DE BILT HEEREN COSTUMES vrijdag 23 maart 1934 haarlem's dagblad Na den dood der Koningin-Moeder Morgen heb ik weer koorts Tweede Vredescongres te Rotterdam. 2 Een kleed van seringen en orchideeën zal de baar dekken. ROUWBETOON DER PADVINDERS. Het Nationaal Hoofdkwartier van de ver- eeniging „De Nederlandsche Padvinders' heeft tot de groepleiders een circulaire ge richt naar aanleiding va nhet overlijden van de Koningin-Moeder. Gevraagd wordt om tot 20 Juni a.s. een rouwband om de linkermouw van de uniform te dragen. (De jongens dra gen geen rouw. Op Zaterdag 24 Maart, des middags half vier, zal in de Duinoordkerk te 's Gravenhage ter herdenking van de Konin gin-Moeder een plechtige bijeenkomst voor padvinders plaats hebben. Herdenking in den Volksraad. Donderdagmorgen kwam het College van Gedelegeerden van den Volksraad in plech tige vergadering bijeen, ter herdenking van het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. Op de gereserveerde tribune namen plaats jhr. De Jonge (de zoon van den gouverneur- generaal), die in uniform was gekleed, de freules De Jonge, en de, echtgenooten van vele Volksraadsleden, en hoofdambtenaren. De Raad van Ned.-Indië was voltallig aan wezig. In de regeeringsbanken hadden alle hoof den van departementen en regeeringsgemach tigden plaats genomen. De legercommandant en de commandant der Zeemacht waren in uniform, de andere heeren in jaquet. Onder diepe stilte verzocht de voorzitter, mr. H. J. Spit, de aanwezigen op te staan, en sprak een herdenkingsrede uit. Een telegram van rouwbeklag werd ver zonden. Kransen. Aan het palels worden talrijke kransen be zorgd. Namens rijkspresident Von Hinden burg is een krans van anderhalve meter mid denlijn bezorgd. 'suejxj oioo.ië trao 300 puoz SuT.igaSaisojrri oa evenals de sultan van Langkat. De Koningin en Prins Hendrik hebben ook een krans ge zonden. Namens de geheele weermacht en den Commandant der Marine is een groole krans bezorgd. Door de Ned. Centr. Ver. tot bestrijding der t.b.c., waarvan H.M. de Beschermvrouwe ■was. is een krans van Emmabloempjes bij de lijkbaar neergelegd. Vespers. De Aartsbisschop van Utrecht heeft voor geschreven, dat op den vooravond van de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder in alle parochiekerken van het Aartsbisdom als mede in de kapellen, waarover een rector is aangesteld, op een door den pastoor of rector nader aan te geven uur de Vespers voor de overledenen zullen worden gezongen (Oratio: fideilum omnium). Gebeden in Moskeeën. Aneta meldt uit Batavia: In de moskeeën wordt heden een doa (gebed) opgezegd, naar is Uw verzuchting als Gij Uw keel 'voelt dik worden en U onprettig ten rillerig begint te voelen. Stop «die opkomende verkoudheid, ga vroeg naar bed. Neem één of twee "AKKERTJES" en morgenochtend voelt ge U prettiger dan ooit en Uw verkoudheid "gaat niet door". AKKER-CACHETS kosten slechts 50 ct. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar. Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met met Bijslag-zegel voor Omzetbelasting. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. VRIJDAG 23 MAART Kamperstraat 37: Tentoonstelling Sint Jo zef sgezellenvereenighig. f 309.30 nam. Informatiebureau. Stationsplein: Ver. tot Verfraaiing van Haarlem en Omliggende Gemeenten en tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, ledenvergadering 8-30 uur. Gebouw De Nijverheid: Aandeelh. verg. Mij. tot Expl. van Onroerende goederen „De On derneming" 8 uur. Palace: „Meisjes in nonnenkleed". 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Maternelle" (De Bewaarschool) geprolongeerd. 7 en 9.15 uur- Luxor Sound Theater: Greta Garbo in Mata Hari. 8.15 uur. ZATERDAG 24 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinKinder uitvoering van Ruth Tobi en Els Keezer. 2.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Uitvoering door leerlingen van E. A. Cats. 8 uur. Raaks 1—3: Nachtfeest Cabaret La Gaite. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyier's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. IJmuiden: Aandeelhoudersvergadering ploscoop- en Schouwburg Mij. „Thalia". 2 u. aanleiding van het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. Hooge bezoekers. Naar'reeds thans bekend is zullen de vol gende hooge bezoekers aan de begrafenis deelnemen: Hertog Adolf Frederik van Mecklenburg Schwerin, een oudere broeder van Prins Hendrik, die 60 jaar oud is, Prins Eugen van Zweden, hertog van Néricie, de 68-jarige jongste broer van koning Gustav van Zweden; bovendien de volgende prinsen uit het huis Waldeck: Josias van Waldeck Pyrmont, de oudste 37-jarige zoon van den vorst van Waldeck; Prins Maximiliaan van Waldeck Pyrmont, met zijn ega en Prins Georges, de 31-jarige jongste zoon van den vorst. Voorts zullen aanwezig zijn prins Frederik von Wied en diens echtgenoote. Bovendien zullen de reeds aanwezige broeder en zuster der overledene, de vorst van Waldeck en de prinses van Erbach-Schönberg hoogstwaar schijnlijk aan de begrafenis-plechtigheden deelnemen. Naar verwacht wordt zullen ook de graaf en gravin van Athlone de plechtigheid van de bijzetting van het stoffelijk overschot van H.M. de Koningin-Moeder op Dinsdag a.s, bijwonen. Bloemengroet der Nederlandsche vrouwen. Het betreffende vrouwencomité verzoekt ons. mede te deelen, dat H.M. de Koningin in verband met het voorstel van dat comité en de bloemenhulde van de Nederlandsche vrou- wen een kleed, hetwelk uit lila seringen en orchideeën zal bestaan heeft goed gevon den, dat dit kleed gedurende het défilé de kist met het stoffelijk ovex-schot van wijlen H.M. de Koningin-Moeder zal bedekken. Het spreekt van zelf, dat, waar de gelegen heid om bijdragen te deponeeren in hoofd zaak pas morgenochtend begint, toch alle tot Woensdag 28 dezer inkomende bijdragen voor dit doel bestemd zijn, zoodat ook de geefsters van de volgende 5 dagen zich als medegeef sters van het bloemenkleed kunnen beschou- en. Wij herinneren er nog aan, dat het even tueel overblijvende bedrag ten goede zal ko men aan Oranje Nassau's Oord. Gistermiddag heeft Prins Hendrik, verge zeld van den Hofprediker, een bezoek ge< bracht aan het koor der Nieuwe Kerk en den Koninklijken grafkelder bezichtigd. Op den dag van de uitvaart van de Ko ningin-Moeder zullen de departementen van algemeen bestuur gesloten zijn. De plechtigheid in de Nieuwe Kerk te Delft zal geleid worden door prof. dr. Obbink te Utrecht. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat de rede door de radio uitgezonden zal worden. Aan de begrafenisplechtigheden van de Koningin-Moeder zal een detachement van het regiment genietroepen als afzettingseen heid deelnemen. Door den oudsten officier van het K.N.I.L. generaal W. Boetje is een oproep gericht aan H.H. oud-officieren van het K.N.I.L. voor het brengen van een hulde en een laatsten groet aan het stoffelijk overschot van de Koningin Moeder. De minister van financiën heeft bepaald, dat op Dinsdag 27 Maart de beurzen voor den geld- en fondsenhandel zullen zijn gesloten, alsmede dat die dag voor de geldleeningen als bedeeld in afdeeling V der Beursvoor- schriften 1914 niet als werkdag zal worden beschouwd. Een vertegenwoordiging van Haarlemschen Motordienst. Naar wij vernemen zal een detachement van de Schoolcompagnie van den Motor- dienst ter sterkte van 1 officier, 1 sergeant en 12 dienstplichtigen, het korps vertegenwoor digen bij de bijzetting van het stoffelijk over schot van H.M. de Kon in gin-Moeder. Het detachement vertrekt daartoe Maan dag naar 's-Gravenhage. De begrafenisdag in ïndië. Op 27 Maart zal te Buitenzorg en Batavia gelijktijdig het plechtige moment waarop he! stoffelijk hulsel van Koningin Emma uit het paleis aan het Lange Voorhout wordt uitge dragen worden meegeleefd. Op beide plaat sen zal een Europeesche eere-compagnie en een batterij houwitsers worden opgesteld. Terwijl de houwitsers 33 saluutschoten af geven zal de compagnie eerbewijzen bren gen. Te Buitenzorg zullen op dat tijdstip aan wezig zijn de Gouverneur-Generaal de Raad van Ned.-Indië de Legercommandant, de Chef van den Generalen Staf. de Comman dant der Zeemacht en de Hoofden der overige Departementen. De regeling te Delft. De Delftsche politie zal worden versterkt met rijkspolitie en militairen. Met nadruk vestigt de Commissaris van Politie de aan dacht op het feit, dat de belangstellenden uit het land het- beste doen zich op te stellen langs den Nieuwen Rijksweg tusschen Rijs wijk. en Delft. Voor velen zal dit een stevige wandeling beteekenen. omdat na 10 uur geen verkeer zal worden toegelaten. Op den hieuwen Rijksweg zal men de stoet, rustig kunnen gadeslaan zonder gedrang. Het zal te Delft vrijwel uitgesloten zijn een plaats te vinden. Dit geldt vooral ook voor de diverse vereeniglngen die reeds aan de Delftsche politie verzochten een plaats zoo mogelijk te reserveeren. Men zal echter goed doen tijdig te Delft aanwezig te zijn omdat verschillende stadsdeelen reeds om 10 uur worden afgesloten. UIT HAARLEM Rouwdienst Doopsgezinde Kerk. Maandagavond kwart over acht zal dr. Hylkema in de kerk der Vereenigde Doops gezinde Gemeente in de Groote Houtstraat no. 43 ter gedachtenis van wijlen de Konin gin-Moeder een rouwdienst leiden. OP UW MAAT GESNEDEN Exclusief - niet duur GR.HOUT5TR.hoek GEMARKT HAARIfH (Adv. Ingez. Med.) meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 743.7 m.M. te Jan Mayen. en voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Westelijke richtingen. Nevelig tot half bewolkt. Later weer toenemende bewolking. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland MOOIER WEER OP KOMST. Het gebied va nhoogen luchtdruk in het Westen breidde zich in den nacht sterk naar het Oosten uit. Het bedekt thans geheel Frankrijk en Dultschland en reikt tot in Polen. Het tweede in het Noord-Oosten ver anderde weinig. Tusschen beiden ligt nog het restant der depressie in het Oostzeege bied. De diepe depressie ver in het Noord- Wsten trok langs de Oostkust van Groenland en beweegt zich naar de Poolzee. Een secun daire dezer depressie ligt voor de kust van Schotland en Ierland. In de temperatuur der luchtmassa's, die zich met matige snelheid in Noord-Ooste lijke richting over het vaste land bewegen, kwam weinig verandering, behoudens dat de vochtigheid minder groot werd. Over Finland. Zuid-Zweden en Denemarken reikt een koude luchtstroom tot op de Noordzee. In de omgeving der Oostzee-depressie viel veel regen. De vorst in Scandinavië en Fin land is van geen beteekenis meer, locale uitzonderingen daargelaten. Het weer vertoont een algemeene nijging tot verbetering en opklaring. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit. Opgegeven door de FA. FEDERMANN. Opticien. Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. 765 m.M. 761 m.M. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur 47 F. 39 F. 46 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Maart. Ondertrouwd 22 Maart: K. Souverein en M. C. H. v. d. Vorst: S. P. A. A. Nielen en A. M. Nelis; J Speekenbrink en E. J. van Luijn: P. J. A. Goemans en J. H. Borghouts. Getrouwd 22 Maart: K. J. Aanstoot en J. M. J. van Vlierden. Bevallen 19 Maart: M. Kleinhout—Gubbels, z.; 20 Maart: F. L. Mulder—v. Norde, d.; A. C. Neuman—Lewis, z.; 21 Maart: M. B. Wild schut—Hooning, z.: C. van Schalk—Steenkist, d.; A. Visser—Schnorr, d.; 22 Maart: P. M. Schutter—Prins, z.; G. Horn—den Dekker, z.; H. Rovers—Beukers, z.; Vrijzinnige Hervormden De Vereeniging van Vrijzinnige Hervorm den te Haarlem houdt Maandagavond 8 uur in het gebouw van den Ned. Protestanten bond, Jacobstraat, een rouwdienst. Voorganger is Ds. H- J. Kastein. Rouwdienst in de Julianakerk Maandagavond half 9 zal er in de Juliana kerk een korte rouwdienst gehouden worden met het oog op het overlijden van de Ko ningin-Moeder, welke dienst geleid zal wor den door Ds. M- G. Blauw. De rouwdienst in de Synagoge uitgesteld. De rouwdienst voor de nagedachtenis van de Kon.-Moeder in de Synagoge, Lange Be gijnestraat 11, zal plaats vinden op Maan dag 26 Maart a.s.. 's avonds te 8 uur en niet op Zondag 25 Maart zooals oorspronkelijk was vastgesteld. Rouwdienst in de Chr. Geref. kerk Maandagavond 8 uur zal in de Chr. Ger. Kerk aan de Raaks een rouwdienst geleld worden door Ds. W. Bijleveld. Vacantie voor alle openbare scholen In verband met de begrafenis van het stoffelijk overschot van de Koningin- Moeder op Dinsdag 27 dezer, hebben B. en W. besloten, op dien dag vacantie te geven aan het onderwijzend personeel en de leerlingen van alle openbare scholen voor voorbereidend, lager, middelbaar en voor bereidend hooger onderwijs te Haarlem (de avondscholen inbegrepen) Herdenking in de Noorderkerk. Naar wij vernemen zal Ds. Straatsma, uit 's Gravenhage. Zondag a.s. in de Noorder kerk den dienst leiden en aan den gewonen dienst doen voorafgaan een herdenking van de Kon. Moeder. In verband met het overlijden van de Ko ningin-Moeder is de Johez-avond van 24 Maart, uitgesteld tot 21 April a.s. Elf vredesorganisaties te Rotterdam hiel den daar Donderdagavond hun Tweede Vre descongres. De groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen was bijna geheel gevuld, de belangstelling bleek nog grooter dan verleden jaar en de stemming van de vergadering was zeer geest-driftig voor de actie tegen den oorlog. Voorzitter van het congres was mr. dr. K. F. O. James ter wijl de avond werd gepresideerd door prof mr. C. W. de Vries, Achtereenvolgens werden redevoeringen gehouden door den heer Robert Peei*eboom d irecteur- hoofdre dfctéür van Haarlem's Dagblad, door mevrouw W. van Itallie-van Embden, lid der Tweede Kamer, door de hee ren W. L. van Warmelo, ex-kapitein der ar tillerie en leider van het-maandblad „Vrede". Pater J. A. Fennell O.P. uit Amsterdam en Prof. Dr. C. G. van Riel. Getuigenis der jeugd werd afgelegd door een jongen en een meisje uit Rotterdam's studeerende jeugd, en het Rotterdamsche Mannenkoor Apollo onder leiding van Ed. Flipse luisterde het congres op door het zingen van een vijftal liederen. De heer Robert Peereboom, die sprak over „Onze strijd tegen lauwheid en onverschillig-! heid" wees er op hoe millioenen in alle lan den der wereld, ook in Nederland, nog niet beseffen dat zij een actief aandeel moeten nemen in de actie die het dreigende oorlogs gevaar kan afwenden. Hun lauwheid en on verschilligheld te bestrijden beschouwt hij als de hoofdtaak van de vredesactie. Hij ci teerde Sir Anthony Eden -die na zijn Europee sche rondreis verklaard heeft dat het groote verschil met 1914 is dat thans een deel dei- wereld het gevaar beseft, t-oén niet. Wij moé ten alles doen wat wij kunnen, om dit deel te vergrooten, juist in een tijd als deze nu de conjunctuur ongunstig is. Misschien kunnen wij die beseffen, in alle landen de catastro phe nog verhoeden. De vele middelen, die de vredesactie toepast, opsommend wees spr. op de noodzaak steeds nieuwe wegen te zoeken en beval het middel der Zakelijke Oorlo~- bestrijding aan, dat in Amerika reeds actief woi-dt toegepast. Nederland heeft ten deze een sterken in vloed in de wereld. Dat van een klein land als het onze een machtige heilzame werking kan uitgaan is vele malen bewezen, en spr noemde o.a. de actie van de commissie voor oorlogsiprophylaxis van de Ned. Maatschappij voor Geneeskunde, die reeds heeft bereikt dat tot in de verste uithoeken der wereld de medici in hun vakbladen worden aange spoord op bei'oepsoverwegingen zich tegen den ooiiog te keeren. De secretaris der com missie, dr. Roorda, zet dit mooie werk on vermoeid voort. Terwijl de cultuur: kunst, wetenschapper techniek, economie een stèeds krachtiger g* zond internationalisme ontwikkelen, terwijl een reis als die van de Pelikaan verder be wijst dat de afstanden tusschen de volken worden weggenomen, zijn de tariefmuren ge stegen en tracht men in sommige landen „naar binnen te gaan leven" en zich van de anderen af te scheiden. Maar de groei van dat gezonde steeds veldwinnende internatio nalisme kan Goddank niet meer gestuit wor den. Spr. eindigde met een opi-oep om alle; te doen wat in onze macht is,, in Gods Naam en voor onze kinderen,, aan wie wij dat ver plicht zijn. Mevrouw Van Itallie sprak over Het Vre desvraagstuk en zijn- weerspiegeling in de vrouwen, en deed een warm beroep op de vrouwen om haar grooten invloed in dienst van den vrede en tegen den oorlog te doen gelden. De heer W. L. van Warmelo, met het onder werp „De Volkenbond en bloedig geweld" herinnerde uitvoerig aan het verloop van den grooten oorlog. Hij herinnerde er aan dat in September 1914. toen de oorlog pas éen maand oud was, na den slag aan de Marne reeds gebleken was dat de militaire leiders zich totaal verrekend hadden en de groei van de techniek den bewegingsoorlog niet meer toeliet. Het werd toen een vastgeloo- pen strijd van materieel tegen materieel, waarin millioenen menschenlevens nutteloos werden opgeofferd. Tenslotte kwam Amerika in den strijd, niet om de beschaving te red den maar wegens zijn financieele credieten aan de geallieerden, en Amerika bracht de beslissing door de afsnijding der toevoeren aan de centrale mogendheden. De z.g. over winnaars zijn op den duur ook allen verlie- zei*s gebleken. Een volgende oorlog stelt een nog veel grooter vernietiging, een ondergang in uitzicht. Spr. critiseerde den huidigen Volkenbond als een bond van regeeringen die slechts den status quo tracht te handhaven en betoogde de noodzaak van de ontwikke ling van een Bond die inderdaad de volken en hun wil tot opbouw, in vrede en arbeid, in zich vereenigt. Fel hekelde hij de metho den der bewapeningsindustrie en noemde voorbeelden uit den oorlog waarmee bewe zen was dat de strijdende machten zelfs oor logsmateriaal aan elkaar geleverd hadden. Pater J. A. Fennell, sprekend over „De Vredesbeweging een noodzakelijkheid" he kelde den oorlog en verheerlijkte den vrede in een geestdriftig betoog, waarin hij het Christendom als de leer van vrede en broe derschap vooropstelde en als R.-K. priester herinnerde aan de vredespogingen van den Paus tijdens den oorlog, aan de duidelijke uitspraken en raadgevingen van den huidi gen Paus Pius XI en diens groote streven or den vrede te handhaven. Tenslotte sprak Prof. dr. C. G. van Riel in hoofdzaak over het groeiende nationalisme in verscheidene landen, zich baseerend op dn aloude tegenstelling uit den Romeinschen tijd „aut Caeser, aut Christus" (of Caesar, of Christus) waarbij hij de gevaren van een opgedreven nationalisme scherp in het licht stelde en den groei van een gezond interna tionalisme. dat wel degelijk het vaderland eerbiedigt, er mee in vergelijking bracht. De voorzitter, prof. dr. C. W. de Vries, sprak een kort slotwoord en bedankte de surekers. Tijdens de redevoeringen gaf de volle zaal herhaaldelijk uiting4aan haar instemming en geestdrift. ROOFMOORDENAAR TER DOOD VEROORDEELD. OELS, 22 Maart. De arbeider Josef Knospe uit Gimmel is wegens roofmoord ter dood veroordeeld. Zijn medeplichtige, de slagersgezel Adolf Wollny uit Schoenau werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Beiden waren in den nacht op den 15er. November de winkel van de kruidenierster Else Weinert in Freyhan binnengedrongen. Toen de vrouw hen daarbijverraste werd zij door Knospe met vuistslagen zoodanig be werkt, dat zij spoedig daarna overleed. DE UITGESTELDE STATENVERGADERING. Verkiezing van een lid van Ged. Staten. Zooals wij gisteren reeds hebben gemeld, is in verband met het, overlijden van de Konin gin-Moeder de buitengewone zitting van Prov. Staten nader bepaald op Dinsdag 10 April, des morgens om half twaalf. Dan zal de agenda worden voorbereid, welke op Dinsdag 24 April :n openbare zitting behandeld zal worden. Hierbij komt de verkiezing van een lid van Gedeptiteerde Staten in de vacature Kooiman aan de orde. ENGLISH ASSOCIATION. Lezing op Dinsdag gaat door. De lezing van den heer Arthur Reade voor de English Association afd, Haarlem op Dins dagavond 27 Maart in de Kroon gaat door. Het is alleen voor leden, dus een bijeenkomst in besloten kring BLOEMENHULDE VOOR H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Evenals in andere plaatsen kunnen ook te Haarlem en te Zandvoort de Nederlandsche vrouwen haar bijdragen voor deze bloemen- afscheidsgroet storten bij de kantoren der Nuts-Spaarbank, Jansstraat 19. Plein 7, Gen. Joubertstraat 2, Nagtzaamplein 9 en te Zand voort, Tramstraat 5, Post-giro No. 5180. Zooals men weet. wordt geen grootere bij drage -dan een dubbeltje gevraagd en wordt het surplus afgedragen aan het Oranje Nas sau oord. Bijdragen kunnen tot Maandag a.s. wor den gegeven. DE ONDEUGDELIJKE AUTO'S. Tegen den taxi-chauffeur S„ wonende alhier, is proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met een auto, die in zulk een toestand verkeerde, dat zij gevaar voor de veiligheid van het verkeer opleverde. De remmen waren defect en de spatborden ge scheurd. Bovendien was één der banden bijna versleten. De auto is in beslag ge nomen en voor reparatie naar een garage gebracht. DOOR HET KIJKEN NAAR ELECTRISCH LASSCHEN VERBLIND. Een burger zag in den afgeloopen nacht te half twee op den Rijksstraatweg een man loopen, die geheel verblind was en die hevige pijn aan beide oogen had. De burger bracht hem naar den politiepost aldaar, waar bleek dat hij de 28-jarige electricien J. de H. uit Leiden was. Hij vertelde, dat hij Donderdag middag met onbeschermde oogen op het Stationsplein alhier naar electrlsch lasschen had staan kijken, wat vermoedelijk de oor zaak van de pijn in zijn oogen was. De man werd door leden van den Ongevallendienst naar het Ziekenhuis St.-Johannes de Deo vervoerd. DE HEER GRATAMA GO JAAR. De heer G. D. Gratarna, directeur van het Frans Halsmuseum, heeft Donderdag ter gelegenheid van zijn 60sten verjaardag zeer vele blijken van belangstelling in ontvangst mogen nemen.O.a. ontving' hij schriftelijke gelukwenschen van den burgemeester van Haai'lem en van tal van andere autoriteiten. N.V. „DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK." De algemeene vergadering van de N.V. Haarl. Hypotheekbank werd wegens onge steldheid van den voorzitter, jhr. mr. D. J. van Lennep en het verblijf buitenslands van den tweeden voorzitter Jhr. mr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden geleid door mr. J. Whit man, die de beste wenschen uitsprak voor het herstel van den voorzitter, den heer Van Lennep. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de balans en de winst- en verliesrekening en het dividend vastgesteld op f 15. De aftredende commissarissen, de heeren Herbert Cremer en mr. S. H, Venipg Meinesz, werden herbenoemd. nET CIRCUS ROBERTI KOMT. Het circus Amanda Roberti komt binnen kort voorstellingen geven te IJmuiden, Heem stede, Hillegom en Lisse. Dit bekende circus beschikt over 30 paarden, 50 artisten (clowns, athleten, kunstwielrijdsters, acrobaten, hoo- geschooli'ijders enz.) en een eigen muziek kapel. DE 60E VERJAARDAG VAN DEN HEER RUTGERS VAN DER LOEFF Nader vernemen wij, dat de heer J. D. Rut gers van der Loeff, directeur der Stads Bi bliotheek en Leeszaal, ter gelegenheid van '.'tl 60en verjaardag talrijke schriftelijke be wijzen 'van belangstelling heeft ontvangen (zooals wij meldden was de heer Van der Loeff dien dag afwezig), waax'bij een brief van den burgemeester, den heer C- Maar schalk. Voorts een bloemstuk van de hoof den van takken van dienst. OUDERAVOND VAN DE SCHOLEN 43 EN 44. Woensdagavond werd in de gymnastiekzaal van bovengenoemde scholen aan het Welte vredenplein een gecombineerden ouderavond gehouden, waar door den heer J. van Amstel, uit Laren een lezing werd gehouden over V acantie-kinderfeesten Om kwart over acht opende de heer J. Over, hoofd, van school 43 de bijeenkomst door wien, alvorens tot de agenda over te gaan, eenige minuten stilte werd verzocht in verband met het overlijden van de Koningin- Moeder. De voorzitter memoreerde in een kor te, gevoelvolle rede wat de overleden Vorstin voor het Vaderland geweest is en eindigde met den wensch „dat Zij ruste in vrede". Deze rede werd staande aangehoord. Hierna ging de heer Van Amstel over tot het houden van een goed gedocumenteerde cau serie over ontwikkeling en omvang der Va cantie -kin d erf eesten Na deze inleiding werd het gesprokene ver duidelijk door een zeer fraaie smalfilm. Lezing en film werden met warm applaus beloond. Vervolgens werden de ouders ln de gelegen heid gesteld met het onderwijzend personeel te spreken over de belangen der leerlingen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2