DE BILT 1 Quaker DnUC blijven DE NIJENRODEZAAK. STATEN-GENERAAL. TIJDELIJK FONGERS RIJWIEL .VRIJDAG 6 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 HAVERMOUT DUIlü GELDIG (Vervolg van ons nummer van gisteren). Wanneer de Officier den getuige er op merkzaam op maakt, dat zijn verklaringen later uitvoeriger werden en op enkele pun- t enafweken, beheerscht deze zich niet lan gerHij slaat met beide vuisten op het hekje en roept verwarde brokstukken van zinnen tegen den Officier. Hij besluit zijn geschreeuw met „dank U". De Officier maant hem aan kalm te blijven. De debatten wor den weer ietwat verward- De verdediger van den detective J„ Mr. Kokosky, die. wettelijk gesproken, niet. in de zaal aanwezig is, kan zich niet langer inhouden en mengt zich in 't debat. Verd. O. van Nijenrode roept hem toe stil te zijn. Mr. Kappeyne: „Meneer Kokosky heeft hier niets te zeggen'" Getuige: „Ik ontken dat pertinent, perti nent!" President: „Ja. maar hebt u gezien, dat het Werd neergelegd?" Het is weer een verwarrend oogenblik De President sust de zaak en de Officier stelt weer eenige vragen, speciaal betreffende de houding van verd. O. gedurende het politie onderzoek. De Officier verwijt getuige, dat hij den bij K. in beslag genomen wissel heeft afgestaan aan J. en niet aan zijn superieuren. Getuige van C. beroept zich op de aanbe veling die Johanknegt toonde en die ge- teekend was door tien commissarissen van politie te Amsterdam. Pas te twee uur besluit de President te pau zeeren, doch niet voor er nog een klein inci dent is geweest tusschen van C. en den Of ficier. Van C. roept uit als wordt voorgesteld zijn vrouw als getuige op te roepen „Dat is een schandaal, dat zal ik nooit toelaten, dat zij voor ditcollegezal verschij nen. Niet om het college, maar om het gajes, dat in deze zaak betrokken is. M'n vrouw acht ik te hoog om hier te verschijnen. En dan word ik bedreigd met vervolging wegens meineed.... maar laat ik me beheerschen Dank u". De President wijst hem scherp terecht: Gaat u nu maar heen, ik wil uw gezicht niet meer zien. Get.: ,Als ik anders ben opgetreden, dan Ik als politieman had moeten doen, dan heb ben u. meneer de President en u meneer de Officier, me daartoe genoodzaakt. Dank u". Pres.: ,,'t Is heelemaa! niet waar". Getuige verdwijnt uit de zaal. Te drie uur wordt de zitting hervat. Na de pauze. Na heropening der zitting komt de tweede Utrechtsche rechercheur B. voor het hekje. Hij maakt een kalmeren indruk dan zijn col lega en hij schreeuwt ook minder luid. Zijn verklaringen komen over het alge meen nauwkeurig overeen met die van zijn collega van C. Met dezen getuige wordt ook de vraag ter sprake gebracht of de detective J. in het in structiegebouw contact met zijn secretaresse heeft gehad. Get. B. komt met hetzelfde verhaal als van C. J. viel flauw, juffr. N. steunde hem en bracht hem naar het 'fonteintje, waar ze zijn hoofd bette Trouwens, aldus van B.. J. had altijd van dergelijke trucs. Als hij ergens binnen wilde, viel hij voor de deur flauw, zijn assistente belde dan aan en verzocht om hulp.!., zoo had hij nog veel meer slimmigheidjes! J. die zijn verklaringen met aandacht volgt, grinnikt zacht, hij is zichtbaar verheugd over dit diploma van detectivenslimheid hem door de Utrechtsche recherche uitgereikt. Het onderzoek wordt geschorst tot Zater dag a.s. te 10 uur. De beide rechercheurs, J. en juffrouw N. zullen dan worden gehoord. DE 44e BEURS VAN DE DAMESKRONIEK TE HAARLEM. Vrijdagmiddag om twee uur werd in het Veilingsgebouw aan den KI. Houtweg naast het Doopsgezinde Weeshuis de 44ste beurs van het Weekblad „De Dameskroniek" ge opend, welke overigens voor Haarlem aller minst de vier en veertigste, maar de eerste is, en dus een proefkonijn, dat hopelijk, en gezien de buitengewoon groote belangstel ling van de Haarlemsche firma's waarschijn lijk zeer zeker, slagen zal. Drie en tachtig stands, waarvan het leeuwendeel ingericht is door Haarlemsche firma's, vullen de groote zaal, terwijl bovendien in den tuin het z.g. Electro-Glashuis is ingericht en de woning van dé IJsmenschen staat, die ditmaal de plaats innemen van <Je dwergen, die verleden jaar in Amsterdam één van de zeer groote attracties van de beurs uitmaakten, en die later ook naar Haarlem kwamen. Boven is een gezellig zaaltje ingericht, waar diverse voor stellingen zullen worden gegeven en waar o.a. het Indanthrenhuis uit Amsterdam een gedeeltelijk tot tooneelstuk omgewerkte mo deshow ten beste zal geven. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar het uitgeferside artikel in de courant van morgenavond, waarin de beurs uitvoerig zal worden besproken. AGENDA. Heden: VRIJDAG 6 APRIL Gem. Concertzaal: Uitvoering R-K. Orato riumver een iging. „Le déluge" en „l'Enfant prodigue". 8.15 uur. Stadsschouwburg: Rotterd. Hofstad Too- neel. „Sheppey"' 815 uur. Veilinggebouw KI. Houtweg 16: 44e Beurs van de Dameskroniek. Palace: „Mijn Leopold"' met wijlen Max Adalbert. Od het tooneel: Terry O'Shea and Joan. 2.30, 7 en 915 uur. Rembrandt Theater: .De Koning der Wil dernis" met in de hoofdrol den Olympischen zwemkamoioen Bus ter Crabbe. Medewerking var. den "beroemden violist Prof. Frijdberg. 230 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: O. S- IJsberg", gepro longeerd. 2.30 en 8.15 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel". 10-4 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 7 AIPRJL Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Kinder- matinée Hermas Poppenkast en Prof. Anto- nini. 2.30 uur. Stadsschouwburg: „Vorstelijke Emigran ten". 8.15 uur. Veilinggebouw, Kleine Houtweg 16: 44e Beurs van de Dameskroniek. Gebouw „De Nijverheid": jaarvergadering Haarl. Coöp. Diner-Vereeniging U. A. 4 uur. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel". 10-4 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds EERSTE KAMER. EEN OPENBARE VERGADERING VAN VIER MINUTEN. 5 April. De Eerste Kamer kwam te half 9 in een van haar bekende korte openbare vergade ringen bijeen. Daarin werd mededeeling gedaan van het aanbieden van het Adres van Rouwbeklag aan H.M. de Koningin. Besloten werd direct een vijftal ontwerpen in de afdeelingen te onderzoeken, w.o. de Be grooting van het Zuiderzeefonds en de tech nische herziening van het tarief der Inkom stenbelasting. Ook Vrijdag worden vele wetsontwerpen in de afdeelingen onderzocht. De wijziging der Woningwet werd echter voorloopig van deze lijst afgevoerd. De geheele openbare vergadering vorderde zeker wel vier minuten. En toen was het echt uit. ARROND.-RECHTBANK. Onbetrouwbare dienstbode. Tegen een dienstbode, die zich in twee be trekkingen aan diefstal had schuldig ge maakt, werd 9 maanden gevangenisstraf ge- eischt. De eene keer had zij een gouden ring van een slaapkamer weggenomen, de andere keer een biljet van f 25 uit een portefeuille in een colbertjas. Zij was niet verschenen. Uitspraak over veertien dagen Dekens gestolen. Een werklooze had zich laten verleiden in een onbewoond huis in Aerdenhout in te breken en had daar dekens gestolen. De of ficier eischte 6 maanden gevangenisstraf wat verdachte wel een beetje veel vond, voor de eerste keer dat hij met den strafrechter in aanraking kwam. De verdediger Mr. W. Briët vroeg een voorwaardelijke veroordeeling al of niet na aanvrage van een reclasseerings- rapport of anders uiterste clementie. Ontploffing bij ontstopping van een gasleiding. Een loodgieter, die een verstopte gasleiding bij een tandarts te Aerdenhout moest ont stoppen, had gebrul kgemaakt van een zuur- stof-cylinder om het euvel te verhelpen. Er was een ontploffing ontstaan en een begin van brand. De gasmeter was namelijk uit elkaar gesprongen. De verordening is dat de gemeente Bloemendaal gewaarschuwd had moeten worden om den meter los te kop pelen. De loodgieter die als verdachte terecht stond, had gemeend dat het voldoende was alleen de in- en uitvoerkranen van den meter- te sluiten, zooals hij trouwens altijd heeft gedaan in dergelijke gevallen. Het was echter aan zijn aandacht ontsnapt dat bij het slui ten van de afvoerkraan de leiding slechts gedeeltelijk gesloten werd en dat achter den muur een tweede buis vrij met het overige deel van het huis in verbinding stond. Hij had slechts het laboratorium van den tand arts afgesloten. Dat hij zuurstof voor dit karwei heeft ge bruikt is.uiterst gevaarlijk en gecompriT meerde lucht zou aanbevelenswaardiger zijn geweest. Eén getuige-deskundige, ingenieur bij het Haarlemsche gasbedrijf, zei dat loodgieters over het algemeen slecht op de hoogte zijn met de gevaarlijke, technische zijden van dergelijk werk en dat het ongetwijfeld ver boden zou zijn geworden als men gevraagd zou hebben of zoo'n verstopte leiding met zuurstof mocht worden ontstopt. De ontploffing heeft men willen recon- strueeren doch toen men haar teweeg wilde brengen is het niet gelukt. Hij was van meening dat het ongeluk erger is geworden door 'n ongelukkigen samenloop van omstandigheden en meende, dat de ont ploffing door de aanwezigheid van een kata lysator was ingeleid. De officier zeide dat van grove nalatigheid niet gesproken kon worden; hoogstens van onvoorzichtigheid en vroeg vrijspraak. Mr. H. O. Drilsma, de verdediger, verstrekte deze opvatting door aan te toonen welke voor zorgsmaatregelen de verdachte toch nog had genomen. Ook in deze zaak zal de rechtbank over twee weken uitspraak doen. VOORBEURS TE AMSTERDAM. ONGUNSTIGE STEMMING De beursstemming viel hedenmorgen eenigszins tegen. In Wallstreet lag het koers- peil gisteren meerendeels wat hooger. ter wijl tevens een gunstige invloed van de be richten uit Washington uitging, volgens welke een aanmerkelijke verzachting van de wet ter reglementeering van de Amerikaan- sche beurzen in overweging zou zijn geno men. Daarentegen ontstemde de verstijving van de geldmarkt, welke, indien zij aanhoudt, een ongunstigen invloed zou kunnen hebben op het succes der staatsleening. De koersen lagen hier en daar een. kleinig heid beneden de vorige koersen. Unilever, waarin geen affaire tot stand kwam, was ongeveer een 1,2 pet. lager, terwijl H. V. A. 1 pet. zwakker waren in verband met de reactie op de New Yorksche productenmarkt. Rubberaandeelen waren onveranderd. Ko ninklijke waren goed prijshoudend, terwijl de tendenz voor Philips vast bleef in verband met optimistische dividend-geruchten. De Younleening was zwak en bijna een vol pet lager, waarna een licht herstel intrad. Op de wisselmarkt was de tendenz eerder zwakker, waartoe werd medegewerkt door de vaste houding op onze geldmarkt. Het pond liep vrij scherp terug, naar men aan neemt op interventieverkoopen. De dollar was zwakker, daar wederom arbeidsmoei- üjkheden in de Amerikaansche industrie dreigen. De Fransche franc was nauwelijks prijshoudend. DE DICHTER SALVATORE Dl GIAOOMO OVERLEDEN. Te Napels is overleden de bekende Italiaan- sche schrijver Salvatore di Giacomo. Hij was een der bekendste levende Italiaansche dich ters en schreef vooral veel gedichten in dia lect. Bekend zijn de door hem geschreven Napolitaansche liederen, die door Tosti en Mario Costa op muziek zijn gezet. Hij was o.a. lid van de Italiaansche academie. meldt: Hoogste barameterstand 768.3 m.M. te Haparanda en Stensele. Laagste barameterstand 749.6 m.M. te La Coruna. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zui delijken wind. Licht tot half bewolkt. Waar schijnlijk droog weer. Weinig veradering in temperatuur met kans op lichte nachtvorst. Uit het Buitenland WEINIG VERANDERING De hooge druk herstelde zich tijdelijk in Noord-Scandinavië en Finland, tusschen de wegtrekkende depressie en een nieuwe, die uit de Poolzee nadert. Op IJsland ging de daling van den luchtdruk wederom in stij ging over. In het Noord Westen blijft de Groenland hooge-druk den weerstoestand beheerschen. In het Zuid-Westen op den Oceaan en over het geheele vaste land van West- en Centraal Europa ligt- een groot gebied met betrekke lijk lagen luchtdruk met een zeer onregel matige verdeeling. De bovenwinden uit Oos telijke tot Zuidelijke richtingen maakten plaats voor een luchtstroom uit Zuid West tot West van iets lager temperatuur, doch met grooter vochtigheid. In Scandinavië en Finland nam de vorst weer toe. In Midden-Zweden tot beneden 15 graden C. De polaire koude uit het Noor den afkomstig gaf verdere afkoeling in Schotland en Ierland. In het Oosten kwam op verschillende stations nog vorst voor. Voor ons land is nog weinig verandering in den weerstoestand te verwachten. Barometer Stand van heden 754 m.M. Vorige stand 754 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 6 April: Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 41 F. Hoogste heden tot 12 uur 60 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 6 April. Odertrouwd 5 April: W. A. J. Goemans en A. A. van Schie; D. J. B. Soellaart en W. M. van Walen; M. van Kooijk en U. Werzer; J. F. Hunsche en G. Visser; W. Michel en D. A. G. Platerink; Getrouwd 5 April: J. Jansen en M. A. W. Riegen; K. Souverein en M. C. H. v. d. Corst; J. Speekenbrink en E. J, van Luijn. Bevallen 2 April: C. van den Aakster- Kaagman, d.; 3 April: S. W. OffenbergEdam, z.; 4 April: J. E. M. de JongCremers, d.; J. A. de KlerkKruithof, z.; J. H. Wallekersv. Baai", d.; D. H. E. BernhardAlberts, z.; J. G. M. de HaasLambooij, d.; J. BijsterCoule, z.; S. v. WaardStein, z. Overleden 4 April: M. C. HendriksKooper, 78 j., Geweerstraat; E. Tol, 68 j., M. v. Heems kerkstraat; M. C. MasteKokkelkoren, 57 j., Wilgenstraat. LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. DER BLAUE VOGEL. Na twee jaar afwezigheid is Jushny's Blauwe Vogel weer eens in onze stad neer gestreken en de belangstelling voor dit exo tische dier bleek nog altijd zeer groot. Want al was onze Stadsschouwburg dan ook niet zooals vroeger geheel uitverkocht, de zaal was toch op alle rangen prachtig bezet en de stemming even enthousiast als vorige jaren. Jushny bracht zeer veel oude nummers zeker drie kwart van het programma hadden wij reeds eerder gezien en de nieuwe num mers waren voor het meerendeel ook niet gloednieuw van vinding. Maar als altijd was er hetzelfde entrain in dit gezelschap en ga ven Jushny en zijn artisten hun kunst zonder één oogenblik van inzinking. Steeds weer be wonderde ik de rijkdom van kleur en Jushnys exquisen smaak. Een voorstelITng van De Blauwe Vogel is een les voor regisseurs en decorateurs. Jushny zit nooit aan een be paalden stijl vast Het rococo en het futu risme, het impressionisme en het expres sionisme wisselen elkander bij Jushny steeds af. Dat brengt de groote afwisseling in zijn programma's en maakt deze avonden ook voor tooneelkunstenaars zoo bijzonder inte ressant. Hij is een regisseur met zeldzame fantasie, een kunstenaar, die met bijna sim pele middelen soms de sterkste effecten weet te bereiken. Welk een knap regisseur hij is, hebben wij o.a. kunnen zien in dat amusante „kaasnum mer" Alkmaar. Het is een heele waag voor een vreemdeling een zoo specifiek Hollandsch genre-beeld te brengen, doch hoe voortref felijk was het gelukt. Want dat was wel het verbluffende in Alkmaar: dat de Hollandsche sfeer zoo prachtig daarin getroffen was. En de kunstenaar Jushny gaf er tegelijk iets le vendigs aan. Denk u zoo'n „scène" eens in een Hollandsche revue en u zult dadelijk het onderscheid voelen. Ik zie de Hollandsche dames en heeren al plechtig met hun kazen loopen, als mechanische panopticumpop pen. Het zou een dood beeld zijn geworden. Maar bij Jushny krijgt het leven en bezie ling, zien wij het Hollandsche karakter niet alleen in dat alleraardigse decor van Alk- maar's waag en de boerenkar, in de fris- sche kleurrijke cosuums, maar ook in de kop pen en 't heele wezen--van de kaasdragers en den ouden boer. Hoe kostelijk was dat dribbelend loopen van die kaasdragers, hoe knap heeft Jushny dat afgezien en daardoor aan deze scène een echt Hollandsch het Alkmaarsche karakter gegeven. Dat dit nummer zoo zeer door ons publiek were} ge waardeerd,: was voor hem wel het grootste compliment. Prachtig van kleur was ook de scène der Waschvrouwen met dat mooie achterdoek, dat aan een schilderij van Vincent van Gogh deed denken! En hoe voortreffelijk is ook evenals in Alkmaar het volkskarakter getroffen in het reeds vroeger gegeven Souvenir de Tyrol, waarin deze Russen zich tot echte Schuhplattelende Tyrolers weten te transformeeren. Fijn en geestig het kat tenconcert op het dak. dat wij ook al eens meer zagen, maar toen minder fantastisch van uitvoering. Zonnig en kleurrijk, een heerlijk lentebeeld, was Johannestag in de Oekraïne en geestig van uitvoering de brand weerpolka. Met genoegen hebben wij vele oude num mers teruggezien, de geestige kurken-scène, het sentimenteele „lm Monat Mai", de le vendige en groteske Tweede Rhapsodie van Liszt-Jushny, het mechanisch klokken num mer „Tick-Tack" en niet te vergeten de tra gische. schrijnennde scène Der Leierkasten, die weer superieur van uitvoering was. En dan was er aan het slot als steeds in de laat ste jaren het Zigeuner-nummer, dat zoo sterk aan een der tafcreelen uit Tolstoi's Le vende Lijk herinnert. Jushny's verschijning was weer een pret tige afwisseling in dit seizoen. Toch zouden wij haar nog meer gewaardeerd hebben, wanneer Jushny èn als conferencier en als regisseur zich niet voor driekwart had herhaald. En wanneer wij de nieuwe num mers .vergelijken met- Le Roi fait battre tam bour, de Wolga Schlepper. de opera-parodie, het circus-nummer, Oproer op de Wolga en zoo vele onvergetelijke nummers van vroeger, dan kunnen moeilijk zeggen, dat hij climax in zijn programma's brengt. Maar in zijn genre blijft het toch altijd superieure caba ret-kunst, zooals alleen maar Jushny die ge ven kan. J. B. SCHUIL. MUZIEK. NOORDERKERKKOOR. Met eenige gemoedelijke en geestige woor den opende de eerevoorzitter van het Noorder kerkkoor Ds. P. W. Foeken Donderdagavond het concert in de nagenoeg geheel gevulde Julianakerk. Een eigenlijk kerkconcert, een uitvoering dus uitsluitend van gewijde muziek, was dit concert niet: speciaal de jeugdige af- deeling van het Noorderkerkkoor, het kinder koor, zong een aantal wereldlijke liedjes. Dit kinderkoor bestaat pas ongeveer een jaar en men kan dus nog geen hooge eischen stellen aan zijn prestaties, mede omdat een schifting, die de beste elementen als kern behoudt en deze door geleidelijke aanvulling versterkt nog niet heeft kunnen plaats hebben. We hebben dan ook kunnen opmerken dat klankenvor ming en uitspraak (zoo b.v. de veel te sterke betoning van „stomme" lettergrepen) nog ter dege gecultiveerd moeten worden. Ook de zui verheid raakte wel eens in 't gedrang. Het muzikale deel van het programma werd geopend door het Noorderkerkkoor in combi natie met het symphonie-ensemble Orpheus de, solisten mevr. C. VeürmaNienhuis (so praan), mej. Annie Hermes (alt), en de heeren G. D. Drogtrop (tenor), Bram Misset (bari ton) en J. A. de Klerk (orgel). Dit ensemble voerde den 138sten Psalm van Johann Rosen- müller (162084) uit. Op een koene modulatie naar b min. (bij het 5de vers) na bevat Rose- müller's muziek weinig merkwaardigs of toef- fends exi ede uitvoering was er niet naar om haar op een hooger peil te brengexx. Er was geen goede samenwerking tusschen de ver schillende bestanddeelen van het ensemble: de contrabas was er telkens uit; het orgel was meermalen ongelijk met den zang en gaf dus niet den noodigen steun; ixx het derde en liet vierde vers bleef de solotenor ixi gebreke; bet strijkorkest speelde niet steeds voldoende zui ver. Het koor zong bevredigend, al was de klank der sopranen aanvankelijk niet mooi, en de sopraan-, alt- en bassoli werden zeer goed weergegeven. Vooral de vertolking vaxi de be langrijke baspartij door Bram Misset viel te prijzen. Ook het slotnummer, „Najaarspracht" van (Adv. Ingez. Med.) J. G. van Herwaarden vereischte de samen werking van het geheele ensemble, waarbij nu nog piano kwam. Dit werk is echter zulk een stuntelig en onsamenhangende mengel moes, zóó slecht geïnstrumenteerd en met zulke zonderlinge modulaties, dat het nauwelijks de moeite van bespreking, laat staan van uitvoe ring loont. Het is een samenraapsel van aller lei, van een wals a la finale van de vijfde symphonie van Tchaikowsky af tot een fuga- to schablonenhaftico a la Meistersinger toe. Slechts enkele koorfragmenten gaven van eenig vakmanschap blijk. Het Noorderkerk koor klonk daar heel goed en ook de solisten maakten van hun partijen wat er van te ma ken was. Het Dameskoor zong een tweetal nummers beschaafd en met goed klankevenwicht; som mige toonaanzetten werden teveel van onde- renaf genomen maar over 't geheel waren de intonaties voldoende zuiver. Annie Hermes deed in liederen van Corne lius en Schubert ons weer genieten van haar fraai en goed geschoold altgeluid. En het bleek weer eens hoeveel een genie als Schubert kan bereiken binnen een omvang van 4 tonen (lm Abendrot) De tenor G. D. Drogtrop rehabiliteerde zich door de voordracht van een aria uit „Die Schöpfung" en van Beethoven's „Die Ehre Gottes aus der Natur": zijn mooie stem ver dient alle aandacht; zijn ademtechniek laat echter nog te wenschen over. De orgelbegeleiding der liederen vertoonde enkele onvolkomenheden. En onvoldoende was de stemming der piano. De voorzitter van het Noorderkerkkoor sloot de bijeenkomst. K. DE JONG. ONBETROUWBARE AUTO'S. ALWEER DRIE! Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen den 36-jarigen T. uit Alkmaar, die al hier met een vrachtauto reed, waarvan de hand- en voetrem defect waren. Bovendien waren drie banden totaal versleten. Het ding is in beslag genomen. Tegen den koopman G. uit Heemstede werd eveneens proces-verbaal opgemaakt, omdat hij met een vrachtauto reed, waarvan de remmen niet behoorlijk werkten. Deze wagen is voor reparatie naar een garage gebracht. Een andere vrachtauto-bestuurder liep een proces-verbaal op. nadat hij bovendien een botsing veroorzaakt had. Hij verzuimde na melijk Donderdagmiddag kwart voor vier op den hoek Nieuwe Gracht-Kruisweg voor rang te verleenen aan een personenauto, die van rechte kwam. De politie stelde een on derzoek in, waarbij bleek, dat de voet- en handrem onvoldoende werkten. De personen auto werd licht beschadigd en de vrachtauto werd in beslag genomen. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Donderdagmorgen negen uur had op de Kinderhuisvest een aanrijding plaats tus schen een tramwagen van lijn 4 en een auto. De carrosserie van de auto werd ontzet. Deze botsing ontstond omdat de tram, die bij de Zijlstraat gestopt had, met een flinken gang doorreed, hoewel de auto voor het innemen van benzine nog gedeelteliik op de rails stond. Bij ondei-zoek bleek, dat deze tramwagen bij een snelheid van 15 K.M. een afstand van 26 M. noodig had om te stoppen. Van een en ander is door de politie proces-verbaal op gemaakt. Geboren: HAR MEN" BERNARD FREDERIK Zoon van C. M. W. BERNHARD en D. H. E. BERNHARD— ALBERTS Diaconessenhuis Hazepaterslaan 24 Haarlem, 4 April 1934 Heden overleed, nog on verwacht, onze Innig ge liefde en zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Elizabeth Dorothea Louiza Lagerweij geb. SOHAAP In den ouderdom van 63 jaar. Haarlem, 4 April 1934 Olieslagerslaan 48 C. A. LAGERWEIJ C. A. LAGERWEIJ Jr. M. LAGERWEIJ— BOEREE C.A.E.W.A.LAGERWEIJ W. E. LAGERWEIJ D. DE BODE— LAGERWEIJ G. DE BODE A. C. LAGERWEIJ T. LAGERWEIJ— WEZELENBURG en de Kleinkinderen De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag, 9 April a.s., te 1.30 uur, op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem Gevraagd NET MEISJE als hulp In de keuken. Aanmel den Vrijdagavond 79 uur Gr. Markt 10. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd, Groot- en Overgrootmoe der Mina Catharina Hendriks geb. KOOPER in den ouderdom van 78 jaar. Haarlem, 4 April 1934 Geweerstraat 34 Uit aller naam: F. HENDRIKS De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 9 April a«s., te 12 uur ,op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem 10 procent KORTING op stoomen en verven van Schoonmaakgoederen ook op gordijnen en tapijten ZOEKT U een laag geprijsd rijwiel, komt U dan bij ons eens kijken. Wij heb ben nog overja-rige en 2e handsch rijwielen w.o. 1ste klas merken o.a. Fongers, Humber, Raleigh, Simplex enz. Solide gegarandeerd. Prijzen vanaf 16.50. A. KOELEMEIJER, Breestr. 3 g W Neerland'* bette voor den laag*ten prijaI Compleet vanaf f 42. J. J. van Kooten Plein 22 Telef. 12000 AUFGEBOT Es wird eur allgemeinen Kennt- nis gebracht, dass 1. der Bureauangestellten Kart Franz Paul Knoblich, wohnhaft in Bloemendaal, Rijnegomlaan 39, 2. die Kunststudierende Anna Maria Braunmüller, wohnhaft in München, Kuglerstrasse 18, die Ehe miteinander eingehen wollen. München. am 3 April 19 34 Standesamt II der Landeshaupt- stadt München Der Standesbeamte, RAICH Gevraagd te Vogelenzang bij Haarlem tegen 7 Mei in gezin v. 3 personen flink MEISJE-ALLEEN kunnende koken en werken. Tij delijk adres Jonkvr. BARNAART „Haemstede" Bergen (N.H.) GEVRAAGD EEN NETTE JONGEN van 17 jaar .voor het loopen van een BROODWIJK en BESTEL LINGEN. Zij, die zeer gunstige getuigen kunnen overleggen genieten de voorkeur. Zich aanm. 7—8 uur bij G. DE VRIES Gzn., Mr. Cornelisstraat 28. WEGENS VERTREK biedt part. aan: Renault 1933, Sedan 6 cyl., PK. 20, licht beige. Engelsch carrosserie, pas ingereden. Schitterende wagen, Kogtverlorenstraat 99, Zandvoort, Telefoon 308, Hebt U moeilijkheden met de OMZETBELASTING Vraagt advies aan Haarlem's Ac countants- en Administratiekan toor, Wilsonsplein 3. Wjj maken Uw boekhouding volgens de voorschriften der nieuwe wet in orde. Adviezen voor alle belastingzaken. Matige tarieven,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2