de betoovering DE BILT Ter bestrijding der werkloosheid PALMOLIVE van ïltw huid... „.cte zmp ctar^/ugd VRIJDAG 16 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Zestig millioen beschik baar gesteld. Een dringend beroep tot medewerking Kosten Levensonderhoud moeten naai beneden. Bij de Tweede Kamer is een wets" ontwerp ingediend, waarbij een crediet van f 60 millioen wordt aangevraagd voor uitvoering van groote werken ter bestrijding van de werkloosheid. Van deze werken worden genoemd: versnel ling van den aanleg van den scheepvaart weg van Amsterdam naar den Boven- Rijn, versnelling van de Maasverbetering aanleg van een nieuwe haven te Ter- neuzen, scheepvaartverbinding van Gro ningen met de Zuiderzee en het IJssel" meer, veerhaven bij Hansweert en Wals oorden, afwateringskanaal voor de Gel- dersche vallei en verschillende wegver- beteringen. Wat de wegverbeteringen betreft, wordt in de Memorie van Toelichting gezegd, dat in het bijzonder zal worden gedacht aan de belangen van Amsterdam en Rotterdam en van andere gemeenten, waar de werkloosheid groot js. Deze laatste factor is mede de oorzaak dat de regeering de vrij hand moet houden om te beoordeelen, welke groote werken zullen worden uitgevoerd en in welke volgorde. Een wettelijke band zou hierbij te belemmerend werken te meer daar ook de kosten een be langrijke rol spelen. In de bovenstaande opsomming is niet be grepen de inpoldering van den N. O.-polder en evenmin de versnelling van den bruggen bouw over de groote rivieren, weike niet ten laste van het thans aangevraagde crediet zullen worden gebracht, doch onderschei denlijk tenlaste van de begrooting van het Zuiderzee fonds en van het Wegenfonds (c.q. Verkeersfonds). Alvorens dit voorstel nader toe te lich ten, merken de ministers, die de toelichting hebben onderteekénd de ministers Colijn, Kalff, Verschuur, Slotemaker de Bruine, de Wilde en Oud om.m. het navolgende op tot teekenir.g van het gansche crLsis-beleid, dat de regeering in de huidige omstandig heden geboden acht. Oorzaken van de crisis. Bij de beoordeeling van hetgeen ter op lossing van den abnormalen nood moet wor den verricht,, is een juiste diagnose van de kwaal vóór alles noodzakelijk. Bij het zoeken naar de oorzaken treedt dan aanstonds de omstandigheid op deii voorgrond, dat de crisis haar diepsten oot- sprong vindt in toestanden, welke lig-gen op internationaal terrein en die buiten de rechtstreeksche machtssfeer vallen van welke landsregeering ook. Zoolang niet door een nauwere internationale samenwerking de mogelijkheid wordt geschapen het vraag stuk op een veel breeder'e basis te behande len, zal ook de Ned. regeering slechts in be perkte mate bij machte zijn de voorwaarden te vervullen, welke kunnen strekken om de bevolking wederom in ruimere mate aan de productie van goederen en diensten te doen deelnemen. Slechts die maatregelen mogen in aanmer king komen, welke de positie van ons bedrijfs leven op gezonde wijze versterken. Maatregelen, welke de oorzaken van de werkloosheid kunnen verzwakken of wegne men, kunnen ten deele door de overheid zelfstandig worden tot stand gebracht. Hier toe behooren bijv. alle overheidsvoorzienin gen. welke in positieven zin den afzet van Ned. producten in de hand werken, als de organisatie van den economischen voorlich tingsdienst, de reclame voor gebruik van Ned. fabrikaat en de regeling van de export- credietgaranties. Zelfstandige bevoegdheid heeft de overheid ook ten aanzien van de lasten, die aan het bedrijfsleven van harent wege zijn opgelegd. Op de wenschelijkheid der lastenvermin dering zal bij voortduring het oog moeten blijven gevestigd. De overheid kan voorts in sommige geval len het bedrijfsleven tegemoet komen door directe hulp, hetzij in den vorm van sleun- verleening, hetzij in dien van concurrentie- bep^rking (contingenteering). Maatregelen in samenwerking met andere regeeringen. Daarnaast staat een andere groep van voorzieningen, niet minder belangrijk voor de vermindering van de werkloosheid welke de regeering slechts kan tot stand brengen met de medewerking van regeeringen van andere landen. De resultaten op dit terrein te bereiken zijn uiteraard van vele onzekere factoren afhankelijk. Een derde categorie eindelijk wordt ge vormd door die voorzieningen, welke de re geering niet als overheid kan opheffen, maar die de regeering in het algemeen slechts in overleg met de direct belanghebbenden tot stand kan brengen. Hiertoe behooren meer in het bijzonder de maatregelen ter verbete- irng van de economie der bedrijfsorganisatie vorots die tot verlaging van de distributie- kosten en eindelijk die tot verlaging van de productiekosten in het bedrijf. Een verbetering van den bedrijfstoestand zal voorts zijn te verkrijgen door verminde ring van op het bedrijf drukkende kapitaal- lasten en van de loonen. Loonsverlaging. Zoowel ten aanzien van de kapitaallasten als loonen hebben een en andermaal ver lagingen plaats gehad. Niettemin eischen de groote moeilijkheden, waarin een groot aan tal takken van bedrijfsleven verkeeren, dat in de richting van verlaging der loonen nog verder wordt gegaan. Rechtstreekschen in vloed op de loonbepaling in het particuliere bedrijfsleven kan de regeering inet uitoefe nen. Middellijk kunnen haar maatregelen echter van groote beteekenis zijn. Bij vortduring moet voors worden gezorgd dat een juitse verhouding blijft bestaan tus- schen de bedragen van den steun aan werk- looze arbeiders en de loonen. die in het par ticuliere bedrijf nog betaald kunnen worden. Verlichting van lasten. De regeering is er zich van bewust, dat door deze matarege! en in ruimen kring zwaar te dragen offers moeten worden op gelegd, zij. zal harerzijds doen wat in haar vermogen ligt om het dragen van -deze offers zooveel mogelijk te verlichten.-In de c-rste plaats zullen daartoe strekken de maat regelen tot vermindering van de kosten van het levensonderhoud. Daartoe zal het uiter ste moeten worden beproefd tot verlaging van de budgetten van het rijk en de ge meenten. die thans nog tezamen aan het volksinkomen een jaarlijkschen last opleggen van meer dan f 1400 millioen. Maatregelen om langs den weg van vrij willige conversie te komen tot een verlaging van den last der publieke schuld, verkeeren in een vergevorderd stadium van voorberei ding. Voorts zijn bij de regeering maatregelen in voorbereiding om binnen korten tijd te komen tot een verlaging van de huur van arbeiderswoningen, alsook tot de productie van goedkoope woningen. Loonen bij de werkverruiming. Bij de te ondernemen werken zal het loon moeten worden bepaald op een zoodanige hoogte, als in de bestaande omstandigheden redelijk kan worden geacht. Voor de oplos sing van dit moeilijke probleem zal het noodig zijii dat met betrekking tot ,1e voor waarden, waarop een werk zal kunnen wor den uitgevoerd, overleg wordt gepleegd met de organisaties, zoo van werkgevers als van arbeiders ln het betrokken bedrijf. De re geering stelt zich voor, een instituut van vertrouwensmannen in het leven te roepen, die het .vereischte overleg zullen kunnen voeren. Zij doet thans reeds een beroep op de medewerking van allen, wier medewerking onmisbaar zal zijn om het doel te bereiken. Zij heeft goed vertrouwen dat dit beroep niet teverg'eefsch zal zijn. Wij staan hier voor een nationaal werk in den besten zin van het woord. De regeering stelt zich voor een com missie te vormen voor de voorbereiding en uitvoering van de werken onder leiding van den Minister-President en voorts bestaande uit den Minister van Waterstaat, van Econo mische Zaken, en van Financiën. Waar van te voren niet is te zeggen, tot welk departement ieder der te verrichten uitgaven betrekking zal hebben, en het on- gewenscht voorkwam een aantal posten '-e brengen op verschillende begrootingen wordt het geheele crediet van f 60 millioen aange vraagd ten laste van den kapïtaaldienst van hoofdstuk VII B (Financiën). (Adv. Ingez. Med.) AUTOCURSUS IN DE AMBACHTSSCHOOL. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat in de Ambachtsschool dezer dagen de eindexamens zullen worden gehouden van den 12den autocursus. Het is nog weinig bekend, dat indien men een dergelijken cursus gevolgd heeft en bij het eindexamen voor de verschillende vak ken gemiddeld het cijfer 7 behaald, men automatisch ook het z.g.n. Groot-diploma voor autobestuurder verkrijgt. Dit diploma wordt uitgereikt door de Cen trale commissie voor autobestuurders, be staande uit een vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen en vertegenwoordigers van: de Ver. van directies van nijverheidsscholen in Ne derland; de ver. Vakopleiding; de K.N.A.C., de B. B. N., de A.N.W.B., de K.N.M.V., de Ned. Unie van chauffeurs, de Bond van trans portarbeiders en de R. A. I. en wordt door het Centraal bureau voor de afgifte van bewijs stukken van rijvaardigheid gelijk gesteld met het bezit van het ploma voor instruc teur. uitgegeven door de Kon. Ned. Automo bielclub, en is dus een mooie aanbeveling bij eventueele sollicitaties naar de betrekking van chauffeur, instructeur e.d. Het ligt in de bedoeling om bij voldoende deelneming ook in April wederom een nieu wen cursus te houden. „TRIO" BIJ HAARLEM'S TOONEEL. Haarlem's Tooneel heeft in studie genomen het blijspesl „Trio" van Leo Lenz. De regie is wederom in handen Johan Kaart Jr. In dit stuk treden op de dames mevrouw L. Tijsse- ling en mevrouw N. Siebol en de heeren H. van der Horst en W. Oostwald. De voorstel ling heeft plaats op Donderdag 22 Maart in den schouwburg Jansweg. DE NIEUWE KENNEL „FAUNA". Het nieuwe gebouw van het dieren-asyl „Fauna" gelegen aan de Friesche varkens- markt, naast den spoordijk, zal Zaterdag 24 dezer in gebruik worden genomen. Jhr. dr. J. C. Mollerus heeft zich bereid verklaard, ae nieuwe inrichting te openen. VERF.ENIGING VAN JONGE LIBERALEN. Redevoeringen en dansen. Op 24 Maart houdt de Vereeniging van Jonge Liberalen te Haarlem een propaganda- avond in café Brinkmann. Als sprekers zul len optreden de heeren mr. H. L. van Zan ten, Rotterdam, voorzitter van den bond van jonge liberalen, "met als onderwerp: „Op".; J. L. van Amerongen, Amsterdam, over: „Ge bonden vrijheid, geen dwang". De redevoe ringen duren beide circa 20 minuten. Daar na is er gelegenheid tot dansen. GROOTSTE TOEGELATEN SNELHEID VOOR DE N. Z. II. T. M. Blijkens de Staatscourant heeft de minis ter van waterstaat voor de Noord-Zuld-Hol- landsche Tramweg Mij. de grootste toegela ten snelheid van vervoer vastgesteld: Van Haarlem naar Lelden 60; van Haarlem langs de Kleverlaan naar Bloemen daal 35; van Haarlem langs den Julianaweg naar Over veen 35; van Haarlem naar Zandvoort 60 en van Haarlem naar Amsterdam eveneens 60. meldt: Hoogste barometerstand 761.3 m.M. te La Coruiia. Laagste barometerstand 732.8 m.M. te Skudesnaes. en voorspelt: matigen tot krachtigen tijdelijk afnemenden Zuid-Westelijken tot Zuidelijken wind. Tijde lijk opklarend. Later opnieuw toenemende be wolking met regén.'Aanvankelijk iets zachter, later weer kouden. Uit het Buitenland NOG BUIIG EN GUUR WEER. De depressie over de Iersche Zee trok in Noord-Oostelijke richting over Engeland en ligt thans over hét Noordelijk deel der Noord zee. In hetgeheele Zuid-Westen steeg de luchtdruk, zoodat .het^.luchtdrukverval over de Golf van" Biscaye en "liet Kanaal niet ver minderde en de storm uit West op den Oce aan aanhield. Het minimum dat gisteren ten Zuiden van Groenland lag is thans tot 20 graden W.L. ge naderd en doet in ISrland den barometer opnieuw dalen en den wind krimpen. Over het geheele Westen tot diep in Centraal- Europa dringen de koude polaire luchtmas- saJs binnen met temperaturen van 30 gr. C. op 5000 M. hoogte en snelheden van 80— 100 K.M. per uu. Noordelijk van den 30en breedtegraad hou den de arctische stroomingen uit het Oosten aan met sneeuwval op de Far Oer en vorst in Torgshavn en op IJsland. De neerslag was zeer verspreid, doch nergens zeer zwaar. Het meeste viel in Zweden, Zuid-Frankrijk en West-Duitschland. Het is te voorzien, dat na een tijdelijke op klaring met afnemenden wind opnieuw de wind zal krimpen dn toenemen met buiig en guur weer. Barometer 751m M. 745 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 16 Maart. Ondertrouwd 15 Maart: G. W. Gall en G. J. Boeré; C. van 't Loo en H. Smits; T. J. Montijn en J. J. van Huissteden; C. L. J. den Hollander en G. L. van Huissteden; S. Muller en N. H. J. te Kiefte. Getrouwd 15 Maart: W. Boerlage en C. H. P. P. P M. Kortmann. Bevallen 13 Maart: E. v. d. WijdenJans sen, d.; W. J. J. DraijerBeilschmidt, d.; 14 Maart: M. E. A. Vinke—C.zygan, z.; E. T. J. GrootHeijmen. d.; J. C. Buijsv. Zomeren, z.; W. SchoonKuijer,,z.;_ 15 .Maart: A. Stig- ter—iv. Zanten/'#.'; Overleden 14 Maart: J. H. v. d. Berg—Der- •nlson, 59 j„ Leidschevaart; J. A. Metzelaar, 40 j„ Kruistochtstraat; H. H. Wijnands, 49 j., Rustenburgerlaan; DE LIGHALUITVOERING. BEHALVE GYMNASTISCHE OEFENINGEN OOK INTERMEZZI. Men schrijft ons: De gymnastiek-uitvoering ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds, welke gegeven wordt door de leerlingen der opleidingsscho len 17. 18, 19 en 47 en de Beverwijksche Gym- nastiekvereeniging „Turnlust'. belooft weer een mooie avond te worden. Behalve de gym nastische oefeningen zullen een tiental inter mezzi worden vertoond. Gedeeltelijk zullen deze intermezzi door de kinderen der oplei dingsscholen en gedeeltelijk door de dames- en heerenleden van „Turnlust" worden ten beste gegeven, waarvan wij er enkelen willen noemen, n.l. „Een tennis-inter mezzo", „Drie kleuters", „Wonderpoppen", „Fee en kabou ters" en „De gefopte boer'. Door het Symphonie-ensemble .Orpheus" onder leiding van den heer Lindenborn zal deze lighaluitvoering belangeloos muzikaal worden geïllustreerd. Rest ons nog te melden dat na afloop gelegenheid is voor een dansje in den foyer van den Schouwburg. Ieder, die van gymnastiek houd, doch tevens 'n aange name verpoozing zoekt, raden wij aan eens een kijkje te nemen op deze uitvoering. Bo vendien steunt hij dan tevens een zeer nuttig doel, n.l. de verpleging van on- en minver mogende longlijders. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 4 tot en met 10 Maart heb ben zich in Haarlem 12 gevallen van rood vonk en 3 van diphterie voorgedaan. NIEUWE TOONZALEN VAN SANITAIRE ARTIKELEN EN VERLICHTINGS- ORNAAIENTEN. In de zaak van de firma Van Basten, ge vestigd Houtplein 19. zijn gisteren toonzalen geopend, waarin sanitaire artikelen en ver- lïchtingsornamenten geëxposeerd worden van W. J. Stokvis' Kon. Fabriek van Metaal werken N.V. Wat de sanitaire afdeeling aangaat, hier treft men in de étalage reeds een deel van aan. Daar is namelijk een moderne bad kamer ingericht, ln het bekende smettelooze wit uitgevoerd. In de toonzalen krijgt men een overzichtelijken indruk van de vele soorten waschtafels, baden, enz., die geleverd kunnen worden. Tal van nieuwigheden trek ken daarbij de aandacht. Wij noemen het kristalporcelein. dat practisch gesproken onbreekbaar is en aan hooge en lage tempe raturen blootgesteld kan worden zonder dat het invloeden ten nadeele ondervindt. Verder de gemakkelijk afneembare spiegels enz. De badkamerameublementen zijn in verschelde ne kleuren te verkrijgen. De verlichtingsornamenten kan men in huiselijke sfeer bezichtigen, hetgeen een juiste waardeering dezer artikelen bevor dert. Ouderwetsche modellen, zoowel als het nieuwste op het gebied van kamerverlichting treft men er aan. Er valt in deze toonzalen ongetwijfeld zeer veel bijzonders op te merker ligt een onuitputtelijke bron van romantiekWant een frissche, jeugdige huid verleent U een lief talligheid, die door geen regelmatige trekken of kostbare kleedij wordt geëvenaard. Gebruik dus uitsluitend Palmolive zeep, de zeep die wereld beroemd is geworden door haar verzachtenden invloed op de teint. Zij laat de jeugd en charme van Uw huid volle recht wedervaren. Waaraan dankt Palmolive deze toovermacht Eenvoudig aan de groote hoeveelheid olijfolie, de sedert tientallen eeuwen terecht geprezen schoonheidsolie, welke in elk stuk Palmolive zeep wordt verwerkt. Olijfolie geeft een fluweel-zacht schuim, dat zelfs de fijnste poriën binnendringt en alles verwijdert wat Uw charme zou kunnen schaden. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN N.B.A.S. VOORDRACHT OVER DE DOELSTELLINGEN VAN DEN BOND. De Propaganda-avond van den. N.B.A.S., in de aula van liet Kenhemer Lyceum, was druk bezocht, door N.B.A.S-leden, door leerlingen van Middelbare Scholen en ;door" ouders. Na een openingswoord door Hans Wölterbeek en het zingen van twee liederen van Beethoven door een klein gemengd koor hielp Flip van Praag een propaganda-rede: .Spreker wendde zich tot de ouders met-dank van hun aan wezigheid, maar vooral tot de jongere aan wezigen. allen behoorend tot de bevoorrech ten, omdat zij voortgezet onderwijs genieten. Hij wees op het grondbeginsel van den N-B.A.S.: d.i. de opvoeding tot verantwoor delijkheidsgevoel jegens de samenleving. Spreker releveerde als leidende beginselen de geheelonthoudingsgedachte en de wil om onder de jongeren een sfeer van kameraad schap te scheppen, in tegenstelling tot de ;sfeëï yandanspartijen.. en 'flirt,. Iets uitvoe riger stondspreker, stil, by de. jn ,d,en. ,laat* 'sten - tijveel besproken "kwestieder ^politiek in den N.B.A.S. Terwijl' 'deze ïiie't neutraal, in den chemischen zin van het niet reageerend tegenover de samenlevingwil staan, wenscht zij de bestaande maatschappij,, die toch in vele opzichten niet goed is, zoo snel moge lijk te doen evolueereh, zonder revolutio nair te willen zijn. De NJ3.A.S. is nóch revolutionair, nóch politiek, wijl zooals spreker beoogt, de leden te jong zijn om over ingewikkelde maatschap pelijke vragen een oordeel te hébben. De N.B.A.S.-leden willen zich ook niet opsluiten in een of andere waarheid, willen dus ook geen partij-dogma's of beginselverklaringen aanvaarden; zij willen dus ook officieel geen leiding van ouderen aanvaarden, wijl deze ouderen meestal drijvers zijn in een be paalde richting. De N.B.A.S. 'wil zijn een op voedkundig doorgangshuis voor jongeren om open te staan voor de vele levensvragen, om deze te overdenken, en door deze bedacht zaamheid te leeren en verantwoordelijkheid. Spreker refuteert de leuze van onzen tijd, dat jeugd moet doen, moet handelen; er wordt z.i. te veel gehandeld zonder nadenken op grond van grove instincten; men zie slechts naar de heel jnoge Duitsche jeugd, die door ouderen gedreven wordt in de richting van militarisme, door als kleine kinderen al te loopen met dolken met. opschriften als „Blut und Erde". De N.B.A.S. wil de zelfstandige jeugd' voeren tot ernstig, bedachtzaam ver antwoordelijkheidsgevoel. Met de geslaagde opvoering van volks dansen en van een twee-bedrijvig, tooneel- stuk eindigde de avond, die door het talrijke publiek zeer aandachtig, werd gevolgd. De N.B.A.S.-vlag, in blauw en roranje, flankeerde het tooneel. INFORM ATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott, Bank Ver.) Londen 7.56 1/2—7.57. Berlijn 58.97—59.01. Parijs 9.77 1/4—9.77 3/4. Brussel 34.6334,65. Zurich 47.94—47.98. Rome 12.70—12.75. New-York 1.48 1/2—1.48 3/4. NED BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN De Ned. Bond heeft wel succes bij zijn krachtige actie om het aantalgevallen van dood door verdrinking, in ons waterrijke land, zooveel mogelijk te beperken. De heer A. J. Meijerink'is uitgenoodigd om weer tal van spreekbeurten te houden, ten einde te trachten Reddingsbrigades voor dren kelingen te stichten, n.1. te Zuidbroek en Wedderveer in de provincie Groningen, voorts in Grouw, Joure, Huizum, Leeuwarden en nog in enkelee Friesche plaatsen. Verder gaat de tocht naar Zutfen, Andijk, IJmuiden en Hillegom. SPORT EN SPEL SCHAKEN. VERA MENCHIK TE ZANDVOORT. We kunnen thans mededeeleh,öat op de simultaan séance van Miss Menchlk ln Bode ga Mustert 28 heeren en 7 dames zullen spelen, DAMES-HOCKEY. PROEFWEDSTRIJD DAMESELFTAL TEGEN HEEREN. Hoewel het Nederlandsch elftal er Zondag in geslaagd is een overwinning op Frank rijk te boeken, voldoet het elftal momenteel nog niet aan de verwachtingen, die er aan gesteld kunnen worden, zoodat de Tech nische Commissie vóór Zaterdag a.s. een proef wedstrijd van het B-elftal vaststelde om eventueele veranderingen in A te kunnen aanbrengen voor den wedstrijd België Holland, die op 24 Maart te Brussel ge speeld zal worden. Te half drie zal het volgende elftal den strijd aanbinden met een juniores-heeren- elftal der B.H.C. op het- terrein naast Zomer- zorg. Doel: H. Andreas (BD.H.C.) Achter: D. Roos (B.DH.C.) en G. Meevers Ct Gooi). Midden: A. de Vletter (BD.H.C.), R. Bijvoe* (O.K.) en E. Leendertz 'B.DH.C) Vóór: T. Leeuwenberg (Rood-Wit, O. Kok, (Hilversum), P. van Grinsven (Nijmegen), M. Van Beeck Vollenhoven (Rod Wit) en A.>-4rriëns (Zutpben). 'xritjvr* :v'l- - Een van de belangrijkste punten ln het Nederlandsch elftal, dat herzien moet wor den is de halflinie, die de voorhoede niet voldoende steunt; terwijl ook het binnen- tiro 'der voorhoede lang niet ideaal genoemd kan worden. De samenwerking der beide backs liet Zondag ook wel iets te wenschen over, doch dit kan in verband zijn geweest met het feit dat nog nimmer een oefenwed strijd met de opstelling Rollin Couquerque- Broese van Groenou gespeeld werd. Maar misschien brengt de proefwedstrijd nu an dere mogelijkheden naar voren. BOKSEN EEN ONTMOETING CARNERA- BAER. IDEMPSEY KRIJGT EEN DEEL DER RECETTE. NEW YORK, 16 Maart (Reuter). De bokser Max Baer zal 14 Juni a.s. uitkomen in een wedstrijd tegen Camera in Madison Square te New Yorki in 15 ronden. Baer zal 20 of 25 pet. van de recette krij gen, waarvan hij 7 12 pet. moet afstaan aan Denipsey, die in ruil hiervoor zijn diensten als „promotor' zal geven. VOETBAL. OM DEN NED. VOETBALBEKER. De bekerwedstrijd T. H. B.Feijenoord, die voor a-s. Zondag was vastgesteld, is uit- KAMPIOENSCIIAP VAN HAARLEM. De loting voor de wedstrijden om het kam pioenschap van Haarlem heeft het volgende resultaat opgeleverd: V.S.V.Haarlem, Kin- heim—H.F.C. en R.C.H.—E.D.O. Bloemendaal lootte vrij. Stormvogels doet niet mee. ACENDA VRIJDAG 16 MAART Luxor Sound Theater: „Janmaat op stap" en „Nog zes uur te leven". 8 15 uur. Palace: „The Kid from Spain". Op het too neel: Tibor Gomory Co., gratie en kracht'. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Maternelle". Op het tooneel: Ilona-Fred Larry. 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling H. F. Boot. 104 en 810 uur. Lange Margarethastraat 13: Bijeenkomst leden der Ned. Herv. Kerk. 8.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 17 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein„De dui vel in de vrouw" 815 uur. Gebouw Protestantenbond: Lezing door D. W. A. v. d. Kemp voor de Volksuniversiteit 8 uur. N.V. Wed. Oosten en Zoon's Tapijt- en Beddenhandelaandeelhoudersvergadering ten kantore der vennootschap. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2