VICTORIA - WATER EINiGEN VAN OUTWERK BONS WEEK-ABONNEMENTEN HOE HET SPORTFONDSENBAD ER ZAL UITZIEN. Quaker VRIJDAG 23 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS. Eert groot terras voor zonnebaders. Het metalen geraamte van de gewapende betonconstructie van den vuilwater kelder, die het diepst is gelegen, is bijna gereed. Enkele afmetingen. Sinds 1 Februari zijn de werkzaamheden aan den bouw van het Sportfondsenbad, dat op de plaats van het vroegere Brongebouw zal verrijzen, in vollen gang. Twintig a dertig Haarlemsche arbeiders vinden er werk en wanneer er zich geen onverwachte moeilijk heden voordoen zal het op 1 December ge reed zijn, om de bezoekers te ontvangen, die, nadat zij den ingang zijn binnengegaan (welke aan de Baan zal komen, op den lin kerhoek wanneer men voor het gebouw staat) zich in een hal van 19 bij 12 meter be vinden. Ter rechterzijde bevindt zich de kassa, daarachter de administratiekamer, dan het schaftlokaal en ten slotte een rijwiel bergplaats van 22 bij 8 meter. De kassa is van de plaats, voor de uitgifte van het bad- goed gescheiden door een trap naar de eerste verdieping, waar zich het zwembassin be vindt. Recht tegenover den binnenkomende is de kleedzaal van 18 bij 18 1/2 meter voor de "neeren met de vijftig kleedkamers. Dit is de Zuidzijde. Op de eerste verdieping bevinden zich de vijftig kleedkamers voor de dames en voor dat men het bassin kan bereiken, moeten zoowel de dames als de heeren de douches passeeren waarvan er zich tweemaal zeven tien stuks bevinden. Om het bassin heen loopt een perron dat aan de zijkanten drie meter breed is, aan den kant van het ondiepe 3 12 meter en aan den kant waar het diepe gedeelte van het bassin is. 5 meter. Aan den Noordkant van het bassin is een gedeelte gereserveerd voor bezoekers en bij wed strijden kunnen er (met de perrons medege- rekend) ongeveer 800 toeschouwers werden toegelaten. Ook is er een ruimte voor een buffet ingericht. De muren zijn zeven meter hoog, waarbij aan de West-, Noord- en Oostzijde de drie bovenste meters van glas zijn. De Zuidzijde is geheel van glas en kan des zomers over een lengte van 28 meter worden geopend, waardoor men toegang heeft tot een'terras van 43 bij 9 1/2 meter, dat geschikt is om zonnebaden te nemen. Onder dit terras zijn de dienstruimten, voor den filter, de boilers, de pompen, de was- scherij "en de kolenbergplaats voor 90.000 K.G. kolen. Daaronder is weer de verwarmings kelder. Het bassin is 33 1/3 meter lang. en 14 meter breed. De diepte verschilt natuurlijk: het on diepste punt is 40 centimeter. Acht meter glooit dec bodem tot 1.15 meter. Dan blijft hij 11 meter horizontaal, waarna het weer 10 meter afloopt tot 2.75. Dan stijgt het vier meter tot 2 meter diepte. Op het diepste punt bevindt zich een rooster, waardoor het water eiken dag wegloopt naar den dieper ge legen vuilwaterkelder. De vuilwaterkelder bevindt zich enkele meters 'in de grond, is 29 1/2 meter lang, 14 meter breed en 3 meter hoog en dient om het vuile water eiken dag te ontvangen, waarna het door een filter van zand en grind wordt gepompt en voorverwarmd eer het weer als schoon water in het zwembassin terecht komt. Tusschen het zwembassin en den vuil waterkelder is de z.g. relnwaterkelder, die een reserve kan bevatten van 310 kubieke meter schoon water. Het doel van den reinwater- kelder is cm snel het water in het zwem bassin aan te kunnen vullen, wanneer er wedstrijden gehouden moeten worden. In dat geval moet immers ook het ondiepe gedeelte dienst doen en in plaats van 40 centimeter bevindt zich daar dan 90 centimeter water. Het spreekt wel vanzelf, dat de geheele waterstand dan 50 centimeter hooger is dan in het normale geval. Gewoonlijk bevat het zwembassin 800 kubieke meter water, doch wanneer er wed strijden gehoüden worden is er 1100 kubieke meter De vuilwaterkelder moet dus ook 1100 kubieke meter kunnen bergen De tusschengelegen xeinwaterkelder is 18 1 '2 meter lang, 14 meter breed en 1.35 hoog. De vloer en de wanden van het zwembassin zullen waarschijnlijk uit tegels bestaan. De ijzeren, eenigszins gebogen dakconstructie, wordt van isoleerend, geluiddempend mate riaal voorzien. D» buitenkant wordt van gelen baksteen on -'-okken en de schoorsteen die op den hoek van deh Oostkant en den Zuidkant komt wordt 16 meter hoog van den grond af gerekend. Oorspronkelijk zou de schoorsteen 30 meter hoog worden, doch daartegen had de schoonheidscommissie bezwaar. Het resul taat is nu dat de schoorsteen slechts drie meter boven het gebouw zal uitsteken, wat eigenlijk niet meer is dan een flinke schoor steen die men op vele huizen aantreft. Het gew^rend betonwerk voor den vuil waterkelder, die het diepst ligt, is bijna ge- 1 reed, en de volgende week zullen 10 beton- storters hier werk vinden. Zooals gezegd is, zal het gebouw op 1 December opgeleverd moeten worden en over de hoedanigheden van het gebouw aan bin nen- en buitenkant, zal iedereen zich dan zelf een oordeei kunnen vormen. dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. EEN HAARLEMSCH PELIKAAN COMITé. De burgemeester eere voorzitter. GROOTE PLANNEN. In vele gemeenten in den lande zijn den laatsten tijd plaatselijke Pelikaan Comité's opgericht, met de bijzondere instemming der Regeering, ten einde een fonds bijeen te brengen, dat zal kunnen worden gebruikt voor experimenteele doeleinden in het belang van de Nederlandsche luchtvaart. Prins Hendrik heeft, zooals bekend is, het beschermheerschap van het Landelijk co mité aanvaard. Ook te Haarlem heeft de heer C. Maar schalk, burgemeester, tot een aantal perso nen een uitnoodiging gericht voor de vor ming van een plaatselijk Pelikaan comité. De heer C. Maarschalk werd bereid gevon den het eere-voorzitterschap op zich te ne men. Tot voorzitter werd gekozen jhr. dr. J. C. Mollerus. Terwijl het comité als volgt werd samen gesteld: Mr. L. L. F. André de la Porte,Sescretaris der afd. Haarlem van de Vereeniging „Ne- derlandsch Fabrikaat''; W. Bakker, Direc teur van het Rembrandt-Theater en de Ci nema-Palace; H. M. van Bemmelen, Voor zitter der Vereeniging „Onze Vloot"; J. Boer, Hoofd van het Telefoondistrict Haarlem; A. G. Boes, Lid van den Raad der Gemeente Haarlem; C. ten Boom. Voorzitter der Ver eeniging van den Christelijken Handeldrij vende!!- en Industrieelen Middenstand; P. L. van Bueren, Voorzitter der afd. Haarlem van de Kon. VeTeeniging „Oost en West": J. Ph. H. Castricum, Voorzitter der afd. Haar lem van den Roomsch-Katholieken Volks bond; Mevrouw Chr. J. Cohen Tervaert- Koch, President der afd. Haarlem en Om streken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen; H. P. Deinum, Voorzitter der afd. Haarlem van de Ver. „Nederlandsch Fabrikaat" en Secretaris der afd. Haarlem van de Kon. Ver. „Oost en West"; G. J. Droste Jr., Voorzitter der Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken; Prof. dr. A. D. Fokker, Voorzitter der Haarlemsche Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne"; Mevrouw A. H. G. Fokker-Diemont Mr. J. H. van Gelderen, Secretaris der Ver eeniging tot verfraaiing van Haarlem en om liggende gemeenten en tot bevordering van 'het Vreemdelingen Verkeer; A. T. Haccou, Voorzitter der afd. Haarlem van het Natio naal Jongeren Verbond; A. H. Baron van Hardenbroek van Ammerstol, Voorzitter Grootbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; C N. Hin, Voorzitter van de Haarl. Football Club „Haarlem"; Mr. Julius Hoog. Voorzit ter der afd. Haarlem en Omstreken van het Algemeen Nederlandsch Verbond: Th. G. C. Hooy. Voorzitter Kleinbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken; Th. S. J. Hooy, Voorzitter der R.-K. Middenstandsvereeniging te Haarlem: H. H. Luyken, Voorzitter van den Haarlem- schen Bestuursbond: J. H. Luyken. Voorzitter van de Haarlemsche Football Club „E.D.O.": Ph. A. Mees, Directeur-Hoofdredacteur der Oprechte Haarlemsche Courant: E. Overbeek Voorzitter van den Haarlemschen Christelij ken Besturenbond; J. Panman. Voorzitter van de Nederlandsche Reisvereeniging; R. Peereboom. Directeur-Hoofdredacteur van Haarlem's Dagblad; J. H. T. Pfaff. Directeur van het Post- en Telegraafkantoor: M. A Reinalda, Lid van den Raad der Gemeente Haarlem: A. M. W. van Renesse. Voorzitter van de Indische Vereeniging „Haarlem en Omstreken"; Mevrouw mr, E. A. J. Schel- 1 De lateidiank van kwamen üeiona en geneeaKiachng NEDERLANDSCHE MIJ. Opgericht 1S87 (Adv. Ingez. Med.) (Adv. Ingez. Med.) tema-Conradi, Lid van den Raad der Ge meente Haarlem; F. H. Smit. Voorzitter der Haarlemsche Handelsvereeniging; Dr. C. Spoelder. Voorzitter der „Haarlemsche Foot ball Club; J. L. Tadema, Voorzitter der Ver eeniging „Haerlem"; Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., Voorzitter van het Departe ment Haarlem der Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel; J. Visser, Lid van den Raad der Gemeente Haarlem; Mr. Th. A. Wesstra, Secretaris der Gemeen te Haarlem; L. M. Wetering's, Directeur- Hoofdredacteur der N.V. Drukkerij „De Spaarnestad"; G. Wolzak Hzn., Lid van den Raad der Gemeente Haarlem. Secretaris is Mr. B. Taconis. De plannen van het comité. In een dezer dagen gehouden vergadering van dit comité zijn de plannen, om aan de noodige fondsen te komen, op zeer uitvoerige wijze besproken. De voorzitter gaf een korte uiteenzetting van het streven van het comité, waarna een bespreking volgde van verschillende denk beelden. Tenslotte werd een voorloopig schema opgemaakt, waarvan de practische uitvoerbaarheid zal worden onderzocht. Daarbij is men uitgegaan van de stelling, dat niet mocht gevolgd worden de methode om geld in te zamelen door middel van een collecte. Er-wordt den laatsten tijd reeds ge noeg voor velerlei doeleinden gecollecteerd en daarbij komt nog dat het hier zeker niet gaat om een doel, dat men een liefdadig ka rakter zou kunnen toekennen. Zaak was het derhalve een vorm te vinden, waardoor het publiek iets aangenaams wordt geboden in ruil waarvoor het zich een gel delijk offer heeft te getroosten. Een feestavond met gevarieerd programma zal gunstig kunnen zijn om dit doel te be reiken. Het comité houdt zich voor de medewer king van allen, die meenen iets in deze rich ting bij te kunnen dragen, aanbevolen. Op dezen feestavond zou dan kunnen wor den opgevoerd: een één-aeter. muzieknum mers, enkele korte films, enz. Bovendien zou een lid der bemanning van de Pelikaan een causerie kunnen houden. Ook van een ver loting verwacht men goede baten, vooral wanneer een bepaald voorwerp en bijv. een vliegtocht als prijzen worden beschikbaar ge steld. Deze avond zou men tenslotte, om de attractie voor vele jeugdige bezoekers wat grooter te maken met een bal kunnen be sluiten. Een aparte schouwburgvoorstelling, waar in een toepasselijk tooneelstuk wordt opge voerd, zal weer anderen trekken, die van iets ernstigers houden. Een (reizende) luchtvaarttentoonstelling in samenwerking met de K.L.M., wordt in de eerste week van Juni in Den Haag ge houden. Het ligt in de bedoeling deze ten toonstelling. onmiddellijk na Den Haag in Haarlem open te stellen. Hiervoor zal noo- dig zijn een terrein van een paar duizend vierkante meter oppervlakte, dat men reeds op het oog heeft. In dit verband is het misschien wel goed te vermelden, dat het plan bestaat de mede werking der gemeente in te roepen voor wat betreft terrein- en zaalhuur, vermakelijk heidsbelasting, enz. Verder zal nog getracht worden deze ten toonstelling samen te doen gaan met enk*'r- andere attracties. Enkele vereenigingen zijn trouwens reeds bezig met de organisatie van feestelijkheden, die op denzelfden datum worden gehouden; zoo zal er bijv. een be zienswaardigheid zijn op het gebied van de automobielsport, terwijl er ook voor wordt geijverd. Haarlem als bloemenstad aantrek kelijk te maken. Overleg zal worden gepleegd met de bios coopdirecteuren. teneinde speciale bioscoou- voorstellingen,. gewijd aan de ontwikkeling van' het luchtvaartwezen tot stand te bren gen. In dit verband werd in het bijzonder de aandacht gevestigd op een film vervaar digd in samenwerking met de K.L.M. Ook uit de liefde voor goede voetbalsport zal men trachten munt te slaan; er zal een wedstrijd voor het kampioenschap van Har lem (tijdens welken wedstrijd speldjes voor het Pelikaan-comité zullen worden verkocht en een match van een Haarlemsch elftal tegen de bekende ploeg „Ad-mira" worden ge houden. En mocht dit alles tenslotte nog niet vol doende zijn. dan zal men ter aanvulling van het totaal bedrag aan enkele adressen en in stellingen een circulaire zenden met verzoek om een extra bijdrage. Al deze plannen zijn echter voorloopig en zullen, zooals gezegd, nog eens nader op hun uitvoerbaarheid moe ten worden beschouwd. Mocht liet zoover komen, dan zal allereerst de bioscoopvoor stelling doorgang vinden: de feestavond zou gehouden worden op het eind van April of in het begin van Mei. terwijl de tentoonstel ling het laatst aan de beurt komt. ARROND.-RECHTBANK. Botsing tusschen auto en motor. Op den laten avond van 2 Oct. 1933 heeft op den Rijksstraatweg bij de Zaanenlaan een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motor, waarbij de motorrijder viel en zijn linkeronderbeen verbrijzeld werd. De man is bijna 5 maanden met korte onderbre^ kingen verpleegd geweest in de Mariastich- ting en nog steeds loopt hij slecht. Algeheel herstel zal pas over enkele maanden vermoe delijk intreden. De automobilist, een 20-jarig Haarlemmer, stond voor de rechtbank te recht wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld. De motorrijder zei heelemaal rechts op het asphalt in de richting van de stad te hebben gereden. Net op het oogenblik, dat een tegenligger hem passeerde, schoot een tweede auto ach ter de eerste vandaan, die hem raakte. Die tweede wagen had geen licht op. Het was een goedkoope taxi. Een getuige, die in die taxi zat. vond, dat de chauffeur veel te hard reed. Zij had ge zien, dat de motor zich rechts van den weg bevond. De voorste auto gaf telkens vol gas en dan weer gloeide het stopsein aan, net, alsof de chauffeur, eèn vrachtje zocht. Verdachte beweerde niet te snel gereden te hebben, tusschen 40 en 45 K.M. Hij had het idee, dat de chauffeur van den voorsten wa gen hem wilde hinderen. Hij zag den motor rijder plotseling, toen hij bezig was de auto te passeeren. Pres.: „U kwam toen ver links op den weg". Verd.: „Ik werd naar links gedreven door den eersten wagen". Hij kon niet verklaren, waarom zijn lich ten uit waren. De Officier achtte het roekeloos rijden, door niet voldoende op te letten, bewezen. Verdachte staat niet ongunstig bekend. De Officier vroeg een boete van i 100 subs. 50 dagen. De verdediger, mr. W. Briët, bet-oogde, dat van het roekeloos rijden niets gebleken is. Pleiter drong aan op vrijspraak, subs, cle mentie. of een voorwaardelijke straf. Uitspraak over 14 dagen. VEREENIGING VOOR DOOFSTOMMEN OPGERICHT. Men schrijft ons: Donderdagavond is na een korte bespre king besloten in Haarlem een vereeniging voor Doofstommen op te richten. De voorzitter van den Nederlandschen Bond van Doofstommenvereenigingen, de heer A. Zegerius, zette uiteen, waarom ook in Haarlem een doofstommenvereeniging noodzakelijk is. De doofstommen voeren juist in dezen critieken tijd een zeer zwaren strijd om het bestaan, zoodat samenwerking met- de in Nederland bestaande doofstommen ver eenigingen ook voor de Haarlemsche doof stommen van groot belang is. Een groot aantal doofstommen gaf zich onmiddellijk als lid op. Het voorloopig bestuur werd als volgt sa mengesteld: J. H. Weseman Sr., voorzitter; mej. M. de Moes, secretaresse; J. H. Wese man Jr., penningmeester; J. J. Wijkhuizen, F. Jacobs, commissarissen. Wij wekken gaarne onze hoorende stad- genooten op om zich op te geven als dona teur of donatrice van deze jonge vereeni ging, die voor de doofstommen een kleine vergoeding kan zijn voor alles wat zij ont beren in vergelijking met de hoorenden, voor wie muziek, tooneel, zang en radio gemeen goed is. Men kan zich opgeven bij de secretaresse mej. M. de Moes, Archipelstraat 62, Haarlem- Noord. Doofstommen die niet in de gelegenheid waren deze eerste bijeenkomst bij te wonen kunnen zich ook aan bovenstaand adres aie lid opgeven. TENTOONSTELLING SINT JOZEF- GEZELLENVEREENIGING. De Teekenschool der Sint Jozefgezellenver- eeniging houdt een tentoonstelling van het werk der leerlingen in het schoolgebouw Kamperstraat 87. Een uitgebreide hoeveelheid materiaal, dat op overzichtelijke wijze werd geëxposeerd, is in de zalen van dit gebouw bijeengebracht. Vooral voor de ontwerpen op het gebied der houtconstructie en metaalbewerking is een belangrijke plaats ingeruimd en voor ieder, die zich er eenigermate voor interesseert valt hier heel wat belangwekkeir's op te merken Met veel genoegen hebben wij ook kennis gemaakt met hetgeen door de leerlingen op het terrein der reclamekunst wordt ge presteerd Bij de affiches troffen ons ver scheidene ontwerpen door originaliteit en juist begrip der doelstelling. Eveneens dient de bezoeker de aandacht te wijden aan de motieven voor verpakkingen, enz. In dezelfde zaal zijn ook enkele kunstzinnige ontwerpen voor glas-in-loodramen te bewonderen. Het tentoongestelde levert ongetwijfeld het zeer duidelijke bewijs, dat de leiding der teekenschool in bekwame handen berust. Een bezoek aan de expositie willen wij gaar ne aanbevelen. Zij Is heden (de tweede en laatste avond) van 7.30 tot 9.30 uur nam. geopend HAVERMOUT BLIJVEN GELDIG (Adv. Ingez. Med.) INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE UITZETTING IN LAREN. Mijnheer de Redacteur, Het verwondert mij sterk, dat in onze bla den betrekkelijk zoo weinig aandacht ge schonken wordt aan de ontstellende daad, die ons land, blijkens de buitenlandsche berichten, in een zoo ongunstig licht ge steld heeft. Ik bedoel het feit, dat de burge meester van Laren goed gevonden heeft te gen alle usances en wetten, betrekking heb bend op de uitzetting van vreemden over onze grens in, deze vier jonge mannen ge boeid over de eenige grens te zetten waar zij niet begeerden te zijn en waar zij aan al lerlei ontstellende mogelijkheden zijn bloot gesteld, ja misschien den dood tegemoet zijn gezonden. Hoogstwaarschijnlijk is de oorzaak van deze houding van het Nederlandsche pu bliek in deze zaak te verklaren uit het feit,, dat men niet op de hoogte is van de omstan digheid dat deze jonge mannen niet zooals men zou kunnen denken en naar ik meen ook meerendeels denkt den vorigen dag over de Duitsche grens zijn gekomen om hier een beetje revolutie te spelen, en dus natuurlijk weer naar hun plaats van her komst konden worden teruggezonden, maar dat zij alle vier een wettig verblijf hadden buiten Duitschland en wel twee in ons land, een in Denemarken en een in Praag. Zij hebben naar waarheid geantwoord dat zij Duitschers zijn maar zij hebben toch naar ik meen te weten, ook verklaard, dat zij niet meer in hun land woonden. Dit ver andert de zaak nl. geheel en daardoor miste de burgemeester van Laren het recht hen en nog wel geboeid als misdadigers aan de Duitsche politie uit te leveren, waar zij als politieke leiders, van alles te verwachten hebben wat wij in de gevallen van Van der Lubbe en Dimitrof zoo hebben veroordeeld. Moet en mag een uitvoerder van de Neder landsche wet op deze wijze handelen, nadat juist door de houding ook van het Neder landsch publiek tegenover de zaak Van der Lubbe en Dimitrof is bewezen hoe het over deze dingen denkt? En waar komt vast te staan dat hij zoo doende handelde in strijd met letter en geest van onze vreemdelingenwet en de overeen komst in zake de politieke en Joodsche vluchtelingen, is het daar niet mogelijk dat de regeering de zaak bij de Duitsche regee ring te berde brengt en herstel vraagt van den status quo? In elk geval dienen ten spoedigste stappen te worden gedaan om te weten te komen waar de jonge menschen nu zijn en wat men met hen van plan is. Met beleefden groet, uw abonnée, 8. BAKHUIZEN VAN DEN BRINK— OZINGA. G. v. Heesstraat 25. BOEDELVERKOOPING EN BELASTINGONTDUIKING. In de pers vindt men verschillende uit latingen van belastinginspecteurs over hun ervaringen die zij hebben opgedaan naar aanleiding van het besluit der regeering betreffende de ontdoken 'belastingen. Dit besluit, dat een goed besluit "was, brengt vele ontduikers naar de bureaux der be lastingen en de een heeft deze uitvlucht be dacht. een ander weer een andere. Sommigen springen de tranen in de oogen van spijt, heet het, en dat betwijfel ik sterk. De niet- aangegeven bedragen loopen echter in de millioenen en men moet daarbij niet ver geten voor hoeveel de schatkist daardoor is benadeeld. Aan den andeern kant zien wij ehrhaalde- malen hoe van een gezin, dat met moeite kan rondkomen en waar alle leden voor het bestaan hard moeten werken, het huisraad wordt verkocht, omdat het eenige guldens belastingschuld heeft. Kort geleden werd bij een mij bekend gezin beslag gelegd op den inboedel, omdat er elf gulden achterstand was, wat door den belastingschuldige werd betwist. Toch moest het betwiste bedrag worden voldaan met de boete die ongeveer dertien gulden was. Daar het geld niet aan wezig was. werd een liefdadige inrichting om steun verzocht, die de schuld voldeed. De erugbetaling geschiedde zóó. dat elke week een gulden van de steun werd afgehouden. Drie dagen nadat de belastingschuld was betaald, kreeg men bericht dat de elf gulden werden kwijt gescholden en dat het bedrag terug te verkrijgen was binnen acht dagen. De elf gulden werden dan ook gerestitueerd, doch de dertien gulden, die als boete waren betaald, nooit. Het had echter nog erger kunnen zijn. Het had immers ook kunnen gebeuren dat de inboedel reeds verkocht was! Is het nu geen tijd dat de Tweede Kamer eens maatregelen voorstelt? Dat er bijvoor beeld een wet tot stand komt die bepaalt, dat om geen enkele reden aan zoo'n gezin het weinige huisraad ontnomen kan wor den? Dat zou een tegenprestatie zijn tegen over hen, die niet als de beter gesitueerden, het rijk elk jaar konden benadeelen. JET KOOPMAN.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10