Zondag naar de Bollenvelden. WEEK-ABONNEMENTEN TWEEMAAL RONDOM NEDERLAND Zeldzaam Huwelijksleven VRIJDAG 13 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 STADSNIEUWS. Maar Zondag 22 April is het ,,de bollendag! Zooals men op deze afbeelding kan zien behoeft men niet ver te gaan om velden met bloeiende hyacinten te bewonderen. Deze velden liggen achter de kathedraal aan de Houtvaart. Van het Secretariaat der K.NJLC. ontvan gen we een communiqué over een aanbevolen tocht langs de bollenvelden, waaraan we het volgende ontleenen: „Het groeizame weer van de laatste dagen, wettigt de verwachting, dat het reeds a.s. Zondag een „bollendag" zal zijn. Alle narcis sen en zeer veel hjwcinfchen zullen dan in bloei staan. De narcissen zal men vooral ten Zuiden van Sassenheim aantreffen, terwijl van de hyacinthenvelden Lisse en Hillegom het middelpunt vormen. In verband met de door velen te maken plannen voor een bollentocht. lijkt het aan beveling te verdienen, hun, die van plan zijn met een auto den tocht te ondernemen, eeni- ge aanwijzingen te geven omtrent de wegen, waarlangs men het best kan rijden om zoo veel mogelijk van de kleurrijke velden te ge nieten. Een alleraardigste tocht is b.v. de volgende: Van Haarlem uit volgt men in de richting Leiden een eindje den grooten weg. Na 3 K M. slaat men rechts den weg naar Aerdenhout (Zandvoort) in, om dezen te volgen tot de spoorbaan en dan links af te slaan. Op dezen weg krijgt men reeds een voorproefje van wat straks de bollenvelden te zien zullen geven. Men blijft rechtdoor rijden totdat de weg, welke eerst naar rechts is afgebogen en over de spoorbaan geleid wordt, op een viersprong uitkomt. Hier buigen we scherp links af tot men na weer de spoorbaan gekruist te heb ben den rijksstraatweg HaarlemLeiden, iets benoorden Hillegom bereikt. Rechtsaf en Hil legom doorrijden tot men links van den weg (ongeveer aan het Zuideinde van het dorp) een R.K, kerk ziet. Tegenover deze kerk (dus aan de rechterzijde van den weg)slaat men de Veenenburgerlaan in. Deze wegt ligt hoog boven de velden uit en aan weerskanten kan men volop van de bloeiende hyacinthen ge nieten. Na 0.8 K,M. volgt een driesprong. Rechtsaf moet men den Loosterweg III vol gen, na brug (0.9 K.M.) links afslaan (Beek laan) en bij de spoorwegovergang rechtuit blijven rijden. Na 1 K.M. (bij de school) kan men rechtsaf slaande en dadelijk daarna links gaande over een zeer goeden weg Noord wijkerhout bereiken. Wie echter niet op ziet tegen het rijden van een slechten weg, welke echter een prachtig onderdeel van een bol len velden bezoek kan uitmaken rijdt rechtuit. Aan het einde van dezen weg (2 K.M.) rechts afslaan naar Ruygenhoek <0.7 K.M.). Hier linksaf naar Noordwijkerhout (3.7 K.M.) Bij driesprong rechts houden naar Noord- wijk. Binnenweg volgen tot Noordwijk (3.5 K.M.) In Noordwijk bij handwijzer linksaf tot de trambaan. Trambaan volgen tot wachthuisje (links'. Hier zet men de auto even aan den kant van den weg en gaat te voet de Prins Hendrikstraat in. Deze voert naar een hoog te vanwaar men een prachtig uitzicht krijgt over de bollenvelden. Op den achtergrond ziet men de kerk en huizen van Noordwijk. V n Noordwijk volgt men den weg naar Voorhout (2 K.M.) Hier linksaf naar kwee- kerij 't Soldaatje. Bij deze kweekerij recht door rijden tot vierde zijweg rechts. Deze in slaan tot Lisse. Linksaf straatweg volgen in de richting van Hillegom. Voorbij de bocht ibij de steenfabriek (links), den weg links in slaan tot driesprong. Rechts de Veenenbur gerlaan oprijden tot Hillegom. Deze tot het einde toe volgen. Men bereikt dan bij Hille gom weer den grooten weg. Het ligt voor de hand, dat deze route voor tal van grootere en kleinere wijzigingen vat baar is. Zij kan echter goed als basis voor het voorgenomen bollenveldenbezoek dienst doen. Een goede raad is echter bij een bezoek aan de bollenvelden de binnenwegen vooral niet te vergeten. Deze doen de natuurliefheb bers oneindig meer genieten, dan de uitzich ten, welke men van den grooten weg af op de bollenvelden heeft. Een tweede raad: Rijdt bij groote drukte vooral voorzichtig en volgt stipt de eventueel door de politie te geven aanwijzingen. Behalve de streek tusschen Haarlem en Lei den. bezit Nederland nog een centrum voor de bollencultuur, voornamelijk de tulpenbol len. Ten Noorden van Alkmaar ziet men aan de rechterzijde van het Noord-Hollandsche kanaal reeds vele tulpenvelden. Ook een be zoek aan Bovenkarspel, de Kooy, Breezand en den Anna Paulownapoider is een bezoek meer dan waard". Tot zoover dit communiqué. We hebben aan een deskundige gevraagd, of het werkelijk a.s. Zondag „de" bollendag zal zijn. Wel valt er reeds een heeleboel te genieten van narcissen en hyacinthen, die niet te veel aan den guren Noord-Oosten wind blootgèsteld zijn géweest. Als de tem peratuur vandaag en morgen niet kouder wordt, dan zal een tocht langs de bollenvel den a-s. Zondag wel loonen. „Maar Zondag 22 April belooft een bollendag te worden", zei deze deskundige, „zooals we in jaren niet ge kend hebben, want dan bloeien nog de hya cinthen en narcissen en a 1 de vroege tulpen. Dan heeft men dus alles tegelijk". We raden onzen lezers aan, bovenstaand kaartje en routebeschrijving te bewaren. DIER, MENSCH EN WREEDHEID PROF. DR. A. H. DE HARTOGH VOOR DE HUISVROUWENVEREENIGING. In de Gemeentelijke Concertzaal hield de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Ver- eeniging van Huisvrouwen een ledenvergade ring, gevolgd door een lezing van Prof. Dr. A. H. de Hartogh uit Amsterdam over „De roe ping van den mensch tegenover het dier". Na lezing der notulen ging men in aanslui ting aan de vorige vergadering verder met de behandeling der voorstellen en amendementen voor de algemeene vergadering. De afdeeling Haarlem was het niet met het voorstel-Hengelo eens de algemeene vergade ring te bekorten om het gespaarde bedrag in het Jacobafonds te storten, daar dit niet op weegt tegen het belang dat een goed jaar- lijksch contact heeft tusschen de vele afdee- lingen onderling. Behandeld werd het voorstelLeiden 50% van de premie voor ouderdomsrente ten laste te brengen van de werkneemster. Wanneer de wet aldus gewijzigd zou moeten worden, staat nog niet vast. Prof. Dr. A. H. de Hartogh werd ingeleid door de presidente, mevrouw C. J. Cohen Ter- vaertKoch, waarna de heer De Hartogh zijn motto herhaalde van een brochure: „Het beest heeft het niet getroffen dat de mensch op de de wereld is". De aarde is een hel door de regeering van den mensch. De voorbelden er van zijn talrijk, de mode is er een van. De vrouw heeft als roeping de teederheid te ver tegenwoordigen. Schopenhauer, die ook een groot dierenbe schermer was, heeft de eenheid der dingen aangetoond, een leven achter alle schepselen: Tat am Asi, het andere zijt gij. De mensch ziet de wereld als een schouwspel; hij ziet, maar voelt het niet. Daar is de geboorte van de wreedheid. Wij lachen om gebeurtenissen terwijl de doodsnood die er vaak achter zit niet gevoeld, begrepen wordt. Wreedheid wordt dus niet altijd begrepen. Wij menschen met ons intellect, die juist de verteedering en zachtheid zelf moesten zijn. wij menschen zijn wreeder dan het wreedste roofdier in de dierenwereld. Ons intellect is gericht op kwellingen: gifgassen, vivisectie en nog veel meer. Wij misbruiken ons intellect, en maken het tot een verschrikking. Onze scherpe wetenschap heeft onze wereld bedorven, omdat zij niet altijd ten dienste is gesteld van het ideaal, doch het moordtuig uitvond en kwade bedwelmende middelen. Prof. De Hartogh onderscheidde 't vulcanische rijk, dat bewegelijk is, het bloemenrijk dat stilte is, het dierenrijk dat weer bewegelijkheid is. Ten slotte: het menschenrijk dat eigenlijk de verstilling moest zijn van het dierenrijk als parallel van het planten- en bloemenrijk. Doch scherp scheiden mag men deze perio den niet, want alles wordt bij elkander gebon den, omdat het bij elkaar hoort in de evolutie. Het al is één worsteling, strijd en droefenis, en RHEUMATIEK EN SPIT L\ DEN RUG Tevergeefs van alles geprobeerd Toen in drie dagen verbetering De heer G. H. te Ven-lo schreef ons dezer dagen zijn schrijven is voor iederen belang stellende ter inzage hoe hij geleden had aan rheuanatiek en spit in den rug. Te vergeefs probeerde hij allerlei middelen. Niets hielp. Tot hij op raad van een vriend Kru- schen Salts nam en na drie dagen voelde hij reeds verlichting. Nadat hij zijn dankbaar heid heeft uitgesproken, vervolgt de heer H.: „Na gebruik van uw probaat middel Kru schen Salts ben ik nu van mijn rheumati- sche pijn af. Ik kon haast niet gelooven, dat Kruschen Salits zoo een uitwerking kan te weegbrengen. Ik had reeds van alles gepro beerd, maar alles tevergeefs. Op aanraden van mijn vriend ben ik dan tot Kruschen Salts overgegaan en tot mijn groote blijd schap kon ik na drie dagen reeds beterschap bespeuren. Ook mijn spit in den rug een ondraaglijke pijn was zoo goed als geheel verdwenen. En daarom blijf ik mijn vriend dankbaar. Had ik het eerder geweten, dan had ik zooveel geld aan pillen en smeersels niet weggegooid. Daarom raad ük ieder lijder aan rheumatiek of spit in den rug aan om Kruschen Salts te gebruiken en ik geef u te vens de vrijheid dit schrijven te publiceeren in de dagbladen." G. H. te V. Rheumatische toestand is het gevolg van een overdaad van urinezuur in het lichaam. Eenige ingrediënten nu van Kruschen Salts zorgen, dat dit urinezuur zacht maar volko men uit het lichaam verwijderd wordt. An dere zouten in Kruschen verhinderen, dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gisten en voorkomen daarbij niet alleen verdere ophoo ping van het gevaarlijke urinezuur, maar ook van afvalstoffen, die de gezondheid ondermij nen. Daarom zal „de dagelijksche dosis" Kru schen niet alleen rheumatische pijnen ver drijven en verder voorkomen, doch het zal uw geheele organisme verfrisschen en vernieu wen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch. zoo wel als op de bui ten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Itigez. Mea.) daarmee is ook de wreedheid verklaard. Het is een schakel God's, waardoor het tragische al-gebeuren wordt voltooid. Hoe heeft de mensch zich ten opzichte van het dier gedragen?" vroeg de heer De Hartogh om de practische zijde van de kwestie te be spreken. Met voorbeelden toonde hij de wreed heid aan van den huidigen Westerling in tegenstelling tot de wetten van Mozes, terwijl men juist de Joodsche wetgeving dierenmarte- üng verwijt. Dit en enkele kwesties die bij het vragenstellen ter sprake kwamen, lichtte de heer De Hartogh toe waarna de presidente hem dank zegde, vooral omdat de rede (naar zij zeide) de toehoorders tot denken moet stemmen. ARROND.-RECHTBANK. Libra ken in Stations. Voor de rechtbank te Haarlem hadden zich Donderdagmorgen te verantwoorden twee jongemannen, resp. van 21 en 24 jaar uit de Zaanstreek, thans gedetineerd, die gezamen lijk eenige inbraken in Stationsgebouwen hadden gepleegd. Zij bekenden alles. Uit de verklaringen van verdachten en ge tuigen bleek, dat in den nacht van 26 op 27 Febr. een bezoek aan de restauratie op het tweede perron in Zaandam gebracht was. Eenige fleschjes bier, sigaren en sigaretten werden ontvreemd. Den volgenden nacht trachtten zij zulks weer te doen in Wormerveer. De inbreker werd toen op heeterdaad door een agent be trapt in het bezit van beitel en handschoe nen, toen hij trachtte een deur te forceeren. De man-op-den-uitkijk wist ongemerkt te onkomen. De jongste der beide verdachten heeft in den nacht van 23 op 24 Febr. alleen het Sta tion te Koog aan de Zaan 'bezocht. Door het loket voor de plaatskaarten drong hij het kantoor binnen en stal f 1.95 aan kleingeld. Deze verdachte bleek reeds driemaal we gens diefstal veroordeeld te zijn, de ander was eveneens recidivist. De Oficier deelde mee, dat de jongste ver dachte de Zaanstreek onveilig maakte en dat hem nog meer diefstallen ten laste gelegd hadden kunnen worden. Verzachtende om standigheden ziet de Officier niet en hij vraagt tegen elk een gevangenisstraf van 2 jaar. Mr. Julius Hoog pleitte clementie wegens de moeilijke omstandigheden waarin ver dachten verkeeren. Uitspraak over 8 dagen. Diefstal van zakken. Gedurende 1931 1932 en 1933 werden uit een fabriek in Zaandam eenige duizenden zakken gestolen en verkocht voor een prijs van 4 centen per zak. Voor de Haarlemsche recht bank hadden zich te dezer zake vier perso nen te verantwoorden, die bij dezen diefstal betrokken waren geweest. Eerst verschenen drie arbeiders bij die fa briek werkzaam die de zakken gestolen had den. Als er een lading van 10.000 stuks ver zonden moest worden naar Frankrijk, laad den zij 11.000. Een expeditieknecht van de firma, kwam als getuige voor. Hij verklaarde een afspraak gemaakt te hebben en het geld voor de verkochte zakken gekregen en gedis tribueerd te hebben. Verdachten beweerden eigenlijk „meege sleurd te zijn" met den expeditieknecht. Het bleken te zamen 4400 zakken geweest te zijn, die in die dagen 12 cent per stuk waard waren. De Officier noemde dit feit schandelijk mis bruik van vertrouwen door arbeiders, die voortdurend door dergelijke diefstallen den werkgever ernstig benadeeld hebben, terwijl zij bovendien een goed loon verdienden. De expeditieknecht was wel de man die de groote stoot gaf. Hij is voor een andere zaak al ver oordeeld tot 1 jaar en 3 maanden. Tegen twee der arbeiders vroeg de Officier een gevange nisstraf van 4 maanden, tegen den ander één maand gevangenisstraf. Mr. H. O. Drilsma legde den nadruk er oo Wanneer men de grenzen van ons land, van begin tot einde zou af bakenen met de hoeveelheid Sunlight Zeep, die jaarlijks wordt verbruikt, dan zou een dubbele muur van dit zuiver Nederlandsch product ont staan. Dit geweldig groot verbruik bewijst welk een vooraanstaande plaats Sunlight Zeep bij de Neder landsche huisvrouwen inneemt en hoe zij de volmaakte kwaliteit heb ben leeren waardeeren. 25 THANS VOOR 4 GROOTE STUKKEN. BOVENDIEN C TS. OP ELK PAK EEN BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN (Adv. Ingez. Med.) dat de verdachten al zwaar gestraft zijn door hun ontslag en drong aan op voorwaarde lijke straf voor twee hunner. Ook Mr. B. W. Stomps, voor den derden ver dachte optredend, hoopte op een voorwaar delijke veroordeeling. Uitspraak over 14 dagen. Vervolgens verscheen iemand uit Koog aan de Zaan, die de gestolen zakken gekocht had van de verdachten uit de vorige zaak. Twee getuigen verklaarden, dat de gestolen zakken in uitstekende conditie en van eerste kwa liteit waren. Verdachte, zoo zei de expeditie knecht, die ter zake van andere knoeierijen bij zijn firma veroordeeld is, doch voor deze zaak niet vervolgd wordt, verdachte wilde slechts goede zakken hebben. Verdachte, die geregeld zakken repareert voor de firma, ont kende dat ten sterkste. Hij kreeg zeer slechte zakken, die hij nog te duur kocht, omdat hij geen koopman is. Dat de zaak „geen zuivere koffie" was, heeft hij pas begrepen na den tweeden aankoop. De Officier vroeg ook met het oog op het ongunstige reclasseeringsrapport een gevan genisstraf van 6 maanden wegens heling, om dat de Officier deze daad erger vindt dan die van de vorige verdachten. Mr. B. E. van Tijn achtte het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Diefstal van bankbiljetten. In een woning te Westzaan was op 20 Januari des middags een portemonnaie met eenige bankbiljetten neergelegd op een ta feltje in de achterkamer, uit welke beurs later twee briefjes van f 10 verdwenen ble ken te zijn. Als vermoedelijke dader van de zen diefstal moest een mondharmonicaspeler terecht staan, die bij het huis eiken Zaterdag even komt spelen. De man liet verstek gaan. Uit zijn voorgelezen verklaring bleek, dat hij ontkende. De Officier eischte een gevangenisstraf van 6 maanden, mede met het oog op verdachtes antecedenten. Uitspraak over 14 dagen. Een Diamanten Bruiloft. In het derde huwelijk! dienen uiterlijk Dinsdagsavonds betaald te zijn. daar de bezorgers op Woensdag afre kenen. DE ADMINISTRATIE. Nicolaas Stroet. Cath. v. d. Boogaard Op 30 April a.s. viert het echtpaar Nicolaas Stroet en Catharina van den Boogaard wo nende aan de Frans Halsstraat 41 alhier, een zeldzame bruiloft, namelijk een 60-jarige. Vooral voor de bruid is het een zeldzaam feit, want Nicolaas Stroet die nu zestig jaar lang lief en leed met haar gedeeld heeft, is haarderde man „Ja meneer", zei ze, toen we haar dezer dagen een bezoek brachten, ik heb heel wat meegemaakt. Ik ben nu 96 jaar en was 25 jaar, toen ik met mijn eersten man trouwde. Dus dat was toch niet zoo kinderachtig vroeg, hè! Maar veel geluk heb ik in dat eerste huwelijk niet gehad. Ik trouwde in Lisse. Vier jaar ben ik met hem getrouwd geweest, maar daarvan was hij drie jaar ziek. In dat eerste huwelijk is één kind geboren. Toen mijn man overleden was, ben ik naar Haarlemmermeer gegaan, daar zoo n beetje tegen Sloterdijk aan, u weet wel! Daar leerde ik m'n tweeden man kennen. Met hem ging ik in Velsen wonen. Hij werkte aan die zware cementblokken voor de pier in IJmuiden, Dat huwelijk heeft ook geen vijf jaar geduurd. Op een kwajen dag kreeg hij bij dat werk een ongeluk, waardoor hij den volgenden dag stierf. Ik was dus op mijn 36ste jaar voor de tweede maal weduwvrouw! In dat huwelijk kreeg ik drie kinderen, waarvan er nu nog twee leven. Dat zijn twee „jongens" van 65 en 64 jaar! Daarna trouwde ik met Ni colaas Stroet, die nu al zestig jaar m'n man is! Ja, ja, ik heb zoo nogal wat meegemaakt! Het is wel jammer dat m'n man nu een beetje gaat sukkelen. Hij Is erg doof geworden en hij begint zijn geheugen een beetje kwijt te ra ken; dat is erg lastig. En het is toch zoo'n flinke sterke kerel geweest! Maar een jaar of vier geleden heeft-ie griep in z'n hoofd gehad en dat zal de oorzaak daar wel van zijn. Hij is nu 85 jaarOf ik goed gezond ben? Zoo gezond als een visch! Ik heb nooit wat ge mankeerd! Nou ja, die acht bevallingen, maar dat is voor geen enkele vrouw een pretje!.... Doch ik ben overal goed doorheen gerold. Ik heb slechts één gebrek: m'n oogen zijn niet best meer. Maar ja, een mensch moet wat hebbenIn mijn derde huwelijk heb ik vijf kinderen gehad. Daar is er nog maar één van in leven; dat is een dochter, die in Zand voort woont." „En hoeveel kleinkinderen hebt u?" „Even tellen, meneer! Ja. ik heb er acht!" „En hoeveel achterkleinkinderen?" „Ja, die kleinkinderen hebben natuurlijk óók weer kinderen, maar hoeveel er dat zijn, weet ik heusch niet!" „Op welken dag valt de diamanten brui loft?" „Op 30 April. Maar dat valt op Maandag en dat vinden we niet zoo prettig. Daarom vieren we het op Zondag 29 April. We maken er ech ter niet veel drukte van. Ik ben al blij, als ik met m'n kinderen naar de kerk kan gaan Zoo sprak het bedrijvige vrouwtje, dat men heusch geen 96 jaar zou geven. We hopen, dat het haar en haar man in deze dagen niet aan bewijzen van belangstel ling zal ontbreken. NED. REISVEREENIGING. EEN PROPAGANDA-AVOND. De afdeeling Haarlem van de Nederland sche Reisvereeniging had Donderdagavond een propaganda-avond georganiseerd in den Jansweg Schouwburg. Deze bijeenkomst werd geopend door den voorzitter, den heer J. G. Kraan, waarna de algemeene voorzitter, de heer J. Panman, een propagandaspeech hield. Laatstgenoemde ging de ontwikkeling van het reizen en de reisvereeniging na en zeide o.m. dat het principe der vereeniging berust op de Toynbee-gedachte. Spreker weerlegde de wel verkondigde meening, dat het reizen met de reisvereeniging teveel „in kudde" ge schiedt. Dezen zomer wordt twee derde der tochten ih groepen van ten hoogste dertig menschen gemaakt. Ook is volgens spreker de bewering onjuist, dat er buiten het reisbe- drag „altijd nog zooveel bijkomt" en dat er op de reizen voortdurend „gejacht" zou wor den. Het voordeel van het lidmaatschap noemde spreker tweeledig. Namelijk finan cieel, omdat men bespaart en cultureel, om dat men door het reizen met andere volkeren in aanraking komt, hen leert kennen en waar deeren. hetgeen medewerkt tot een betere in ternationale verstandhouding. Spreker zeide verder, dat het aantal leden blijft toenemen; in de laatste maanden zijn er niet minder dan vierduizend nieuwe leden bijgekomen. Het is van groot belang, dat het ledental blijft stij- ge, omdat naarmate de vereeniging groeit, voor ieder lid meer gedaan kan worden. De heer Panman legde er in zijn rede den na druk op, dat geen der bestuurders van de N.R.V. voor zijn diensten betaald wordt. Spreker liet vervolgens door middel van een serie lichtbeelden de aanwezigen ken nis maken met de landen, waar de N.R.V. zich al zoo pleegt op te houden De speech van den algemeenen voorzitter werd gevolgd door het opti-eden van het ko mische duo Kroon uit Alkmaar. Met een praatje en een liedje vertolkte de een de wederwaardigheden van een boerenechtpaar op een N.R.V.-reis naar Rochefort, terwijl de ander aan de piano begeleidde. Als af sluiting van het propagandistische deel van den avond werd de film van de „generale" naar Weenen en Boedapest vertoond, waarna de zaal aan Terpsichore werd overgedragen. Nog zij medegedeeld, dat men in de pauze gelegenheid had zich als lid op te geven. HAARLEMSCH ZIEKENFONDS. (Jansstraat 29). Blijkens de verslagen uitgebracht op de jaarvergadering van bovenvermeld Zieken fonds, was 1933 alleszins gunstig te noemen. Het ledental groeidt met netto 903 leden (tegen. 750 in 1932) en telde eind December 1933: 16374. De door de ziekenfondsen op 1 Januari '33 ingestelde contributie-regeling voor steun trekkende verzekerden, was oorzaak dat min der leden genoodzaakt waren zich wegens on macht te doen afvoeren. In de Gemeentelijke Ziekenhuis Verzekering bij H. Z. eind '33 ingeschreven 11245 verzeker den boven de 16 jaar en in de z.g. Eigen Zie kenhuis Verzekering 1200 leden. Aan medische-pharmaceutische en tand heelkundige hulp werd uitgegeven f 164.743.31, d everstrekkingen van brillen, breuk- en buik banden, elastieken kousen, steunzoolen, uit- keeringen bij bevallingen en bijzondere ver strekkingen, bedroegen f 16.658.96^. Deze be dragen vormden, met inbegrip van incasso- loonen, administratiekosten etc. 96.1 der ontvangsten. Het overschot wordt, na aftrek van eenige noodzakelijke reserven, in het Reserve-fonds gestort. De boekhouding' van het fonds werd gecon troleerd door het Accountsbureau Roodenburg Stegwee en werd, blijkens het ingezonden rapport, volkomen in orde bevonden. Ook de administraties van eenige andere ziekenfond sen alsmede die van het Specialisten Bureau, welke aan H. Z. zijn toevertrouwd, werden ge heel t enijgenoege van de betrokken besturen gevoerd. De voorzitter, Dr. Lindenbergh, bracht allen dank, die In 1933 hebben meegewerkt tot verdere groeit van Haarlemsceh Ziekenfonds en zeide.e dat H. Z„ in samenwerking met de andere in Haarlem werkende ziekenfondsen, zal voortgaan te arbeiden aan de uitbreiding van het ziekenfondswezen te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10