DE NIJENRODE-ZAAK '50 35-20 ERT DONDERDAG 22 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 De kasteelheer thans voor. AMSTERDAM, 22 Februari (V.D.) Precies 10 uur komt de rechtbank binnen om op dezen vijfden dag van de Nijenrcde-zaak den heer Onnes zelf te berechten. Deze is even vóór 10 uur door een veldwachter bin- nen gebracht. Zijn verdedigers zijn mr. Kappeyne van de Coppello en mr. Th. Muller Massis. De president begint met het stellen van de gewone vragen. „Uw naam?" „Onnes van Nijenrode". .Maar uw vader's naam is toch alleen Onnes!" „Ik heb de heerlijkheid Nijenrode aangel kocht". „Hebt u van de Koningin toestemming ge kregen om den naam Nijenrode aan uw naam toe te voegen?" „Neen, maar het is een ministerieele be schikking". President: „Dan vraag ik uw naam". Verdachte: „Onnes". De officier van justitie, mr. Van Dullemen leest dan het uittreksel van de dagvaarding voor. waarin aan Onnes oplichting van ver zekeringsmaatschappijen wordt ten' laste gelegd tot een bedrag van f 72.000. In totaal zijn 38 getuigen a charge en 30 a décharge gedagvaard. De getuigenlijst wordt voorgelezen. Mr. Muller Massis vraagt het woord en verklaart dat de verdediging niet accoord gaat met het systeem van het O.M. om de verdachten als getuigen te hooren. Die „ehassez croissez" had pleiter niet bewon derd. Het systeem van den Officier hééft zich reeds gewroken in dit proces. De eenige vraag, welke naar voren komt, is of de ge- tuige-verdachte objectief de waarheid spreekt. De rechtzaal wordt in dit geval een kweekplaats voor het afleggen van verkla ringen, welke niet geheel juist zijn. President: „Er zal acte van worden ver leend", Mr. Kappeyne van de Coppello onder streept de woorden van mr. Muller Massis. President: „U moet de getuigen niet van te voren verdacht gaan maken." Pleiter: „Dat wenschen wij niet te doen wij willen slechts de objectieve waarheid zoeken." De officier vraagt dan hoe de verdediging het wel zou vinden, als hij getuige K. buiten vervolging had gesteld en deze als vrij mensch tegen Onnes kon getuigen. „Ook de Hooge Raad", zoo gaat de officier voort, „accepteert deze bewijsvoering. Het was hier bittere noodzakelijkheid om de ver dachten als getuigen te hooren". Mr. Muller Massis handhaaft zijn bezwaar. Als eerste getuige wordt dan gehoord, In specteur Posthuma. Getuige heeft Onnes op 10 en II Mei vijfmaal verhoord. Onnes ver wierp de tegen hem uitgebrachte klacht. Deze moest volgens hem op fantasie berusten. Zijn arrestatie was naar zijn zeggen een afschu welijke vergissing. Tegen getuige had On nes gezegd, dat van verschillende kanten was geïnsinueerd, dat de inbraak in elkaar was gezet. Bij het 4e en 5e verhoor verklaarde Onnes, dat K. tegen hem had gezegd, dat hij K., de zaak in elkaar had gezet. K. had van Onnes geld gevraagd, en an ders zou hij aan de politie zeggen, dat Onnes de zaak in elkaar had gezet. Ook had Onnes verklaard, dat hij op het moment van de arrestatie 5 a 6 ton bezat. Verdachte had tegenover getuige Pos'tihuima ruiet eerder over K. en diens poging tot chan tage gesproken, omdat hij vreesde niet ge loofd be zullen worden. Mr. Muller Massis stelt getuige Posbhuma eenige .vragen over de miniaturen, gevonden bij J. Dan vraagit de verdachte, (een kalme, reeds grijzende man, in een blauw costuum gekleed) voor het eerst het woord. Hij be tuigt, dat al zijn eerder afgelegde verkla ringen volkomen juist en waar zijn. „De kwestie K.", aldus verdachte, „heb ik niet eerder aan de politie medegedeeld, om dat ik geen verklaringen hierover wilde af leggen, vóór mijn verdedigers aanwezig wa ren". President: „Dus K. wilde u afpersen". Verdachte: „Juist, zoo is het. Hij heeft te gen me gezegd: „U dreigt een groot gevaar, aJs u mij^ geen geld geeft. Er zijn al men sahen, die u verdenken en als u mij geen groot bedrag uitbetaalt, zal ik zeggen, dat de inbraak door ,u in elkaar is gezet". K. heeft aan verdlachte een paar 'weken tijd gegeven om het geld te betalen. K. vor derde f 10.000. „Als u het niet geeft, krijgt u de menschen en de politie tegen u en ik zal de praatjes ondersteunen en zeggen, dat u het deed", aldus had K. gezegd. Ik was zeer nerveus. De assurantie informeerde bij den burgemeester of ik ook misschien schulden had". President: „Maar waarom bent u niet naar de justitie gegaan om een aanklacht tegen K. in te dienen?" Onnes: „Och, misschien ben ik te veel koopman en dk meende, met geld de zaak in orde te kunnen brengen, maar ik heb dom gedaan en daarom zit ik nu hier". President: „Maar waarom was u dan bang om naar de justitie te gaan?" Onnes: „K. zei, dat de menschen, die de inbraak hadden uitgevoerd, overüuigd waren, dat ik, Onnes, van alles afwist. Zij zouden dat dan ook voor de politie verklaren. Bo vendien vreesde Ik moei lij'tóh eden met de verzekering. Ik was het slachtoffer van een inbraak waarvan ik niets wist". O. M.: „Dus u stelde het geld van de ver zekering boven de chantage. U verkocht u aan K. U verkocht uw eer". Verdachte (opgewonden)„Had met eer niets te maken. De assurantie zelf, hoe heeft die gehandeld. Die heeft onderhandeld met gemaskerde mannen, met dieven en inbre kers en de assurantie is ook niet naar de po litie geloopen". Officier: „Hebt u tegen uw vrouw wel eens gesproken over de chantage van K?" Verd.: „Neen. ik bespaarde mijn vrouw zooveel mogelijk alle verdriet." Officier: „Waarom schreef u dan aan uw vrouw over den „schurk K." vlak na uw ar restatie?" Verd.: „Maar, meneer de officier, toen wist mijn vrouw precies hoe de 2aken ston den." Ook dit verhoor is ten einde. Het groote moment, dat de twee tegenstanders Onnes i en K. tegenover elkaar in de rechtzaal staan, is aangebroken. K. begint weer met het verhaal, hoe hij in 1932 opnieuw met Onnes in connectie kwam. Getuige K. wilde Onnes interesseeren bij een financieele onderneming. Onnes was er echter niet op ingegaan. K. vertelt dan weer hoe hij met den burchtheer door de groote zalen van het oude kasteel heeft gewandeld, en hoe er toen door Onnes over is gesproken dat hij tegen alle schade was verzekerd. Hij heeft toen nog gezegd, aldus K.: „Steek maar het een en an der in je zak. ik krijg toch alles van de ver zekering terug!" Onnes lacht, doch valt getuige niet in de rede. Bij het eerste of tweede bezoek zou dan een voorstel van Onnes zijn gekomen om de in braak in elkaar te zetten. Getuige meent dat dit gesprek gehouden was bij het eerste bezoek. Onnes raadde me aan, den volgenden dag de boot naar Enge land te nemen en de schilderijen over boord te gooien. Hij heeft me precies den weg aange wezen naar Utrecht. Daar moest ik den eer sten trein nemen. President: Wat hebt u op het voorstel ge antwoord? Getuige: Dat ik er niet over dacht. Later is er weer over gseproken en weer zou Onnes hem het plan hebben willen opdringen. Getuige K. had toen gezegd dat hij zoo hoestte en er was toen gesproken over ver- doovende middelen. Get. K. had toen gezegd, dat hij misschien wel iemand wist die het wil de doen. Pres.: Over welk bedrag ging het? Getuige: Ik meen 52.000. President: Welke belooning zou Onnes ge ven? Getuige: Ik meen10 procent. Getuige vertelt dan. dat Onnes nooit met een van de anderen wilde spreken. Onnes zou daarbij gezegd hebben: „Dan kunnen ze me ten minste niet chanteeren". Gettuige: Ik heb een groote fout gemaakt. Ik had onmiddellijk tegen W. moeten zeggen: Ga naar Onnes, zeg dat ik je heb gestuurd en dan zal die je wel verder inlichten. Dan was ik van alles af geweest. Dan komt K. weer met zijn paradeverhaal voor den dag, dat hij aanvankelijk geen portie had willen hebben. (De zitting duurt voort) ROUWDIENST IN DEN HAAG VOOR KONING ALBERT. In de R.K. kerk aan de Prinsessegracht in Den Haag is hedenochtend een plechtige rouw dienst gehouden In verband met de begrafe nis van Koning Albert I. Onder groote be langstelling werd door den Pauselijken inter nuntius Mgr. Schioppa een Pontificale Mis van Requiem opgedragen, bijgewoond door vertegenwoordigers van de Koninklijke Fa milie, onderscheidene Nederlandsche ministers en hooggeplaatste personen uit militaire en burgerlijke kringen en het Corps Diplomatique. De kerk was geheel in rouw gehuld. Voor het presbiterium was een catafalk, gedekt door de Belgische vlag opgericht, waarbij Mgr. Schioppa de absoute verrichtte. De dienst werd besloten met het spelen van de Braban- conne op het kerkorgel. INDIANEN OVERVALLEN EEN GRENSCOMMISSIE. LONDEN, 22 Februari (Reuter) Naar de Times uit Port of Spain (Trinidad) verneemt is de commissie tot regeling van de grenzen tusschen Venezuela en Columbia, door Moti- lone-Indianen overvallen, die met hun vergif tige pijlen drie ambtenaren doodden en 9 ar beiders verwondden. De Motilonen verzetten zich tot het uiterst tegen het binnendringen van de blanken in hun gebied. Tliets is gcvaartijkw dan dit nat-koude weder. Voor komen is beter dan genezen. Wie nu zorgt steeds eenige Wybert-tabletten in den mond te hebben, beschermt zich kracht dadig tegen kou vatten en verra derlijke infectie. Verlaagde prijzen (Adv. Ingez. Med,) „DE ZEVEN PROVINCIëN", (Vervolg van pag. 1) Als eerste getuige wordt gehoord de ge pensioneerd generaal-majoor van het Indi sche leger, H. Behrends, die verklaarde dat bij het Indische leger ihet contact met de minderen veel sterker is dan bij de marine. De inlantder wordit daardoor bij het leger ook beter begrepen. Waarom dit verschil in om gang bestaat, is getuige niet bekend. Te Oleh-Leh is overste Eikenboom den ge tuige komen vertellen, dat er een idioot be richt was binnengekomen van een dronken korporaal dat De Zeven Provinciën er van door was! De overste achtte dit niet moge lijk. Op een vraag van den president antwoordt getuige dat het niet mogelijk was in een sloep De Zeven Provinciën te bereiken. Dit kan alleen met een gouvernementóvaartuig, dat echter ongewapend was. De wapens van het garnizoen konden niet tea- beschikking worden gesteld, omdat nie mand voorspellen kon hoe de Atjehsche be volking zou reageeren op de muiterij. Ge tuige protesteert er tegen dat de president het zóó voorstelt, alsof dit wel mogelijk ware geweest. Hij zou die daad hoogst onverant woordelijk geaoht hebben. Getuige wil nog iets mededeelen over den diepen ondergrond van de gebeurtenissen, doch de president acht dit niet noodig. De volgende en laatste getuige is de luite nant te zee 2e klasse De Gelder, die de reis meemakte. Op verzoek van den verdediger tnr. Ro- la-ndus Hagedoorn legt getuige verklaringen af over de stemming aan boord, die getuige goed noemt. Hij had niet den indruk, dat de bemanning ineens meeleefde met de ge beurtenissen te Soerabaja. AMSTERDAM LEEFT MET BELGIë MEE. Het medeleven van onze hoofdstad in den zwaren slag welke het Belgische vorstenhuis heeft getroffen is vooral vandaag op verschei dene plaatsen in het stadsbeeld tot uiting ge komen. Er waren, behalve aan de consulaten, hier en daar handelshuizen, groote winkelmagazij nen en enkele reisbureaux, die de Belgische of Nederlandsche vlag halfstok hadden doen hijschen. Van de hoofdstad uit heeft In den prillen morgen een groot aantal flink bezette touring cars de reis naar België's hoofdstad aanvaard. De extra trein welke vanmorgen te 6.31 uur het Centraal Station verliet en uit twaalf rij tuigen was samengesteld, toonde bij het ver trek nog vele leeeg plaatsen. Naar wij echter van de zijde der spoorwegen vernamen, waren in Haarlem, Lelden, Den Haag en andere sta tions vele plaatsen gereserveerd. DE UITVAART VAN KONING ALBERT. Over de deelneming van prins Hendrik aan de plechtigheden bij de uitvaart van Koning Albert zij nog gemeld, dat de prins gekleed was in admiraalsuniform en tusschen den prins van Wales en de Deensche prinsen in liep. WAGONS VAN EEN GOEDERENTREIN ONTSPOORD. OLSTERWIJK, 22 Febr. Gisteravond omstreeks half acht is op het stations-empla cement alhier een rangeerende goederen trein door een stootblok gereden. Eén wagon, eladen met kolen, ontspoorde, terwijl de twee daarop volgende wagons op den ont spoorden wagon reden en eveneens uit de rails liepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de materieele schade is aanzienlijk. Het spoorwegverkeer ondervond groote stagnatie, daar men eerst hedenmor gen erin is geslaagd "de baan weer vrij te maken. VERGROOTING DER WEERMACHTEN VAN OOSTENRIJK EN HONGARIJE? BOEDAPEST, 21 Febr. (V.D.) De avond bladen commenteeren een bericht van de Neue Freie Presse volgens hetwelk de Hon- gaarsche weermacht van 35.000 tot 70.000 man wordt vergroot en de Oostenrijksche van 30.000 tot 60.000 man. MOSLEY-AANHANGER ERNSTIG MISHANDELD. LONDEN, 22 Februari (Reuter). Gister avond werd een aanhanger van Mosley, die in uniform over straat liep in de voorstad Leytonstone door een aantal onbekenden aangevallen en door vuistslagen en trap pen zoo ernstig gewond, dat gevaar voor zijn leven bestaat. De politie heeft de zaak in onderzoek. HUURVERLAGTNG KAN VERWACHT WORDEN. VOOR MET RIJKSVOORSCHOT GEBOUWDE WONINGEN. BOTSING TUSSCHEN JAPANSCHE VLIEG TUIGEN. TOKIO, 22 Febr. (Reuer). Boven het bergland van Noord-Korea zijn twee Ja- pansche legervliegtuigen tegen elkaar gevlo gen. Beide toestellen stortten omlaag, waarbij vijf inzittenden om het leven zijn gekomen. PERSONALIA. Bij koninklijk besluit is de kolonel der Genie W. R. A. Slicher, commandant in het 2e Genie-Commandement, met ingang van Mei 1934 benoemd tot Generaal-Majoor. om vervolgens, met ingang van dienzelfden datum op het daartoe door hem gedane ver zoek eervol uit den militairen dienst te wor den ontslagen. Door den heer Kampschöer waren aan den minister van Sociale Zaken eenige vra gen gesteld betreffende huurverlaging van de met Rijksvoorschot gebouwde woningen en betreffende het spoedig nemen van maat regelen tot verlaging van de rente der Rijks voorschotten. De vraag, of de minister niet van oordeel is dat, in verband met de steeds lager wor dende loon en, huurverlaging van de met rijks voorschot gebouwde woningen, zeer noodig geacht moet worden, wordt door mi nister Slotemaker de Bruine bevestigend be antwoord, met dit voorbehoud, dat bet voor Z.Exc, nog niet vaststaat, dat de huren van alle met Rijksvoorschot gebouwde woningen verlaagd moeten worden. Plaatselijk onder zoek is hieromtrent noodig. De vraag, of de minister niet van meening is, dat nu de behandeling van de wijziging van de woningwet beduidend meer tijd eischt dan verwacht is, bezwaarlijk langer gewacht kan worden om tot verlaging van de rente der rijksvoorschotten over te gaan, wordt door Z.Exc. ontkennend beantwoord. De re geering blijft van oordeel, dat zij over de nieuwe bepalingen in de Woningwet, die zij heeft voorgesteld, de beschikking moet heb ben, voordat zij de bedoelde maatregelen kan treffen Verlaging van den onderhoudspost Op vragen van den heer Vliegen of de onderhoudspost over 1933—1934 voor inge volge de woningwet gebouwde woningen met f 10 resp, met f 5 per woning is verlaagd, heeft de minister geantwoord, dat dit inder daad Juist is en dat zij ook de bevoegdheid bezit dit te doen voor woningen, waarvoor de regeering geen bijdrage in de exploitatie geeft. Gevaar voor verwaarloozing van het onderhoud bestaat er volgens den minister niet, omdat de verlaging voor één jaar geldt. In den loop van dit jaar zullen nieuwe on- derhoudsnormen worden vastgesteld. ZANDVOORT HOEVEELHEID ALCOHOL GECONFISCEERD. IN DE DUINKEEP GEVONDEN. Dezer dagen werden ln de duinreep een 8-tal blikken elk inhoudende 20 L. alcohol gevonden. Waarschijnlijk waren deze aange spoeld en door een of ander aldaar begraven, om te gelegener tijd naar een geschikte berg plaats vervoerd te worden. De ambtenaren der accijnzen hebben met behulp van de politie nog moeite gedaan om dengene, die deze alcohol zonder vervoerbe- wijs ging vervoeren, te snappen. Hedenmorgen is echter de alcohol door den inspecteur van de invoerrechten en ac cijnzen geconfisceerd en naar Zandvoort overgebracht. Daarmede is tevens voorko men dat een of andere Zandvoorter, die een klein winstje wilde behalen, de kans liep een zware straf te krijgen. HEEMSTEDE TOONEELUITVOERING TEN BATE VAN HET KLEUTERHUIS. Dinsdag 27 Februari zal het tooneelgezel- schap dat het vorige jaar met zooveel succes ten bate van het Crisiscomité „Vadertje Langbeen" opvoerde, nu, ten bate van het Kleuterhuis aan de Lieven de Keylaan in het R.K. Vereenigingsgebouw opvoeren: „Zomer zotheid" van Dom de Gruyter, naar Cissy van Marxveld. JAARVERGADERING R.K. STAATSPARTIJ TE HEEMSTEDE. Ter jaarvergadering van de afdeeling Heem stede van de R.K. Staatspartij voerde de voor zitter, de heer J. v. d. Weiden het woord. Ongetwijfeld is 1933 voor de meesten een jaar geweest van zorgen, lasten en druk. Men moet echter in de tegenwoordige tijdsomstan digheden de straffende hand Gods zien. en erkennen dat de straf verdiend is, aldus spre ker, die besloot met den wensch dat op het eind van 1934 gezegd kan worden dat het jaar nog is meegevallen. De secretaris deelde mede dat thans de ver- kiezingsraad samengesteld moet worden. Het bestuur verwacht dat alle groepen dit jaar hun eigen vertegenwoordigers zullen stellen. Ook werd medegedeeld dat in Heemstede een „kern" is gevormd. Voor deze kern bestaat bij het bestuur zulk een belangstelling, dat het gemeend heeft ter bestrijding der noodzake lijke kosten een crediet beschikbaar te moeten stellen. Het bestuur der propagandaclub werd met 3 leden uitgebreid. Aangemoedigd werd om toe te treden tot de propagandaclub, daar de komende tijden, ook voor de kiesvereeniging zeer moeilijk zullen zijn, en een zekere trainini voor den strijd noodig maakt. De brochure „Hou Zee of Hou Vast" werd ter lezing aanbevolen. Voorloopig werd mede gedeeld dat Paul de Waart op 9 Maart in Heemstede als spreker op zal treden. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt dat dank zij de actie der propagandaclub het ledental in 1933 steeg van 569 tot 833. Als gevolg van de verkiezingen sluit het boekjaar van den penningmeester met een na- deelig saldo van f 36. De heer H. A. Meeuwenoord gaf een zeer uitvoerig verslag van de vergaderingen van den Rijkskieskring Haarlem en van den Pro vincialen kieskring Velsen. Als voorzitter wordt met bijna algemeene stemmen de heer J. v. d. Weiden herkozen, als leden de heeren Chr. v. d. Erf en P. Peeperkorn en gekozen de heer A. Schreuts. Als plaatsvervangers de heeren L. Janzen en J. C. Behagen. Als afgevaardigden naar de vergaderingen van den Rijkskieskring Haarlem en den Pro vincialen kieskring Velsen werden gekozen de heeren N. J. Nijman. Ed. Steger. H. A Meeuwenoord en Q. v. d. Pijl en als plaatsver vangers de heeren F. A. Ferdolage. Edw. Bron- gersma, W. Groenland en L. Janzen. PRIJSUITREIKING. Woensdagavond had in de societeltzaal van het R.K. Vereenigingsgebouw de uit reiking der prijzen plaats van de bloemen tentoonstelling, georganiseerd door de bloe- mistarbeidersvereeniging „St. Deus Dedit". In zijn openingswoord sprak de voorzitter der regelingscommissie, de heer L. Warmer dam er zijn voldoening over uit, dat deze tentoonstelling zoo bijzonder geslaagd is en de 5 voorgaande verre heeft overtroffen. De voorzitter der afdeeling, de heer J. C. Beha-ge, kreeg vervolgens het woord voor het uitreiken van den wisselbeker, door de ver- eeniging beschikbaar gesteld. Spr. bracht dank aan de ijverige commissie, die geen moeite ontzien heeft om het geheel te doen slagen en aan de deelnemers. Een bijzonder dankwoord richtte spr. tot den heer P. v. d. Linden, wien het gelukt is nu voor de 3e maal den beker te veroveren en die daarmede den beker definitief in bezit krijgt. Onder applaus der aanwezigen nam den heer van der Linden daarna 'den beker in ontvangst. Met eenige toepasselijke woorden werden vervolgens de overige prijzen bestaande uit luxe- en huishoudelijke artikelen uitgereikt. Hierbij werd de heer J. Bakker, als kas- broeier extra hulde gebracht voor zijn fraaie inzending die, aldus de voorzitter, een sieraad was voor de tentoonstelling. IJMUIDEN 3LARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.90f 0.66. Griet per 50 kilo f 35f 15. Tongen per kilo f 1f 0.57. Groote schol per 50 kilo f 14f 11. Middelschol per 50 kilo f 16.50f 14. Zetschol per 50 kilo f 19f lg-50 Kleine schol per 50 kilo f 21f 7.50 Bot per 50 kilo f 5.20— f3.50 Schar per 50 kilo f 9.50—f 5.80 Tongschar per 50 kilo f 26.50f 15. Rog per 20 stuks f 7.50—f 6.50 Vleet per stuk f 3.10—f 1.20 Kleine poon per 50 kilo f 9.50f 7.50 Groote schelvisch per 50 kilo f 28f 26. Middelschelvisch per 50 kilo f 27.50—f 23. KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 21.50—f 14 Kleine schelvisch per 50 kilo f 14f 5.50 Kabeljauw per 125 kilo f 40f 21. Groote gullen per 50 kilo f 16.50f 11. Kleine gullen per 50 kilo f 15f 7. Leng per stuk f 1.83f 0.77 Heilbot per kilo f 0.80f 0.58. Wijting per 50 kilo f 6.50f 1. Koolvlsch per stuk f 0.72f 0.11. Makreel per 50 kilo f 15. Versche haring per kist f 4.70. Groote hake per 50 kilo f 69 Middel nake per 50 kilo f 71 Kleinmiddel hake per 50 kilo f 28. Kleine hake per 50 kilo f 22.50f 16. BESOMMINGEN. Trawlers: Hercules IJm 196 520 manden f 3750 Gezina Catherina IJm. 50 95 manden f 1390 Knikker IJm. 4 215 manden f 1600 IJselmond IJm. 78 350 manden f 2310. Leentje Elisabeth IJm. 155 50 manden f 840 Julie Streiff IJm. 159 75 manden f 180. Loggers: KW 134 f 740: KW 105 f 760; KW 5 f 910; KW 69 f 580; KW 51 f 1100; KW 54 f 670; KW 108 f 510; KW 29 f 650; KW 43 f-590. AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 22 FEBR. 1934 OPGEGEVFN DOOR DE ROTT*7**BMSCIUS BANKVERFFNTOTNO KANTOOP BLOEMENDAAL TREKKING VERLOTING UITGESTELD. Met toestemming van den burgemeester van Bloemendaal is de verloting ten bate van het plaatselijk Crisiscomité, georganiseerd door de afd. Bloemendaal van den Christ. Nat. Werk mansbond en van welke verloting de trekking zou plaats hebben op 5 en 6 Maart, uitgesteld tot 15 September. Van de 5000 loten a 30 ct. zijn bij huis aan huis colportage slechts een kleine 2000 geplaatst kunnen worden. In Aerdenhout ging de verkoop zóó goed. dat men aanvankelijk meende, aan 5000 loten niet genoeg te zullen hebben. Overveen en Bloe mendaal hebben zeer slecht gekocht. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. C. van den Berg—Marcelis, z. T. W. AartmanVerhoef f, d. Ondertrouwd: L. J. M. van Velthuijsen en T. A. Zoutman. Getrouwd: geene. Overleden: Chr. Heemskerk, 78 J., overleden te Haarlem. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 5 pet. Ned. 1919 4 1/2 pCt. Nederl. IndiS 1930 11 Stantsl. BuRit onland 5 1/2 pCt. Dultschl. 1930 You ngleen.) 51% X 7 pCt. Duitseliland 1924 Datveslcen) Scheepv. Mijea. 7H Stoomv. MIJ. Ned. 47H Industrieën Binl. Alg. K.zijde Unie A. N. I .E. M. (Nat 38H v. Berkei's Patent 201 172% Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Beb. Philips 243-149 Unilever N.V 81k - 32 Industrieën Bultl. Anaconda Copper 10k Associated Gas - Bethlehem Steel 9% k Centr. Publ. Serv, - 2% General Aviation Nevada Copper North Amer. Cy. 13% 36 Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel M1J. Banken Bulten!. Deutsche Reichsb, ■Ynnsche Banken Petrol. M1J. Binl. Kon. Petroleum riH 177» Perlak - Petroleum Bultl. Continental Oil 6 Cultuur Maatsch, H. V. A 189k Java Cultuur N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mij. Alg. Exploratie 134 - Tabak-Maatseh. Dell Batavia Tabak 125 Dell Maatsch 119k - 140k Rubber Maatsch. A'dam Rubber .3 10?J Dell Bat. Rubber 44 Ned. Ind. Rubber Ver. Ind, Cultuur Ondern. - noonv. Buitenl. Comm. Milwaukee Missouri Kansas 8 Texas 2% Wabash Railway.v - Prolongatiekoers 1%

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13