De Mensa der Utrechtsche Studenten. - Bezichtiging van den nieuwen Dieseltrein. Verkeerd begrepen De Duitsche Rijksminister Rudolf Hess, de plaatsvervanger van Adolf Hitler, heeft de bekende Zugspizvlucht met zijn vliegtuig gewonnen met een gemiddelde snelheid van 189 K.M. per uur. De Mensa, door de faculteiten van het Utrechtsch Stu dentencorps en met medewerking van het Utrechtsch Universiteitsfonds georganiseerd, Is Maandag in de nieuwe trappenhal van het Universiteitsgebouw te Utrecht ge opend. Een proefje op den openingsdag. Mussolini tijdens een wandelrit, zooals hij ze thans in het voorjaar dikwijls in de omgeving van Rome maakt. Groot en klein wil met den Dieseltrein. Twee journalisten, die met een aantal collega's Maandag een bezoek brachten aan de fabriek van Werkspoor te Zuilen ter bezichtiging van den nieuwen Dieseltrein, stappen in, om een korten proefrit mee te maken. Een aardige groep op de watersporttentoonstelling, die in de Funkhallen aan den Kaiserdamm te Berlijn geopend is. De Hertog van Connaught, oom van Een aantal journalisten bracht Maandag een bezoek aan de fabriek van Werkspoor te den Engelschen Koning, vertoeft te Zuilen, ter bezichtiging van den nieuwen Dieseltrein, waarna een korte proefrit werd Monte Carlo ter bijwoning van de gemaakt, internationale tenniswedstrijden. De werkzaamheden voor den bouw van de Rijnbrug te Arnhem vorderen gestadig. Een overzicht van den bovenbouw, gezien vanaf de Zuidelijke zijde. FEUILLETON door RUBY M. AYRES. Vertaling van J. G. H. v. d. Bovenkamp Jr. 5) Ik daoht aan den inhoud van mijn Nell Gdwyn lessenaar en slaakte een zucht. Maar dan nam ik het velletje papier uit Smith's handen. Het was maar een klein stukje papier waarop in een vrouwenhand een paar regels geschreven waren. Het papier was smoezelig en vuil en het scheen mij toe, dat er tranen op ge va Den waren. Ik las: En als mijn ziel. eens frisch en mooi Verdorde door gebrek aan liefde En door een ijslaag werd omhuld, Mijn God aan wie de schuld? Zij had dus geweten, wat men van haar zegde had maar al te duidelijk gevoeld hoe de groote teleurstelling, die zij in haar leven had ondervonden, haar bitter en grim- m'g had gemaakt Ik dacht aan die kleine blanke hand. met den blauwen ring. zooals die op dien bewus- ten dag in den stevigen greep van Smith had gelegen en ik scheen plotseling te begrijpen, waarom hij niet trouwen kon met dat meisje van de boot. Zonder een woord te zeggen, gaf ik hem bet velletje papier terug. HOOFDSTUK H. De saaie man. Ik was bezig rozen te planten in mijn kleine voortuintje toen ik haar voor het eerst van zoo dichtbij zag. dat ik duidelijk kon zien, hoe buitengewoon aantrekkelijk zij was. Bundie. mijn huishoudster had mij al ver teld, dat „men haar knap noemde", maar dat zij niet hield van een poppengezichtje, waar geen hersens in zaten Een uitdruk king die verre van correct was. maar die mij toch duidelijk deed begrijpen, wat zij bedoelde. Er was eens een episode geweest in het leven van Bundle met betrekking tot een politieagent en naderhand heeft zij al tijd verklaard, dat zij eigenlijk van het eerste oogenblik af een hekel had gehad aan dien man die de voorkeur gegeven had aan een poppengezicht Het verwonderde mij dan ook in het ge heel niet, dat zij weigerde de bewoonster van PixJieland. het huis naast het mijne knap te noemen want de dame in kwestie had inderdaad een even aantrekke lijk gelaat als men dat wel eens aantreft bij heel mooi afgewerkte wassen poppen. Het gezegde, dat. als men naar Rome gaat men ook moet doen als de Romeinen, is inderdaad waar want nu ik eenmal naar de Laan gekomen was deed ik wat alle Laan bewoners deden namelijk buitengewoon vee] belang stellen in mijn buren. Aangezien mijn eentonig vrijgezellenleven maar heel weinig diingen had, die mijn be langstelling lang gaande konden houden, was ik eigenlijk wel genoodzaakt veel belang te stellen in mijn buren. Wilde ik iets te doen hebben en dat zal dan ook wel de reden geweest zijn. waarom ik mij oprichtte uit mijQ, gebogen houding toen Miss Fixieland zooals ik haar altijd genoemd had. mt haar huis te voorschijn kwam loopen vooraf gegaan door een weerspannige, zwarte ter rier, die er niets voor scheen te voelen om zich te laten vangen door zijn meesteres. Het beest schoot namelijk door den voor tuin en het openstaande hek de straat op, rende in mijn richting, rende door het hekje naar binnen, schoot tusschen mijn beenen door en bleef achter mijn pas ge plante rozenstruiken, met uit den bek han gende roode trillende tong vol aandacht staan kijken naar zijn meesteres, die de achtervolging allerminst had opgegeven. Ademloos bereikte zij mijn tuintje. ..Och, wat spijt me dat", zeide zij ver ontschuldigend. „Het is een verschrikkelijk beest. Als hij maar even een kans ziet om weg te loopen dan doet hij het ook. Heeft u er bezwaar tegen als ik uw tuin binnen kom om hem te pakken". Daartegen had ik heelemaal geen bezwaar en dat- vertelde ik haar dan ook. na een be- wonderenden blik te hebben geworpen op haar aantrekkelijk gezichtje. Zij deed inderdaad wel iets denken aan een pop. zooals Bundie gezegd had, maar ik heb in mijn leven wel eens poppen gezien, die een heel leuk gezichtje hadden. En zoo gesohiedde het dat zij mijn tuintje binnentrad ik merkte op, wat een heer lijke kleine voetjes zij had en met ver eende krachten gelukte het ons den weer- spannigen terrier te vangen. Daarna ontmoetten Miss Pixieland. die eigenlijk Muriel Stafford heette en ik elkaar vrij dikwijls. Ik ontmoette haar doorgaans als ik mijn ochtendwandeling ging maken en soms als ik ln mijn tudn aan het werk was kwam zij over den muur kijken om met mij te praten. Het is verwonderlijk hoe snel menschen elkaar kunnen leeren kennen, als de om standigheden een beetje meewerken, en voordat er een week verstreken was, was ik geheel op de hoogte van alle voorname ge beurtenissen in het leven van Miss Fixie land. Zij was een wees en woonde bij een oude dame in een „soort tante" en haar zoon een .soort neef", zooals zij het uitdrukte. Zij haatte de Laan, zij haatte het leven, dat- zij gedwongen was te leven, en zonder dat zij het mij vertelde, wist ik met vrij groote zekerheid, dat- zij den ..soort neef' al even hard haatte als de rest. ..Het is de saaiste man, die men zich maar voor ikan stellen", vertelde Miss Pixieland mij eens in een heel vertrouwelijke bui ..Misschien werkt de jongeman wel zoo hard, dat hij geen gedachten meer heeft voor den meer vroolijken kant van het leven", antwoordde ik en ik moet eerlijK be kennen. dat mijn antwoord niet heel erg intelligent was. „Nu. daarin kunt u wel eens gelijk heb ben". antwoordde zij. „Hij stelt alleen maar belang in zijn werk. -En als al zijn moeite beloond zou worden dan zou hij beslist nog eens msllionair moeten worden". „Misschien werkt hij wel zoo hard om dat hij een zeker doel bereiken wil", ant- woorde ik met een bepaalde bedoeling, ter wijl ik haar veelbeieekenend aankeek. Zij bleef mij eerst aankijken, maar dan wendde zij haar oogen af en staarde eenigen tijd peinzend voor zich uit. „Dat is heel goed mogelijk", antwoordde zij eindelijk. „Maar het- is wel vreemd ik heb in Jack nooit een man kunnen zien waarvan een vrouw zou kunnen houden". „Er zijn sommige vrouwen die van iederen soort man kunnen houden", merkte ik heel wijsgeerig op. Wij stonden met elkaar te praten over het hekje, dat onze voortuinen van elkaar scheidde. „Ik heb nooit kunnen begrijpen", ging zy een oogenblik later voort, „waarom vader Jack als mijn voogd heeft aangesteld. Hij heeft kunnen weten, dat ik dat ik niets voor Jack voelde". „U moet weten", ging zij een oogenblik later voort, „dat hij als deelgenoot was op genomen in de zaak van vader en nu be handelt hij alles heelemaal alleen. Het is een zaak waarin heel veel verdiend wordt maar ik zal mijn geld pas krijgen als Ik vijf en twintig ben geweest. Nog twee lange ellendige jaren dus. „Ja, maar de tijd vliegt", antwoordde ik haar terwijl ik even moest denken aan een vrouw, die heel veel voor mij be'teekend had. „Voordat u er erg ln hebt zult u al vijf en dertig zijn". „Jack is nu al vijf en dertig", zeide zij. „Vindt u dat niet erg oud. Hij is meer dan tien jaar ouder dan lk". „Ik ben zeven en dertig", antwoordde lk haar. „Öh!" Zij keek mij verbaasd aan. „Dat zou ik niet gezegd hebben", Det zij er aan op volgen. Ik moest even glimlachen over dat com plimentje, maar antwoordde dan: „Nu ik voel mij al een echte veertiger hoor". „Jack komt morgen", vertelde zij mij zon der eenige inleiding. „Oh, juist om de week-end hier door te brengen zeker?" ..Ja". Zonder iets te zeggen sloeg ik «en spijker ln het hek. waarlangs ik mijn rozen wilde laten klimmen. „Als hij hier is zal lk niét in staat zijn om zoo nu en dan eens met u te komen praten", ging zij voort. „Oh neen?" riep ik uit. „Neen, Jack wil altijd hebben, dat ik den heel en tijd bij hem ben. als hij hier L>' „Waarin hij gelijk heeft", mompelde ik en sloeg weer een spijker in het hek. .(Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9