I VRIJDAG 6 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 7 HET STROOPERSDRAMA TE WARMOND. AMSTERDAM, 6 April. (V. D.) Vandaag werd in hooger beroep voor het Gerechtshof de zaak behandeld tegen den 62-jarige ge- pensionneerden majoor van de rijksveld,,cht T. wonende te Warmond, verdacht van het aan zijn schuld te wijten hebben, dat "de 22- jarige J. van der Wijden zwaar lichamelijk letsel kreeg en het licht zijner beide oogen moet missen. T., een groot liefhebber van jagen en vis- schen, merkte dat herhaaldelijk zijn fuiken werden gelicht. Om hieraan een einde te ma ken had hij een vernuftige installatie be dacht, waaraan op voor anderen gevaarlijke wijze een geweer was bevestigd. Conform den eisch van het O. M. had de Rechtbank te Utrecht hem veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf. De President vraagt verdachte, waarom hij in hooger beroep is gegaan, waarop deze ant woordt, dat hem opzet ten laste is gelegd, terwijl hij nooit de bedoeling heeft gehad om iemand te treffen of te verwonden. Als eerste getuige wordt het slachtoffer Van der Wijden gehoord. President: „Ging u met goede bedoelingen de plassen op?" Getuige: „Ja, ik had nooit de bedoeling ge had om verdachte's fuiken te lichten. Het ge weer lag niet op de stellage, maar verdachte schoot zelf". Verdachte houdt vol, niet zelf te hebben geschoten. Procureur: „Waarom hebt u niet met los kruit geschoten?" Verdache: „Daar zijn de stroopers niet •bang voor". De procureur-generaal noemde het gepleeg de feit hoogst ernstig, ernstiger dan door de Utrechtsche rechtbank is aangenomen. Zijns inziens was de straf te gering. Wel zijn ei- verschillende verzachtende omstandigheden als de strooperij, zijn staat van dienst en zijn leeftijd. Spreker requireerde wegens zware mishan deling met voorbedachten rade een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden. Nadat de verdediger zijn pleidooi heeft ge houden, waarin hij een dringend beroep op de clementie van het Hof doet, zegt verdachte nog eens met nadruk, dat hij nooit de be doeling heeft gehad iemand te treffen. doodelijke aanrijding door dronken automobilisten veroorzaakt. MAASTRICHT, 6 April. De politie is er In geslaagd den chauffeur en zijn medeplich tige te vinden, die Vrijdagavond laat op de groote weghelling van Maastricht naar Ton geren (B.) den 40-jarigen werkloozen v. H. doodelijk hebben aangereden. Het zijn R. en H. uit Nieuwenhagen, die verklaren dronken te zijn geweest. DR. WILLEM MENGELBERG HERSTELD. AMSTERDAM, 6 April Het bestuur van het Concertgebouw deelt mede: Volgens verklaring van den behandelenden geneesheer is dr. Willem Mengelberg thans genoegzaam hersteld om binnenkort zijn werkzaamheden te kunnen hervatten. In verband hiermede zal hij de leiding van het laatste Abonnementsconcert, dat tengevolge van de nationale rouw werd uitgesteld, op zich nemen. Dit concert is thans definitief vastgesteld op Donderdag 26 April. Uitgevoerd zullen worden het „Concerto grosso" No. 8 van A. Corelli en „Das Lied von der Erde" van Gustav Mahler. Voorts zal Dr. Mengelberg den Beethoven-Cyclus dirigeeren die plaats zal hebben in den tijd tusschen 29 April en 17 Mei. DE JAPANSCHE TENNISSER SATOH PLOTSELING OVER- LEDEN. SINGAPORE, 6 April De Japansche tennisspeler en leider van het Japansche team, dat deelneemt aan de wedstrijden om den Daviscup, Jiro Satoh, is aan boord van de „Hakone Maru", waarmee hij op weg naar Engeland was, plotseling overleden. Gedurende de reis van Japan naar Singa pore was hij ernstig ziek, lijdende aan een hevigen zenuwinstorting. Hij had het voornemen te kennen gegeven na aankomst te Singapore naar Japan terug te keeren. HET DORUS RIJKENSFONDS. een stand op de beurs van de dameskroniek- Men schrijft ons: Op de Beurs van de Dameskroniek, welke, zooals men weet, van 6.15 April 1934 gehou den wordt in het Veilinggebouw Kleine Hout weg alhier, zal de bezoeker aantreffen een stand van het Helden-der-Zee-Fonds „Dorus Rijkers". Waartoe dit fonds is ingesteld en welk zegenrijk werk het sinds de oprichting reeds heeft tot stand gebracht mag van ge noegzame bekendheid verondersteld worden. Vandaar dat slechts een kort woord tot op wekking van de bezoekers der Beurs om voor al ook deze stand te bezoeken en van hun belangstelling op voor het fonds in financieel opzicht gunstige wijze te doen blijken, vol doende schijnt. Er wordt ook een verloting gehouden; voor een lot van slechts f 1 heeft men de kans, een luxe Ford-automobiel, of een fraai zeil jacht, of een motorrijwiel, behalve nog bijna 1200 andere schitterende prijzen te winnen. Beproeft allen uw geluk tot steun aan de behoeftige helden der zee! poging tot inbraak Donderdagavond tusschen negen en elf uur heeft iemand gepoogd zich toegang te verschaffen tot een perceel aan den Orionweg Ei- was een glas-in-lood-ruitje van de deur in gedrukt, maar de deur kon niet geopend worden, want die was met het nachtslot ge sloten. De politie stelt een onderzoek in. TREINONTSPORING TE MIJDRECHT. MIJDRECHT, 6 April. Hedenmorgen te ruim 7 uur zijn even buiten het station Mijdrecht van een langen goederentrein, komende uit de richting Utrecht de drie laatste wagons, geladen met kolen, door tot dusver nog onbekende oorzaak, ontspoord. De goederentrein moest even buiten Mij drecht wachten op het passeeren van een personentrein, die om 6.55 uur uit Uithoorn vertrekt. Ten einde den wissel vrij te maken, moest de goederen trein een eindje worden opgetrokken. Vermoedelijk tengevolge hiervan heeft de ontsporing van de drie laatste wagons plaats gehad. De drie wagons zijn ernstig beschadigd. Ook is belangrijke schade aan de spoorbaan toegebracht. Persoonlijke ongelukken hebben niet plaats gehad. Het treinverkeer onder vindt aanmerkelijke vertraging, daar de spoorbaan is versperd. De dienst wordt onderhouden tusschen MijdrechtNieuwersluis en Uithoorn(Mij drecht. Reizigers in beide richtingen moeten in Mijdrecht overstappen. Uit Utrecht is een materiaal trein aangevraagd om met het op- ruimingswerk te beginnen. Vermoedelijk zal dit geruimen tijd duren. KINDERMATINEE STADSSCHOUWBURG. We vestigen de aandacht op de groote kindermatinée die Zaterdagmiddag in den Stadsschouwburg gehouden wordt. Het pro gramma meldt de vertooning van Hennas Poppenkast en het optreden van Prof. Antonini met zijn bekende sprekende pop August. Wie zijn kinderen een prebtigen vacantie- middag wil bezorgen, moet ze deze voorstel ling laten bijwonen, want zoowel de poppen kast als de goocheltoeren zijn in staat, om de kinderen eenige uren te doen schateren AANBESTEDINGEN. Heden, Vrijdagmorgen, zijn door de Rijks waterstaat aanbesteed: het verwisselen van zes ijzeren deuren van de Middensluis te IJmuiden met bijkomende werken. Raming f 37,500. Laagste inschrijver G. Schermer Jr., voor f 29,331; het maken van een zijweg met een asphalt- verharding, het maken van een rijwielpad en een trottoir en het uitvoeren van rioleerings- werken (v. Stolpen-deKooy-Den Helder); ra ming f 53.000, ingekomen 16 biljetten. Laagste inschrijfster de N.V. Gevuisshlooze Weg te Heemstede, voor f 52,180; het maken van een dijk achter den be- staanden zuidelijken dijk van het Noordzee kanaal onder Velsen, Haarlemmerliede en Amsterdam; raming f 412,500, ingekomen 25 biljetten; laagste inschrijvers A. Roovers en W. de Wijs te Made voor f 311,880. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7.60 1/4—7.611/4; Berlijn 58.77 1/2- 58.82 1/2; Parijs 9.76—9.76 1/2; Brussel 34.58— 34.61; Zürich 47.88—47.92; Rome 12.72—12.77 New York 1.47 1/2—1.47 7/8. uitslag veiling Uitslag van de veiling, gehouden in 't No tarishuis'' op Donderdagavond. Een Heerenhuis met erf en tuin .te Haar lem aan de Leidschevaart No. 92, hoek Leid- scheplein. f 10.500 opgeh. Een Huis, erf en open plaats te Haarlem aan de Smedestraat No. 35. f 10.600 J. W. Th. Fibbe qq. Een Woonhuis met afzonderlijke bovenwo ning en erf te Haarlem aan de Pieter Kies- straat No. 63 zwart en rood, f 7350 H. J. Wijdooge qq. Twee Woonhuizen met erf te Haarlem aan de Lange Margarethastraat no. 22 en 24 Gecomb. f 4475 J. Möhringer qq. Een Werkplaats met afzonderlijk opgaan de bovenwoning te Haarlem aan de Lange Margarethastraat no. 34 zwart en rood. f 3615. W. C. Woldering. Een Werkplaats met afzonderlijk opgaan de bovenwoning te Haarlem aan de Lange Margarethastraat No. 36 zwart en rood. f 3825 P. H. Borghouts qq. Een Woonhuis met afzonderlijke bovenwo' ning te Haarlem aan de Lange Margaretha straat no. 38 zwart en rood en een dubbele woning (onbewoonbaar verklaard) aldaar nos. 40 en 40a, Gecomb. f 4130 A. Heins Het Woonhuis met erf te Haarlem aan de Gortestraat no. 21. f 1805 G. J. Wielders. Een Huis en erf te Haarlem aan de Drosse- straat No. 3. f 1300 H. J. van Goor. Een Huis en erf met afzonderlijk opgaan de bovenwoning te Haarlem aan de Langen- dijkstraat No. 8 zwart en rood. f 5500 Fa. Niephaus en Blansert qq. Een Huis en erf te Haarlem aan de Bilder- dijkstraat no. 10. f 5700 A. Hamann qq. R.K. ORATORIUMVEREENIGING. Men schrijft ons: De uitvoering der R.K. Oratoriumvereeni- ging hedenavond in de Gemeentelijke Con certzaal te geven, belooft een groot succes te worden. Zooals bekend bestaat het solistenensemble uit de dames To van der Sluys. Annie Woud, en de heeren Marcus Plooyer en L. Bogtman en verleent het Utrechtsch Stedelijk Orkest zijn medewerking. Er is hier een prachtige gelegenheid om de in Haarlem niet zoo vaak uitgevoerde werken in een uitstekende bezetting van orkest, solis ten en koor te hooren. HANDBAL HEEREN. V. E. M.Rapiditas-comb. Zaterdagmiddag 3 uur heeft deze vriend schappelijke wedftrijd op het voetbal terrein der V. V. „Kenau" plaats aan de Ringvaart. Kampioenschap van Nederland (K.N.G.V.) De finales van deze wedstrijden hebben plaats te Deventer op 27 Mei a.s. De voor wedstrijden hebben voor het Westen van ons land plaats op het Ra pid i.tas - terrein te Haar lem, waarschijnlijk op 13 Mei a.s. VOETBAL. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Wat afdeeling A betreft, is de competitie reeds geëindigd, voor afdeeling B zijn nog enkele wedstrijden te spelen, doch in de laatste klasse is een vrij groote achterstand, b.v. IJ.F.C. 3 en SIZO 3 kunnen het programma in het gunstigste geval eerst half Mei geëindigd hebben. Voor morgen zijn de volgende ontmoetingen vastgesteld: Afdeeling C: SIZO 2IJ.F.C. 3. Kennemerland 5Zeevogels 2. SIZO 3—V.J.B. De drie thuis spelende elftallen behooren tot de zwakke zusjes, terwijl de bezoekende teams de leidende groep in deze afdeeling vormen. Wij verwachten dan ook nederlagen voor de thuisclubs. BESLISSINGSWEDSTRIJD OP HET E. D. O.-TERREIN. Doordat H.R.C. en Alcmaria Victrix het sei zoen met een gelijk aantal punten geëindigd hebben, is een beslissingswedstrijd tusschen deze twee clubs noodig geworden, om uit te maken, wie degradatiewedstrijden in de twee de klasse A van Afdeeling I zal moeten spelen Wij vernemen, dat die wedstrijd-op Zondag 15 April op het E.D.O.-terrein gespeeld wordt. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen is het programma voor de finales van de schoolwedstrijden, die mor gen, Zaterdag, op het Haarlem-veld gespeeld worden, als volgt samengesteld- Afd. A: H. B. S. (Velsen)—le H. B. S. b 1 1,30 uur. Afd. B Da Costa KweekschoolU.L.O. b 1 10.uur Afd. C: Ambachtsschool 9le H.B.S. b 3 2,15 uur Afd. D: Winnaars: le Centrale School 1Ambachts school 10 10.45 uur. Verliezers: le Doopsgezinde Schoolle Centrale School 4 10 uur. Afd. E: Winnaars: MarnixschoolDa Costa Leer school, 2 uur. Verliezers: Willem de ZwijgerschoolO.L.S. 4 9.30 uur. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE jL/XCURSIE naar aalsmeer. Donderdag maakten eenige werkloozen, die dezen winter deel genomen hebben aan den cursus van tuinlieden, een excursie naar Aalsmeer. Hier voegde de leidei; van den cursus de heer C. Spaargaren, zicli bij het gezelschap Allereerst werd een bezoek gebracht aan het groote veilingsgebouw. Hier in het centrale punt van den bloemen handel werd alles in oogenschouw genomen Met het bezichtigen van dit bedrijf waren eenige uren gemoeid. Daarna werd een be zoek gebracht aan de beide groote kwee- kerijen der firma Gebr. Spaargaren. Na vervolgens een heerlijk watertochtje per motorboot gemaakt te hebben over den Aalsmeerschen plas werd een bezoek ge bracht aan de Kon. Kweekerij Terra Nova. van de firma W. Keessen Jr. en Zn. Te kwart over zes arriveerde het gezelschap weer in Heemstede. ZANDVOORT GEMEENTERAADSVERGADERING. In de gemeenteraadsvergadering van Zand- voort Donderdagavond sprak de voorzitter eenige woorden naar aanleiding van het over lijden van de Koningin Moeder en woorden tot den heer Molenaar, die door een zoo zwaar verlies is getroffen. De voorstellen inzake de vaststelling van de pachtprijzen voor standplaatsen van ijskarren, waarbij eenige verhoogingen werden voorge steld, werden aangenomen. Parkeerterreinen zullen op voorstel van den heer Padt openbaar worden verpacht voor 1 jaar met 2 optiejaren. Het voorstel van B. en W. inzake toepassing van het ambtenaren- en werkliedenreglement in geval van revolutionnaire gezindheid wordt aangehouden tot een (spoedige) volgende ver gadering. (Het betreft den uitleg van de re dactie:.... kan worden ontslagen). In behandeling kwamen de rapporten inzake de strandpacht. De heer Geers stelde voor een verlaging van 15% in te voeren over de ge- heele linie. De heer Koning achtte 10% beter. De conclusie over het rapport der strand- pachtcommissie werden aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. De strandpacht over 1934 wordt dus niet verlaagd. Over het voorstel van Rijnberk over nadere onderhandelingen met een eventueeelen ex ploitant van een Lunapark staken de stem men. Verder werden de meeste voorstellen zonder discussie aangenomen. IJMUIDEN VERGADERING N. S. B. mr. boon in debat. Gisteravond heeft in „Thalia" een verga dering van de N.S.B. plaats gehad. De groote zaal was bij deze gelegenheid geheel bezet. Als spreker trad op de heer G. F. Vlekke, uit Overveen, die tot onderwerp had: „De politieke constructie, de politieke partijen en de N.S.B. De vergadering stond onder leiding van den heer Woudenberg. De heer Van der Vlekke begint te zeggen dat Mi-. Boon op de j.l. gehouden vergadering gezegd heeft dat er in ons volk een groeiend besef is naar gezond liberalisme. Het liberalisme zegt spreker met zijn vrijheid heeft het volk vergiftigd. De diag nose hiervan is vastgesteld door het Nat. socfalisme en daarom waarschuwt spr. met klem tegen de z.g. vrijheid zooals die door den Vrijheidsbond wordt voorgesteld. Deze vrijheid is een geesteskind van 1795, van de Fransche revolutiea Het kind der Fransche revolutie, Napoleon bracht ons het Fransch? imperium wat ons nationaal bewustzijn ten onderbracht; waarna mannen als Van der Duyn, Van Limburg Stirum e.a. ons Nat. oe- wustzijn weer tot ontwaken brachten, waar door weer Oranje in ons land kwam, die ons volk de vrijheid bracht. De Liberale partij kwam op. kreeg wind in de zeilen en een man als Thorbecke bracht een grondwet waardoor Koning Willem II teruggebracht werd tot 'n constitutioneel vorst De Liberale vrijheid bracht mede dat de arbeider werd uitgebuit, lage loonen, lange arbeidsduur. Gevolg opkomst van het Mar xisme met zijn klassenstrijd. Vervolgens staat spreker stil bij het ge houden Paasch-congres der S.D.A.P. De S.D.A.P. vergelijkt spreker bij een yo-yo die van uiterst links naar rechts slingert. Met een opwekkend woord om zich te scha ren achter de banier van Mussert en af te zien van al het parlementair gedoe wekt spreker de aanwezigen op om zich aan te sluiten bij de N.S.B. Mr. Boon stelde er prijs op dat hem de gelegenheid werd geboden om in een ver gadering van meerendeels N.S.B/ers te mogen debateeren. Bij het begin werd het rumoerig, door tactvol optreden der politie werd de rust hersteld en werd Mr. Boon rustig aange hoord. Deze begint te wijzen op het onstuimig groeien van het fascisme in Italië en Duitsch- land en blijft bij het door hem op de j.l. ge houden vergadering gezegde dat het daarom maar niet aangaat het in Nederland ook zoo maar te importeeren. Nederland is ook niet in den afgrond gestort door het liberalisme. Het liberalisme zooals het is opgekomen onder Thorbecke heeft opbloei en welvaart gebracht. Het heeft Nederland juist groot gemaakt zoo dat in ons land met een jaarlijksche toene ming van 100.000 zielen er altijd voor deze een bestaan is geweest. Het liberalisme bracht verdraagzaamheid. Denk aan de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Onder wiens bewind zijn de Kinder- en andere so ciale wetten gekomen. Zeker niet het minst onder de liberalen van Houten en Cort v. d. Linden. Hoogst onrechtvaardig vindt spreker het dat de heer v. d. Vlekke zegt dat onder het liberale bewind de arbeiders werden uit gebuit. Spreker noemt Italië en Duitschland. daar is het onder het fascisme veel treuriger gesteld. Geen nationale welvaart zonder in ternationale samenwerking. De schuld der thans heerschende ellende wijt spreker aan den oorlog. Terug naar de liberale beginselen, welke is voor vrijhandel en tegen contingen- teering. Nationale opleving? Spreker herinnert aan de demonstratie voor de Koningin in 1918. Was toen de N.S.B. er die de liefde voor de Ko ningin deed oplaaien? Vervolgens bespreekt hij het Nationaal regeeringskabinet. Onder be kwame leiding van Colijn is er een goede saamhoorigheid. Hij betreurt dat Mussert slecht thuis is in de geschiedenis, want dan kon hij weten dat de 80-jarige oorlog met hulp van Engelsche en Zwitsersche huurtroepen ge streden is. Denk aan spreekwoord; geen geld. geen Zwitsers. De heer van der Vlekke begint zijn repliek met te zeggen dat dit geen debat is in onge lijke omstandigheden. Met het wijzen op Italië en Duitschland zijn wij er ook nog niet. Men begint er altijd mee en men eindigt er mee. Wij doen zoo niet. Indien daar fouten worden gemaakt is dat niet direct de schuld van het fascisme. Men beschuldigt ons van importee ren. Ook dit doen wij niet. Het is de geest die door de volken gaat. Wat betreft de opbouw en welvaart gebracht door het liberalisme, dat is gekomen als gevolg van de oppositie der so cialisten en conservatieven. De gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs onder Cort v. d. Linden is mede het gevolg van de S.D.A.P., die hiervoor gestemd heeft uit po litieke overweging. Daarom is de gelijkstelling van 1920 geen vrucht van de liberalen. De coalitie heeft hem gebracht. Wat betreft de sociale wetgeving onder Van Houten en Goe man Borgesius, deze moesten zij geven omdat zij niet tegen den stroom konden oproeien. Uitvoerig bestrijdt spreker Mr. Boon. Een debatvergadering met Mr. Boon wil spreker gaarne aanvaarden. Hij zal hierover met Mussert spreken. De heer Woudenberg besloot met een woord van dank tot Mr. Boon voor zijn belangstelling voor IJmuiden, waarbij hij den wensch uit sprak dat hij deze belangstelling ook mag toonen in de Tweede Kamer. marktprijzen. Tarbot per K.G. f 1—0.72. Griet per 50 K.G. f 32—f 15. Tongen per K.G. f 1.350.75. Middelschol per 50 K.G. f 16—13. Zetschol per 50 K.G. f 20. Kleine schol per 50 K.G. f 14—2.50. Bot per 50 K G. f 0.40—0.30. Schar per 50 K.G. f 2.10—0.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 40. Wijting per 50 K.G. f 3.20—f 1 f 1.60. besommingen Trawlers Reiger IJM. 106 60 manden f1190 Beugers; VL. 3 f560; VL. 80 f910. Loggers: KW 96 f310; KW 167 f530; KW 39 f 1200. VELSEN HET ONGELUK OP DEN OVERWEG TE DRIEHUIS ds. kossen overleden. De verwonding door ds. Kossen bij het hem op den overweg te Driehuis overkomen on geval blijken zeer ernstig te zijn geweest. De bejaarde emeritus-predikant is des nacht in het Antonius Ziekenhuis aan de gevolgen overleden Ds. Kossen was 69 jaar oud en woonde sinds ruim een jaar te Driehuis, waar hij zich in middels veler achting had verworven. In 1891 aanvaardde Ds. Kossen het ambt van predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te Den Helder. Hier bleef hij tot 1895, toen hij naar Den Haag vertrok. In 1898 werd hij naar Akkrum beroepen en in 1913 naar Bols- ward, waar hem nog slechts eenige jaren geleden het emeritaat werd verleend. De overledene genoot in de gemeenten waar hij het ambt van predikant vervulde aller hoogachting. De teraardebestelling zal plaats vincfen op de Biezen a.s. Zaterdagmiddag half twee. Inzake het ongeval Ds. Kossen overkomen vernemen we van een ooggetuige nog het volgende: „Ds. Kossen had zijn zoontje reeds vooruit gestuurd om een kaartje te nemen, daar hij schijnbaar bevreesd was anders den trein in het geheel niet te zullen halen. Toen hij bij den overweg kwam, vond hij de boomen reeds gesiotei), Geagiteerd liep hij heen en weer en kwam zelfs, zonder er een boodschap te hebben nog even voor net loketje staan. Toen de trein uit IJmuiden, met welken de dame, die Ds. Kossen bij zich had, naar Amsterdm zou reizen, ternauwer nood gepasseerd was. tilde hij gehaast den eersten spoorboom op, om teneinde den trein die aan den overkant van de spoorbaan stopte, toch nog te kunnen halen. Ds. Kossen had e? geen erg in. dat tegelijkertijd de snel trein uit de richting Haarlem naderde. Ge woonlijk passeert deze trein vóór den IJmui- der trein den overweg, doch thans was dit niet het geval. De halte-chef Bakker, die tevens de boomen bedient, zag het gevaar, waarin Ds. Kossen zijn zoontje en de dame. die eveneens aan stalten maakte de onveilige spoorbaan over te steken, verkeerden en mede door het feit dat hij er als het ware een voorgevoel van had, zooals hij later verklaarde, dat de ge haastheid van Ds. Kossen niet goed zou af- loopen, kwam hij nog juist bijtijds om Ds. Kossen vast te grijpen, waardoor deze wel door den trein werd aangereden, maar niet overreden werd en mogelijk het zoontje voor een ernstig ongeluk werd behoed. Tot zoover de ooggetuige. Echter heeft Bakker's kranig ingrijpen niet mogen baten. Nadat het slachtoffer per ziekenauto naar het St. Antonius Ziekenhuis was vervoerd, bleek al spoedig, dat de dood er mee gemoeid was. Ds. Kossen is nog even bij kennis geweest, heeft zijn vrouw nog her kend en heeft nog even naar zijn zoontje gevraagd, maar toen deden de ernstige her senschudding, de zware schouderfractuur enz. hun werk: Ds. Kossen. de bijna 69-jarige doopsgezinde predikant was niet meer. AMSTERDAMSCHE BEURS VRIJDAG 6 APRIL 1934 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING KANTOOR HAARLEM 1 30 2.30 Slaatsl. Binl. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 112 pCt. Nederl. Indië 1930 II Slaatsl. Buitenl. 5 1/2 pCt. Duitschl. 19 30 Youngrleen.) 397/e-H 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Sclieepv. Mijen. Stoomv. Mij, Ned. 41 Indnslr, Blnnenl. Alg. IC.zljde Unie.... A. N. I .E. M. (Nat. m - - v. Berkei's Patent 18 Cert Calvé Delft 56 156H Ned. Ind. Gas (Nat Gem. Bez. Philips 248H 79-80 Inilustr, Buitenland. Anaconda Copper 9% - 10 Am. Smelting 18'/» Bethlehem Steel 26^ 26 l/e 2 5 pCt, Cities per 1966 Am. Glanzstoff (gew.) General Aviation 4Vf 17Vt 17 North Amer. Cy. Standard Brands 63/s 317/8 Banken Blnnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Banken Buitenl. Deutsche Reichsb. 75 i rol. Mij. Binl. Kon. Petroleum 165^—166 - Petrol. Mij. Buitenl. 123%-yK 6H Cultuur Mijen. H. V. A 180M 92 N. I. S. U Vorstenlanden - Mijnbouw Mijen. Alg. Exploratie 298 I6IH 160H Tabak Mijen. Dell Batavia Tabak 127 I24h 125 149H Rubber Mijen. A'dam Rubber 105^-106 Dell Bat. Rubber.... Ned. Ind. Rubber Koffie Ver, Ind. Cult. Ondern. Spoorwegen Buitenl. Comm. Milwaukee 4 5 pet. Adj. Milwaukee Missouri Kansas Texas Prolongatiekoers 2

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 13