Litteriim sn SCun Eenstemmig KORENBEURS KORENBEURS BABYSCHALEN DE NIJENRODE-ZAAK. lOpCt. Korting Schoonmaak- goederen I. J. v, KOOTEN D. BOS DikHoll. Rundvetbijde5p.39ct. C.G.PEPER Kruisweg37 Tel. 15073 Drogisterij „BOONACKER" VRIJDAG 16 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 HET TOONEEL. Door Inspanning Uitspanning. DE BAAS IN HUIS. Cyrus Bumpsted, het kleine, gedweeë man neke uit „De Baas in Huis"' is een groot per soonlijk succes van Jan Musch geweest. Na een lange carrière bij Het Schouwtoo- neei is Cyrus thans bij het dilettantentoonee! terecht gekomen en wij vermoeden dat wij hem nog wel eens meer op de planken zul len Legen gekomen. Maar wat wij hem dik wijls fijner en menschelijker zullen zien dan gisteren van den heer P. Wouda, betwijfel ik. Natuurlijk komt het niet bij mij op. dezen Cyrus Bumpsted van den heer Wouda met dien van Musch te gaan vergelijken. Musch was als Cyrus het prototype van den onder den druk van de bazige vrouw levenden man. Alleen een groot acteur is in staat in een on- beteekenend blijspelletje een figuur als deze Cyrus tot een artistiek zoo hoog plan op te heffen. Aan dilettanten stellen wij heel an dere eischen en wanneer wij dan zien, dat het den heer Wouda gelukt van Cyrus een mensch te maken, die ondanks zijn onderda nigheid en de dwaze situatie, waarin hij door den schrijver wordt geplaatst, eigenlijk geen oogenblik belachelijk wordt, dan mogen wij hem hiervoor een hartelijk gemeend com pliment maken. Ik ken den heer Wouda zeker nu al 15 jaar lang als tooneeldilettant. maar ik durf zeg gen. dat hij nooit een rol beter heeft gespeeld. Geen moment zelfs niet in de hiervoor toch zeer verleidelijke slotscène van H gooide hij het in het kluchtige. Zelfs in zijn dronkenschap bleef hij de goedige, braven Bumpsted en wist hij althans in artistieken zin maat te houden. Men kreeg een groote sympathie voor dezen pantoffel held en in het laatste bedrijf toen hij zijn vrouw voor een ontgoocheling wilde sparen ging er iets van den zwijgenden man uit, dat zelfs ontroerde. Een sterk acteur ik meen geen dilettant had waarschijnlijk nog fijner details aan gebracht. maar ik vond het reeds kranig, dat de heer Wouda de groote lijn zoo stevig wist vast te houden en aan hem is het dan ook te danken, dat dit blijspel volkomen tot zijn recht kwam en geen flauwe klucht werd. Daarom veraioed ik ook, dat wij De Baas ln Huis niet gauw beter van Dilettanten zul len zien. De wijze waarop deze Cyrus wordt gespeeld, drukt den stempel op heel de voor stelling. Nu dient erkend, dat ook de andere hoofdpersonen met Cyrus meegingen en het niet in chargeering zochten. Mevrouw De Mon—Lugtig bijvoorbeeld wist zich aldoor voor overdrijving te hoeden en bleef evenals Cyrus een mensoh. En toch,had zij voldoende aplomb om ons in het wèl-wicht van deze vrouw te doen gelooven. Een heel goede rol van mevrouw De Mon,. En de dames Ali Koning en Smit gaven beide voldoende teekening aan het lieftallige zustérspaar, al hadden zij het verzuurde in deze vrouwen nog wel wat sterker kunnen laten uitkomen. Mevrouw Klaver—Vonk en de heer Plan- tinga speelden het jonge paar. Plantinga weet zich altijd gemakkelijk op het tooneel te bewegen en hij had met deze rol van door tastenden minn&ar dan ook weinig moeite. En ook mevrouw Klaver was een sympa thieke Helen. Alleen heeft zij een neiging om nu en dan. te dramatisch te worden, die zij in een blijspel, moét onderdrukken. Het komt in een stuk als De Baas in Huis op de juiste doseering aan. Mevrouw De Mon gaf haar een goed voorbeeld in' het derde bedrijf, waarin zij ondanks haar smart toch in de blijspelsfeer weet te blijven. Sam Green, de.vroolijke doodgraver, werd wel aardig door' den heer M. Kordelaar ge typeerd, maar 1n' zijn spel remde hij de anderen wel eens wat al te veel. Kwam dit misschien door onvoldoende rolkennis? Dominee Stump van den heer Ruifrok was louter caricatuur, maar zoo wil de schrijver het blijkbaar. Bij de opvoering door Het Schouwtooneel viel deze dominee niet minder uit den toon. Het was een verdienste van den heer Ruifrok, dat hij althans de kluchtigheid van deze figuur niet meer op drong dan noodig was en hij min of meer op het tweede plan bleef. De vreemdeling en de rechercheur kregen voldoende kleur van de heeren Zoet en Van Dam. Vooral de eerste wist aan zijn episodisch maar toch belangrijk rolletje het relief te geven, dat hier noodig was. De heer F. Meijer heeft eer van zijn regie, want aan hem mogen wij het zeker danken, dat -dit stuk niet als klucht maar als blij spel werd gespeeld. Niet alles lukte gister avond zoo haperde in H nog al eens en verslapte daar het tempo nu en dan gevaar lijk maar over het geheel was het toch een zeer goede opvoering, een der beste die ik mij van D. I. U. herinner. Ook het publiek waardeerde spel en stuk zeer, zoodat het een verdiend succes werd voor deze dilettanten- tooneelvereeniging, de oudste van Haarlem. J. B. SCHUIL. MUZIEK. WIJDINCSAVOND IN DE REMONSTRANTSCHE KERK. Het op den Wijdingsavond in de Remon- strantsche Kerk gehoorde zou men als een bijzonder soort van „Oratorische Passie" kunnen samenvatten, indien men het- voor behoud maakt de identificatie met den onder dien naam bekenden kunstvorm af te wijzen. Het Lijdensverhaal werd ons gegeven door den Goudschen Remonstr. Predikant ds. H. Cramer, die als orator een keur van Bijbelfragmenten voorlas; het Vrijzinnig- Jongerenkoor uit Gouda leidde den avond in met een „Et incarnatus" van Orlando di Lasso en vulde voorts het gesprokene aan door het zingen van composities op de zoo even gehoorde andere, beschouwende teks ten. Dat dit alle Latijnsche waren, mocht in een Protestantsche omgeving even bevreem den: de muzikale composities gaven er nu eenmaal aanleiding toe. Eenheid van stijl was daarin volstrekt niet: wij doorliepen den tijd van Orlando en Palestrina tot aan dien van Michael Haydn, dus van de helft der zestiende tot nabij het begin der negentiende eeuw. Na het „Et incarnatus" van Orlando volgde ,Ecce quomodo moritur" van Palestri na en voorts drie Responsoriën van In- gegneri. Waarom de titel daarvan in 't Fransch was gegeven, is mij niet duidelijk. Het veelstemmige ..Crucifixus" van Lotti vormde de brug naar den nieuweren tijd, die door Haydn's „Tenebrae factae sunt" afgesloten werd. Wat daarna kwam: „O bone Jesu" van Palestrina en „Exultate Deo" van Aless. Scarlatti, voerde weer naar het ver dere verleden terug. Van het onder leiding van den heer J. L. A. Cuperus staande Goudsche koor. dat zich ook vroeger al eens in de Remonstrantsche Kerk deed hooren. mogen in 't bijzonder de prachtige klank en het volkomen evenwicht geroemd worden. De zuiverheid der intonatie was in 't begin uitnemend bij de Respon soriën liep ze wel eens oven gevaar. In een daarvan waren de mannenstemmen minder mooi van klank, terwijl het vrouwenkoor het fraaie timbre handhaafde. Ook in „Tenebrae factse sunt" was de zuiverheid der intonatie niet steeds volkomen. Trots deze voorbij gaande tekortkomingen was de zang van het Goudsche Koor doorgaans een genot voor het oor. Ten opzichte der dramatische uit drukkingskracht scheen het nu toe, dat het zich wat teveel beperking oplegde in dyna- mischen zin: bij momenten als „Exclamans Jesus voce magna ait" en hetgeen daarop volgt, had ik een grootere klankontwikkeling niet misplaatst geacht. Een veel grooter aantal belangstellenden, dan aanwezig was had door het bijwonen van dezen gratis toegankelijken Wijdings avond schoone indrukken kunnen meenemen. K. DE JONG. Concert in de Doopsgezinde Kerk. Om het „Steunfonds voor ouden van da- dagen den arbeid te helpen verlichten, orga niseerde Jacob Bijster dit concert, waarbij Jan Hoeben, mej. Christien Stork en Hans Beuk- man hem ter zijde stonden. Jacob Bijster, als organist der Doopsgezinde kerk, verraste ons al zoo megingmaal met het fijn gedétailleerde spel op zijn geliefd instrument. Kort geleden hoorden we van hem een werk van eigen hand, toen hij speelde op het orgel in de Kloppersingelkerk. De acoustiek is daar heel goed. Zij is het niet in de Doops gezinde kerk, althans zich wat. het verwerken van den orgelklank betreft. Toch hebben wij ook nu een heel mooien eindindruk meegeno men van het bedoelde werk: „Variaties op een oud-Nederlandsch lied". Dit lag wel in hoofd zaak aan de klankmogelijkheden van het thans bespeelde orgel. Sterk sprekende, fijn contrasteerende stemmen wettigen 't vermoe den dat bij het componeeren van dit werk deze orgelklank en deze registratie-mogelijkheden hem hebben voorgezweefd: de détailleering (hoofdzaak hier) kwam prachtig tot haar recht. Maar ook toch de harmonisatie, die in fijne klankschakeeringen. in subtiele wendin gen de aandacht geboeid houdt. Muziek dus, die bij herhaald aanhooren belangrijk wint. Voorheen had ik meer aandacht voor den vorm, den variatievorm, ditmaal meer voor kleur, voor harmonie, terwijl de totaalklank in het groote forte mij minder bevredigde dan de eerste maal. Er is geen résonant; bij !t verlaten van den toets is de klank weg. Mis schien had daarom ook de zangeres, toen zij bij haar eerste liederen zich boven naast het orgel plaatste, een zoo groote moeite om haar stem draagkracht te geven en de noodwendige zuiverheid van intonatie te bereiken. De beide orgelstukken van Bach (Praelu- dium in G en de koraalbewerking „Nun komm' der Heiden Heiland") hadden de spel- kwaliteiten, die wij in Jacob Bijster altijd be wonderen: stijl en vormbeheersching, en in verband daarmee registratiekunst. Eigen schappen, die ons op deze plaats, aan dit zelfde orgel, het spel in herinnering brachten van den heef Bruinsteen, Bijster's voorgan ger. Bachkenner en intelligent musicus als Bruinsteen was heeft ook onder zijn handen dit orgel ons menigmaal verrukt, en Bijster zet dit schoone werk voort. Voordat de medewerkenden zich naar be neden begaven om daar aan den vleugel het verder gedeelte van het programma te doen hooren, speelde de violist Jan Hoeben de vier de sonate van Francoeur, Het orgel speelde de uitgewerkte continuo, die mij echter beter gerealiseerd dacht aan het clavecimbel. Zooals later aan den vleugel de Sonate van Dworsjak werd vertolkt, was van de samen spelkunst veel meer te genieten. Hoeben voelt deze muziek innig-warm aan en Bijster is hem daar een partner dien men niet beter kan wenschen. Bijster's Chopinspel is ook van een steeds bekorende werking. Hier ging jammer genoeg heel wat van de nuanceeringsfijnheden ver loren: de ruimte geeft te weinig van den klank terug, en inzonderheid de Nocturne in f klein kan daarvan niets missen. De zang van mej. Christien Stork kwam van deze plaatst af nu ook beter tot zijn recht. Daarbij was de betere toonligging dezer liede ren van Brahms en van Dworsjak ook van gunstige werking, hoewel de zangeres niet over voldoende zeggingskracht beschikt om den Slavischen componist recht te doen. Hans Beukman zegde verzen van Adama van Scheltema. Van Collem. Margot Vos en hierin sprak hij zijn voorliefde uit voor één bepaald soort vers. waarvan levenswijsheid geen integreerend bestanddeel is. Het vers uit den bundel „Van Zon en Zomer" (Afsterven) heeft mij het meest voldaan. De uitwerking dezer declamatie zal winnen, als de g en de r beter beheerscht worden. Waar beide na el kaar komen, ontstaat iets als „chrimmichste chaten", wat geen mooi Nederlandsch is. Studie van beide gewraakte klanken zij den heer Beukman warm aanbevolen Ds. Leendertz dankte de medewerkenden in hartelijke bewoordingen, en bracht nog het doel van dit concert tn herinnering; naast de kunst ook te dienen het „Steunfonds voor ouden van dagen", waarvoor aan den uitgang der kerk werd gecollecteerd. Veertiende dag. AMSTERDAM, 15 Maart. De veertiende zittingsdag van het Onnes-proces vangt aan met het hooren van getuige Johanknegt, den detective. De president mr. J. G. de Vries vraagt hem, wanneer hij den wissel van Koning van den rechercheur Van Kooten heeft gekregen. Na eenig nadenken zegt getuige. „Ik her inner het me al. Ik heb den wissel per aan- geteekend stuk aan het privé-adres van Van Kooten teruggestuurd." Johanknegt doet dan nog een verhaal over rechercheur Bleijenberg, die eens door Onnes was uitgenoodigd te komen visschen. Bleijenberg had toen- gezegd: „Je kunt nooit weten, wat er nog eens gebeurt en ik wil niet den naam hebben bij dien vent ge- vischt te hebben." „Ik heb toen nog gezegd", aldus Johan knegt, „je kunt daar best gaan visschen, wie weet, of je de „Mulat" en „De Drie Koningen niet ophaalt". (De „Mulat" en „De Drie Ko ningen" zijn de twee dure vermiste schil derijen, welke nog steeds niet terecht zijn). ,3!eijenberg en Van Kooten hebben", zoo gaat getuige voort,, „wel eens bij Onnes ge- vischt". President: „Nog meer politiebeambten?" Getuige: „Voor zoo ver ik weet. niet." President: „Hadden Bleijenberg en Van Kooten vermoedens tegen Onnes?" Getuige: „Ja zeker, later wel. We praatten er dan gewoon over, alsof Onnes in het com plot zat of hij insider was. Het beeld was zoo: Het kasteel, de vriend van het' kasteel, de be diende van hem, twee Amsterdammers, de jongens. Officier: „Weet u, dat burgemeester Röell een brief van den hoofdcommissaris te Am sterdam heeft gekregen met een waarschu wing. dat Gerritsen in de zaak was betrok ken?" Getuige weet hier niets van. Bij het verdere verhoor verhaalt verd. van een poging van twee personen om hem een Goudstikker te chanteeren, waarmee hij de politie terstond in kennis heeft gesteld. Voorts komen de verhalen ter sprake, op gemaakt door de Utrechtsche rechercheurs naar het dictaat van den detective. Deze had er wat „fantasie" in gezet, onver den „scha kel" (Mees en Blees c.s.) buiten te houden. Hij vertelt ook, dat hij van de verzekering een belooning zou krijgen voor het opsporen van het goed. Door de verdediging van verd. O. worden hem eenige vragen gesteld over get. K., over wien zijn oordeel minder gunstig luidt. Op dezen zittingsdag is ook aandacht ge wijd aan de financiën van den kasteelheer. Blijkens de verklaringen van een accountant zat de heer O. niet ruim in z'n middelen tij dens de inbraak, doch zijn totaal bezit bë- droeg nog ongeveer 7 ton. Het was echter de vraag of hij dit bezit kon realiseeren. Verd. voerde hiertegen aan, dat hij ten tijde van zijn arrestatie nog kon rekenen op een crediet van een halve ton. Voorts zeide hij eenig aandeelhouder te zijn van een N.V., die een groot pand bezit in Den Haag, waarvoor kort voor de inbraak de Japansche delegatie f 175.000 heeft gebo den, welk bod is afgeslagen. Nadat verd. nog over zijn ideaal had uitge weid: een groot landgoed en boerderij in Duitschland, en enkele inlichtingen over zijn relaties met Goudstikker had gegeven, werd de zitting geschorst tot Zaterdag. Gisteren zijn de incidenten ook weer niet van de lucht geweest. Onnes kwam weer in conflict met den Of ficier. Dezen voegde hij o.a. toe: ik ben geen misdadiger, geen dief, geen oplichter, geen brandstichter. Mijn verleden is uitstekend, er valt niets op mij te zeggen, zelfs niet in den tijd, die voor mij moeilijk was, nl. in 1922. ARROND.-RECHTBANK. Brandstichting in Lisse. In den nacht van l op 2 Januari 1934 heeft een bloemenknecht in Lisse brand gesticht in een houten brievenbus aan het gebouw voor Arbeidsbemiddeling en Werkloozenzorg. De man stond Donderdag voor de rechtbank te recht. Hij vertelde op Nieuwjaarsdag wat gedron ken te hebben en zijn hoofd „was niet meer normaal". Eenige uren na middernacht ging hij bij een kennis vandaan en vatte toen het plan op een brandje te stichten. Ondanks hei- haalde vragen van de rechters hield verdach te vol. zich niet te kunnen voorstellen, waar om hij het deed en wat zijn motieven waren. Pres.: „Waarom koos U juist dat gebouw en waarom geen ander?" Verdachte weet het niet meer. Hij ging naar huis, vulde een fleschje met petroleum, greep eenige papieren en liep naar het ge bouw. Pres.: „Hieruit blijkt, dat U wel degelijk een plan gemaakt had en dat U niet als een dol leman hebt gehandeld! De rechtbank ge looft niet, dat U niet meer weet, wat uw plan was!" Verdachte stopte papier ln de bus. goot er petroleum over en wierp er brandende luci fers achteraan Een poosje later had hij spijt ging kijken en zag, dat het gelukkig niet brandde Want: „ik had niet de bedoeling om het huis te laten branden." Een inspecteur van politie verklaarde, dat verd. in de politie administratie niet voor komt en dat zijn daad voor verdachte's ouders, die zeer gunstig bekend staan, geheel onverwacht kwam. De in de bus gevonden en slechts gedeelte lijk verbrande papieren droegen den naam van verdachtes zuster en de overjaszak van verdachte rook naar petroleum Het wegge worpen fleschje is in een naburigen tuin ge vonden. Eenige getuigen hebben een vrij groote vlam gezien op het oogenblik dat verdachte bij het gebouw stond. Een nachtwaker met wien hij op weg naar het gebouw heeft staan praten, heeft verdachte niet dronken bevon den. Hij rook zelfs niet naar drank. De Officier prees inspecteur Warmerhoven voor zijn opsporingswerk en den toegevoeg- den verdediger, mr. H. O. Drilsma, voor zijn goeden raad aan verdachte om te bekennen, wat. verdachte j.l. Woensdag dan ook gedaan heeft en van den nachtwaker van Vene tië. Gezien de omstandigheden vroeg de officier een nader rapport. Mr. H. O. Drilsma merkte op, dat 90 a 95 pet. van de brandstichtingen psychopatischc gevallen zijn en ook hij drong aan op een psychiatrisch onderzoek van verdachte, daar pl. in deze zaak zeker een psychopathische ondergrond ziet. De preventieve hechtenis drukt zeer zwaar op verdachte. Nadat de rechtbank zich teruggetrokken had ln raadkamer, deelde de president mee. dat de zaak teruggewezen wordt naar den rechter-commissaris voor een psychiatrisch onderzoek. LEZING OVER HET EILAND MADEIRA. VOOR DE NEDERL. REISVEREENIGING. Voor de afdeeling Haarlem van de Neder- landsche Reisvereeniging sprak gisteren de heer Marinus van Lokhorst over het eiland Madeira. Spreker beval bij zijn hoorders een bezoek aan dit eiland, dat hij een paradijs en een natuurwonder noemde, ten zeerste aan. Het is 'n gebied van onvergelijkelijke schoonheid Spreker wijdde in het bijzonder de aandacht aan de hoofdstad Funchal en omgeving. Op vallend is hier de gelijkmatigheid van het klimaat. Uitersten in temperatuur komen niet voor, zoowel wat betreft het verschil tusschen de jaargetijden als de dagtempe ratuur. Zelden bedraagt het temperatuurs verschil op één dag meer dan een paar gra den. Daaruit volgt, dat het kleedingsvraag- stuk voor Funchal en omgeving niet aan oe orde komt. Een bijzonderheid van Madeira is vooral dat men er het geheele jaar door bloemen heeft. In den winter is de bloemenschat merkwaardigerwijs op haar omvangrijkst hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit. dat dan ju:st de regenval op zijn grootst is. Spreker zeide verder o m. nog. dat Madeira een boven zee uitstekende top van een on- derzeesche bergketen is. Met een uitgebreide collectie lichtbeelden gaf de heer Van Lokhorst een indruk van de markante bijzonderheden, die het eiland kenmerken. Interessante straattafereeltjes uit Funchal en indrukwekkend natuurschoon uit haar omstreken passeerden de revue. Ook van den handel en industrie der bevolking toonde spreker een aantal foto's. Tot slot trok men „per lichtbeeld" dieper het binnenland van Madeira in. Er bestond voor dezen voordrachtavond veel belangstelling. UITZENDING VAN ZWAKKE KINDEREN TE HAARLEM EN „TREIN 8.28". Naar aanleiding eener heel onverkwikke lijke kwestie in de Vereeniging „Trein 8.23", een Amsterdamsche Vereeniging voor uit zending van zwakke kinderen naar buiten, duiken hier en daar minder vleiende com mentaren op betreffende liefdadigheidsver- eenigingen in het algemeen. De mogelijkheid is niet denkbeeldig, dat vooral vereenigingen voor kinderuitzending iets van de sympathie, waar ze terecht aan spraak op maken, zullen inboeten. Het lijdende kind. dat in dezen tijd meer dan ooit de hulp dezer vereenigingen noodig heeft, zou daar de dupe van worden. Daarom rekenen onderstaande Vereeni gingen voor Kinderuitzendmg te Haarlem zich verplicht er de aandacht op te vestigen, dat geen enkele bestuursfunctie in genoem de vereenigingen gehonoreerd wordt. Alle werkzaamheden in het belang van het zwakke kind geschieden zonder eenig voorbe houd geheel belangeloos. Ze rekenen dan ook ten volle op de blij vende en daadwerkelijke sympathie van alle Haarlemmers om de vele honderden zwakke kleinen, meest slachtoffers van crisis, ar moede en ondervoeding een kans te geven op herwinning van weerstandsvermogen en gezondheid. De besturen van Afd. Haarlem van het Centraal Gen. voor Kinder- herst. en Vac- Kol. Kath. Kinderuitzending afdeeling Haarlem. Vereeniging „Naar Buiten". Centrale Commissie voor uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar buiten (Kinabu). Zijnde alle hier ter plaatse op dit gebied vigileerende vereenigingen. De kerkelijke inzegening van het huwelijk van Mej. H.VXXA C1TROÈX niet den Heer J.XCQl'ES HIJMAXS zal plaats hebben op Woensdag 21 Maart e.k. te half één in de Synagoge, Lange Begjjnestraat 11 te Haarlem Heden ontsliep in het Diaconessenhuls, na een langdurig en geduldig ge dragen lijden onze lieve jongste Zuster, Behuwd zuster en Tante Maria Alida Jager in den ouderdom van 43 jaar. Uit aller naam: W. BLAAK G. BLAAK—JAGER Haarlem. 15 Maart 1934 Olycapstraat '20' De begrafenis zal plaats hebbén Maandag 19 Maart a,s. 10.45 uur op de Alge meens Begraafplaats (in gang Schoterweg) Vanaf 12 Maart tijdelijk op Stoomen en Verven van als gordijnen, dekens, matrassen enz. Advocaat f 1,45 per maathoudende flesch, uitslui tend van eieren en brandewijn. X.V. Wijnhandel W. JAGER GERLINGS Spaarne 86 Telef. 1.0.1.1.2. Aank. Meisjes gevr Stoomwasscherlj JAC. v. d. WEIDEN, Bleekersvaartweg 41. Heemstede. Aanm. voor 12 uur. Gevraagd KAPSTER goed kunnende opg. van loon dit blad nduleeren. Br. m. o. 9580 bur. van Nette Dienstbode (bij voorkeur Xederl.) gevraagd tegen Met, zelfst. werkende en goed bedreven in koken. Brieven met aanbev. aan Mevr. Bertling. Aerdenhout, Koekoeksweg 1 (bij halte Enschedéweg). Wordt gevraagd Flinke Sorteerster bekend met speldensysteem. aan melden na 5.30 uur Stoomwas scherij „FEMINA" Regentesse- laan 40, Haarlem Gezocht voor mijn HUISHOUDSTER een haar passende betrekking. Aanvragen worden gaarne inge wacht bij Boukink, Kennemer- ■og 12. Bloemendaal Accurate familie zoekt plaatsing filiaal- of depot houder etc. Borg aanwezig. Br. no. 9582 bur. van dit blad Flink DAGMEISJE gevr., boven 18 jr. Plein 15. Hrl. Gevraagd een flinke JONGEN uit net gezin, voor opl. in 't krui- deniersbedrijf en fi?tswerk, leeft, pl.m. 1516 j. Br. no. 9 579 bur. van dit blad BQormeester, 5 j. In Indië gewerkt, voordien machinist bankwerker ZOEKT WERK onverschillig wat of waar. Br. no. 9583 bur. van dit blad VRIJ HUIS te huur, zes kamers, serre en keuken, 40.per mnd, Scho terweg 200.. Te bevragen Spion kopstraat 71. Omstreeks Mei wordt gezocht voor bejaarde dame le klas pension liefst gelegen aan verkeersweg ln de omstreken van Haarlem, Br. no. 9577 bur. van dit blad BEL EVEN 11101 Peyl Taxi, suulsiit 10 ct. p. p. Groote cu kl. 4 deurs auto's Rit Amslerd. 1.60 Lange Molenstr. 6 l>. station. P. W. v. d. PEYIj RUXDVLEESCH Lappen 40 ct., 3 pond 1.10 Riblappen 50 ct. Rosbief 60 ct. K ALFSV LEESCH Lappen 40 ct. 3 pond 1.10 Fricandeau en Lappen 45 ct. Fricandeau en Nierstuk 55 ct. N.V. GEBR. SERNE KL. HOUTSTRAAT 115 b.d. brug is het gunstig oordeel, zoowet der H.H. Medici als der patiën ten, over de nooit falende wer king van Anmbeienzalf van Broeder Bened Ictus. Prijs per pot f 1.Verkrijgbaar bij apotho- kers en drogisten. AUTO S TE KOOP Dodge '32 sedan als nieuw 925 Studebnker 8 sedan 3 7 75 Ford '31 sedan «50 Essex Touring 1 930 475 2 Chevrolet 1926 SO on 125 Chevrolet cabriolet 1932 Nash '31. Chrysler '31, Cltroën '29 Singer '33. IT. BERGé, Kenncineratr. 57 Haarlem Telefoon 16156 TELEFOON 12000!!! Het beste adres voor REPARATIE aan Uw rijwiel en motorf Plein 22 Tel 12000 Ziekteverzekering U kunt de nadeeligo flnancieele gevolgen welke door ziekte ont staan, van U afwentelen door het sluiten c-ener ziekte-verzekering. Inlichtingen zonder eenige ver plichting kunt U krijgen bij het ASSURANTIE-KANTOOR HENK Th. FIBBE Xnssnusirant 14. Telefoon 13781 Hiermede bericht ondergeteekende dat Zaterdag17Maart opnieuw HEROPEND wordt de van ouefs bekende Café-Restaurant en Vergaderzalen 5 Wilhelmina-Biljarts Beleefd aanbevelend, SPAARNE36 2Yz pond Kalfslappen 0.98 2 pond Fricandeau 1.10 2 pond Varkensfricandeau.. 1.05 Varkenscarbonade vanaf.... 0.35 Varkensrollade 2 pond 0.98 Dikke Reuzel bij 5 pond p. p. 0.30 j 2x/i pond Runderlappen 0.9S 3 pond Rollade 1.30 2 pond Ribstuk 110 2 pond Riblappen 1.00 Rolpens per pond 0.55 Gehakt half om por pond 0.30 Mager Spek per pond 0.35 1 pd. Carbonade. 1 pd. Reuzel 1 pd. Gehakt half om O-S" 2 pond Gehakt half om, 1/2 pond Ossenvet°-B1> Gekookte Rookworst p. ons 0.80 I Leverworst hi.1 Vleesch p. pd. 0.15 2 ons Ham 0.25 I 2 ons Leverkaas 0.25 Wees Leeper, Eet Vleesch van PEPER te huur a f 1.- per maand, f 2 50 per 3 maanden. Nieuwste Constructie. Ass. Apotheker KLEINE HOUTSTR. 4 Tel. 13380

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3