BIOSCOOP. VOOR MANTELVOERING KNOOPEN DE GROOT plunAavlti HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Radiomaziek der week De eerste de beste. ZATERDAG 14 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 15 REMBRANDT THEATER. De Prins harer Droomen, met Liane Haid, Victor de Kowa en Paul Kemp. We hebben het op deze plaats al meer geschreven: Geza von Bolvary bezit de gave om de juiste sfeer in een film te scheppen. Hij trof die in het Lied am Bosporus, hij heeft die ook uitstekend in het Schloss im Süden getroffen, de Prins harer Droomen. Het begint al met de heiige zee, het gaat door met de autotocht langs de rotsige kust, met de schaapachtige bevolking van een dorpje, waarvan de bewoners als een kudde toestroomen bij de komst van de eerste auto in twee jaar. met de luxe in het slot van den graaf-heereboer. Het is bizonder goed ge slaagd en sommige beelden zijn juweeltjes van fotografie. Maar dat is niet genoeg voor een film, en von Bolvary heeft hier wel wat teveel aandacht aan besteed, ten koste van het andere, evenals in zijn hierboven ge noemde andere film. Hij heeft de omgeving en den achtergrond van de film om het zoo eens te zeggen, teveel op den voorgrond ge plaatst. En tochen toch is de film het aan- kijkén tenvolle waard en heeft ze voortreffe lijke momenten. Want zoodra Paul Kemp op het doek verschijnt wordt het levendig. En Kemp verschijnt vaak, hoewel hij geen hoofdpersoon is. doch slechts een filmopera teur-kamerdienaar. die in het niet moet val len naast een echten prins, een echte gravin en een pseudo-markiezin. Maar Kemp is een fijn-geestig acteur, met een prachtigen expressieven kop. een ongetemperde vaart in zijn spel, van groote komische kracht. Zie, hoe hij meeleeft, als een figurant", zich als prins voordoet, zie, hoe hij spijtig hel r klaargezette maal verlaat, om zijn meester te dienen! mmmm Kenip draagt de tgjpL heele film, ondanks mSSk aft het rustige, bewuste optreden van Victor PAUL KEMP. de Kowa als Prins (een uitmuntende rol trouwens), ondanks de kalme adel van de gravin, ondanks de rijke enscèneering van de film. Kemp we herinneren ons hem uit een Auto en geen Geld, Mein Madel ist eine Verkauferin, Ein Lied fiir Dich Kemp is de man. Liane Haid geeft een te kalme op vatting van een filmster, die intrigeert. De geschiedenis is deze: een filmgezelschap doet opnemingen aan de Dalmatische kust, waarbij eenige matrozen gecharterd worden van een kruiser, die 'onder leiding staat van Prins Mirano. Door een toeval krijgt Mirano (incognito) de rol van „prins" in de film te spelen en hij houdt die vol, ook als er niet gedraaid wordt. Het gezelschap wordt in het dorp met plichtplegingen ingehaald en op het slot van een graaf (Max Gülstorff) ge ïnviteerd. Daar wint Mirano de liefde van de dochter (Helke Jürgensen) doch de filmster die zich als markiezin voordoet en in Mirano haar idealen partner ziet, vertelt de dochter wat zij voor waarheid houdt, n..l dat Mirano geen echte prins is. Het baat echter niet, want tenslotte komt de zaak op haar pootjes terecht. Uit het voorprogramma noemen we een marionettenfilmpje, dat een witte en een zwarte Amor toont, de gebruikelijke jour- - na als, waarbij een goede Polygoon-opneming van de match NederlandIerland. Bijna alle goals zijn vastgelegd, al meenden we op te merken, dat in de chronologische volgorde een fout was gemaakt. Op het tooneel de George Wong Comp., een Chineesche melange act. Wat deze vijf Chineezen presteeren op het gebied van par terre acrobatie grensi aan het ongelooflijke Het zijn slangenmenschen zooals we nog weinig zagen. CINEMA PALACE. Mary Pickford in „Hartsg .e nien", Van het bijprogramma maken we natuur- k allereerst melding van "net Profilti .euws., dat als grootste attractie geeft Ne- srland-Ierland 52. Eerst cirkelden we in en vliegmachine eenigen tijd boven het sta- ion en zijn onmiddellijke omgeving om een .ndruk te krijgen van de enorme menschen massa's, die zich daar hebben saamgedromd. Dan gaan we liet stadion binnen, vinden daar een schitterende plaats, waar we alles wat van belang is, vlak bij ons zien gebeuren en daar begint het10.... 11.... 1_2.... 2—23—24—25—2! Het enthousiasme is overweldigend! Het amu santste is het bij dergelijke gelegenheden de niet te breidelen vreugde van het publiek te zien! Armen, beenen. hoeden, alles gaat de lucht in! Men danst, men juicht, men loeit van louter blijdschap. Dat moeten vooral voor de spelers momenten zijn geweest om nooit te vergeten. Dan is er een alleraardigste teekenfilm. die bij de teekenfilms van Max Fleischer bijna niet ten achter staat. De violist Frijdberg, die de vorige week in RembrarAi Theater optrad, zal deze week in Cinema Palace te hooren zijn. Voor mu ziekliefhebbers valt er te genieten van zijn schitterend vioolspel en van het soepele kun dige accompagnement van den pianist. Na een langen tijd zien we eindelijk Mary Pickford weer eens in de film. Werd ze niet Indertijd .America's sweethaert" genoemd? Ze toont zich ook weer in „Hartsgeheimen" de ster, die ze altijd geweest is, de vol maakte actrice. Ze moet het jonge aanval lige meisje van achttien jaar zijn, en we zien de achttienjarige, ze moet het jonge moe dertje zijn en ze is het jonge moedertje en met het zelfde gemak is ze even later de reeds oudere vrouw. Ze vindt in haar tegen speler Leslie Howard een waardige partner. Hartsgeheimen is een romantische, avontuur lijke film, die soms een hevige spanning geeft. Bijzonder suggestief is het trekken van de karavaan, waar Mary en haar man deel van uitmaken, nadat Mary haar ouder lijk huis is ontvlucht, omdat zij niet wilde trouwen met Lord Hurley, dien haar ouders voor haar hadden uitgezocht, maar met John Carlton (Leslie Howard), dien zij zich zelf had uitverkoren. Het jonge paartje vestigt zich in Californië en dank zij hun harde on verpoosde werken, verkrijgen zij een ze keren welstand Zij hebben wel met groote te genslagen te kampenmaar gesteund door hun groote liefde en hun doorzettingsvermogen bieden zij allen tegenspoed het hoofd. Zij zijn gelukkig met elkaar en met hun vier kinde ren. John wordt ook een belangrijke figuur in de politiek, hij wordt zelfs gouverneur. Als de kinderen volwassen zijn, verlangen Mary en John er naar weer saampjes te zijn en ge heel voor elkaar te kunnen leven. De kinde ren verzetten er zich tegen, maar Mary en John zetten door en John zegt tegen de kin deren. dat hij en Mary hun huwelijk weer gaan beginrten. daar waar het onderbroken werd door de geboorte van hun kinderen. Wij willen nu de rest van ons leven aan elkaar en aan onze hartsgeheimen geven. Want in ieder huwelijk zijn geheimen, die alleen de vrouw en de man kennen". En vervuld van liefde voor elkaar zien we ze weer naar Californië trekken, het land van hun jonge liefde, hun strijd, hun smart en hun geluk! LUXOR THEATER. Lilian Harvey in: My weakness. Luxor biedt deze week een vroolijk pro gram, waarvan Lilian Harvey de hoofdschotel heeft toebereid. De eerste avond heeft be wezen, dat deze filmster ook in onze stad tot de lievelingen van het publiek behoort. Er was veel belangstelling voor haar nieuwe creatie, welke op het thema van Pygmalion is geïnspireerd. Hier in de film is het echter geen taal kundige, die van het meisje uit de heffe des volks een dame wil maken, maar een leeg loopend jongmensch, dat deze zonderlinge op dracht aanvaardt van zijn oom, die haar als voorwaarde stelt, indien Ronnie weer in het bezit van zijn maandelijksche toelage wil komen, welke hij door zijn zorgeloos gedrag heeft verspeeld. Ronnie krijgt hierbij de hulp van een leger vriendinnetjes, die massaal zijn vertrekken bevolken, een ietwat vreemde toestand bij iemand, van wien door deze golddiggers" niets valt te halen. Maar heel de film is wat vreemd en onnoozel, doch dit hindert niet aan het grappige effect, dat voornamelijk te danken is aan Lilian Harvey, die haar rol speelt met de stereotiepe guitigheid,welke het publiek nu eenmaal van sterren, als zij, Anny Ondra en dergelijke, verwacht. De vermakelijkste episode is die, waarin zij den zoon van den ouden oom tot tegenspeler heeft, een saaie pietlut, die tot nog toe geen andere hartstochten kent dan rauwe wortels eten en postzegel-s verzamelen, maar op wien Ronnie zijn leerlinge niet zonder succes los laat. GR. HOUTSTR. 98 TEL. 16772 (Adv. Ingez. Med.) Als het haar gelukt den gebrilden wortel- eter aan 't zoenen te krijgen, weet hij daar mee geen maat te houden en stormt als een stramme geitebok op haar af. overal onheil aanrichtend en tenslotte niets meer bereikend dan de chauffeur, die Loulou's vrijer was, vóór haar promotie van dienstbode tot dame. Aardig is het tafereel, waarin het tweetal afgewezen minnaars zich in het gemeen schappelijke verdriet verbroedert. Ook de vader van den worteleter, Ronnie's oom. krijgt het van Loulou te pakken en laat voor haar zijn maitresse loopen. wat weer tot nieuwe conflicten aanleiding geeft. Lew Ayres en Lilian Harvey in My Weakness Loulou maakt promotie). Natuurlijk worden Loulou en Ronnie ten slotte een paar en Cupido, een wel wat onbe vallig tusschending tusschen een godje en een variété-komiek, heeft daarmee zijn zin gekregen. De film is meer grappig dan geestig; van geest getuigt hoofdzakelijk het dramatisch koor van de porceleinen poppen, een werke lijk amusante vondst. Het voorprogramma ls afwisselend en on derhoudend. Een overzicht van het leven in het tegenwoordige Athene getuigt, hoe ook op den bodem van het klassieke, waaraan wij door de gedenkteekens van de Grieksche bouwkunst worden herinnerd, het moderne zich ontwikkelt. De teekenfilm is ditmaal een persiflage op King Kong en als zoodanig voortreffelijk gelukt. En dan is er. behalve het wereldnieuws, nog een aardig uitgewerkte g.v.chiedenis van een aan droomen lijdenden groom, wiens fantasie ons genoeglijke stukjes revue-film voortoovert en een woeste, luid ruchtige jazzband, die de stemming er in houdt. Alles tezamen factoren genoeg, om den be zoeker een prettige tij dpasseering te bezor gen en met een opgewekt humeur huiswaarts te doen gaan. H. G. OANNEGIETER. BONDSDAG K. R, O. De jaarlijksche bondsdag van den K R. O. in het bisdom Haarlem zal op Zondag 22 Juli a.s. worden gehouden. De K. R. O. vlooit zal thans van Rotterdam uitvaren en een tocht om het eiland IJsselmonde maken. l&U^QOct Bij Apoth ert'Oroqisten (Adv. Ingez. Med.) CERALD DU MAURIER t Voorname figuur uit de Engelsche tooneelwereld. LONDEN, 12 April. (Van onzen correspondent) Het onverwachte overlijden van Sir Gerald du Maurier, op 61-jarigen leeftijd, heeft rouw en droefheid gebracht in de gan- sche Londensche tooneelwereld. Du Maurier kon worden beschouwd als de voornaamste man in deze wereld. Hij is in zijn leven slechts twee maal op andere dan Londensche planken opgetreden, in het begin van zijn tooneelloopbaan in Amerika, aan het einde in de Engelsche provincie. Hij is 40 jaar too- neelspeler geweest en zeker 39 jaar er van heeft hij als zoodanig doorgebracht tusschen coulissen van het West End. Du Maurier was de eerste acteur van het West End, ofschoon geenszins de beste. Het karakter van den man trok aan. Hij was erg menschelijk en vol zorg voor het welzijn van hen, die op het tooneel hun brood verdienden of be proefden te verdienen. Du Maurier kwam van een artistieke fa milie. Zooals zijn naam aanduidt stond de wieg van zijn voorouders in Frankrijk. Zijn vader was de vermaarde Punch-artiest en schrijver van het wereldvermaarde Trilby, het artistenmodel dat onder Svengali's in vloed zoo schoon kon zingen. Maar Gerald werd niet opgevoed voor het tooneel. Hij ging naar Harrow, een van de twee deftigste kostscholen van Engeland (de andere is Eton). Deze kostscholen verschaffen een ty pisch Engelsche „finish" aan spraak, manie ren en houding van haar leerlingen, een finish die niet afslijt. Men noemt het de „public school manner'. Deze manieren zijn een maatschappelijk voordeel van belang in de Engelsche samenleving. Gerald du Maurier bracht ze mee op het tooneel, dat hij betrad na een korte en nederige dienstbetrekking in de City, welke hij vervulde in het gebruike lijke ochtendpak van het land. jacquet, ge streepte broek en hooge hoed. Man en acteur waren veelal aan elkaar gelijk. Men kon zich Gerald du Maurier een voudig niet denken als Shakespeare-ver- tolker b.v.; hij heeft het ook nimmer be proefd. De Britten van Shakespeare ver schilden als nacht en dag van de Britten van onzen tijd en zoo mogelijk nog meer van het type Engelschman dat de overleden kunstenaar voorstelde in zijn huiskamer en in zijn tuin en op zijn tooneel. Du Maurier was de welopgevoede, onaandoenlijke, kalme en bedaarde heer met de wat nonchalante bewegingen, de losse beenen. het onverander lijke gezicht. Zoo ging hij door het verbeelde leven van het tooneel, hoe aangrijpend, hoe schokkend het soms ook mocht zijn. Voor het tooneel maakte hij geen „koppen" en hij verkleedde zich niet. Wars van al zulke hulp middelen om karakter te geven of te sugge- reeren slaagde hij er nochtans in zijn publiek in hooge mate te boeien en een ontelbare schare van vereerders en vereerdsters te kweeken. Het nationale snobisme dat hier werkte in onschuldigen vorm. vereering voor den onaandoenlijken gentleman in plaats van na-aperij moet wat van de veraf goding, waaraan Du Maurier heeft blootge staan, op zijn rekening krijgen. Niettemin is daarmede zijn roem niet uitgelegd. Binnen de grenzen, welke hij zich als tooneelspeler stelde en om zijn aard en gevoelens moest stellen, was hij groot, was hij onverbeterlijk; Al bleef hij Gerald du Murier in zulke rollen als Buil-"Dog Drummond of als de vader van de „droom-dochter" in Barrie's Dear Brutus, hij was toch evenzeer en zeer aannemelijk het karakter dat hij had te vertolken. Zonder fijn besnaard gevoel voor de kunst van het tooneel kan men dat niet doen. De enkele malen dat hij zijn genre verliet, als in de filmvertolking van Galsworthy's Escape, waarin Du Maurier het opgejaagde mensche lijk wild was, en als Captain Cook in „Peter Pan', bracht hij het er schitterend af. Een zeer beminde, aantrekkelijke en toch soms wat ruige persoonlijkheid van bijzon dere bekoring is met hem heengegaan. A. K. VAN R. (Adv. Ingez. Med.) EEN VOORBESPREKINC DOOR KAREL DE JONG De Pinkstertij d ligt niet meer zoo heel ver in 't verschiet, en het kan ons dus niet ver wonderen als zijn nadering zich hier en daar in de radioprogramma's begint af te teeke nen. Inderdaad zijn de beide Bachcantates van aanstaanden Zondag, zoowel die uit Leip zig als die uit Daventry, Pinkstercantates. De cantate „Erwünschtes Freuderlicht" (no. 184) is voor den Dinsdag na Pinksteren bestemd en omstreeks 1724 geschreven. In dit werk spelen de beide fluiten een belang rijke rol; Schweitzer verklaart ons waarom Immers reeds in het eerste recitatief wordt gezegd: „wij gevoelen nu rijkelijk hoe God ons den langgewenschten herder zendt"; het duet begint met de woorden: „Gezegende Christe nen, gelukzalige kudde; in het slotkoor wordt „goede herder" aangeroepen. Bach's illustra tie van deze herderlijke voorstellingen door den klank der fluiten is begrijpelijk voor wie Zijn muzikale symboliek heeft leeren kennen. De cantate „O ewiges Feuer, o Ursprung der Liebe" ton. 341 is na 1734 geschreven. De mu ziek schijnt echter aan een vroeger geschre ven, doch verloren gegaan werk, een cantate bij huwelijksinzegening, ontleend te zijn. Door het geheele eerste koor gaat een door de violen gespeelde figuur, die het lekken dei- vlammen, wier gloed de harten moet doen ontbranden, illustreert. De wiegeliedmuziek der altoria „Wohlluch, ihr auserwahlten See- len" past niet geheel bij den tekst en levert mede een aanwijzing dat we hier met ontleen de muziek te doen hebben. Naast Bach, en zelfs nog meer dan deze, treedt Mozart in de radioprogramma's op den voorgrond. Het is merkwaardig welk een sterke opleving Mozart's muziek in den laatsten tijd toont. Allerlei werken die men vroeger zelden of nooit hoorde, en waarvan de meesten zelfs het bestaan niet vermoedden, worden uitge voerd en uitgezonden. Als voorbeelden kun nen we noemen allerlei Divertimento en se renades, waarvan Mozart een respectabed aantal geschreven heeft. Maar ook het „Adagio en Rondo" K. V. 617, dat Dinsdagavond door Langenberg uitgezonden wordt, mag daartoe wel gerekend worden. Eigenlijk is dit werk fluit, hobo, altviool, cello en harmonica ge schreven en, zooals steeds, heeft Mozart zijn compositie geheel aan de klankwerking der uitvoerende instrumenten aangepast. Zijn bio graaf Jahn maakt dan ook de opmerking, dat de bedoelde klankwerking niet bereikt wordt, wanneer men de harmonika door een piano vervangt. De harmonica, zegt hij. is een sen timenteel instrument, dat een gevoelvolle, gedragen cantilene verlangt, waarmee dan ook de versluierde maneschijn-dweperij van het Adagio op gelukkige wijze rekening houdt. Het is dus eigenlijk jammer dat we deze origineele en zeldzame combir atie niet onver anderd te hooren krijgen, want bij de uitzen ding wordt de harmonica door piano ver vangen. Het klaviertrio in Bes gr. t., K. V. 502 en het prachtige klarinet kwintet, K. V. 581 behooren tot de bekende werken, die herhaaldelijk tot uitzending komen. Beide dateeren uit Mozart's laatste levensjaren, de voorliefde voor contra- puntiek en doorgevoerde thematische bewer king, aan deze periode eigen, doet zich in het trio sterk gelden. In het eerste hoofddeel hier van wordt nagenoeg uitsluitend het hoofd motief als materiaal gebruikt; in het slot- rondo worden verschillende thema's contra- puntisch gecombineerd. Het Larghetto staat tusschen die beide hoofddeelen als een herin nering aan die der klavierconcerten. Nog sterker dan in deze beide werken open baart zich het streven naar geestelijke en muzikaal-thematische concentratie van Mo zart's laatste levensjaren in het strijkkwartet K. V. 589. dat het slot der uitzending zal vor men. In de finale van dit werk is de thema tische eenheid tot de uiterste consequentie volgehouden en reeds in de eerste maat be gint de alt met een imiteerend contrapunt. Ook regelrechte symmetrische omkeeringen worden contrapuntisch aangewend. In het Larghetto kan men bemerken dat dit kwartet één van de drie aan den koning van Pruisen opgedragen werken is: de vorstelijke dilet tant-cellist werd in alle drie door speciale, meermalen zeer hoogliggende cantilenes ge- eerd. Het concert voor 2 piano's en orkest fHil versum. Zondag) is vermoedelijk door Mozart voor zich zelf en zijn zuster Nannerl geschre ven. De beide obligate partijen zijn volkomen gelijkwaardig, in tegenstelling met de drie van het tripelconcert in F, waarvan een, zooals ik vroeger al eens schreef, voor een minder vaardige pianiste bestemd was. Het kwintet voor klavier en blaasinstru menten, K. V. 452, dat Kalundborg Vrijdag avond uitzendt, werd door Mozart zelf bijzon der hoog geschat. Het is dan ook van een on vergetelijke schoonheid en welluidendheid, waartoe elk der instrumenten naar zijn aard bijdraagt. Symphonieën in A gr. t. heeft M. er twee geschreven; het programma der R. S. Rom van Woensdag vermeldt niet welke bedoeld is. zoodat we daaromtrent niets i^der kunnen mededeelen. Een heel anderen stijl dan die van Mozart ontmoeten we natuurlijk in het groote strijk kwartet van Franck (Huizen, Zondag). Wel is ook daarin een groote thematische eenheid, die zich door alle hoofddeelen uitstrekt (cycli sche bouw), en staat Franck's contrapuntisch meesterschap boven elke bedenking, maar de vorm is veel minder gesloten en veel meer uit gedijd, de zonnigheid en doorzichtigheid van Mozart is hier niet aanwezig en Frank's voor liefde voor chromatische harmoniegangen ver loochent zich ook in zijn één jaar vóór zijn dood geschreven werken evenmin als in an dere uit zijn laatste scheppingsperiode. Voor hem. die in de vorige week naar de Turandot-Suite van Busoni geluisterd hebben, zal het wellicht interessant zijn de uitzending van de gelijknamige opera (Hamburg, Maan- dagav.) te hooren. Busoni heeft die in 1918 op eigen tekst gemaakt en het materiaal der in 1906 gecomponeerde suite er in gebruikt. De belangrijkste uitzending der komende week is wel die der groote Mis in b kl. t. van Bach door Huizen. Een bespreking van dit reuzenwerk zou echter reeds een heel artikel voor zich eischen, zoodat ik ditmaal met de vermelding volstaan moet. Een interessante vergelijking tusschen de opvattingen van twee vooraanstaande pia nisten zal men kunnen maken door naar Beet hoven's vierde concert, gespeeld door Elly Vey (Hilversum. Donderdag» en door Arthur Schnabel (gramofoonplaat) te luisteren. En ook Gasadesus' voordracht van Brahm's Twee de Concert i Warschau, Vrijdag) is de aan dacht waard: Brahms was bij de Franschen, vroeger althans, niet erg in trek maar het schijnt dat hierin langzamerhand wat ver andering komt. Ook zijn symphonieën worden in Frankrijk tegenwoordig meermalen ge speeld. HET TOONEEL. DE AMSTERDAMSCHE TOONEEl- VEREENICINC. Ook te Haarlem is De eerste de beste zeer enthousiast ontvangen. Prachtig is het. zoo als Charlotte Kohier en Cruys Voorbergh in de 3 verschillende phasen van hun rollen steeds het karakter van de twee Barealdines weten te behouden. In den man en vrouw op leeftijd ziet men duidelijk den jongeling en het meis je terug. Dat is het voortreffelijke in hun creaties. En welke mooie, gave rollen ook van Geor gette Hagedoorn ja van haar vooral! van Ben Rooyaards, Phil la Chapelle, Faul Storm, Louis van Gasteren en alle anderen. Deze voorstelling, in fijnen en lichten toets, mees terlijk geregistreerd door Van Dalsum, moet ieder tooneelliefhebber gaan zien Ik herinner er aan, dat De eerste de beste hedenavond neg eenmaal in onzen Stadsschouwburg wordt ge- gegeven. Om de hooge kosten zal dit tevens ook wel de laatste keer zijn. J.B. SCHUIL. VEREENIGING „EIGEN HULP". DIVIDEND 4*2%. Aan het verslag over 1933 van de Vereeni- ging „Eigen Hulp in het district Haarlem en omstreken is het volgende ontleend. Bij het begin van het verslagjaar telde de vereeniging 1076 leden, bij het einde 1083. De gezamenlijke omzet in winkel en bak kerij bedroeg ruim f 370.000. weinig minder dan over 1932. De omzet in waren is weer toegenomen. Het prijsniveau vertoonde eerst nog een dalende lijn, maar werd verder tot het eind van het jaar vast. De behaalde bedrijfsresultaten laten toe. na de gebruikelijke afschrijvingen en reser- veeringen aan de leden 4 1 2 pet uit te lee ren over het bedrag van hun verbruik, even als het vorig jaar. Omtrent de „Stichting Voorzorgskas wel ker geldmiddelen geheel zijn gescheiden van die van het district, deelt het bestuur mede. dat het. saldo op 31 December 1933 bedro-g: f 39.426.53. Het saldo op 1 Januari 1933 was f 38423-99. zoodat de toeneming in 1933 be draagt f 1002.54. De Winkeldirectie deelt in haar verslag aan het bestuur o m. mede, dat de toonka- mer de belangstelling der leien blijft trek ken; hetzelfde wordt verwacht voor den onlangs gemoderniseerden winkel der afdse- ling brood-, koek- en banketbakkerij, wlke vernieuwing reeds een merkbaar drukker bezoek tengevolge heeft gehad. De algemeene ledenvergadering wordt ge houden op Zaterdagmiddag 28 April a.s in Hotel Llon d'Or. De bestuursleden de heeren W. Ch. van Daalen en J. Nieuwdorp Wzn. zijn aan de beurt van aftreden, doch herkiesbaar. JUBILEUM G. D. HAGEBOUT. Morgen, Zondag, zal de heer G. D. Hage- bout, commies bij den dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon, chef van de afd. Ge- organiseerden. 25 jaar in gemeentedienst zijn. Oorspronkelijk in dienst van de gemeente Schoten, is de heer Hagebout bij de annexa tie overgegaan naar Haarlem. Daar hij algemeen bekend is om zijn vrien delijke hulpvaardigheid, zal het den jubila ris op dezen dag zeer zeker niet aan belang stelling ontbreken. „DE NIEUWE CULTUUR". Bovengenoemde vereeniging zal Maandag avond 16 April in het gebouw ,.St. Bavo", Smedestraat, de film vertoonen: ..Millioenen- graf" (de slag aan de Somme 1914'18). Als spreker zal dien avond optreden de heer Hein v. Wijk. PERSONALIA Te 's Gravenhage is voor het machinisten diploma C geslaagd de heer J. Kooien, te Haarlem. Vrijdag had te Amsterdam het tiende exa men plaats iin sportmassage, vanwege die Ned. Ver. voor Massage. Heilgymnastiek en Sportmassage. Geslaagd is o.m. mej. P. Sluyters te Haar lem. NED. BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN Bij enkele candidaatstelling is tot bonds voorzitter herbenoemd de heer J. Kamman, secretaris van Den Helder; door de afdeeling Noord-Holland tot lid van het hoofdbestuur de heer N. Vos, secretaris van Heemstede. OUDERAVOND SCHOLEN 34 EN 35 Donderdagavond werd een gecombineerde Ouderavond gehouden van de scholen 34 en 35 in de Overtonstraat. in de bioscoopzaal, onder leiding van den heer H. v. Leeuwen. No-No, door de radio bekend, behandelde op boeiende, leerzame en soms zeer humoris tische wijze de geschiedenis der Spoorwegen in Nederland. Na afloop der eigenlijke le zing werd nog een serie prachtige lichtbeel den vertoond. Nadat de voorzitter den inleider dank had gebracht, gingen allen zeer voldaan huis waarts. ALLIANCE FRANcAISE. Prof. Raoul Blanchard, hoogleeraar aan de Universiteit van Grenoble, zal Woensdag avond 18 April in restaurant De Kroon een lezing houden, voor de afdeeling Haarlem van de Alliance Fran^aise over Les Origines du Pauple francais. VAT VERF OVER HET LICHAAM. DEN BOSCH, 13 April. Vrijdag is zekere C. A„ die bezig was met het lossen van vaten verf. uitgegleden, waardoor hij een vat. in houdende 300 L verf, gedeeltelijk over het lichaam kreeg. Met zeer ernstige inwendige kneuzingen is de man in het ziekenhuis op genomen. Men vreest voor zijn leven.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 17