1 Bloedig drama in Uitgeest. VRIJDAG 16 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 9 BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Een nieuwe school voor L. O. achter de Mulo-school. - De kosten zijn f 110.000. Er wordt een exploitatieplan gemaakt voor de gronden aan den Zeeweg. Vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, op Donderdagmiddag, onder leiding van den burgemeester, Jhr. mr. C. J. A. den Tex. Afwezig de heeren Witteman en De Les- trieux Hendrichs. De terreinen aan den Zeeweg. B. en W. vragen een crediet van f 500 aan vcor een bebouwingsplan voor de Zee- wegtsrrsinen en opdracht te geven aan den arch.iect D. F. Tersteeg, voor het maken van bedeeld plan. (Zoedgekeurd. Reorganisatie L. O. Aan de orde komt het in ons blad vermel de plan tot reorganisatie van het O. L. On derwijs te Bloemendaal, in verband met de schoolruimte. (Oan. het bouwen van een nieu we school voor f 110.000». Jhr. Quarles van U fford (V.B.) ziet in het plan, dat hij met ingenomenheid be groet. een bezuiniging in de toekomst en een betere verdeeling der leerlingen. Maar zal het terrein van de school van den heer Tinholt dat vrij komt, voldoende opbrengen? Is daar voor gezorgd? Kan het terrein niet in het bestaande bebouwingsplan worden opgeno men? Als het terrein beschikbaar wordt ge steld voor aaneengesloten bebouwing zullen er zeker koopers voor komen. De heer Schulz (S.D.A.P.) zou nu ook gaarne in Overveen een lagere school zien, met U. L. O.-onderwijs, Zal de ruimte voor gewoon L. O. te Bloemendaal voldoende zijn, als het plan van B. en W. wordt aangeno men? Vroeger heeft spr. al aangedrongen op een school in het Noorden der ge meente. Dat zou nu kunnen als men met Velsen tot overeenstemming kan komen. Is de zaak ook van dezen kant bekeken? De school te Santpoort zal binnenkort te klein zijn, Overigens biedt het plan voor spr. vele goede perspectieven. De heer Cassée (V.B.) staat sympa thiek tegenover het plan. Spr. vraagt of het wel juist is, een school te gaan stichten in het Noorden der gemeente, omdat de aan grenzende gemeente zich uitbreidt. De bouw van de eventueel te bouwen nieuwe school za» moeten worden opgedragen, niet aan O. W.. maar aan een architect te Bloemen daal Men moet aan particulieren nu zooveel mogelijk werk geven. Het zou tegenover de bewoners van de De Genestetweg niet bil lijk zijn, nu open bebouwing van het vrijko mende terrein te verbieden. Er zijn daar in open bebouwing best verkoophuizen te plaat sen. De heer Van Riessen (A.R.) sluit zich bij den heer Cassée aan. wat betreft de op dracht aan een architect. De heer N oor man (S.D.A.P.) vindt dat het in de lijn ligt, het bouwen der school op te dragen aan O. W. Dat gebeurt in alle gemeenten. De Raad moet liever geen bin dende opdracht geven aan B. en W. over den vrij komenden grond van den De Genestet- weg. De heer Posthumus Meijes (lijst Laan) meent, dat het scheppende werk voor den architect is, het uitvoerende werk voor O. W. Wethouder Bornwater (partijloos) wil voorloopig nog wachten met een U.L.O.- school te Overveen. Dit zou weer meer geld kosten. Als Velsen zich zoo uitbreidt, laat Velsen dan een nieuwe school stichten. Over een overeenkomst met Velsen valt ove rigens misschien nog te praten. Als de Raad een opdracht aan een architect wil moet de Raad zich daarover maar uitspreken. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter stelt aan de orde het voorstel van den heer Cassée, aan een architect uit de gemeente opdracht te geven voor het bou wen van de nieuwe school. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt waar om het noodig is, nu nog krachten buiten O. W. in de zaak te betrekken. Wethouder Prinsen berg (R.K.) zegt, dat de scheiding tusschen scheppen en con- tröleeren bestaat bij O.W. Beschikt een ge- gemeente over goede eigen krachten, om een school te bouwen, dan is een buitenstaand architect niet noodig. De gemeente Bloemen daal beschikt zeer zeker over voldoende eigen krachten. Wil men een anderen archi tect, dan zal het bedrag van f 110.000, dat B. en W. vragen, zeker met f 6000 a f 7000 worden vermeerderd. Jhr. Quarles (V.D.) waarschuwt er te gen. O.W. topzwaar te maken. Wethouder Prinsenberg (R.K.) zegt, dat toch geen personeel zal afvloeien als O.W. de school niet bouwt. Tot nu toe werden zul ke werken door O. W. ontworpen en ge maakt. Het zou onaangenaam zijn, vooral voor den directeur van O. W., als het nu an ders ging. De heer Posthumus Meijes (lijst Laan) zegt dat particulieren te allen tijde goedkooper zullen bouwen dan de gemeente. Dat er f 6000 a f 7000 zou bijkomen, is dus onjuist. De heer Noorman (S.D.A.P.) sluit zich bij den wethouder aan. Wat in de laatste dagen in de gemeente is gebouwd kan den toets der critiek best doorstaan. Men make geen extra onkosten voor een architect. Wethouder Prinsenberg (R.K.) zegt, dat het absoluut uitgesloten is, dat O. W. duurder zouden bouwen dan een particulier architect. De heer Hogenbirk (C.H.) bestrijdt dit. De heer Posthumus Me ij es zegt, dat toch aan een architect kan worden ge vraagd of het voor de som. die de gemeente wil besteden kan of niet. Vele architecten hebben gebrek aan werk. De Voorzitter zou het wel aanbeve lenswaardig vinden als een architect een op dracht kreeg. Dat hiertegen O.W. zou moeten opkomen begrijpt spr. niet. Het voorstel van den heer Cassée (V.B.) (opdrachtgeving aan een particulier archi tect) wordt aangenomen met 9 tegen 4 stem men. Tegen stemmen de heeren Schulz, Noorman. Bolleman en Prinsenberg. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Schulz dat het waterbedrijf buizen liet leggen in werkverschaffing, deelen B. en W. mede. dat het bedrijf dit werk uitbesteed heeft aan Publ. Werken. Deze tak van dienst deed gelijk bij andere voor derden te verrichten werkzaamheden gebruikelijk is het werk. uitvoeren door daarvoor geschikte werkkrach ten, die gerecruteerd worden uit de te werk gestelden en daarvoor het loon van de andere werkloozen krijgen. Het Waterbedrijf handelde dus correct door het buizenleggen uit te besteden, terwijl Publ. Werken deed wat tot heden steeds placht te geschieden bij werken voor derden. In- en nagekomen stukken. De heer Schulz (S.D.A.P.) wil dergelijke werken in het vervolg laten aanbesteden on der de werkloozen zelf, ze dus laten uitvoeren door los personeel en dit personeel „betrek ken" uit de werkloozen Op voorstel van den heer Noormar. (S. D. A. P.) wordt deze zaak aangehouden voor nader onderzoek door de commissie voor so ciale zaken. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de Kroon ontheffing te verzoeken van de verplichting tot instelling eener Ar beidsbeurs, zegt de heer Enschedé (V.B.) dat het aantal der Bloemendaalsche werk loozen nooit vermindert. Komt dit, doordat er geen Arbeidsbeurs te Bloemendaal is? De Voorzitter: Er is een agentschap, dat een lijst bijhoudt. Maar er wordt nooit gebruik van gemaakt. Op voorstel van den heer Schulz (SXLA.Pj wordt de zaak aan gehouden tot B. en W. een uitvoeriger toe lichting zullen hebben gegeven. Ingekomen is een verzoek van de R. K. Ver eeniging voor den Middenstand, om maatre gelen te treffen dat van gemeentewege zoo ruim mogelijk werken voor derden verricht worden. B. en W. willen dit verzoek voor kennisge ving aannemen, daar het bedoelde spora disch voorkomt. De heer Cassée (V.B.) noemt een geval van het uitkappen van boomen bij particulie ren door arbeiders van O. W. De zaak zal onderzocht worden. Naar aanleiding van een mededeeling van den voorzitter dat de vergoeding voor de leerlingen dier middelbare scholen te Haar lem bezoeken is vastgesteld op f 450 per leer ling, vraagt de heer Noorman (S.D.A.P.) of Bloemendaal niet overleg zou kunnen ple gen met Heemstede en Zandvoort, om zoo re komen tot de stichtting van een inrichting voor M. O. te Bloemendaal. Wethouder Bornwater (partijloos) ant- wordt dat deze zaak de aandacht van B. en W. heeft. Er gaan ongeveer 300 kinderen uit de gemeente in Haarlem op school, maar niet allen bezoeken de gemeentelijke instel lingen voor M. O. aldaar; er gaan er ook op particuliere scholen. In elk geval zou spr. in dezen tijd van bezuiniging niet tot stichting van de door den heer Noorman gewenschte school willen overgaan. De Voorzitter zegt nog. dat het onder werp niet slaapt. Een moeilijkheid is, dat er volstrekt geen zekerheid bestaat dat niet vele leerlingen tóch naar Haarlem zouden gaan, ook al was er te Bloemendaal een school voor M. O. Rondvraag. De heer Schulz (S.D.A.P.) vraagt waar schuwingsborden bij school F. te Aerdenhout en verkeersonderwijs op de scholen. B. en W. zullen aan dit verzoek aandacht wijden. De heer Lu den (C.H.) vraagt of nu in derdaad bij den Plantsoendienst op de kas sen en planten wordt bezuinigd, zooals bij de begrooting is besloten. De heer Prinsenberg (R.K.) deelt mede, dat gezorgd wordt, dat het toegestane bedrag voor den Plantsoendienst niét wordt overschreden. Zonder hoofdelijke stemming. werden in den loop der zitting aangeno men de voorstellen betreffende vaststelling der voorwaarden voor aanleg van wegen door A. J. P. Janssen; vaststelling voorwaar den voor overneming van wegen van parti culieren; het verhaal van couponbelasting op de obligatiehouders; beroep van de Gebr. Ruigrok tegen plaatsing van een terrein op de lijst van monumenten en verhuring van gemeen te-eigendommen Afwijking Bebouwingsvoorschriften. Ontheffing van art. 6 der Bebouwingsvoor schriften werd verleend aan: a. I. de Maaker voor bouw van een woon huis aan den Bentveld weg; b. de N.V. „Jatiloo", voor bouw eener garage aan de Merellaan; c. de N.V. „Jatiloo" voor bouw van 2 garages aan de Vondellaan; d. W. van Rijn voor bouw eener garage aan den Vijverweg; e. Fa. Gebrs. Ruigrok voor bouw van 7 wo ningen aan den Vogelenzangschen weg. f. A. M. Joustra en Dr. C. B. A. Proper voor bouw van 2 garages achter hun woningen aan de Julianalaan. GEVAL VAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN „Men wist geen raad meer" In drie maanden de pijn verdwenen en voor goed. „Het is mij een behoefte", schrijft de heer J. G. te Amsterdam, „U te iaten weten, dat het gebruik van Kruschen Salts mij radicaal heeft bevrijd van zware rheumatische pijn. Ik heb speciaal hiermede gewacht, totdat ik de absolute zekerheid had, dat geen herha lingen zich voordeden. Had twee jaar gele den hevige rheumatische pijnen, welke zoo erg waren, dat men geen raad meer met mij wist. Heb toen langen tijd getobd met krui den, magnetiseurs en dergelijke, totdat ik ben overgegaan tot Kruschen Salts en na drie maanden was alle pijn verdwenen, zoo dat ik weer kan loopen, fietsen en autorijden als gewoonlijk. Heb echter nadien trouw ge zworen aan Kruschen Salts en zal dit blijven doen. U kunt volgens goeddunken van dit schrijven gebruik maken, waar noodig." J. G. te A. Alweer een verklaring bij de zoovele dui zenden de origineele brief is desgewenscht voor ieder ter inzage dat Kuschen Salts zelfs de zwaarste rheumatiek bestrijdt. Wat zeer begrijpelijk is. De oorzaak der rheuma tiek is immers een teveel aan urinezuur, dat ontstaan kan, wanneer de inwendige orga nen niet voldoende werken en de afval stoffen zich in het lichaam kunnen ophoo- pen. Wanneer U dan bedenkt, dat de verschil lende zouten in Kruschen de afvoerorganen aansporen, zoodat alle onheilbrengende af valstoffen dus ook het kwaadaardige urine zuur geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden, dan zult U toe geven, dat Kruschen Salts bij rheumatiek verlichting móét brengen. En indien dan „de kleine dagelij ksche dosis" U inwendig „schoon" blijft houden, kan de rheumatiek nooit meer vat op U krijgen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, om zetbelasting inbegrepen.Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let pp dat op 't etiket op de flesch zoowel als. op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschap pij Amsterdam voorkomt. (Adv. ïmgez. Med.) BEVERWIJK (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE Twee dooden. Misdaad door derden? Donderdagmiddag is het stille dorp Uitgeest, gelegen in de nabijheid van Beverwijk, het tooneel geweest van een bloedige gebeurtenis. Vermoedelijk in een vlaag van waanzin heeft de 35-jarige P. v. d. Kommer, in dienst bij de fa. J. S. Visser a. d. Middenweg zijn 46-jarigen collega M. Twisk met een mes zoodanig verwond dat hij aan de gevolgen overleed. Daarna heeft de man, aldus luidt althans de veronder stelling, de hand aan zichzelf geslagen. Hij had een zware snij wonde aan den hals en werd in zeer ernstigen toestand naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Het spreekt vanzelf, dat deze gebeurtenis groote beroering onder de dorpsbewoners te weeg bracht. Toen wij kort na het vreeselijke misdrijf ter plaatse arriveerden, stonden de dorpsbewoners in groepjes het voorval druk te bespreken. Niemand bleek zich echter omtrent de juiste toedracht een voorstelling te kunnen vormen. Het drama had zich tusschen deze twee menschen, die iedereen in het dorp kende als oppassende huisvaders, in alle stilte afge speeld. Daarbij was geen enkele getuige aan wezig. We hadden een onderhoud met hun patroon, den heer Schoemaker. die ons mededeelde, dat T. reeds gedurende 30 jaren en v. d. K. 12 jaren in dienst was van de firma Visser, die een handel in gedistilleerd drijft. Onlangs werd bij deze firma een opzienbarende dief stal gepleegd van gedistilleerd, thans greep dit drama plaats. De beide mannen waren Don derdagmiddag te 1.15 uur de werkplaats bin nen gelaten door den kantoorbediende, die zich na de deur geopend te hebben, terstond ver wijderde. Toen een kwartier later de heer Schoenmaker de werkplaats binnentrad trof hem daar een vreeselijk schouwspel. Op den grond lagen zijn beide werklieden badend in hun bloed. Terstond ontbood hij den in de nabijheid wonenden geneesheer, die spoedig ter plaatse was. Voor den 64-jarigen T. kon echter geen hulp meer baten. De man was reeds tengevolge van zwaar bloedverlies over leden. Het lichaam was overdekt met steek en snijwonden. Het. tweede slachtoffer ver toonde nog teekenen van leven, hoewel het uit een diepe halswonde eveneens veel bloed had verloren. De geneesheer verleende hem de allernoodzakelijkste hulp en liet hem vervol gens naar het Roode Kruis Ziekenhuis t.e Beverwijk overbrengen. De toestand werd zeer zorgelijk geacht. Intuschen was ook de politie gearriveerd, die terstond maatregelen voor het gerechtelijk on derzoek nam. Zij zorgde er in de eerste plaats voor, dat niemand de werkplaats binnenkwam. Het lijk van den vermoorde werd in beslag ge nomen in afwachting van de schouwing. Wij vernamen, dat in de nabijheid van de slacht offers een mes was gevonden. Het parket uit Alkmaar kwam zich in den loop van den namiddag van het gebeurde op de hoogte stellen. De beide slachtoffers van dit vreeselijke drama stonden als oppassende menschen be kend. De overledene was weduwnaar en had drie kinderen. P. v. d. K. was gehuwd en vader van twee kinderen. De menschen werkten reeds 12 jaren met elkander bij de firma Visser samen. Zij waren goede coUpga's en nooit is iets van een minder goede verstandhouding gebleken. Tusschen hen viel, zooals hun pa troon het uitdrukte nooit een onvertogen woord. Zoo bleef de drijfveer van deze verschrikke lijke daad in het duister. De meest voor de hand liggende veronderstelling zou zijn, dat P. v. d. K. zijn collega in een vlaag van waan zin moet hebben gedood, waarna hij de hand aan zichzelf moet hebben geslagen. De aard der verwondingen en het vinden van één mes zou in die richting moeten wijzen. Nader vernemen wij: De toestand van den gewonde was Donder dagavond zeer ernstig. Bij aankomst in het ziekenhuis was hij uit zijn bezwijming bijgekomen, doch in verband met den aard zijner verwondingen heeft hij nog geen verklaring betreffende het gebeurde kunnen afleggen. Aangezien het vaststaat, dat er tusschen de beide knechts altijd een goede verstandhou ding geheerscht heeft althans noch bij de firma, noch in hun omgeving was iets bekend dat zou kunnen wijzen op het bestaan van een veete of iets dergelijks strekt het onderzoek, dat de justitie onmiddellijk ter hand heeft ge nomen zich óók uit in andere richting. nJ. tot de vraag, of men hier met een misdaad door derden te doen heeft. Omtrent vermoedens, die in dit opzicht bij" de justitie post hebben gevat, kon uiteraard in het belang van het on derzoek, nog niets naders worden gepubliceerd. Wel weet men, dat eenigen tijd geleden bij de zelfde firma een diefstal is gepleegd van een groote hoeveelheid jenever. De daders van dezen diefstal zitten nu achter slot en gren del. De beide slachtoffers waren in deze zaak die binnenkort voor de rechtbank te Alkmaar zal worden behandeld, als getuigen gedag vaard. Hedenmorgen is v. d. K. in het Roode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk overleden. V. d. K. is hedenmorgen nog even bij oe- wustzijn geweest en heeft nog enkele dingen op een lei kunnen schrijven. Men heeft het echter niet kunnen ontijferen, zoodat ook dit geen licht in het drama vermocht te brengen NATIONAAL CRISIS-COMITé. Het Crisis-Comité te Heemstede deelt ons mede: Zaterdag 3 Maart j.l. werd onze jaarlijk- sche buscollecte gehouden, waarvoor zich tal van dames en heeren en jongelui uit de ge meente weder belangeloos hadden beschikbaar gesteld, evenals de Harmonie „St. Michael", die in een toeringcar, door de firma Leo Kors vcor het goede doel welwillend afgestaan, voor de muzikale attractie zorgde. De collecte heeft opgebracht de som van f 480,18. Wanneer wij dit resultaat vergelijken met dat van het vorige jaar, toen op den collecte dag in Juni voortdurend hevige regenbuien neerstroomden en onze collectanten toen nog een bedrag van f 489,93 in de kas stortten, dan kan het niet anders of de uitkomsten van de inzameling, die dit jaar door prachtig weder werd begunstigd, moet ons zeer teleurstellen. Wij twijfelen er niet aan of onze medewer kers, mannelijke, zoowel als vrouwelijke, heb ben zich alle op 3 Maart ernstig van de vrij willig op zich genomen taak gekweten en zich ingespannen om zoo mogelijk de uitkomsten te evenaren van onze eerste straatcollecte in het najaar 1932, toen wij met trots en dank baarheid op een resultaat van bijna f 1650, konden wijzen. Wij brengen hun allen dan ook nogmaals langs dezen weg onzen welgemeenden dank voor hunne ijverige bemoeiingen en tevens aan al diegenen, die onze collecte met hun gave hebben bedacht. Waar de tijdsomstandigheden nog maar steeds weinig of geen verbetering toonen, moet het ook hun, die nog wel wat te missen hebben, steeds moeilijker vallen voor elk be roep dat op h.un weldadigheid wordt gedaan, royaal in de beurs te tasten. Wij zijn ons hier van bewust; maar toch zijn het die ingezete nen van Heemstede, van wier krachtigen steun het voortbestaan van ons Crisis-Comité afhangt, dan tot taak heeft de drukkende zor gen van onze zwaar getroffen crisisslachtoffers zooveel mogelijk te verlichten. Wij wenschen niets liever dan ook werkelijk in staat te zijn deze roeping naar behooren te vervullen en grijpen daarom deze gelegenheid aan, om nog maals bij alle ingezetenen van Heemstede, die de huidige crisis niet in zoo ernstige mate treft, een warm beroep te doen, ons comité en zijn noodzakelijken maatschappelijken ar beid naar vermogen te steunen. Ons gironummers is 190210 OMKIJKENDE CHAUFFEUR VEROORZAAKT AANRIJDING. Donderdagmorgen stond de melkhandelaar A. op den Heerenweg bij zijn melk-auto aan den rechterkant van den weg in de richting Haarlem. Plotseling werd hij van achteren aangereden door den bestuurder van een drie- wielige bakfiets komende uit de richting Ben- nebroek. Tengevolge van deze botsing ge raakte A. bekneld tusschen auto en bakfiets. Hij werd bij een bewoner aan dien weg bin nengedragen. Op advies van dokter G. is de melkhandelaar per eigen auto naar zijn wo ning vervoerd. De bestuurder van de bakfiets had den melkhandelaar niet opgemerkt, om dat hij omkeek naar een auto die achter hem reed. LAATSTE BERICHTEN DE GERUCHTEN OM „HUIZE DOORN' Het Persbureau Vaz Dias meldt: In aansluiting aan hetgeen wij hebben gemeld omtrent de financieele moeilijkheden op Huize Doorn kunnen wij nog het volgen de mededeelen: De geruchten, dat in ver band met de moeilijkheden een familieraad op Huize Doorn zou worden gehouden, schij nen inderdaad voor het oogenblik althans, onjuist te zijn. Reeds in ons eerste bericht omtrent deze aangelegenheid hebben wij ge meld, dat geen bevestiging was te verkrijgen van het gerucht van dezen familieraad. De berichten, waarin namen van familiele den en anderen, die bij dezen familieraad tegenwoordig zouden zijn geweest, worden genoemd, zijn niet in overeenstemming met de feiten. Op Huize Doorn wordt echter vol ledig erkend en het dementie van de Federal Verwaltung van het Pruisische Koningshuis te Berlijn bevatte hieromtrent ook geen en kelen tegenspraak, dat er financieele moei lijkheden zijn tengevolge van de maatrege len der tegenwoordige Duitsehe regeering. Binnen afzienbaren tijd zijn ingrijpende veranderingen te wachten, aldus werd Don derdag op Huize Doorn verklaard. „Wate r echter in de toekomst zal gebeu ren, hangt voor een groot deel van den finan- cieelen toestand in Duitschland af". In tusschen hebben de financieele maatre gelen der autoriteiten .in Duitschland reeds gevolgen gehad, welke men op den duur in de gemeente Doom zeker zal voelen. Voor het overmaken van gelden uit Duitschland naar Huize Doorn is de eisch gesteld, dat zooveel mogelijk in Duitschland moet worden ge kocht. Daarna zijn gedurende den laatsten tijd reeds tal van bezuinigingen op Huize Doorn ingevoerd. ..Wat er echter in de toekomst zal gebeu- Alle artikelen, welke in eenige belangrijke hoeveelheid op Huize Doorn benoodigd zijn en die uit Duitschland kunnen worden ver kregen, komen gedurende den laatsten tijd vandaar. Op geregelde tijden gaan leden van het personeel naar Duitschland, meestal per auto en keei'en dan met volgeladen wagens uit Keulen en andere Duitsehe steden naar Doom terug. Dit betreft niet alleen kleeding- stukken enz., doch ook kruidenierswaren en ander consumptieartikelen. Zelfs is het waar schijnlijk. dat binnenkort uit te voeren schil derwerk op Huize Doorn door Duitsehe am bachtslieden moet worden verricht. De bezuinigingen hebben in de eerste plaats betrekking op verlaging van salarissen en loonen van het personeel op Huize Doom. dat ongeveer 60 leden telt. Voor een aantal leden van het personeel zijn in de gemeente Doorn woningen gehuurd. Eenigen tijd geleden moesten de huren dezer woningen worden verlaagd. Tenslotte heeft men in Doom opgemerkt dit in verband met de geruchten omtrent een mogelijken terugkeer van den ex-keizer raar Duitschland, dat Prinses Hermine sinds het aan het bewind komen van Hitier min der naar haar geboorteland reist. Het laatst is zij in November voor de destijds gehouden verkiezing naar Duitschland geweest. Dit houdt zeker verband met het standpunt van de tegenwoordige Duitsehe regeering tegen over de monarchistische beweging. HAARLEMMER WEGENS MAJESTEIT SCHENNIS VEROORDEELD. Een 36-jarige metselaar uit Haarlem ls door het Amsterdamsche Gerechtshof wegens majesteitschennis veroordeeld tot een maand gevangenisstraf omdat hij op een openbare vergadering in 1933 te Haarlem zich beleedigend over het vorstenhuis had uitgelaten. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 16 MAART 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE 1 30 2.30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 100% 4 pCt. id. 1933 II 100 4 1/2 pCt. Nederl. Iiidlë 1930 II 97*4 Staatsl. Bnitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen.) m 4 pCt. Engeland 71 4 1/2 pCt. Frankr. 797/8 Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 7*4 45 Stoomv. Mij. Ned. 45 Industr. Binnenl. Alg. K.zijde Unie 42 A. N. I .E. M. (Nat. 203*4 v. Berlcel's Patent Gert Calvé Delft 162H Ned. Ind. Gas (Nat. 173% Gem. Bez. Philips 443 H 244% 79*4 Industr. Buitenland. Anaconda Copper 9As 26*4 18% Bethlehem Steel 25% -25% 2Ve 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (grew.) General Aviation 16V 16% North Araer. Cy. 12 Standard Brands 13V 6Ve 31% Banken Binnenl. Koloniale Bank 53% Cert. Handel Mij. - 57 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb, 102% •trol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 170*4 - *4 105 Petrol. Mij. Bultcnl. 10% 6V Cultuur MI je». 182% 183 - N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbonw Mijen. Alg. Exploratie 130 295 179-% Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 127*4 124*4 145*4 Rubber Mijen. A'dam Rubber 105*4 Deli Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie 78 Ver. Ind. Cult. Ondern. 56*4 Spoorwegen Buitenl. 40 Comm. Milwaukee 4*4 5 pet. Adj. Milwaukee 11V Missouri Kansas Texas 7% Prolongatiekoers 76*3 1%

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 15