SCHAKEN WIELRIJDEN KORFBAL PAARDENSPORT ROEIEN ATHLETIEK Lichamelijke Opvoeding GYMNASTIEK. DAMMEN DINSDAG 3 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD De Uitslagen. Afd. A. V. V. IJ.Kennemerland 2O Afd. C. S.I.Z.O. 2Kennemerland 4 41 Vriendschappelijk Kennemerland comb. Haarl. Zilverm. comb. 57 OM DEN H. V. B.-BEKER. SchotenZeemeeuwen 61 Het leek er in den beginne niet op dat het op zoo'n groote overwinning voor Schoten zou worden, want reeds in de tweede minuut heeft Zeemeeuwen succes, als Molenaar hard inschiet, onhoudbaar voor Hoff (01). Schoten speelt nu een open en vlug spel. Kedde speelt den bal vrij en onverwacht schiet hij hard in (11). Uit een voorzet van rechts vergroot Maas den voorsprong (21). In de tweede helft het zelfde spel. Kedde maakt er fraai 31 van en even later is het Putten, die hard inschiet (41). Zeemeeuwen speelt niet slecht maar haar spel is te kort en er ontbreekt een schut ter. Schoten doet het beter; na een zeer fraaien aanval scoort Rootlieb fraai (51) Keeper Hoff van Schoten verricht heel goed werk; een paar fraaie schoten weet hij te keeren. Van Putten vangt een voorzet van rechts op en scoort onhoudbaar (61). Spoe dig komt nu het einde. BUITEN DE COMPETITIE. R. C. H.-Paaschtournooi. Door omstandigheden zijn deze wedstrij den ditmaal op eersten Paaschdag gespeeld. Dat er weer flinke animo was bleek wel uit de binnengekomen inschrijvingen; niet min der dan 17 elftallen van R.C.H. (met uitzon dering van de adspiranten die een apart touniooi hebben) schreven in. Met de noodige zorg werden deze spelers Ingedeeld om, zooveel mogelijk gelijkwaar dige elftallen te verkrijgen. In 3 afdeelingen werd gespeeld, ieder een halve competitie. Dat men er inderdaad in geslaagd was, de elftallen even sterk te maken, is aan het licht gekomen. Met zeer gering verschil nam ieder zijn plaatsje op de ladder in. Na de hervatting heeft het elftal van C. Prevost in afd. I en in afd. EE van D. Radsma zich het sterkst getoond en gingen dan ook verdiend met de eerepalmen strijken, terwijl in afd. I en n resp. de elftallen van Hooge- doorn en Ruis, Kaestner en Sernee met de 2e en 3e prijzen gingen strijken echter niet dan nadat eerst verschillende strafschoppen hier voor waren genomen wegens gelijk aanko men. In afd. III, waarin de jongere junioren wa ren ondergebracht, was de spanning hevig; de laatste ontmoeting was voor de bezetting van de eerste plaats beslissend. R. won ten slotte verdiend den eersten prijs door O. te verslaan. Drie elftallen moesten nu nog door het nemen van strafschoppen uitmaken wie als 2en prijs winnaars aangewezen zouden worden. N. was hier de gelukkige. He elftal van C. Bilderbeek was no 1 en van T. Kerkman no. 2. Van de zijde der ouders was voor deze wed strijden veel belangstelling, er is goed en fair gestreden op het door den terreinknecht v. d. Aar feestelijk versierde terrein. R-C.H. kan met genoegen op dezen spor tleven dag terug zien. 031 DEN ELECTRA-BEKER. Z. F. C.Stormvogels (11) De 4e klasser Electra had de beide le klas- sers Z. F. C. en Stormvogels uitgenoodigd op haar terrein een opluisteringswedstrijd te ko men spelen. Dcor de directie van het electriciteits- 'bedrijf was voor den winnaar een beker be schikbaar gesteld. Voor dezen wedstrijd bestond vrij veel be langstelling. Op het keurige, alleen ietwat effectvolle Electra-terrein stelden de volgende elftallen zich. op; De Waard, Haak Sr., Haak Jr., Fijen, Prins. v. d. Velde, v. d. Steen, van Pel, Tol, Ketting, De Waard. v. d. Kolf, de Maar, Teesing. Tel. Stricken, Offringa, Klopper, Rep, Kuyper, Doets, Dijkstra. Stormvogels speelt aanvankelijk tegen den sterken wind in. Daardoor waren de Zaankan- ters. die Van 't Kaar en Lust misten en een paar nieuwe spelers probeerden, aanvankelijk iets meer in den aanval. De Stormvogels- achterhoede was er echter goed in, wat maar goed was ook, daar vooral Fijen nog al eens gepasseerd werd, doordat hij zich te weinig inspande. De Maar wist zijn vereeniging de leiding te bezorgen (10). Stormvogels' voorhoede ging hierna beter spelen, maar Klopper en Rep waren niet ge makkelijk te passeeren en in laatste instantie stond Dijkstra steeds op de juiste plaats. Toch moest hij zwichten voor een schot van Ketting, maar dit doelpunt werd afgekeurd. Na de rust was Stormvogels het meest in den aanval. Het was vooral Prins, die zijn voor hoede uitstekend steunde met lange centers naar de vleugels. De Waard profiteerde er niet zoo bijster van, maar Van der Steen zooveel te meer. Na 10 minuten maakte Tol gelijk. Wel stopte Dijkstra het schot gedeeltelijk, maar tersend langzaam rolde de bal daarna over de lijn (11). Weer 10 minuten later wist Van Pel met een prachtig schot Stormvogels de leiding te ge ven. maar ook dit doelpunt werd weer afge keurd. Z. F. C. bepaalde zich tot het ondernemen van enkele uitvallen. Haar binnentrio was echter vrij zwak en bovendien waren de Ha ken en v. d. Velde groote struikelblokken. Tot het einde bleef Stormvogels sterker doch doelpunten bleven uit. Hierna werd 2x7 1/2 minuut verlengd, maar ook in dien tijd werd niet gescoord. Strafschoppen moesten nu beslissen, Ket ting trapte er twee van de drie langs Dijkstra, terwiil De Waard zoowel het eerste als het tweede schot van De Maar schitterend stopte. Stormvogels kwam daardoor in het bezit van den uitgeloofden beker. Deze werd in het clublokaal uitgereikt. De heer Wijmer bedankte namens Stormvo gels en gaf te kennen dat, mocht Electra nog maals een beroep doen op zijn vereeniging, deze daartoe zeker bereid zou zijn. Twentsche BankPierson Co. (8-1) De groote overwinning voor de Twentsche Bank moet grootendeels worden toegeschre ven aan de ongeoefendheid van de spelers van Pierson Co. Was bij vorige ontmoetin gen de uitslag dikwijls een open vraag, thans bleek bij het begin reeds, dat de T. B. met de overwinning zou gaan strijken. Binnen vijf minuten had zij reeds de leiding genomen en nadat de stand tot 30 was opgevoerd, speelde de rechts-back van de T. B. op zijn keeper terug, de zon hinderde hem en de eer voor Pierson was gered (31). Ruststand kwam met 41. Het eerste kwartier van de tweede helft begon de T. B. vrij mat, waarvan Pierson profiteerde om eenige malen door de achter hoede heen te dringen, echter niet met het noodige succes. De T. B. nam het offensief weer over en met regelmatige tusschenpoozen verhoogde zij haar score tot 81, waarmede het einde kwam. Werkloozen-Competitie. Wedstrijd op het V. S. V.-terrein. A.s. Zaterdag 7 April heeft de tweede wed strijd plaats tusschen het Kennemer elftal en Haarlemsch elftal der Werkloozencompetitie. De eerste maal verloor het Kennemer elftal aan de* Spanjaardslaan met 61. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van V.S.V. en begint te "vier uur. De Harmonie „Kunst na Arbeid" zal den wedstrijd met muziek opluis teren, zoodat een gang naar het V.S.V.-terrein wel de moeite zal loonen. Het volgende elftal zal worden uitgenoodigd de Haarlemsche kleuren te verdedigen. Doel: N. Stouten. Achter; P. Kaestner, K. Zandstra. Midden: A. Roodlieb, Th. v. Putten, G. Zandstra. Vóór: H. Notrott, J. Kops, C. Prevost, A. Riethof. P. Spek. Het Kennemer elftal is als volgt: Doel: N. Michel. Achter: L. Oldenburg. A. v. d. Griendt. Midden: J. v. Zutfen, D. Koning, C. Broek. vóór; H. de Wolf, F. Rosier, U. de Wolf, H. Ketting, W. Kruiswijk. Deze wedstrijd wordt geleid door den heer De Tello D. I. O.Haarl. Werkloozenelftal (1-5) D.I.O. heeft twee invallers, H.W.E. heeft ook een wijziging ondergaan en is als volgt sa mengesteld: Stouten, Nottrot, K Zandstra, Landweer, v Putten, de Bode, Nottrot, Kops, Riethof, G. Zandstra, Spek. Hoewel de uitslag het niet doet vermoeden is D.I.O. geenszins de mindere geweest. Het verschil was hoofdzakelijk te zoeken in de halflinie. Die van H.W.E. met Van Putten aan het hoofd, was buitengewoon op dreef. Hier door was ook de H.W.E. aanval veel gevaar lijker, dan die van D.I.O. Vooral Riethof yas een voortdurend gevaar. Direct na den aftrap af zet Nottrot goed voor. doch Offenberg onderschept fraai. D.I.O. houdt het spel te kort; waardoor H.W.E. steeds gelegenheid krijgt om in te grijpen. Opvallend is het goede kopwerk van Van Putten, maar zijn plaatsen is nog zwak. Bij D.I.O. is het vooral Van Dansik, die overal opduikt waar gevaar dreigt. Nadat ongeveer een half uur is gespeeld, zet Nottrot goed door en geeft Riethof een niet te missen kans. (01). D.I.O. weet het spel te verplaatsen en dringt H.W.E. op eigen helft terug, maar tot doelpunten brengt zij 't niet. De tweede helft begint met een overwicht van D.I.O. Wanneer K. Zandstra mistrapt. weet haar linksbuiten den stand gelijk te maken .(11). Direct daarop krijgt Witkamp alleen voor den keeper, de kans van den dag, maar door talmen geeft hij Stouten gelegenheid om in te grepen. D.I.O. verslapt merkbaar. H.W.E. komt steeds meer in den aanval. Kort achter elkaar weet Riethof met twee doelpunten den stand op 13 te brengen, waarmee hij den hattrick verricht. Nog is het niet genoeg. Uit een vluggen aanval tusschen Nottrot en Kops, weet laatst genoemde no. 4 achter Offenberg te plaatsen. (1—4). Kort voor het einde brengt Riethof den stand op 15. Hiermede heeft H.W.E. een verdiende, doch eenigszins geflatteerde over winning behaald. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE. S. V. S.Tramvogels (12) Te half vier stellen beide elftallen zich op. Tramvogels telt één invaller S.V.S. drie. Na den aftrap is Tramvogels direct in de meer derheid. Goede schoten van het binnentrio worden op het S.V.S.-doel gelost, maar de doelverdediger geeft geen thuis. Eindelijk ge lukt het den middenvoor van Tramvogels den bal in het S.V.S.-doel te laten verdwijnen. (01). Nu komen de spoormannen los; de achterhoede van Tramvogels moet alle zeilen bijzetten. Bij een corner op het S.V.S.-doel scoort de linksbuiten. (02). Even voor de rust scoort de rechtsbinnen van S.V.S. 12) Na rust is het en gelijkopgaande strijd. Vooral de S.V.S.-voorhoede doet haar best om gelijk te maken. De doelverdediger van Tramvogels weet echter van geen wijken. Onder groote spanning kondigt de scheids rechter het einde aan. AljechinBogoljubow. Uit Baden-Baden: De strijd om het wereldkampioenschap tusschen den titel houder Dr. Aljechin en Bogoljubow werd Zaterdagavond ingeleid door een officieele begrootingsbijeenkomst, waar een aantal proisente figuren uit de internationale schaakwereld aanwezig waren. Bij loting werd bepaald, dat Bogoljubow den eersten zet zal doen. DEGRASBAANWEDSTRIJDEN IN HET SPORTPARK TE BEVERWIJK. EEN SUCCES VOOR DE WIELERCLUB. De Beverwijksche Wielerclub „Kennemer land". die zich beijvert om de wielersport in Kennemerland te propageeren, heeft een groot en welverdiend succes mogen boeken met de door haar georganiseerde grasbaanwedstrij den in het Gemeentelijk Sportpark. De weers omstandigheden waren, behoudens een mis schien voor de renners wat al te straffe wind, uitermate gunstig. Een vroolijk zonnetje ver hoogde den f eestelij ken aanzien van het sport park. In het middenveld, dat door dichte rijen toeschouwers werd omzoomd was de baan uitgezet en daarbinnen bewogen zich de ren ners in hun kleurige shirts. De strijd ging tusschen de renners en junioren van de Wie lerclubs „Kennemerland", alhier en „Achilles" uit Haarlem. 42 renners en 19 juniores ver schenen aan den start. Voor den aanvang heeft de voorzitter van de B.R.C. „Kennemerland", de heer L. Peelen dank gebracht aan de Gemeentelijke Commis sie voor de Lichamelijke opvoeding en aan het bestuur van de voetbalvereenigirig „De Kerme- mers" voor het beschikbaar stellen van het Sportpark, aan de firma's Stoutenbeek en Bra- kenhoff. die voor de tribune-versiering hadden zorggedragen en voorts aan allen, die in de voorbereiding van deze grasbaan-wedstrijden een werkzaam aandeel hadden. De grasbaanwedstrijden, de eerste, welke ooit in Beverwijk werden georganiseerd, na men daarna een aanvang. Zij mochten zich in groote belangstelling verheugen. Weldra had het publiek zijn favorieten gekozen. Het duur de dan ook niet lang of de aanmoedigingen schalden uit honderden kelen door de lucht. Begonnen werd met een sprint-serie over drie ronden, waarvan de nummers twee zich in de herkansing plaatsten. De eerstaankomen- den reden in de demi-finale. De juniores reden een wedstrijd over tien ronden, gevolgd door een handicap over 10 ronden voor de niet-geplaatste renners in de sprint. Vervolgens vroeg een achtervolgingsrit tus schen „Achilles" en „Kennemerland" de aan dacht, waarna het programma besloten werd met een interessante koppelwedstrijd over 100 ronden met 4 klassementen. De wedstrijden hadden een regelmatig ver loop Eenige valpartijen, die ten deele veroorzaakt werden door gebrek aan wedstrijd-routine, hadden geen ernstige gevolgen. Zij bleven tot ontvellingen van de renners en hevig bescha digde wielen beperkt. De transportcolonne van het Roode Kruis, die op het terrein aanwezig was. verleende zoo noodig hulp. Na afloop werden in Hotel „Oud Meeren- stein" de prijzen uitgereikt. Dit geschiedde bij monde van Kennemerland's voorzitter den heer Leo Peelen, die deze gelegenheid nog maals benutte, om woorden van dank te spre ken aan alle medewerkenden, in het bijzonder aan de wedstrijdcommissie en de jury. De volledige uitslagen waren: Serie-sprint: 1. A. Zaaier, 2. P. Braas, 3. Th. v. Staveren. Handicap-wedstrijd over 10 ronden: 1. W. Taffijn, 2. Muil, 3. Th. van Staveren. Juniores: 1. S. de Vries, 2. W. Oorthuis, 3. D. Oudshoorn. Koppel wedstrijd (100 ronden): 1. G. v. Wees en B. v. d. Aart. 2. H. van Beugen en W. Taf fijn. 3. J. Engel en A. Meskers. De peloton-race werd gewonnen door „Achilles". De jeugdige wielerclub „Kennemerland" kan met groote voldoening op deze eerste door haar georganiseerde wedstrijden terugzien. Stellig kan zij bij een herhaling op nog grooter be langstelling rekenen. H. S. V. „De Kampioen". Bovengenoemde vereeniging hield een pe lotonrace over 50 K.M. voor A en B Klasse en 30 K.M. voor de C klasse. Ei- startten 6 pelotons van 5 renners. Van elk peloton moesten er 3 den wedstrijd uit rijden. De uitslag luidt; Klasse A en B: 1. Fruitema, Staphorst. Heytselaar, Balkenende, Barten tijd 1.26.29 over de 50 K.M.. 2. Molendijk. Hessels. Scheidier, Schaper, Huyboom, tijd 1.27.56 2/5. C klasse: 1. Stoelman, v. Rooyen. v. Noorden, Beeldman, tijd over de 30 K.M. 5518. 2. v. Thiel, Burggraaf, Block, Sweitser, tijd 55.58. De Juniores reden 10 K.M. beslissing voor de Winter-Competitie: 1. Hens, 2. Kruid, 3. Kuiper. Totaal-uitslag Winter-Comp. A Klasse: 1. B. v. Dijk 12 punten. 2. Rijneveld 7 p., 3. Molendijk 5 p.. 4. Ten Boom 4 p. B Klasse: 1. Heesakker 12 punten. 2. Schra- vendijk 9 p., 3. Schaper 7 p., 4. J. Groot 5 p. C Klasse; 1. R. Groot 10 p„ 2. Drost 8 p., 3. Staphorst 8 p., 4. T. v. Egmond 5 p. Juniores: 1. Burger 10 punten, 2. Hensen 9 pv 3. Kruid 9 p.. 4. Kuiper 9 p. „Haarlem" twintig jaar. De Korfbalclub „Haarlem" bestaat op 7 Mei a.s. twintig jaar. Ter gelegenheid hier van worden op 6 en 13 Mei seriewedstrijden voor al haar twaalf tallen georganiseerd.. Met „Haarlem" naar Den Haag. Op tweeden Paaschdag kwam „Haarlem" op de seaies van H. S. V. in den Haag uit. Met eenige invallers vertrok de ploeg en speelde haar eersten wedstrijd. HaarlemDie Haghe (12) De partijen wegen goed tegen elkaar op Het samenspel vlot in het begin niet zoo erg. Bij de tegenpartij vlot het beter. Reeds spoe dig maken zij 01 om even later den stand op 02 te brengen. Eindelijk gelukt het A. v. Lohuizen, het eenige tegenpunt te maken. De tweede wedstrijd was: Haarlem—K. V. S. (1—1) Deze wedstrijd wordt direct in vlug tempo gespeeld, De verdedigingen zijn de aanvallers voorloopig de baas, zoodat punten uitblijven. Dan breekt J. Baay plotseling door en de stand is 10. Kort voor het einde weet K. V. S. echter weer gelijk te maken. (11). Haarlem—O. D. I. (1—0) was de derde wedstrijd en tevens de beste van dezen dag. Van beide kanten vertoonde men een vlug en aantrekkelijk spel, met Haarlem ifts in de meerderheid. Weer geeft Baay aan Haarlem de leiding. De verdediging is goed op dreef en werkt alles weg. Gescoord wordt er verder niet. De laatste wedstrijd 1 Haarlem—H. S. V. (0—0) was rijk aan aardige en spannende momen ten. De vermoeidheid laat zich gelden, waar door het tempo daalt. Steeds weer worden de aanvallen afgeslagen, zoodat de wedstrijd eindigt met blanken stand. Met strafworpen nemen was Haarlem de gelukkigste, waarmee zij den 2en prijs kreeg. Tempo. Gespeeld vriendschappelijk Tempo H— Tempo I 16. Voor Zondag nog niets bekend. Tempo n is kampioen. Oefenen Zaterdags van 2 tot 4.30 uur. Haarlemsche Manege. Bijeenkomst van 100 ruiters in het Gooi. J.l. Zaterdag organiseerde de heer Ad. Klebe een bijeenkomt van ruiters, die rijden in zijn maneges te Amsterdam, Rotterdam, Haarlem en Hilversum. Het doel van deze bijeenkomst was om behalve een gezelligen dag te paard in het Gooi door te brengen een begin te maken met een aantal wedstrijden, die geregeld door de paardrijdende dames en heeren van bo vengenoemde maneges zullen worden ge reden. Er wordt begonnen met lichte wed strijden, en al naar mate ruiters en paarden zich hierin bekwamen, zal het programma van deze wedstrijden worden opgevoerd. Te ongeveer tien uur Zaterdag begon de terreinrit, waaraan ca. 100 dames en heeren deelnamen, door de mooie omstreken van Hilversum. Hierna volgde een springconcours op het spirngterrein van de manege aan de Sparrenlaan. Na afloop hiervan had een ge meenschappelijke koffietafel in de Lage Vuursche" plaats, waar de heer Klebe bij monde van den heer J. P. Leeuwenburg, voor zitter van de Baarnsche Rijvereeniging, werd gehuldigd. Te drie uur startte te Hilversum de eerste ruiter voor de cross-country, die was uitge zet op de terrein achter de manege aar. de Sparrenlaan. Zij, die niet aan deze cross deelnamen, konden in plaats hiervan weer een terreinrit maken in de omgeving. Het was een buitengewoon geslaagde dag. die begunstigd werd door prachtig weer en mogelijk werd gemaakt door de uitstekende organisatie van den heer Klebe met zijn staf. De directeur van de Haarlemsche Manege, de heer A. F. J. van dr Zijden, kan met ge noegen op dezen dag terugzien, daar 32 rui ters uit Haarlem en omstreken deelnamen, welk aantal door geen der andere maneges werd overtroffen. Bovendien sloeg genoemde manege een goed figuur door den lsten en 5den prijs in de cross-country en den 2den prijs in den springwedstrijd te winnen. Gehoopt wordt, dat de heer Ad. Klebe weer spoedig een der- gelijken dag zal organiseeren. daar deze bij eenkomst ongetwijfeld zal hebben bijgedra gen tot het bevorderen van de mooie paardensport Opening van het roeiseizoen. Onder begunstiging van vrij goede weers omstandigheden is Zaterdag het roeiseizoen in ons land officieel geopend met den wed strijd om het lange afstandkampioenschap op den Amstel, een race van achten met start te Ouderkerk en de finish bij het clubgebouw van de Hoop. Stuurman Haag van de Hoop maakte een fout, door bij Zorgvlied te trachten Laga links te passeeren. Het geen tot gevolg had dat de booten elkaar bijna raakten. De Hoop moest afzakken: bij de gasfabriek probeerde Amster dam het voor de tweede maal. Doch wederom maakte stuurman Haag een fout door aan bakboord te passeeren, vlak bij een piket. Het behoefde dan ook geen verwondering te wek ken, dat de booten elkaar raakten en zelfs kwamen de riemen der roeiers in elkaar. Laga protesteert en laat loopen; de Hoop was hier mede op de tweede plaats gekomen. Na afloop werd door Laga een protest inge diend; de jury stond op het standpunt, dat het passeeren van de Hoop wellicht minder juist is geweest, maar dat deze ploeg bewezen heeft over den geheelen afstand beslist sterker te zijn dan Laga. Uit sportieve overwegingen dus. en niet bekeken van reglementaire zijde, bleef de Hoop dus tweede en werd het protest van Laga afgewezen. Laga was intusschen zoo ontmoedigd door het gebeurde, dat de acht terugviel en in het klassement als vijfde ein digde. In de tweede divisie werd Willem III eerste in 31 min. 24 15 sec. De resultaten waren: Eerste divisie; 1. Nereus tijd 29 min. 40 2 5 sec. 2. De Hoop tijd 30 min. 3 5 sec. 3. Frank furter Ruderverein 1865 Frankfurt a. d. Main tijd 31 min. 27 2,5 sec. 4. Njord tijd 31 min. 27 2,5 sec. 5. Laga tijd 31 min. 55 2/5 sec. 6. Am- stel tijd 32 min. 41 3/5 sec. Tweede divisie. 1. Willem III tijd 31 min. 24 1 '5 sec. 2. Maas tijd 32 min. 11 sec. 3. Cadet ten tijd 33 min. 3 sec. 4. Deutsche Turn und Ruder Verein Amsterdam 33 min. 15 4/5 sec. 5. Nereus tijd 33 min. 19 2/5 sec. Wedstrijden te Ginneken. Tijdens de win terwedstrijden werden te Ginneken athletiekwedstrijden gehouden op 1500 M. en 5000 M.. welke beide in een Bel gisch succes eindigden. Op 1500 M. waren van Hollandsche zijde de Haarlemmers v. d. Booren en Scherpen- huyzen van de partij, benevens de Amster dammer Neyman. Laatstgenoemde telde in den strijd niet mede, in tegenstelling tot de Haarlemmers, die steeds bij het hoofdpeloton lagen, doch in den eindspurt niet mee konden en zoodoende op de 6e en 7e plaatsen eindig den. De tijd bedroeg voor hen evenwel 4 m. 27 sec. en dit is voor aanvang April wel dege lijk een goede prestatie. Bij de 5000 M. was, nu Zeegers niet meer uitkomt, de hoop gevestigd op den Hollander Petit, die evenwel na eerst den kop te hebben gehad, steeds meer afzakte en daardoor danig teleurstelde. De uitslagen zijn: 1500 M: 1 Seraert. België, 4 min. 15 sec., 2 Kaufmann. Duitschland 4 min. 15.4 sec.. 3 Boone, België, 4 Remmens, België. 5 Back- mann, België. 6 Schexpenhuizen, Haarlem. 5000 M.: 1 v. Rumst, België 15 m.. 42.5 sec. 2 Schroeven. België, 16 m. 3.4 sec.. 3 Chandelier, Frankrijk. 4 Naert. België, 5 Van den Broecke. België, 6 Maes, België, 7 Petit, Holland. 25-jarig bestaan afd. Haarlem. Ver. van leeraren en onderwijzers Lich. Opv. Zaterdag werd in intiemen kring het feit herdacht dat de afdeeling Haarlem van de vereeniging van leeraren en onderwijzers lichamelijke opvoeding 25 jaar bestaat. De voorafgaande huishoudelijke vergade ring werd vlot afgewerkt. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de bestuursver kiezing. De voorzitter, de heer Th. van "t Lam. en de secretaris, de heer J. Admiraal, achtten door steeds drukker wordende bezig heden den tijd gekomen, zich niet meer her- Th. van 't Lam. J. Admiraal. kiesbaar te stellen. Met bijna algemeene stemmen werden de door het bestuur gestelde Candida ten gekozen. Wel een sprekend bewijs van het groote vertrouwen dat dit bestuur geniet. De nieuwe samenstelling luidt: R. Ver- wers (voorzitter). W. van der Laan (secreta ris: Esschenlaan 23, Bioemendaal)W. Mars man, (penningmeester), J. A. B. van Pagée en mej. H. G. Fockens. Aan het eind van de ver gadering nam de heer Verwei's het woord. Hij verzocht allereerst aan de heeren Van 't Lam en Admii'aal even de zaal te verlaten. Op uitvoerige wijze lichtte hij daarna toe wat genoemde heeren voor de afdeeling Haarlem gepresteerd hebben. Vooral de laatste tijden, nu er veel strijd gevoerd moest worden om het vak lichamelijke opvoeding, op de scholen in Haarlem en omstreken te behouden, was de drukte dikwijls overstelpend. Gelukkig is een groot deel van hun werk met succes bekroond. Tenslotte stelde de heer Verwers voor, beide heeren tot eerelid te be noemen. Dit voorstel ontketende veel enthousiasme. Onder luid applaus werden daarna me vrouw en de heer Van 't Lam en mevrouw en de heer Admiraal door den heer A. J. Meije- rink ingehaald. Met eenige hartelijke woor den werden, de heeren Van 't Lam en Admi raal door den heer Verwers als eereleden geïnstalleerd. Aan beiden werd bovendien een mooi boekwerk aangeboden; de dames ont vingen bloemen. Het minder officieele gedeelte van den avond begon met een lezing van den heer W. Boer over oude en moderne stelsels in de lichamelijke opvoeding. De belangstelling on der de toehooi'ders was groot. Het laatste ge deelte, waarbij de heer Boer zijn eigen in zichten over moderne stelsels toelichtte, was het interessantste. Daarna werd er nog eeni ge uren gezellig gedanst. Rest nog te vermelden, dat het hoofdbe stuur vertegenwoordigd was door den voor zitter en den secretai'is. respectievelijk de hee ren J. H. J. Korpershoek en N. M. Graaf land. Ook de oud-inspecteur in de 2e inspec tie Lichamelijke Opvoeding de heer M. F. Graafiar.o, was aanwezig. O. S. S. te Zandvoort. J. A. B. van Pagée en Mevr. G. N. G. van Pagée-Vierdag. Hierboven de heer J. A. B. van Pagée, die benoemd werd tot directeur van de gymnas tiekvereniging O.S.S. te Zandvoort. en zijn echtgenoote mevr. G. N. G. van Pagée-Vier- dag. leidster van de dames- en meisjes-afdee- lingen. Zij ontvingen beiden hun opleiding voor de akte Lich. Oefening M.O. te Utrecht. Nadat de heer Van Pagée in verschllende plaatsen van ons land werkzaam was als lei der der Lichamelijke Oefeningen, kwam hij 15 Januari 1931 naar Zandvoort, als leeraar Lich. Oefening aan alle openbare scholen en aan de Wïlhelminaschool. Toen het aantal uren aan de openbare scholen werd uitge breid, zag hij zich genoodzaakt, aan de Wïl helminaschool zijn ontslag te nemen. Na het behalen van de Middelb. Akte Lich. Oefening was mej. G. N. G. Vierdag eenigen tijd te Amersfoort werkzaam tot zij huwde en ook naar Zandvoort kwam. De heer en mevr. Van Pagée zijn all round sportsmen die vele takken van sport met succes beoefenen. Gymnastiek, tennis, korf bal. voetbal en athletiek hebben hun volle interesse, maar vooral zwemmen is hun bei der lievelingssport. Van vroeg in het voorjaar tot het begin van den winter trekken zij er dagelijks op uit, om hun ..baantje te trek ken". Geen weersomstandigheden of ruwe zee weerhouden hen van dit frissche genoe gen. Eindstrijd nat. 2e kl. clubkampioen schap. Zondag jl. speelde te Amsterdam voor den eindstrijd om het nationaal tweede klasse clubkampioenschap van den Nederl. Dam- bond de Damverecn. Excelsior I tegen de Haarlemsche Damclub II. De uitslag luidt: N. HovingJoh. Fabel 11 J. Scherpenisse—c. Kool 20 W. GokkelP. J. Bijrij 2o G. ScherpenisseD. Kleen 1 Ph. H .RostJ. Poppen 1 E. de Gooijer—Th. Wesselman l—o Ph. Berk—F. W. de Pater 2—0 W. H. MarijtPh. G. Amelung Ji 1—1 I. van Santen—„Schijf" 0—2 J. Frans—H. G. J. Andxiessen. 02 Totaal 12—S

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11