STAVISKY; EEN INTERVIEW MET COERINC CHARMEUR, BANDIET EN OPLICHTER ZATERDAG 21 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 5 BUITENLAND. Dr. Diels heeft zijn vertrouwen.... WEINIG HOOPVOLLE VERKLARING VOOR DE COMMUNISTISCHE LEIDERS. „Thaelmann nog dommer dan Tor gier" Wij bewapenen niet in het ge heim." Goering. LONDEN, 20 April (V. D.) Een vertegen woordiger van Reuter heeft een langdurig onderhoud gehad met Goering. Minister president Goering verklaarde o.m. dat de vei ligheid in Duitschland thans volkomen ge waarborgd was en dat vandaag een verkie zing een even overweldigend resultaat zou hebben als de laatste. De over gebleven groep communisten mocht wel is waar niet over het hoofd gezien worden, als gevaar is deze even acuut, zoolang het communisme door het buitenland steeds weer gevoed wordt. Nadat de toestand in de concentratiekampen van zelfsprekend ook gekalmeerd was, is het risico van de communistische propaganda ook ten zeerste verminderd. Slechts de af wezigheid van risico heeft de werkzaamheid van de actieve groep weer versterkt. Teneinde hiertegen op te treden, heeft hij, Goering, juist dezer dagen wederom draconische maat regelen genomen. Het aantal gevangenen en opgeslotenen in concentratiekampen schat Goering in Prui sen op ongeveer 4 tot 5000; in geheel Duitsch- land op 6 tot 7000. Het hoofdbestanddeel van dit aantal wordt gevormd door communisten, die propaganda hebben gemaakt. Wat de vrij lating van Thaelmann, Torgler c.s. betreft, hierbij moet ieder geval afzonderlijk beoor deeld worden. Een op vrije voeten stellen kan op het oogenblik niet worden overwogen in verband met de tegen hen hangende pro cessen wegens hoogverraad. Torgler heeft inmiddels allang het communisme laten varen. „Thaelmann niet, ten eerste omdat hij Gemève. Stemmingscommssie voor het Saargebied wordt geïnstalleerd Het Volkenbondssecretariaat heeft giste ren een mededeeling gepubliceerd over de zitting der commissie van drie uit den Vol- kenbondsraad, die de kwestie van de stem ming in het Saargebied moet behandelen, meldt Reuter. Zij wordt naar men weet ge presideerd door den Italiaan Aloisi. Blijkens deze mededeeling heeft de com missie haar arbeid te Rome beëindigd. Ter wijl de commissie zich voorbehoudt het onderzoek van andere kwesties nog voort te zetten, heeft zij besloten den Raad voor te stellen: a. d< instelling van een stemmings-com- missie, welke tot taak zal hebben de volks stemming te organiseeren en te contro leeren; b de instelling van een stemmings-tribu- naal ter behandeling van inbreuken op de bepalingen inzake de stemming. Japan. Japan wenscht de open-deur politiek in China niet aan te tasten. De zegsman van het Japansche ministerie van buitenlandsche Zaken heeft zijn verwon dering uitgedrukt over de reactie in het bui tenland op zijn verklaring van 17 April jl. Deze verklaring was niets anders dan een her haling en toelichting van de rede, die de minister van buitenlandsche zaken Hirota op 23 Januari jl. in het Japansche parlement heeft gehouden en die in het algemeen in het buitenland gunstig ontvangen is. Minister Hirota heeft in Januari in deze rede o.a. gezegd: „De Japansche regeering draagt ernstige verantwoordelijkheden voor den vrede in Oost-Azië en is vastbesloten in dit opzicht krachtig op te treden. Wij mogen geen oogen blik vergeten, dat Japan, als eenige hoeksteen voor het bolwerk van den vrede in Oost-Azië. den geheelen last der verantwoordelijkheid te dragen heeft. Het is deze belangrijke positie en deze groote verantwoordelijkheid, waarin ae Japansche diplomatie en de nationale ver dediging zijn geworteld". Van de zijde van het ministerie van buiten landsche zaken wordt met nadruk verklaard: „Japan heeft niet de bedoeling tusschen- beide te komen ten aanzien van de belangen of rechten van derden met betrekking tot den handel met China. Wij juichen deze betrek- k'ngen toe. Wij wenschen niet af te wijken van de open-deur politiek die voor ieder ge lijke mogelijkheden in China schept, of be staande verdragen aan te tasten. Japan maakt slechts bezwaar tegen mogendheden, die acties voeren of steunen die zouden kunnen leiden tot verstoring van den vrede in Oost-Azië. Japan deelt de verantwoordelijkheid voor de handhaving van den vrede in Oost-Azië met andere Aziatische landen, voornamelijk met China." bijna nog dommer is en verder omdat hij ook heelemaal niet weet, wat communisme is". Op een vraag betreffende het Stettinsche geval verklaarde Goering dat hij uitsluitend dienstberichten had ontvangen en onmiddel lijk persoonlijk had ingegrepen. Andere geval len van dezen aard zijn niet voorgekomen. In tegenstelling met combinaties van de buiten landsche pers, die de positie van inspecteur Diels in verband gebracht had met de scherpte van het ingrijpen daarbij, legde Goe ring er den nadruk op, hoezeer Diels nog steeds zijn vertrouwen had en dat hij in zijr. nieuwe positie belast was met speciale ver- trouwenstaken van belang voor het geheeie Westen. Als staatsman uitte Goering zich slechts in zooverre met betrekking tot de kerkkwestie, dat, wanneer kerkconflieten onrust in den staat mochten brengen, hij, Goering, vrede verstoorders, ook wanneer zij tot den geeste lijken stand behoorden, op de vingers zou tikken. Dat geldt voor de Evangelische kerk evenzeer als voor de Katholieke. Op een vraag betreffende de Duitsche rijks- begrooting in verband met de Fransche nota aan Engeland, antwoordde Goering in den geest van de op de bekende Engelsche vragen gegeven inlichtingen. Hij accen tueerde hierbij nogmaals, dat hij voor de vroegere begrooting nooit zijn naam had ge leend als rijksminister voor luchtvaart, aan gezien hij precies had gezien hoezeer de civiele luchtvaart achteruitging. Zijn eerzucht is een zoo mogelijk voor 100 pet. veilig verkeer. Hij verheelde echter niet, dat hij de militaire, luchtvaart steeds wee.r zou opeischen en dat de Duitsche luchtafweer steeds weer ter sprake gebracht zou worden. Overigens kan men hem toch niet op zijn minst de meest primitieve voorbereidingen voor luchtverde diging ontzeggen. „De voornaamste moeilijkheid van de ont wapening schijnt mij aldus Goering niet te liggen in de vraag of Duitschland zich be wapent of inbreuk pleegt op het verdrag van Versailles". Ernstig is, dat een mogendheid als Frankrijk, die tot aan de tanden bewa pend is, niets wil afstaan. Het wordt echter energiek bestreden, dat wij ons bewapenen. In het geheim kan een bewapening ook niet ten uitvoer worden gelegd." Goering stelde tenslotte de vraag aan alle vliegers ter wereld, of hij misschien ongemerkt 3600 oorlogsvlieg tuigen kon bouwen, dus evenveel als Frankrijk volgens eigen opgaven bezit. 1 Het Chineesche gezantschap te Londen pu bliceert een verklaring, waarin gezegd wordt, dat de onlangs door Tokio gepubliceerde mede deeling betreffende China slechts een beves tiging vormt van de traditioneele aanvals- en expansiepolitiek van Japan op het Aziatische continent. De Japansche politiek is in strijd met de handhaving van den vrede en de orde in het Verre Oosten en het Chineesche volk zal nooit accoord gaan met de door niets ge gronde stelling van een Japansche hegemonie in Azië. Oostenrijk. Starhemberg op de plaats van Fey? Uit Weenen, 22 April: Starhemberg die twee dagen vroeger dan zijn plan was uit Rome is vertrokken, is vandaag te Weenen terugge keerd. Volgen Neue Wiener Tageblat zou Starhem berg in aanmerking komen voor benoeming tot vice-kanselier. Vice-kanselier Fey zou dan benoemd worden tot generaal. Bij geruchte verluidt dat Fey benoemd zou worden tot gezant bij een der Balkanstaten. China. Kanton en Nanking eindelijk eensgezind De regeering van Kanton heeft volgens V.D. besloten, ondanks de groote meeningsverschil- len met de regeering van Nanking deze vol ledig te steunen bij haar houding tegenover Japan. Te dien einde zal zij nieuwe formaties op de been brengen ter bescherming van Noord China. Duitschland. Verbod van de „Prawda" opgeheven. Het ministerie van buitenlandsche zaken heeft den Russischen ambassadeur in Duitsch land Kintsjoek in kennis gesteld van de op heffing van het verbod van de „Prawda" in Duitschland. Frankrijk. Regeering wil twee milliard op de begrooting bezuinigen. Door de uitvoering der decreten betreffende de reorganisatie der spoorwegen hoopt men het jaarlijksche tekort op de spoorwegen, dat vier milliard francs bedraagt, tot de helft te verminderen. De verschillende maatregelen zullen bij decreet worden afgekondigd. De door den minister opgestelde plannen omvatten volgens Reuter o.a. het buiten dienst stellen van 10.000 K.M. spoorlijn, of het beperken van het verkeer op deze lijnen tot één trein per dag; het vervangen van deze lijnen door autobussen en vrachtauto's; het opheffen van autobusdiensten over lange af standen, daar deze het treinverkeer schaden; het pensionneeren van een aantal oude spoor weg beambten; verlaging van de pensioe nen voor zekere klassen en een verlaging van 6 pet der loonen van het spoorwegpersoneel. Spanje. Een redactiegebouw bestormd. Uit Madrid, 20 April. Te Madrid hebben van avond 30 heethoofden met het pistool in de hand geprobeerd het gebouw van het Katho lieke dagblad El Debate te bestormen. Tal van schoten werden gelost. Leden van de Katho lieke Volksactie werden ernstig gewond, even als twee politiebeambten, die probeerden de aanvallers te verdrijven. De orde is hersteld. Achtduizend gevangenen, o.w. Sanjurjo, komen vrij. Vrijdag heeft de Kamer de amnestiewet aangenomen met 269 stemmen tegen een stem. De geheeie linkerzijde had zich van stemming onthouden. Onder de 8000 politieke gevangenen, die wegens opstand tegen de republiek gevangen genomen waren en die thans onder de amnes tiewet op vrije voeten zullen worden gezet, be vindt zich o.m. generaal Sanjurjo, de „leeuw van Marokko". V.D. meldt voorts nog: De zitting is in onbeschrijfelijk rumoer verloopen. Verschillende afgevardigden wer den handgemeen en deelden rake klappen uit, tal van voorwerpen werden als projec tielen benut, verschillende strijdenden liepen verwondingen op. Naar het schijnt is het in jaren niet zoo fel toegegaan in de Cortes als vandaag. VERGEEFSCHE ONDERHANDE LINGEN OVER HET CONCORDAAT? BUTTMAN UIT ROME VERTROKKEN. ROME, 20 April (VD.i Buttman, die gewoonlijk de onderhandelingen van het Duitsche rijk met de Heilige Stoel voert, is uit Rome vertrokken, waar hij pogingen aangewend.heeft om tot een regeling te komen inzake de toepassing van het concor daat. Men acht het onwaarschijnlijk, dat hij een oplossing tot stand heeft weten te bren gen. De onderhandelingen zijn echter nog niet gesloten. „DUITSCHLAND HEEFT RECHT OP GELIJKHEID VAN BEWAPENING". HET OORDEEL VAN LORD ROBERT CECIL. Lord Robert Cecil verklaarde tegenover een medewerker van de „News Chronicle", dat de Britsche en de Fransche regeering een bewa pening van Duitschland dienden te voorko men door hun te Versailles en Locarno gege ven beloften na te komen. Principieel was hij van meening, dat Duitschland recht heeft op gelijkheid van bewapening. De Britsche regee ring is tot de conclusie gekomen, dat een ze kere mate van Duitsche bewapening moet worden toegelaten. De Franschen hebben deze politiek definitief verworpen en wen schen dat de algemeene commissie der Ont wapeningsconferentie bijeenkomt. Het valt te betreuren, dat Duitschland daaraan niet zal deelnemen. Lord Cecil bepleitte tenslotte, dat alle naties van die wapens zullen afzien, die ook Duitschland verboden zijn. ARBEIDERS DOOR LAWINE OVERVALLEN. VIJF VAN HEN OMGEKOMEN. MILAAN, 20 April (V.D.) Te Piateda nabij Sondrio werden negen arbeiders door een lawine bedolven en het dal in gesleurd. Vijf arbeiders werden gedood. IN 300 M. DIEP RAVIJN GESTORT. AUTO-CATASTROFE IN SAVOYE. PARIJS, 20 April (VD.) Vrijdag heeft in de buurt van Modane (Savoye) dicht bij de Fransch Italiaansche grens een auto-ongeluk plaats gehad. De wagen, waarin vijf personen waren gezeten, stortte in een 300 M. diep ravijn. De ongelukkigen konden nog niet wor den geborgen, doch men vreest, dat alle vijf personen om het leven zijn gekomen. RUMOERIGE AVOND IN PARIJS. CIRCA DUIZEND ARRESTATIES. PARIJS, 20 April (V.D.) De communis tische en socialistische ambtenarenvereeni- gingen hebben ondanks het verbod van den politiepresident geprobeerd vanavond voor het stadhuis te demonstreeren. Het groote plein voor het gebouw was door een groote politie macht afgezet. Tegen zeven uur arriveerden de eerste demonstranten. Zij werden door de politie verspreid. Bij de betoogingen in de buurt van het stad huis is het later in den avond op verschillende plaatsen tot botsingen met de politie geko men. Aan beide zijden zijn gewonden te be treuren. De demonstratie kon tegen 23 uur als ge ëindigd worden beschouwd. De politie heeft ongeveer 1000 arrestaties verricht. Volgens officieele mededeeling van de politie is slechts een enkel agent van politie ernstig gewond. PARACHUTEDALING IN DEN NACHT. WARSCHAU, 20 April (V. D.> Tijdens een nachtvlucht heeft een militair vliegtuig een defect aan de motor opgeloopen. De bestuur der en de waarnemer slaagden er in ondanks de duisternis en het onweer zij het met lichte wonden per parachute den beganen grond te bereiken. Het vliegtuig werd geheel vernield, i Monsieur Alexandre heeft met het laatste geld, dat hij van mevrouw Y „leende" ge luk gehad. Hij heeft een woninkje in de Rue de Rivoli ingericht en denkt slechts zelden aan mevrouw Y. Vrouwen spelen slechts een rol als ze bij hem zijn. Hij vermoedt heelemaal niet, dat deze vrouw hem zal aanklagen. Welnee, daarvoor kent hij de vrouwen te goed De meeste houden niet van een schandaal, van het openbaar worden van intieme kwesties. En bovendien staat haar hartje haar niet toe, dien „mooien Sacha" onge lukkig te maken. Vanavond heeft monsieur Alexandre een fuifje georganiseerd. Hij heeft twee bekoorlijke verkoopstertjes in het warenhuis „Magasin Printemps" ont dekt. De eene is blond de andere zwart. Vanavond komen zij. Alles heeft hij geschikt Vurig roode rozen in kristallen bakken op een tafeltje likeur, fruit, bonbons Monsieur Alexandre weet de wereld te verblinden. Dit zal hem later ook van nut zijn, niet alleen bij vrouwen. Maar nu denkt Alexander niet aan zijn toekomst. Nu denkt hij alleen aan twee knappe meisjes blond en zwart Er wordt op de deur geklopt nogal energiek kloppen zoo vrouwen? Hij fronst de wenkbrauwen en kijkt op zijn klok. Dat zou een half uur te vroeg zijn. Deze storing is hem toch werkelijk on aangenaam. Misschien een vriend, die hem bezoeken wil. Het beste is wel, zich niet thuis te nouden. Maar harder wordt er geklopt. ..Een bru tale kerel" denkt Alexander en geeft geen antwoord. „Doe open! In naam der wet", comman deert nu een harde stem. Stavisky schrikt terug, hij wordt doods bleek. „Politie", denkt hij. Ontkomen kan hij nergens. Twee verdiepingen naar beneden springen is eenigszins gevaarlijk. Dan, na een korte aarzeling, gaat hij beheerscht naar de deur en doet open. Zijn gezicht is ver baasd, wanneer hij vraagt: „U wilt mijn heer Stavisky spreken?" „Bent u he»t zelf?" vraagt een van de ambtenaren. „Nee, ik ben een vriend van mijnheer Stavisky. Hij verzocht mij op hem te wach ten", antwoordt Sacha koeltjes. „Wat is er eigenlijk van uw dienst". Maar de ander ontwijkt: „Waar is uw vriend?" Alexander gaat naar het raam en wijst een sigarenzaak aan. „Hier tegenover, hij wilde sigaren koopen...." Besluiteloos kijken de twee agenten elkaar aan. dan vraagt de een: „Hoe is uw naam?" Kalm haalt Stavisky zijn portefeuille' te voorschijn en overhandigt een visitekaartje „Comte Jules de Bierengère", staat er met keurige letters op. Niet dit kaartje is het wat de ambtenaren zoo treft, maar het koele zekere optreden, de nonchalance van dien man. Een graaf is en blijft een hoog wezen. Hij kan relaties hebben, die hij, wanneer hij zich beleedigd voelt, er toe aanzet zulk een onbeduidend ambtenaartje weg te bla zen. Dat hij beweert, dat die bedrieger zijn vriend is, wil niets zeggen. Hij hoeft niets over dien man te weten.... Hoe het zij, de agenten verlangen geen betere legitimatie Zij zijn een beetje overbluftWij zul len dan maar even voor de deur op mijn heer Stavisky wachten". Reeds willen zij naar buiten stappen, als de deur openvliegt en twee meisjes naar binnen stormen Nanette en Dorette. Blond en zwart. „Hier zijn wij, Alexander", roept Dorette blij en bemerkt dan pas de twee vreemde heeren, misschien vrienden van haar vriend. Maar op de kaart stond Jules en de meis jes zeggen Alexander „Dit is dus toch mijnheer Alexander Stavisky?" vraagt een der agenten scherp. „Waarom niet?" antwoordt Nanette on schuldig. Opgelucht halen de ambtenaren weer adem. Bijna een groote stommiteit. Maar ze heb ben geboft. ,Dan moeten wij helaas dezen heer van u wegnemen", zegt een der agenten, vriendelijk glimlachend, want in Frankrijk is men steeds beleefd tegen vrouw. „Dat is toch te kras, mijnheer!" schreeuwt Dorette, en met haar voetje stampt zij woe dend op den vloer. .En wat doe jij nu. Alexander?", vraagt Nanette, die de zaak nog steeds niet begrijpt. Monsieur Alexandre is nu geheel bedaard. „Force majeure", zegt hij onverschillig en verlaat tusschen de beide agenten de kamer. Dit keer brengt Alexan der Stavisky den nacht ooor in het politie bureau. Het is een donkere en kleine cel. waar men hem opgesloten heeft. Slapen kan hij niet, kant hij is geen harde kribben ge wend. Hij trekt zich aan de tralies van het kleine raampje op en kijk somber naar de voorbijgangers. „Wist ik maar hoe die zaak aflooptKon ik maar de toekomst weten" denkt hij wanhopig. Wanneer hij werkelijk in de toekomst had kunnen zien, wat zou hij ontdekt hebben? Misschien dien vreeselijken nacht van 8 Februari 1934. Op de Pont de la Concorde duizenden oud-strijders, die schreeuwden: „Weg met de regeering weg met de cor rupte regeering!" Hij zou nooit gelooven, dat hij daarvan de aanleiding zou zijn. En toch is het zoo! Hij is schuldig aan dezen verbit terden nacht. Hij is schuld, dat de oud-strij ders hun verwenschingen uitschreeuwden. Zij willen geen regeering met onreine handen, zij willen geen lange, nuttelooze debatten, zij willen niet het woord, zij willen de daad! Te vergeefs tracht de politie de demonstranten uit elkaar te jagen. Maar zij wijken niet. Nu raast de brandweer aan. „Opschieten, vlug. vlug!" Maar zij wijken niet. Zij hebben wel voor heetere vuren gestaan. De brandweer richt de waterstralen en ijzig stort het water op de mannen. Zij wijken niet. Enkelen stormer. uit de gelederen. Vluchten? Neen. messen blinken in de handen, zij rennen naar de slangen toe, waarmee men tevergeefs tracht het vuur (Ur verenenardiging te 'oiusschr - een paar vlugge sneden, hoog spuit het water DOOR F. DA COSTA op en spuit de brandweermannen zelf nat. Een gejoel stijgt uit de menigte op. De oud strijders wijken niet. Artillerie rukt aan. ..Wie waagt er te schieten?.... Schieten jullie maar!Wij zullen sterven!" Het 182ste regiment moet dezen gruwelij ker. plicht vervullen. De artilleristen richten het geschut. De oud-strijders wijken niet. Maar nóg schiet men niet. Cavalerie stroomt aan Dan treedt uit den starren muur één en kele man naar voren: Serraut. generaal b.d. die de oud-strijders aanvoert. Luid schalt zijn stem, wanneer hij de troepen toe roept: „Ka meraden kameraden sluit u aan schiet niet Sluit u aan bij ons. Weg met de corruptie!" Zal generaal Serraut met zijn groot prestige in het Fransche leger er in slagen Het lijkt reeds, alsof het geluk hem gunstig zal zijn Dan klinken bevelen. Schoten knallen schreeuwen klinken. Kreten van gewonden en stervenden. De oude generaal heeft verlo ren. De muur der oud-strijders brokkelt on der de schoten. Van deze toekomst beseft Stavisky nog niets. Sacha komt voor de rechtbank. Het vonnis luidt: 12 maanden. En deze 12 maanden zijn voor de verdere ontwikkeling var. Stavisky van buitengewoon veel belang geweest. Hij kwam er in als een „lichte jongen" hij vertrok als een „zware, toffe jongen" een valschspeler. een wreede bandiet, die later niet voor moorden zou te rugschrikken. Zijn cel moet hij deelen met Pierre Bou- langereen valschspeler. Pierre onderwijst Alexandre. Nog nooit heeft een leeraar zulk een intelligenten leerling gehad. Na eeniee- maanden overtreft Sacha zijn leermeester. Boulanger is in de wolken, dat. nu hij zelf 5 jaar van de wereld afgesloten zal zijn. hij iemand gevonden heeft om zijn beroep uit te oefenen. Voor het overige bevalt het Stavisky niet zoo goed. Hij mist comfort en luxe. Maar aan alles komt een einde. On een stralenden Junimorgen. na de ver maningen van den gevangenisdirecteur, stapt Stavisky weer de wereld in als vrij man. Voor hij de gevangenis verliet, moest hij Pierre Boulanger plechtig beloven, zijn ken nis en talent van „corriger la fortune" niet onbenut te laten. Aan monsieur Alexandre zal het niet lig gen. Hij heeft grootsche voornemens. Parijs zal hij veroveren. DE LUCHTT UN HULL- AMSTERDAM. OOK VOOR VERVOER VAN LUCHTPOST BESTEMD. LONDEN, 20 April, i Reuter.» Naar heden te Huil wordt meegedeeld, heeft de Britsche minister van Posterijen ziin goedkeuring er aan gehecht, dat de nieuwe luchtlijn tus schen Huil en Amsterdam, die 1 Juni a.s. be gint. ook voor het vervoer van luchtpost wordt gebruikt. Verwacht wordt, dat de luchtpost van Noord-Engeland en Schotland via Huil naar het vasteland van Europa zal worden gezon den. Hierdoor zullen zakenlieden die gere geld met het vasteland correspondeeren in staat zijn hun brieven veel later te posten. Een tijdsbesparing wordt bereikt van ten minste vier uren. AGENDA. Heden: ZATERDAG 21 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein: Opvoe ring van „Circus Knie" door de Amsterdam- sche Tooneelvereeniging. 8 uur. Gebouw „De Nijverheid": Tentoonstelling Haarlemsche Vereeniging voor Huisvlijt. 79 uur. Palace: „Parijs Danst!" Op het tooneel: Fred. Houbcr, instrumental attraction. 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Einmal eine grosse Dame sein". Op het tooneel: Neely en Olly Parott, Hongaarsche Universal act. 2.30, 7 en 9-15 uur. Luxor Sound Theater: „De brief uit het verleden". 2.30, 7 en 9 15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 22 APRIL Stadsschouwburg: Vorstelijke Emigranten. 8.15 uur. Concertgebouw: Gastvoorstelling Jack en Louis de Vries. 8 uur. Rosekruisersgenootschap: Dienstritus met toespraak 10.30 uur. Bakenessergracht 13. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Haarl. Vereen, van Huisvlijt. Tentoonstel ling in „De Nijverheid'. 114 uur. MAANDAG 23 APRIL Bioscoopvoorstellingen. ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Inspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, "s nachts en Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 21 April des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 27 April zijn de vol gende apotheken op Zondag 's avonds na 8 uur en 's nachts geopend. J. M. A. Hegland. Firma Th A. Klinkha- frniin«vir.r.pvrp" fiq Tel 11596. Mej. C. J. Fischer, Firma Grijszeels en Van Hees. L. Veerstraat 14, Tel. 11000. Mej. J. M. Meisner, Marnix-apotheek, Mar- nixstraat 65, Tel. 23525. J. W. Florijn, Centraal Apotheek. Gr. Hout straat 78. Tel 10500 W. p Woutersen, Apotheker, Koninginne weg 3. Tel. 12038.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 9