Oostenrijk na den Burgeroorlog. STATEN-CENERAAL. JUSTITIE EN DEFENSIE AFGEHANDELD. ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 3 BUITENLAND. Opruiming" van Socialistische sporen. Nog eenige doodvonnissen voltrokken. Standrecht in Tirol en het Burgen- land opgeheven. WEENEN, 16 Februari (V.D.) Zeer lang zaam herstelt zich te Weenen na vier dagen bloedigen burgeroorlog het gewone stads beeld. De afzettingsmaatregelen in de bin nenstad zijn voor het grootste gedeelte opge heven. De trams rijden weer en morgen worden de theaters en bioscopen weer ge opend. De openbare gebouwen staan nog onder militaire en politie-bewakine. Door de straten trekken nog steeds militaire troe pen en Heimwehrafdeeüngen. De politie en het veiiligheidscorps. dat onafgebroken in touw is geweest, krijgt thans eenige rust. In de buitenwijken en in de buurten waai de strijd heeft gewoed zijn alle maatregelen gehandhaafd. De „zuiveringsactie" in de ge meentecomplexen rondom Weenen worden systematisch voortgezet waarbij steeds nieuwe voorraden worden ontdekt en ver scheidene personen worden gearresteerd. Ook de pogingen tot opsporing der ge heime organisatie van het verzet worden voortgezet, doch omtrent de resultaten wor den geen mededeelingen gedaan. De Schutz- bunders trachten over de Tsjecho-Slowaak- sche grens te vluchten, wat de gendarmerie tracht te voorkomen. De regeering ruimt te Weenen de sporen van het sociaal-democratisch bewind zoo volledig mogelijk op. Het oude wapen van de stad Weenen, de dubbele adelaar, is weer hersteld. Tal van schilderijen, beelden en portretten van socialistische strekkingen worden uit de dienstlokalen van het Raad huis; verwijderd, terwijl bij de afdeeling onderwijs alle sociaal-democraten uit hun functie zijn ontslagen. Geen meeningsverschillen in het kabinet. Van bevoegde zijde worden de in de bui- tenlandsche bladen opgenomen geruchten over een breuk binnen de regeering en ern stige meeningsverschillen tusschen de leden van het kabinet gedementeerd. WEENEN. 16 Februari (V.D.) De pers chef van de Bondsregeering. de gezant Lud- wig. heeft in een persconferentie medege deeld, dat de regeering den tot nu toe ge volgden regeeringskoers zal handhaven. De arbeiders zullen niet in hun rechten worden gekort. De regeering zal ten volle rekening houden met de rechtmatige aanspraken dei- arbeiders en zij zal geenszins een vijandige houding jegens de arbeiders aannemen Belooning omtrent aanwijzing van Schutzbundleider. GRAZ, 16 Februari (V.D.) De directie van den veiligheidsdienst te Graz heeft de belooning, welke is uitgeloofd voor de ar restatie van den bekenden leider van den Schutzbund Koloman WaDisch die zich zou bevinden in de bosschen bij de Zuid-Slavi sche grens, verhoogd van 1000 tot 5000 schel lingen. Wat aan strijdmateriaal gevonden werd. WEENEN, 16 Februari (V.D.) De op sporing van wapens in de geme'entegebouwen in 12 districten heeft tot resultaat gehad, dat behalve te Floridsdorf en Ottakring in beslag zijn genomen: 73 machinegeweren. 3276 geweren, 3700 re volverpistolen en 228000 patronen. De meeste machinegeweren zijn gevonden ln de buurt Favorieten n.l.' 28 machinege weren. Er moet evenwel rekening worden gehou den met het feit dat gegevens uit Florids dorf en Ottakring ontbreken. 2500 arrestaties. Medegedeeld wordt dat te Weenen tot nu toe ln het geheel 2500 leden van den ontbonden republikeinschen Schutzbund zijn gearresteerd. Volgens officieele mededeelingen hebben de verliezen aan regeeringszijde te Weenen bedragen 133 dooden en 375 zwaargewonden. Van de dooden behoorden 24 tot politie, 6 tot bondsleger, 8 tot de vrijwilligerscorpsen, terwijl 95 burgers zijn gedood. Onder de zwaargewonden bevinden zich 255 burgers Standrecht opgeheven in Tirol en het Burgenland. WEENEN, 17 Februari (V.D.) De mi nisterraad, die van Vrijdag 16 uur tot heden nacht 1 uur bijeen is geweest heeft o.a. be paald. dat het standrecht met voorloopige uitzondering van Weenen. Neder-Oostenrijk. Opper-Oostenriik en Stiermarken reeds kan worden opgeheven. WEENEN. 16 Februari (V.D.) Officieus wordt medegedeeld, dat de bonskanselier den Laideshauptmann" van Opper Oostenrijk Dr. Schlegel, die zooals bekend door Starhem berg fel is aangevallen, naar Weenen heeft ontboden. Dr. Schlegel is Vrijdagmiddag ter bondskanselarij verschenen waar een breed voerige gedachtenwisseling plaats vond. De besprekingen zullen evenwel wegens den mi nisterraad worden geschorst tot Zaterdag ochtend. Het verluidt dat de ministerraad, welke om vier uur is bijeengekomen, belangrijke pohtieke en economische kwesties behandeld we'ke verband houden met de gebeurtenis sen van den laatsten tijd. Drie doodvonnissen voltrokken. WEENEN. 16 Februari. (V.DDe standen rechtbank te St. Poelten heeft den 25 jarigen schildersknecht Rauchenberger veroordeeld tot den strop. Hij is schuldig verklaard van moord op een bataljonscommandant der Heimwehr en te hebben deelgenomen aan een samenscholing van leden van den Schutzbund. Voorts is een 43 jarige arbeider ter dood veroordeeld wegens poging tot moord en op ruiing. Beide doodvonnissen werden des avonds ten uitvoer gebracht. Twee andere beklaagden, een los-werkman en een rente-trekker zijn ieder wegens op ruiing veroordeeld tot vijf jaren zware ker kerstraf. De tegen Emil Swoboaa wegens oproer uit gesproken doodstraf is om 21 uur 25 voltrok ken. Swoboda was een groepleider van den Schutzbund en vader van drie kinderen. Nog twee doodvonnissen uitgesproken. WEENEN. 16 Febr. (V.D.) In het proces voor het standsgerechtshof inzake de ge vechten om den Reumann-Hof zijn de 26-ja rige bouwkundige teekenaar en de 22-jar:ge slotenmakersknecht Kastinger tot den dood door den strop en de 18-jarige pianobouwer Moskou tot 7 jaar zware kerkerstraf veroor deeld Zes socialisten begenadigd. WEENEN, 16 Febr. (V.D.) Bij de zes heden door het standgerecht wegens oproer veroor deelde socialisten, wier doodstraf tegen mid dernacht zou hebben moeten worden vol trokken, heeft de bondspresident gebruik gemaakt van zijn recht tot gratie en hen begenadigd tot langdurige kerkerstraffen. Buitscfalamd. Ds. Niemöller uit zijn functie gezet. De leider van de groep van oppositloneele geestelijken Dr. Niemöller, die de actie in de Evangelische Kerk tegen den Rijks-Bisschop Dr. Müller heeft geleid, is uit zijn functie van predikant ontzet, nadat hij eenige we ken geleden reeds was geschorst. Men is nieuwsgierig naar de houding van Dr. Niemöller's Gemeente, aangezien in de Duitsche Evangelische Kerk de predikanten door hun Gemeente beroepen of vervangen worden en Niemöller's Gemeente bij zijn actie geheel achter hem stond. In de huidige om standigheden zal echter ook de Gemeente waarschijnlijk weinig gelegenheid hebben zich tegen het besluit te verzetten. Duitsche S. A. en S. S. formaties van militair karakter geacht. De Fransche nota van antwoord op het Duitsche ontwapeningsmemorandum van 19 Januari wordt thans gepubliceerd. In de nota wordt o-m. geconstateerd, dat terwijl de Duitsche regeering in de beide be slissende kwesties der Fransche en Duitsche effectieven en de gelijkstelling op het gebied van het materiaal de voorstellen terzijde legt, welke haar waren gedaan en waarvan zij de bedoeling én de portee niet verkeerd kon verstaan, heeft zij het geheele in het aide memoire van 1 Januari geschetste program afgewezen. Onder deze omstandigheden ziet de Fran sche regeering niet, welk nut de uitgebreide bijlagen op het laatste Duitsche memoran dum zou kunnen hebben. De Fransche regee ring komt hier opnieuw met haar ouden eisch terug deze kwesties slechts af te han delen bij deelneming van alle belangheb bende mogendheden. Bij de eisch een effectieve controle in te stellen gaat het om niets, wat de eer der Duitsche regeering zou kunnen schenden Het mobile karakter der Fransche overzeesche strijdkrachten vereischt, dat zij op ieder tijd stip in het moederland beschikbaar zijn om in den kortst mogelijken tijd naar die pun ten van 't koloniale rijk te worden gedirigeerd waar hun aanwezigheid 't meest gewenscht wordt geacht. De Fransche regeering is steeds van meening geweest dat de vast te stellen maxima betrekking moeten hebben op alle organisaties die een militair karakter dra gen en zij heeft het als een vaststaand feit beschouwd dat de formaties van SA en SS dit karakter dragen. De Fransche regeering handhaaft ten deze haar vroeger standpunt en verklaart haar handteekening niet te kunnen zetten onder een conventie, welke pas de toekomst de beslissing laat of de formaties van SA en SS een militaire waar de hebben. Britsch-Indië. Nehroe tot twee jaar veroordeeld Poendit Jawaharlal Nehroe. leider van het Indisch nationaal congres, die 12 Februari te Lucknow werd gearresteerd, is naar Reu ter uit Calcutta meldt tot twee jaar eenvou dige gevangenisstraf veroordeeld. Hij werd beschuldigd van opruiing in verband met redevoeringen, tijdens een vroeger bezoek aan Calcutta uitgesproken. Contact tusschen Vaticaan en Duitschland verbroken? Gevolg van het buitensporige nationalisme Naar te Rome verluidt heeft de Heilige Stoel de onderhandelingen met de Duitsche regeering met betrekking tot het concordaat afgebroken op grond van Duitschland's bui tensporige nationalisme. Men meent te weten, dat deze crisis in de onderhandelingen ontstaan is als gevolg van de publicatie van het boek van Rosenberg „De Mythe van de twintigste eeuw", welk boek door het Vaticaan op den index is ge plaatst. De te Rome verblijf houdende Duit- schers achten den toestand ernstig. NIEUWE VLIEGVELDEN IN BRITSCH-INDIë. EEN TWINTIGTAL TUSSCHEN SINGAPORE EN ALORSTAR. SINGAPORE, 16 Febr. (V. D.) In de eerst volgende twee jaren zullen bijna twintig vliegvelden worden aangelegd tusschen Sin gapore en Alorstar. DE DRIE BULGAREN SPOEDIG IN VRIJHEID. ALS SOVJET-ONDERDANEN NAAR RUSLAND. BERLIJN, 16 Februari. De Russische am bassadeur heeft officieel de Duitsche regee ring er van in kennis gesteld, dat Dimitrof, Popof en Tanef Russische onderdanen ge worden zijn. Tegelijkertijd heeft de Russische ambassadeur inlichtingen gevraagd over den datum, waarop de Duitsche regeering voor nemens is hen in vrijheid te stellen. Reuter verneemt, dat de drie Bulgaren weldra uit Duitschland zullen worden gezet. FINANCIEEL! BERICHTEN DE ZLOTY WORDT NIET GEDEVALUEERD WARSCHAU. 16 Februari (V.D.) Officieus worden de geruchten gedementeerd volgens welke Polen voornemens zou zijn de Zloty te devalueeren en de goudpariteit op te geven. Het batig saldo op de handelsbalans over Januari 1934 is drie maal grooter geweest dan in 1933. De productie is eveneens toegenomen. Polen zou geen enkele reden hebben het voorbeeld van Tsjecho Slowakije te volgen. STEEDS NIEUWE SCHANDALEN IN FRANKRIJK. BANKIER MET DRIE MILLIOEN OP DEN LOOP. PARIJS, 16 Februari (Reuter). Te Tou louse is een bankschandaal bekend gewor den. Ongeveer tien dagen geleden werd bij de justitie een aanklacht ingediend tegen den bankier Marquet, omdat hij opgevraagde cre- dieten niet had terugbetaald. Het bevel tot aanhouding kon niet ten uit voer worden gebracht, omdat Marquet is ge vlucht. De passiva der bank bedragen drie millioen francs. Zij heeft in Zuid-Oost-Afnka een groot aantal bijkantoren. Onthullingen te Saint Tropez verwacht. Ook te Saint Tropez aan de kust van de Middellandsche Zee schijnt volgens Reuter weldra een financieel schandaal aan het licht te zullen komen. Sedert November vorig jaar hield hier het „Comptoir d'Escompte du Golf", een onderneming met vier filialen, haar loketten gesloten. Dezer dagen heeft de politie een huiszoeking verricht, waarbij een groote hoeveelheid belastend materiaal in beslag zou zijn genomen. Nog een andere bankonderneming is bij de aangelegenheid betrokken, zoodat men aanneemt, dat de af faire een grooten omvang zal krijgen. LAWINE EISCHT VIJF SLACHTOFFERS. WEENEN. 16 Febr. (D.N.B.) Op de Mühlbach Alp nabij Judenburg in Stiermarken is een groep ski-loopers van het Weensche univer siteitsinstituut voor de vorming van gymr.as- tiekonderwijzeres door een lawine overvallen. Van de vijftien deelnemers dezer excursie ziin vijf dames door de lawine bedolven. Zij konden niet dan als lijken worden geborgen. De verongelukte dames zijn allen afkomstig uit Weenen. INTERNATIONAAL VREDES CONGRES TE BRUSSEL. TWEE EN TWINTIG LANDEN NEMEN ER AAN DEEL. De Flying Scotman, de snelste express-trein van Engeland en daarboven één van c ste verkeersvliegtuigen, dat ongeveer 260 KM. per uur aflegt. In het Academiën-Paleis te Brussel is gis teren het internationaal congres voor den vrede, dat- door de Volkenbondsvereenigm- gen is georganiseerd, geopend in aanwezig heid van de vertegenwoordigers van twee en twintig landen. Van Nederlandsche zijde wordt aan het congres deelgenomen door de Amsterdam- sche afdeeling van de All-People Association de Nederlandsche vereeniging voor den vrede te Utrecht, het studiebureau voor den vrede, de B. C. I. I. P., den nationale vrouwenraad. Kerk en Vrede, de Nederlandsche afdeeling van de internationale vrouwenliga voor vrede en vrijheid en de Peace-room Foundation, de Nederlandsche afdeeling van de Parle mentaire Unie en de Vereeniging voor Vol kenbond en Vrede. De openingsvergadering werd, aldus lezen wij in de Tel., bijgewoond door de Belgische oud-ministers Vandervelde en Hymans, De nevens door talrijke professoren van de Bel gische universiteiten. Het woord werd o.m. gevoerd door Lord Robert Cecil en de Grieksche gezant te Parijs Politis. Lord Robert Cecil sprak over de verstevi ging van den Volkenbond. Men heeft be hoefte aan regeeringen, die niet alleen den vrede roemen, maar er zich ook krachtig aan wijden, bewust van Clemenceau's uitspraak, dat handhaving van den vrede moeilijker is dan het voeren van oorlog. Van de bevol kingen moet de wil uitgaan om nieuwe oor logen te voorkomen, die een ondergang van de naties en de beschaving ten gevolge zullen hebben. Dit congres wil leiding geven aan het vre deswerk der volken. De Grieksche gezant te Parijs, Politis, sprak over het internationale permanente gerechts hof. In zijn twaalf-jarig bestaan heeft het Hof meer bereikt dan alle arbitrage-hoven van de tweede helft der vorige eeuw bij elkaar. Resultaten: arresten werden uitge sproken. een internationale jurisprudentie is gevormd. Als raadgever van den Volken bond verstrekte het 30 adviezen, die alle werden opgevolgd, zooaLs in de Mosoel- kwestie en de Duitsch-Oostenrijksche tolunie. Spreker bepleitte verder de uitbreiding der bevoegdheden van het Hof inzake personen zonder nationaliteit en alle minderheden. EERSTE KAMER. Stemmen voor verbetering der gevangenissen. Pro en contra nationale ontwapening. Het quotum niet aanwezig. 16 Februari. De Eerste Kamer is rustig doorgegaan met de behandeling der Justitiebegrooting. De heer Heerkens Thijssen (r.k.) wilde, met het oog op den financieelen toestand, geen din gen vragen, die veel geld kosten, doch hij vreesde, dat er nog heel wat te verbeteren is. zonder al te veel kosten. Het sombere aanzien van de gevangenissen kan met weinig kosten worden verbeterd, ook door gedetineerden zelf, die nu dikwijls geen werk hebben. Spr. wees ook op den plicht der lagere politie ambtenaren. om bij verbaal aan hun ambts geheim te denken, vooral in kleine gemeenten zijn ze vaak veel te loslippig. Verder drong hij aan op samenvoeging der directie van straf gevangenissen in één plaats. Ook de heer Hermans (s.d.i pleitte voor ver betering in de gevangenissen. De straf moet de menschen beter maken en dat gebeurt te weinig. Minister van Schaik zal eens in de gevange nis gaan kijken en. zoo noodig ook eens met gevangenen spreken. Doch als klachtenbureau wil hij niet fungeeren. Kan hij het verblijf in de gevangenis was aangenamer maken, dan zal dat gebeuren, maar altijd zal de straf haar afschrikwekkende aard moeten behouden. De heer Fock (lib.) en de heer Blomjous (r.k.) sloot zich daarbij aan, heeft ge klaagd over de toepassing der Wet op de Mu ziek-auteursrechten, daar er vele en ernstige klachten komen over de hooge rechten, die Buma eischt voor uitvoering van vermake- lijkheids-muziek. De Regeering is tot een on derzoek verplicht, zij mag niet eenzijdig zijn; zij heeft echter alleen als taak te zorgen, dat het publieke belang niet geschaad wordt. Spr. heeft niet den indruk, dat Buma misbruik van haar positie maakt. Alleen de vlotheid van overleg ontbreekt. De Minister zal zijn aandacht op een en ander vestigen en zien wat hij doen kan. Doch zoolang hij niet overtuigd is, dat Buma haas boekje te buiten gaat, kan en zal hij niet in grijpen. Mr Knottenbelt (lib.) pleitte voor de uni ficatie van ons Zeerecht, doch Minister van Schaik zag den tijd daarvoor niet gekomen. Op den aandrang van Prof. Kranenburg (v.d.) tot herziening van de administratieve recht spraak, antwoordde de Minister, dat hij de zaak eens goed bestudeeren zal. of hij wat kan doen. Hij zal zich echter wel driemaal beden ken voor hij het rapport der commissie- Kooien aanvaard. Daarom niet. omdat men zeer voorzichtig moet zijn, om de handelingen der Regeering onder controle te stellen van den rechter. De herziening is ook niet buiten gewoon urgent, zoodat hij geen spoed kan toezeggen. Minister van Schaik merkte ook nog op. dat, wanneer de rechterlijke macht de bestaande bepalingen tegen de zedeloosheid goed toe past. er geen behoefte is aan nieuwe. Die toe passing wordt trouwens ook beter. De Jusittïebegrooting is z.h.s. aangenomen. Toen begon men aan de Begrooting van Defensie. Verschillende leden hebben daarbij aange drongen op verbetering van het lot der oud gepensioneerden. Minister Deckers merkte opt dat de Regeering hier iets wil doen. Hij is in overleg met het Departement van Financiën en zoo merkte hij op men moet een broedende kip niet verontrusten. Mevr. PothuisSmit is.d.' hield een betoog ter verdediging der nationale ontwapening. Zij acht een ontwapend Nederland ook bij conflicten beter, dan een bewapend Neder land. Zij noemde het angstwekkend, wat men thans van vele jonge menschen hoort. Prof. Lohman (C.H.) interrumpeerde: de Arbeids- weer te Weenen! Mevr. PothuisSmit wilde thans over Wee nen niet spreken, maar het socialisme moet toch voor zoovele duizenden een grootsch ideaal wezen, als zij bereid zijn hun leven er voor te geven. Verschillende Kamerleden riepen toen: dat kunt u van het vaderland ook zeggen. Mevr. PothuisSmit is wel voor een Veilig heidswacht aan de grenzen, maar Minister Deckers meende, dat zooiets toch ook een leger is en als het botst schiet die Veiligheids wacht toch ook. De gedachte der nationale ontwapening, die ook verdedigd werd door Prof. van Embden (v.d.) vond bestrijding bij de heeren Heerkens Thijssen (r.k.), Lohman ic.h.) en Minister Deckers. Mevr. PothuisSmit (s.d.) verzette zich ook tegen de particuliere oorlogsindustrie, waar van een internationaal verbod wel niet waar schijnlijk is. De Regeeringsmaatregelen ter bescherming van luchtaanvallen achtte zij vergrooting van het oorlogsgevaar en het propageeren van gasmaskers is alleen winst voor de oorlogsindustrie. De heer Heerkens Thijssen (r.k.) meende, dat er op Defensie, onder den drang der défaitisten, meer bezuinigd is, dan hij geoor loofd acht. Hij pleitte speciaal voor het op waarde houden van ons marinemateriaal. Minister Deckers zeide, dat daaraan alle aandacht wordt besteed. Prof. Lohman (c.h.) wees er op. dat de kos ten per hoofd voor de defensie hier te lande, in vergelijking met andere landen, minimaal laag zijn (in Zwitserland zijn ze 2 T2 maal zoo groot). Hij had liever versterking onzer weer macht gezien, wees op enkele leemten en heffing van het Vooroefeningsinstituut. Hij wekte den Minister op zich met woord en daad te verzetten tegen het défaitisme en gebruik te maken van de stemming, die er thans onder ons volk heerscht. Minister Deckers bleek heel veel te voelen voor het Vooroefenings-instituut en zal dit niet zoo spoedig opheffen. Overigens zal hij niet medewerken aan verzwakking van onze weerkracht. De Minister merkte nog met nadruk op, dat wij geheel vrij en zelfstandig staan in onze verdediging en daarin met geen enkele mo~ gendheid arm in arm gaan. Hij zal natuurlijk gebruik maken van de omstandigheden, zooals ze zich voordoen. Onze weermacht kan er gerust wezen. We moeten geen overbodige uitgaven doen, doch alleen het absoluut noodzakelijke, zoodat onze weer macht haar taak kan volbrengen. Toen zou de stemming over de Defensie- begrooting plaats hebben. Mevrouw Pothuis—Smit (s.d.) verzocht den Voorzitter, om dit in de volgende vergadering te doen. De Voorzitter zei: dan breng ik uw voorstel (het was een verzoek!) in stemming. 15 leden waren er tegen en 4 er voor. Mevr. PothuisSmit was het eenige lid harer frac tie. dat aanwezig was en met haar stemden voor de heeren Andriessen. Serarens en Mi- chiels van Kessenech (allen r.k.) De Voorzitter stelde toen tot zijn diep leed wezen vast, dat het vereischte aantal leden niet aanwezig was om te kunnen stemmen. Dus wordt in de volgende vergadering weer gestemd. Uit een rede van Prof van Embden (v.d.) bleek, dat hij zelf, wegens zijn moreele bezwa ren. tegen de Defensiebegrooting zal stemmen en de heeren Kranenburg en Slingenberg (ook vrijz. dem.) er voor zullen stemmen. Deze wordt gehouden op Dinsdag 27. of op Woensdag 28 Febr. a.s. OBSERVATOR. TEGEN REVOL. LEDEN VAN BESTUURSLICHAMEN. Bij K.B. is ingesteld een staatscommissie, met de opdracht de noodzakelijkheid en doel matigheid te onderzoeken van wettelijke en andere voorzieningen met betrekking tot het bekleeden van het lidmaatschap van de ver tegenwoordigende lichamen door personen wier staatkundig streven kennelijk is gericht op verandering der staatsinstellingen met toe passing of bevordering van onwettige middelen. Bepaald is. dat deze commissie bevoegd zal zijn aan haar aan de Kroon uit te brengen advies de voorstellen toe te voegen, welke' zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen noodig of wenschelijk acht. In de commissie zijn benoemd- tot lid, tevens voorzitter, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, lid van den Raad van State, Den Haag: tot leden: mr. dr. J. Donner, raadsheer in den Hoogen Raad te Den Haag. prof. mr. W. J. A. J. Duynstee. hoogleeraar aan de R,K. Univer siteit te Nijmegen, dr. J. P. Fockema Andrea, commissaris der Koningin in de provincie Groningen, prof. mr. J. H. v. Meurs, hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, prof. mr. Paul Scholten, hoogleeraar gem. universiteit te Amsterdam, jhr. mr. K. J. Scho-* rer. deken van de orde van advocaten te Utrecht; tot secretaris: mr. P, Meyes, Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5