HEEFT U LAST VAN SLECHTE SPIJSVERTERING? ZATERDAG 21 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 16 BIJ DE HULDIGING VAN D. O. K Na een periode van opgang. DOOR EIGEN KRACHT NAAR DEN TOT. Onze plaatselijke Krachtsportvereeni- ging ..Door Oefening Kracht" staat aan den vooravond van een huldiging, welke haar ten deel zal vallen na he; behalen van de kam pioenschappen van Nederland over 1933 in worstelen en gewichtheffen. Deze groote pres tatie van D. O. K. wint nog aan beteekenis, wanneer men weet. dat het de eerste maal was sedert de instelling van de clubkam pioenschappen, dat het aan een bij den Ne- derlandschen Krachtsportbond aangesloten vereeniging gelukte een tweevoudig kam pioenschap van Nederland te behalen. Het was ook voor de eerste maal. dat D.O.K. be slag wist te leggen op den eeretitel voor wor stelen. Aan deze belangrijke successen moet nog worden toegevoegd het verwerven van het Districtskampioenschap van Noord-Hol land. Het feit, dat D.O K. zich in den loop dei- jaren tot deze hoogte heeft weten op te wer ken werd dan ook aanleiding om deze wak kere sportlui een mooie hulde te bereiden. En deze hulde betuiging is welverdiend. Niet al leen omdat zij deze kampioenschappen ver wierf, maar dit huldebetoon is ook bedoeld, om deze vereeniging eindelijk eens te midden der belangstelling te plaatsen. Zij was nu eenmaal geen vereeniging, die wat men noemt ,.aan den weg timmerde". Zonder veel gerucht ging zij haar weg. Trainen, altijd maar trainen was het parool, wilden in de wereld der krachtsport ook resultaten worden behaald.. Deze bleven dan ook niet uit en het enorme aantal behaalde prijzen in 1933 alleen reeds 71 wijst er wel op. dat D. O. K. on der haar zusterverenigingen als een geduch te tegenstandster moet worden aangemerkt. De vereeniging werd op den eersten Maart 1916 met aanvankelijk 25 leden opgericht. In het eerste bestuur hadden zitting de hee- ren G. v. d. Winden, voorzitter, A. Siebers, secretaris, H. Knapen, penningmeester en A Kluft. Aanvankelijk liet de oefengelegen heid zeer veel, zoo niet alles te wenschen over, maar dat neemt niet weg. dat op den pakhuiszolder geanimeerd werd gewerkt. La ter bood de kleine zaal van „Maison Strcucken" aan de Zeestraat, (het tegen woordige Kennemer Theater) voor D.O.K. een veel betere huisvesting. De wedstrijden van „Ursus" te Amsterdam brachten de jonge vereeniging de eerste successen. Een eerste, een tweede en een derde prijs waren de beloo- r.ing van den ijver, die de D.O.K.-leden bij de training aan den dag hadden gelegd. Het eerste kampioenschap werd op naam der ver eeniging gebracht door J.Muys, die in de afdee ling worstelen zwaargewicht den eeretitel van Noord-Holland behaalde. Hoewel deze wor stelaar thans geen deel der vereeniging meer uitmaakt heeft hij stellig een groot aandeel gehad in de ontwikkeling en de propageering van de krachtsport. Hij bracht meerdere kampioenschappen naar Beverwijk en zag zich o.a. afgevaardigd naar de wedstrijden om de wereldkampioenschappen te Helsingfors en naar de Parijsche Olympiade. Naast hem stelde D. O. K. nog vele kampioenen, die zoowel op nationale- als op internationale wedstrijden steeds nieuwe lauweren wisten te oogstei. Opvallende prestaties leverden b.v. in de afdeeling gewichtheffen de heeren C. G. Tabak. A. J. Burger, C. Vessies, J. Rooy- mans, J. Bakker, A. Duiker e.d. In de afdeeling worstelen waren het o.a. de heeren Gebr. Groenëveld, W. Brandjes, G. Doets, A. Mooy, G. v. Soest, P. Kluft, J. van Heek, M. Bootsman e.a. die de kleuren van hun club op succesvolle wijze verdedigden. D. O. K. heeft zich voorts groote verdien sten verworven door het organise eren van vele interessante wedstrijden. Deze tournooien waarbij ook eenige internationale ontmoetin gen waren, kenmerkten zich altijd door een uitstekende organisatie Wanneer D. O. K. wedstrijden organiseerde kon het publiek rekenen op goede sport en op deelname van de sterkste gewichtheffers en worstelaars. Al deze succssen konden echter niet veroorzaken, dat de leden en nog minder het bestuur van den eenmaal ingeslagen weg afweken. Zij lie- t?n zich gelukkig door de dikwijls uitste kende prestaties en vaak frappante overwin ningen niet verblinden, integendeel, zij ble ven met dezelfde energie en toewijding het werk voortzetten. Door eigen kracht heeft D. O. K. het fraaie resultaat weten te bereiken, dat de hoogste sport van de ladder kon worden be reikt. Daarom is de hulde, welke haar heden. Zaterdag zal worden bereid, zoo welverdiend. Het is niet doenlijk de geweldige lijst van prijzen, welke de leden van D.O.K. in den tijd van haar bestaan hebben verworven, op te nemen. Dat zou eenige kolommen eischen. Het zijn honderdtallen medailles, kransen, takken, linten en plaquettes. Maar de pla quette, welke haar bij de huldiging zal wor den aangeboden namens de Beverwijksche vereenigingen zal zeker een geheel bijzon dere plaats gaan innemen. Zij zal voor D.O.K. een waardevolle herinnering blijven aan den dag, dat haar verdiensten ten aanzien van de lichamelijke opvoeding in het algemeen en van de krachtsport in het bijzonder in het openbaar werden erkend. Dat moet voor be stuur en leden wel de grootste voldoening zijn. Ongetwijfeld zal D. O. K. zich blijven inspannen, om de verworven positie te hand haven. Van wijs beleid getuigt dan ook de oprichting van de juniorenafdeeling waaruit in de toekomst de nieuwe glorie zal moeten voortkomen. Vol vertrouwen kan D.O.K, be wust van eigen kracht, haar weg vervolgen, het vierde lustrum tegemoet, dat in 1936 zal worden herdacht. Omtrent de huldiging deelen wij nog mede dat de optocht Zaterdagmiddag te half vier in ..Scheybeeck" zal worden opgesteld. Te vier uur vertrekt de stoet, die begeleid wordt door de Beverwijksche Harmoniekapel, langs Von dellaan. Scheybeecklaan, Dr. Schuitstraat. Zeestraat. Koningstraat. Breestraat, Peper straat. Kerkstraat, Hoflanderweg, Alkmaar- scheweg en Meerensteinplein. Daarna volgt in de bovenzaal van Hotel „Oud Meeren- steïn" de huldiging. Na afloop van deze offi- cieele p'echtigheid houdt het bestuur van D. O. K., dat thans wordt gevormd door de heeren P. J. Schelvis, voorzitter, J. van Heek, secretaris, F. Nieittan, penningmeester, H. Joor. tweede voorzitter, A. J. Burger, tweede secretaris en A. Siebers, eerelid, receptie. Voor leden en introducé's volgt dan nog tot slot een feestavond, waarop de heer Van Deu te- kom. lid van het hoofdbestuur van den Ned. Krachtsportbond, een feestrede houdt. I KENNEMER WANDELCLUB. Het bestuur van de Kennemer Wandelclub verzoekt ons opname van het volgende: Zondag a.s. zal de Kennemer wandelclub deelnemen aan den 30 K.M. Bloembollen- marsch. Nog steeds stijgt het wandelaars aantal, voelt ook gij niets voor wandelen? Zeg niet: „Ik ben er toch niet geschikt voor", of: ,.Ik ben ongetraind", want voor U zijn er reeds duizenden aan de wandelsport begonnen. Probeert het eens voor een keer en geeft u voor dezen marsch op bij H. van den Bergh dr. Schuytstraat 40, Beverwijk. Zaterdagmiddag tusschen 6 en 7 uur. Het in schrijfgeld voor dezen marsch bedraagt f 0.55 Verdere inlichtingen kunt u ook daar Zater dagmiddag krijgen. DE NIEUW ZWEMVEREENIGING. Men schrijft ons: De alhier opgerichte zwemclub, welke voor een ieder toegankelijk is, heeft haar oefen avonden op Maandag en Vrijdag vastgesteld. Gezwommen zal worden in het zwembad „Adrichem" van den heer De Wildt. waar van de voorloopige openstelling plaats heeft op Zaterdag 19 Mei. Vanwege het in orde brengen van de omliggende velden zal de officieele opening in Juni plaats vinden, waar bij verschillende wedstrijden zullen georga niseerd worden. De abonnementsprijs voor de leden van de vereeniging bedraagt: tot 13 jaar f 1; van 13 tot 18 jaar f 1.75, boven 18 jaar f 2.50. Voor particulieren bedraagt het resp. f 1, f 3 en f 4. Zij, die lid der vereeniging willen worden moeten 50 cent inschrijfkosten betalen, het geen noodig is voor aansluiting bij de Ned. Zwembond. Zij, die zich reeds als lid hebben opgegeven worden verzocht zooveel mogelijk propaganda voor de vereeniging te maken. DE VERNIETIGING VAN SPINAZIE. Vrijdag zijn weder belangrijke hoeveelhe den spinazie, die den vastgestelden minimum prijs van 15 cent per kist aan de veilingen niet konden bereiken, ter vernietiging naar de vuilnisbelt overgebracht. Van de veiling „Kennemerland" waren dit 2000 kisten; van de „Vrije Veiling" 869 en van de veiling „Tuinderstoelang" 501 kisten spinazie, die op deze wijze aan de consumptie werden onttrokken. Aan de veiling „De Eendracht' kon de ge- heele spinazie-aanvoer worden geplaatst- dank zij 'het feit, dat door de conservenfabrie ken werd gekocht. In totaal werden 1570 kis ten met een inhoud van 12,560 K.G. van de jonge voorjaarsgroente aan de vernietiging prijs gegeven. Dank zij de aanmerkelijk koelere weersom standigheden bleven deze cijfers nog iets be neden die van Dinsdag. IJMUIDEN IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. Men schrijft ons: Zooals reeds eerder werd medegedeeld, zal de verloting ten behoeve van het verkrijgen van meer reddingsmateriaal, nog deze maand plaats vinden. Met den verkoop der loten is het zeer voor spoedig gegaan en wij kunnen niet anders dan onzen dank daarvoor kenbaar maken. Toch zijn er momenteel nog een paar hon derd loten onverkocht, die eerst weg moeten vooraleer de verloting kan plaats vinden. Wij wekken onze leden op nog even hun best te doen. Met eenige moeite zullen ook de laatste lootjes, die weliswaar het zwaarst we gen. spoedig van de hand kunnen worden edaan. Tevens doen wij een beroep op onze plaats- gen oo ten om ons in deze te helpen.Men koopp een lot, dat kans geeft op de zeer mooie prijzen, te bezichtigen bij den heer Zwier, Kennemer garage. Kennemer plein, voor de som van een dubbeltje. De loten zijn verkrijgbaar bij de leden der Y. R. B. en bij de heeren: A. P. Bakker, Cronjéstraat 5; G Heykoop, Kennemerlaan 115 en M. W. Hellemons, Da Costalaan 6, Driehuis. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1.60—f 1.25 Griet per 50 K.G. f 26—f 9 Tongen per K.G. f 1,15f 0.68 Middelschol per 50 K.G. f 15 Zetschol per 50 K G. f 14—f 13 Kleine schol per 50 K.G. f 12.50f 4.40 Schar per 50 K.G. f 3.40—f 1.30 Wijting per 50 K.G. f 2.80—f 1.50 BESOMMINGEN. loggers: KW 38 f 650; KW 162 f 630: KW f 690: KW 96 f 560; KW 127 f 710: KW 28 f 490: Soh 341 f 560: Sch 25 f 500 IJMUIDEN'S a CAPELLA KOOR. 1919—1934. 22 April a.s. zal het IJmuidens a Ca-pella- koor 15 jaar bestaan. Daar het koor 28 April ten concourse naar Leiden gaat, zal dit jubi leum slechts in besloten kring herdacht wor den. In dezen voor het vereenigingsleven zoo schommelenden tijd mag men een bestaan van drie lustra zeker een langen tijd noemen. Het in 1919 alhier gehouden concours van IJmuiden's Mannenkoor, waarop enkele zan gersvrienden onder de bekoring wei-den ge bracht van het dubbelmannenkwartet „Inter Nos" uit Haarlem, gaf den beslissenden stoot tot oprichting van een gemengde zangver- een iging. welke thans tot de voornaamste ko ren van onze plaats mag gerekend worden. De bekende Haarlemsche koordirigent Nico Hoogerwerf werd bij de oprichting aangezocht de directie op zich te nemen. Er werd flink aangepakt, en na een klein jaar behaalde men reeds een len prijs in de 3de afdeeling op een concours te Rotterdam. Kort daarna volgde te Haarlem een 4e prijs in de 2e af deeling. Wegens omsiandigheden bedankte Hoogerwerf als directeur (1921en werd door de heeren Bot en Leo Pielage opgevolgd. Wisseling van besturen en directeuren wa ren kinderziekten, waaraan ook dit ensemble niet ontkwam. Met het benoemen in 1924 van den heer Jan Beider tot koorleider, ging het met IJmuidens a Capellakoor weer excelsior, ter wijl de successen welke het onder haar hul digen dirigent den heer P. Grin Jr., op het zangconcours alhier behaalde, nog versch m het geheugen liggen. De frischheid en het enthousiasme, waardoor IJmuidens a Capella koor zijn optreden kenmerkt, gepaard gaan de aan een uiterst muzikaal zingen, is een verdienste welke wij steeds weer mochten op merken. Wanneer Uw voedsel als lood in Uw maag blijft liggen na Uwe maaltijden, wanneer maagkrampen U kwellen of Uw maag ge voelt alsof zij brandt, weet U dan dat U onder Uw onmiddelijk bereik Reeft een middel om deze ongemakken en smarten binnen een paar minuten te doen ophouden? Stoornissen en pijnen der maag zijn in bijna alle gevallen het gevolg van een overmaat van aciaiteit der maagsappen die het voedsel doen gisten en de teergevoelige maagvliezen prik kelen. Om deze overmatige aciditeit te neutra liseeren gebruikt men na de maaltijden of wanneer de behoefte daartoe zich doet gevoelen een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium. Een gevoel van welbehagen volgt onmiddellijk, de spijsvertering wordt er dadelijk door hersteld en verloopt dan weder op normale wijze. Met- eetlust wordt de eerst volgende maaltijd weer genuttigd, U kunt eten wat U wilt en U kunt verzekerd zijn van een ongestoorde en snelle spijsvertering. Gebis mureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a f 1.per flesch of f 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. (Adv. Ingez. McdJ Koesterde het ensemble in principe het plan, zich in een oratoriumvereeniging te transformeeren, hiervan heeft men met het oog op de concoursen van dit zomerseizoen (Leiden en IJmuiden) moeten afzien. In beide plaatsen komt IJmuiden's a Ca pellakoor uit in de eerste afdeeling gemengde koren. Wij hepen dat 23 April voor de jubilaresse een gelukkige datum moge zijn; het zou voor haar een waardige bekroning van een 15-ja- rigen arbeid vormen. Wij wenschen het koor en zijn actieven dirigent, den heer P. Grin Jr. en bestuur (de heeren A. de Waal, J. Wolt- man, de dames J. J. van Thiel, J. Garsten- veld er. A. Workum) in het nieuw 5-jarig tijd perk veel succes. VASTSTELLING VAN STRAATNAMEN. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, de volgende straatnamen vast te stellen voor een aantal straten in Santpoort: Kluijskenslaan naar Simon Kluijskens, een van de drie grootste garenbleekers in de 18e eeuw, Litslaan naar Hendrik Lits, een groote lijnwaadbleeker in de 2e helft van de 18e eeuw. Van Dalenlaan naar Heijltje van Da len die in 1603 een belangrijk waterconcent had van den heer Van Brederode in de Leck- buurt bij Santpoort, geheeten „De Leek en de Bergen", Rusburglaan naar B. Rusburg, een groote lijnwaadbleeker in de- 18e eeuw, Laza rus Mullerlaan naar Lazarus Muller, die in 1572 met soldaten naar Haarlem trok om daar hulp te bieden. De Spanjaarden versloe gen de vijf „vaendelen" van Muller bij Santpoort. Kerkerinklaan naar W. H. Kerke- rink, indertijd eigenaar van „de boschrijke lustplaetze „Duin en Berg". VELSEN MEER WERK AAN DE PAPIERFABRIEK. DRIE ZONDAGNACHTEN NIET SLUITEN. De directeur van de papierfabriek heeft aan de arbeiders medegedeeld dat van Zondag af de fabriek gedurende drie achtereenvolgende Zondagen ook des nachts zal werken. Deze werkverruiming betreft alleen arbei ders die werkzaam zijn aan de papiermachi nes en in de afdeelingen die de grondstof daarvoor fabriceeren. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: A. C. van OpbergenHolman, z., Bothastraat 4. IJmuiden; A. van EsMei- nesz. d.. Kennemerlaan 120. IJmuiden; H. C. Spreeuw—van Winsen, z.; Trompstraat 169. IJmuiden (O); A. RiemersmaUffen. Naoier- straat 24, IJmuiden: H. G. van den Berg- Stoop. d.; Cederstraat 32, IJmuiden; N. J. M. Muller—van Strien, z.; Kerkstraat 5rd., IJmuiden; J. Flistijn—van Es, d., Stephenson- straat 43, IJmuiden; J. J. J. CaratiKoster.z. Fazantenlaan 47, IJmuiden (O) A. Koster- van Rijswijk, d.; Cremerlaan 2, Santpoort. Overleden Corn. Zwanenburg, 74 j.. ongeh., de Weerdstraat 22. IJmuiden (O).; Jacoba Schriemer 46 j. echtgen. v. J. H. van Dalen, Hagelingerweg 189, Santpoort; Abraham Huijer. 68 j„ echtgen. v. G. Zonneveld, Sluis- weg 7, IJmuiden; Leendert van Loo, 78 j. wedn. van G. Griep. Huijgenstraat 90. IJmui den: Simon Post, ongehuwd, James Wattstr. 8. IJmuiden. Ondertrouwden: G. Blok en A. Jonge jan; J. Makelaar en E. Rasch; P. Huijer en J. L. Koene; W C. J. Stek en F. J. de Smit. P. Mui der en A. Floris; C. Borst en C. W. Braven- boer; C. Glas en A. v. d. Zwet Slotema- ker. Gehuwden: C. Th. J. van Zijl en A Bank Wijk aan Zee en Duin. Regulierstraat 30; A. J. van Leeuwen en M. C. Schoorl, Wijk aan Zee en Duin, Boeweg 47; J. W. van der End en P. Mors, de Ruyterstraat 81. IJmui- den-O.; M. Kwaak en C. Prins Eschdoorn- straat 21, IJmuiden-O.; E. Waltbuizen en A. Haan, Sijbecarspel; J. B.Brouwer en A. C. Heeremans, Wüstelaan 36, Santpoort; A., van der Aart en M. Koppenaal, Kastanjestraat 12, IJmuiden-O.; P. F. Nordzij en T. Ham burg, Vinkenstraat 55, Haarlem; G. van Wijngaarden en A. E. Stoutjesdijk, Sirene straat 16, IJmuiden. SANTPOORT BAZAR-OPENING. Vrijdagavond werd de bazar ten bate van de R.K. S. V. „Santpoort" geopend. Na een inlei dend woord van den voorzitter dier vereeni ging, den heer P. P. Smit, verkreeg wethouder J. P. Nijssen het woord. Spr. zette het doel van den bazar uiteen, n.l. gelden te verzamelen, teneinde te kunnen ko men tot een betere terreinaccommodatie. Met het uitspreken van zijn beste wenschen voer het elslagen van den bazar verklaarde spr. dezen geopend. Hierna werd nog het woord gevoerd door den directeur van het gemeentelijke gas- en waterbedrijf, dat met een stand vertegen woordigd was. Spr. dankte het bazar-comilé voor zijn welwillendheid een plaatsje voor het gasbedrijf te willen inruimen. „Onze belangen loopen hier parallel met de uwe", zoo zeicle spr. verder. „Wanneer Uw bazar door velen be zocht wordt, krijgen wij gelegenheid tal van personen te wijzen op het voordeel van het gebruiken van gas". Hierna werden de attracties „in bedrijf" ge steld. Op dat gebied is er „elck wat wils". De baz?r is heden en morgen nog geopend. BEVERWIJK Noteering van Beverwijk 20 April 1934. Spinazie per kist f 0,16—0,25 Postelein per kist f 0.701.25 Andijvie per kist f 0,801 Raapstelen per 100 bos f 2.50 Radijs per 100 bos f 36 Koolrapen per zak f 0,80 Wortelen per K.G. f0,06 Asperges per bos wit f 0,50—0,70 Asperges per bos blauw f 0,20—0,30 Aardappeleen, klei p. K.G. f 0,05—0,08 id. zand, per K.G. f 0,08 Roode kool per 100 f47 Savoije kool per 100 f48 Uien per K.G. f 0.011'2—0,2 1/ Prei per bos f0,100,14 Sla per 100 krop f 2—7 Rabarber per 100 bos f 4,50—6,50 Pieterselie per bos f 0,08 Selderie per bos f 0,04 Appelen per K.G. f 0,120,36 Brusselsch lof per K.G. f 0,040,09 LISSE EMM -BLOEM COLLECTE. Maandag zal de jaarlijksche Emmabloem- collecte worden gehouden. Gaarne wekken wij de ingezetenen op dit bloempje te koopen. De opbrengst komt de T.B.S.-bestrijding ten goede. RAADSAGENDA VOOR DINSDAG. 1 Benoeming twee leden voor Comm. tot wering van schoolverzuim. 2 Vaststelling voorwaarden levering huur- gastoestellen. 3 Verordening wijziging en aanvulling bo uwve rorden in g 4. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring Stationsweg 14. 5. Verzoek beschikbaarstelling oefenterrein voor Sparta". 6. Verzoek tot plaatsing van een paarden stal door de afd. Lisse van de Ned. Ver. tot Dierenbescherming. 7. Verhuring perceel aan fa. v. Waveren- v. d. Poort. 8. Idem aan den heer J. Oldenhage. 9. Verkoop bouwterrein aan Gebr. Moole- naar. 10. Verzoek der R.K. H.B.S. te Leiden voor bijdrage over 1931. 11. Verzoek van N.C.C. afd. Lisse voor sub sidie voor 1934. 12. Verhaal van verschuldigde couponbe lasting. 13. Nadere vaststelling gemeenterekening 1934. 14. Nadere vaststelling voorloopige gemeen terekening 1934. 15 Comptabiliteit. 16. Mededeelingen en rondvraag. FILMAVOND VAN DE CHR. ORANJE- VEREENIGING. Op initiatief van de C.O.V. te Lisse werd in het groote H.B.G.-gebouw een filmavond ge houden. Namens de C.O.V. verwelkomde Ds. Tiche laar de vele aanwezigen. Gezamenlijk werd het „Wilhelmus" gezongen. De drie hoofd films waren: De huldiging in het Stadion van de Koningin, de plechtige uitvaart van de Ko ningin Moeder en de historische film ..Prins Willem van Oranje". Bovendien werden nog enkele korte films vertoond. BLOEMENDAAL spuit in beslag te nemen. De booze juffrouw kreeg een proces-verbaal zoodat dit muisje nog wel een staartje hebben zal. De versperring staat er nu weder. VERKOOPINGEN. Donderdagavond had in Hotel Sistermans ten overstaan van notaris D. Lodder de ver- kooping bij opbod plaats van de volgende per- ceelen: Een burgerwoonhuis aan den Stationsweg 172 met erf en tuin, groot 4 A. 24 c.A. Hoogste bieder de heer J. Voges te Ilillegom met f 4300. Een woonhuis met café, enz. aan de Weere- steinstraat 101. groot 2 A. 37 c.A. Hoogste bie der de heer A. Schipper te den Haag met f 11.100. Donderdag a.s. afslag. BENNEBROEK IJSVEREENIGING „VOORUIT". OPRICHTING VAN EEN KUNSTIJSBAAN? Onder groote belangstelling vergaderde de IJsverèeniging „Vooruit". De jaarverslagen getuigden van den grooten groei der jonge vereeniging. Het voorloopïg bestuur werd definitief ver kozen. Voorzitter werd de heer P. J. van Lierop. secretaris de heer G. van Beek, pen ningmeester de heer L. van Maris. De contributie voor inwoners werd bepaald op f 0,50, voor anderen op f 1,50 per jaar. Besloten werd voorts te trachten een kunst ijsbaan in te richten. In verband met het te verwachten enorme vreemdelingenbezoek hebben Burgem. en Weth. den winkeliers ontheffing verleend van de bepalingen der Winkelsluitingswet. HEEMSTEDE GUNNING. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot, de heer B. F. Warmink. onderwijzer aan school C. is benoemd tot onderwijzer aan de Openb. School voor U.L.O. te Nijkerk. HILLECOM HET „CONCENTRATIEKAMP'. EEN ONGEWENSCHTE DOUCHE. De draadversperring voor de huizen in de Meerlaan wordt nog al eens „bij ongeluk" ver nield en de daders zijn natuurlijk nooit te vinden. Deze ongelukjes zijn aan Provinciale Staten gaan vervelen en zoo geschiedde het dat Vrij dag een drietal werklieden een aanvang maak te met een vervanging van het ijzerdraad door bandijzer. Een der bewoonsters maakte zich hierover zoo boos, dat zij de tuinspuit greep en de werklieden onthaalde op een frisch bad dat natuurlijk geen gunstig onthaal vond. De politie kwam er aan te pas en had de grootste moeite om de douche te doen eindigen en de Het werk der verbouwing van de woning van den directeur der gasfabriek, eenigen tijd geleden aanbesteed, is thans gegund aan den laagsten inschrijver, den heer G. Kreuning, alhier. DE WERKZAAMHEDEN AAN DEN PROVINCIALEN WEG. Nu het ophoogen van den nieuwen provin cialen weg tusschen het Wipperplein en de nieuwe brug over de Ringvaart gereed is, zijn deze week de eerste werkzaamheden begonnen aan de beharding van den weg, wat geschiedt door de firma „Geruischlooze weg", alhier. Met groote schepen worden de stukken ba- zaltsteen aangevoerd, die dienen als onder- beharding van den bitumenweg. Hoewel het groote vraagstuk, de zuivering van het riool water. om financieele redenen nog niet ter hand genomen kan worden, wordt aan het eind van de Molenwerfslaan dwars onder den nieuwen weg door een begin gemaakt, door al een deel der toekomstige hoofdrioleering te leggen. Dit zijn buizen van 0.90 bij 1,35 M., elk stuk wegende ruim 1600 K.G. Deze komen op een diepte van 4.30 M. Als nu in de toekomst kan overgegaan wor den tot een machinale reiniging waardoor dan het water in het Spaarne kan worden geloosd, behoeft er niet in den weg gebroken te worden. Nu eenmaal het begin er is, bestaat de kans wel, dat de rest spoedig volgt. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen: J. Silvis. Cruquiusdijk 107, Haarlemmermeer, een witte postduif gem. H. D. C. C- no. 30—53; A. Willemse, Glip- perweg „Groenendaal" een witte postduif, gem. H. H. 70.45 33; Van Roode, Talmastraat 19, een slinger van een auto; Hilleganger, Heerenweg 118, een bos sleutels; Bureau van Politie, een huissleutel, rozenkrans, roode muts en een parapluie; Leuven, Billitonsfcr. 31, een herdershond; Wezenbroch Bredero- laan 26, een dopsleutel van een auto; Asdonk Binnenweg 1. e enhandwarmer; H. Arnoldus, Bleekersvaartweg No. 37, een vulpotlood; C. Besseling, Oude Posthuisstraat 21, een dou blé armband; J. Behage, Lindenlaan 3, een Zeeatlas, M. v. Ieperen, Prinselaan 40, een paar heerenhandschoenen; A. Willemse. Glip perweg „Groenendaal" een wit konijn. L. Uitendaal. Kerklaan 53 een klein hondje; Kulk Drieheerenlaan 12, een nummerplaat en een achterlicht van een auto; Diependaal Glipperpad 3 een bruin lederen portemon- naie. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. A. de Vries en Hendrikse; F. W. Kotte en S. Verster; A. F. G. Borst en P. H. M. Schaap: J. H. Huyboom en M Reg- nery: J. E. van Epen en J. L. de Waal; A. Th. Lippits en C. H. G. Eijgensteyn; J. Geels en C. A. C. v. d. Erf Getrouwd: J. P. Jansen en C. S. Tijsen; Mr. C. P. Kalff en C. Bückmann. Bevallen p. [E. KorsSchmitz, d.; M. J. J. Corbee—v. d. Geest, d. Overleden: Jhr. M. C. Alewijn; A. Zonne veld 77 j., geh. m. M. Peetoom; S. Riegen, 70 j., echtgen. H. Geerling; M. C. v. d. Meer, 80 j., ongeh. De Fransche vliegconstructeurs hebben naar een nieuwen vliegtuig- vorm gezocht en zijn daarbij tot bovenstaand resultaat gekomen. De luchtweerstand van deze „NieuportDelage" is door de stroom lijnen en het ontbreken van een staart geringer dan in andere vliegtuigen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 20