De wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker Kampioenschap van Nederland DE UITSLAGEN R.K. VOETBAL MAANDAG 19 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD Kampioenschap van Nederland: AjaxHeracles 91 AFDEELING I Promotie tweede klasse: 't Gooi—D. W. S. 1—1 Derde klasse B: ZaandijkZeemeeuwen 71 AFDEELING II Reserve eerste klasse: A. D. O. 2—S. V. V. 2 1—9 AFDEELING IIL Tweede klasse: K. H. C.—Roda 52 U. D.—Golto 2—3 Tweede klasse B: S. C, H.—A. Z. C. 13 AFDEELING IV. Eerste klasse: N. O. A. D.Bleijerheide 3—0 Longa—Eindhoven 1o B. V. V—Willem II 4—2 OM DEN NED. VOETBALBEKER Derde ronde: R. C. H.Haarlem 20 H. F. C.—Velox 5—4 Alcm. VictrixK. F. C. 63 KinheimR. D. M. 53 V. U. C.—Gouda 2—4 S. V. V.Stormvogels 33 Bloemendaal—T. I. W. 3—2 R. V. C.Blauw Wit 25 UnitasHillinen 81 O. V. V. O—A. F. O. 1—2 H. B. S—D. H. C. 4—2 Excelsior—Alkmaarsche Boys 134 AFDEELING IV. EERSTE KLASSE: Willem IX 17 12 3 2 27 43—27 1.53 L.O.N.Q.A. 17 13 1 4 25 50—23 1.47 P S. V. 17 8 4 5 20 44—31 1.18 M. V. V. 17 9 2 6 20 44—40 1.18 Eindhoven 18 7 3 8 17 32—30 0.04 Bleijerhctde 18 5 4 7 14 33—34 0,88 B. V. V. 17 6 2 9 14 31-45 0.83 N. O. A. D. 16 4 3 9 11 21—28 0.69 Middelburg 17 5 1 11 11 27—47 0.65 N. A. C. 16 3 3 10 9 18—31 0.56 Promotie Tweede Klasse. 't Gooi—D. W. S. (1—1) Over dezen eersten promotiewedstrijd ont kenen we het volgende aan „De Crt.": Had 't Gooi den geheelen wedstrijd zoo fel en enthousiast gespeeld, als zij dat in de laatste minuten deed, de Amsterdammers waren met leege handen naar huis terug ge gaan. Want dat was het, wat 't Gooi byna den geheelen speeltijd miste: enthousiasme. Hiermee willen wij geenszins zeggen, dat de rest af was: integendeel. Zoowel 't Gooi als D.WS. speelde een uiterst onsamenhangend spel. Het werd hierdoor een slecht gespeelde wedstrijd die doo rde spanning echter toch aantrekkelijk was om te volgen, 't Gooi had het geluk gehad de toss te winnen, waardoor D.W.S. In de eerste helft tegen den wind in moest optornen. Natuurlijk beging de thuis club weer de fout te ver op te drijven, wat vooral bij dezen wind in den rug een funeste uitwerking had. D. W. S. kon tegen den wind in niet het gewone spel spelen. Toch was de vlugge, be weeglijke voorhoede steeds een gevaar voor de opgedrongen ©ooi-defensie, hoewel deze vijf kleine spelers meestal in het nadeel waren tegen de grootere Goolspelers, temeer daar de D.W.S.-middenlinie er tegen den wind in niet altijd in slaagde, den bal langs den grond aan te geven. Dat de Gooi-achterhoede alle aandacht moest besteden aan dezen aanval, bleek wel na een kwartier spelen, toen Van Es handig langs Sterk geglipt was en den bal scherp voor het doel plaatste. Niet minder dan drie D.W.S.'ers vlogen er op af en het was Luttig- huis. die er het eerste bij was om M. Cohen het nakijken te geven (0—1). Dat D.W.S. zich na de rust, zij het dan ook eerst in de laatste minuut, dezen voorsprong liet ontnemen, dankt zij hoofdzakelijk aan haar middenlinie. Huisman, en met hem de beide kanthalfs, maakten de tactische fout meer de verdediging te steunen dan de voorhoede. Met meerderen steun van haar middenlinie was de kans immers lang niet uitgesloten geweest, dat de 10 voorsprong vergroto zou zijn. Thans noodlgde de Am- sterdamsche middenlinie de tegenpartij tot aanvallen uit en langzaam maar zeker begon bij 't Gooi het gevoel te ontwaken, dat nog niet alles verloren was. Een van de weinige fouten, die Calden- hoven maakte, werd wel zwaar gestraft: J. Cohen zag n.l. een gaatje open, toen Heke laar Caldenhoven wilde bijspringen; de stand was juist op tijd gelijk (1—I) want direct hierop kondigde scheidsrechter Boekman het einde aan. VOETBAL IN ENGELAND OM DEN BEKER Halve eindstrijden. Leicester City—Portsmouth 1—4 Manchester City—Aston Villa 6—1 De finale zal dus gespeeld worden tusschen Portsmouth en Manchester City, VOOR DE COMPETITIE Chelsea—Sheffield Wednesday 0—1 Liverpool—Birmingham 4—1 Sheffield UnitedNewcastle United 40 Stoke CityMiddlesbrough 20 Tottenham HotspurWest Bromwich 21 Wolverhampton Wanderers—Blackburn Rovers 5—3 Derby County—Sunderland 00 De stand luidt nu als volgt: gesp.gew.gel.verl.pt.v.-t. Huddersfield Town 32 17 9 6 43 7145 Arsenal 32 18 7 7 43 54—35 Derby County 33 15 10 8 40 58—34 Tottenham Hotspur 34 17 6 11 40 5942 Sheffield Wednesday 34 14 8 12 36 51—52 Portsmouth 32 12 11 9 35 41—38 Manchester City 32 13 9 10 35 47—53 Blackburn Rovers 34 15 5 14 35 6068 Sunderland 33 12 10 11 34 63—43 Stoke City 33 13 7 13 33 45—55 West Bromw. Albion 34 12 8 14 32 53—48 Leeds Unt. 32 13 6 13 32 53-48 Everton 32 10 12 10 32 47—48 Leicester City 30 11 9 10 31 46—41 Wolverhampton W. 33 11 9 13 31 62—72 Middlesbrough 33 13 5 15 31 56—67 Newcastle United 33 9 11 13 29 5560 Aston Villa 33 11 6 16 28 60—64 Liverpool 34 10 8 16 28 61—70 Sheffield United 34 10 6 18 26 51—86 Birmingham 33 7 11 15 25 3341 Chelsea 3 2 8 7 17 23 46—57 De stand van de leidende clubs in de tweede klasse luidt nu: Grimsby 33 22 3 8 47 80—46 Brentford 33 17 6 10 40 68—50 Bolton W. 33 18 3 12 39 64—49 Preston 33 16 6 11 38 58—43 Port Vale 33 16 6 11 38 49—45 Bradford 32 17 2 13 36 6859 l!lllllll!ll!!!l!S!!!lil1!ll!lllllM^ R. C. H.-Haar!em (2-0) Verdiende overwinning voor R.C.H, Sinds langen tijd had er geen treffen plaats gehad tusschen R.C.H. en Haarlem. Begrijpe lijk bestond er dus voor den wedstrijd van gis teren, al was het dan maar een bekerwedstrijd, groote belangstelling bij het publiek. Gelukkig had het slechte weer van de laatste dagen plaats gemaakt voor weliswaar niet ideaal, dan toch zeer behoorlijk voetbalweer en zoo waren de omstandigheden aanwezig voor een goeden wedstrijd, te meer daar beide elftalier) op volle sterkte waren. In alle opzichten meegevallen is de wedstrijd tenslotte niet. daarvoor bleef het spel van „Haarlem" te veel beneden de verwachtingen. Vooral de voorlinie, met den nieuwen Inter nationaal Smit, presteerde al bijzonder weinig, al dient gezegd, dat de verdediging van R.C.H. het deze linie niet bepaald gemakkelijk ge maakt heeft. Integendeel bleef de R.C.H.- defensie vrijwel regelmatig de overhand be houden over den aanval der roodbroeken, die geen kans gezien heeft, zich daaraan te ont trekken. Van de beide middonlinies kan gezegd wor den dat zij goed gespeeld hebben, met dien verstande dat die van R.C.H. meer beteekende voor den aanval, dan die der Haarlemmers, mede door de belangrijk sterker backlinie bij R.C.H. Scheidsrechter Ir. Neuerburg, de oud-H.V.V.- back, heeft den wedstrijd zeer goed geleid, al werd dan een enkele maal onjuist voor off side gefloten. De uitstekende verstandhouding in het veld tusschen de spelers maakte het hem bovendien zeer gemakkelijk. Toen Haarlem aftrapte was er veel publiek aanwezig. Direct volgen enkele aanvallen der roodbroeken. die gesteund door den sterken wind, sterk in de meerderheid zijn. Het duurt echter slechts kort. en dan neemt de R.C.H.- voorhoede het initiatief tot den aanval, waar bij al direct blijkt dat de Haarlem-verdediging niet geheel zeker van haar zaak is. Vooral Van den Berg heeft moeite om zich staande te houden tegen het onstuimige spel van R.C.H.'s linkerwing, maar ook Iiuijsmans heeft druk werk. Eerst één minuut voor rust komt voor R.C.H. het verdiende eerste doelpunt als Van den Berg een voorzet van Paape met de hand be werkt, waarna R.C.H. een penalty te nemen krijgt, die door Kok hard ingeschoten wordt. (1—0). Haarlem weet het windvoordeel niet te be nutten. R.C.H. daarentegen blijft goed aanval len, doch als gedraaid moet worden is het nog 10. Na de rust, met den wind mede is R.C.H.'s overwinning feitelijk niet meer in gevaar ge weest. Reeds spoedig mikte Paape uit een cor ner den bal zoo goed voor het Haarlem-doel, dat Hartendorp weinig moeite had om den stand op 2—0 te brengen en toen volgden er enkele minuten, waarin R.C.H. den stand ge makkelijk tot 4—0 had kunnen verhoogen. Ruigrok zag kans een door Paape mooi vrij ge speelden bal alleen voor doel nog onbenut te laten en toen kwam eindelijk Haarlem wat meer aanvallend optreden. Het bleef echter bij een pogen, want steeds weer behield de R.C.H.-verdediging do overhand, alleen tegen het einde, toen Verwaal Iseger vervangen had, kwam er een zeer goede scoringkans, doch Verwaal liet deze onbenut. Het spelpeil zakte tegen het einde bedenkelijk en als ten slotte ook de tweede helft verstreken is, heeft R.C.H. verdiend met 20 gewonnen. ifliiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüuiiiiiiiiiiiniiiiiis BlllllllllllllllllIIllllllllililJIlHiimillllllllllllllUIIIUIIilllllllllII De elftallen waren: R.C.H.: Kos, Krom. Prevost, Hessels, Ruis, Prevost, Paape, Houkes, Ruigrok, Kok, Hartendorp. Haarlem Voogd, Van den Berg. Huijsmans, De la Mar. Kammeijer, Vreeken, Iseger, de Winter, de la Mar, Smit, van Polanen H. F. C.-Velox (5-4) Na een aardigen strijd is het H. F. C. ge lukt, zich in de volgende ronde te plaatsen. De Utrechtenaren zullen zich wel een weinig gespaard hebben voor de komende on getwijfeld zware promotiewedstrijden; als ze tenminste spelen zooals gisteren, dan geven wij haar niet veel kans. De achterhoede maakte vooral een zwak ken indruk; zij stelde zich eenige malen to taal verkeerd op en dat werd haar tegen een uitstekend in vorm zijnden Koper nood lottig. De voorhoede hield het spel te kort; als zij er eenlg tempo in zou kunnen brengen en het spel daarbij open houden, kan zij het de D. W. S.- en Gooi-achterhoede danig lastig maken. Het H. F. C.-elftal luidde als volgt: Jonker. P. Jongeneel, Van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Höck, Van Riemsdijk, Koper, Dorsman, Hagenaar. H. F. C. begint met den wind in den rug en onderneemt dan ook de eerste aanvallen. Koper verdeelt het spel heel goed; er ont staan gevaarlijke momenten voor het Velox- doel. Als Koper een bal goed vrijmaakt, weet hij met een listig schot te scoren. (10). De Velox-aanvallen geven aan de H. F. C.- verdediging telkens gelegenheid om in te grij pen. Bij een aanval van H. F. C. zet Dorsman goed voor: keeper Keyzer beoordeelt den bal verkeerd. Het leder verdwijnt, geholpen dooi den wind, hoog in het net (20). Dit is den tweede-klas-kampioen toch te bar; een uitstekende aanval wordt besloten met een goal van Mulder (21). Vlak daarop passeert Koper keurig eenige spelers en besluit dit staaltje met een hard schot, dat wederom doel treft (31). Spoedig breekt dan de rust aan. Met het voordeel van den wind onder neemt Velox de meeste aanvallen; spoedig wordt de achterstand verkleind na een fout van Jonker (32) Er ontspint zich nu een aardige strijd; ten slotte is het Hagenaar, die een voorzet van R. Jongeneel met een zeer hard schot benut. (4—2). Even later is het dezelfde speler, die van een fout van de Velox-verdedlglng gebruik maakt en wederom scoort (52). Velox verandert nu de opstelling; bijna het heele team gaat naar voren. Dit offen sief heeft inderdaad succes, kort achter el kaar wordt Jonker tweemaal gepasseerd, (o4) Er is dan nog vijf minuten te spelen; on der groote spanning weet H. F. C. stand te houden en zich dus nog juist in de volgende ronde te plaatsen. S. V. V.-Stormvogels (3-3) Door tegen S. V. V. in Schiedam gelijk te spelen, heeft Stormvogels zich in de vol gende ronde geplaatst. Ongetwijfeld zal menigeen deze uitslag te genvallen, maar wanneer men weet, dat de S. V. V 'ers buitengewoon enthousiast speel den, doch uitsluitend kick and rush, het- veld uiterst moeilijk bespeelbaar was en S. V. V. zelfs nog met 3l heeft voorgestaan, dan valt deze uitslag nog mee. Dat Stormvogels in tip top vorm speelde was zeker niet het geval. Vooral de voorhoede speelde beneden het middelmatige. Fijen viel als midvoor niet mede. Van Pel speelde zon der overleg en De Waard zocht maar steeds zijn heil in rennen naar de cornervlag, waar na hij geen kans meer zag om voor te zetten. ..De" man was Ketting, die, hoewel hij zich nog steeds niet voor de volle honderd pro cent kan geven, de drie doelpunten voor zijn rekening nam. Een groot gedeelte van den wedstrijd speel de Prins weer spil en dit ging hem goed af; ongetwijfeld voldeed hij beter dan Tol, die veel te veel in individueel spel zijn heil zocht. Het elftal van Stormvogels is als volgt: De Waard, Haak Sr.. Haak Jr., Prins, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, v. Pel, Fijen, Ketting, de Waard. In de eerste helft speelde Stormvogels van den wind af, wat de thuisclub niet belette om direct enthousiast aan te vallen. Hard en hoog door de lucht werd de bal naar voren getrapt, waarna de aanvallers met grooten ijver achter het leder aansnelden De Haken vonden echter deze speelwijze wel aardig, zoodat De Waard zijn werk wel af kon. Voor S. V. V. dreigde het meeste gevaar van rechts. Bij een der voorzetten van Van der Steen kopte van Pel zuiver in waarna De Heer den bal. uit het doel sloeg. Den toege kend en penalty benutte Ketting (01). De S- V. V.'ers gooiden er nu nog een schepje op. Met hun onberekend spel dwon gen zij de Vogels-defensie tot grooter activi teit. Toen I-Iaak Sr. viel, nam Rulz zijn kans waar (1—1). Aangemoedigd door het publiek bleef S. V. V, in de meerderheid. Toen Haak Sr. een schot, dat dreigde een doelpunt op te leveren wilde onderscheppen, werkte hij in eigen doel. (2—1). In de Vogels-voorhoede, die onvoldoenden steun van de middenlinie ontving, wilde het niet vlotten. S. V. V. was fortuinlijker, door dat een kopbal van Van Diggelen wederom een doelpunt opleverde (31). Stormvogels wijzigde haar opstelling: Prins spil, Fijen rechtshalf, Tol midvoor. Van nu af liep het heel wat beter. Prins gooide het spel goed open en op onnavolgbare wijze zag Ket ting kans gelijk te maken. Rust 33. Na de rust speelde Stormvogels technisch heel wat beter dan S. V. V., doch de enthou siaste Schledamsche verdediging met doel man - Kalden aan het hoofd wist van geen wijken. Aan de andere zijde stopte doelman De Waard op goede wijze twee schier onhoud bare schoten. Met 3—3 kwam dus het einde. Bloemendaal-T. I. W. (3-2) Het was maar goed dat Bloemendaal een vierde-klasser tegenover zich kreeg om de vierde ronde te kunnen bereiken, want het spel der witten was ditmaal zoo zwak. dat het zelfs tegen deze vierde-klassers nog vrij veel moeite kostte om als overwinnaar uit den strijd te komen. De thuisclub had tegen deze Amsterdam mers eerst het voordeel van den wind en was sterker. De verdediging der gasten hield eenigen tijd stand, tot van Leuven na onge veer een kwartier spelen voor Bloemendaal scoorde (10). Niet lang daarna bracht Van Gelder met een goed schot van grooten afstand den stand op 20. waarna De Bock vijf minuten later nog eens den bal in het T. I. W.-doel plaatste (3—0). Enkele aanvallen der gasten bleven zon der succes. Ook de verdediging van T- I W. hield verder stand, zoodat met 30 voor Bloemendaal van doel gewisseld werd. Na de hervatting beleefde de verdediging der witten haar traditioneele zwakke mo menten. waardoor linksbinnen en midvoor van T. I W binnen tien minuten den ach terstand tot'3—2 hadden gereduceerd. De witten mochten van geluk spreken, dat de voorhoede der tegenstanders geen enke len schutter had. Verandering in den stand kwam er niet meer, zoodat de witten zich nog juist voor de volgende ronde wisten te klassificeeren. Bloemendaal had het volgende elftal: Kesting, Immer, Jonkergouw, De Wilde, H. Beijk, B. Huisman, Kammeijer, de Bock, J. Kohier, v. Gelder, v. Leuven. Kinheim-R. D. M. (5-3) De Rotterdammers begonnen van wind af in een flink tempo, zoodat de Kinheim- achterhoede en halflinie druk werk kregen. Na 10 minuten werd hun enthousiasme be loond toen de mid-voor een voorzet van links ineens inzette (0—1). Kinheim pakte hierna iets beter aan en bracht na 17 minuten den stand op 11, toen een der R. D. M.-backs een hard schot van W. Groeneveld van rich ting veranderde. Kinheim werd steeds sterker, wat Michel Jr. in een keurig doelpunt uitdrukte (21). Enkele seconden voor de rust kreeg R. D. M. een corner te nemen, die den gelijkmaker ten gevolge had. Even hiervoor kreeg R. D. M. nog een penalty te nemen, welke de Kinheim- keeper Druyven keurig stopte. Rust 2—2 Na de rust speelt Kinheim van wind af. De Rotterdammers spelen zeer enthousiast en laten eenige goede staaltjes voetbal zien. Kin heim is nu het meest in den aanval; het duurt echter nog een kwartier, voordat Ellen kans ziet om met een goed gericht schot den stand op 32 te brengen. Een keurig schot van Michel Sr. brengt 5 minuten later den stand op 42. R. D. M, houdt moedig vol en scoort (4—3). Niettegenstaande Kinhelm sterk in den aan val is zijn de Uitvallen van R. D. M. zeer ge vaarlijk. Ellen maakt dan echter na diverse vergeefsche pogingen het vijfde Kinheim- doelpunt, waarmede het pleit beslecht is. Kinheim plaatst zich in de 4de ronde. Ajax-Heracles (9-1) Voor 18.000 toeschouwers had Zondag op het Ajax-terrein de eerste wedstrijd plaats voor de kampioenscompetitie van den KNVB. Ajax heeft dien eersten strijd gewonnen met cijfers, die aan duidelijkheid niets te wen- schen over laten. Scheidsrechter van Moorsel leidde den wedstrijd uitstekend. Ajax won den toss en koos den wind schuin mee. Heracles trok het eerst ten aanval, doch Anderiesen brak deze in de kiem. De eerste aanval van Ajax bracht reeds succes. Van Reenen kreeg den bal toege speeld, zuiver gaf hij door aan den vrijstaan- den Mulders, diens voorzet liet Oudendijk tactisch loopen voor Van Reenen, doch deze trapte kalm naar Oudendijk terug, die er veel beter voor stond en met een laag schot verdween het leder in den rechterhoek. (1—0). Vlak daarop nam Ten Have den eersten hoekschop, Dekkers miste opspringend den bal, doch Oudendijk sloeg met de hand het leder in doel. Terecht werd dit punt door Van Moorsel geannuleerd. Blomvliet hield aan den anderen kant op minder goede wijze af, een vrije schop tegen den Ajaxied werd slecht door Tusveld ge nomen, En alweer lag de bal achter Dekkers als van Reenen het leder van Oudendijk kreeg en ineens injoeg. Doch van Moorsel had buitenspel gefloten en opnieuw werd het punt niet toegekend. i Goed samenspelend trok de Heracles-voor- hoede er tusschen uit, maar Anderiesen voor al verdedigde uitmuntend; onze nationale spil kon steeds weer de eigen, voorhoede aan het werk zetten. Toen Anderiesen weer eens een aanval on derbrak, plaatste hij zuiver naar Va* Ree nen. De laatste wrong zich door de verdedi ging heen, passeerde Koldewijn handig, en plaatste naar Ten Have, die inschoot. (2—0). Geen minuut later liep Van Reenen alleen door alles heen en scoorde. (3—0). Voor dat Heracles zich hersteld had, deed Volkers een oogenblilc later hetzelfde; toen had Ajax in drie minuten drie doelpunten gescoord. (40). Heracles' .spel viel ineen, de verdediging had geen vat op de gevaarlijke passes der te genstanders, terwijl de middenlinie achter bleef, zoodat de Almelosche voorhoede geheel aan haar lot was overgelaten. Twee hoek schoppen wenden op het doel van Dekkers in deze periode genomen; de eerste stompte de doelverdedlger wederom tot corner en de tweede kopte Anderiesen juist over de lat. Het offensief op het doel van Dekkers hield aan en het verwekte geen verwondering dat tenslotte een vijfde punt ontstond. Toen Van Reenen zich weer eens door de verdedi ging heen wrong werd hij door Koldewijn „genomen". Van Moorsel kende een vrijen trap toe, even buiten het strafschopgebied. Het keiharde schot van Van Reenen werd door Dekkers het veld ingestompt, maar voor dat de Heracles-verdediging er erg in had was Van Reenen er al weer bij en werd de terugkomende bal door hem onhoudbaar in geschoten. (5—0). Ruim 20 minuten waren toen gespeeld en het beeld van den wedstrijd bleef hetzelfde. Een prachtig staaltje technisch voetbal ging aan het zesde doelpunt vooraf. Anderiesen was op het middenveld in duel met Entjes. Mulders kwam den Ajaxied te hulp; hij be machtigde het leder gaf naar binnen loo pend door naar Oudendijk; deze plaatste tusschen de backs in eens door naar doel, waar Van Reenen toesnelde en met een on houdbaar schot Dekkers passeerde. (0—0). Direct na de rust ontstonden er gevaar lijke momenten voor het Heracles-doel. Een corner werd weer tot hoekschop verwerkt. De tweede werd door Ten Have voorgezet, de verdediging werkte slecht weg en Van Ree nen passeerde tusschen eenige spelers door Dekkers voor de zevende maal. (70). Eenige minuten later lag het leder al weer achter Dekkers. Ten Have rende langs de lijn zijn voorzet was echter te hard; op den linkervleugel bemachtigde Mulders tenslotte den bal. Deze passeerde naar Oudendijk, die in een rush met een ©normen kogel Dekkers passeerde. (80). Gesteund door den wind ondernamen de Herachden moedig eenige aanvallen doch het spel liet zooveel te wenschen over dat de Ajaxverdediging gemakkelijk de baas kon blijven. Een oogenbllk later scoorde van Deyck het eerste en eenige doelpunt voor Heracles in eigen doel. (81). Het spel ging nu iets meer gelijk op; Kei zer kreeg eenige schoten te verwerken, voor al ook van Schipper, die er uitstekend in was. Volkers haalde den bal op; hij passeerde eenige tegenstanders. Hij gaf op het juiste moment door naar Van Reenen, die op doel afstormde. Dekkers liep echter tijd uit, de bal ging naar rechts, waar Ten Have direct voorzette en voordat Dekkers zich in zijn doel weer had kunnen opstellen had Van Reenen het leder uit ten Have's voorzet op gevangen en ingeschoten. (9—1). In de laatste tien minuten was Ajax weer overwegend sterker. Het geen medelijden kennend publiek smeekte om den tienden goal; weer klonk van de tribunes de roep: „Tien, tien, tien!" Heracles verdedigde zich met den moed der wanhoop tegen de overmacht en slaaede er in, de dubbele cijfers te voorkomen. De Uitslagen. D. E. M.--V. V. IJ. 5—1 SpartaanH.B.C. (Heemstede) uitgesteld. 8. J. C.D. A. 3—0 HAARL VOETBALBOND RANGLIJSTJES. EERSTE KLASSE A: gesp. gew. gel. veirl. pnt. v.—t. gem. E. D- O. 5 16 12 3 1 27 62—17 1.69 Ripperda 14 11 1 2 23 65—22 1 64 R. C. H. 4 17 9 3 5 21 53—39 1.24 Kinheim 2 16 8 2 6 18 52—45 1.13 Haarlem 3 16 7 2 7 16 41—34 1.— Spaarnestad 17 6 3 8 15 35—41 0-88 E D. O. 4 16 6 2 8 14 35—40 0.88 Bloemend. 2 15 3 5 7 11 33—51 0 73 Schoten 2 16 3 3 10 9 31—68 0.56 Damiaten 15 1 2 12 4 25—75 0.27 EERSTE KLASSE B R. C. H. 5 17 12 3 2 27 56—30 1.59 D. I. O. 17 11 4 2 26 56—32 1.53 Spaarnevog. 17 8 5 4 21 35—32 1.24 E. D. O 3 16 6 6 4 18 46-41 1.13 I. V. 0. 16 7 3 6 17 37—29 1.06 Haarlem 4 16 5 4 7 14 3845 0.88 E. H. S. 16 5 2 9 12 37—26 0.75 R. C. H. 3 16 4 4 8 12 31—48 0.75 Stormv. 3 17 6 0 11 12 27—49 0.71 H. F. C. 3 16 1 3 12 5 28—59 0.31 De Uitslagen. 1 A: E. D. 0.5—Kinheim 2 RipperdaBloemendaal 2 Haarlem 3—Spaarnestad R. C. H. 4—E. D. O. 4 DamiatenSchoten 2 1 B: Haarlem 4Stormvogels 3 E.D.O. 3—H. F. C. 3 E. H. S.—R. C. H. 5 SpaarnevogelsD.I.O 2 B: E.D.O. 6Bloemendaal Vet. 2 D: Beverwijk 2Ripperda 2 D.I.O. 2—R. C. H. 6 3 A: Spaarnestad 3—Kinheim 5 3 C: Kennemers 5—R. C. H. 8 3 D: Bloemendaal 3Haarlem 6 3 G: Haarlem 8Schoten 4 Beverwijk 5—V. V. B. 3 H: R. C. H. 9—E. D. O. 10. 3 J: Bloemendaal 5—Halfweg 3 JUNIORES. Afd. A: Bloemendaal a—H. F. C. a 2—3 Haarlem aStormvogels 1 a 53 Kinheim a—Stormvogels a uitgesteld. Afd. B: Beverwijk a—Ripperda uitgesteld. Afd. D: H. F. C. eBloemendaal c 52 Haarlem cV. S. V. b uitgesteld. D. W. O.—R. C. H. d uitgesteld. 2—2 uitgesteld. 3—0 3—0 uitgesteld. 5—0 3—1 1—3 1—4 uitgesteld. 4—0 uitgesteld. uitgesteld uitgesteld 3—1 0—8 0—10 27—1 uitgesteld. 7—4 6d) Afd. E: R. C. H. f—E. D. O. e Afd. F: R. C. H. 9Heemstede ADSPIR ANTEN. Alle wedstrijden zijn uitgesteld. E. D. O. 5—Kinheim 2 (2—2) Kinheim is geregeld in de meerderheid. Aanval op aanval volgt op het E.D.O.-doel; Kuil c.s. kunnen dan ook slechts met moeite deze aanvallen keeren. Tot rust gelukt hun dit. Na rust is de situatie hetzelfde. Bij een aanval van Kinheim heerscht een misver stand ln de E.D.O.-achterhoede; kalm scoort Kinheim. (01). Als Steffens mooi voorzet, is J. van der Laan er vlug bij en maakt gelijk, (1—1). Nog steeds valt Kinheim aan. Direct na den gelijkmaker scoort zij wederom. (1—2). J. van der Laan brengt op, zet voor en Steffens scoort onhoudbaar. (22). Nu is het met Kinheim gedaan. Gedurende de laatste 25 minuten moest zij gaan verde digen. Het einde kwam met ongewijzigden stand. R. C. H. 4—E. D. O. 4 (3—0) In een uiterst snellen kamp is het aan R.C.H. 4 gelukt, op belde puntjes beslag te leggen. R.C.H. heeft eerst het voordeel van den wind en onderneemt eenige gevaarlijke aanvallen, die echter op de E.D.O.-achterhoede strandm. Het spel golft snel van doel tot. doel, met R.C.H. iets gevaarlijker voor den goal. Na een kwar tier weet de R.C.H.-linksbuiten den E.D.O.- doelman te passeeren (1—0). Bij een der vele R.C.H.-aanvallen weet de rechtsbinnen te scoren (20). Ook na de hervatting een beter spelend R.C.H.-elftal, dat goed gesteund door haar middenlinie vele gevaarlijke aanvallen onder neemt. Uit een hiervan heeft de linksbuiten wederom succes (30), waarmede hij tevens de overwinning tot een feit maakt. Haarlem 3Spaarnestad (30) Met een verdiende overwinning heeft Haarlem 3 revanche genomen voor de inder tijd geleden nederlaag op het veld van Spaar nestad. De roodbroeken hebben eerst het voordeel van den wind, Mede hierdoor zijn zij voort durend in den aanval. De verdediging van Haarlem krijgt sporadisch eenig werk te ver richten. De keeper van de bezoekers krijgt echter druk werk en heeft eenige malen niet over geluk te klagen als er twee maal buiten zijn bereik tegen de lat geschoten wordt. Tenslotte krijgt Schouten na een goeden aan val een mooie kans, die hij naar behooren benut (1—0). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting gaat de strijd meer ge lijk op; dan krijgen beide verdedigingen af en toe druk werk. Het is echter weer Haar lem, die scoort; een voorzet van rechts wordt door Klipp met een mooi schot in een doel punt omgezet. (2—0). Kort voor het einde valt Van Gooi bij Haarlem uit; zijn plaats wordt door Korn- mann Ingenomen, die meteen voor het derde doelpunt zorgt. De bezoekers gelooven het dan wel, zoodat het einde met onveranderden stand aanbreekt.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10