandschoen; Winterman, van Hees straat 17 Haarlem, een hond (spaniel); Slot, B'oemendaalscheweg 112 Bloemendaal, een rozenkrans; aan het bureau van politie te Overveen, een schroevendraaier; een sleutel tje; een snoeischaar; een wollen handschoen tje; een handbeschermer van rijwiel. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Donderdag 22 Februari houdt de afd. Bloe mendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenver gadering in Rusthoek, waar de heer J. F. Ch. Dix, redacteur van Floralia een causerie met lichtbeelden zal houden over nieuwe bolge wassen. Bij voldoende deelneming zal de afdeeling tusschen 29 Maart en 8 April een excursie maken naar de tentoonstelling „Primavera" te Rotterdam. OVERVEEN GESLAAGD. Te Amsterdam is voor het examen kinder verzorgster en opvoedster geslaagd mej. M. A. Bonnes te Overveen. BENNEBROEK JUBILEUM. Heden herdenkt pastoor F. J. M. Wassenaar, den dag waarop hij voor 40 jaar tot priester werd gewijd. In verband met den vastentijd wordt het jubileum eerst Zondag na Paschen feestelijk herdacht. ZANDVOORT TOONEEL. Dinsdag a.s. komt Mevr. de Boer van Rijk in Moncipole met Opoe, een stuk, waarin ook Jaap v. d. Pol, Adolf Hamburger, Fie de Vriesde Boer en Lousje Bouwmeester medespelen. SERENADE Vrijdagavond bracht de Muziekkapel Zand- voort een serenade aan het gouden echtpaar Van den Bos in de Koningstraat. t' Was een aardige verrassing voor de beide krasse oudjes, die vcor het geopende raam van hun met groen en bloemen en electrische lampjes versierde woning, deze muzikale hulde in ontvangst namen. Van de zijde der bevolking bestond er groote belangstelling. HILLECOM AANBESTEDING Door het Provinciaal Bestuur van Zuid- Holland is aanbesteed het verbreeden en ver sterken van de bestaande verharding en het aanbrengen van een deklaag van warm of koud asfaltbeto van de Wilhelminalaan tot aan den spoorwegovergang bij de Hillegom- mer Beek. De lagste inschrijfster was de NV. „De Ge- ruischlooze Weg" te Heemstede met f 18170. AANSLUITING WATERLEIDING. Tegen een vijftal huiseigenaren is proces verbaal opgemaakt wegens weigerachtigheid om hun perceele nbij de waterleiding te doen aansluiten. Men zij gewaarschuwd! HUISBROEI-TENTOONSTELLING. Vrijdagmiddag werd in het Patronaats-ge- bouw der St. Joseph Gezellen onder zeer groo te belangstelling een tentoonstelling geopend van in de huiskamer gebroeide bloembollen. Onder de aanwezigen mex-kten wij op bur gemeester Pont, wethouder P. Klaver, het R.-K. Kerkbestuur, de heeren B. Rijnveld (Bloembollencultuur), D. E. Nieuwenhuis (H. B. G.), P. D. van Mourik (V.V.V.), D. van Eg- ,mond Jr. (Veling Hillegom). De voorzitter, kapelaan van Benten sprak een openingswoord. Wethouder Klaver feliciteerde namens het gemeentebestuur, ook voerden nog de burge meester, de heeren Rijnveld en Nieuwenhuis het woord. Namens de jury die bestond uit de heeren P. N. Jonkheer, B. P. Heemskerk, M. Koek, S. Witteman en P. Goemans Az. voerde laatst genoemde het woord. De kwaliteit der bloemen is over het al gemeen schittei-end, de verscheidenheid in soorten is buitengewoon groot. De eerste prijs (een zilveren beker) werd gewonnen door G Leegwater, 2e prijs J. de Groot, 3e H. J. v. d. Ende, 4e J, Verbrugge. In het midden der zaal bevindt zich een pei-k, samegesteld uit 52 verschillende soorten. Enkele en dubbele vroege tulpen, Mendel- en Triumphtulpen, buiten mededinging ingezon den door den heer G. Versteeg (eervolle ver melding) waarbij ook nog behoort een in zending van 32 hyacinthen. Een keurcollectie. De heer A. Koper van Bennebroek had voor een artistiek arrangement gezorgd. In een apart zaaltje waren eenige inzen dingen buiten mededinging opgesteld van vakbi-oeiers, terwijl in een ander zaaltje een kleine maar fijne huisvlijttentoonstelling is ondergebracht. (Ie prijs P. van Bemmel, 2e prijs A. Topper). Deze eerste tentoonstelling te Hillegom op dit gebied is zeer goed geslaagd. VERKOOPINGEN. Donderdagavond had de verkooping plaats van de navolgende perceelen: Een winkel- en woonhuis aan Weeresteln- straat no. 120, groot 2 A. 9 c.A. Hoogste bieder de heer M. J. van Beelen, alhier, met f 2725. Drie woonhuizen aan de Brouwerlaan nos. 13, 15 en 17, tezameix groot 5 A. 73 c.A. No. 13 werd ingezet door den heer W. van Zanten, alhier, op f 2625, no. 15 door den heer H. v. d. Jagt, alhier, op f 2500 en no. 17 door den heer G. J. Suykerland, alhier op f 2750. Afslag van alle perceelen Donderdag a.s. GEVONDEN VOORWERPEN. Terurg te bekomen bij: D. Huis, Parallelweg 33, een motorhand schoen; Post en Telegraafkantoor, een bruine portemonnaie m.i.; M. Flippie, Van Vliestraat, 68, Hillegom, een sleuteltje; P. Seijsener, Meerdorpstraat 13, Hillegom, twee groen ge haakte mutsen; bureau van politie: een slob kous. H. KEUR. Vrijdagmiddag is alhier op 63-jarigen leef- overleden de heer H. Keur, directeur der be kende exportfirma C. Keur Zonen. Op kerkelijk gebied bekleede hij verschillende functies. De teraardebestelling vindt Dinsdag a.s. plaats. LISSE JEUGDIGE INBREKERS. Een 5-tal jeugdige inbrekers heeft inge broken in het pakhuis der firma Mijnders en zich blikken koek toegeëigend. ONBEVOEGD UITOEFENEN GENEESKUNDE De politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen iemand te Haarlem wegens onbevoegd uitoefenen der geneeskunde te Lisse. DE VERVOLGDE CHRISTENEN IN RUSLAND. Vrijdagavond werd in de Ned. Herv. kerk alhier een groote samenkomst gehouden voor de belangen van de vervolgde Christenen in Rusland. In deze druk bezochte samenkomst trad als spreker op de heer Goudswaard van Rot terdam, daar de eigenlijke spreker, Dr. Krop uit Rotterdam, door bijzondere omstandighe den verhinderd was. Het openingswoord sprak Ds. A. Ponsteine Chr. Geref. pred. alhier. Medewerking verleende het mannenkoor van „Looft den Heer". Spr vestigde de aandacht op den maat schappelijke nood der Christenen in Rusland en deed ontroerende mededeelingen over him lijden. Tenslotte wekte spreker op tot eenheid in den strijd tegen het communisme en het bolsjewisme. Dr. Ruys sloot dezen avond. GUNNING. Aan de fa. Gebr. v. d. Zaal werd opgedra gen het schilderwerk van de 36 woningen van de woningbouwvereeniging „Volksbe lang" aan de Princessestraat. BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. BURGERLIJKE STAND. Geboren: S. van der BosTeerenstra, z. W. van WijkRafe, d.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 20