DE BILT De Koningin-Moeder in den raad herdacht. WOENSDAG 21 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Rede van Mr. Slingenberg. Groote belangstelling. Dinsdagavond heeft de raad een spoedver gadering gehouden onder voorzitterschap van den waarnemend burgemeester, mr. M. Slin genberg naar aanleiding van het overlijden van de Koningin Moeder. De lampen waren met zwart crêpe omfloersd. Alle wethouders waren aanwezig en behalve de communistische ïractie waren alle fracties vertegenwoordigd. Aanwezig waren voorts de commissaris van de Koningin in Noord-Holland jhr. mr. dr. A. Röell, de griffier der Prov. Staten, mr. S. H. Vening Meinesz, het lid der Eerste Kamer der Staten Generaal mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, het lid der Gedeputeerde Staten Mr. J. Bomans, majoor A. M. M. van Loon, com mandant van den Motordienst, ds. C. J. van Paassen, de heer Woud, de hoofden van takken van dienst in Haarlem e.a. Mr. Slingenberg hield de volgende rede: Leden van den Gemeenteraad, Met een diep gevoel van weemoed ontving de Haarlemsche burgerij hedenmorgen de hoewel niet meer geheel onverwachte maar toch nog verbijsterende tijding van het over lijden van onze geliefde Koningin-Moeder. In angstige spanning hebben wij de laatste dagen meegeleefd met de leden onzer Vorste lijke Familie, geschaard om het ziekbed van een geliefde Moeder en Grootmoeder. En naast de droefheid, die ons bezielt, gaat een gevoel van innige sympathie uit naar onze geliefde en geëerbiedigde Koningin Wilhelmi- na. en haar vorstelijke dochter Prinses Julia na. Deze sympathie, door het gansche Neder- landsche Volk zoo diep gevoeld, door de Haar lemsche Burgerij zeker niet in de laatste plaats. Maar ook nog een andere snaar trilt in ons gemoed. Het is een gevoel van innige dankbaarheid dat wij deze Koningin hebben mogen bezitten. Hoeveel is het Nederlandsche Volk en het Huis van Oranje niet aan Haar verschuldigd! Den 7den Januari 1879, den dag waarop de huwelijksverbintenis van deze Hooge Vrouwe met onzen Koning Willem in werd gesloten, trad Zij toe tot het Nederlandsche Volk. En op dien dag sprak de toenmalige hof prediker de toekomstige Koningin aldus toe: Gij. Koninklijke Bruid, geniet het voorrecht, dat Gij omgeven zijt door Uwe vorstelijke ouders, broeder en zusters, die trouw en liofde- vol u herwaarts naar het altaar en ook op Uw verderen levensweg met de bede begeleiden, dat Gods liefde uw deel moge zijn uw heele leven lang, en dat Gij aan de zijde van uw koninklijken gemaal ten zegen moogt zijn voor zijn waardig en edel volk, opdat Gij daarginds met geheel Uw gemoed zeggen i kunt: Uw volk is mijn volk. Opdat dit geschie den moge. roepen wij allen met U den bijstand in van den levenden God. die hemel en aarde gemaakt heeft. Wie bij Hem alleen zijn hulpe zoekt, die is zeker, dat hij ze vinden zal. Onze psalm toch spreekt het troostrijk uit; „Ik zal Uw voet niet laten wankelen; Uw be waarder zal niet sluimeren. Zie, de bewaarder Israels zal niet sluimeren noch slapen. De Heer is uw bewaarder; de Heer is uwe schaduw aan uw rechterhand". Zoo sprak in 1879 de hofprediker bij de vol trekking van het vorstelijke huwelijk. Zijn bede is wèl in vervulling gegaan. Den 31en Augustus 1880 schonk Zij het leven aan een dochter, Koningin Wilhelmina; aldus Oranje met nakomelingschap, Nederland met een toekomstige Koningin verblijdende. Vanaf het oogenblik van hare blijde intrede in het Koninkrijk der Nederlanden tot aan haar verscheiden toe, heeft men nimmer ook maar den geringsten wanklank vernomen tusschen Haar en Haar Volk. Als trouw en aanhankelijk echtgenoote was zij een voorbeeld voor alle Nederlandsche vrouwen. Als verstandige en plichtgetrouwe Moeder heeft zij Haar Koninklijke Dochter opgevoed en voorbereid voor den Troon. Daarvoor alleen kan het Nederlandsche Volk haar niet dankbaar genoeg zijn. Maar zij deed meer. Na den dood van Willem III geroepen om als regentes het Koninklijke Gezag waar te nemen_heeft zij hare taak op eminente wijze vervuld! getrouw aan de Grondwet, eerbiedi gende de constitutioneele rechten des Volks, heeft de Koningin-Regentes haar taak hoog opgevat en is haar 8-jarig Regentschap tot zegen geweest van het Nederlandsche Volk. Èn toen zij bij haar aftreden 31 Augustus 1893, een proclamatie tot het Nederlandsche Volk richtte, kwamen daarin de woorden voor. die vasten wortel hebben geschoten in geheel onze burgerij Nederland zij groot .in alles, waarin ook een klein Volk groot kan zijn!" Na van deze hoöge plaats te zijn afgetreden, heeft de overleden Vorstin de banden met het volk niet verbroken. Van dat oogenblik af nog meer dan tijdens Haar bewind, gaf Zij milde ondersteuning aan Kunsten en Wetenschappen, aan armen en misdeelden. Een van haar eerste gaven was de Stichting van een Sanatorium voor longlijders op het landgoed Oranje Nassau's Oord bij Renkum, hiermede voor het doel, wat haar lief was, een grootsche en waarlijk vorstelijke daad verrich tende, en den stoot gevende aan het stichten van Sanatoria, waarvan Oranje Nassau's Oord de eerste was. En sedert was haar naam onafhankelijk ver bonden aan de bestrijding van de zoo gevrees de volksziekte de Tuberculose. Treffend is de wijze waarop Nicolaas Beets in 1898 de gevoelens van het Nederlandsche Volk vertolkte in deze bewoordingen: Duld, Koninklijke Vrouw, dat Nederland U huldigt Met blijk van liefde en dank en eerbied, diep en groot! Het is aan U 't behoud van 't hoog geslacht verschuldigd, Dat uit te sterven dreigde, en opbloeide uit Uw schoot. U zegent uit zijn graf de Koning, wien Ge een zegen Des Hemels zijt geweest op het afgaand levenspad; U zegent van Haar Troon, aan Uwe hand bestegen. De dochter, die in U de vroedste Moeder had; U zegent van rondom, uit hooge en lage woning. Een volk dat, één van zin, Uw rijksstaf heeft gekust. Met eerbied voor de Weeuw van zijn beminden Koning, Verzekerd van Uw hart en op Uw deugd gerust. U Zeeg'ne van omhoog de God, die we U zien eeren, Met wat gelukkigst maakt en opheft boven 't stof! Hij was Uw sterkte en Licht bij zorgen en regeeren. Zijn Vrede blijve U deel, met aller braven lof! En zoo is dan deze Koninklijke Vrouw niet meer. In diepen rouw staat Nederland om haar sterfbed geschaard; met innige droefheid, maar kan het, met nog grootere dankbaarheid en wanneer ik hier van deze plaats Haar in het kort heb mogen gedenken, dan geloof ik dat stellig ook de Haarlemsche Burgerij van haar zal getuigen. Zij heeft niet tevergeefs geleefd. Zij ruste in vrede. Hierna werd de zitting opgeheven. PERSONALIA. Voor het examen Nederl. Stenografie slaagde onze jeugdige stadgenoot Hans Kaart. Een prestatie voor een dertienjarige. FILM VAN DE KONINGIN-MOEDER. De Filmfabriek Polygoon heeft uit haar fi'.marchief een documentaire samengesteld, die geheel gewijd is aan het leven van de Ko ningin-Moeder. Talrijke fragmenten uit de in de afgeloopen jaren gemaakte films zijn aaneengerijd en van een gesproken toelich ting door mevr. Kohier voorzien. Het einde van de film bestaat uit de eenige sprekende film, die van de Koningin-Moeder vervaar digd is, nl. Haar opwekking van verleden jaar- op Haar 75sten verjaardag ten bate van de Nederlandsche tuberculosebestrijding. De film zal binnenkort in vele bioscoop theaters in den lande worden vertoond. VRIJZ.-DEM. JONGEREN ORGANISATIE. Het dagelijksch bestuur der afdeeling Haarlem van de V. D. J. O. besloot in ver band met den korten beschikbaren tijd om de leden op de hoogte te stellen, de weke- lijksche clubavond in restaurant Köhlinger Jansstraat, op hedenavond wel te doen door gaan, maar er in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder een bijzonder ka rakter aan te verleenen. De heer J. C. De°rlng zal hedenavond spreken over de beteekenis van de overleden vorstin voor land en volk. In verschillende plaatsen van ons land zouden in de komende dagen openbare ver gaderingen door de Vrijzinnig-Democratische Jongeren Organisatie worden belegd o.m» voor de oprichting van enkele nieuwe af- deelingen. Door het hoofdbestuur zijn deze vergade ringen alle uitgesteld tot na de teraarde bestelling van de Koningin-Moeder. MIJ. „TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN". Maandag 26 Maart a.s. zal in den foyer van ae Gem. Concertzaal voor leden van het Departement Haarlem der Mij ..Tot Nut van 't Algemeen", de heer A. Alt spreken over „La Bohème" van Puccini. WIELRIJDER AANGEREDEN. Dinsdagavond acht uur is op den hoek Nieuwe GrachtJansweg de 53-jarige wielrij der D. de V., die van rechts kwam, aangere den door een auto, waarvan de bestuurder verzuimde voorrang te verleenen. De bestuur der van de auto trachtte nog te remmen, maar zijn wagen slipte; deze draaide een hal ven slag om. waardoor de wielrijder gegrepen en tegen 'n stilstaande auto werd gedrukt.DeV. kreeg een gebroken rib en een gekneusden schouder. Hij werd per zieken-auto van de firma Mathot naar het ziekenhuis St.-Jo hannes de Deo vervoerd. Het rijwiel werd geheel vernield. Ook de auto werd ernstig beschadigd. Tegen den chauffeur M. is proces-verbaal opgemaakt BOTSING TUSSCHEN TWEE VRACHTAUTO'S. DRIE GEWONDEN Gisteren heeft een botsing plaats gehad tusschen een transportauto van den vee handelaar Mol uit Roosendaal, waarin zich 37 kalveren bevonden en een bestelauto van Van Stokken uit 's Hertogenbosch, bestuurd door den 26-jarigen v. d. Laar uit Den Bosch De aanrijding geschiedde doordat laatstge noemde, die met groote snelheid reed, wegens de gladheid links was gaan rijden ten einde een" bocht beter te nemen. De voertuigen raakten elkaar in de flank, met een klap, die een kilometer verder dor twee surveil- leerende agenten werd gehoord. V. d. Laar werd met een wond aan voorhoofd en linker slaap en een armfractuur naar het R.K. ziekenhuis Charitas vervoerd. De twee in zittenden van den transportauto, zoons van den veehandelaar Mol werden licht aan han den en gelaat gewond door glasscherven. REVOLVERSMOKKELARIJ UIT BELGIë. OVERLEG OMTRENT VERSCHERPT OPTREDEN Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Albarda betreffende het instellen van een onderzoek van Regeerings- wege in verband met een in de pers voor komende mededeeling in zake den invoer uit België van partijen revolvers hier te lan de en betreffende tegen den verboden invoer en den sluikhandel in wapens te nemen bij zondere maatregelen, heeft minister van Schaik nog geantwoord: Een onderzoek heeft niet kunnen doen blijken, dat ter verzending uit Breda of Til burg groote partijen Belgische revolvers te koop worden aangeboden. De Minister heeft de overtuiging, dat de wapensmokkelarij de voortdurende aan dacht heeft van de betrokken ambtenaren en autoriteiten. Omtrent een verscherpt op treden wordt door hem en de Ministers van Financiën en Defensie gemeenschappelijk overleg gepleegd. Mocht blijken, dat het gewenscht is nog maals de aandacht van de Belgische Regee ring voor deze aangelegenheid te vragen, dan zal niet worden nagelaten daartoe over te gaan. (Adv. lngez. Ried.) meldt: Hoogste barometerstand 766.5 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 747.8 m.M. te Isafjord. en voorspelt: Matigen tot zwakken Noord-Westelijken tot Westelijken of Zuid-Westelijken wind. Af nemende bewolking. Weinig of geen regen. Aanvankelijk weinig verandering in tempe ratuur. Waarschijnlijk iets zachter overdag. Uit het Buitenland BETER WEER VERWACHT. De depressie, welke gisteren met haar kern over het Kanaal was gelegen, heeft zich in Noord-Oostelijke richting bewogen en ligt thans over de Duitsche Bocht. Zij is echter snel opgevuld en ook thans stijgt allerwege de barometer. Over het Zuid-Westen van het waarne mingsgebied breidt zich de Azoren-hooge- druk weer uit-, terwijl zich ook over Finland en Scandinavië een maximum langzaam ont wikkelt. Gisteren lag over IJsland een wei nig beteekenende hooge druk. welke plaats maakte voor een depressie. Het schijnt, dat ook deze weinig actief is. Bij het passeeren van de depressie is in de afgeloopen 24 uur in onze omgeving vrij veel neerslag gevallen. Den Helder had 8 m.M. Verder viel ook in Zuid-Frankrijk plaatselijk zware regen (Lyon 16 m.M.) Het is overigens in het geheele gebied rus tig weer, meest met betrokken lucht. Over de Britsche eilanden is het opklarend. Deze opklaring zal zich naar onze omgeving uit breiden, zoodat afnemende bewolking, weinig of geen neersla# en iets hoogere temperatuur overdag worden verwacht. Barometer Stand van heden 760 m.M. Vorige stand 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. TeL 11059. Thermometer 21 Maart» Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 49 F. 42 F. 46 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 21 Maart. Getrouwd 20 Maart: H. B. M. Thier en Wiltenburg; Ondertrouwd 20 Maart: G. J. J. van Meeu wen en S. H. M. J. C. Brantjes. Bevallen 18 Maart: M. Castenmiller—v. d. Burg, z.: 19 Maart: A. Fiechtervan Weeghel, z.; G. Louman—Vendel, d.; G. Gerrits—van Reken, z.; Overleden 19 Maart: E. G., 4 mnd., d. v. H. A. J. Raaphorst, Brouwersstraat. VOORBEURS TE AMSTERDAM. BETERE STEMMING. De gisteren ingezette koersstijging ter beurze van Amsterdam werd heden ver volgd onder invloed van het koersherstel, dat Wallstreet gisteren te zien heeft gegeven. Bovendien stimuleerde het krachtige herstel van den rubberprijs. Deze daalde gisteren te Londen tot 4 15/16, doch bereikte heden weer een niveau van 51/4. Het blijkt, dat de in Londen loopende geruchten inzake een falen der restrictiebesprekingen volkomen uit de lucht zijn gegrepen, dat de koersdaling van de voorafgaande dagen uitsluitend het gevolg was van winstnemingen van speculanten en minder groote vraag van de zijde der Ame- rikaansche automobielfabrieken in verband met de dreigende staking in de automobiel industrie. Amsterdam Rubbers stelden zich op de hoogste koersen van gisteren. Petroleumfondsen waren vast. Koninklijke trokken l pCt. aan evenals Philips. Aku waren goed prijshoudend, evenals Redjang. Unilever en H.V.A. lagen buiten de attentie. De koer sen, die gehoord werden, weken niet veel af van de vorige slotnoteering. De Younglee- ning was wederom gevraagd en opnieuw ruim 1 pCt. vaster. ENFOR3LATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7,587,59. Berlijn 58.72 1/2—58.82 1/2. Parijs 9.78 1/8—9.78 5/8. Brussel 34.6234.65. Zurich 47,99—48,02. Rome 12,72—12,77. New-York 1.48 1/4—1,48 3/4. DE MATTHAÜS PASSION GAAT DOOR. De Christ. Oratorium Vereeniging meldt, dat B. en W. toestemming hebben verleend voor de uitvoering van de Matthaüs Passion op Donderdag. Deze zal dus doorr -.g vin den. HAARLEMSCHE JOURNALISTENKRING. De Haarlemsche Journalistenkring hield Dinsdagmiddag ln café-restaurant Hol aan het Plein een ledenvergadering. Alvorens met de behandaling van de agenda te beginnen, sprak de voorzitter, de heer F. Primo, eenige weemoedige woorden naar aanleiding van het overlijden van Koningin Emma. De leden hoorden dit staande aan. Besloten werd een telegram van rouwbeklag aan het Vorstelijk Huis te zenden. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, resp. de heeren J. H. D. Kammeijer en J. C. Evers, werden onder dankbetuiging goedgekeurd. Aan den penningmeester werd décharge ver leend. De heeren F. Primo, J. C. Evers, drs. Th. B. F. Hoijer en J. H. D. Kammeijer werden als bestuursleden herkozen. Voorbereidingen worden getroffen voor het organiseeren van een volgenden amusements avond. De heer W. F. Beeremans bracht uitvoerig verslag uit van de jaarvergadering van den Ned. Journalistenkring, die j.l. Zaterdag in Den Haag gehouden is. Hem werd daarvoor dank betuigd. MARKTNIEUWS GROENTEMARKT TE HAARLEM. Haarlem, 21 Maart 1934. Lof f 0.12—0.16 per K.G. Knakpeen f 0.030.06 per K.G Veldsla f 0.12—0.20 per K.G. Spruiten f 33.75 per zak. Boerekool f 0.300.70 per kist. Gele kool f 0.40—0.65 per kist. Spinazie f 0.550.80 per kist. Andijvie f 0.600.7'5 per kist. Raapstelen f 0.60- -2.per 100 stuks. Roode kool f 0.100.14 per st-uk. Knolselderij f 0.020.05 per stuk. Pieterselie f 0.060.20 per bos. Prei f 0.03—0.10 per bos. Selderij f 0,100.40 per bos. Rabarber f 0.130.15 per bos, AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 21 MAART 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2.30 Staatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Indlë 1930 II Staatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930(Youngleen.) 43% - 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. Mijen. 7 Stoomv, Mij, Ned. Indnstr. Binnen!. Alg. K.zijde Unie.... 42 A. N. I .E. M. (Nat. 200 v. Berkei's Patent Cert Calvé Delft..., 161 Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez, Philips 244*4 243 78^-79 Indnstr. Buitenland. Anaconda Copper 9% 19 Bethlehem Steel 25% 2jfc 5 pCt. Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 16*4-16% North Amer. Cy, 12*4 Standard Brands 31*4-31% Banken Binnen], Koloniale Bank 53 Cert. Handel Mij. 46 Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. '«•trol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 168^ 102% Petrol. Mij. Buitenl. 10% Cultuur Mijen. H. V. A 182*4 N. I. S. U Vorstenlanden Mijnbouw Mijen, Alg. Exploratie 128 169—167*4 Tabak Mijen. Deli Batavia Tabak 127 147** Rnbbcr Mijen. A'dam Rubber 104*4-104?, Deli Bat. Rubber.... 47Vs Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind. Cult, Oradern. Spoorwegen Buitenl. Atch. Topeca 39*4 Comm. Milwaukee 4k 5 pet. Adj. Milwaukee 1111' Missouri Kansas Texas 7 Prolongatiekoers 1% DE LOONSVERLAGING BIJ DE BAKKERIJEN. PERSONEELSVERGADERING VAN „DE EENDRACHT". Het personeel van de coöperatie „De Een dracht" is Dinsdagavond onder leiding van de Hoofdbesturen van de Algemeene. de R.K. en de Christelijke bonden in het bakkers bedrijf in vei'gadering bijeengekomen, om te oordeelen over de 17 Maart doorgevoerde loonsverlaging Zooals bekend is, plaatsten de hoofdbe sturen in de besprekingen met de coopera- tie-besturen zich op het standpunt, dat dan pas in een wijziging der arbeidsvoorwaarden zou worden berust, als de uitspraak van een in te stellen scheidsgerecht, daartoe aanlei ding zou geven. Het, op een enkeling na. volledig opgekomen personeel van de coöperatie „De Eendracht" sprak zijn waardeering uit voor de arbeid der hoodfbesturen en stemde volkomen in met de door de H. B. gevolgde gedragslijn. Na breedvoerige toelichting der verschil lende vragen uit de vergadering, verklaarde het personeel zich met bijna algemeene stemmen bereid, om tegen de thans doorge voerde loonsverlaging den strijd aan te bin den op dezelfde wijze, als reeds door het per soneel van „Vooruitgang" was besloten. Hoewel uit de vergadering een zeer sterke drang op de hoofdbesturen werd geoefend, om tevens de reeds door het personeel van „Vooruitgang" aangenomen motie in stem ming te brengen, werd uiteindelijk berust in het advies van de hoofdbesturen om niet meer moties te publiceeren, dan strikt nood zakelijk was, omdat het in de eerste plaats aankwam, op het ongedaan maken van de loonsverlaging. Besloten werd nog, met het personeel van „De Eendracht" op Zaterdagavond bijeen te komen, om de noodige afspraken te maken, terwijl aan het personeel van „Vooruitgang" werd verzocht, op Zondagmorgen 12 uur aan wezig te willen zijn in „De Centrale". DE BIOSCOOPVOORSTELLINGEN. De directies van Palace, Rembrandt Theater en Luxor Theater deelen ons mede. dat de bioscoopvoorstellingen gewoon doorgaan. Op den dag der begrafenis van Koningin- Emma zullen de bioscooptheaters echter ge sloten zijn DE H.O.V. Het bestuur van de Haarlemsche Orkest Vereeniging meldt ons: Ingevolge den eenigen tijd geleden bekend gemaakten nieuwen financiëelen opzet, waar toe de sterke vermindering der subsidie inkomsten ons helaas genoodzaakt heeft-, is het winterseizoen van de H. O. V. thans be ëindigd. Het slotconcert, dat op Dinsdag 20 Maart wegens nationalen rouw afgelast moest worden, kan niet op een anderen datum vast gesteld worden en is dus vervallen. Het is evenwel zeker dat de H. O- V. op 1 Juli a.s. haar concerten zal hervatten. Ge durende de maanden Juli en Augustus zal het orkest zijn zomerconcerten geven. Volgens het opgemaakte plan wordt het daarna op nieuw tijdelijk ontbonden en zal op 15 Octo ber a.s. zijn nieuwe reeks ledenconcerten en. andere winterconcerten weer aanvangen. Wij zetten dit nog eens uiteen omdat bij sommigen misverstand schijnt te zijn gerezen. De H. O. V. is niet geliquideerd, wordt ook niet geliquideerd, maar is door de groote vermin dering van haar inkomsten uit subsidies ge dwongen als seizoenorkest te spelen, gedu- rende twee vastgestelde periodes van het jaar, inplaats van het geheele jaar door. SOCIALISTISCH SUCCES BIJ DE GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN VAN BUENOS AIRES BUENOS-AIRES, 21 Maart (Reuter). Bij de gemeenteraadsverkiezingen te Buenos Aires behaalden de socialisten 12 zetels en de natio- naal-democraten en onafhankelijke socialis ten 5 zetels. De socialisten hebben dus de meerderheid in den gemeenteraad HAARL. VOETBALBOND. Het bestuur van den Haarl. Voetbalbond deelt ons mede, dat nog niet besloten is om de voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijden uit te stellen. Voorloopig gaan ze door. 465e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse, 3de Iüst Trekking van Woensdag 21 Maart 1931 Hooge Prijzen f 1000.— 17410 17776 f 100.— 6208 6494 9866 20 870 2355 4386 6542 7790 10461 12504 13714 15195 17176 19109 1031 2576 4428 6569 8900 10552 12713 13930 15504 17248 19271 Prijzen van 20. 193 209 494 583 1174 1215 1394 1904 2818 3168 3183 3410 4921 5095 5176 5204 6916 6968 7451 7453 9048 9179 9433 9437 10553 10562 11403 11970 12875 12893 13047 13229 14270 14599 14700 14924 15666 16041 16304 16650 17534 18034 18198 18406 19585 19708 20445 20941 674 787 2193 2321 3480 4251 6187 6332 7647 7672 9806 10138 12103 12233 13366 13645 14992 15050 16745 17083 18447 18597 AGENDA WOENSDAG 21 MAART Luxor Sound Theater: „Janmaat op stap" en „Nog zes uur te leven." 2.30 en 8.15 uur. Palace: „The Kid from Spain". Op het too- neel: Tibor Gomory Co.. gratie en kracht'. 2.30, 7 en 9,15 uur. Rembrandt Theater: „La Maternelle". Op het toomeel: Ilona-Fred Larry. 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Tentoonstelling H. F. Boot. 104 en 8—10 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 22 MAART. Gem. Concertzaal: C. O. V. Haarlem. Uit voering der „Matthaus-Passion". 7.45 uur. Haarlemsche Hypotheekbank. Ged Oude Gracht 65. Vergadering van Aandeelhouders. 3 uur. Protestantenbond: Ledenvergadering der afd. Haarlem van „Tot Steun" 4 uur. Bioscoopvoorstellingen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2