FAUNA adverteer! Nimis Betonbouw N.V. RIJWIEL DONDERDAG 19 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 13 HET TOONEEL. THALIA. HET KIND VAN DE REKENING De tragi-komedie van Jan Grosveld, die gisteren en eergisteren door de R.K. tooneel- vereeniging Thalia in den Schouwburg aan den Jansweg gespeeld is geworden, had ook „De Man. die de klappen krijgt" kunnen hee- ten. Jan Bankers is de man, die ondanks zijn goedheid de slagen moet opvangen. Of eigen lijk en dat is dan het tragische door zijn goedheid. Hij verleent gastvrijheid aan zijn vriend Frans Holdijk, die in het stuk een „avonturier" wordt genoemd, hij over laadt hem met goedheden en in dank daar voor krijgt Frans de betrekking, waarvoor Jan Dankers wilde solllciteeren en valt den vriend het meisje in de armen dat Jan lief heeft. De schrijver heeft van dit gegeven een tra gi komedie willen maken, wat altijd min of meer gevaarlijk is. Door het komische komt de tragiek van het geval dikwijls in het ge drang, wat in het stuk Het Kind van de Re kening ook het geval was. Het is alles vooral aan het slot, waar het ons duidelijk gemaakt moet worden, hoe zielig de toestand van Jan Dankers eigenlijk is en hoe groot het contrast van dezen Jan Ongeluk met zijn gelukkige vrienden wel wat erg opzet telijk en het geval maakt daardoor minder indruk dan de schrijver waarschijnlijk heeft bedoeld. Jan Dankers heeft het ook voor een groot deel aan zichzelf te wijten dat hij de klappen van het noodlot moet opvangen. Deze Jan is toch eigenlijk ondanks zijn goedheid een sukkel en een heel oniprac- tisch man. Wij weten, dat er zulke menschen zijn, maar zij lijken mij toch niet de aan gewezen personen, om journalist te worden. Van een redacteur venvacht je toch wat meer flinkheid en vrijmoedigheid dan waar over deze Jan Dankers beschikt. En ook een weinig meer practisch doorzicht. Maar het stuk bleek toch wel kwaliteiten te bezitten, die een opvoering door Thalia rechtvaardigden. De dialoog is beschaafd van toon, er zijn dankbare speelrollen in en er is door het tragi-komische van het ge geven afwisseling in de handeling. Het stuk zou er heel wat bij winnen, als de schrijver nog eens met het blauwe potlood ging werken en het minstens met een derde besnoeide. Want Jan Grosveld is soms zoo lang van stof en hij herhaalt zich zoo dik wijls, dat het moeilijk wordt voor de toeschou wers om het geduld niet te verliezen, vooral wanneer Jan Dankers en zijn brave zuster aan het woord zijn. Nu deden de leden van Thalia ook niet veel om deze fout te maskeeren. Integendeel rekten zij gewone fout van dilettanten het tempo soms zoo zeer, dat het wel scheen, of er geen eind aan het stuk mocht komen. Voor al Jan Dankers en zijn zuster waren aan den langzamen kant, wat heel jammer was, want Mart Lange veld wist overigens van dezen Joris G-edbloeod wel een aannemelijke figuur te maken. Men kon aan deze goedigen kerel ge- looven zulke menschen bestaan er al leen kon ik mij niet begrijpen, dat hij al niet lang als redacteur ontslagen was en vrees ik ook, dat hij niet de aangewezen man zal blijken te zijn om leiding aan jonge menschen te geven. Mary van Leeuwen was als Mien wel wat heel erg een rouw-viooltje, wat voor een groot deel ook aan den schrijver te wijten was. Zij werd daardoor wel een brave, maar wel wat vervelende zus. Ans Assendelft en Piet van de Nouwland zijn verreweg de beste krachten in deze ver- eeniging en wanneer zij op het tooneel waren, werd het tempo ook dadelijk aangezet. Ans Assendelft heeft zeker speeltalent en daarom juist is het jammer, dat zij enkele fouten zooals een wat te slordige, ongearticuleerde dictie en een te nonchalante houding niet verbetert. Wanneer zij onder leiding van een man van het vak speelde, zou er van Ans As sendelft heel wat te maken zijn. Ook nu steekt zij in dit milieu al aardig boven de anderen uit. Het is een lieve verschijning op het too neel, zij speelt opgewekt en fleurig en weet een zoo bij de hand meisje als Rie Pellaart los en nu en dan zelfs pittig weer te geven. Vergis ik mij niet. dan was zij ook Naatje, de dienst bode. Als dat waar is, dan mijn compliment., want qua typeering en spel won Naatje het feitelijk nog van Rie. Piet van de Nouwland is een speler, die het tooneel weet te vullen. Hij is iemand, die spe len kan, zooals weer in de rol van Van der Mot bleek. Deze huwelijkscandidaat zou er nog bij gewonnen hebben, wanneer van de Nouw land hem in het komische wat minder had gechargeerd. Over het algemeen winnen bij Thalia de da mes het van de heeren; Rie koning en Agatha van Deursen, die voor het eerst meespeelden, beloven goede krachten te worden. Rie Koning speelde mevrouw Dankers met een natuurlijk accent en zij voelde zich blijkbaar goed thuis op de planken. Agatha van Deursen overdreef in I wat te veel, maar later wist zij de wat on- noozele Minette lang niet onaardig te typee ren. En Coby Dingerdis, die wij ook vroeger al eens zagen spelen, wist ook nu weer relief aan haar rol te geven. Dat Frans Holdijk, een avonturier was. die heel de wereld had rondgezworven, was moei lijk aan te nemen, evenmin als dat wij durven wedden op de kansen voor het kampioenschap van Kees Marynen, den bokser. Aan den di recteur van de begrafenis-onderneming, dien Guus van der Veldt ons te zien gaf, konden wij eerder gelooven. Maar de best geslaagde figuur in het stuk werd Johan, de oude keil- ner, die door Piet Loerakker uitstekend en in den juisten toon gespeeld werd. De electricien had in het tweede bedrijf een belangrijke rol. Hij heeft met zijn licht-effec- ten veel tot het succes van de opvoering bij gedragen. Dat dit succes bij het publiek niet gering was, bleek wel uit het hartelijk applaus van elk bedrijf en ook uit het meeleven tijdens het spel. Maar het succes zou nog grooter zijn geweest, als sommige spelers hun rollen beter hadden gekend en het stuk in twee maal vlug ger tempo ware gespeeld. J. B. SCBUIL. MUZIEK. DIE SPAERNESANCHERS. Wanneer ik ditmaal in mijn verslag een der medewerkenden, nl. Haarlem s Vrouwen koor, het eerst noem, is niet het „honneur aux dames" het motief, maar wel het feit dat dit nog maar kort geleden gevormde en semble zich op het concert der Spaerne-san- ghers voor het eerst in 't openbaar hooren deed. Er was een begrijpelijke belangstelling naar dit debuut, temeer daar de vrouwen koren hier zeldzaam zijn. Welnu, men is in zijn verwachtingen zeker niet teleurgesteld: den korten tijd van zijn bestaan in aanmer king genomen, mag men zeker zeggen dat het koor respectabel werk geleverd heeft. In de a-capella uitgevoerde fragmenten der 3- stemmige Mis van Caplet bleven zuiverheid en toon peil goed bewaard; in „Vite un Chanson" rees men een weinig, maar de vaardigheid en lichtheid waren ze:-r te lo ven. De klank was over 't algemeen beschaafd en sonoor; alleen in het „O Salutaris" klon ken de hooge stemmen wat geforceerd. Bij „Le Sourire" van St. Saëns werd de piano begeleiding door Joh. Röntgen zeer pittig, soms misschien iets te forsch gespeeld. Deze pianopartij is echter voor het koor geen di recte steun, want zij loopt soms dwars te gen den zang in. en waar we konden consta- teeren dat het koor ook in dit nummer frisch, rythmisch en, op eëh enkele te lage intonatie na, zuiver zong, dan beteekent dat een lof spraak in de eerste plaats voor den leider Lieven Duvosel. In den vorm van een prach tige bloemenmand is hem door het koor hulde gebracht. De opwekking van de pre sidente om tot haar gelederen toe te treden zal dan ook vermoedelijk geen jjdele klank blijken. In de prestaties van .Die Spaerne-San- ghers" zeiven was een stijging waar te ne men. Bij het eerste nummer scheen het of men zich nog moest „inzingen"; bij hjst tweede was de klankproductie veel beter, dat desondanks de muziek van „Het Hazegrauwt" voor mijn gevoel den indruk van Guido Ge- zelle's gedicht niet weergaf zal eerder aan Landre's compositie dan aan de vertolking toegeschreven moeten worden. Welk een verschil met Duvosel's „De Zonne zingt"! Hier schalde de muziek in bruisende levens kracht; hier gaf het koor de volle maat van zijn kunnen. Het laatste gedeelte van dit zeer moeilijke, maar kunstig gebouwde en effectrijke stuk werd als gevolg van den langdurigen bijval herhaald. Johannes Röntgen was de solist van den avond. Ook hij scheen zich aanvankelijk te moeten Inspelen: in de eerste helft van Schumann's „Etudes symphoniquies" kwa men nog al wat misgrepen voor, de tweede helft, waarvan een paar variaties weggela ten werden was pianistisch aanmerkelijk be ter. Da Falla's „Anaaluza" weid krachtig en virtuoos vertolkt; Röntgen's eigen ..Ca price" klonk brillant; in het eerste Scherzo van Chopin benadeelde de acoustiek der zaal de duidelijkheid van het snelle figurenwerk min of meer. Het langzame middendeel werd door den pianist zoo fijn en poëtisch ge speeld als op den harden vleugel mogelijk was. Het laatste programmanummer, koorwer ken van Grétry en Masenet heb ik tot mijn 'spijt niet meer kunnen hooren. De belangstelling voor dit concert was zeer groot: de gem. concertzaal was Woens dagavond nagenoeg geheel bezet. K. DE JONG. ALLIANCE FRAN?AISE. LES ORIGINES DU PEUPLE FRANcAIS. Woensdagavond heeft professor Raoul Blan- chard, hoogleeraar aan de universiteit te Gre noble voor de afd. Haarlem van de Alliance francaise gesproken over het onderwerp: Les Origines du Peuple franqais. In een geestige en uiterst vlotte rede ver haalde prof. Blanchard van het Fransche volk, dat een vermenging is, een potpourri van alle rassen uit Europa. Om den oorsprong te vinden wil hij beginnen met den tegenwoor- digen tijd en dan opklimmen, met uitschake ling van later bijgekomen volken, tot de oud ste Franschen. Van de 42 millioen inwoners van Frankrijk vallen al dadelijk de 2 millioen daar gevestigde vreemdelingen af. Teruggaan de tot de Middeleeuwen noemde spr. het Dé partement du Nord, waar Spaansch bloed ge vonden wordt, in een afgelegen hoek, omdat ze voor de overheerschers wegkropen. Dan zijn er nog de Sarrasins, van wie men zegt, dat ze in de 8ste eeuw van het Zuiden kwamen en in de Alpen doordrongen. Ze zouden zich toen .evestigd hebben op verschillende plekken. Het komt spr. vreemd voor, dat die roovers, dat zeevolk, zich zouden tevreden stellen met af gelegen talleien, soms op 1500 M. hoogte. In de streek, die nu daardoor Normandië heet, kwamen de Vikings, de Noormannen, die ach- BiiK op ue ï^ccnsciu: ïiavcnütuu asujeig, waar een algemeene staking van 24 uur »erd afgekondigd, uit protest tegen het optreden yan de politie bij betoogingen. terbleven, als hun eigen land minder goed was. Hun aantal bedroeg 1 20 van het heele volk daar. De Basken, die tegen Spanje aan wonen zijn van een prachtig ras, het mooiste dat spr. in Frankrijk aangetroffen heeft. Ze zijn uitgeweken Gascons, die hun taal uit de Ro- meinsche tijden nog bewaard hebben. De Hunnen, die men voorstelt als een reusachtige, verpletterende wals, waren maar zeer weinig In aantal, doch sterk, terwijl Rome vermoeid was. Wat de Romeinsche overheersching betreft, er kwamen maar 10 legioenen in Gallië, die later, toen het volk onderworpen was, naar de Germaansche grenzen gingen. Ook zijn er nog kleine plaatsen te vinden, waar Italiaansche invloed merkbaar is. In de leerboekjes staat, dat de Galliërs de voorvaders waren. Maar de historici schreven, dat dat ras groot was, met blanke huid. blond, met lange afhangende snorren, dat ze veran derlijk waren, enthousiast, veel praatten, en deze eigenschappen zijn absoluut niet die van den huidigen Franschman. Want men moet vergelijkingen trekken met de tegenwoordige boeren, die nog het best bewaard zijn voor uitheemsche invloeden. Spr. meent, dat die Galliërs, die in de 7de eeuw voor Chr, kwamen, een groot voordeel hadden boven anderen, omdat ze gebruik maakten van het ijzer. Die enkelen (de cava liers) heerschten over de groote massa inwo ners, die veel ouder waren. De verhouding was ongeveer 1 op 60. Nu nog woont in Frankrijk het ras, dat er woonde tijdens het neolithische tijdperk en nog eerder. Sinds 8000 jaar is het buitenleven, de cam pagne. precies hetzelfde gebleven! Omdat het volk niet veranderde. Dit verklaart het conser vatisme van den Franschman, het sterke pa triottische gevoel, het elders niet kunnen leven. Deze causerie, want prof. Blanchard vertelde deze belangwekkende theorieën zoo gemoede- lijk-weg, kreeg een langdurig applaus. De heer J. H. Sauveur heeft den spreker ingeleid en na afloop bedankt. Hij stelde een groot en ge- varieerend programma voor het komende winterseizoen in het vooruitzicht en wekte de leden op nieuwe leden te winnen. De avond, die de laatste was in dit seizoen, was niet druk bezocht. LEERLINGENUITVOERING DE MUZIEKSCHOOL. VAN In den Stadsschouwburg was Woensdag avond een muziekuitvoering, die uitging van de muziekschool der afdeeling Haarlem der Maatschappij tot bevordering der toonkunst. Het programma was uiteraard zeer uiteen loopend: van beginnelingen die keurig vier hand 'n wals en wiegenlied uitvoerden van A. Carse, tot de ingewikkelde variaties en fuga over een thema van Beethoven voor twee piano's van C. Saint-Saëns. Interessant was de Don Quichotte-suite van G. Ph. Telemann, die voor het eerst in Haarlem werd uitgevoerd door de orkest klasse van den heer De Clerck. Ongetwijfeld hebben de leeraren en leer lingen allen zonder uitzondering voldoening van hun arbeid. Dt bewees trouwens ook wel het dankbaar applaus van de toehoorders. DE STRIJD TEGEN HET LAWAAI. ACTIE VAN DE K. N. A. C. De K.N.A.C. meldt ons: In eenige voorgaande artikelen heeft de Kon. Ned. Automobiel Club uiteengezet, welke de voornaamste factoren waren, waaraan onze moderne samenleving het met den <%g toenemende straatlawaai te danken heeft. In het kort samengevat zijn het: de wettelijke bepaling, dat de bestuurder van een motor voertuig verplicht is een signaal te geven, telkens wanneer de veiligheid van het ver keer zulks vordert; het voorschrift inzake het recht van voorrang van het van rechts komend verkeer; en tenslotte het groote ge brek aan verkeersveiligheid. Over dit laatste zouden wij nog wel gaarne het een en ander willen zeggen. In een ver keer. zooals dat in onze groote steden te zier is, dat wil zeggen, waarbij van continuïteit in de afwikkeling niet kan worden gesproker- speelt de houding van de weggebruikers zelf m het veiligheidsvraagstuk een groote rol. In steden als Parijs, Londen, en dergelijke wordt tengevolge van den aard van het continu-verkeer de verantwoordelijkheid van de veiligheid vrijwel volkomen geladen op de schouders der verkeersregelaars. Bij ons daarentegen is de aard van het verkeer zoodanig, dat zeer veel aan het initiatief van den weggebruiker moet worden overgelaten. En daaruit volgt dus, dat de veiligheid van het verkeer voor een belangrijk deel afhanke lijk is van het publiek zelf; niet alleen van de meerdere of mindere mate van zijn verkeers- kennis, maar tevens ook van zijn practisch inzicht in het verkeer. Het behoeft geen bé toog, dat in een land als het onze, waarin het moderne verkeer in vergelijking met vele an dere landen nog slechts aan het begin staat van zijn ontwikkeling, ook verkeerskennis en -inzicht nog niet die hooge trap van ontwik keling. hebben bereikt, welke nuttig en noo- dig zouden zijn om de veiligheid tot de ge- wenschte hoogte op te voeren. Waar de ken nis wel aanwezi# is, missen wij nog te veel het practische inzicht. En meer nog mis schien het juiste begrip van wat men jegens andere weggebruikers verplicht is te doen of na te laten. Iedere weggebruiker, of hij auto mobilist, dan wel motorrijder, wielrijder, kar- revoerder of voetganger is. behoorde zich ten volle bewust te zijn van het feit, dat hij voor zijn deel verantwoordelijk is voor de normale dat wil zeggen, veilige ontwikkeling van het verkeer. Een voetganger, die het niet noodig vindt om het trottoir or voetpad te gebrui ken. of die er geen been In ziet om de straat schuin over te steken, is voor het verkeer even gevaarlijk als de automobilist, die me* onverantwoordelijke snelheid door de stad raast. Een karrevoerder, die het niet noodig vindt om de uiterste rechterzijde van de straat te houden, is niet minder gevaarlijk dan de wielrijder, die een linksche bocht af snijdt of op den hoek van een straat in con versatie is met een bekende. Wij geven slechts eenige van de zeer vele overtredingen, waar aan de weggebruikers zich schier ieder oogen- blik van den dag schuldig maken, en welke niet alleen evenveel bronnen van gevaar op leveren, maar tevens ook oorzaak zijn van het meer dan ergerlijke lawaai, dat een ty pisch kenmerk van ons grootestadsleven is geworden. Immers op iedere verkeersfout rea geert de andere weggebruiker door het geven van luide signalen, teneinde den overtreder te waarschuwen of een psychologisch ver- klaarbaren uitlaat te vinden voor den door hem ondervonden schrik. De trambestuurder zal extra luid bellen, de automobilist zal zich van zijn hoorn bedienen, de wielrijder zal zijn bel te hulp roepen en de karrevoerder zal wellicht bij ontstentenis van een lawaa:- instrument door luid geschreeuw aan zijn op gekropt gemoed lucht geven. Wij moeten ons over dit alles niet verwon deren. Het zijn volkomen natuurlijke reacties, welke alleen overbodig zullen zijn wanneer over alle linies, dus onder alle weggebruikers het besef levendig zal zijn geworden, dat wij ernstig moeten pogen het verkeer in veilige- banen te leiden. Zoolang de automobilist zichzelf en anderen door luid toeteren moet beschermen tegen de gevaren var. den weg zoolang ook zullen wij hebben te klagen over het overvloedige lawaai. En zoolang automo bilisten niet ten volle begrijpen, dat ook an dere weggebruikers zekere rechten in het verkeer hebben, zal de wensch naar meer stilte een vrome blijken te zijn. Dit is dan ook de reden, dat de Kon. Ned Automobiel Club gemeend heeft aan haar streven naar verhooging van de verkeersvei ligheid een actie te verbinden voor de ver mindering van het lawaai. Volgens haar houdt het laatste nauw verband met het eer ste. En al is zij er zich van bewust, dat een ideale toestand slechts te bereiken is. wan neer alle weggebruikers er van doordrongen zijn. dat ieder voor zich in dezen een taak heeft te vervullen, toch meent zij reeds veel te kunnen verbeteren door de automobilisten te doordringen van de noodzakelijkheid om een weldadige stilte te verkrijgen door een veiliger verkeer. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. De R.K. Middenstandsvereenging alhier vex-gaderde Woensdagavond in café-restau rant Brinkmann, Groote Markt, onder leiding van haar voorzitter, den heer Th. Hoov De voorzitter spoorde de leden aan. de demonstratieve actievergadering bij te wo nen, die op 2 Mei a.s. alhier zal worden ge houden, De verschillende jaarverslagen werden goedgekeurd. In plaats van den heer H. J. M. Bartels, die als bestuurslid had bedankt, werd bij accla matie gekoen de heer Harry van Beek. De heer E. Wormer. leider der reclame-af- deeling van den Ned. R.K. Middenstandbond, hield een inleiding over het onderwerp: „Mo derne reclame bij den winkelier". Spreker spoorde aan tal het toepassen van moderne reclametechniek en -methode. Mr. A. A. Deenik, adj. secretaris van de Kamer van Koophandel alhier, gaf een histo risch overzicht van de voorgeschiedenis der Wet op de Huisindustrie. Hierna was er eenige gedachtenwisseling. MET ZIJN MOTORRIJWIEL GESLIPT. Woensdagavond kwart voor twaalf is de 19- jarige W. u:t Amsterdam op de Lange Heereri- vest met zijn motorrijwiel over de tramrails geslipt en gevallen. Hij kreeg een bloedende wond bover. het linkeroog. Na door leden van den ongevallendienst vei*bor.den te zijxx. werd hij per auto naar het Dlaconessenhuis ver voerd. waar de wond gehecht werd. Het motorrijwiel werd beschadigd. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISR. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavond bij den Ingang van den Sabbath te 6.30 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Midaagdienst te 1 uur. Avonddienst te 7.56 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Middagdienst. Zondag te 7.15 uur. Andere Werkdagen te 7.30 uur. Avonddiensten bij het invallen van nacht. Talmoed Thora: Sabbath te 12 uur. Werkdagen tusschen de middag- en avond diensten. Talmoed Thora op Sabbath wordt verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14. De Synagogediensten alsmede Talmoed Thora vinden plaats ter Synagoge, Lange Be gijnestraat 11. ZEDENMISDRIJF. De politie heeft een 35-jarige los werkman aangehouden, die bekend heeft, met zijn twaalfjarig achterlijk stiefdochtertje niet na der te noemen handelingen te hebben ge pleegd. De man is in bewaring gesteld. De lent' is daar, de zomer komt. Zeg het met muziek en met bloemen. Ondertrouwd: DICK BOER en PHILIXE jeaxnette stol Haarlem, 19 April 1934 Receptie: Zondag 29 April 34.30 uur, Haarlem, Parklaan 17 Huwelijksinzegening in de Groote kerk Donderdag 3 Mei 19 34 te half 66n door Ds. J. C. van Dijk. Heden overleed, plotse ling. tot onze diepe droef heid. onze geliefde Man, Vader en Grootvader, de Heer Gerardus van Riemsdijk In den ouderdom van 78 jaar, Uit aller naam: J. C. W. VAN RIEMSDIJK- DE KONING Haarlem, 18 April 1934 Schouwtjeslaan 35 zwart De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 21 April a.s. des middags 12 uur, op de Algem. Be graafplaats te Haarlem, ingang Kleverlaan. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven 10 pCt. KORTING op Stoomen en Verven van SCHOONMAAK- GOEDEREN Ook op Gordijnen Cfco*iitwlteu.H AoHUtlMadtft. ALLE BETONWERKEN Correcte levering. B i 11 ij k e p rijzen. Pres. Steinstraat 7, Tel. 11703 „RICHE" FOTO ART 169 GR. HOÜTSTR. TELEF. 13472 JUBILEUMSPORTRETTEN INDIEN U een 2de handsch rijwiel zoekt, komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben nog 1ste klas mer ken w.o. Fongers, Gazelle, Sim plex. Raleigh, alle met 12 maan den gar. Prijzen vanaf 16.50. A. KOELEMEIJER, Breestr. 3. I v I FONGERS Neerland'* beste <roor den laag sten prijs! Compleet vanaf f 42. J. J. van Kooten Plein 22 Telef. 12000 g Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 a Haarlem, Tel. 12644 SPREEKUREN iederen werk dag 9-11, en 1-2; Dinsdags avonds 6.30-8.30 uur. Zater dagsmiddags geen spreekuur. D. HESSELS Tandheelkundige Kenaupark 26 PARTICULIER SPREEKUUR 12-1 en volgens afspraak. Zater dagsmiddags geen spreekuur Friesche Varkenimarkt 2-4 Dier-genecskuiklige kliniek door dierenarts L. J. Kas Leidschevaart 7G op Dinsdag- en Vrijdagavond v. 7.308 uur. uitsluitend voor minvermogenden VERKOOPSTER Door tijdsomstandigheden biedt zich aan een 2de verkoopster. In eerste klas zaak werkzaam. Voor zien van goede referenties. Br. no 9912 bur. van dit blad Flink zelfstandig DAGMEISJE gevr. Aanm. laan 54. 8 uur Twijnders* FLINK MEISJE gevr.. pl.m. 20 jaar, van S3 u. Loon 4.p. w. met middagk. Adres Santpoorterstr. 62 zwart. Gevr. m. Mei bij alieenw. dam© Holl. Dienstmeiije P.G. g. k. werken en eenv. koken. bov. 20 jaar, v. g, g. v. Br. no. 9916 bur. van dit blad SCHILDERSJONGEN of aankomeling gevraagd. Adres: KEMPER, Kerkplein 17, Bloe- mendaal. Kunnen direct nog eenige flinke Behangers geplaatst worden bij C. AL'GL'S- TIXUS, Vosmaerstraat 95. Aanb. na 7 uur. Een flinke Jongen gevraagd boven de 16 jaar. voor loop- en spoelwerk. Zich aan te melden Wijnhandel ,,De Wijn pers", Houtplein 30, tusschen 6 en 8 nur. Nette Jongen gevr. voor de bezorging van brood. Leeft. 16 a 17 jaar. Br. met ultv. inl. no. 9919 bur. van dit blad TE HUUR GEVRAAGD vrij beneden- of vrij huisje (geen H.Nrd.) Huurprijs ca. 6 p. w. of 25 p. mnd. Br. no. 9914 bur. van dit blad 2 Kantoorlokalen te huur gevraagd op lsten stand voor rustig kantoor. Br. met prijsopg, onder no, 282 Wen- sing's Adv. Bur. Tempeliersstr. 32 Voor direct gevraagd een Noodhulp Keukenmeisje en een Noodhulp werk- tweede- meitje Goede mondelinge getuigen. Br. no. 9915 bur. van dit blad In gezin m. kinderen te Haar lem wordt, een flink BURGERMEISJE gevr., hulp aanw., geen buiten werk. Br. no. 9911 bur. van dit blad is de Courant waarin de zaken man het doel treffendst en mei groot succes I

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 3