DE BILT Sproeien komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. DE NIJENRODEZAAK. DONDERDAG 8 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND.-RECHTBANK. Brandstichting aan het Z.-B. Spaarne? In den nacht van 15 op 16 December brak brand uit in het perceel Z.-B. Spasme 34. Als verdacht van brandstichting stond te recht een kostganger, die in dronkenschap het huis in vlam zou hebben gezet, door op verschillende plaatsen petroleum te spren kelen. Zoowel de inboedel (die gedeeltelijk van verdachte was) als het huis waren ver zekerd. Tegen zijn broer die ook daar inwo nend was (en naar werk ging) had hij ge roepen: „Kom eens terug om te zien hoe ik den boel In brand steek". Verd. herinnert zich hoegenaamd niets meer. De 80-jarige Aaltje, van wie de inboedel grootendeels is, krijgt een standje van den president omdat ze te laat als getuige is ver schenen. „Neem u me niet kwalijk meheer", vraagt ze vriendelijk, en even later dringt ze bij den president er op aan: „Luistert u nou eens goed. meheer....", waarop de president opmerkte dat hij wel goed luisterde, maar dat andersom wel wat te wenschen overliet. Even later moest de president dan ook weer met .„Aaltje, Aaltje nou eens goed op letten!" haar opmerkzaamheid trekken. De dochter van Aaltje getuigt nog dat haar moeder bang was, dat de verdachte het huis In brand stak. De oude vrouw was naar haar dochter ge- loopen die in de buurt woonde. Toen was er nog geen brand. De verdachte was zoo dronken dat hij la ter niet wist of de oude vrouw nog in huis was, waarop hij getracht heeft met een bijl binnen te komen. De vrouw bevond zich ech ter niet meer in huis. De officier achtte het feit bewezen en eischte 1 jaar met aftrek. Mr. B. W. Stomps, de verdediger zeide dat dit feit van brandstichting niet zoo ernstig was als wanneer het om de verzekeringssom te doen was geweest. Bovendien achtte hij de opzet tot brandstichting twijfelachtig, en geloofde eerder aan brand door schuld. Het wettig en overtuigend bewijs achtte hij ook twijfelachtig en zoo de rechtbank dit ook van meening was, vroeg hij vrijspraak. Inbraak aan de Kleverlaan. Twee liedjeszangers liepen op de Klever- ïaan, toen een „onbekende" hen aansprak en een halve inboedel te koop aanbood voor slechts f 10. De stoelen, de lamp en nog veel meen' werd op een wagen geladen en naar Haarlem gereden, waar het werd verkocht, de zes stoelen voor f 14. Zoo zeide de verdachte, en hij ontkende dat hij het huis door verbreking van een raam was binnen gedrongen. Het huis was onbewoond. Een getuige die een gedeelte heeft gekocht had gevraagd: „Hoe kom je eraan?" „Heb ik gekregenwas het ant woord. .Hen jij ook wel eens zoo gelukkig, om een heele inboedel te krijgen?", vroeg daar op de president aan den getuige. Het was bevreemdend, meende de Officier dat een liedjeszanger f 10 op zak had, en een der rechters had gevraagd waarom hij toch nog ging zingen. „Daar kan je toch niet van blijven leven", zei de verdachte toen. De verdediger zei dat sommigen, rijk waren geworden met liedjes zingen De officier eischte 1 jaar met aftrek, om dat- hij van het verhaal niets geloofde. Mr. L. G. van Dam zeide dat het delict van kleinen omvang was en vroeg (de mentie. Gestolen ten behoeve van zijn vader Een magazijn knecht in een autozaak te Haarlem heeft voorwerpen gestolen, om die ten behoeve van zijn half blinden vader te verkoopen. Zijn vroegere patroon was erg tevreden over den jongen, want hij werkte goed. De ver dachte had zeer veel berouw over zijn daad en zeide dat zooiets nooit meer zou gebeuren. Controle op de magazijnvoorwerpen was er niet, en dit vergemakkelijkte de misdaad. De officier, die de omstandigheden in aan merking nam, evenals de uiteindelijke goede bedoeling van den diefstal, vroeg 9 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht stelling van een ge nootschap tot zedelijke verbetering. Het re- classeeringsrapport was ook zeer gunstig. Mr. L. G. van Dam sloot zich bij het requi sitoir aan en vroeg onmiddellijke invrijheid stelling van verdachte, wat de rechtbank toe stond. BADHUIZEN „WITTE KRUIS". Het aantal genomen baden 'in de afgeloopen maand Februari was: Badhuis Koudenhorn 1026 mannen, 451 vrouwen, 110 baden werkloozen, totaal 1677. Badhuis Leidscheplein 1538 m., 826 vr., 738 schoolbaden, 124 werkl., totaal 3226. Badhuis Schotersingel: 2138 m., 1165 vr. 728 schoolb. 163 werkl., totaal4194. Badhuis Hofdijkplein: 1677 m., 798 vr., 1383 schoolb.. 197 werkl., totaal 4055. Badhuis Van Egmondstraat: 1773 m., 1105 vr., 1062 schoolb., 245 werkl: totaal 4185. BESMETTELIJKE ZIEKTE. Over de week van 25 Februari tot en met 3 Maart hebber, zich in Haarlem 23 gevallen van roodvonk voorgedaan. VOORBEURS TE AMSTERDAM. ONGUNSTIGE STEMMING. De stemming op de Amsterdamsche effec tenbeurs werd hedenmorgen ongunstig be ïnvloed door de koersdaling in Wallstreet, doch aan den anderen kant kreeg de markt eenigen steun door de voorstellen der Neder- landsche regeering voor conversie op groote schaal van de uitstaande staatsfondsen, wel ke hooger rente dan 4 pet. afwerpen. De koersen waren hedenmorgen dooreengeno- men dan ook maar weinig veranderd. Ko ninklijke echter noteerden ongeveer 1 pet. la ger, terwijl ook Philips eenigszins gedrukt was, in verband met de sterke vermindering van den uitvoer van radio artikelen en gloei lampen in Februari. Daarentegen waren Aku vast, daar de export van kunstzijdegaren is toegenomen. Rubber- en suikeraandeelen ondergingen maar weinig verandering. Ook Redjang waren prijshoudend. ESPERANTO. BELANGRIJKE CONFERENTIE TE WEENEN. Het gaat den esperantisten den laatsten tijd al zeer naar wensch. Het gaat met die taal wel zeer in stijgende lijn. Wij meldden reeds meermalen hoe de radio cursussen een steeds grooter aantal deelne mers trekken en hoe de „rondtrekkende" es- peranto-leeraressen en leeraren over de ge- heele wereld duizenden in deze hulptaal on derwijzen. Een gebeurtenis als thans echter aanstaande is. verdient wel een speciale ver melding en wij geven dan ook gaarne een volledige vertaling van wat het esperanto- orgaan „Heroldo de Esperanto" daarover schrijft: ,,De geestverwanten te Weenen hebben ijve rig gewerkt om iets tot stand te brengen, zoo als tot nu toe nog nimmer met zooveel steun van officiëele zijde geschiedde. Nog slechts enkele maanden en dan zal in de mooie Oos- tenrijksche hoofdstad een belangrijke inter nationale conferentie plaats hebben inzake invoering van Esperanto in de scholen en in de practijk. Die conferentie zal onder be scherming staan van den Oostenrijkschen president Wilhelm Miklas en onder eerevoor zitterschap van den Kanselier Dr. Engelbert Dollfuss. Het ministerie voor Handel en Ver keer stelde de benoodigde geldmiddelen voor de voorbereidende werkzaamheden ter be schikking. Ook in het eere-comité van de con ferentie komen namen van hooggeplaatste personen voor, waaronder Emil Frey, vice- Kanselier, oud-Kanselier Dr. Karl Buresch, minister van financiën; Dr. Kurt von Schuschnigg, minister van onderwijs, handels- raad Fritz Stockinger, minister van Handel en Verkeer; oud vice-Kanselier Richard Schmitz, minister voor sociale zaken; baron Odo Neustadter-Stürmer, staatssecretaris voor werkverschaffing en vreemdelingenver keer; ex-kanselier Karl Vaugoin, voorzitter van de Oostenrijksche spoorwegen. Al deze hoogwaardigheidsbekleders zijn geen parade-poppen voor de „uiterlijke ver siering" van de conferentie, doch grootendeels toonden zij aan deze zaak reeds hun sym pathie met woorden en daden. Behoeven wij nog in herinnering te brengen bijvoorbeeld de plechtige officieele ontvangst van de leiders der Esperantobeweging bij den president Dr. W. Miklas ter gelegenheid van het voorcongres in Weenen voor het universeele congres in Boedapest? Toen richtte de president tot alle genoodigde geestverwanten vriendelijke woor den Een speciale vriend van Esperanto is de minister voor Handel en Verkeer Fritz Stockinger, die in Januari van dit jaar in Stockholm was ter gelegenheid van de ope ning van een mode-tentoonstelling en die zich toen (volgens de Zweedsche pers) als volgt over Esperanto uitliet: „Ik steun Esperanto te allen tijde, overal en op elke wijze. Ik tracht te bevorderen dat het onderwezen wordt in de scholen en wel speciaal in de handelsscholen, want de tegen woordige generatie heeft tijd noch geld, om vele talen te leeren. En verder zie ik in Es peranto een prachtig middel om den vrede tusschen de volkeren te bevorderen. Daarom riepen wij te Weenen een internationale con ferentie bijeen, die met de Pinksterdagen het onderwerp zullen behandelen „Esperanto in de school, en in Handel en Verkeer". Wij ver wachten veel nut van die conferentie. Zendt dus beslist uw vertegenwoordigers daarheen". En de minister van onderwijs Dr. Kurt von Schuschnigg sprak op 19 Januari aldus: „Es peranto kan voor onze jeugd een goed or der- wijsmiddel zijn, dat zal medewerken om de noodzakelijke bruggen te construeeren ter be vordering van het wederzijdsch begrijpen en den wensch naar vrede tusschen de volkeren". Tot zoover dit Esperanto-orgaan. Wij kunnen hieraan nog toevoegen dat de conferentie gehouden zal worden in het par lementsgebouw, dat door den kanselier tot nu toe slechts tweemaal voor plechtigheden werd afgestaan. Aan de Poolsche en Duitsche regee ringen werden faciliteiten verzocht ten be hoeve van deelnemers uit die landen en groo te stoomvaartmaatschappijen als de Cunard lijn, Red Star line. White Star Line en Nord- deutscher Lloyd zullen de propaganda voor de conferentie bevorderen. Een groot aantal sprekers heeft zich reeds aangemeld om de verschillende onderwerpen te behandelen. ROODE KRUIS TRANSPORTCOLONNE. Dinsdagavond hield de Roode Kruis Trans port Colonne voor Haarlem en omstreken haar jaarvergadering in Hotel Lion d'Or. Uit de uitgebrachte verslagen blijkt, dat het le dental weder gestegen is en thans 162 dames en heeren bedraagt. Gedurende het afgeloo pen jaar kon aan 5 dames en 12 heeren het diploma, en Roode Kruis-insigne als helper resp. helpster worden uitgereikt. Bij het in 1933 gehouden examen voor lid van den On gevallen dienst slaagden 3 dames en 7 heeren. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Nel en Ph. P. Romeyn, werden met bijna al ge mee ne sternen herkozen. Aan allen, die de Transport Colonne steun den met donaties of anderszins werd dank gebracht, ook aan de beide doctoren. Mej. Nelly G. Faber en den heer H. Veen, die de leiding hebben van de dames- en heeren cursussen. Speciaal werd gememoreerd de goede samenwerking met de leden der zuster verenigingen en de zeer gewaardeerde me dewerking van het Politiecorps bij straaton gevallen. De vergadering werd bijgewoond door Dr. A. A. G. Land, secretaris der afdeeling Haar lem van het Roode Kruis. De Hofstede OUD-BUSSEM bereidt het voedsel voor Uw zuigeling volgens het recept van Uw medicus. Filiaal te BLOEMENDAAL: Verbindingsweg 59 Telef. 22754 (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 763.8 m.m. te Dij on. Laagste barometerstand 7.35.7 m.m. te Nordejan. en voorspelt: Matigen tot zwakken, later wellicht weer toenemenden Zuid-Westelijke tot Zuidelij ken wind. Tijdelijk opklarend. Aanvankelijk weinig of geen regen. Lichte vorst des nachts, overdag iets zachter. Uit het Buitenland WELLICHT EEN1GE NACHTVORST. De depressie over Scandinavië trekt lang zaam Oostwaarts en op het vaste land stijgt de barometer overal, terwijl in Ierland en de Golf van Biscaye de barometer daalt zonder dat er veel van een diepe depressie blijkt. In Scandinavië ls de vorst vooral in het midden tot streng toegenomen. Ook an Midden-Frankrijk kwam weer toit 5 graden vorst door. Elders op het vaste land is de temperatuur tot dicht bij het vriespunt ge- diaaflds, terwijl de koude in de bovenlucht een flinke verwarming overdag zal beletten. Alleen aan de Duitsche Oostzeekust waalt het nog krachtig. In Frankrijk is het bijna overal windstil en vooral in het Oosten mistig. In Ierland begint regen te vallen, in Oost-Du itschland valt sneeuw. Bij krimpen- den wind kan na een kouden nacht geleide lijk temperatuurstijging worden verwacht. Barometer Vorige stand 753 m-M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. Thermometer Haarlem, 8 Maart 1934. Hoogste gisteren 46 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden 45 F. De zitting duurt voort.) BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Maart. Ondertrouwd: 7 Maart: T. N. Esser en R. Löhl, C. v. Bakel en M. A. Dingenouts, C. H. Erbrink en H. J. Weber, W. Huisman en C. Boesveld, E P. de Jonge en M. Schell, M. v. Soelen en M. C. Dirks, P. C. Tazelaar en C. Schokker, J. D. v. Eijkelen en G. Bestenbreur. A. Kosters en A. v. Rijswijk, C. Strous en M. C. M. v. d. Molen. M. Keizer en C de Vries, A. Bei der en M. Bittorf, J. H. Hijmans en J. M. Citroen, W. H. v. Looij en E. W. Wilhelm, D. M. Zorn en M. Niehaus. Getrouwd: 7 Maart: H. C. v. Gooi en E. A. Wachter, C. A. Harfst en G. Antonisse, J. Velt- kamp en W. T. Paters, G. W. H. Schoute en S. M. Leeflang, G. Pothuizen en A. J. Kieft, C. H. W. Pierik en M. E. Westerburger, F. W. Keijzer en E Braad, A. Hartendorf en T. A. Richters. Bevallen: 5 Maart: M. M. Rooslootv. Mus- scher, z., 6 Maart: M. Woudenbergv. Tienen, d., B. J. BrinkhuizenSmit, d., D. Arinkv. d. Kommer, z., J. A. Hoffschlagv. d. Wort, d., W. ScheepersReijn, M. H. Zandvliet— Buijs, z., 7 Maart: C. Cörvers- -Kaagman, d. Overleden: 6 Maart: R. Hoogkamp, 45 j., Hazepaterslaan. 7 Maart: J. v. DaalenVeen- hof, 87 j., Schotersingel. DiFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.577.57 3/4. Berlijn 58.91 58.96. Parijs 9.78—9.78 1/2. Brussel 34.60— 34.64. Zürich 48.01 1/2—48.041/2. Rome 12.67—12.71 New York 1.48 1/2—1.49. DE MOORD OP DR. ARLOSOROFF JAFFA, 8 Maart (Reuter). Na een voor- loopig onderzoek zijn thans drie leden van de revisionistische partij, Stawsky, Rosenblatt en Meier beschuldigd van medeplichtigheid aan den moord op dr. Chain Arlosoroff. Zooals men zich zal herinneren werd Arlo soroff in Juni van het vorig jaar in koelen bloede bij Tel Aviv vermoord. ELFDE DAG. Wederom zit Onnes van Nijenrode in de verdachtenbank. Als te ruim 10 uur de recht bank binnenkomt om haar elfden zittingsdag te wijden aan de oplossing van de raadselen rond het kasteel aan de Vecht. Allereerst brengt de president de recher- chelijsten van de Utrechtsche recherche ter sprake. Hierop waren aangegeven de voor werpen, welke door de verhuizers zijn meege nomen. Koning heeft n.l. verklaard in het vooronderzoek, dat hij die lijsten bij Onnes heeft gezien. Onnes daaarentegen houdt vol die lijsten nooit in zijn bezit te hebben gehad. De verdediger Mr. Muller Massis wijst er op. dat Koning's verklaringen over deze zaak aanmerkelijk afwijken van zijn vorige me- dedeelingen op dit punt. „Getuige kan er wel weer wat bij fanta- seeren," merkt pleiter op. „U moet me niet gaan beleedigen, meneer Muller Massis. Dan zal ik u ook beleedigen Mr. Muller Massis: „Oh, dat mag u ge rust doen. Voor beleedigingen van uw kant ben ik niet vatbaar." Verdachte Onnes brengt dan weer de eerste chantagepoging van Koning ter sprake ge durende een gesprek in Hotel Terminus te Utrecht. Onnes had er toen op gewezen dat de zaak tegenover de verzekering ver van zuiver was. „Ik begrijp uw scrupules tegenover de ver zekeringen niet," had Koning toen o.a. ge antwoord. De president vraagt eenige bijzonderheden en ten slotte roept Onnes uit: „Meneer de president, U neemt me straks nog kwalijk, als ik niet meer weet, welk koekje ik bij de thee heb gegeten." Het getuigenverhoor wordt dan voortge zet. Enkele employe's van verzekeringsmaat schappijen en van het expertise-bureau leg gen formeele verklaringen af. Een van hen verklaart, dat er nog al eens een achterstand was bij het betalen der premies, en dat men dikwijls moeite had om betaling te krijgen- Getuige verklaart, dat er bij de verzame ling Goudstikker mooie en kostbare stuk ken waren. Officier tot verdachte: „Hoe verklaart u, dat u er niets van aan Goudstikker hebt ge zegd? Hebt u de beeldjes vervangen?" Verdachte: „Ik vond het een vervelende geschiedenis, maar ik zou het zeer zeker heb ben verteld. De beeldjes waren niet te vervan gen. Later zijn ze gerestaureerd en samen in Engeland getaxeerd op 190 pond." Uit een mededeeling van mr. Kappeyne blijkt, dat de beeldjes eigendom van Onnes waren. Verdachte deelt nog mede, dat hij zijn kost baar porselein heeft verzekerd voor een be drag dat slechts 10 pet. hooger is dan de in koopsprijs. Twee derde van het verzekerde porselein moest in kasten worden bewaard. De verdachte merkt nog op, dat hij inder daad opdracht had gegeven om een slotje op de vitrines te maken, doch dat was steeds niet gebeurd, omdat dergelijke salonslotjes zoo moeilijk te krijgen waren. (De zitting duurt voort.) DE GELDSCHIETERSWET. In openbare zitting van Ged. Staten van Noord-Holland werd Woensdagmiddag behan deld het adres van het bestuur der Neder- landsche Vereeniging „Burgerbelangen", ge vestigd te Haarlem, tegen het besluit van B. en W. van Velsen tot iintrekking van de toe lating der onderafdeeling van de Credietver- eeniging „Burgerbelangen" tot het houden van een geldschietbank in de voorkamer van het perceel Trompstraat 49, te IJmuiden. Voor de gemeente Velsen trad op de heer W. van Doorn, verificateur der gemeente- financiën aldaar; de bank was vertegenwoor digd door den heer L. van der Moolen. B. en W. van Velsen grondden hun weige ring op de feiten: dat de bank niet te Velsen was gevestigd, maar te Haarlem en dus de kantoorhoudster te Velsen niet bevoegd was, leeningen te sluiten en slechts incasseerster was. Een register werd bovendien te Velsen niet gehouden. De heer Van der Moolen gaf toe, namens het bestuur van de bank, dat ten opzichte van dit laatste inderdaad van een administra tief verzuim kan gesproken worden, maar dit verzuim was ter goeder trouw begaan. Er is wèl ingeschreven, maar in het register van de Bank te Haarlem. Spr. was overigens verwonderd, dat B. en W. de Bank geen waarschuwing hebben gezon den. De heer Van Doorn zette bovengenoemd standpunt van B. en W. van Velsen nader uiteen. B. en W. hebben niet gewaarschuwd, omdat er geen geldschietersbank „Burgerbe lang" was; deze was te Haarlem. De in richting te Velser, hield nu eenmaal geen register en bewaarde ?een akten. Zij was niets dan een incassokantoor. De voorzitter vestigde er nog de aandacht op, dat de wet het houden van een register uitdrukkelijk voorschrijft. Gedeputeerde Staten zullen nader beslissen. OPLEIDING VAN .IOODSCHE VLUCHTELINGEN. De Kar sten Centrummijn te Beuthen in Opper-Silezië, waar door een instorting elf mijn werkers van de buitenwereld toerden afgesloten. Totnogtoe heeft men slechts een der arbeiders levend naar, boven kunnen halen. EEN KOLONIE IN DE WIERINGERMEER. Onze regeering heeft aan het Joodsche Vluchtelingencomité te Amsterdam, volgens de Tel. voor den tijd van twee jaar een stuk grand in den Wieringermeerpolder van c-irca 65 HA. verhuurd, teneinde daar een kolonie vootr jonge Joodsche vluchtelingen te stichten. De bedoeling is dat deze Joodsche kolonisten daarbij onder deskundige leiding zullen worden opgeleid in het land- en tuinbouwbedrijf, terwijl hun daarbij tevens venschollende ambachten zullen worden ge leerd,. Men is van plan later de opgeleidde kolo nisten in de gelegenheid te stellen naar Palestina te emigre eren of naar andere lan den die daarvoor in aanmerking komen. Be halve den grond zal de regeerLrug ook ba rakken ter 'beschikking stellen, waar de kolonisten zullen worden ondergebracht. Is het blad wel ingelicht, dan zou de regeering voor een blijvende kolonisatie der Joodsche vluchtelingen bezwaren hebben geopperd. Tegen een tijdelijke vestiging ter opleiding in de landbouwvakken met het vooruitzicht dat de kolonisten later elders heen zouden trekken, had men geen bezwaar. De onderhandelingen voor het Joodsche comité zijn voornamelijk gevoerd door mr. G. van den Bergh, het oud-Tweede Kamer lid te Amsterdam, terwijl tot de technische leiding een Duitscher, de heer Ltïbinsky het hoofdaandeel Zou dragen. INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. LOTERIJ VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. Nu de trekkingsdatum nadert van de loterij, welker opbrengst ten goede komt aan het On dersteuningsfonds voor behoeftige musici (Stichting van den Nederlandschen Toonkun- stenaarsbond, gevestigd te 's-Gravenhage, J. P. Coenstraat 22, Tel. 773522), gevoelen wij ons verplicht nog eenmaal de medewerking van de Pers in te roepen, teneinde onzen dank te be tuigen aan allen, die hebben geholpen tot het bereiken van ons goede doel. Dank brengen wij in de eerste plaats aan de zeer velen, die loten kochten; maar ook aan hen die zich vrij willig met den verkoop van loten belastten. Grooten dank zijn wij voorts verschuldigd aan de Pers, aan de Radio-omroepvereenigingen, voor de zeer welwillende wijze waarop zij heb ben medegewerkt tot het geven van publici teit. Aan deze van vele zijden ondervonden har telijke medewerking is het te danken, dat onze loterij geslaagd is, zoodat wij met ons goede werk kunnen voortgaan. Dit is ons een reden van groote vreugde, want de nood onder de musici is groot en wijd verbreid; steun is daar door hard noodig. De toevloed van loten-bestellingen is vooral in de laatste dagen zoo groot geweest, dat het ons niet mogelijk blijkt er voor te zorgen, dat alle bestelde loten voor den datum van 9 Maart, die aanvankelijk voor de trekking was bepaald, in het bezit van de rechthebbenden komen. Wij zien ons daardoor genoodzaakt de trekking een drietal dagen te verschuiven; deze is nu vastgesteld op Maandag 12 Maart a.s. des middags 2 uur; zij zal ten overstaan van den Weled. Gestr. heer A. C. v. Mourik Broekman, notaris alhier, worden gehouden in „The Corner", Anna Paulownastraat 70 C. Nog een beperkt aantal loten is beschikbaar. Wie dus nog voor 50 cent een goed doel wil steunen en tevens een kans wil hebben op een der 1800 mooie prijzen, bestelle spoedig aan bovenstaand adres of door storting op post rekening 40819 van P. Blankwaard. Alle maat regelen zijn genomen om orders, die uiterlijk 12 Maart per eerste post in ons bezit komen, nog te kunnen uitvoeren. HET BESTUUR VAN HET ONDER STEUNINGSFONDS VOOR BEHOEFTIGE MUSICI. DE LIGHALUITVOERING. Door B. en W. van Haarlem, Heemstede en Bloemendaa! is toestemming verleend om met inteekenlijsten te werken teneinde de op brengst der Lighaluitvoering zoo groot moge lijk te maken. Er zijn echter enkele wijken, die nog niet worden afgewerkt. Dringend doe ik daarom een beroep op allen, die over eenigen vrijen tijd beschikken, om te helpen deze wij ken af te werken. De tuberculose-bestrijding werkt succesvol, het sterftecijfer aan tuberculose daalt steeds, doch er moet in dezen tijd dubbel worden op gepast dat de animo niet verslapt en het be haalde succes niet verloren gaat. Er loopen thans zooveel jongelui rond, die dolgaarne willen werken, doch die helaas geen arbeid kunnen vinden. Hier ligt nu voor hen een mooie arbeid te wachten, al is het dan ar beid zonder geldelijke belooning. Het feit wer- zaam te zijn geweest in het belang der lijdende menschheid, schenkt toch zeker ook een mooie belooning. Degenen, die hun medewerking willen verleenen, kunnen een wijk afhalen aan het Consultatie-bureau, Ged. O. Gracht 41, A. J. MEIJERINK, Cruquisstraat 10. EINDE VAN CHRONISCHE VERKOUDHEID. Spoedige verlichting door Karsote Inhalatie-middel. „Zes jaar lang had ik eiken winter hoofd- verkoudheden. Het begon met neus-verkoud- heid. Mijn hoofd werd verstopt, ik had tra nende oogen en suizingen in de ooren, steeds weer vastzittend slijm achter in neus en keel, terwijl vaak mijn maag er door van streek raakte. Ik probeerde allerlei middelen, maar zonder gevolg. Vorig jaar probeerde ik eens Karsote en dit heeft alles gedaan, wat die andere middelen niet konden. Het heeft hoofd pijnen en oorsuizingen verdreven en alle slijm uit neus, keel en borst is verdwenen." T. F. W., te N. Sprenkelt slechts wat Kar sote op Uw zakdoek en adem dit goed in. De frissche, anti septische damp van Karsote vult Uw ademhalings-orga- nen met een atmosfeer,, waarin bacteriën van ver koudheid onmogelijk kunnen bestaan. Spoedig zal het vastzittend slijm achter uit de keel loskomen, oorsuizin gen houden op, het pijnlijke ademhalen wordt verzacht. Karsote is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 per flacon (zakformaat) en 1.35 per flacon (2 x de kleine maat). Omzetbelasting inbegrepen. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: DONDERDAG 8 MAART N.V. Maatschappij „De Toekomst". Jaar lij ksche algemeene vergadering voor Aan deelhouders. Hotel de Leeuwerik. Kruis straat 30. 8 uur. Kleine Houtweg 133: Jaarvergadering voor Kinderbewaarplaatsen en voor Onderwijs en Kinderverzorging te Haarlem. 4 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare man". 8.15 uur. Cinema Palace: „Victor und Victoria". Op het tooneel: The Overburry's, Musical Truck Dancers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De Jantjes" (gepro longeerd) Op het tooneel: Damhofer „Weisse Rössl", Truppe Tiroler-ensemble, 7 en 9.15 u. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op dags. Toegang vrij. werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan- Bennebroek: Raadsvergadering. 8 u. Zandvoort: Raadsvergadering. 7.30 u. VRIJDAG 9 MAART StadsschouwburgVer. Rotterd. Hofstad- Tooneel: Boefje. 8- uur. Schouwburg Jansweg: Openbare vergade ring N. S. B. Spreker de heer Koster, uit Geldermalsen. 8.15 uur. Bioscopen, nieuw programma.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2