KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN. R.K. VOETBAL KANO-SPORT LAWNTENNIS PAARDENSPORT SCHERMEN MAANDAG 9 APRIL 1934 HAARLEM.'S DAGBLAD 7 AFDEELING IV. 2e klasse C: Juliana A.A.C. 111 OM DEN NED. VOETBALBEKER. Rotterdam: FeijenoordT.H.B. 41 H.V.V.V.O.C. 4—2 Heerlen: Slttard—V.O.S. 3--4 Om den Ned. Voetbalbeker. FeijenoordT. H. B. (41) EERSTE KLASSE A: Het Is T. H. B. gelukt, tegen een sterk Feijenoord-elftal een behoorlijk resultaat te behalen. Te half vijf Zaterdag werd deze wedstrijd gespeeld onder de goede leiding van scheidsrechter Francot. De elftallen ver schijnen als volgt: Feijenoord: G. Evers. A. Bul- B. Wursten. J. Pauwe. B. Pauwe, J. v. Ooijen. Burg Sinke, J. de Grsef, Waardenburg. Linssen. T. H. B.: Vellinga, R. Rootselaar. Veldmeijer, Lindeman Aalpol. A. v. Straaten. Oldenburg. W. v. d. Horst, Spierdijk. Dijkstra, Van den Berg Nauwelijks is het spel aan den gang of uit een corner van Burg scoort De Greef <10>. T. H. B. tracht te vergeefs zich eenigszins aan het spel van Feijenoord aan te passen. Het tweede doelpunt ontstaat uit een mis verstand tusschen twee T. H. B.'ers (20). Nu wordt het spel der Boys beter, doch technisch is dat van Feijenoord betèr. Wel weten de Boys eenige malen door te dringen, maar het schieten is te slecht om succes te hebben. Het derde doelpunt wordt door Sinke ge scoord <30). Dan probeeren de Boys het weer en werke lijk gelukt het hun, zes minuten vóór rust uit een voorzet van rechts te scoren (31). Na rust valt Feijenoord direct flink aan en binnen vijf minuten vergroot De Greef den voorsprong met een kopbal. <41). Tallooze malen komt Feijenoord voor het T. H. B.-doel, doch goed verdedigen der Boys en slecht schieten van Feijenoord voorkomen goals. Nog eenmaal krijgen de Boys een mooie kans, doch Rootselaar schiet keihard tegen de bovenlat. Dan maakt Feijenoord nog een doelpunt, doch dit wordt wegens buiten spel geannuleerd. Met 41 voor Feijenoord komt het einde van dezen prettigen wedstrijd, waarin het heele elftal der Boys zich geheel gaf. De wereldkampioenschappen. EGYPTE NAAR ITALIë. Uit Tel Avlv: Zondag is alhier de return match Palestina—Egypte gespeeld, als voor- wedstrijd van het tournooi om het wereld kampioenschap. De Egyptenaren slaagden er na hun 71 overwinning te Cairo opnieuw in, den zege te behalen, thans met 41. Egypte gaat dus naar Italië om er van 27 Mei tot 10 Juni deel te nemen aan de eind- wedstrijden. HAARL. VOETBALBOND De uitslagen. 1 A: RipperdaBloemendaal 2 81 1 B: R. C. H. 3Spaarnevogels 01 H. F. C. 3— E. H. S. 4—5 2 D: D. I. O. 2—R. C. H. 6 5—0 3 B: Kenau 2—Beverwijk 3 3—3 (gestaakt.) 3 G: Haarlem 8—Kennemers 10 3—1 Spaarnevogels 3—R.C.H. 10 (gestaakt.) T. H. B. 5—D.I.O. 4 1—2 3 K: Swastika. 3— Kenau 4 0—2 JUNIORES: Afd. A: Bloemendaal aV. S. V. a 17 Afd. B: Bloemendaal bV. V. H. 03 Beverwijk aRipperda 80 Kennemers aH. F. C. b (H.F.C. n.o.g.) Afd. C: H. F. C. c—Droste 8—1 ZeemeeuwenR. C. H. c 33 Afd. D: H. F. C. d—D. W. O. v 2—3 Afd. E: A Haarlem d—Kennemers c 4—4 Afd. F: R. C. H. g—Hillinen 2—4 R. C. H. h—Hillegom 6-4 NOORDELIJKE ADSPIRANTEN COMPETITIE. Beverwijk aStormvogels b 02 Beverwijk bV. J. B. 35 RANGLIJSTJES. EERSTE KLASSE A: gesp. gew gel. verl. pnt. v.t. gem E. D. O. 5 17 13 3 l 29 68—18 1.71 Ripperda 16 13 1 2 27 74—23 1.69 R. C. H. 4 17 9 3 5 21 53—39 1.24 Kinheim 2 16 8 2 6 18 52—45 1.13 Haarlem 3 17 7 2 8 16 41—35 0 94 E. D. O- 4 17 7 2 8 16 40—41 0-94 Spaarnestad 17 6 3 3 15 35—41 0-88 Bloemend. 2 16 3 5 8 11 34—59 0.69 Schoten 2 17 3 3 11 9 32—74 0.53 Damiaten 16 1 2 13 4 26—80 0.25 EERSTE KLASSE B R. C. H. 5 17 12 3 2 27 5630 1.59 D. I. O- 17 11 4 2 26 56—32 1 53 Spaarnevog. 18 9 5 4 23 36—32 1 28 E. D. O. 3 16 6 6 4 18 46—41 1.13 I. V. 0. 16 7 3 6 17 37—29 1.06 Haarlem 4 17 6 4 7 16 44—47 0.94 E. H. S. 17 6 2 9 14 42—30 0.82 R. C- H. 3 17 4 4 9 12 31—49 0.71 Stormv. 3 17 6 0 11 12 27—49 0 71 H. F. C. 3 18 1 3 -4 5 34—70 0.27 RipperdaBloemendaal 2 (81) Deze laatste thuiswedstrijd is verdiend door Ripperda gewonnen. Bloemendaal trapt af; dadelijk neemt Rip perda den bal over. Deze komt bij Spoor. Hij lost een hard schot, dat de keeper wel stopt, maar hij laat den bal weer vallen. Het leder komt in het doel terecht (10). Het spel van Bloemendaal had weinig te betèekenen; haar weinige uitvallen worden door de Ripperda- achterhoede onderbroken. Roode schiet hard in; de keeper slaat den bal voor de voeten van D. Kruyff en deze maakt er 20 van. Als het rusten is, hebben de oranje hemden een 40 voorsprong. Na rust is Ripperda weer aan het woord; binnen een halve minuut is het 50. Direct daarop 60. Ripperda blijft rustig verder spelen, totdat Notrot hands maakt. De strafschop wordt benut en de eer van Bloe mendaal is gered (6—1). Ripperda moet ver der met tien man spelen, wat niet weg neemt dat ze toch sterker is en den stand tot 81 opvoert, waarmee het einde komt. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Men moet den dag niet prijzen, vóór hel avond is. Dit gezegde ging zeker wel op voor den laatsten dag der schoolwedstrijden, want. wat niemand meer verwacht had na de schit terende dagen, die we achter den rug hadden. Zaterdagmorgen moesten de wedstrijden eenige oongeblikken voor den stroomenden regen onderbroken worden. Gelukkig bleef het gedurende de middaguren geheel droog, zoo dat de wedstrijden toch weer op den Zater dag na Paschen geheel geëindigd zijn. zooals altijd het geval is geweest. Het is echter toch wel iets bijzonders, dat in een tijdsverloop van tien dagen, zoo vroeg in het jaar, een zoo uit gebreid programma van 159 wedstrijden zon der stagnatie kon worden afgewerkt. Zaterdagmorgen half tien betraden O.L.S. 4 en Willem de Zwijgerschool het groene veld om den strijd aan te binden in de verliezers ronde van afd. E. Willem de Zwijgerschool was in 1933 kampioen der verliezersafdeeüng, doch thans wist O.L.S. 4 na spannenden strijd met 32 de overwinning te behalen. Een goed gespeelde wedstrijd. Te tien uur waren U.L.O. B I en Da Costa Kweekschool aan de beurt voor afd. B„ terwijl tegelijkertijd, voor de verliezersronde van afd. D le Doopsgezinde School en le Centrale School 4 in het veld kwamen. De verwachting was. dat U.L.O. B I een ge makkelijke zege zou behalen, doch de Da Cos- takweekschool gaf zóó goed partij, dat U.L.O. B I slechts met 21 won. Het was een boeien de, uiterst faire ontmoeting, schoolvoetbal op z'n best. De le Centrale school 4 wist een 42 over winning te behalen op haar tegenstandster, terwijl Ambachtsschool 10 in de afd. D, i Win naars) de 2e Centrale School I met een 7—1 nederlaag naar huis zond. En met chocolade! Door een der begeleiders van het Ambachts schoolelftal was voor ie deren goal. na de rust te maken, aan eiken speler een reep choco lade beloofd. Ze maakten er vijf. Doch ze of freerden onmiddellijk eik twee reepen aan hun verslagen tegenpartij, welke deze aardige attentie natuurlijk zeer op prijs stelde. Te ruim half twee begon de eindstrijd voor afd. A tusschen H.B.S. (Velsen) en le H.B.S. B I. Ook in de eerste ronde hadden deze twee elkaar ontmoet, waarbij le H.B.S. B I met strafschoppen won. Ook nu waren de partijen weer volkomen aan elkaar gewaagd. Af en toe ging het wel eens wat al te vinnig. En weer kwam het einde met gelijken stand. Ditmaal werd eerst verlengd. Toen dit ook geen be slissing bracht, werden strafschoppen geno men en weer was le H.B.S. B I de gelukkige, die er het meest wist te benutten. Met een kleine vertraging was de eindstrijd voor afd. C. en E. winnaars begonnen. In afd. C. won Ambachtsschool 9 met 30 van le H.B.S. B 3. terwijl voor afd. E de Mar- nixschool en de Da Costakweekschool elkaar bekampten. De groene Marnixianen wonnen met 50. De prijzen bestonden voor alle zeven win naars uit een diploma, terwijl in de vijf win- naarafdeelingen de spelers ieder een draag- speldje kregen. Voor de winnaar in afd. E was de prachtige wisselprijs bestemd, geschonken door de afdee üng Haarlem van den Bond van Ned. Onder wijzers, die dus voor dit jaar verworven is door de Marnixschool. De uitslagen waren; Eindstrijden: Afd. A. le H.B.S. B I—H.B.S. (Velsen) 3—3 na verlenging en strafschoppen door de le H.B.S. B I gewonnen. Afd. B. U.L.O. B I-Da Costakweekschool 2—1 Afd. C. le H.B.S. B3Ambachtsschool 03 Afd. D. Ambachtsschool 102e Centrale School I 7i Afd. E. Marnixschool—Da Costaleerschool 5—0 Afd. D (verliezersafdeeüng)le Doopsgez. Schoolle Centrale School 4 24 Afd. E (verliezersafdeeüng) O.L.S. 4—Willem de Zwijgerschool 32 De Schoolwedstrijden te Velsen. Ze zijn weer achter den rug de school- voetbalwedstrijden te Velsen. Eenige honder den medespelende jongens en even zooveel kijkende groote en kleine supporters hebben op de Stormvogels-velden vijf aangename da gen doorgebracht. Mede dank zij het prachtige weer zijn deze wedstrijden uitstekend geslaagd. Het aantal csholen was grooter, dan tot dusver het geval was. doch dank zij het feit, dat de leider de beschikking had over vier in plaats van drie velden, kwam men toch weer op den gewoner, tijd gereed. Dat alles weer zoo „op rolletjes" en aan genaam verliep danken de jongens in de eerste plaats aan het bestuur van Stormvo gels. Ondanks het feit. dat de velden er niet- bepaald beter op worden, wanneer er zoo dag in. dag uit op wordt gespeeld, stond genoemd bestuur ze ook nu weer met de grootste wel willendheid af. ja. zorgde er zelfs voor. dat niet alleen de verliezende, maar ook de win nende partij op chocoladereepen kon worden getracteerd. Behalve aan het bestuur van Stormvogels komt een woord van dank toe aan de heeren Lindhorst en Koopmans. die gezamenlijk de scheidsrechters-affaire verzorgden, alsmede aan H. H. scheidsrechters en den terrein knecht der Vogels, die als altijd de welwillend heid zelve was. De diploma's en speldjes van den H. V. B. zijn dit jaar ten deel gevallen aan de U. L. O. (IJm. O.), kampioen van afd. D. en school J (IJm.) kampioen van afd. E. Laatstgenoemde school krijgt bovendien voor een Jaar den wis selbeker. beschikbaar gesteld door de afd Kennemerland van den Bond van Neder 1. On derwijzers. in haar bezit Als winnaars van de verliezersronden van afd. D en E krijgen M.U.L.O. 2 (Beverwijk) en school D I (IJm. O.) eveneens een diploma. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE De Uitslagen. Afdeeüng C. Kennemerland 5—Zeevogels 2 19 Adspirantencompetitie. Afdeeüng B: BrederodeKennemerland a 0—9 Afdeeüng D: Kennemerland bR.C.H. f 51 Vriendschappelijk. T.O.P.-Kennemerland comb. 17 BUITEN DE COMPETITIE Haarl. Elftal-Oost. Elftal (1-4) Het Huarlemsch elftal heeft in dezen wed strijd wel danig teleurgesteld; had de proef- wedstiijd eenige weken terug in IJmuiüen wel eenig perspectief in het vooruitzicht ge steld. thans echter bleek de ideale combinatie ver te zoeken. Als excuus hiervoor zou misschien aange voerd kunnen worden, dat eenige spelers hadden moeten bedanken, doch in onze om geving zijn toch eerste en tweede klasse spe lers genoeg, dit dit verlies kunnen compen- seeren. Bijna alle spelers bleven beneden hun ge wonen competitie vorm; de grootste fout was o.i., dat er mei, te weinig enthousiasme ge speeld werd. Hierdoor werd het afgeven wel zeer slordig en nonchalant, terwijl de afwer king van de aanvallen ook al aan ditzelfde euvel mank ging. In de halfünie was Vreeken nog de beste; Kammeijer en Jongeneel echter hadden niet veel vat op het snelle spel der Oostelijken. Hun plaatsen was zoo slecht, dat hun tegenstanders telkens konden ingrijpen, waardoor de Haarlemsche achterhoede dik wijls voor moeilijke problemen kwam te staan. Het ontbrak hier ook nog wel eens aan de noodige samenwerking, hetgeen uiterst lastig situaties voor het doel ten gevolge had. Kos had speciaal vóór de rust geen geluk kigen dag; de manier, waarop hij b.v. den eersten goal veroorzaakte, mag men toch bij een eerste klaskeeper niet zien. Veteraan Krom kon ons nog het meest bekoren, hoe wel hij na de rust eenigszins afzakte. In de voorhoede vlotte het ook al niet bijster; in de eerste helft lukte het nog wel eens, daarna echter werd veel te lang getreu zeld, waardoor tegen de toch heusch niet zoo sterk spelende Oostelijke achterhoede geen succes bereikt werd. Koper was veel te lang zaam en Van der Steen deed af en toe niet eens moeite om een naar voren gespeelden bal te achterhalen. De gasten kwamen er na een zwak begin heel goed in; er werd door hen met een pret tig enthousiasme gestreden en er zat soms een heel goed verband in. Speciaal de voor hoede met den snellen Nagels op de rechts buitenplaats üet een uiterst vlug en verras send spel zien, waarbij ook Muizenbelt en Zwijnenberg goed positiespel en balcontrole demonstreerden. Onder leiding van scheidsrechter Wester beek stellen zich de volgende elftallen op- Oostelijk elftal: Dekkers, Hagels, Koldewijn, Schipper, Freeze, Schlosser, Nagels. Fröhlich, Muizenbelt, Zwijnenberg, Gerritsen Haarlemsch elftal: Paape, Ketting, Koper de Bock, Van der Steen,- Vreeken, Kammeijer, Jongeneel, Krom, Haak Sr., Kos. De Oostelijken zijn direct in den aanval; hun vlugge spel brengt de Haarlemsche ach terhoede in groote moeilijkheden; de mid- denünie doet vergeefsche moeite om het spel te verplaatsen. Kos stopt eenige harde schoten goed. doch na een kwartier begaat hij een groote fout; Nagels bemachtigt den bal. schiet tegen de lat en de toeloopende Zwijnenberg heeft geen moeite om te scoren. (01). Eenige minuten later krijgt Fröhlich een bal toegespeeld; hij draait zich snel om en met een listig schot wordt Kos wederom ge passeerd. (0—2). Dit is de Haarlemmers toch te bar; er wor den eenige aanvallen opgezet. Van der Steen zet echter nogal eens slecht voor, terwijl Paape door te lang wachten eenige kansen verknoeit. Tenslotte is het toch Koper, die tegen scoort. (12). De Oostelijken blijven echter in de meer derheid, hun voorhoede is zeer beweeglijk: Nagels sticht menig gevaarlijk moment voor den Haarlemschen goal. Het binnentrio doet ook vele goede dingen; nog vóór rust scoren Zwijnenberg en Muizen- belt opnieuw. (14). Na de hervatting zien we weer een over wicht van de bezoekers; de voorhoede com bineert, dat het een lust is. Kos krijgt dan ook veel werk. Hij heeft hierbij niet over pech te klagen, als eenige hard ingeschoten ballen juist tegen hem aankomen. Tot doel punten komt het dan ook niet. De Haarlemmers ondernemen ook wel eeni ge aanvallen, maar er wordt veel te lang ge wacht en getreuzeld, zoodat de Heracles- middenlinie steeds maar weer haar voorhoe de aan het werk kan zetten. In het laatste kwartier speelt de Haarlemsche middenlinie veel beter, maar de voorhoede blijft falen. Enkele harde schoten van Kammeijer en Ketting hebben evenmin succes. Krom c.s. blijven meester van het terrein, hoewel het de grootste moeite kost. Spoedig komt dan het einde met een vol komen verdiende overwinning voor de gasten. TRAM- EN SPOORWEG- COMPETITIE. TramvogelsA. G. T. (10) A. G. T. trapt af; goed samenspelend gaat zij het de achterhoede van Tramvogels ge- duchtig lastig maken. In de voorhoede van Tramvogels wil het maar niet lukken, vooral de vleugelspelers plaatsen heel slecht. Na veertig minuten krijgt A. G. T. een strafschop te nemen, veroorzaakt door een achterspe ler van Tramvogels wegens hands. De spil van A. G. T. plaatst zich echter den bal. een hard schot volgt, maar de bal belandt in de handen van den Tramvogels-doelman. Spoe dig is het hierop rusten <00). Na rust gaat het iets beter In de voorhoede van Tramvogels. A. G. T. heeft haar voor hoede gewijzigd, maar dat geeft geen verbe tering. De Tramvogels middenvoor krijgt den bal te pakken hij passeert de achterhoede van A. G T. en met een keihard schot geef: hij den doelman het nakijken (1—0). A G. T. tracht in de laatste minuten nog geliik te maken, maar de achter! nede van Tramvo gels weet van geen wijken; onder groote spanning klinkt het eindsignaal. Werkloozen-Competitie. Kennemer ElftalHaarl. Elftal. Op het V.S.V.-terrein had Zaterdagmiddag de tweede ontmoeting plaats tusschen het Kennemer elftal en het Haarlemsch elftal der werkloozencompetitie, die ook ditmaal ein digde in een nederlaag van de Kennemers. Ee'-> indrukwekkende wedstrijd is het niet geweest. Het was over het geheel een saaie vertooning en ditmaal hadden de af wezigen nu eens niet ongelijk. Gelukkig bracht Kunst na Arbeid vóór den aftrap, tijdens de pauze en ook na afloop wat leven in de brou werij. Ondanks de lage entreeprijzen was er weinig publiek. Onder scheidsrechter De Tello stellen de volgende elftallen zich op: Kennnemer elftal: Doel: N. Michel. Achter: L. Oldenburg, A. v. d. Griendt. Midden J. van Zutphen, Koning, C. Broek. Vóór: H. de Wolf, T. Rosier, U de Wolf, Hil- lekamp, Kruiswijk. Haarlemsch elftal: Doel: Stouten. Achter: P. Kaestner, K. Zandstra. Midden: Landweer, Van Putten, G. Zand stra. Voor: Molenaar, Kops, Prevost, Maas, Spek. De elftallen loopfn vlot van stapel en het begin doet van den wedstrijd heel wat ver wachten. Vooral de vleugels zijn zeer actief en de doelverdedigers krijgen al spoedig werk Nadat er 15 minuten is gespeeld drijft v. d Griendt den bal over de middenlijn. Hij geeft het leer over aan U. de Wolf. die hard inschiet. Stouten laat zich op den bal vallen en stopt dien ook; echter is de bal reeds over de lijn, zoodat het Kennemer elftal leidt met 10. Dan gaan de Haarlemmers naar voren. Een fel schot stopt Michel fortuinlijk. Als Olden burg eenmaal mist. gaat Maas alleen op Michel af. Van der Griendt volgt hem op de hielen en verhindert hem ten slotte een zuiver schot te lossen. Michel doet de rest. Even later wordt Van der Griendt gepasseerd, maar door tactisch uitloopen weet Michel een doel punt te voorkomen. Aan beide zijden laat het plaatsen veel te wenschen over. In de voorhoede van het Ken nemer elftal is het vooral de jonge Rosier, die in kritieke oogenblikken met den bal geen raad weet. H. de Wolf is echter goed op dreef en heeft er zin in, maar dan zijn broer, die het nog al gemakkelijk opneemt. Bij een scrimmage voor het Kennemer doel wordt eenige malen op doel geschoten. Ten slotte ziet Maas kans Michel te passeeren en de stand is gelijk 11. De Haarlemmers komen nu opzetten en 5 minuten voor de rust is het Spek. die zijn elftal de leiding geeft. Nadat Michel een mooi schot van Kops heeft gestopt komt de rust. In de tweede helft pakken de Haarlemmers flink aan. Inmiddels hebben bij het Kennemer elftal Hillekamp en Kruiswijk van plaats ver- isseld. Veie kansen worden gemist en ook Prevost heeft met een mooien konbal geen succes. Door goed werk van Bioek. die een flotten wedstrijd speelde, passeert Rosier de Haarlemsche verdediging. Zijn schot kan Stouten echter keeren. Het spelpeil zakt nu geweldig en de strijd heeft weinig aantrekkelijks. Vooral de Kenne mers brengen er weinig meer van terecht. Door een misverstand tusschen Mk-hel en v. d. Griendt kan Haarlem zijn voorsprong ver- grooten (13). Tien minuten voor het einde verlaat Kruis wijk het veld. Zijn plaats wordt ingenomen door keeper Michel, die op zijn beurt vervan gen wordt door Noorman. Deze verwisseling bc teekent een versterking der Kennemer aanvalsünie en succes blijft niet uit. Even voor het einde zet H. de Wolf voor. Rosier geeft het leer aan Michel, deze maakt zich handig vrij en op fraaie wijze ziet hij kans Stouten te passeeren (2—3). Met dezen stand komt het einde. De Uitslagen. Fortitude—V. I. C. VolendamWilskracht Leonidas—Graaf Willem Spartaan—S. J. c. D. O- N K.—H. B, C. V. v. A.—Forward Excelsior—Spartaan II D. O. S. S.—Vitesse 3—3 2—2 2—2 3—2 1—7 6—0 1—1 3—1 DIOC. E.K. HAARL. VOETBALBOND Promotie en degradatie. H. B. C. IV—Teylingen III 35 Finale Schoolwedstrijden R.K. Scholen U. L. O. Lyceum—Driehuis 1 Lagere School Winnaarsronde Bavo Noord—L School Ged. o Gracht 3—0 Verüezersronde Aloysiusschool OverveenTheresia- school Bloemendaal i—0 VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Arsenal—Huddersfield Town 3—1 BirminghamChelsea 03 Blackburn Rovers—Sheffield Un. 3—l Derby Count"—Tottenham H 4—3 Everton—Stoke City 2—2 Leeds UnitedLeicester City 80 Manchester City—Portsmouth 2—1 MiddlesbroughWolverhampton 00 Newcastle UnitedAston Villa 1l Sheffield WednesdaySunderland 20 West. BromwiehLiverpool 22 Jaarvergadering Haarl. Kano- vereeniging. In de goed bezochte jaarvergadering der H. K. V. werden eenige mededeelingen ze- daan in verband met de genomen besluiten van den Ned. Kano-Bond. De leden werden opgewekt zich te voorzien van bootplaatjes en insignes. De verslagen werden goedgekeurd. Er bleek o.a. uit. dat de H. K V. een welbesteed sei zoen achter den rug heeft. De bestuursverkiezing bracht geen veran dering in de samenstelling van het zittende bestuur. Uit- het N. K. B. programma voor het a.s. seizoen had het bestuur het volgende geko- zenn 6 Mei: openingstocht-, 13 Mei 30 K.M. tocht van „De lister". 20 en 21 Mei Pinkstertocht naar de Kaag. 17 Juni 50 K M. toch van de „Amstelzwervers". 1 Juli afstandstocht van de ..Watergeuzen". 8 Juli Nat Kampioen schappen te Zaandam. 22 Juli Leven-wed strijden te Amsterdam. 29 Juli 10 K.M. race Stormvogels" in Aug. onderlinge wedstrijden 26 Augustus Singelrace „Trekvogels". De indeeling der Haarlemsche teams. De competitie-indeeling is gereed gekomen! Op 22 April zullen de competitiewedstrijden aanvangen. De indeeling der verschillende clubs uit Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Overveen is als volgt: Eerste klasse Afd. I: Haarlem, Thor (Den Haag), Hilver sum 2 en D. D. V. 2 (Amsterdam). Afd. II; T. C. H.. Groen-Wit (Amsterdam), Het Spiegel (Bussum) en Ace (Den Haag) Overgangsklasse Afd. II: Haarlem 2, k. A. T. (Amsterdam). Lelden en Marlot (Den Haag). Tweede klasse N-W. Groep A Afd. II T. E. D. (Haarlem), Advantage (Heemstede), Groen-Wit 2 (Amsterdam» en Swift (Amsterdam). Tweede klasse N.-W. Groep B. Afd. 2: Westrust, Heemstede. V. V. G. A. (Amsterdam) en D. D. V. 4 (Amsterdam). Afd. 3: T. C. H. 2, Pr. Jul (Amsterdam), Sta- divo 2 Amsterdam) en Koog-Zaandijk Afd. 4- Game and Set, K. E. K. 1 Amster dam», Shell (Amsterdam) en Zaandam. Afd. 5: T. C. G. (Heemstede), Velserbeek (Beverwijk), A. L. T. V. (Amsterdam) en Deuce 2 (Amsterdam) Afd. 7: Heemstede 2, T. C H. 3. Koog Zaan dijk 2 en D. H. G. (Amsterdam). Afd. 8 T. C. S B (Haarlem). T. E. D. 2 (Haarlem). Animo (Amsterdam) en Westrust 2 (Haarlem) Derde klasse N-W Groep A Afd. 5: Duinlust- (Bloemendaa»T C. G. 2 (Heemstede). Heemstede 3 en K. A. T. 2 (Amsterdam). Afd. 6: T. C. S. B. 2 (Haarlem). Game and Set 2 (Haailem), Segiod -.Amsterdam) en Nieuwe Meer (Amsterdam). Afd. 7 Benzo (Haarlem;. Bakkum, K. E. K. 2 (Amsterdam; en Quick (Amsterdam). Afd. 8: T. C. G. 3 (Heemstede), Top (Bever wijk), Topping 2 (Amsterdam) en V. V. G. A 2 (Amsterdam». Derde klasse N.-W. Groep B. Afd. 2 Duinlust 2 (Blcemendaali. Fighting Four (Hilversum». N. V. A. (Amsterdam) en A. M V. J. (Amsterdam). Afd. 5: T. E. D. 3 (Haarlem) Rood-Zwart 2 (Amsterdam), De Aigemeene (Amsterdam) en Be Quick Alkmaar». Afd. 6: Westrust. 3. Heemstede 4. K A. T. 3 (Amsterdam) en Love Game (Amsterdam). Afd. 7: T. C G. 4 (Heemstede). S. M. N. 2 (Amsterdam), Shell 2 (Amsterdam) en Joy 2 (Amsterdam). Afd. 8: Top 2 (Beverwijk). Bakkum 2. O-Kay (Amsterdam) en Lucky Strike (Amsterdam). Afd. 12: T. C. H. 4 1 Haarlem». Duinlust 3 (Bloemendaal). Velserbeek 2 (Beverwijk) en Quick 2 (Amsterdam). Afd. 13: T. C. S. B 3 (Haarlem), Zaandam 2. A'.kmaar-Heilo en Egmond. Afd. 14. Heemstede r Nieuwe Meer 2 (Am sterdam», De Bary 2 (Amsterdam) en De Ai gemeene 2 (Amsterdam). Afd. 15: T. C. H. 5 (Haarlem». Westrust 4 (Haarlem), N. V. A 2 (Amsterdam). Ready "28 2 (Amsterdam) en H. D. S. 2 (Amsterdam) Open tournooien. De lijst van goedgekeurde tournooien van den N. L. T. B. bevat o.m. de volgende tour nooien. 17—21 Mei H. L. T. C. 25 Juni—1 Juli: Overveen—Wimbledon. 16—22 Juli: Heemstede—Grocnendaal 26—29 Juli: Zandvoort—Kennemer Golf club. 30 Juli5 Aug.: Bentveld—Jatiloo 25 Aug.—2 Sept.: Bloemendaal—Duinwijck. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Tot slot van het jachtseizoen 1933-1934 hield de Vereeniging „De Haarlemsche Ma nége" j.l. Zaterdagmiddag een jachtrlt met middel hindernissen. Te twee uur vertrokken de deelneemsters en deelnemers van de Haarlemsche Manége. De eerste galop werd ingezet in de Van Hacm- stedelaan, waar eenige hindernissen stonden opgesteld. Via „Kraantje Lek" en door de daarachter gelegen duinen bereikte men den Bloemendaalschen Zeeweg en spoedig daarna het strand In de richting IJmuiden bevon den zich hier een aantal hindernissen, die door het gezelschap in een vlot tempo werden gesprongen. Met afwisselend rijden van stap draf en galop bereikte men de duinhoogte van het landgoed „Duin en Kruidbcrg' Na deze hoogte te hebben beklommen werd de rit vervolgd langs de verschillende sla gen, waarbij de ruiters konden genieten van de mooie vergezichten en het jonge groen. Na het springen van de verschillende obsta cles in de hindernisbaan aanvaardde men den terugtocht via „Velserend", Bloemen daal en Overveen. In den foyer der manége had het gebruike lijke samenzijn plaats, waarbij de aanwezige dames en heeren eenstemmig van meening waren, dat het afgeloopen jachtseizoen ondanks de vorst een succes was geweest. Floretwedstrijd te Amsterdam. Zondagmiddag had in de Schermzaal Gian- domenici—Paoli te Amsterdam de floret wedstrijd voor dames en heeren plaats om de wisselprijs ..Lo Schermitore". welke in de plaats is gekomen voor den Coppa Italia. Er deden aan den wedstrijd 19 schermsters en schermers mee, hoofdzakelijk uit Amsterdam en Rotterdam. De finale werd gevormd door 12 schermers (sters) en had een langdurig verloop, omdat geschermd werd om 5 touchés. Van de heeren blonk al dadelijk J. Erwteman uit. die al zijn partijen wist te winnen en daardoor een jaar in het bezit kwam van de bronzen scherm- figuur Lo Schermitore. No. 2 werd Petit, even eens lid van de Schermclub Gian—Paoüe. No. 3 werd Munnik. zaal v. d. Voodt. terwijl mej. Dekkers zich no. 4 plaatste. Zij was wel de sterkst schermende dameskracht, waar wel degelijk rekening mee gehouden dient te worden, vooral haar partij tegen Erwteman stond op hoog peil. Ze wist een achterstand van 4—0 op te werken tot gelijk spel. De 5de prijs was voor mej. van Gelder. 6e mevr. v. d. Voodt en 7e mej. Roelofs, allen schermsters uit Rotterdam. Do heer Vigeveno reikte de prijzen uit met de opmerking, dat het floretschermen in Ne derland heel veel vooruitgaat en we krachten krijgen, die van zich zullen laten spreken.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11