WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN. KON. NED. VOETBALBOND DE UITSLAGEN DE OVERIGE EERSTE KLASSERS TWEEDE KLASSE DERDE KLASSE. VIERDE KLASSE. MAANDAG 26 FEBRUARI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Haarlem en H. F. C. voor de eerste klas behouden. 't Gooi moet degradatiewedstrijden spe len. K. F. C. en Heracles kam pioen van hun afdeeling. Ne derlagen voor Stormvogels en V. S. V. R. C. H. wint van Excelsior. Kinheim klopt H. R. C. in Helder. R. F. C. kampioen tweede klasse A afd. II. H. V. V. blijft tweede-klasser. AFDEELING I Eerste klasse: •t Gooi—Z. F. C. 2—3 Haarlem—Sparta 3—0 Hefmes-D. V. S.—Feijenoord 4—0 A. D. O—V. S .V. 2—0 Tweede klasse A: A. F. C.—W. F. C. 7—2 Z. V. V.—O. V. V. O. 2—3 H. R. C—Kinheim 02 Tweede klasse B: D. O- S—B. F. C. 4—1 V. V. A.—Velox 0—8 Derde klasse A: Holland iaD. W. V. 3—2 De MeteoorAssendelft 22 De KennemersHelder 52 MeervogelsO. S. V. 24 Derde klasse B: Z. R. C.Oosterpark 43 S. D. Z.Schinkelhaven 22 Halfweg—Watergraafsmeer 4—0 Vierde klasse B: Fokke—S. C. A. 5—1 Q. S. C.Beverwijk 05 A. D. W.Zaanlandia 51 Reserve eerste klasse: Zeeburgia 2Stormvogels 2 22 Reserve tweede klasse A: West Frisia 2—D. W. S. 2 2—1 W. F. C. 2—V. S. V. 2 4—2 A. F. C. 2—Blauw Wit 3 2—1 Reserve derde klasse A: De Volewijckers 2Helder 2 21 O. S. V. 2De Kennemers 2 31 AFDEELING II. Eerste klasse: StormvogelsD. F. C. 13 Excelsior—R. C. H. 1—2 Xerxes—H. B. S. 4—5 K. F. C.Hilversum 41 V. U. C.—D. H. C. 6—1 Tweede klasse A: Quick—V. I. O. S. 3—1 C. V. V.—S. V .V. 1—4 R. F. C.Alphen 41 OlympiaUnitas 81 De HollandiaanH. V. V. 42 Tweede klasse B: OvermaasV. D. L. 13 NeptunusGouda 00 Steeds Hooger—Fortuna 2—3 O. N. A.—O. D. S. 2—0 Derde klasseaA AlphiaHillegom 42 HillinenSchoten 11 U. V. S.—A. S. C. 3—1 Vierde klasse A: Leidsche BoysDe Ooievaars 13 R. C. L.Terlaak 36 T. H. B—L. D. W. S. 1—1 D. V. S.Duno 50 Reserve eerste klasse: H. B. S. 2—A. D. O. 2 0—2 Feijenoord 2Xerxes 2 33 Sparta 2Excelsior 2 62 S. V. V. 2—C. V. V. 2 2—2 D. H. C. 2—V. U. C. 2 4—2 AFDEELING III Eerste klasse: HengeloEnsch. Boys 31 P. E. C—Vitesse 4—6 Go aheadTubantia 22 Enschedé—A. G. O. V. V. 7—2 WageningenHeracles 23 Tweede klasse A: K. H. C.—U. D. 1—3 Robur et VelocitasZwolsche Boys 63 D. O. T. O.Rigtersbleek 26 Tweede klasse B: Arnhemsche BoysZutphania 12 Be QuickRheden 12 QuickDoetinchem 61 AFDEELING IV Eerste klasse: LongaWillem II 02 M. V. V.—P. S. V. 1—3 MiddelburgBleijerheide 02 AFDEELING V Haarlem-Sparta (3-0) Zondag heeft Haarlem zich definitief buiten degradat:egevaar gebracht en geen ri sico genomen. Een mooie wedstrijd is het ech ter niet geweest; de roodbroeken konden hun vorm van j.l. Zondag tegen Z. F. C. niet vin den. Eigenlijk was de wedstrijd in de eerste helft reeds beslist. Toen speelde er voornamelijk één elftal. Sparta bracht er weinig van terecht en toen in de tweede helft ook Haar lem wat uit vorm geraakte en de Rotter dammers niet in staat bleken te zijn om een behoorlijken aanval goed af te werken en een goed schot ontbrak, was de 20-voor- sprong voor Haarlem voldoende om dezen wedstrijd te winnen. De volgende elftallen komen tegenover el kaar: Haarlem: Voogd, v. d. Berg, Huysmans, de la Mar. Kammeijer, Vreeken, Iseger, de Winter, Bieshaar, Smit, Hurkmans, Sparta: De Jong. Papenhoven, Seton, Oostlander, Warburton. Van Eerden. Meijer. Wilson, Heshof, Schut, Cohen, Seton, trapt voor Sparta af; de Rotterdam mers ondernemen de eerste aanvallen, die door Huysmans c.s. worden afgeslagen. De eerste aanvallen van Haarlem worden geleid door Smit. die weer diverse goede cen ters geeft, terwijl ook Iseger, die de laatsce weken in goeden vorm is, telkens zijn tegen standers passeert en den bal gevaarlijk dicht bij doel brengt, waardoor Cohen op zijn hoe de moet zijn. Sparta zakt al spoedig af' Haarlem houdt het beste van het spel. Smit benut een voorzet van Iseger en Haarlem heeft de leiding (10). Haarlem blijft in de meerderheid.. Vooral Iseger is een doorloopend gevaar voor de Sparta-verdediging, Bieshaar passeert Cohen, maar de bal ketst tegen de lat. Sparta speelt in deze periode zwak. Smit bewerkt ook den paal, waarna Iseger snel naar binnen komt en Cohen passeert (20). Warburton en de Jong worden wel enkele malen aan het werk gezet, maar het voor zetten van de Rotterdamsche vleugelspelers is te zwak om veel gevaar te doen ontstaan. Ise ger geeft een goede kans aan Hurkmans, maar te weinig zelfvertrouwen, doet de kans te niet gaan. In de tweede helft is weinig fraais meer te zien gegeven. Ook Haarlem deelde nu in de malaise, blijkbaar vond zij den 20-voor- sprong reeds voldoende, hetgeen achteraf be keken ook wel uitkwam, want de Rotterdam mers konden het niet tot een doelpunt bren gen. Wel hadden de roodwitten nu het beste van het spel en deden zij de meeste aanvallen, maar een schot ontbrak ten eenenmale. Een goed schot van Seton dient vermelding; dat ging net naast. Aan den anderen kant ontsnapte het Spar- ta-doel aan een doorboring, toen Cohen reeds was gepasseerd; Schut voorkomt een doel punt. In deze periode wordt Iseger te veel werke loos gelaten, aangezien het gevaar toch het meest van rechts dreigde. Een schot van Hurkmans verrast Cohen, maar de bal gaat net langs den buitenkant van den paal. De verdedigingen blijven steeds meester van van het terrein; het eenige vermeldenswaar dige is nog Haarlems derde doelpunt. Een vrije trap, door Iseger genomen komt met een hoog schot op doel afDe Winter kopt in (3—0). V. U. C.—D. H. C. (6—1) In de eerste helft slaagden de Hagenaars er in, een 3—1 voorsprong te verkrijgen. V. U. C. leidde reeds na drie minuten. Tien minuten later maakte Van Gelder het tweede doelpunt. De gevaarlijke aanvallen van D. H. C. leveren een tegenpunt op door v. d. Sloot. Daarna zijn de Hagenaars echter voort durend in de meerderheid; Klein benut een voorzet van Van Gelder. Na de hervatting maakt Van Leeuwenstein het vierde doelpunt en v. d. Wilt voert den stand op tot 51 Even voor het einde vergroot Klein den voor sprong tot 61. G. V. A. V.—Velocitas 2—6 Alcides—Be Quick 29 Veendam—Friesland 62 SneekAchilles 11 FrlslaLeeuwarden 10 Het programma voor Zondag. AFDEELING I. Eerste klasse Z.F.C.Ajax Sparta—'t Gooi Feijenoord—Haarlem V.S.V.—Hermes-D.V.S. H.F.C.—A.D.O. Tweede klasse A: W.F C.Alcmaria Victrix West-Fris iaA.F.C. D.W.S.H.R.C. O.V.V.O.—Kinheim ZeeburgiaZV.V. Tweede klasse B B.F.C.Bloemendaal HerculesD.O.S. E.D.O.De Spartaan Blauw Wit—T.O.G. Reserve le klasse Zeeburgia 2H.F.C. 2 Blauw Wit 2Hilversum 2 Haarlem 2E.D.O. 2 R.C.H. 2Stormvogels 2 Ajax 2—ZF.C. 2 AFDEELING II. Eerste klasse: R .C .H.—Storm vogels H.B.S.—Excelsior D.F.C.—V.U.C. Hilversum—Xerxes D.H.C.—K.F.C. Xerxes—H. B. S. (4—5) Ophorst slaagt er in voor de rust den hattrick te verrichten; de Rotterdammers weten het niet verder dan een tegenpunt te brengen. Na de rust verkleint De Jong den achterstand tot 32, maar v. d. Bergen ver groot den voorsprong van H.B.S. opnieuw. Van Kesteren is de maker van het vijfde Haagsche doelpunt en nadat H.B.S. nog twee doelpunten gemaakt heeft die echter wegens buitenspel worden geannuleerd, brengt Lagendaal den stand op 45. Hermes-D, V. S.Feijenoord (40) Reeds direct zetten de Rotterdammers er alles op. doch de thuisclub is in uit stekende conditie. Van Oord weet bij een- uitval van zijn club van een hem geboden kans gebruik te maken (10). Hoewel Do Rotterdammers in de meerderheid zijn blijft de thuisclub aanvallend te werk gaan en het is weer Van Oord die weet te doelpunten (2—0). In de tweede helft komen de Rotterdam mers met gewijzigde opstelling in het veld. Van Heel neemt de plaats van Jaap Paauwe in, terwijl Barendrecht op de linksbinnen plaats gaat spelen. De Rotterdammers gaan nu aanvallend te werk, doch het geeft niets. Bij een uitval van de Schiedammers brengt v. d. Vaart met een fraai schot den stand op 30. Nadat een schot van Barendrecht tegen den paal beland is, maakt Van Oord er 40 van met welken stand het einde komt. 't GooiZ. F. C. (2—3) Er wordt een uitstekende partij voetbal gespeeld, doch tot doelpunten komt het niet. zoodat de rust met blanken stand ingaat In de tweede helft gaat een fraai scho* van Van Ees juist naast. De gasten zetten ex alles op en vrij spoedig weet Van Oever Stormvogels-D. F. C. (1-3) In het begin van de eerste helft deed Storm vogels' spel liet beste verwachten, alleen met Prins als midvoor vlotte het niet erg. Weldra werd dan ook weer in de oude opstelling gespeeld, maar toen zakte het spelpeil aan Stormvogels' kant nog meer. Zelfs de verde diging. Haak en Fijen niet uitgezonderd, ging in de malaise deelen. Alleen De Waard Sr. speelde in goeden vorm. D. F. C. verraste ons met steeds beter spel. Vooral haar linkerwing was een voortdurend gevaar, door het weergaloos handige spel van Mijnders. Verdiend nam Dordt dan ook de leiding, doch bij het tweede punt zat het wel even mee. In de tweede helft scheen Stormvogels te zullen ophalen. Weldra maakte Ketting een mooi doelpunt en door goed werk van de middenlinie kon de voorhoede steeds weer aanvallen. Tol en Van Pel kwamen echter niet aan schieten toe, deels door zich verkeerd op te stellen, deels door vinnig op den bal zitten van de Dordsche defensie. Toen D. F. C. bij een snellen aanval num mer drie scoorde, was de strijd beslecht. De elftallen waren: Stormvogels: De Waard, Haak Sr., Haak Jr. Fijen, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Van Pel, Prins, Ketting, De Waard D. F. C.: Mijnders, Sleicher, Westhoven, De Smit, Van Dam, Dragt, Wolf, Mookhoek, Punt, Litz, Kasteel Nauwelijks heeft Prins den bal aan het rol len gebracht, of er ontwikkelt zich een vlug spel. Bij D. F. C. onderscheidt al direct Mijn ders zich, terwijl bij Stormvogels Tol zich aanvankelijk op de spilplaats uitnemend thuis gevoelt, wat nog niet van Prins op de mid- voorplaat-s gezegd kan worden. Na 9 minuten krijgt D. F. C. onder luid pro test van aanvoerder Haak een penalty. De Waard weet het harde schot mooi te houden. Stormvogels komt iets in de meerderheid, maar toch is het weer D. F. C„ dat een mooie kans om te scoren krijgt, doch Westhoven schiet, alleen voor De Waard staande, over. Stormvogels wijzigt haar opstelling, ook al doordat Tol ..zwerfziek" wordt: Prins spil, Tol midvoor. Aanvankelijk baat het nog niet, maar weldra lukt het beter. Schoten van Van Pel en Fijen gaan rakelings over. Maar ook D. F. C. zit niet stil: haar aan vallen zijn wèl zoo gevaarlijk. Zelfs heeft Mijnders met een hard schot bijna succes. Deze speler toont zich trouwens de beste speler van het veld, tegen wien Haak noch Fijen veel te vertellen hebben. Gelukkig ech ter is doelman De Waard in goeden vorm. Zeven minuten voor rust heeft D. F. C. ver diend succes. Dan doelpunt Mijnders op fraaie wijze (01). Stormvogels is nu heelemaal de kluts kwijt: in de laatste seconden scoort D. F. C. zoowaar nogmaals, thans op fortuinlijke wijze (02). Na de thee zitten beide ploegen er direct enthousiast op. Weldra verschaft Tol aan Ket ting de kans van den dag, maar deze faalt. Bij een vrijen trap doet hij beter zijn plicht, maar nu stopt de doelman fraai. Stormvogels zit er nu geducht op en na tien minuten schiet Ketting' mooi in (12). Stormvogels blijft in den aanval, doch D. F. C. scoort. Mijnders verschalkt n.l. na 22 minuten op handige wijze Haak, waarna Westhoven De Waard passeert (13). Thans is de strijd vrijwel beslist. Wel geeft Stormvogels zich niet bepaald gewonnen, doch haar snel blijft beneden het middelmatige zoodat Punt c.s. er weinig moeite mee heb ben. Met 31 wint D. F. C. tenslotte verdiend. uit een hoekschop te scoren (01). De Zaankanters dringen steeds meer op; vooral v. d. Kolf is uiterst gevaarlijk. Van Beek weet er even later 02 van te maken, Eerst na 20 minuten komt het eerste tegen punt van Anijs (12). De Hilversummers blijven nu energiek in den aanval, maar de gasten weten hun voorsprong te handhaven. Van Halderen maakt er 13 van. Even later brengt Wen- tink den stand op 23, waarmede het einde komt. K. F. C.Hilversum (41) In de eerste helft wordt er slechts een maal gedoelpunt, n.l. door J. Mol van K.F.C. Beide elftallen missen een aantal goede Kan sen. Na de rust vergroot dezelfde speler den voorsprong tot 20. Hij verricht den hat trick, waarop Visser er 40 van maakt. Tegen het einde redden de Hilversummers de eer. Door deze overwining is K. F. C. kampioen. De F. I. F. A. i« Parijs bij'een. De a.s. wereldkampioenschappen. Uit Parijs: Zaterdag en Zondag is het Uit voerend bestuur der F.I.F.A. onder voorzitter schap van den heer Rimet te Parijs bijeen gekomen. terwijl tevens het Organisatie comité der wereldkampioenschappen in de Fransche hoofdstad voor een bespreking van verschillende punten vergaderde. Voor Nederland was de heer K. J. Lotsy aanwezig. In den loop derz itting deelde de secre taris der F.I F.A., dr. Schricker mede, dat Argentinië definitief aan de wereldkampi oenschappen zal deelnemen. Er werd voorts een wijziging gebracht in de organisatie van de eerste ronde der eindwedstrijden, welke naar weet op 27 Mei worden gehouden. Men heeft n.l. thans besloten de acht zwakkere landen van de 16 in de finale uitkomende naties, bij loting tegen de sterkeren uit te laten komen. Op voorstel van den Italiaan Mauro zal als symbool aan het winnende land worden uitgereikt. Het F.IF'.A.-congres vindt voorts op 24 en 25 Mei a.s. ter gelegenheid van de wereld kampioenschappen te Rome plaats. Naar wij nog vernemen heeft het probleem, of te Berlijn op de Olympische Spelen 1936 een voetbal tournooi wordt georganiseerd, een punt van bespreking uitgemaakt. Een definitieve beslissing omtrent de hier aan vast 2ttende vraagstukken werd niet ge nomen. IerlandBelgië (44) Uit Dubli: Zondag had alhier voor 25000 toeschouwers de voorronde-wedstrijd voor de wereldkampioenschappen tusschen Ierland en België plaats, die eindigde in gelijk spel 4-^4. Met de rust leidden de Belgen met 21. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlIM^ Excelsior-R. C. H. (1-2) In een wedstrijd, waarin vooral weer de achterhoede van R.C.H. zich deed gelden, is revanche genomen op de destijds tegen Excelsior in Haarlem geleden nederlaag. Het zag er in het begin niet naar uit, dat R.C.H. zou winnen. De Rotterdammers zetten er direct na den aftrap zoo'n geweldig tempo in, dat de Racing-defensie maar alle moeite had om zich staande te houden en vrijwel geen gelegenheid kregen om zich rustig in te spelen. Het kon dan ook niet uitblijven dat Excel sior een doelpunt zou maken en inderdaad zag de midden half Smaal kans om na een scrimmage, ontstaan uit de zooveelste corner in de achtste minuut van den wedstrijd aan Excelsior de leiding te geven (10). Dit scheen de R.C.H.-ers tot het bewust zijn te brengen, dat ook zij aan het spel be hoorden deel te nemen: van dat moment af gingen de partijen wat meer gelijk op. Er kwam wat leven in den R.C.H.-aanval, waar door ook de verdediging zich beter ging roe ren. Het gevolg daarvan bleef niet uit. De Rotterdamsche verdediging kreeg het druk ker en al spoedig bleek dat die van minder kracht was, dan die van R.C.H. Alleen de linkshalf, Andernach, maakte een zeer goeden indruk; hij was de rechter- wing van R.C.H. nog al eens de baas, echter niet zoo voldoende of na twintig minuten spelen kon Paape een goed geplaatst voor zetje geven, dat Hartendorp in de gelegenheid stelde om met een goed geplaatsten kopbal gelijk te maken (11). R.C.H. behield toen geruimen tijd de over hand, ondernam diverse gevaarlijke aanval len, uit één waarvan Kok, na eerst handig een tegenstander gepasseerd te hebben, profiteerde door met een diagonaal schot aan R.C.H. de leiding te geven (12). Deze voorsprong is feitelijk in het slot van de eerste helft niet meer in gevaar geweest, dank zij het uitstekend verdedigen van Krom c.s. In de tweede helft heeft Excelsior een anderen doelman opgesteld: zij begint direct weer met een heftig offensief, dat echter geen resultaat oplevert, dank zij de krachtige verdediging van R.C.H., die van geen wijken weet. R.C.H. krijgt ook nu weer geleidelijk de overhand en zet herhaaldelijk goede aan vallen op, waarbij dikwijls heel goed voetbal vertoond wordt. De nieuwe keeper krijgt di verse moeilijkheden op te lossen en slaagt daarin uitstekend. In de voorhoede wordt na een kwartier spelen ook een wijziging aan gebracht; de Bouter en Mansen verwisselen n.l. van plaats; het brengt echter geen ver betering. Krom en Prevost zijn overal waar gevaar dreigt en tenslotte is ook Kos er nog. Bovendien wordt het spel tekort gehouden door de Rotterdammers; daardoor dreigt er feitelijk geen gevaar voor R.C.H.'s voorsprong. De R. C. H.-voerhoede, goed gesteund door Ruis c.s.. brengt er heel wat meer van terecht, al blijven ook hier meer doelpunten uit. De elftallen waren: R.C.H.: Kos, Krom, Prevost, Hessels, Ruis, Prevost, Paape, Houkes, Horst, Kok, Hartendorp. Excelsior: Van Nugteren, Niehof, De Bouter, Maaskant, Mansen. Andernach, Smaal. Smaal, Hogesteeger, Agterberg, De Quant. H. R. C—Kinheim (0—2) Kinheim bewees in dezen wedstrijd, dat ze haar ouden vorm weer teruggevonden heeft door H.R.C. op eigen terrein te slaan. Kinheim telde één invaller voorf Ellen; de gebroeders Michel vormden nu den linker vleugel, terwijl W. Groene veld rechtsbin nen en W. Stals rechtshalf speelde. De achterhoede vormde weer een buitengewoon hecht trio, waarop de meest felle H.R.C.- aanvallen strandden, doch ook de halflinte was er goed in. De voorhoede had lang geen gemakkelijke taak tegen de forsch spelende H.R.C.achter hoede. Kinheim trapt tegen wind in af en zit direct voor het H.R.C.-doel. Goed spel van Michel Jr. en Raaijmakers bezorgen Kinheim twee goede kansen, welke beide naast worden geschoten Druijven in het Kinheimdoel laat dan weer eens een staaltje van zijn kunnen zien; hij stopt een hard schot van Beneker heel mooi. Het kopwerk van de Kinlieim-ploeg is verre superieur aan dat van H.R.C. Kinheim is geruimen tijd sterk in den aanval, doch weet dit vóór de rust niet in doelpunten uit te drukken. Rust 00. Na de rust krijgt Kinheim den wind in den rug'. Na twaalf minuten krijgt W. Groene- veld een goede pass van Michel Jr.; hij jaagt den bal onhoudbaar in het net (01). H.R.C. zet alles op alles om gelijk te ma ken, doch de Kinheim-achterhoede en half- linie zijn niet te passeeren. Tien minuten voor 't einde maakt Raaijmakers de over winning tot een voldongen feit als hij een keurige pass van Groeneveld in den hoek plaatst (02). Een laatste krachtsinspaning van H. R. C. volgt, waarbij Druijven nog enkele malen moet optreden en dan is het eindigen. De KennemersHelder (52) In een tamelijk lusteloozen wedstrijd hebben de Wij kers een flinke overwinning op Helder behaald en daarmede hun kleine kam pioenskans behouden, hoewel ze een punt achterstand op de leiders hebben. De eerste aanvallen zijn voor Helder, doch4- weldra kee- ren de kansen. Met een mooi schot via .den paal opent Groot de score (1—0), Helder zet er alles op om den gelijkmaker te forceeren; het gelukt inderdaad aan Bak. den stand op 1—1 te brengen. Zelfs neemt Helder een voorsprong als hun linksbuiten onhoudbaar inschiet (12). De Kennemers zien het gevaar in; het ge lukt Muller, nog vóór de rust den stand op gelijken voet te brengen. De Kennemers zijn na de rust wel sterker IHtllllllfflBHIIIflHIIIIflllllBlliniWlllllinilHailllBHHIIIIIinilliailllllHIHIItllllllltlllllllllllllllHlllllilHIIIIIBIIllinililBlllll!» A.D.0.-V.S.V. (2-0) Een tamelijk groot aantal toeschouwers was op het Zuidersportpark aanwezig om getuige te zijn van een door beide ploegen matig ge speelden wedstrijd. Aan het spel van V.S.V. was het best te zien, dat er voor haar aan dezen wedstrijd weinig meer gelegen was. De elftallen waren als volgt: A.D.O.: Koek, Weber, Chouffour. Vogel, Van Maaren, G. Tap. B. Tap, v. Soldt, W. Tap, De Korte, v. d. Brugge. V.S.V. Hillekamp, Sterk, Wolf Sr.. De Koning. De Wolf Jr.t Kraak, De Vries, Den Boer, Van der Griendt, Van Zutphen, Michel. Pas is het spel begonnen of de voorhoede van A.D.O. onderneemt eenige aanvallen op het doel der gasten. De schoten zijn echter te onzuiver gericht; ze gaan ver naast of over. Dan volgen ook eenige zeer tamme aanval len der voorhoede van V.S.V., waarbij het zeer slordige verdedigen der A.D.O.-verdedi- ging alzeer spoedig opvalt. De eerst tien minuten verloopen dan ook zonder dat er zich iets bijzonders voordoet. Wolf Jr. brengt dan wat leven in brouwerij handig weet hij een paar spelers te passee ren, maar op het uiterste nippertje weet nog juist Weber zijn schot uit het A.D.O.-doel te trappen. W. Tap zoekt het doel nog steeds veel te hoog; geregeld loopen de A.D.O.-aanvallen dan ook op niets uit. Toch neemt A.D.O. geheel onverwacht de leiding, als bij een aanval Den Boer, inplaats van op Michel terug te spelen, den bal voor de voeten van De Korte legt. die al heel ge makkelijk kan scoren (10). Het spelpeil begint zelfs bedenkelijk te dalen. Zoowel de spelers van A.D.O. als van V.S.V. knoeien er lustig op los. Vooral Den Boer treuzelt steeds zoo lang, tot dat hem de bal afhandig gemaakt wordt. Het eenige wat voor de rust nog te ver melden valt is een bijzonder hard schot van den spil van V.S.V., dat juist langs den ver keerden kant van den paal gaat. De tweede helft is al niet veel beter, dan de eerste. Ook nu weer valt er weinig systeem in het spel te bespeuren. z Toch doet zich een moment voor, dat nog al eenige beroering brengt. Bij een A.D.O.- aanval schiet B. Tap hard in; de bal heeft blijkbaar de doellijn overschreden. We zien een A.D.O.-speler B. Tap de hand drukken, zooals vaak het geval is, als iemand een goal maakt. De scheidsrechter heeft echter niets be merkt; Michel grabbelt den bal uit zijn doel en trapt dien naar zijn voorhoede. A.D.O. krijgt dan het tweede doelpunt. Van der Griendt speelt onnoodig hard terug, Michel wil den bal nog binnen houden om een corner te voorkomen. Dit gelukt hem ook, doch hij heeft den bal niet klemvast. Van Soldt loopt toe en deponeert den bal in het doel van V.S.V. (20). In de voorhoede van V.S.V. wil het nog steeds niet vlotten: Koek in het A.D.O.- doel heeft na de rust dan ook. met uit zondering van een in de laatste minuten door Sterk gelost schot, geen behoorlijken bal te verwerken gekregen. Het was een ware opluchting, toen scheids rechter De Lange voor de laatste maal zijn fluitsignaal gaf. geweest, doch de Helder-uitvallen zijn uiterst gevaarlijk. Groot geeft aan de thuis club een voorsprong (32). De Kennemers- voorhoede gelooft het dan wel; de Helder- doelman heeft dan ook niet de minste moeite om enkele verre schoten te verwerken. Biethouwer brengt na een snellen ren de Kennemers in veiligheid (42). Muller brengt nof vóór het eindsignaal den stand op 52. HillinenSchoten (11) In de eerste helft speelt Hillinen een te kort spel; dit kan tegen het solied backstel_ der Schotenaren geen succes hebben. Verschillen de spelers loopen naar hun vorm te zoeken en hoewel in den beginnen Hilinen domineert, komt de rust met blanken stand. Na de rust is het spelbeeld geheel anders. Beide partijen spelen een forsch, maar solied spel; beurtelings zijn de doelen in gevaar. De keeper van Schoten speelt een mooien wed strijd; tal van knallende schoten weet hij op zekere en rustige wijze uit zijn doel te houden; het doelpunt, dat door H. Scholten na een half uur wordt gescoord, was voor hem dan ook on houdbaar. Nauwelijks is weer afgetrapt, of tot aller verrassing loopt Schoten door alles heen; de Hillinen-keeper wordt eveneens gepasseerd, zoodat de stand weer gelijk is. Hoewel beide partijen hard zwoegen voor het winnende doelpunt, komt dit aan geen van. beide zijden. T. H. B.—L. D. W. S. (1—1) In een gelijk opgaanden strijd hebben de Boys en L.D.W.S. de punten samen gedeeld. Met een goed schot nam L.D.W.S. de leiding en even daarna maakten de Boys gelijk. Met gelijken stand brak de rust aan. Na rust een zelfde spel; om beurten zijn de partijen aanvallend, maar beide voorhoeden zagen geen kans meer om het net te vinden. Met dezen stand brak het einde aan van dezen sportlef gespeelden wedstrijd. Q. S. C.Beverwijk (05) Onder leiding van scheidsrechter Van Kleef begint de wedstrijd. De Wijkers trappen af en belagen direct het Q.S.C.-doel. Als Q.S.C. zich uit de omklemming los werkt, volgt een goede aanval, die wordt naast geschoten. De Wijkers komen weer terug; na eenige malen naast of overgeschoten te hebben weet Kuijer Sr. 01 te maken. De doorbraken van Q.S.C. zijn wel gevaarlik, doch verder dan tot een corner brengt zij hst niet. Direct daarop volgt een goede Wijker- aanval, die door Q.S.C. tot corner wordt ver werkt. Bakker schiet keihard op doel: de kee per werkt den bal in eigen doel (02). De gastheeren forceeren ook weer eens een corner, welke niets oplevert; de Wij kers vallen

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10