Bronchitis VICKS Van Houten r* M 3 -e&f; VRIJDAG 16 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 SPORT EN SPEL. VOETBAL. R. C. H.—HAARLEM. De elftallen zullen als volgt tegenover el kaar staan: R. C. H.: Kos. Krom. Prevost, Sr. Hessels, Ruls, Prevost Jr. Paape. Haukes, Ruygrok, Kok, Hartendorp. Haarlem Van Polanen ,Smit, De la Mar Jr., De Winter, Iseger, Vreeken. Kammeijer, De la Mar Sr. Huysmans, Van den Berg, Voogd. DE TRAINING DER NED. ELFTAL SPELERS. Zooals gewoonlijk hebben de spelers van het Nederlandsch elftal Donderdagavond op het V.U.C.-veld geoefend. De heer Lotsy ïxeeft ze (aldus lezen we in de Tel.) na af loop toegesproken. ,,Tot het onbegrensd aantal problemen", aldus de heer Lotsy, „waarvoor de Tech nische Commissie zich telkens geplaatst ziet, behoort in niet geringe mate het opvoeren tot, doch vooral ook het behouden van den topvorm, van alle spelers afzonderlijk. Na het prachtige spel van Zondag j.l. tegen de Beigen zal menigeen er van overtuigd zijn geweest, dat hier een sterk Nederlandsch elftal in topvorm speelde, doch even over tuigd mag men er van zijn. dat de Ieren, hun gewoonte getrouw, hun allerbesten vorm voor het Continent bewaren. Immers nog nimmer werden zij op het vasteland ge slagen". En in de „Sportkr." heeft de heer Lotsy o.a het voigende geschreven: „En nuIerland! Dat moet het groote doel zijn, waarop wij aanstevenen. Laat ons In hemelsnaam heel gauw die 93 vergeten laten wij vooral niet het zeer zwakke spel der Belgische halfbacks vergeten, laten wij evenmin vergeten, dat onze kranige kerels tót iets goeds in staat zijn. m.a.w. laat ons niet overmoedig worden, maar het volste vertrouwen houden in onze eigen kracht! Ons elftal heeft de training alweer hervat, rustig en kalm; onze jongens zijn fel. de trainer Glendenning en zijn assistent Karei Kaufman blaken van werklust, de T.C. en K.C hebben een 93-injectie gekregen, kortom alles wordt, zoover in ons vermogen ligt, ge daan om de kans op een overwinning op Ierland zoo groot mogelijk te maken. En als dan straks op 8 April onze jongens onder de tonen van ons volkslied het veld be treden, laat ons publiek zich dan „één" voelen met die kerels, die voor de eer van ons dierbaar vaderland de hoogste voetbail- eer trachten te verwerven. Laat den gloed van uw enthousiasme hen verwarmen. Laten dien dag geen Bakhuys, geen Vente, geen Van Heel, noch Van Run tegen de Ieren op tornen. neen, laten wij voelen, dat dien dag ons Nederland voor zijn voetbaleer strijdt". ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Voor morgen zijn de volgende ontmoetin gen vastgesteld: Afdeeling A: Geen wedstrijden. Afdeeling B: IJ. F. C. 2—Z. S. V. SIZO—Kennemerland 2 Afdeeling C: IJ. F. C. 3Kennemerland 4 Kennemerland 5V. J. B. SIZO 3—SIZO 2 IJ. F. C. 2. dat theoretisch nog een kleine kans op het kampioenschap maakt, lijkt ons sterker dan Z.S.V. dat den laatsten tijd geen wedstrijd meer schijnt te kunnen winnen. SIZO, dat wij het sterkste elftal uit deze afdeeling achten en o.i. vrij zeker het kam pioenschap behaalt, zal zich door Kenne merland 2 wel geen punten afhandig laten maken. Wij verwachten een klinkende over winning voor de thuisclub. Deze wedstrijd wordt voorafgegaan door de ontmoeting SIZO 3SIZO 2. In derge lijke matches, waar de elftallen van dezelfde vereeniging elkaar de eer betwisten, gaat het vaak geestdriftig toe. In de eerste ont moeting won het derde elftal, nu zal het tweede wel op revanche belust zijn. Kennemerland 4 en 5 gaan o.i. nederlagen tegemoet tegen IJ.F.C. 3, resp. V.J.B. KORFBAL DE KORFBALSPORT IN KENNEMERLAND. 1) Men schrijft ons: De korfbalsport in Haarlem en Omstreken mag zich momenteel verheugen in een ge- stadigen bloei. Hield de kwaliteit gelijken tred met de kwantiteit, dan zouden wij heelemaal tevreden kunnen zijn. Maar al is dat nu nog niet het geval, verschillende fac toren wijzen er op, dat het spelpeil vooruit gaat. Wij bedoelen hier niet het spel in den N.K.B., doch dat in den H.K.B.. In dezen bond is in de laatste jaren het peil werkelijk gestegen; en mocht die vooruit gang zich bestendiegen, dan zullen zeker de Haarlemsche N.K.B.-twaalftallen daarvan in de toekomst de vruchten plukken. Dat de H.K.C. Haarlem en Advendo zich niet in de eerste klasse N.K.B. konden hand haven. is o.a. te wijten aan het feit. dat de beoefening van de korfbal in deze streek zich alleen tot die twee clubs bepaalde. Nu echter het aantal korfballender. veel grooter is geworden, zijn de kansen er zeer zeker om het peil op te voeren, zoodat we hier mettertijd een tweede, wellicht maar dat is voorloopig nogwel toekomstmuziek een eerste-klasser krijgen, hoewel de ver- eenigingen hier, meer dan elders, te kampen hebben met vertrek van de leden naar andere oorden. In Kennemerland is het korfbaispel in de laatste jaren wel toegenomen. Als pioniers in deze 'streek zouden we kunnen noemen: Sport Vereent in Santpoort en Bloemendaal en G.S.D. 'nu Zilvermeeuwen genaamd) te IJmuiden. S.V. werd opgericht 4 Juli 1921 en bestaat dus nu twaalf en een half jaar. Beide clubs hebben de korfbalsport in Ken nemerland bekend gemaakt en veel er toe bijgedragen, dat deze sport in dit gebied wordt beoefend. Vooral S.V. heeft door haar groote serie- wedstrijden een krachtige propaganda ge voerd. Elk twaalftal speelde drie wedstrij den en in de prachtige omgeving achter de Ruïne van Brederode waren soms honderden spelenden bij elkaar! Alle clubs uit den omtrek waren dan ook altijd aanwezig, waardoor men hier ook meer bekend gei^aakte in breeden kring met de spel-methode van spelers uit andere plaat sen van het land. S.V. is ook hier een der eerste clubs ge weest, die het belang van een goede adspiran- ten-afdeeling inzag. De Zilvermeeuwen hebben in den laatsten tijd nog al met moeilijkheden te kampen, zoodat ze zich uit den N.K.B. moesten terug trekken. Toch wil het er bij ons niet in, dat in een plaats als IJmuiden de korfbalsport verloren behoeft te gaan. Kan de H.KB. daar niet eens een korfbaldag houden? Boven het Noordzee-kanaal werd door de Hoogoven-menschen S.S.H. opgericht. die daar ook goed werk doet. Het spel drong in Kennemerland eveneens door tot den N. A. S. B., waardoor Palvu te Santpoort en de Zeemeeuwen te IJmuiden ontstonden. Beide clubs sloten zich aan bij den H.K-.B. De Kennemers, meestal jongelui van de Velser-H.B.S. vormden een ploeg, die spoedig in de eerste klasse van den H.K.B. konden uitkomen. Uit de Zilvermeeuwen ontstond „de Thorn" te Santpoort. Reeds twee twaalf tallen spelen in den H.K.B. Hoewel enkele clubs wel eens teekenen van achteruitgang vertoonen (waarschijnlijk door de tijdsomstandigheden) is in betrekke lijk korter tijd in Kennemerland korfbal vast gezeteld. En als nu Beverwijk, vroeger de plaats van Be Quick, weer eens veroverd wordt, dan is geheel Kennemerland binnen. De heeren Van Holten van de Kennemers en De Vries van S.V. hebben verleden jaar wedstrijden georganiseerd om het kampioen schap van Velsen, waarvoor de deelnemende clubs een beker hebben uitgeloofd. Het gaat in Kennemerland dus wel den goeden weg op, maarer kan nog meer en goed werk verricht worden. Zooals reeds werd medegedeeld, heeft alleen S.V. adspi- ranten. Een groot arbeidsveld ligt dus nog te wachten op ontginning. Maar de schooljeugd korfbalt nog niet. S.V. deed in die richting een loffelijke poging, door schoolwedstrijden te organiseeren en met succes. Verleden jaar namen aan die wedstrijden vier ploegen deel. De eere-voorzitter, de heer Klay, loofde een beker uit, drie maal achter elkaar of vijf keer in het geheel te winnen. De schoolploeg van de school van den heer Tinholt te Bloe mendaal heeft momenteel den beker in be zit. Dit jaar zullen de wedstrijden op het S. V. terrein gehouden worden. Een der krachtigste wapenen om het spel peil te bevorderen is de oefening door de schooljeugd. Indien verwaarloosd werkt deze influenza of longontsteking in de hand. Grijp daarom direct in. Wrijf tegen bedtijd eenvoudig keel en borst met de verdampende zalf Vicks VapoRub. w VapoRub (Adv. Ingez. Med.) WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE PARIJS. Uit Parijs: Na den rumoerigen nacht van Woensdag op Donderdag volgde een kaime dag; den geheelen ochtend en middag te- beurde er niets bijzonders. De sprints van Donderdagavond negen uur werden gewonnen door: Pelissier, Coupry, Aerts, Dayen, Guerra, Pijnenburg, Wals, Coupri, Di Paco en Charlier. Te 10 uur was de stand als volgt: 1. PijnenburgWals 89 punten. Op 1 ronde: 2. GuerraDi Paco 124 pnt. 3. MoutonBoucheron 81 pnt 4. IgnatMagne 74 pnt. 5. AertsCharlier 47 pnt. 6. ChouryFabre 36 pnt. Op 2 ronden: 7. PelissierLeducq 80 pnt. 8. DayenLemoine 57 pnt. Op 3 ronden: 9. BuysseDeneef 92 pnt. 10. LinariPiemontesi 63 pnt. Op 8 ronden: 11. CoupryPecqueux 54 pnt. 12. BroceardoFaure 25 pnt. Op 10 ronden: 13. Stoepel—-Thierbach 22 pnt. 14. Peix—Diot 51. pnt. PARIJS, 16 Maart (V. D.) Hedenmorgen te 6 uur bij de neutralisatie waren na 54 uur rijden 1365 K.M. afgelegd en luidde de stand als volgt: raninliuiniaQnifiRmiiiiiiiiiiiiliiiliiiiiiL'ifiiTiimiüüiniinKifiiiiiiiiiii Toewan Bakkies; Cricket-stedenwedstrijden in Holland; Oxford en Cambridge bij de Athletiek Gordon Richards wil de Derby winnenAustra lische sintelbaan-motorrenners De oorsprong van het Rugby; Finale van de Amateur Cup; John Hutchison en Drake; Aston Villa in gevaar: Donkere dagen voor Manchester United; Voetbal in het water; Aardappelen als gemoedsuiting. Het Is altijd prettig wanneer men, alleen ten Stadione getogen zijnde om een inter nationalen voetbalwedstrijd te bekijken, zich geplaatst ziet naast een buurman, met wien men in aangenamen kout de belangrijkste feiten van den dag kan bespreken. Het begint meestal met de vraag, of dit de zooveelste plaats van de zooveelste rij is en „of u nog een tikje opschuiven kunt". Dat moet dan maar en dan volgt de verzuchting: als het nu maar droog blijft. Nadat men dan weder zijds betuigd heeft, dat men een zwaar hoofd heeft, zoowel ten aanzien van het weer als van een Hollandsche overwinning, komt vanzelf een bespreking van de spelers aan de beurt. De een weet dit en de ander weet dat en zoo hoorden we dan Zondag 1.1. bij Hol landBelgië van den meneer naast ons een lofrede op „Toewan Bakkies". Onze buurman, die met verlof uit Indië zich in het moederland amuseerde, vertelde, hoe de Nederlandsche middenvoor Bakhuys ook op Java triomfen had gevierd. De Z.A.C.'er speelde daar voor de vereeniging T.H.O.R. te Soerabaia en wanneer deze club op tour ging, dan kon men ervan verzekerd zijn, dat zelfs de inlanders reeds van tevoren in spanning verkeerden, hoeveel doelpunten „Toewan Bakkies" wel zou maken. De naam Bakhuys leverde weliswaar onoverkomelijke moeilijkheden op, doch dat was geen bezwaar den goal-getter flink aan te moedigen. Op de nederzetting, waar onze zegsman vertoefde, was de komst van T.H.O.R. natuur lijk een evenement en uit.de aldaar gevestigde sportvereeniging werd het sterkste elftal sa mengesteld om zoo goed mogelijk partij te kunnen geven. Doch ook daar toonde Bak huys, dat hij voetballen kan. Onze buurman verhaalde met enthousiasme van de radio-uitzendingen, waardoor men in den tropischen avond gezeten achter een „ijs koud" potje bier Hollander hoort vertellen, hoe koud het is en hoe jammer, dat het kei harde schot van Lagendaal juist naast den paal ging. We hebben ons Zondag best geamuseerd en het is dan ook als een merkwaardigheid, dat we hier mededeelen, hoe er, ondanks het fraaie Nederlandsche spel, toch noch twee landeenooten waren, die zich ongelooflijk verveelden. In onze nabijheid had zich op de tribune een geheele familie genesteld, vader, moeder, groote zus en twee jongens van een jaar of dertien. En reeds na het derde Hoïiandsche doelpunt ving laatstge noemde duo aan te klagen: „Pa. ik verveel me zoo; mag ik een stuk chocola". Zelfs het vijfde goaltje, u weet wel, die kogel van Vente, vermocht deze sportieve jongelieden niet tot inkeer te brengen. Hun duurde dat gevoetbal te lang; waarschijnlijk trok hen de tafel van vermenigvuldiging, die thuis in het schoolboek wachtte, met onweerstaanbare kracht. En het kostte den wanhopigen vader zes chocoladereepen om zijn tweetal zoons althans tot het einde van den wedstrijd op hun plaats te houden. En dan te bedenken, dat er duizenden sportliefhebbers zijn, die er heel wat voor zouden hebben over gehad, om al was het maar een staanplaatsje, voor deze match machtig te kunnen worden. Dat zij zich troosten, die vader neemt vast en zeker zijn zoentjes niet meer mee. Het duurt niet lang meer, of het cricket, de mooiste aller sporten, doet weder zijn in trede op onze groene velden. Reeds heeft het bestuur van den Nederlandschen Cricket bond besprekingen gehouden aangaande de competiUe-ir.deeling. Het is jammer, dat zoo als een twintig jaar geleden bij het voetbal het zwaartepunt steeds in het Westen van ons land lag, dit thans bij cricket in Den Haag ligt en voorloopig wel blijven za«. Het zou voor de verbreiding van het spel beter zijn. wanneer ook in andere deelen van ons land gelijkwaardige bolwerken van deze zomersport bestonden en daarom wagen wij het, hier een idee aan de hand ie doen. dat o.i. waard is, eens nader te worden bekeken. Dit plan heeft ten doel, tot de invoering van stedenwedstrijden te komen, met dien verstande, dat alle in één stad bij den N.C.B. aangesloten vereenigingen een gelijk aantal spelers aan hun stedelijk elftal bijdragen. In Haarlem zou dus een team gevormd kunnen worden door spelers van: Rood en Wit, Haar lem, R.C.H. en C.V.H., in Den Haag door H.C.C. H.B.S., Quick, enz. Daarmede zou bereikt worden, dat ook spe lers uit lagere afdeelingen een kans kregen, hun spel te vervolmaken, terwijl tevens de belangstelling in verschillende centra zou worden opgewekt, zoowel onder spelers als toeschouwers. De studenten van de universiteiten Oxford en Cambridge bekampen elkaar jaarlijks in bijkans iederen tak van sport: voetbal, rugby, cricket, lawn-tennis, boksen, schermen, golf! roeien, athletiek, enz. Zaterdag a.s. wordt de jaarlijksche boot race weder verroeid van Putney naar Mort- lake op de Theems, een afstand van ongeveer 4 1/2 mijl. Sinds den oorlog is Oxford er slechts éénmaal in geslaagd de race te winnen (1923). De vorige week hebben in het White City Stadion de athletiekploegen elkaar bekampt. met het resultaat, dat Oxford zeven nummers won tegen de lichtblauwen slechts vier. De Oxonian Stanwood vestigde een record door voor het tweede jaar in successie drie eerste prijzen te winnen, n.l. de 120 yards hinder nis in 15 3/10 sec., de 220 yards "dito in 24 9/10 sec. en het hoogspringen met 5 voet 10 inches. Cambridge won de 100 yards, het kogel- stooten, het vèrspringen en de kwart mijl. Als bizonderheden zij vermeld, dat bij het kog'elstooten de Turksche student Irfan win naar werd (42 voet 6 1/2 inch) en dat de twee Oxford-loopers Lovelock en Leach over de mijl een dead-heat liepen in 4 min. 23 3/5 sec. Gordon Richards, de kampioen-jockey, die gedurende het vorige vlakkebaan-seizoen er in slaagde het record van Fred Archer te verbéteren, heeft zijn training voor de ko mende races hervat. Daarvoor moet hij aller eerst zijn gewicht met ongeveer 7 kilogram verminderen, maar zoo zegt hij, dat is een kleinigheid. De hoofdzaak is voor hem, dat hij ditmaal de Derby eens zal winnen, want dat zou hem nog meer vreugde bereiden dan het verbeteren van bovengenoemd record. Het zal volgens Richards weer jaren duren, alvorens een jockey meer overwinningen be haalt dan hij in 1933 deed, n.l. 259. Na de toetswedstrijden op de Australische banen, waarin de inheemsche motorrenners de meeste successen behaalden, zijn talrijke Australische sintelbaanracers naar Engeland vertrokken met het doel. daar bij de baan- directies contracten af te sluiten. In Enge land is men over deze invasie allerminst te spreken, immers, iedere baan heeft zijn eigen stel rijders, dat in competitie-verband al de andere baan-ploegen in uit- en thuismatches ontmoet. Men voelt er nu niets voor, de Erigelschen hierin ten achter te stellen bij de „Kangeroes", al hoewel deze zeer zeker ever uitstekende krachten beschikken. Het is algemeen bekend, dat het Rugby eigenlijk door een vergissing ontstaan is. In 1832 werd er op het veld van de bekende Rugbykostschool in Engeland een voetbal wedstrijd gespeeld. Een van de deelnemers, William Ellis, werd zoo enthousiast, dat hij de regels vergat, het leder met beide handen opnam en er mede tot in het doel rende. Dit veroorzaakte op dat oogenblik een groote op winding, doch het was tevens de oorsprong van het Rugby, dat een zoo groote vlucht nam, dat de gezamenlijke voetbalclubs in 1863 ertoe overgingen per petitie het verbod van het nieuwe spel te vragen. Veel succes hebben ze met dezen maatregel niet gehad. Voer het beroepsvoetbal wordt in Engeland steeds een zoo groote trom geroerd dat de belangrijke amateurwedstrijden op den ach tergrond geraken. Toch is er voor amateur voetbal nog steeds groote belangstelling. Za terdag j.l. werd de halve eindstrijden voor de Ameteur-Cup gespeeld, met het resultaat, dat Dulwich Hamlet voor 17.000 toeschouwers met 20 van de Metropolitan Police won en Ley- ton met dezelfde cijfers Barnet versloeg. Beide finalisten zetelden in Londen en beiden hebben de trofee al eens veroverd. De Schotsche amateurs wonnen van hun collega's uit Wales met 4—0. Hier was de be langstelling echter gering (3000). Zestien Maart is voor het Engelsche voetbal een fatale datum. Na dien dag mogen n.l. geen nieuw aangekochte spelers meer in een team worden opgenomen, teneinde den strijd om promotie en degradatie zoo zuiver moge lijk te houden. Chelsea, dat hardnekkige pogingen doet om aan de twee laatste plaatsen en degra datie te ontsnappen, heeft nog gauw van de gelegenheid gebruik gemaakt, den besten Schotschen linkshalfback John Hutchison voor 3000 pond sterling van Falkirk over te nemen.. Minder fortuinlijk was Arsenal. Reeds had deze club met Southampton een overeen komst gesloten, om den middenvoor Drake aan te koopen, alles was al in orde, doch de speler zelf weigerde, naar Arsenal te gaan, misschien wel, omdat de Londenaars reeds over vijf middenvoors beschikken en Drake zoodoende dacht, daar toci» niet vooruit te kunnen komen. Een der slechte zijden van het transfer systeem wordt belicht door de overname van den Exeter-speler Houghton door Norwich. Twee dagen na den aankoop speelde Hough ton met zijn nieuwe club tegen Exeter. Zoo iets „most toch niet magge". Aston Villa mag dan al in den halven eind strijd voor den beker zijn, haar positie op de competitie-ladder is niet zonder gevaar. De club is weliswaar nog nimmer naar de tweede divisie gedegradeerd, doch thans neemt ze met 28 punten uit 33 wedstrijden de 18e plaats op de ranglijst in, terwijl zij vorig jaar om dezen tijd als runner-up fungeerde. Mocht de semi-final tegen Manchester City haar geen overwinning brengen, dan kon de teleurstelling wel eens invloed hebben op haar vorm in de nog volgende competitie wedstrijden, waarin o.a. nog „uit" gespeeld moet worden tegen Derby County, Everton, Middlesbrough en Newcastle United. Voor Manchester United zijn het donkere dagen. Eenige jaren geleden degradeerde deze club naar de tweede divisie en had, zooals de meeste harer lotgenooten, groote moeite, zich aan het veranderde spelsysteem van de lagere divisie aan te passen. Thans staat de eens zoo machtige vereeniging op de voor laatste plaats met drie punten achterstand op de eerstvolgende club, zoodat het gevaar voor een val naar de arme Noordelijke derde klasse, wier clubs nauwelyks het hoofd boven water kunnen houden, niet denkbeeldig is. Een geweldig onweder, waarbij sneeuw, hagel en regen om den voorrang streden, zette vlak voor den aanvang van de match Notts County tegen Bradford het terrein van de thuisclub onder water. Desondanks liet de scheidsrechter het spel beginnen, doch de spelers zakten tot over hun enkels in de modder, terwijl de bal op de meest ongelegen momenten op de zoet kabbelende golfjes afdreef. Toen ten slotte de doelverdedigers tweestemmig begonnen te zingen van „aan den oever van een snellen vliet", staakte de scheidsrechter, die niet muzikaal was, de vertooning. Het verblijdt ons, uit Polen een nieuwtje te kunnen melden, waaruit blijkt, dat men ons in andere landen weer vóór is geweest. Het gebeurde in het circus te Warschau, gedurende de finale van het bokskampioen schap voor amateurs, dat het publiek mis haagd werd door de beslissing van een scheidsrechter. Tot zoover is alles gewoon, volgens de internationale gebruiken. Doch wie uwer nu meent, dat dit. in zijn fijnste gevoelens gekwetste publiek zijn af keuring zou uiten door hét roepen van: ..foei" of desnoods „unerhört", ja, zelfs zou over gaan tot 't werpen van programma's, al dan niet tot een bal ineen gewikkeld of van voor historische eieren, wie uwer dat meent, doet den handelsgeest van genoemd publiek te kort. Neen, deze toeschouwers gingen volgens een weldoordacht plan te werk. Immers in Polen zijn groote hoeveelheden aardappelen onvex-koopbaar gebleken en wat lag nu meer voor de hand. dan dat men de gelegenheid waarnam, deze kwantiteiten gratis „van de hand" te doen. Bovendien, en dit is wel de schoonste kant van de heele geschiedenis, moeten boksers zich goed voeden. De toeschouwers, ieder voor zich met den wensch bezield, dat de strijdende adspirant-kampioenen, mitsgaders de scheidsrechter, voldoende calorieën en vi taminen te hxxnner beschikking zouden heb ben, werden derhalve niet moede, met kwis tige hand datgene naar beneden te werpen, waarvan men ten onzent hutspot, in Duitschland „kartoffelsal&d" en in Frank- x-ijk „purée" maakt. Helaas i£ het ons niet bekend, hoe men de kostelijke vrucht in Polen nuttigt. Aan den kop: 1 Boucheron-Mouton 101 p., 2 Pijnenburg-Wals 96 p., 3 J. Aerts-Charlier 66 p. Qp 1 ronde: 4 Guerra-Di Paco 148 p., 5 Ignat-Magne 80 p., 6 Dayen-Lemoine 67 p., 7 Choury-Fabre 36 p. Op 2 ronden: 8 Pélissier-Leducq 84 p. Op 3 roxiden: 9 Buysse-Deneef 101 p., 10 Linarl-Piemontesi 81 p. Op 10 roxiden: 11 Coupry-Pecqueux 63 p. 12 Broccardo-Faure 29 p. Op 11 ronden: 13 Peix-Diot 53 p. Op 15 ronden: 14 Stöpel-Thiei'bach 24 p., DE ZESDAAGSCHE TE BERLIJN. RAÜSCH—LOHMANN ONBEDREIGD WINNAARS. Uit Berlijn: Ook op den laatsten avond bestond er voor den 30en BerlJjnschen Zes- daagsche slechts weinig belangstelling. Zoo als te verwachten was werden Rausch- Lohmann die reeds lang onbedreigd met 5 ronden voorsprong aan den kop stonden, winnaars. De eindstand is als volgt: Winnaars Raxxsch-Lohmann 447 punten. Op 5 ronden: 2. Van Nevele—Slaats 343 pnt. Op 6 ronden: 3. Zims—Ippen 520 pnt. Op 8 ronden: 4. FundaSiegel 414 pnt. Op 16 ronden: 5. EhmerKorsmeyer 411 pnt. Op 19 ronden: 6. Gebr. Nickel 229 pnt. Op 21 ronden: 7. HoffmannUmbenhauer 329 pnt. Op 25 ronden: 8. MaczynskiSmeets 347 pnt. Een prachtig gevormde bonbon uit fijne melkchocolade, gevuld met zacht-taaie hopjescaramel en geurige koüiechocolade. Een com binatie waarvoor Van Houten's fameuze kok een woord van dank verdient van allen, die fijne bon bons weten te waardeeren. Los 30 ct per ons. Ook in het heerlijke 30 ets. assortiment. (Adv. Ingez. Med.) BILJARTEN WERELD KAMPIOENSCHAPPEN 71.2 DE EERSTE DAG. Uit Rijssel: Donderdag werd alhier een aanvang gemaakt met het verwex-ken van de wedstrijden om het wereldkampioenschap 71.2 waaraan ook deelgenomen wordt door onze landgenooten Sweering en Van Vliet. De belangstelling was heden slechts zeer matig. De orgainsatie laat wel wat te wen- schen over. De spelers klagen over het mate riaal, dat zeer slecht is. De ballen zijn on zuiver, terwijl de tafels niet goed verwarmd zijn. Onze landgenooten hebben twee partijexi jespeeld, waarvan zij er elk één wonnen. Heel mooi was de partij tusschen onze beide landgenooten Sweering en Van Vilet. Met zeer klein verschil wist de Amsterdammer van den Hagenaar te winnen. Zijn partij tegsex den Belg De Doncker verloor Sweering. De Hagenaar Van Vliet leverde <:n mooie prestatie door met groot verschil van den Franschman, Davin te winnen. De resultaten van Donderdag waren als volgt: Van Belle (België) De Doncker (België). pnt. brt. h.s. m. 194 30 24 8.46 300 30 47 10.— 300 30 49 10.— 296 30 49 9.86 300 26 49 11.53 230 26 52 8.84 300 38 58 7.89 300 38 41 7.89 135 22 24 8.40 300 22 46 13 63 273 44 28 6.15 300 44 30 6 81 Davin (Frankrijk) Cote (Frankrijk) Cote (Frankrijk De Doncker (België) KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. lste klasse klein-biljart. De kampioenswedstrijden voor Haarlem en Omstreken der lste klasse zijn Donderdag avond in het clublokaal van de B.V. „Haar lem Noord", café J. v. d. Bos aan het Soen- daplein met drie partijen vervolgd. De uitslag van deze drie partijen was J. Nobels (D.E.S.) 180 33 21 5.45 J. Steffens (De Korenbeurs) 250 33 35 7.57 A. Dunker Haai-le m N.) 250 29 42 8.62 J. Nobels (D.E.S.) 132 28 23 4.71 J. Steffens (De Korenbeurs) 250 32 29 7.81 M. v. d. Putten (Haarlem) 200 31 23 6.45 Het programma voor heden luidt: M. v. d. Putten—A. J. Baart; G. W, Metz— A. J. Baart; J. SteffensG. Vos.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10