DE BILT EEN EERESCHULD. Mysterie over de Reeuwijksche Plassen. WOENSDAG 11 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 MOOIJ'S AUTOBUSDIENSTEN. ONDER NIEUWE DIRECTIE. Naar wij vernemen is de directie van de N.V. Mooy's Autobusdiensten met ingang van Maandag 9 April overgegaan in handen van deheeren Van Geelen en Berkhout, te Heiloo. Het geheele wagenpark wordt naar Heiloo overgebracht. Het rijdend en het garageperso- neel is in dienst van de nieuwe directie ge treden. De diensten zullen op dezelfde wijze als tot nu toe geschieden en onder denzelfden naam worden gereden. De chauffeurs van de N.V. Mooy hebben aanzegging gekregen dat zij zich te Heiloo. waar het hoofdkantoor van de nieuwe directie is gevestigd, moeten gaan wonen. Wij vernemen verder, dat de overgang voor het personeel ook een flnancieele verslechte ring ten gevolge zal hebben. In verband hiermede zullen de chauffeurs heden, Dinsdagavond een vergadering houden. Het taxibedrijf wordt door den heer P. Mooy op denzelfden voet voortgezet. De firma Van Geelen en Berkhout exploiteerde reeds ln sa menwerking met de N.V. Stormvogels van IJmuiden den dienst Haarlem—Alkmaar in een stadsdienst te Alkmaar. Wij brengen in herinnering dat de N.V. Mooy gedurende 11 jaar den dienst tusschen Beverwijk en Haarlem heeft onderhouden. Toen de heer Mooy in het jaar 1923 met twee kleine Fordbussen den dienst opende, bleek deze in een behoefte te voorzien. De be langstelling van het reizend publiek voor het nieuwe vervoermiddel steeg met den dag en materiaal werd uitgebreid met 2 White-bussen. Ir. den loop van de jaren heeft het wagenpark groote uitbreiding ondergaan. De dienst werd later doorgetrokken naar Heemskerk en het wordt den heer Mooy nog altijd als een groote verdienste aangerekend, dat hij dit dorp uit zijn jarenlang isolement had verlost. Toen de Nederlandsche Spoorwegen ook het traject VelsenUitgeest in de electrificatie opnamen en een zeer frequenten dienst gingen instellen is het reizigersvervoer per autobus zoo aanzienlijk verminderd, dat de N.V. Mooy tot bovengenoemd besluit is gekomen. Chauffeurs blijven in dienst. Dinsdagavond hebben de chauffeurs bespre kingen gevoerd met de nieuwe directie, de heeren Van Geelen en Berkhout over de ar beidsvoorwaarden. diensttijden, loonen enz. Naar men ons mededeelde, heeft deze confe rentie voor het personeel bevredigende resul taten opgeleverd. In de eerste plaats zullen alle chauffeurs van de N.V. Mooy's Autobus diensten in dienst van de nieuwe directie overgaan. De heer J. Mooy zal als bedrijfslei der in functie treden. Wat de financieele po sitie betreft, kon worden bereikt, dat de loo nen van de chauffeurs niet verlaagd zullen worden en voor sommigen zelfs nog een ver betering zullen ondergaan. Een en ander zal in een collectieve arbeids overeenkomst. geldig voor den tijd van 1 jaar worden vastgelegd. AGENDA. WOENSDAG 11 APRIL Gem. Concertgebouw: Tentoonstelling Ned- Fabrikatenhuis. Frans Halsmuseum. Tentoonstelling werk van leden van „Kunst zij ons Doel" 10-4 uur. Veilinggebouw KI. Houtweg 16. 44e Beurs van de Dameskroniek. 15 en 73011 uur. Matinée voor kinderen. Palace: ..Mijn Leopold" met wijlen Max Adalbert. Op het tooneel: Terry O'Shea and Joan. 2.30. 7 en 915 uur. Luxor Theater: „S. O. S. IJsberg". 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De Koning der Wil dernis". Violist: Prof. Frijdberg. 2.30, 7 en 9.15 uur. Diaconessenhuis: Bazar ten bate van het Diaconessenhuis. 25.30 en 7.3010 uur. Jansstraat 41: Jaarvergadering Roode Kruis, 8.30 uur. DONDERDAG 12 APRIL Schouwburg Jansweg: Propaganda-avond Nederlandsche Reisvereeniging. 8.15 uur. Diaconessenhuis: Bazar ten bate van het Diaconessenhuis, 10.3012, 25 uur. Dan sluiting. Stadsschouwburg: Gala-voorstelling Nova Zembla, Groot Ned. Tooneel. 8.15 uur. Gebouw Nijverheid: Joh. Visser over Ge meentepolitiek voor Christ. Hist. Kiesvereeni- ging. 8' uur. Protestantenbond, Berkenstraat (H.-N.) Psychometrische avond door mevr. Schiferli de Bruin, voor Wetenschap en Religie. 8 uur Bioscoopvoorstellingen. FEUILLETON door ETHEL M. DELL. Vertaling van J. G. H. v. d. BOVENKAMP Jr. 12) „Wat is dat?" hijgde Hope vol ontzetting, wat is dat?" Maar zij wist heel goed, wat het was, en Ronnie wist het ook. „Blijf jij hier", zeide hij, terwijl hij zijn hand op haar arm legde. „Blijf hier maar even wachten. Ik zal er wel een eind aan maken". „Neen, neen!" hijgde zij- „Ik ga met je mee Het moet!" Zij schoof haar koude hand in de zijne, en hand in hand liepen zij nu vlug naar den in gang van die kamer. Toen zij het venster bereikt hadden, bleef Ronnie staan en schoof het meisje een wei nig op zij. Maar hij zelf trad ook niet naar binnen. Hij bleef roerloos door dat venster naar binnen staan staren, terwijl op zijn gelaat langzaam een uitdrukking kwam van ontzet ting en afgrijzen. In het midden van de ka mer stond Baring, met wijd uit elkaar ge plante voeten, een harden, genadeloozen trek op zijn gelaat en in zijn oogen een fel licht van toorn. Zijn linkerhand was geklemd om den ge- scheurden kraag van Hyde's jas, terwijl hij met zijn andere hand harde, genadelooze. wreede slagen liet neerstriemen op den rug van den man, met diens eigen rijzweep. Hoe lang die afstraffing al geduurd had, konden Ronnie en Hope slechts gissen. Maar Jiet was hen duidelijk, dat Hyde een bezwlj- Misdaad zeker geacht. (Van onzen specialen verslaggever.) Over de Reeuwijksche Plassen ligt een mysterie. Welk een eigenaardig land is dit waterland, waar de huisjes op enkele vier kante meters grond staan en de telegraafpa len in het water gepoot schijnen te zijn. Tal rijke bruggetjes, die in wirwar door elkander staan, openen slechts gedeeltelijk dit vreemde land. Hier in deze buurt heeft zich iets afge speeld, dat het daglucht schuwt. De rustige bevolking schrikt óp bij het langskomen van elke auto die zich naar Ie plaats spoedt, waar Dinsdag het lijk werd gevonden van de 24-jarigen jongeman Wubben. Iedereen leeft met volle belangstelling deze gebeurtenis mee en kan nauwelijks zijn verwondering onder drukken dat een dergelijke geheimzinnige misdaad in zijn onmiddellijke omgeving ge schied zou 2ijn. Misdaad? Ongetwijfeld is dit een misdaad. Daarvan is iedereen overtuigd en ook de bur gemeester van deze streek de heer L. J. Lu- casse, gelooft niet aan een andere moge lijkheid. Ofschoon een auto. die deze waterrijke streek bezoekt, een zeldzaamheid is, kan men zich toch niet herinneren of eenige maanden geleden een motorrijtuig tot in het binnen ste van dit waterland is doorgedrongen. Dat is echter niet onmogelijk, doch de waar schijnlijkheid is wel groot, dat een auto niet opgemerkt zou zijn gebleven. Men oppert echter ook de veronderstelling, dat het lijk met een boot hier naar toe gebracht zou zijr. want men is er van overtuigd, dat het slacht offer reeds overleden was, toen het in het water werd geworpen. Het parket van Rott—- dam heeft nog wel geen onderzoek ingest:'.:!, doch alom is men van oordeel, dat het zoo moet geschied zijn. Dinsdagavond is de vader van het slacht offer, de onderdirecteur van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag naar het plaatsje Reeuwijksche Brug gekomen en heeft daar met den burgemeester gesproken. Hij zei, dat de wetenschap, dat zijn zoon overleden was. een verlichting was. ofschoon hij toch niet meer had geloofd dat zijn zoon na 5 maan den vermissing nog in leven zou zijn. Hij had hem nooit over de Reeuwijksche Plassen hoo- ren spreken en voor zoover het hem bekend was. was zijn zoon er nog nooit geweest. Een van de gevonden brieven was afkomstig van een buurmeisje, dat hij al jaren kende en waarmee, naar zijn vader meende, geen ver houding bestond. De andere was gericht aan zijn kosthuis op den Verspronckweg. De inhoud van die brieven leverde geen enkel vermoeden op in een bepaalde richting. Wij spraken den visscher Kosters, die het lijk heeft gevonden. Hij voer op het zeer breede water, de zoogenaamde Waai, toen hij op 25 M. vóór zich iets in het water zag drijven, dat hem een groote visch scheen, doch plotseling bemerkte hij tot zijn schrik met een mensch te doen te hebben. Hij riep toen een in de buurt staanden boerenknecht, doch daar geen van beiden fietsen konden en de bewoonde we reld (Reeuwijksche brug) zeker een uur loo- pens verwijderd is, riepen zij de hulp in van een derde, die naar de dichtstbijzijnde telefoon fietste en daar de politie waarschuwde. Rustig vertelt de oude Kosters deze voor hem zeer sensationeele gebeurtenis, terwijl hij zijn bonkige handen om de ruw-houten rie men knelt, in de zelfde boot. die hem gisteren naar de plaats des onheils bracht. Hij wijst naar de plek, waar het lijk op het droge werd gebracht. Eenige latten onderscheidden den walkant van de overige strooken land. die hier tusschen het water zijn neergeworpen. De golven klotsen tegen de beschoeiing, stroomen weer terug en zwellen weer aan ONRECHTMATIG CHèQUES GEÏND. De politie heeft in bewaring gesteld den 48-jarigen D., wonende alhier, die bekende door het plaatsen van een valsche handtee- kening onrechtmatig een postcheque van f 13.40 te hebben geind ten nadeele van een vroegere ingezetene. Een dergelijk misdrijf werd ook gepleegd door den 23-jarigen S., eveneens alhier wo nende. Deze heeft onrechtmatig een post- chèque van f 20.40 geind ten nadeele van iemand, die met hem in hetzelfde pension woonde. Ook deze dader, die bekend heeft, is in bewaring gesteld. ming nabij was. Los en machteloos hing hij in de hand van den Majoor, zijn gelaat was diep rood gekleurd en zijn lippen konden al leen nog maar iets onverstaanbaars stamelen bij lederen goed gemikten slag, die striemend neerkletste op zijn rug. De man deed in het geheel geen poging meer om zich te bevrijden uit dien greep alleen trilde zijn lichaam, als de zweep hem trof. „Oh, laat hem uitscheiden!" smeekte Hope, die dicht achter haar broer was gaan staan en over diens schouder naar binnen had ge keken. ,Laat hem toch uitscheiden!" Maar toen Ronnie geen aanstalten maakte om zich er mee te bemoeien, duwde zij hem op zij en liep langs hem heen de kamer bin nen. Baring zag haar en op hetzelfde oogenblik staakte hij de afstraffing. Het scheen, dat hij op haar komst gewacht had. Hij sprak geen woord. Hij nam Hyde eenvoudig bij de schouders en sleepte hem naar de tuindeur. Die wierp hij wijd open, waarna hij den man eenvoudig naar buiten duwde en Het vallen. Met leege handen wendde hij zich weer om en kalm deed hij de deur achter zich dicht. Ronnie was nu ook binnengekomen en stond bij zijn zuster, die zich op haar knieën bij een divan had laten neervallen en haar gelaat, luid snikkend, diep in de kussens had gedrukt. Haar geheele lichaam schokte van het snik ken, dat eindelijk de weldadige reactie bracht aan haar zenuwen, die al dien tijd zoo strak gespannen waren geweest. Baring keek even naar haar schokkende schouders en een treurige uitdrukking kwam in zijn oogen. Een moment later wist hij zich zelf echter weer te beheerschen en koel wend de hij zich tot haar broer. „Ik heb jouw werk opgeknapt", zeide hij grimmig. „En schaam je je niet?" Hij greep den jongeman bij den schouder en draaide hem zoo, dat het licht vol op zijn gelaat viel. Daarna boog hij zich een weinig naar voren en keek den ander scherp in het bleeke gelaat. meldt: Hoogste barometerstand 771.3 m.M. te Reikjavik. Laagste barometerstand 740.3 m.M. te La Coruna. en voorspelt: Meest matigen Zuid-Oostelijken of Zuid- Westelijken wind. Betrokken tot zwaar of half bewolkt. Waarschijnlijk eenigen regen. Zachter des nachts. Overdag mogelijk iets warmer. Uit het Buitenland IETS WARMER. De depressie in het Zuid-Westen is in om vang en diepte toegenomen. Nabij Spanje be vindt zich thans een 740-kern terwijl over het Zuiden van de Brltsche eilanden de luchtdruk flink daalt. Deze depressie brengt regen over West-Frankrijk, België het Zuiden van ons land en Zuid-Engeland. Ook over Schotland viel vrij veel neerslag, doch deze wordt waarschijnlijk meer veroor zaakt door stuw tegen de Hooglanden (in de afgeloopen week werd te Aberdeen niet min der dan 75 m.M. afgetapt). De lage drukking over Duitschland trok Oostwaarts af. Zij veroorzaakte aan haar achterkant zware buienneerslag. Dresden had 20 m.M. Over het Noorden bleef de hooge druk zich handhaven. Slechts over Lapland daalde de barometer sterk. Hier en daar kwam in Scandinavië weer zware vorst voor. Ook over IJsland en Duitschland is de tem peratuur gedaald. In het overige gebied is zij echter aanmerkelijk gestegen (in Croydon zelfs 10 1/2 gr. C.) De drukverdeeling maakt een doordringen van den depressietoestand naar onze om geving waarschijnlijk. Het zal daarbij wel tot eenigen regen komen. De nachtelijke tempe ratuur zal stijgen, terwijl ook overdag eenige verwarming niet onwaarschijnlijk is. Barometer Stand van heden 754 m.M. Vorige stand 756 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van FA. KUIPERS EN ZN„ Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer Hoogste gisteren 55 F. Laagste heden nacht 39 F. Hoogste heden tot 12 uur 56 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 11 April. Getrouwd 10 April: J. F. Karreman en L. M'. J. C. Versteijnen; H. Dernison en M. Polman. Bevallen 8 April: Th. M. Krijnenvan Lu nenburg, d.; 9 Apil: H. L. E. RiedelGeyer, d.; J. J. Stuurmanvan der Werff, z.; E. Nelis Hoogeboom, z.; K, de Berg—Poelman, d.; G. van EgmondBurbach, d. Overleden 8 April: A. J. B. Koene, 95 j„ Ba- kenessergracht; A. W. Wijker, 30 j., M. van Heemskerkstraat; 9 April: A„ 8 mnd„ z. v. P. J. van Meel, Scheveliusstraat; J. W. Ravens- horstvan Bruggen, 86 j„ Oranjeplein; J.' Koper, 50 j„ Gasthuisvest. DE BEURS VAN DE DAMES KRONIEK. Nog dienen we te wijzen op stand 60 a, waar het stoffenmagazijn „Favoriet" zich heeft in gericht. Belangstellenden kunnen daar de nieuwste snufjes zien voor de zomerkleeding, matting,vlisco, crépol, in vele kleuren, effen en gebloemd in 50 verschillende dessins voor dames en kinderjurken. Het magazijn is spe cialiteit in waschstoffen. Rest ons nog te vermelden, dat de muzi kale medewerking op het podium achter in het gebouw wordt verleend door een orkest uit leden van den Ned. Toonkunstenaarsbond, onder leiding van Jan Monnikendam. Men schrijft ons: De animo voor het dansen was Dinsdag avond dadelijk zeer groot. Onder de vroolijke tonen- van de muziek bewogen zich vele paar tjes op den dansvloer en wij gelooven stellig dat ook deze attractie zeer veel tot het bezoek zal bijdragen. De tentoonstelling mag zich dan ook in een steeds stijgend bezoek verheugen, wij kunnen gerust zeggen dat he? overal een ge- „Zeg, schaam jij je niet?" herhaalde hij, toen de ander geen antwoord gaf. Ronnie keek Baring even besluiteloos aan, maar richtte dan zijn oogen op zijn zuster. Zij snikte nu niet meer, doch haar gelaat hield zij nog steeds in de kussens gedrukt. Er was iets gedwongens in haar heele houding. Na een oogenblik richtte Ronnie het woord tot Baring, en zijn toon was heel erg dof. „Je had zeker een heel goede reden voor wat je zooeven gedaan hebt?" zeide hij. „Ja, daar had Ik een heel goede reden voor" antwoordde Baring scherp. ..Je wilt mij toch niet wijsmaken, dat JIJ niet wist, dat die kerel een schurk is?" Ronnie gaf geen antwoord en richtte zijn oogen op den grond. ,Nu, als je dat niet wist", besloot Barir.g, „dan is het heel treurig gesteld met je intel ligentie. Maar wist je het wel, dan verdien je dezelfde behandeling als ik dien vent zooeven heb doen ondergaan!" Hope bewoog zich even en kreunde zacht jes, alsof zij pijn had, en weer richtte Ba ring een oogenblik zijn ernstige oogen op haar. Er kwam evenwel geen zachtere uitdruk king op zijn gelaat. „Ik meen wat ik zeg", wendde hij zich weer tot Ronnie en zijn toon was weer even scherp als tevoren. „Ik heb je al lang geleden ver teld, dat die man geen geschikt gezelschap was voor iemand als je zuster. En dat moet je zelf ook heel goed geweten hebben, en toch bracht je hem voortdurend mee naar huis. Dat moet een reden gehad hebben. Wat ik dien man gedaan heb, dat deed ik om je zuster te beschermen, en, onthoud dat goed, want ik ben geen man, die overijld iets doet. Maar er zijn nu eenmaal een paar beleedi- gingen, die alleen met een rijzweep uitge- wischt kunnen worden!" Hij keek Ronnie nog even scherp aan, maar liet hem dan met een vlugge beweging los. waarna hij op het meisje toetrad. Een paar seconden bleef hij peinzend op haar staan neerkijken en dan zeide hij zachtjes: „Nu heb ik jou ook nog iets te zeggen, Hope. Wil je even naar mij luisteren?" zellige drukte is. In den stand van de fa. Van Nelle, die gratis iedereen een smakelijk kopje thee of koffie aanbiedt is bijna geen stoel te krijgen, de Moderevue van het Indanthren- huis is voor elke voorstelling uitverkocht, het bezoek aan het Electro-glashuis is bepaald overweldigend, kortom het is overal licht, vroolijk en gezellig. De tentoonstelling sluit Zondagavond 11 uur dus er resten nog slechts enkele dagen om deze tentoonstelling, die een bezoek over waard is, te gaan zien. VOORBEURS TE AMSTERDAM. IETS HOOGERE NOTEERINGEN. Evenals gisteren liepen de noteeringen op de Amsterdamsche beurs wat op onder invloed van de koersstijging, welke in Wallstreet heeft plaats gehad. Overigens waren er geen stimu- leerende factoren of het moesten de berichten van de ontwapeningsconferentie zijn, welke wat optimistischer luiden. Deze hebben echter in het verleden reeds zoo vaak een teleurstel ling veroorzaakt, dat het nauwelijks aan te nemen is, dat het publiek er nog eens zal in vliegen. De Koninklijke Olie stegen tot een fractie boven 164, terwijl Philips weinig verandering ondergingen. Teleurstellende ultvoercijfers van radioartikelen in Maart waren hiervan de oorzaak. Daarentegen liepen Aku wat op, daar de export van de kunstzijde in Maart zich zeer gunstig heeft ontwikkeld. Rubber- aandeelen en Suikerwaarden noteerden een kleinigheid* hooger. Voor Redjang bestond eenige vraag op de hoogste koersen van giste ren. Youngleening verkeerde verder in herstel. Op de wisselmarkt golden ponden een fractie lager doch overige wisselkoersen waren vrij wel onveranderd. INBRAAK IN EEN PERCEEL AAN DE LEKSTRAAT Tusschen Dinsdagavond kwart over tien en hedenmorgen vier uur heeft iemand zich door een ongesloten tuindeur van de woon kamer toegang verschaft tot een perceel in de Lekstraat. Er werd niets verbroken. Wel werden een 'linnenkast en een buffet in de woonkamer doorzocht. Een beurs, inhouden de een bedrag van ongeveer f 16, die op den schoorsteenmantel lag, wordt vermist.. Uit een portemonnaie in de buffetlade is een bankbiljet van 1 10 en een gouden ring ge stolen en uit een linnenkast een gouden me daillon met portret. RELIGIEUS-SOCIALISTISCHE AVOND. Het Rel. Soc. Verbond en de Arb. Gem. der Woodbrookers groep Haarlem, houden Donder dagavond 12 April een bijeenkomst in de Potestantenbond, ingang Vestestraat, waar Mr. J. Reitsma van Amsterdam zal spreken over: De Cultureele samenhang tusschen het Oosten en het Westen. BAZAR DIACONESSENHUIS. De jaarlij ksche bazar van het Diaconessen huis is weer geopend. Dit geschiedde Dinsdag door Ds. Roos. nadat het Zusterkoor op ver dienstelijke wijze een mooi lied had gezongen. En onmiddellijk begonnen de belangstellen den toe te stroomen, zooals we dit nu al zoo veel jaren hebben bijgewoond. Want de bazar van het Diaconessenhuis is in dezen aan ba zars zoo rijken tijd toch altijd nog een attractie op zichzelf. De zaal, waarin de tenten zijn opgeslagen, ziet er feestelijk versierd en gezellig uit. De aandacht trekken vooral een tent met keurige handwerken en één met baby-artikelen,, die stellig wel koopsters zullen vinden, evenals de artikelen die in de Hindelooper- en Makkumer tent zoo keurig geëtaleerd zijn en die in de Friesche taal worden aanbevolen. In één der hoeken staat de smaakvol inge richte tent van mevrouw Burdet met koper en zilverwerk. Ook patiënten hebben den tijd, dien zij op het ziekbed moeten doorbrengen, benut met het vervaardigen van een groote hoeveelheid handweken, die in een afzonderlijke tent te koop worden aangeboden. Verder zijn er een schilder- en bloementent die ook veel kooplust opwekken. Een der grootste attracties blijkt de tent te zijn, waai de bezoekers slechts aan een touwtje behoeven te trekken om in het bezit van een aardig of nuttig voorwerp te komen. De liefhebberij hievoor is zóó goot, dat men zich verdringt om aan de beurt te komen. Het resultaat zal hier wel goed zijn. De bazar is heden geopend van twee uur tot half zes en van half acht tot tien uur en Don derdag van 's morgens half elf tot twaalf en 's middags van twee tot vijf uur. Dan wordt hij waarschijnlijk door den heer F. H. de Koek van Leeuwen gesloten. We kunnen onzen lezers aanbevelen, er een bezoek te brengen. Zij schrok en hij zag haar schouders beven, doch zij hief haar gelaat naar hem op. Heel teeder boog hij zich over haar heen, greep haar bij de armen en tilde haar langzaam van den grond op. Hij zag aan haar gelaatsuitdrukking, dat zij op dat moment te overspannen was om ondervraagd te worden, en daarom bracht hij haar naar een stoel, om haar de gelegen heid te geven, weer een weinig tot zichzelf te komen. Naast dien stoel bleef hij staan wachten. Na een paar seconden van span ning liet zij haar hand in de zijne glijden en zij zeide heel zachtjes: „Monty, ik heb je eerst iets te zeggen!" Haar handeling bracht hem in verwarring en raakte tevens een gevoelige snaar in zijn hart, doch aan zijn gelaat was daarvan niets te bespeuren. „Ik luister", antwoordde hij ernstig. Zij sloeg haar oogen naar hem op en slaak te een zware zucht. Maar na enkele oogen- blikken scheen zij kracht gevonden te heb ben en hief zij haar gelaat naar hem op. „Je bent heel erg boos op mij", zeide ze zachtjes, „en.... verbreek je nu.... onze verloving?" Er kwam een harde uitdrukking in zijn oogen en toen hij haar aankeek, voelde zij hoe al het bloed wegstroomde uit haar hart. Hij zeide evenwel niets, en even later ver volgde zij: „Maar voordat je dat doet, zou ik je willen vertellen, dat ik je heb liefgehad van het eer ste oogenblik af, dat je mij vroeg, je vrouw te willen worden. Ik heb je lief gehad met heel mijn hart en, wat meer is, nooit een enkel oogenblik, ben ik je in gedachten of in daden ontrouw geweest. Meer kan ik je niet vertellen en het zal geen nut hebben, als je mij ondervraagt. Ik kan niet meer zeggen Het is mogelijk, dat ik dingen gedaan heb, die je zoudt veroordeelen, als je ze wist, din gen, die niet goed zijn en nooit goed kunnen zijn, maar toch zweer ik je, dat ik je altJj trouw ben gebleven". Zij zweeg. Haar lippen trilden nu weer zc< hevig, dat zij niet in staat was, nog een woord uit te brengen. Zij zag maar al te dui- AMSTERDAMSCHE BEURS 1 30 2-30 Staats!. BinJ. 4 1/2 pCt. Nederl. 1917 4 pCt. id. 1933 II 4 1/2 pCt. Nederl. Iiidië 1930 IJ Staatsl, Buitoni. 5 1/2 pCt. Duitschl. 1930( Youngleen.) 38* 4 pCt. Engeland 4 1/2 pCt. Frankr. Schatk. 1932 Scheepv. MIJen. 6H Stoomv. Mij. Ned, 43 Industr. Binnen!. Alg. K .zijde Unie 44* 44*4 A. N. I .E. M. (Nat. 204 v. Berkei's Patent Cert. Calvé Delft.... 158* Ned. Ind. Gas (Nat. Gem. Bez. Philips 241 242 78*-78* Industr. Buitenland. Anaconda Copper m -10% 27* 189* Bethlehem Steel 27^ 2 5 pCt. Cities per 1966 Am, Glanzstoff (gew.) General Aviation 17* North Amer. Cy. 11 Va Standard Brands 13 Va 6 32% - 32Va Banken Binnenl. Koloniale Bank Cert. Handel Mij. Banken BuitenL Deutsche Reichsb. 'otrol. Mij. Blnl. Kon. Petroleum 163-1629* 104 Petrol. MIJ. Buitenl. 6Va Cultuur Mijen. H. V. A 176* 92 N. I. S. U 75 Vorstenlanden Mijnbouw Mljen, Alg. Exploratie 131 207 143* 142* Tabak Mljen. Dell Batavia Tabak 128 124* 144 Rubber Mijen. A'dam Rubber 105 Va Dell Bat. Rubber.... 137 Ned. Ind. Rubber Koffie Ver. Ind, Cult. Ondern. Spoorwegen Buiten!. Atch. Topeea Comm. Milwaukee 4% 6 pet. Adj, Milwaukee 11 Va Missouri Kansas Texas 7% 78 Prolongatiekoers - delijk, dat haar woorden zijn vertrouwen in haar niet hadden doen terugkeeren, en het scheen haar toe, dat de geheele wereld plot seling' donker en koud geworden was, een plaats, waar men rusteloos rond zou dwalen, zonder ooit rust te kunnen vinden. Een lange stilte volgde op haar woorden. Barings oogen, zoo blauw als staal en zoo scherp en hard als diamanten, bleven voort durend op haar gericht met een blik, die scheen te dringen tot in de verste, geheimste hoeken van haar ziel, die toch geen geheimen voor hem had. Die blikken kwetsten haar, maar toen zij haar gelaat wilde afwenden, nam hij dat tusschen zijn beide handen en dwong haar. zijn blikken te doorstaan. „Dus ik mag je geen vragen stellen?" vroeg hij eindelijk. ..Heb je daar werkelijk zooveel bezwaar tegen, dat je van mij verlangt, dat ik niets vraag?" Bij zijn schei-pen toon scheen zij in elkaar te krimpen van smart. „Toe", fluisterde zij zachtjes, en tranen verstikten haar stem, „toe, kwets mij niet meer, dan beslist noodzakelijk is!" Hij zweeg weer een dreigende, grimmige stilte scheen het haar toe. Sn al dien tijd voelde zij, dat zijn sterke wil bezig was, haar tegenstand te breken, dat hij haar, zonder een woord te zeggen, alleen maar door de kracht van zijn wii, wilde drijven tot een vol ledige bekentenis. „Hope!" zeide hij eindelijk. Zij sloeg haar oogen naar hem op. haar .knieën knikten Haar hart begon te fluisteren dat haar kracht bijna uitgeput was. dat zij niet langer in staat zou zijn, weerstand te bieden aan zijn wil. „Vertel mij dan alleen maar dit eene", zei de hij gestreng, „welke macht heeft.Hyde over je?" Zij schudde het hoofd. „Dat Is het eenige, dat „Het eenige, dat ik wil weten", viel hij haar scherp in de rede. Zelfs haar lippen waren nu doodsbleek. „Ik kan je daarop geen antwoord geven!" „Je moet mij daarop een antwoord geven!" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2