DE BILT postgirodienst W, Onderschat HUIZING'S SCHOENEN MAANDAG 26 MAART 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HULDIGING VAN Ir. W. C. G. H. VAN MOURIK BROEKMAN. Bij zijn aftreden als directeur. WOENSDAG AFSCHEID DER LEERLINGEN. I In een intieme bijeenkomst, waarin een sfeer van warme hartelijkheid heerschte. heeft Zaterdagmiddag jl. het leeraren- en oud-leerarencorps van de eerste H.B.S. B met 5-j. cursus (waarbij zich op eigen verzoek het geheele beambtenpersoneel der school had aangesloten) Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman gehuldigd door het aanbieden van een gedenkplaat, die, met goedkeuring en instemming van het Gemeentebestuur, in de hal van het schoolgebouw zal worden aangebracht. Mèt de tegenwoordige leeraren en leeraressen hadden zich tal van oud- leeraren der school, onder wie velen van el ders kwamen, opgemaakt, om bij de aanbie ding tegenwoordig te zijn. Dank zij de be- langelooze medewerking van de firma Neder- koorn en den steun van „Hout en Plantsoe nen" was de ruime hal van het gebouw in een smaakvol versierde ontvangzaal omge- tooverd. Namens alle aanwezigen voerde Ir. H. v. d. Heuvel Rijn de rs het woord. Nadat hij den heer en mevrouw Van Mourik Broekman begroet had, herdacht hij allereerst de col lega's die in de periode van bijna 25 jaar. gedurende welke Ir. Broekman het directo raat bekleedde, door den dood waren weg gerukt. Een bijzonder woord van welkom sprak hij tot den heer Zuidema, den nestor van het Haarlemse he leerarencorps. die on danks zijn hoogen leeftijd aanwezig had wil len zijn. Vervolgens herinnerde spreker aan de woorden door den directeur bij de aan vaarding van zijn ambt gesproken, toen hij verklaarde, zijn beste krachten aan de Ha-ar- lemsche H.B.S. te zullen geven. „Welnu", zei spreker, „wij leeraren en oud-leeraren kun nen hier bij uw afscheid getuigen, dat als ooit een belofte is nagekomen, dit hier het geval is geweest. U hebt uw geheele persoon lijkheid met volle toewijding gegeven aan de school, ten koste van uw gezondheid, ten koste ook van veel huiselijke gezelligheid. U was een leider in den vollen zin des woords. een voortreffelijk voorzitter van onze verga deringen, een vader voor de leerlingen, een steun voor tallooze ouders. Nooit was eenige moeite u te veel. Toen de school ondanks op richting van bijzondere middelbare scholen en van een 2de gemeentelijke H.B.S.in leer lingenaantal bleef toenemen en er haast on mogelijke eischen werden gesteld aan de lei ding. bleef u een voorbeeld van volkomen toewijding. Uw heele streven was gericht op samenwerking tusschen ouders en leeraren ten bate van de jeugd. De zwaarste jaren waren ongetwijfeld die, waarin de school was omgezet in een Lyceum. Waren de plannen tot meerdere centralisatie van het Gemeen telijk Lyceum, plannen die een deskundige commissie verleden jaar nog noodzakelijk achtte, verwezenlijkt, dan had Haarlem in het Van Mourik Broekman-Lyceum een in richting van onderwijs gekregen, waarop het trotsch had kunnen zijn; dan hadt ge u zelf een monument gesticht van uw talent, energie en organisatievermogen. Helaas is de grievende teleurstelling, een groot deel van uw zoo moeizaam opgebouwd werk te hebben zien afbreken, u niet bespaard gebleven". „Wij onzerzijds hebben behoefte gevoeld bij uw afscheid uiting te geven aan onze warme waardeering: als een groote eind-examen commissie hebben wij over u geoordeeld en besloten u een getuigschrift uit te reiken in den vorm van een tegel, die. aangebracht in deze hal, blijvend zal spreken van de goede jaren van het directoraat-Van Mourik Broek man". Met een woord van hulde aan mevr. Broek man. die haar taak van directeursvrouw, veel al bestaande in berusten en afstaan, zoo Betaling Abonnementsgeld per verzoeken onzen abonnës die gewoon zijn perpostgiro hun abonnementsgeld tevol- doen vriendelijk, dit niet uit te stellen tot het nieuwe kwartaal is aangevangen.Zij besparen zichzelf daardoor den last van het aanbieden der kwitanties en ons de moeite van het incasseeren. DE ADMINISTRATIE AGENDA. Heden: MAANDAG 26 MAART Stadsschouwburg: „Vorstelijke Emigran ten". 3.15 uur. Gem. Concertzaal: Orkest van Joh. Steen man Weldadigheidsconcert. 8 uur. Groote Kerk: Rouwdienst Ned. Herv. Gem. Dooolgezinde Kerk: Rouwdienst. 8.15 uur. Luthersche Kerk. Rouwdienst. 8 lo uur. Gebouw H. K BPropagandavergadenng Schoenmakerspatroons. 8 uur. Palace: „Meisjes in nonnenkleed 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „La Matemelle (De Bewaarschool) geprolongeerd. 7 en 9.la uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in Mata Hari. 8.15 uur Teyler's Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 27 MAART Geen publieke vermakelijkheden in ver band met de begrafenis van de Koningin- Moeder. voorbeeldig had vervuld, besloot spreker zijn met warme instemming begroete rede. Nadat eenige ververschingen waren rond gediend, van welke gelegenheid velen gebruik maakten om den fraai uitgevoerden tegel te bewonderen (met het opschrift: „Uit waar deering voor de groote verdiensten van Ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman als direc teur der school is deze gedenkplaat bij zijn afscheid door leeraren en oud-leeraren aan geboden. 19101934"), nam de heer Van Mourik Broekman het woord: „Tot nog toe was er één dag in mijn school leven, die voor mij boven alle andere stond, de dag waarop ik het directoraat aanvaardde. De vreugde die mijn benoeming toen bij de leerlingen wekte, zal voor mij onvergetelijk zijn. Nu is daarnaast een tweede dag geko men van even groote waarde omdat gij allen, die de meestbevoegden zijt om mijn werk te beoordeelen, zoo welwillend zijt geweest om alleen het goede in mijn werk te zien en de tekortkomingen, waarvan ik mij bewust ben. te vergeten. Voor de fïjngevoelde wijze, waar op gij mijn naam voorgoed verbonden hebt aan de school, waarin mijn levenswerk ligt. ben ik u in de hoogste mate erkentelijk". Vervolgens memoreerde spreker alle col lega's. die het hem in den loop der jaren mogelijk hadden gemaakt zijn taak te ver vullen en de school tot bloei te brengen. Dankbaar gedacht hij den steun hem door zijn vrouw geschonken. „Wanneer ik de ge denkplaat met groote dankbaarheid aan vaard, dan doe ik dat, omdat ik er een sym bool in zie van onze gemeenschappelijke energie. De tijdsomstandigheden zijn voor het onderwijs zeer moeilijk. Zich te blijven geven an de leeraarstaak zooals ge tot dus ver, zelfs dit laatste jaar, gedaan hebt, eischt door de groote klassen en de zeer zware uren- bezetting overmatige krachtsinspanning Ge lukkig vinden we steun in het mooie van ons werk; het blijft een voorrecht te mogen meewerken aan de ontwikkeling van de ga ven en talenten van het jonge geslacht. Uit eindelijk werken wij aan de verheffing van de maatschappij". Afscheid der leerlingen. Naar we vernemen, hebben de leerlingen der school het plan Woensdag, 28 Maart a,s., afscheid te nemen van hun directeur; de oud-leerlingen zijn, naar men weet, voorne mens hun huldiging op een nog nader te be palen datum te doen plaats hebben. Zaterdag, 31 Maart a.s., zal van 3 1/25 uur gelegenheid bestaan voor hen die daar aan behoefte gevoelen onder oud-leerlingen, ouders en anderen die den scheidenden di recteur in zijn ambt hebben leeren kennen, den heer Van Mourik Broekman in het schoolgebouw aan de Zijlvest voor het laatst als directeur te groeten. DE BRANDENDE SIGAAR EN DE MAND MET STROO. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over drie is in het pakhuis voor galanterieën van den heer H. in de Gravinnesteeg een brandje ont staan, doordat men bezig was een sigaar te rooken tijdens het uitpakken van een mand met stroo. De brandweer heeft met een slang op de waterleiding het brandje ge- bluscht. De schade is niet groot. SLOTBAL VAN SCHRÖDER IN DEN IÏ.K.B. In den Haarlemschen Kegelbond hield de Dansschool Schroder Zaterdagavond het slotbal van de cursus 19331934 dat een suc ces is geworden voor den heer Schroder in de eerste plaats, die het resultaat van zijn lessen zag en de leerlingen, die konden toonen wat zij presteerden. De heer C. Beerens, een der leerlingen bracht dit In een korte speech onder woorden waarbij hij namens allen den heer Schroder dank bracht, vooral namens hen die in korten tijd door de lessen de danskunst zijn meester geworden. Als een stoffelijk blijk van waardeering werd den heer Schroder een cadeau, een staande klok, aangeboden. Niet alleen de verrichtingen van de dan senden verdient vermelding, want zeker niet in de laatste plaats moet de band worden genoemd. De naam „Krabethinos" moge wonderlijk klinken, de muziek die de vier man produ ceerden was dat allerminst. De Krabethinos nemen in de rij der muzlekmakers-een voor aanstaande plaats in en daaraan is de uit nemende leiding van den heer Krab, die als pianosolist eerste-klas jazzmuziek liet hooren zeker niet vreemd. De heer en mevrouw Schroder demonstreer den enkele dansen, w.o. de ranchera, die iets lijkt op een Hollandsche boerendans, en ook met hun slow-fox en fox-trott toonden zij wat correct dansen is. Met het kwartier steeg de vroolijke stem ming en tegen het einde dat om drie uur kwam, was het hoogtepunt bereikt, waarna iedereen, leerlingen en leeraar, voldaan op dezen slotavond konden terugzien. NIEUWE STRAATNAMEN. B. en W. van Haarlem stellen aan den Raad voor aan 7 geprojecteerde straten op het terrein bij de Ten Ka test raat de vol gende namen te geven: Lodewijk Mulder straat, Oltmansstraat, De Genestetstraat, Jac. van Looijstraat, Ten Katestraat, Van Koets veldstraat en H. J. Schimmelstraat. DE BOMAANSLAG IN BERLIJN. BERLIJN. 24 Maart. (D.W.B.) De Ber- lijnsche politie maakt bekend dat de beloo ning op de ontdekking van de daders van den bomaanslag in Unter den Linden van 5000 tot 30.000 M. is verhoogd. VOORBEURS TE AMSTERDAM. ZEER STILLE HANDEL De beursstemming was heden vast, voorna melijk onder invloed van het bericht uit Washington, dat een staking in de automo biel-industrie is vermeden. Hierdoor zal ook een conflict in de andere Amerikaansche in dustrieën niet uitbreken en men verwacht dan ook, dat Wallstreet dit met een koers stijging zal begroeten. De Amsterdamsche Beurs liep op een en an der reeds vooruit en de noteeringen kwamen algemeen boven het slot van Zaterdag. De handel was echter zeer stil. Koninklijke stegen 1 pCt., Philips ruim 2 pCt., Unilever liepen na vaste opening weer tot het vorig niveau terug, Aku waren vast, evenals Rubberaandeelen, Redjangs kwamen boven 170, de Youngleening was prijshoudend. DIET PENSIOEN. De heer M. J. J. Terpoorten, opzichter bij den Havendienst, gaat op 1 April dezen dienst met pensioen yerlaten, - v „i meldt: Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Hernösand. Laagste barometerstand 743.8 mM. te Jan Ma yen. en voorspelt: Zwakken veranderlijken wind, later uit Oostelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING Het hooge drukgebied over de Britsche eilanden, dat gisteren opklaring bracht, trok naar Scandinavië, terwijl zich bij IJsland een diepe depressie vormde, die thans naar het Noord Oosten aftrekt en door een belangrijk hooge-druk-gebied wordt gevolgd. Een secun daire over de Britsche eilanden kan tijdelijk de bewolking wat hooger doen drijven zon der veel kans op neerslag. In Scandinavië kwam weer vrij sterke vorst voor en ook in Zuid-Duitschland kwam lichte vorst voor. Behalve in Oost-Frankrijk is de bewolking vrij zwaar. In Oost-Duitsch- land en bij het Kanaal valt regen, op IJsland sneeuw. Behalve aan de Noorsche kust is de wind nergens stormachtig, maar de tempera tuur is bijna overal onder normaal Voorloopig is nog vrij kalm weer met wei nig of geen neerslag en af en toe zonneschijn te verwachten. Thermometer 26 Maart; Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden tot 12 uur DE VERPACHTING VAN HET GEM. CONCERTGEBOUW. HET PRAE-ADVIES VAN B. EN W. 53 F. 41 F. 45 F. 768 m.M. 767 m.M. Barometer Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit, Opgegeven door de FA. FEDERMANN, Opticien, Groote Houtstraat 37. Tel. 11059. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Maart, Bevallen 22 Maart: D. Blomvan Kilsdonk, d.; 23 Maart: C. Wiggers—Tolen, z.; Overleden 23 Maart: H. Wernik, 84 j., Oost- Indiëstraat. niet de waarde van goed schoeisel: Draagt (Adv. lngez. Med.) RAADSVERGADERING. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem op Woensdag 28 Maart 1934 des namiddags ten 1,30 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, in de Staten zaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken, (liggen ter inzage). 2. Balans enz. 1932 wonlngbouwvereenigin- gen en -stichting: a. „Ons Huis". b. „Haarlemsche Stichting voor Woning verbetering". c. „Vooruitgang". d. „Voor Gemeentepersoneel GA." e. „Ons Belang". 3. Rekening enz. 1933 Vereenlging „Kin dervoeding". 4. Aanvaarding van voor straat bestemden grond. 5. Aankoop grond Rollandslaan. 6. Benaming openbare wegen enz. nabij Ten Katestraat. 7. Verkoop grond Julianastraat (W. A. J. Goeting) 8. Vernieuwing garantiestelling geldleenlng Diaconie Geref. Kerk. 9. Beroepschrift N.V. Ned. Scheeps- en Grond-exploitatie Mij. tegen beslissing wei gering vergunning bouw woningen Spaarn- damscheweg. 10. Verpachting gemeentelijk Concertge bouw. 11. Gunning pacht exploitatie bad- en zweminrichtingen. SOC. DEM. VROUWENCLUBS Te Zutfen is Zaterdag en Zondag het con gres der Soc. dem. Vrouwenclubs gehouden. Mevr. Wibaut sprak de openingsrede uit. De verschillende jaarverslagen werden goedge keurd, terwijl het zittende bestuur met groote meerderheid van stemmen werd her kozen. Dr. Wibaut heeft een rede gehouden over „Socialistische productie eischt wereld vrede". Mevr. Pothuis-Smit sprak over den Ontwapeningseisch. Het Congres nam ten slotte een motie aan, waarin de Bond zijn vêrtrouwen uitspreekt, dat de S. D. A. P. haar standpunt ten opzichte van de nationale en internationale ontwapening zonder voorbe houd zal handhaven. In de raadsvergadering van 28 Februari j.I. werd om prae-advies in handen van B. en W. gesteld een voorstel van den heer Mr. Dr. F .A. Bijvoet en vier andere leden, luidende „Ondergeteekenden stellen den Raad der gemeente Haarlem voor te besluiten Burge meester en Wethouders te verzoeken de noodige maatregelen te nemen om over te gaan tot het verpachten der gemeentelijke concertzaal". Naar aanleiding van dat voorste! hebben B. en W. het volgende aan den raad mede gedeeld, dat de wijze waarop het Concert gebouw thans wordt geëxploiteerd bevredi gend moge zijn, niet ontkend kan worden dat de gekozen vorm in sommige gevallen in den weg kan staan aan een vlotte exploi tatie. Zij kunnen zich daarom met het denk beeld de exploitatie van het Concertgebouw te verpachten, wel vereenigen. De bestaande overeenkomst levert daartegen geen bezwaar op, omdat ieder der partijen het recht heeft de overeenkomst met inachtneming van een termijn van opzegging van drie maanden te beëindigen. Bij de overweging der verpachting werd door B. en W. vooropgesteld, dat wil de ge meente een financieel zoo gunstig mogelijk resultaat verkrijgen, eenerzijds de termijn van verpachting niet te kort mag worden gesteld, doch dat men anderzijds er op be dacht. dient te zijn het risico voor den pach ter niet te groot te maken door hem voor een te groot aantal jaren te verbinden. Om deze redenen meenden B. en W. dat de ver- prachting zou moeten geschieden voor den tijd van vijf jaren. De vraag of aan openbare dan wel aan onderhandsche verpachting de voorkeur dient te worden gegeven werd door B. en W. in dezen zin beantwoord, dat, zoo met den heer Deinum, die het gebouw thans reeds exploiteert, een overeenkomst op voor de ge meente bevredigende voorwaarden zou kun nen worden gesloten, het gemeentebelang medebrengt tot onderhandsche verpachting over te gaan. Immers de heer Deinum heeft een jarenlange ervaring en de gemeente weet wat zij aan hem, ook als pachter, zal heb ben. Bovendien kan dan de pacht reeds 1 April a.s. ingaan. Bij openbare verpachting zou de gemeente in verschillend opzicht ook financieel, eventueel een risico op zich ne men, dat zij bij onderhandsche verpachting aan den heer Deinum ontgaat. Gevolg van deze overwegingen was, dat met-den heer Deinum overleg werd gepleegd of, en zoo ja, onder welke voorwaarden hij bereid zou zijn de exploitatie van het con certgebouw van de gemeente voor vijf jaren te pachten. Het resultaat hiervan is geweest dat de heer Deinum die exploitatie wil pach ten voor f 21.000 per jaar onder de voorwaar den opgenomen in eën ontwerp-overeen- komst. In verband met- de gestelde voorwaarden wijzen B. en W. er op, dat, zooals van zelf spree,k,t5 daarnaast onverzwakt blijven .gelden o.a. de bepaling van art. 221 der Gemeente-, wet, waarbij aan den Burgemeester wórdt opgedragen o.a. te waken tegen het- doen van met de openbare orde of zedelijkheid strij dige vertooningen, benevens alle andere wettelijke bepalingen, welke door exploitan ten van dergelijke gebouwen behooren te worden nageleefd. Gelet op het vorenstaande geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten tot de onderhandsche verpachting voor vijf jaren van het gemeentelijk concertgebouw aan den heer Ph. A. Deinum alhier. KON. VEREENÏGING „OOST EN WEST". Populaire voordrachten over Indië voor militairen. Ook dit jaar zal wederom van het Hoofd bestuur der Kon. Vereen. Oost en West een propaganda-actie ter verbreiding van ken nis van Oost- en West-Indië onder de mili tairen uitgaan. Een reeks populaire voordrachten zal in verschillende garnizoensplaatsen worden ge houden door den heer Braconier, oud-officier der Marechaussee O.IL. en gecommitteerde van het hoofdbestuur. Op verzoek van den commandant zal ook een dergelijke voordracht worden gehouden voor de schoolcompagnie van den Motor- dienst te Haarlem. AANRIJDING TUSSCHEN FIETS EN MOTOR. Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur heeft op de Zijlvest een aanrijding plaatsgegrepen, doordat een wielrijdster. op het oogenblik. dat een motor haar wilde passeeren, naar links een zwenking maakte. De motor kon niet meer uitwijken, omdat er van de tegen overgestelde zijde een tram aankwam. De motorrijder en de juffrouw vielen, waarbij de laatste ongedeerd bleef, De motorrijder, de 16-jarige C. v. d. alhier liep een hoofdwond en een lichte hersenschudding op. Per zieken auto is hij naar zijn woning vervoerd. NACHTFEEST IN LA GAITé. De dancing La Gaité is Zaterdagavond het tooneel geweest van een zeer geslaagd nacht feest, dat uiterst genoeglijk en beschaafd is verloopen. Velen hadden zich naar het cabaret be geven en in den loop van den avond groeide het aantal danslustigen aan tot het ten slotte eivol is geworden. De stemming zat er danig in, wat in de eerste plaats is te dan ken aan het huisorkest, The Five Red Stars, die door hun vlotte en opwekkende muziek de aanwezigen als het ware tot dansen dwongen. Wie deze band nog wil hooren zal dat deze week moeten doen, omdat met 1 April een nieuwe orkest het podium zal innemen, nl. The Mad Hatters, ondanks den Engelschen naam een Nederlandsch orkest. In de tweede plaats werkte aan het suc ces mee de zanger Renati, die niet alleen den refreinzang gedeeltelijk verzorgde, doch ook zijn liedjes met guitaarbegeleiding' ten beste gaf en daarmee een gedeelte van het succes van den avond voor zich opeischte. Tot ver in den morgen werd de „avond" voortgezet, die gedemonstreerd heeft, dat dei- gelijke nachtfeesten door vele Haarlemmers op hoogen prijs worden gesteld, BEGRAFENIS VAN H. M. DE KONINGIN-MOEDER. Staatkundig Geref Partij. S3IIOAV tT3'),SU9tpMnOJ 9p ^OtU pUT3C(.I9A ITf heden Maandag in de verschillende kerken zullen gehouden worden, gaat de propaganda vergadering van de bovengenoemde partij, die aangekondigd was in het gebouw van den Chr. Besturenbond niet door. Telegram van rouwbeklag van „Het Vaderland Getrouw". De Nederlandsche Vereeniglng van oud strijders voor zee- en landmacht uit Neder- landsch-Indië, „Het Vaderland Getrouw", heeft aan de Koningin een telegram gezon den als teeken van rouwbeklag. Roode Kruis Transporteolonie naar Den Haag. Ter bijwoning van de uitvaart van de Koningin-Moeder vertrekken Dinsdagoch tend een 30-tal helpers en helpsters naar 's Gravenhage, teneinde de Roode Kruis Transportcolonne voor Haarlem en Omstre ken te vertegenwoordigen. Nuts Spaarbank Dinsdag gesloten. De kantoren van de Nuts Spaarbank zul len Dinsdag in verband met de begrafenis van de Koningin-Moeder, gesloten zijn. Ouderavond uitgesteld. In verband met de begrafenis van H.M. de Koningin-Moeder is de ouderavond van School 41 in de van Zeggelenstraat, van 27 Maart a.s. uitgesteld tot 11 April. De Burgerwacht. Dinsdagmorgen vroeg, te 4 uur, vertrekt een detachement van de burgerwacht van Haarlem en Amsterdam, ongeveer 250 man, van hier in auto's van den transportdienst. De manschappen zullen zich aan den Rijs- wijkschen Straatweg opstellen voor het bren gen van een laatste eerbewijs aan de Ko ningin-Moeder. De Commissaris der Koningin ontvangt Donderdag. In verband met vele daartoe gedane aan vragen zullen de Commissaris der Koningin in Noord-Holland en mevr. Röell op Don derdag 29 Maart des namiddags na 3 uur te hunnen huize corporaties en personen ont vangen, die naar aanleiding van het over lijden van de Koningin-Moeder bezoeken van rouwbeklag bij het hoofd der provincie moch ten willen afleggen. Het défilé. De belangstelling voor het défilé was Za terdag nog zoo groot, dat om 4 uur (het aanvankelijke sluitingsuur) nog duizenden stonden te wachten. Daarop werd besloten het défilé nog eenigen tijd te laten voort duren. Prins Wilhelm Ernst van Erbach Schönberg zal de bijzetting niet bijwonen. De erfprins en erfprinsen van van Wied zullen Dinsdag wel aanwezig zijn. Nader vernemen wij, dat alleen de man-, nelijke vorstelijke personen in den rouw stoet zullen meerijden, terwijl vrouwelijke zich rechtstreeks naar Delft zullen begeven. SOEFI-BEWEGING. De wegens nationalen rouw uitgestelde voordracht over Hindoe-muziek met zang en sitarspel door den Indischen musicus Musha- raff Moulamia Khan vindt plaats op Don derdagavond a.s. in de Nutszaal, Lange Veer- straat. BEROEPSCHRIFT AAN DEN RAAD. De N.V. Nederlandsche Scheeps- en Grond exploitatie Mij in Overveen heeft bij den Raad van Haarlem een beroep ingesteld tegen een beslissing van B. en W. van 15 Januari 1934, waarbij haar vergunning werd gewei gerd tot het bouwen van 22 woningen aan den Spaarndamschenweg. B. en W. deelen mee, dat deze vergunning geweigerd moest worden, omdat het bouwplan ontworpen was in strijd met de vastgestelde uitbreidings plannen. B. en W. stellen den raad voor op dit be roepschrift afwijzend te beschikken. VERKRIJGING VAN GROND. B. en W. van Haarlem stellen den raad voor een stuk grond aan te koopen aan de Rollandslaan, groot ongeveer 280 M2 voor f 3 per M2 ter verbetering van den verkeerstoe- stand van de Rollandslaan. B. en W. stellen den Raad voor kosteloos en om niet voor de gemeente in eigendom te aanvaarden gronden voor straten ten W. van den Rijksstraatweg en ten N. van de Rivie renbuurt van de N.V. Bouw en Exploitatie Mij Slot en Co te Amstelveen. UITVOERING R.-K. ORATORIUM- VEREENIGING. „LE DéLUGE" EN „ENFANT PRODIGUE". Vrijdagavond 6 April zal de R.K. Oratorium vereeniglng haar voorjaarsuitvoering geven. Uitgevoerd zal worden „Le Déluge" van Saint Saëns en „L'Enfant prodigue" van Debussy. Als solisten zullen medewerken de dames To van der Sluys (sopraan) en Annie Woud (alt) en de heeren Harcus Plooyer (tenor) en L. Bogtman (bariton). De orkestbegelei ding' is in handen van het Utrechtsch Stede lijk Orkest. Tijdens de pauze zal de dirigent van het koor, de heer Hubert Cuypers, die het koor zovele malen tot prachtige uitvoe ringen heeft bezield, worden gehuldigd ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag, welke onlangs is gevierd. Men mag wel ver wachten. dat deze uitvoering iets zeer bij zonders zal worden. BANDITISME OP CORSICA UITGEROEID? PARIJS. 25 Maart <V.D.) De 2/ jaar ge leden ingezette strijd tegen de Corsikaansche bandieten is thans beëindigd. Verscheidene compagnieën der mobiele garde, die naar Corsica waren gezonden, hebben na langdu- rigen strijd en na opwindende achtervol gingen het land gezuiverd van roovers. Uit veiligheidsoverwegingen had men de strate gische punten nog bezet gehouden. Zaterdag echter hebben nu de laatste wachtposten der mobiele garde het land definitief yerlaten, 'j

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2