Hei proces Onnes van Nijenrode. DE WOENSDAG 11 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD BELASTING OP BESLOTEN VENNOOTSCHAPPEN. DE HAAGSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL OPPERT BEZWAREN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor 's Gravenhage heeft een schrijven, ge zonden aan de Tweede Kamer naar aanlei ding van het ontwerp van wet, houdende voorzieningen betreffende de heffing van be lastingen van besloten vennootschappen en vereenigingen en haar aandeelhouders of leden alsmede wijziging van enkele wette lijke bepalingen betreffende directe belas tingen. Het alles overheerschende bezwaar tegen dit wetsontwerp is, dat tegen een bestaand misbruik of fiscaal gebied opgetreden wordt door het nemen van maatregelen, die naast het bereiken van het beoogde doel, een zeer belangrijk gedeelte van het economische be drijfsleven op nadeelige wijze zullen beïn vloeden. Dat tegen het misbruik van belas tingontduiking, bestaande in het vinden van wegen om de winsten feitelijk naar de aandeelhouders te doen afvloeien, terwijl deze winsten aan de werking der diverse belastin gen onttrokken blijven, wordt opgetreden, kan niet anders dan billijk worden geacht. Het gevaar bestaat echter, dat alle vennoot schappen, die als „besloten" zijn aangemerkt of zoodanig in de toekomst kunnen worden aangemerkt, d.w-z. alle bestaande naamlooze vennootschappen met uitzondering van het slechts kleine percentage, dat de wet uit drukkelijk uitsluit, gedwongen worden tot een reserveeiringspolitiek, die in regelrechten strijd is met de belangen der onderneming zelf en in laatste instantie in strijd is met het algemeen belang. Wanneer de aandeel houder in elk geval over de gemaakte win sten belasting moet betalen, dan zal hij ook aandringen op uitkeering van de geheele winst. Nederlandsche andernemingen heb ben zich in het algemeen gekenmerkt door een voorzichtige reserveeringspolitiek. Juist in dezen tijd is gebleken, hoe zeer dat een algemeen economisch belang is. Het wetsont werp richt zich tegen het maken van onma tige reserves o.i. ten onrechte. Het behoort zich alleen te richten tegen malafide reser ves, reserves te kwader trouw gekweekt om den aandeelhouder op onrechtmatige wijze in een voordeelige positie te brengen. Immers valt het begrip „onmatig" niet a priori te beoordeelen. Hoeveel objectief onmatige re serves hebben in dezen crisistijd onderne mingen in staat gesteld zich aan te passen aan veranderde omstandigheden, zich toe te leggen op andere artikelen, zich op een an der niveau in te richten, kortom zoo goed mogelijk aan de crisis weerstand te bieden. Het is een algemeen belang, dat door fiscale maatregelen de ondernemingen niet gedwon gen worden tot het voeren van een minder behoudende bedrijfspolitiek. In dit verband wijzen adressanten op al lerlei moeilijkheden, die tot ongelijke be handeling aanleiding kunnen geven- Ten slotte wordt nog gewezen op artikel 6b, waarin wat de dividend- en tantième-be lasting betreft, eveneens teruggegrepen wordt naar de reserve, die bestaat op het tijdstip van uitgang, in dien zin. dat men over de verdere uitdeelingen dividend- en tantième-belasting moet blijven betalen, tot- dat het bedrag bereikt is van de reserve, die op het tijdstip van uitgang aanwezig was. De Kamer spreekt dan ook de verwach ting uit, dat in het belang van het bedrijfs leven aan het wetsontwerp in dezen vorm geen goedkeuring wordt gehecht. PROF. DR. A. H. DE HARTOG HEDEN 65 JAAR. Prof. Dr- A. H. De Hartog, de bekende Hoogleeraar in de wijsbegeerte van den godsdienst en de ethiek, aan de Gem. Uni versiteit te Amsterdam, vroeger o.m. predi kant te Heemstede en te Haarlem, viert he den zijn 65en verjaardag. BELANGRIJK WERK ALS RIJKS WERKVERSCHAFFING. VERBETERING DER AFWATERING VAN Z. O. DRENTE. De minister van Sociale Zaken heeft mach tiging verleend tot het doen uitvoeren als Rijkswerkverschaffing van enkele belang rijke werken, welke verbetering van den Wa terstaatkundigen toestand in Zuid-Oost- Drente ten doel hebben. Deze werken bestaan uit: Aanleg van een scheepvaart-kanaal van Coevorden naar Zwinderen. Verbetering van den Zijtak van de Hooge- veensche Vaart. Verbetering van het Stieltjes-kanaal boven het Drostendiep. Verbreeding van de Hoogeveensche Vaart van Hoogeveen naar Meppel en omleg van het stroomkanaal rondom Meppel. Het totaal bedrag aan arbeidsloon en bij komende kosten voor deze werken is geraamd op één millioen vier honderd duizend gulden. Met het tot stand komen dezer werken zal de verbetering van den waterafvoer in Zuid-Oost-Drente, welke omstreeks 1922 werd aangevangen, volledig zijn uitgevoerd. HET AMSTERDAMSCHE BOSCHPLAN. DE VOLGENDE MAAND WORDT MET DE UITVOERING BEGONNEN. Naar de Tel. verneemt zal de volgende maand een begin worden gemaakt met het boschplan, d. w. z. met de werkzaamheden van het graven van de nieuwe roeibaan welke in het groote bosch ongeveer parallel met de Nieuwe Meer is geprojecteerd. Dit zal in werkverschaffing geschieden. De roeibaan zal een lengte krijgen van 2200 Meter. De aankoopen van gronden en onteigenin gen voor het eigenlijke bosch zijn in vollen gang. Over de wijze, waarop de regeering de gel den beschikbaar zal stellen, en tot welk be drag, is nog niets bekend. De onderhande lingen daarover moeten nog beginnen. In het najaar zal ook begonnen worden met den aanleg van het plantsoen langs den Amsteldijk. Heftig incident met Mr. Kokosky. Leggen de verdedigers hun taak neer De kwestie wordt dan ter sprake gebracht, of het mogelijk is dat getuige Garnier de kamer van Van Cooten en Bleyenberg op het Hoofdbureau van Politie is binnengekomen, toen Johanknegt de eerste partij goederen aan de rechercheurs vertoonde. Dit is niet mogelijk meent getuige, daar hij in dien, tijd (April 1932) in Berlijn was. Hij leest dit voor uit een aanteekenboekje; het blijkt echter, dat hierin geen directe gegevens over zijn verblijf in Berlijn staan. Wel kan hij uit verschillende aanteekeningen conclusies trekken. Voorts blijkt, dat op een der foto's in het Utrechtsche dossier een persoon is weggere toucheerd. de president windt zich hierover op en noemt het schandelijk. Incident. Een incident, hevig en onverwacht, ont brandt dan over de ordekwestie. Eenige malen zijn er belangstellenden in- en uit de zaal ge gaan. De President heeft den veldwachter op dracht gegeven dat ook de tweede deur moest worden gesloten. Een oogenblik later klinkt achter uit de zaal een opgewonden stem: het blijkt, dat Mr. Ko kosky de zaal wil verlaten en er door den veldwachter niet wordt uitgelaten. Mr. Kokosky: „Meneer de president, ik pro testeer, ik zit hier niet preventief, dat wordt me toch te kras. Ik wensch de zitting te ver laten, om niet meer terug te komen, ik moet naar rn'n kantoor!" Pres.: ..U gaat zitten en U gaat er niet uit". Mr. Kokosky (opgewonden),.Ik zal mij tot den deken wenden, 't is ongehoord!" Pres.: „Uw brutale mond bevalt me niets. U verstoort de orde, door achter uit de zaal te roepen. U gaat zitten, U blijft in de zaal". Mr. Kokosky neemt in de achterste advo- catenbank plaats. Het verhoor van Garnier wordt tien minuten later beëindigd. De zitting wordt tot drie uur geschorst. Na de pauze. De gemoederen van de geïnteresseerden in het Onnes-proces zijn lichtelijk verhit, ten minste wat de verdedigers van de andere ver dachten betreft. Zij stellen zich n.l. ten op zichte van het incident dat mr. Kokosky Dinsdagmorgen met den president mr. de Vries had, op het standpunt, dat zij de vrijheid moeten hebben de zaal in en uit te gaan. wan neer zij dit noodzakelijk oordeelen. Zij zouden anders genoodzaakt zijn den geheelen dag in de strafkamer, te blijven, wat veelal hun prak tijk en hun bemoeiingen in andere zaken niet toelaten. Mr. Kokosky heeft zich reeds tot den deken van de orde van advocaten mr. J. H. Worst gewend, om diens tusschenkomst in te roepen. Voor de middagzitting begon heeft mr. Wilk. Loeb audiëntie bij den president ver zocht en hem op de onmogelijkheid van de handhaving van zijn ordemaatregel gewezen. De president zou heden antwoorden op de principieel gestelde vragen van mr. Loeb in zake de verdere verhouding van den presi dent in de'ze quaestie. Verrassing bij de opening. Bij de opening van de middagzitting bleven de banken der verdedigers leeg, slechts mr. Muller Massis deelt uit naam van zijn coi- frères mede, dat de andere verdedigers in ve.- band met het gebeurde van Dinsdagmorgen niet meer in de zaal aanwezig zullen zijn, vóór het resultaat van de bespreking tusschen den deken en den president bekend is. „U ziet hier leege banken, meneer de pre sident, en de verdedigers overioegen hun taak in dit proces neer te leggen!" aldus mr. Muller Massis. De president geeft geen antwoord en bevielt de voortzetting van het getuigenverhoor. Het verhoor van den politiefotograaf wordt voortgezet, nadat de president heeft medege deeld. dat de processen-verbaal in de meineed- quaestie van Cooten-Bleyenburg pas Donder dag a.s. zullen worden voorgelezen, daar ze in 1 dat korte tijdsbestek nog niet gereed zijn. Tijdens de verklaring van Garnier loopt van Cooten iets naar voren uit de getuigen bank. De President maant hem op scherpen toon aan te gaan zitten. Getuige van Cooten: „Meneer de president ik kon niets hooren, het is toch m'n be lang Pres.: „Ik heb met uw praatjes niets te maken, u gaat onmiddellijk zitten en anders gaat u de zaal uit". Van Cooten gaat dan maar zitten. Garnier zet dan zijn verklaringen voort. Johanknegt en zijn secretaresse worden ook voor het hekje geroepen en Johanknegt wor den enkele vragen gesteld. Mr. Mullei Massis vraagt dan aan J., of hij werkelijk aanvankelijk meende, dat Mees Gerritsen onschuldig aan de zaak was en slechts als tusschenpersoon diende tusschen de eigenlijke daders en hem, den detective. Johankegt: „Ik ben eens naar Utrecht ge reden in den auto van Mees. Ik zou 't toch niet in m'n hoofd hebben gekregen om met diens auto naar het hoofdbureau van politie te rijden als ik hem verdacht. Mees heeft in zooveel zaken inlichtingen aan me gegeven, terwijl hij er zelf niets mee te maken had. Wel heb ik soms het idee gehad, dat hij me bedroog Johanknegt neemt 't dan op voor Biesing. hij noemt hem een uitstekend en eerlijk zakenman, die door Mees werd meegesleept. Johanknegt'. (tot mr. Muller Massis): „Kent u Biesing Mr. Muller Massis: „van de zitting, ja!" De detective: „Ohmeneer, dat zegt nietsu moest hem een tijdje als com pagnon nemen". (Gelach.) Mr. Muller Massis: ,,'t Is een gare jongen hè?" Johanknegt: „Absoluut! Als zoodanig is hij me dan ook aanbevolen. Hij heeft me in veel zaken geholpende moordzaak Ro- kin Mr. Muller Massis: „Maar die is toch nooit opgelost?" Johanknegt: „Ja, maar ik had ook de leiding niet in dat onderzoek! (vroolijk- heid). Over Mees Gerritsen is hij, wat de 'be trouwbaarheid betreft niet zoo erg te spre ken. In de Nijenrode-zaak, aldus getuige, zeilde ik op 't kompas van Blesing". Maar, zoo vervolgt Johanknegt zijn psy chologische beschouwing over het compag nonschap „Mees-Blees": „Mees is een „reuze goedhartige kerel", die graag iedereen wil helpen, hij heeft bijv De president spaart ons dat verhaal. „Ja, ja, dat willen we wel gelooven!" Pres. (tot Mr. Muller Massis): „Wat zullen we nog meer aan get. Garnier vragen". Mr. Muller Massis: „Ik weet 't niet...." Er wordt dan nog gezellig wat over ver schillende ondergeschikte punten gepraat, soms halen we weer wat zeer oude koeien uit de sloot. Op een gegeven moment blijkt, dat juf frouw Nöggerath met haar vroegeren patroon heeft gepraat. Mr. de Gaay Fortmann: „Dat mocht u niet doen, dat stond in de bepalingen waaronder u in vrijheid bent gesteld. Juffr. Nöggarath (rustig): „Ik ben Zater dagochtend buiten vervolging gesteld!" Mr. de Gaay Fortmann (verbaasd): „Daar was niets van bekend. Mr. Muller Massis: „Ja, ik heb 't ook in de kranten gelezen". Mr. de Gaay Fortmann drukt er nogmaals zijn verwondering over uit, dat hem daarvan niets bekend was. Vervolgens wordt o.m. .gehoord de vrouw van rechercheur van Cooten. Zij legt verkla ringen af over het bezoek van juffrouw Nög gerath en Johanknegt ten huize van Van C. toen later de „begrafenisscène" te Maar tensdijk bij de Hollandsche Rading werd op gevoerd. Getuige vertelt, dat ook juffrouw N. dien dag een kop koffie bij haar heeft ge dronken en o.a. haar keuken heeft bewon derd. Van Cooten, die de vorige zitting bezwaar maakte tegen het hooren van zijn vrouw, heeft uit eigener beweging de zaal verlaten. Pres. (tot getuige juffr. v. C.)„Hebt u in de auto, waarmee Johanknegt en Manda kwamen een pak opgemerkt?" Getuige heeft het niet gezien. Pres.: „Is de heer Onnes wel eens bij u ge weest?" Getuige: „Ik ken den heer Onnes niet!" Verdachte: „Dat ben ik". Op verzoek van den verdediger Mr. Muller Massis wordt Witbraad weer voorgeroepen. Hem stelt de verdediger de volgende vragen: Verdediger: „Heeft u Koning steeds in de waan gelaten, dat u zelf de inbraak op Nijen rode zou uitvoeren?" Getuige: „Ja". Mr. Muller Massis: „Heeft u daarbij'gespro ken dat u dat zou doen met hulp of met iemand en een uitkijk?" Getuige: „Ik heb gesproken van hulp". Mr. Muller Massis: „Dus u heeft niet aan gegeven met wien u het zou doen? En u hebt geen bepaalde personen genoemd?" Getuige: „Ik heb geen naam genoemd". Mr. Muller Massis vraagt uitdrukkelijk acte van deze verklaringen. De zitting wordt hierop geschorst tot Don derdag. LOUIS DAVIDS. VOOR ZIJN PLEIZIER NAAR ZWITSERLAND Louis Davids deelde aan het Handelsblad mede. als tegenspraak van loopende geruch ten. dat hij zoo gezond als een visch is en dat hij. even als ieder voorjaar, voor zijn genoe gen een uitstapje naar Zwitserland zal maken- De volgende maand komt hij in Amster dam terug om mede werken bij een opne ming van de film „Bleeke Bet". Er is dus (gelukkig!) geen sprake van een keelaandoening. HET NOODFONDS VAN „SIMAVI". PRINSES JULIANA BESCHERMVROUWE. Prinses Juliana heeft zich. naar de Msb. meldt, bereid verklaard als beschermvrouwe op te treden van het door de vereeniging Simavi (steun in medische aangelegenheden van inhéemschrn) opgerichte fonds, bestemd voor aanschaffing van hoognoodige genees middelen en dergelijke ten behoeve van noodlijdende zieken-inrichtingen in Neder- landsch Oost- en West-Indië, ongeacht den landaard der patiënten en de richting der te ondersteunen ziekenhuizen. Prinses Juliana verleende eveneens toe stemming, haar naam te verbinden aan dit fonds, hetwelk opgericht wordt ter gelegen heid van haar 25sten verjaardag op 30 April a.s„ zoodat het genoemd is Prinses Juliana- Noodfonds van Simavi. Binnenkort zullen nadere bijzonderheden gegeven worden. ER KOMT EEN CENTRAAL CLEARING- INSTITUUT. In verband met de mededeeling betreffende oprichting van een afzonderlijk orgaan speci aal op het terrein der clearingverdragen kun nen wij mededeelen, dat een dezer dagen in het leven zal worden geroepen een centraal clearing-instituut, dat gevestigd zal zijn te 's-Gravenhage. Deze instelling zal het karak ter hebben van een stichting en een semi-offi- cieel lichaam zijn. Het ligt in de bedoeling de uitvoering van alle clearing-verdragen, welke door Nederland worden afgesloten aan dit nieuwe instituut op te dragen. POLITIE EN BRANDWEER. TE AMSTERDAM SAMENVOEGING? Maandag heeft, naar de Tel. meldt, de commissie te Amsterdam, bestaande uit wet houder Rustige, den hoofdcommissaris en den commandant van de brandweer, welke de eventueele samenvoeging van politie en brandweer onderzoeken, een onderhoud ge had met den Haagschen hoofdcommissaris, den heer Van 't Sant. ten einde zich op be paalde punten nog nader te doen inlichten. Een uitvoerig rapport over de organisatie zelf is reeds in het bezit van de commissie. Vóór de commissie tot een bepaalde con clusie zat komen en eventueel besloten zal worden tót afschaffing van de brandweer als apart corps, zal eerst de verhouding van het Bouw- en Woningtoezicht en de brand weer nader definitief geregeld worden. Ook dit wordt door wethouder Rustige voorbe reid. Zoodra de verhouding tusschen deze beide diensten is geregeld, waarbij ook de belan gen van het publiek gediend zullen zijn, zal naar het blad verneemt, de kwestie van sa menvoeging politie en brandweer haar be slag kunnen krijgen, met de details als het voegen van brandweerposten bij politiepos ten of omgekeerd. In elk geval is het tien- kazerneplan van de brandweer voorloopig van de baan. DE VADERLANDSCHE UNIE EN ONZE WEERBAARHEID. Onder den titel „Nederlands plicht tot weer baarheid" heeft de Publicireitsdienst der Va derlandsche Unie een geschrift het licht doen zien waarin die partij als haar meening te kennen geeft, dat ons land veel te weinig aan defensie ten koste legt. De verzorging der weerbaarheid, aldus wordt in de brochure ge zegd, is niet alleen een recht, het is een plicht, gegrond op het bestaansrecht van het Nederlandsche volk. Overal in de wereld valt een opleving van het volksbewustzijn te con state eren en een erkenning van het recht dei- volken, zich een eigen bestaan te scheppen en te verdedigen. De Vaderlandsche Unie vestigt er voorts de aandacht op, dat de basis van ons volksbe staan voor een belangrijk deel gevormd wordt door de productie van en de arbeids- mogelijkheid in Nederlandsch Indië en onze bezittingen in Amerika. Met het moederland ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. tezamen vormen de bezittingen in Ned. Oost en West-Indié eer. Nederlandsch wereldrijk van ruim 70.000.000 zielen. Zonder Ir.dië en zonder een doelbewuste verdediging van onze bezittingen zuilen de roestanden in ons land nog veel slechter worden. De Vaderlandsche Unie meent dus te moe ten protesteeren tegen de bezuiniging van 54 pet. op de defensiebegrootingen tusschen de jaren 1929 en 1934 en er op te moeten aandringen dat het Nederlandsche volk of fers brenge. opdat de weermacht in het al gemeen, doch speciaal die voor het Aziatische deel van ons Rijk dus de vloot versterkt kan worden. RADIO-PROGRAMMA Den volgenden ochtend zou men met zijn allen een wandeling gaan maken. Men controleerde of alle jongens aanwezig waren en ging toen, met het bevel bij elkaar te blijven. „We zullen de kanten van Borkel en Schaft eens bezoeken," zei de leider, en hup, daar ging het stelletje, hoor! nagewuifd door den kok, die zou zorgen tegen den avond een lekker maaltje klaar te hebben. Zoo trok dus de heele bende vroolijk verder. Sietske, die het erg druk had en die nu eens voor en dan weer achter aan liep, ontdekte plotseling op een afstand een man, die hem naar het toescheen wenkte. „Daar moet ik het mijne van hebben," dacht hij en met gebogen rug. zonder dat de anderen het merkten, sloop hij stiekum naar den man toe. DONDERDAG 12 APRIL 1934 HILVERSUM 301 M. 800 AVRO Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianorecital door Mies de Jong. 11.00 Knipcursus kinderkleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 8e les. 11.30 Zangvoordracht door Mevr. Jenny van Leeuwenvan der Sloot, alt. A. d. vleugel Egbert Veen. 12.00 Tijdsein Avro-klok. 12.01 Lunchconcert door het om roeporkest o.l.v. Nico Gerharz, 12.45 Gramo foonmuziek. 1.00 Omroeporkest. 1.35 Gramo foonmuziek. 1.50 Omroeporkest. 2.15 Halfuur voor de vrouw door Mevr. Dr. D. R. C. Oppen- heimerBelinfante. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.25 Causerie door Amy GroskampTen Have. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.00 Radiotoo- neel voor de jeugd. Studio-opvoering van „Op zoek naar de schatten van Bidoux, hoorspel in 10 tafreelen door Cor Ewrmus. 5.30 Diner concert door het omroeporkest o.l.v. Albert van Raalte. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Omroeporkest. 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry, 22e les. 8.00 Tijdsein Avrolklok. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmu ziek. 8.15 Aansluiting met de Stadsgehoorzaal te Leiden. „Requiem" van Mozart. iUt te voe ren door het Koor der Maatschappij ter Be vordering der Toonkunst afd Leiden Solisten Jo Vincent sopraan. Suze Luger. alt. Louis van Tulder tenor en Willem Ravelii, bas-bariton, het Nederlandsch kamerorkest het geheel o-I.v. Richard Boer. 9.15 Gramofoonmuziek. 9 45 Koor van Engelsche Studenten van Cam bridge. 10.00 Concert door Ludwig Rüth en zijn orkest 11.00 Vaz Dias 11.13 Dansmuziek door Ludwig Rüth en zijn orkest, 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 K R. O. Morgenconcert. 9.15 N. C. R. V. Gramofoonmuziek Morgendienst door Ds. J. P van Heest. 10.45 Leger des Heils kwartiertje. 11.00 K. R. O. Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin O P. 12.00 Politieberichten 12.15 K R. O. orkest olv. Marinus van t' Woud. 2.00 NCRV. Cursus fraaie handwerken. 3 30 Koormuziek. 3.45 ver zorging zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. P. J. F. van der Voorst. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd 5.30 Piaanorecital door Bep Tjemsma. 6.30 Attentiei voor de Chr. Sport. Or ganisaties in Nederland. 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Politieberichten. 7.10 .De nieuwe wet op de huisindustrie" door H. G. W. Munnik. 7.30 Week overzicht. „Wat er op de wereld gebeurt" door Corn. A. Crayé. 8.00 Het NCRV klein orkest olv. Piet van der Hurk, afgewisseld door bespeling van het studio-orgel door Marc. E. Bouwmees ter. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Sluiting. LUXEMBURG 1304 M. 7 uur Duitsche avond. Zangrecital door Frits Hunding bas. 7.45 Gevarieerd concert door het omroeporkest olv. Henri Pensis. 8.35 Vervolg concert. 9 uur Symphonieconcert door het om roeporkest olv. Henri Pensis mmv. Renè Del- porte pianiste. 9.50 Vervolg gevarieerd Duitsch concert. 10.05 Gevarieerd gramofoonplatenpro- gramma. 10.25 Dansmuziek (gramofoonpla ten). BRUSSEL 484 M. 12.30 Kleine omroeporkest 4.20 Omroepsym- phonieiiorkest olv. Jan Kumps. 5.35 Gra'mo- fooonmuzïek. 7.20 Populair concert 8.35 Verv, concert 9.30 Gramofoonmuziek BRUSSEL 321 M. 12.30 Gramofoonmuziek. 4.20 Omroeporkest olv. Franz André 5.50 Muziek door leden der VJVKA. 6.20 Conscience-programma. Koor o. I. v. J. Kumps. L. v. Dessel piano. 805 Vervolg Conscience programma 8 20 Vervolg concert 9.30 Ge. uit Mignon op gr.platen KALUNDBORG 1261 M. 2.05 Dansmuziek. 7.20 Negende symphonie van Beethoven. Omroepsymphonieorkest en het omroepkoor olv. Fr. Busch. 9.50 Dansmuziek. BERLIJN 357 M. 3.20 Kleine omroeporkest ol.v. Willy Steiner. Josef Maria Hauschild, bas-bariton. 6.20 Bal lades van Louwe door Hans Hattesen, bariton. HAMBURG 332 M. 10.50 Concert. 3 20 Concert. 6.20 Omroeporkest olv. Gerhard Maass. 8.55 Pianomuziek. 9.40 Muzikaal intermezzo. 10.20 De Bremer Stadt- musikanten olv. Reinhold Krug. 11.25 Ged. uit Gasparone operette van Millöcker. LANGENBERG 456 M. II.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert uit Ber lijn. 6.20 Kleine omroeporkest o.l.v. Leo Eysoldt. 11.10 Het pianoconcert in Es. gr. t. K.V. 482, Mozart. DAVENTRY 1500 M. 12.20 Nieuwe gramofoonmuziek. 1.20 Het Nor thern Studio orkest olv. John Bridge. 3.10 So listenconcert. 3.35 Concert van Scottish Regio- nald. 8.55 Concert 10.04 Sydney Kyte en zijn band in het Piccadilly Hotel. PARIJS EIFEL 1389 M. 7.50 Fransche chansons. 8.20 Gram. muziek. PARIJS RADIO 1724 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Idem .11.20 Ge wijde muziek. 11.50 Het Victor Pascalorkest. 7,20 Koor en Orkest olv. Eurène Bigot. MILAAN 369 M. 4.50 Dansmuziek. 8.05. Blijspel, daarna gram. muziek. ROME 421 M. 4.20 Vocaal- en instrumentaal concert. 8.05 Symphonie-concert olv. Ildebrando Piz- zetti. WEENEN 507 M. 5.40 Orkestconcert olv, Max Schönherr. 7.25 Richard Strauss-concert. 9.20. De Winer Sym- phoniker olv. Josef Holzer. WARSCHAU 1415 M. 7.20 Omroeporkest olv. Ignaz Neumark. 8.35 Omroeporkest olv. J. Oziminski, St. Witas, tenor. 10.25 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 540 M. 3.20 Concert. 5.20 Gram. muziek. 5.50 Om- roepharmonieorkest olv. Chr. Lertz. 7.15 Con cert. 8.30 Die lustige Witwe, van Franz Lehar,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9