De Melbourne race» CIRCUS AMAR WOENSDAG 25 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 10 SPORT EN SPEL Een feit van groote beteekenis in de aviatiek. Ongetwijfeld belooft de Mac Robertson- vlucht. of zooaLs he tlangzamerhand door de veelvuldige persberichten by het publiek meer bekend is geraakt, de Melbourne-race, dit jaar een feit van groote aviatische be teekenis te worden. De stichter van deze race. Sir Mac Cherson Robertson, een zeer vooraanstaande ingezetene van de stad Melbourne, heeft gemeend, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van genoemde stad, dezen wedstrijd uit te schrijven, waar aan behalve een gouden beker, nog zeer aanzienlijke geldprijzen zijn verbonden. Uit de reeds binnenstroomende inschrij vingen uit alle landen, ook uit Nederland, mag nu reeds de gevolgtrekking worden ge maakt, dat deze wedstrijd, die bestaan zal uit een snelheids- en een handicaprace in aviatische kringen hoog wordt aangeslagen. De deelnemende landen zullen er een eer in stellen om, zij het niet als winnaar, dan toch als eervol geplaatste, uit den strijd te komen. Druk wordt in sommige landen ge werkt aan den bouw van speciaal voor deze race ontworpen vliegtuigen en het zal be paald interessant zijn de uitkomende vlieg tuigen met bijbehoorende motoren, nader technisch te kunnen beschouwen. Van ver schillende landen kwamen reeds inschrij vingen binnen terwijl van de verkeers- maatschappïjen. voor zoover mij bekend, de K.L.M. de eerste was, die bericht van deel neming inzond. Volgens gedane opgaven zou onze nationale verkeersmaatschappij deel nemen met het nog in aanbouw zijnde Fokker vliegtuig F 36 voorzien van 4 „Cyclone" luchtgekoelde motoren van 700 PK. elk. Dit vliegtuig zou ingezet worden voor de snel heidsrace terwijl volgens enkele berichten voor deze klasse eveneens werd ingeschreven met de Douglas D C. 2. die evenals de F. 36 voorzien is van „Cyclone" motoren, doch' met een aantal van twee. Het Douglas vlieg tuig is op 't oogenblik in Amerika een van de meest vooraanstaande typen, welke in gebruik zijn bij de luchtvaartmaatschappijen Zooals bekend heeft de heer Fokker voor dit type het alleenverkoopsrecht voor Europa weten te verkrijgen en heeft de Kl.M. reeds zoo'n type besteld. Het is nu met dit exem plaar, dat met 14 passagiers aan boord een gemiddelde snelheid moet kunnen ontwikke len van 300 K.M. per uur, dat de K.L.M. in de snelheidsrace een kans waagt. Aan de handicaprace wordt deelgenomen met de F 22. voorzien van 4 „Wasp" motoren van elk 575 P.X. Dit toestel kan met 16 passagiers een snelheid bereiken van 225 K M. Verder behooren onder de Hollandsche deelnemers enkele sportvl"egers, terwijl ge ruchten. de ronde doen dat wellicht de „Postjager" met militaire bestuurders aan de Meibourne-race zal deelnemen." Uit Amerika wordt als eerste deelnemer ge noemd Clyde Pangborn, die met zijn spe ciale vliegtuig, in het voorjaar een proef vlucht maakt van New York naar Buenos Aires of naar Rio de Janeiro. Het te ge bruiken type is nog niet bekend, doch wel schijnt met dit toestel een maximum snel heid te kunnen worden bereikt van 356 K.M.. terwijl zij een actieradius moet bezit ten van 12.000 K.M. Voor de LondenMelbourne-race worden nog bovendien gebouwd twee vliegtuigen van het type ..Gee Bee". De bekende Amerikaan- sche vlieger, majoor James H. Doolittle wist op een ..Gee-Bee"-vliegtuig voorzien van een „Wasp"-motor van 800 P.K., op 3 Septem ber 1932, een gemiddelde snelheid te berei ken van ruim 473 K.M. Een jaar later werd dit record weer geslagen door James R. Wedell. die op een ..Wedell-Williams 44" vliegtuig, de gemiddelde snelheid wist te brengen op 530 K.M. Of dit type vliegtuig ook zal deelnemen aan den wedstrijd is nog niet bekend, doch men kan er zeker van zijn dat fantastische resultaten in de belangrijke en interessante race naar Melbourne zullen worden verki'egen. De opgaven van de ver schillende deelnemende vliegtuigen zullen om bepaalde redenen nog wel achterwege blijven. Aan de deelneming zijn in geen enkel op zicht beperkende bepalingen verbonden, noch voor wat betreft het te bezigen type, noch wat het motorvermogen aangaat. Bovendien kan hetzelfde vliegtuig deelnemen zoowel aan de snelheids- als aan de handi- cap-race. Mocht in dit geval een bestuurder beide races winnen, of wel in. beide klassen geplaatst worden, dan zal hij een keuze dienen te maken tusschen de gewonnen geldprijzen. Als begindatum van den wedstrijd is op gegeven 20 October as.; de wedstrijd wordt gesloten in Maart 1935. De start kan plaats vinden op verschillende plaatsen in Enge land. Voor de deelnemers aan de snelheids race zijn verplichte landingen voorgeschre ven te Bagdad, Calcutta, Singapore, Darwin en Charleville, waar de controleposten zijn opgesteld. Voor de handicap-race moet dezelfde lucht weg worden gevolgd, als die voor de snel heidsrace is voorgeschreven, doch het ver schil tusschen deze twee klassen bestaat hierin dat de deelnemers aan de snelheids race. zooals reeds gezegd, verplicht zijn te landen op de aangewezen landingsplaatsen, terwijl in de handicaprace enkele opgegeven landingsplaatsen kunnen worden overgesla gen. ja zelfs, indien gewenscht door den be stuurder geen enkele tusschenlanding (be hoeft te worden gemaakt. Bij dezen wedstrijd is het n.l. toegestaan, de tanks in de lucht te doen bijvullen, zoo dat op deze wijze een werkelijk doorgevoerde non-stop-race kan worden uitgevoerd. In de handicap-race is hij winnaar die den snelsten handicap-tijd heeft gemaakt. De tijd welke verloopt tusschen de start in Engeland en de aankomst te Melbourne, wordt eerst verminderd met den duur van oponthoud op de officieel aangewezen vlieg velden, waarna nogmaals de toegewezen handicap-tijd wordt afgetrokken. Deze vlieg velden worden den deelnemers tijdig bekend gemaakt. Voor de berekening van den han- 1 dicaptijd is een formule uitgedacht, welke er als volgt uitziet: 0.2 L P V 140 (11/3, waarin: L W—L A de nuttige last, waaronder te verstaan een gewicht van 200 lbs (ruim 90 K.G.) per in zittende, plus de meegevoerde ongezegelde bagage. Verder alle gezegelde pakjes, welke betsaan uit de extra bagage, onderdeelen enz., doch waaronder de olie en benzine niet is begrepen. Het bedrag van dit ge wicht moet op het einde van de vlucht nog hetzelfde zijn als bij de start. W. het totale gewicht van het toestel zooals dit gereed staat voor de start met volle tanks. P. het vermogen dat bij een normaal toerental wordt opgeleverd door motoren die berekend zijn voor een luchtdruk ter hoog te van den zeespiegel. Voor motoren waarbij het vermogen is berekend voor een bepaalde hoogte wordt genomen het maximum vermogen op deze hoogte met het normale toerental,, gedeeld door de bijbehoorende hoogte factor vermogen A. het oppervlak van de vleugels en zijklappen berekend in vierkante voeten. V. de snelheid in mijlen per uur, waar op tenslotte de handicap berust. Elk vliegtuig, mits voorzien van de lucht waardigheidspapieren, kan aan den wed strijd deelnemen. Bovendien moeten de toe stellen voorzien zijn van: een kompas, een helling-, bocht- en driftmeter, hoogtemeter, kaarten, platte gronden en verdere gegevens van de tusschengelegen vliegvelden. De motoren worden minstens 24 uren voor de start verzegeld en deze zegels moeten bij aankomst aan het einddoel nog intact worden bevonden. Zooals gezegd, is het bijvullen in de lucht toegestaan, terwijl het vliegen bij nacht eveneens is geoorloofd mits de toestellen voorzien zijn van de voorgeschreven in strumenten voor het nachtvliegen. Bij vlieg tuigen met twee bestuurders is de eerste bestuurder verantwoordelijk voor het na komen van de voorgeschreven bepalingen. Als belangrijke bepaling treft men nog aan de verplichting tot het medevoeren van een reserverantsoen en water voor 3 dagen, terwijl voor iederen bestuurder en medege voerde passagier reddingsgordels aanwezig moeten zijn. Uit alles blijkt wel dat veel zorg besteed is om dezen wedstrijd, hoe vinnig de deel nemers elkander ook zullen bestrijden, toch zooveel mogelijk een. normaal verloop te doen hebben. Avonturiers op dit gebied doen dan ook beter hieraan niet deel te nemen De bestuurders zullen uit het goede vliegers hout moeten zijn gesneden, terwijl van hen bovendien nog geëischt wordt, dat zij, voor zoover zij zich alleen in het toestel bevin den, bekwame navigators zijn. De geoefend heid in het z.g. blindvliegen zal voor de deelnemers tenslotte van zeer groot nut blijken te wezen. Zooals gezegd, moet de keuze van het type vliegtuig met de hierin gemonteerde motor of motoren zeer oordeelkundig ge schieden, wil succes niet geheel en al uit blijven. Volgens de gegeven formule zal in de han dicap-race de verhouding van den nuttigen last ten opzichte van he totale gewicht een belangrijke factor vormen voor het vast stellen van de handicap. Voor een verkeers maatschappij kan het dus van zeer groot voordeel zijn in te schrijven met een be paald type vliegtuig, waarmede een groot aantal passagiers kan worden medegenomen Eveneens dient de verhouding tusschen het ontwikkelde motorvermogen en het totale vleugeloppervlak voldoende nauwkeurig te worden overwogen, aangezien deze waarde op de vaststelling van den handicap-tijd ook van grooten invloed is. De beoordeeling van de gebezigde motoren op het ontwikkelde vermogen op bepaalde hoogte, berust op de omstandigheid dat in den laats ten tijd veel aandacht wordt ge schonken om een motor op een hoogte van pl.m. 4000 M. zijn maximum vermogen te laten ontwikkelen. Deze z.g. „supercharging" van de motoren bestaat in hoofdzaak uit de vermeerdering van de dichtheid van het mengsel door middel van een compressor, en vormt een van de meest belangrijke fac toren in de ontwikkeling van den moder nen vliegtuigmotor. Het doel dat met deze „supercharging" beoogd wordt is ten eerste: op een bepaalde hoogte dezelfde dichtheid voor de opgezogen lucht te verkrijgen ,als op den grond het geval is en ten twee de: op den grond reeds het vermogen te kunnen verhoogen. Deze laatste methode staat bekend onder den naam van „boost". In groote trekken kon men tot voor kort aannemen dat de Europeesche constructeurs van motoren het eerste beginsel toepasten, terwijl de Amerikanen bij den bouw van hun motoren de laatste methode verkozen. Wellicht komen wij nog terug op de be handeling van enkele interessante onder- 1 deelen van, zoowel de motor- als de vlieg tuigtechniek, wanneer de deelnemende vliegtuigen voor de Melbourne-race zijn ge start. A. STEUP. Kapt. vl. BOKSEN NEDERLANDSCHE BOKSSUCCESSEN IN ENGELAND. Uit Grimby. Bij de Maandagavond alhier ,.:ehouden bokswedstrijden voor professionals werd door onze landgenooten Donnars en Disch met succes deelgenomen De Hagenaar Donnars won op punten van Glyn Moody den middengewicht-kampioen van Wales. Hij wist zijn tegenstander in de derde ronde voor acht tellen neer te krijgen. Robert Disch won door een technischen k.o. van den districtskampioen Hinton, Een gelukkig paar: jonge sla en Saladine! Eindelijk de allerfijnste slaolie, waar malsche voorjaars-sla recht op heeft: Saladine! 'Saladine maakt Uw sla zacht en geeft haar een bijzonder fijn aroma. Voor verrukkelijke sla, voor overheerlijke mayonnaise, kortom voor alles waarvoor slaolie gebruikt wordt, is Saladine onovertrefbaar. GOUDZEGEL 80 CENT - GROENZEGEL 65 CENT ROODZEGEL 50 CENT (Adv. Tngez. Med.) MOTORWIELRIJDEN 10-JARIG BESTAAN MOTORCLUB „HAARLEM" Men schrijft ons: De feestelijkheden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der M. C. H. werden ingezet met een clubtocht door de bloembollenvelden. Een groot aantal leden vereenigden zich te 10 uur bij café Central, vanwaar, begunstigd door stralenden zonneschijn, te 10.30 uur ver trokken werd. Langs diverse wegen ging het naar de kwee- kerij der Fa. Veldhuizen-Van Zanten en Zo nen te Lisse, waar de jubileerende vereeni- ging ontvangen en rondgeleid werd door den leer Smit. Geruimen tijd vertoefde het gezel schap tusschen de rijke bloemenpracht, waar na gezamenlijk werd koffie gedronken en een begin gemaakt met een aardige attractie n.l. koekhappen per motor. Menigeen liet hierbij zien dat motorrijders en rijdsters ook zeer leelijke gezichten kunnen trekken. In den namiddag vereenigden de leden met hun dames en genoodigden zich aan het feestdiner in Restaurant „Brinkmann". De tafel werd gepresideerd door den secretaris der vereeniging. den heer Fr. A. Wolking. Na een korte uiteenzetting van hetgeen deze dag voor de M. C. H. beteekende. heette spreker alle aanwezigen hartelijk welkom. Vervolgens huldigde hij den heer D. Th. de Jongh, die van de oprichting af voorzitter der vereeniging is geweest. In goed gekozen bewoordingen me moreerde spreker het vele werk, dat de heer de Jongh in den loop dezer 10 jaren voor de club gedaan heeft en noemde hem. zeer te recht: „De vader der vereeniging. maar de vriend aller leden". Als aandenken aan dit jubilé overhandigde hij hem onder luid ap- 5laus een vulpen met gouden inscriptie. ..Een ':s er", zoo vervolgde spreker, „welke met u mede-jubileert, en dat is uw vrouw!" Hij bracht mevrouw De Jongh een kleine bloe menhulde en sprak den wensch uit, dat zij nog héél lang de steun voor haar man zal blijven, dien zij al die jaren is geweest. De aanwezigen onderschreven dit door een da verend „Lang zullen zij leven!" Als jubilaris no. 2 huldigde de heer Wol king vervolgens 't bestuurslid Fr. P. v. Rumpt die eveneens 10 jaar lid der vereeniging was. Spreker roemde vooral zijn sportiviteit en zei dat de heer Van Rumpt wel dikwijls in de oppositie was, maar altijd in het belang der vereeniging, dat een ieder ten zeerste zal moeten apprecieeren. Namens de Vereeni ging bood spreker hem een herinneringsme-" daille met inscriptie aan. In den loop van het diner, waar een zeer geanimeerde stemming heerschte, voerde nog het woord de 2de voorzitter, de heer Naber. Onder luid applaus uitte deze woorden van hulde aan het adres van den tafelpresident, den heer Wolking. voor het vele werk door hem voor dit jubilé verricht. Tevens bedank te hij diverse schenkers van caaeaux, o.a. de heeren Bosch en van Schooten. De volgende spreker, de heer Van Rumpt haalde verschillende herinneringen aan de eerste jaren der vereeniging op en zei dat de M. C. H. kan bogen op een zeer groot aan tal bekende rijders, b.v. De Ridder, Van Koo- ten, Moos e. a. Toen kreeg de jubileerende voorzitter het woord. Deze dankte eerst den heer Wolking voor zijn waardeerende woorden en vervol gens alle leden voor het mooie geschenk dat hem vaak aan dit jubilé zal herinneren. Hij uitte woorden van dank tot den heer Van Schooten, den eigenaar van het vorige club café, waar de vereeniging negen jaren „thuis" is geweest. Hij zei, dat een voorzitter wel de eerste man in een vereeniging is, maar niet het meeste werk verricht. Dit komt n.l. neer op het secretariaat. Hij herdenkt de oud- secretarissen der vereeniging n.l. de heeren Keizer, De Nijs, Caalen e.a. en, zich tot den heer Wolking, den tegenwoordigen secretaris endende, hoopte spreker dat deze, zijn spo ren reeds verdiend hebbende, nog heel veel jaren in het belang der vereeniging zijn functie zal vervullen. Nadat ae tafelpresident den penningmees ter, den heer Boesmans had geroemd als een niet te evenaren kassier, die een groote acti viteit aan den dag legt. sprak hij het slot woord, waarna de aanwezigen zich naar de groote zaal begaven voor den feestavond. Hier bevonden zich reeds een groot aantal introducees. De heer Wolking heette allen hartelijk wel kom en hoopte dat het een onvergetelijke avond zou worden. Hierna sprak de voorzit ter nog een kort woord, waarna met de af werking van het programma werd begonnen. De bekende humorist-conférencier Bartoes zorgde er voor, dat de toch reeds zeer gezel lige stemming nog wat werd opgevoerd .en de rest deed de band uit het Haarlemsch Salon Orkest. Te 12 uur werd de uitslag der ver loting bekend gemaakt. Hierna volgde het optreden van den heer Eric Bochard met zijn zwarte en blanke vir tuozen. Een attractie, aangeboden door de Haarlemsche Motorhandelaren, welke als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Te 2 uur werd een souper geserveerd, waar na te 3 uur de voorzitter allen aanwezigen e en..goeden nacht" wenschte en nog opmerk te dat deze dag is geweest voor 100 pCt.: „De waardige viering van het 10-jarig bestaan der Motorclub „Haarlem". VOETBAL IN ENGELAND DE BEKER-FINALE. Zaterdag wordt in het Wembley Stadium te Londen de eindstrijd van den Engelschen Voetbalbeker gespeeld. De belangrijkste voet- ba lkamp van het seizoen in Engeland, be langrijker nog dan de klassieke strijd Enge landSchotland vice versa. Voor den Engel schen beroepsvoetballer is er geen trotscher bezit, dan de kleine gouden medaille, die aan eiken speler van het winnende beker-elftal wordt uitgereikt en het komt practisch nooit voor, dat deze voetballers, die het spel toch om den broode beoefenen, de belooning van vijf pond sterling, die zij in plaats van de medaille mogen opeischen. verkiezen. Het Stadion te Wembley kan 93000 toe schouwers plaatsen en met eenige duizenden menschen personeel komt de bevolking op Cup finaldag net zoowat op 100.000. Van leege stoelen heeft men op dezen traditioneelén laatsten Zaterdag in April waarlijk geen last. Het Wembley Stadium kan twee-en-een-half maal het aantal menschen bergen van ons Olympisch Stadion, maar het heeft er dit mee gemeen: het is voor bijzondere gelegen heden als deze veel te klein. In verhouding zelfs nog meer te klein. Wanneer wij de han den ineenslaan bij het hooren. dat voor den NederlandIerse he Vrijstaat wedstrijd om en nabij 150.000 plaatsen waren gevraagd, dan vinden de Engelschen het door jaren lange ervaring heel gewoon, dat voor den eindstrijd van den beker een millioen aan vragen binnenkomen. De organisatoren hebben daar dus dezelfde zorgen als hier, maar ook in Wem'bley klopt de regeling steeds even goed als in Amster dam sinds men een harde les kreeg uit de eerste Cupfinal te Wembley in 1923, toen er een verschrikkelijke verwarring ontstond en tienduizenden door de barrières heen braken en op het speelveld belandden. Het is wel interessant, om op te merken dat practisch alle kaarten in Engeland worden verdeeld over de bonden en clubs, bij de Football Association aangesloten. Deze toe gangsbewijzen worden gedrukt bij dezelfde firma die het Engelsche bankpapier vervaar digt. elk jaar volgens een geheel nieuw mo del en met de gebruikelijke vrijwel niet te imiteeren versieringen van het waardepapier voorzien. Voor den bekereindstrijd worden 20.000 extra zitplaatsen in het Stadium aan gebracht, waardoor het totale aantal zit plaatsen 45.000 wordt, waarbij dus 48000 staanplaatsen komen. Het spreekt vanzelf dat tienduizenden be zoekers reeds uren voor den wedstrijd in het Stadium arriveeren. Die eten en drinken wat op. Tienduizenden fleschjes bier bijv., twee duizend volledige lunches in de restaurants van het enorme sportpark. Dit wat het publiek betreft. De ploegen van dit jaar zijn Manchester City en Portsmouth. Eerstgenoemde staat in de eerste divisie op de zesde plaats met 43 punten uit 40 mat ches, Portsmouth op de tiende met 40 pun ten. Manchester scoorde 59 goals, hetgeen heel wat meer is dan de 47 van Portsmouth maar het kreeg er 69 tegen en Portsmouth maar 52. Manchester is in de laatste 8 jaar reeds tweemaal in den eindstrijd geweest en het verloor beide malen. Meestal wordt in dezen wedstrijd geen superieur voetbal ver toond. daarvoor zijn de spelers te zenuwach tig, Wie het eerste weet te scoren wint bijna altijd en deze traditie drukt zwaar. ROEIEN „HOLLANDIA". De Zeil- en Roeivereeniging „Hollandia" te .Alphen aan den Rijn houdt een algemeene vergadering op Donderdag 26 April, des na middags te 4.30 uur, in Café „De Kroon", Spui 10 's Gravenhage. Op de agenda staan o.a. de volgende pun ten: Verslag bestuur over de werkzaamheden in 1933 en toestand der vereeniging. Rekening en verantwoording van den penningmeester over 1933. Verkiezing bestuurslid wegens periodiek aftreden van dr. mr. H. L. M. van Scha ik. Mededeeling van het bestuur, enz. LAWNTENNIS NIEUW CLUBORGAAN. We ontvingen het eerste nummer van „Ten nis". het officieel orgaan van de Heemsteed- sche Lawntennisclub „Heemstede". De voor zitter dezer club. de heer H. N. Tetterode, schrijft een inleidend woord. Verder vinden we er bijdragen in van Jah; van J. A. Plak, secre taris; van de Teamcommissie en een aardig rijm van Bard. ZEILEN HAARL. ZEILVEREENIGING. Evenals verleden week heerschte er op ons prachtige N.B. Spaarne en op den Mooien Hel weer een bedrijvigheid van allerlei scheepjes, die uit de winterkwartieren, keurig opgepoetst en glimmend gelakt, weer als zwierige vogels over het water scheerden. Aan de H.Z.V.-haven lag al weer een ge deelte van de vloot gemeerd, Met rappe han den werden de ramen van de luiken ontdaan en ging de clubstandaard naar boven. Later in den middag maakte het N.W. briesje het dragen van de jumper noodig. En hoewel niet officieel: het zeilseizoen is voor de Haarlemmers weer geopend; dat het een goed seizoen moge worden! KEGELEN. HAARLEMSCHE KEGELBOND. Het bestuur van den Haarlemschen Kegel bond houdt ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een receptie in het clubgebouw aan de Tempeliersstraat op Zondagmiddag 29 April a.s CIRCUS AMAR VRAAGT: Fourage, stroo, haver, zemelen, vleesch voor de dieren, Brood en melk voor de witte beren, 60 kamers voor de Artisten. Schriftelijke aanbiedingen met prijsopgave: Circus AMAR, Leiden. (Adv. Ingez. Med.) ZWEMMEN JAPANNERS VERBETEREN WERELD RECORDS. Uit Tokio: De Japanner Kiokawa heeft het wereldrecord 400 Meter crawl, dat de Ameri kaan Kojac tijdens de Amsterdamsche Olym piade in 1928 op zijn naam bracht met een tijd van 1 minuut 8.6 seconden, verbeterd met een tijd van 1 minuut 7.6 sec. NED ARBEIDERS SPORTBOND. De Nederlandsche Arbeiders Sport Bond houdt met de Pinksterdagen voor de vijfde maal zijn jaarlijksch sportfeest. ditmaal te Utrecht. De nadruk wordt er op gelegd, dat voor den Bond de sportieve prestatie niet het hoofddoel is en dat op den voorgrond staat het aankweeken van gemeenschapsge voel en saamhoorigheidsbesef. hetgeen men in den opzet van het feest, zooveel mogelijk tot uitdrukking heeft trachten te brengen, door alles zoo massaal mogelijk te organisee- ren. Het feest zet in met een fakkeloptocht langs de Utrechtsche grachten op Zaterdag avond 19 Mei. Op den Eersten Pinksterdag zal het eerste deel worden afgewerkt van de voetbal-, korf bal, handbal-, lawn-tennis. gymnastiek- en zwemwedstrijden; ook zal een demonstratie van krachtsport worden gegeven. Bovendien heeft in de ochtenduren aan den buitenkant van de stad een estaf et te wedstrijd plaats. Ook wordt een kanowedstrijd gehouden. Des avonds geven keurploegen een turndemon- stratie in het N.V. Huis, waar ook een film gedraaid zal worden. De Tweede Pinksterdag is de belangrijkste dag van het tournooi. Op het hoofdterrein „Welgelegen" zal dan de opmarsch van alle deelnemers plaats hebben, die den vaandel- groet zullen brengen, waarna massale gym nastiekoefeningen worden gehouden. Het slot van het sportfestijn vormt een voetbalwedstrijd om het kampioenschap van den Bond. In het N.V. Huis zal een biljart- tournooi plaats hebben. De wedstrijden worden gehouden op het terrein „Welgelegen" en op het complex sport velden aan den Koningsweg, alsmede op het tennispark aan den Ouden Rijn en in het zwembad aan den Liesbosch. Voor de gym- nastiekwedstrijden zijn gymnastieklokalen gereserveerd. Men verwacht ongeveer tweeduizend deel nemers, een vrij groot aantal, indien men re kening houdt met de moeilijke omstandighe den, waarin vele leden ten gevolge van de crisis verkeeren. SCHAKEN HAARLEM-NOORD WORDT HAARL. SCHAAKCLUB. In de jaarvergadering van de Schaakclub „Haarlem-Noord" is besloten, den naam der club te veranderen in: Haarlemsche Schaak club. De heer J. A. Hoeben, volgens rooster aan de beurt van aftreden, kon zich wegens drukke bezigheden niet meer voor de functie van voorzitter, die hij sedert de oprichting der club had bekleed, beschikbaar stellen. In zijn plaats werd tot voorzitter de heer Th. van den Bos gekozen. De heer Hoeben werd tot algemeen secundus benoemd. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: Th. van den Bos, voorzitter; W. Man tel, secretaris: P. van Wieringen. Denning- meester; C. P. Akkerman, 2e voorzitter; Rich, van Drielen, 2e secretaris; W. A. Lindeman, commissaris van materiaal; J. A. Hoeben, alg. sec, i

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 12