VOOR T BONTE EN T WITTE GOED 1ST RADION WAT U NEBBEN MOET WOENSDAG 25 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 8 DE REDDINGSPOGINGEN VAN BURGEMEESTER RAMBONNET. Burgemeester Rambonnet heeft bij wijze Van open brief het volgende geantwoord op den open brief van den heer- Tusenius: Zeer geachte Heer Tusenius. Het was mij werkelijk een onvermengd ge noegen naast de verscheidene andere blijken van instemming met mijn plannen tot het brengen van verbetering in den nood van het IJmuidensche Vissoherijbearijf ook de Uwe te mogen ontvangen. Ik kan mij voorstellen dat deze zaak de algeheele belangstelling en sym pathie moet hebben juist van U, die als TJmui- denaar bij uitnemendheid in alle opzichten zoo nauw aan het Visscherijbedrijf verbonden zijt en door Uwe vele voormalige en tegen woordige functies in het openbare leven ge toond hebt het algemeen belang boven alles te stellen. Doch ter zake. Uw bezwaar tegen mijn pro ject bestaat voornamelijk daarin, dat door mij de vertegenwoordigers der neven bedrijven en der banken eventueel niet ter conferentie zou den worden genoodigd. Ik niet. „mijn des kundigen" zooals U ongetwijfeld te goeder trouw abusievelijk opmerkt heb „dit kleine onderdeeltje" met opzet vergeten. Nevenbe- drijven enz. en banken toch zijn m-i. geen eigenlijke organen van het betrokken bedrijf zelf maar U vergeeft mij de kwalificatie min of meer „leveranciers" hetzij dan van ijs, scheepsvictualiën, kolen, machine-onderdee- len en reparaties of wel van crediet. Had ik eenmaal dezen weg gekozen en consequent doorgevoerd dan waren uiteindelijk ook de vertegenwoordigers van bakkers en slagers ter conferentie verschenen. Ik moge dit bezwaar met een voorbeeld toelichten: wanneer in een verarmd en onder schulden gebukt gezin ten einde raad de zoon des huizes aan een zeer oude en schatrijke weduwe zal worden uitgehuwelijkt zal men er toch nog niet toe overgaan om de misschien zeer bezwarende huwelijksvoorwaarden te onderzoeken in over leg met de leveranciers „op de pof' i.e. den bakker en den slager. Ik bedoel dit: wanneer het conferentie-overleg, gelijk ik het mij voor stel. zou leiden tot een uiteindelijke „sanee- ring" van het bedrijf (zooals U weet meestal een zeer moeilijke en pijnlijke operatie) zal de beslissing of dit huwelijk met het Rijk (en het zich stellen onder Rijkstoezicht en 't aan vaarden van een Rijksregeling) misschien als laatste vri.ie besR<*'v* omen moeten wor den door de organen van het bedrijf zelf, De saneering evenwel zelf zal noodwendig leiden tot een zij het op verkleinde schaal en on der veel bezwarende voorwaarden normaal functionneeren van het bedrijf in de toe komst. De leveranciers zullen dan weder con tant worden betaald. De mogelijkheid bestaat dat de saneerine een regeling der oude schul den inhoudt, dit valt echter te voren niet te bepalen. Eén van beiden is dus het geval: of de oude schulden worden niet betaald óf er komt een regeling daarvoor. Wanneer geen regeling der oude schulden zou worden ge troffen zal het juridisch waarschijnlijk mo gelijk zijn dat de crediteuren een spaak in het wiel steken en het weder op gang gera ken van het bedrijf beletten. Maar wat heb ben zij daar aan? Dan blijft het bedrijf stil liggen en is hun laatste kans om opnieuw en nu solide zaken te gaan doen verkeken. Ook zal hun kans verkeken zijn om bij mogelijk betere tijden en wederopleving van het be drijf ten deele nog weder wat van de oude schulden te verhalen. Ik kan mij dan ook eenvoudig niet voorstel len dat U en andere nevenbedrijven en ban ken alleen om nu eens macht uit teoefenen het slagen van het confe- rentiewerk zouden beletten. Zi,i zouden ook hun eigen belangen daarmede aanmerkelijke schade toebrengen. Wat betreft Uw vraag waarom ook niet een vertegenwoordiger van den Minister van Fi nanciën werd uitgenoodigd diene het volgende natuurlijk zullen ter eventueele conferentie zeer vele misschien tallooze wenschen en de siderata ter tafel worden gebracht. Waar schijnlijk zullen deze ook wel betreffen de door U genoemde onderwerpen. Voorzoover deze niet reeds direct door het Departement van Waterstaat worden opgevangen, zal, waar het hier betreft de meer directe uitvoering en toepassing van wetten, de vertegenwoordiging van het Departement van Economische Zaken onder leiding en auspiciën van welk Depar tement toch zeker wel de nieuwe orde van zaken zal worden rot stand gebracht het aan gewezen orgaan zijn om over deze zaken met Financiën van gedachten te wisselen. Waar het mij niet bekend is aan welke adressen U uw „open brief" aan mij hebt toe gezonden zal ik volstaan met dit mijn ant woord middels de plaatselijke pers te publi ceer en. Wel heeft het mij eenigszins bevreemd, ik wil dit evenwel gaarne aan een abuis Uwer zijds toeschrijven, dat ik eerst, van journalis tieke zijde telefonisch van het bestaan van uw schrijven op de hoogte wexxi gebracht en daarna dit schrijven van een paar bij mij op bezoek zijnde heeren ter lezing mocht ont vangen, alles vóór dat ikzelf het aan mij ge richte schrijven had ontvangen. Ten slotte meen ik nog de vraag te moeten stellen of het werkelijk zoo noodig was mij uw bemerkingen per „open briefte doen toekomen. Uit den aard der zaak ontvang ik aangaande mijn project dagelijks van vele zijden beschouwingen, opmerkingen en vragen waarvan zeker het gebruik zal worden ge maakt dat ze elk naar hun waarde verdienen. Geen der zenders, behalve U, heeft er nog aan gedacht ze mij per „open brief" te doen geworden en dit is ook in het geheel niet noodig. Misschien echter mag ik ze alleen be schouwen (en dan Is de zaak mij volkomen begrijpeliik) als een uitvloeisel van de min of meer luidruchtige sfeer van bepaalde kringen waarin U den laatsten tijd, naar ik meen, nog wel eens het voorrecht had te verkeeren. BESOMMINGEN. Trawlers: I. S. Groen IJm. 130 330 manden f 3460. Oostzee IJm. 147 100 manden f 2250. Gloria IJm. 37 725 manden f 3800. Clazina Luther IJm. 59 495 manden f 3370. Condor IJm. 72 70 manden f 1520. Loggers: KW 110 f 460. KW 114 f 510, SCH 266 f 470. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1.30—f 1.15 Griet per 50 K.G. f 35f 15.50. Toneen per K.G. f 1.40f 1. Middelschol per 50 K.G. f 22. Zetschol per 50 K.G. f 22.50f 17.50. Kleine schol per 50 K.G. f 20f 6.60. Schar per 50 K.G. f 9f 4.60. Tongschar per 50 K.G. f 36f 25. Vleet per stuk f 2.10. Kleine poon per 50 K.G. f 11f 5.10. Groote schelvisch per 50 K.K. f 26f 24. (Adv. Ingez. Med.) Middelschelvisch per 50 K.G. f 20—f 18.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18.50— f 11. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11—f 4.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 52f 27.50. Groote gullen per 50 K.G. f 23—f 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 17—f 7. Leng per stuk f 1.78f 0.45. Heilbot per K.G. f 3—f 0.58. Wijting per 50 K.G. f 3.60—f 1.80. Koolvisch per stuk f 1f 0.12. Makreel per 50 K.G. f 4.70—f 2.70. VELSEN ZILVEREN POLITIE-JUBILEA. Op 1 Mei a.s. zullen drie politiebeambten, waarvan twee thans nog hier werkzaam zqn en één, na gedurende een tiental jaren alhier werkzaam te zijn geweest thans de functie be kleedt van hoofdagent te Velp, een zilveren jubileum vieren. J. Bruntink. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. Bruntink in dienst trad bij het Staats- visschershaven- i bedrijf. Den 15en Novem ber 1898 kwam de heer Bruntink in dienst bij de huza ren. Spoedig daarop, n.l. 14 Juni 1900 werd hij marechaus- sée te paard, welke functie hij gedurende een 7-tal jaren in ver schillende plaatsen, in hoofdzaak in het Noor den des lands, bekleedde. Op 1 Augustus 1907 kwam de a.s. jubilaris naar IJmuiden, op welken datum hij in dienst trad bij de gemeente-politie, welk corps toen een aanzienlijke uitbreiding onderging. De heer Bruntink deed dienst aan het Willems- plein. Op 1 Mei 1909. dus 1 Mei a.s. vóór 25 jaar verliet de heer Bruntink den gemeente dienst en werd hij politiebeambte bij het Staatsvisschershavenbedrijf. Den len Februari 1930 werd de heer Bruntink bevorderd tot chef van de politie van het Staatsvisschershaven bedrijf, welke functie hij thans nog bekleedt. De betrekking van den heer Bruntink is geen sinecure. Vooral op drukke dagen heeft hij met de regeling van het verkeer de handen vol. In het rumoer van den afslag verricht de heer B. rustig zijn werk en door zijn wijze van optreden is hij een autoriteit in de hal, die ge respecteerd wordt. H. Bosman. Minder bekend in IJmuiden, maar des te meer in Velsen is heer H. Bosman, hoofdagent van po litie, die 1 Mei zijn zilveren jubileum als politieman hoopt te vieren. Het was 1 Mei 1909, dat de heer Bosman als politie agent werd aange steld in Kollum (ge meente Kollummer- land en Nieuw Kruisland) in de Provincie Friesland. Niet lang bleef de heer Bosman in Friesland's dreven, want reeds 1 November 1911 vertrok de heer Bosman naar het minder rustige Enschedé, waar hij eveneens agent van politie werd. In deze stad heeft de heer Bos man het lang niet gemakkelijk gehad; vooral bij stakingen in het fabriekscentrum was de dienst meermalen zwaar. Den len April vertrok de heer Bosman naar Vierpolders, waar hij veldwachter werd, tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Twee jaar later, n.l. 1 April 1917 werd de heer Bos man aangesteld als agent van politie aan het bureau IJmuiden. Reeds binnen eenige maan den nadien werd de heer Bosman aangesteld als gemeente-veldwachter in het dorp Velsen. Deze functie bekleedde hij tot 15 Mei 1933. toen hem wegens opheffing der functie eervol ont slag werd verleend. Met ingang van denzelf den datum ontving de heer Bosman een aan stelling als hoofdagent. Tot voor korten tijd behoorde tot de taak van den heer Bosman het regelen van het ver keer bij de pont. Tal van warme Zondagen, als bijna iedereen naar buiten trok, stond de heer Bosman midden in de benzinedampen en het stof van de ronkende auto's en had hij bovendien tal van mopperende autobestuur ders te woord te staan. Door zijn tactvol op treden ging alles steeds op rolletjes. Sedert eenigen tijd is de verkeersregeling bij de pont in handen van de Rijkspolitie, zoodat de heer Bosman thans weer zijn aandacht kan wijden aan ander politiewerk. D. van Oort. De heer D. van Oort werd 1 Mei 1909 aangesteld als agent van politie in Gouda. In 1911 werd hij be noemd tot agent van politie in IJmuiden, waar hij later bij de recherche werd aan gesteld. Na 10 jaar bij de politie in IJmuiden in dienst te zijn geweest, volgde 15 April 1921 zijn benoeming te Veip iGid)waar de heer van Oort thans nog als hoofdagent bij de administratie werkzaam is. Ofschoon de heer van Oort reeds geruimen tijd geleden IJmuiden heeft verlaten, zullen velen zich hem nog wel herinneren. De heer van Oort stelt nog steeds veel belang in het geen er in onze gemeente gebeurt, getuige het feit, dat hij nog steeds abonné van ons blad is. BEVERWIJK OPBRENGST EMMABLOEM. De alhier gehouden Emmabloemcoilecte heeft een bedrag van f 357.57 opgebracht. Vorig jaar werd de som van f 416.29 inge zameld, zoodat de opbrengst iets is gedaald Niettemin was het Witte Kruis-bestuur over den gang van zaken niet ontevreden, vooral niet, omdat de slechte tijdsomstandigheden een hartig woordje meespraken. OPENBARE TELEFOONCEL. De door den dienst der P. P. T. tegenover Hoter „Ter Burg" op het Stationsplein ge plaatste openbare telefooncel zal a.s. Don derdag in bedrijf worden gesteld. ZILVEREN JUBILEUM. Op Dinsdag 1 Mei zal de heer L. J. van den Arend vijf en twintig jaren in dienst zijn als huisknecht bij Jhr. G. S. Boreel op „Westerhout". ZANDVOORT DE KWESTIE INZAKE STEUN- VERLEENING EN WERKVERSCHAFFING. DE COMMISSIE WIL HAAR ONDERZOEK AFBREKEN. De raadscommissie, ingesteld op 9 Mei 1933 teneinde een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van de gerezen moeilijkheden, in ver band met de steunverleening en werkverschaf- fl-g deelt de.i raad mede, dat zij na ernstige overweging besloten heeft gezien de gedane ervaringen haar onderzoek af te breken en haar taak als beëindigd te beschouwen. Zij is namelijk in haar onderzoek ten zeer ste belemmerd door de volgende feiten: a. Tegelijk met het begin harer werkzaam heden stelde de justitie een onderzoek in, wat den gang van zaken uiterst moeilijk maakte, omdat men dientengevolge van slechts zeer weinig bescheiden inzage kon krijgen. fo. Daardoor was de commissie genoopt zich te beperken tot het hooren van drie personen, n.l. de ambtenaren Bus en Vinken en wethou der Siegers, die een taak hadden bij de steun verleening en werkverschaffing. Van een royale medewerking kan de commissie niet spreken. c. In verband met een circulaire van den minister van sociale zaken meent de commis sie dat haar onderzoek zoo Intens mogelijk moest zijn, zoodat men ook de administratie van het Burgerlijk Armbestuur wilde nazien. Na zeer lang onderhandelen kreeg men van B. en W. verlof, om de gegevens te ontvangen, wanneer opgegeven zou worden, welke ge gevens werden verlangd. De commissie acht deze wijze van handelen een gedeeltelijk zeer hoffelijke manier om haar zoo weinig mogelijk ter wille te zijn. en vindt er een aanleiding in haar taak als ge ëindigd te beschouwen. Het is der commissie iAtusschen gelukt, den indruk weg te nemen als zou in Zandvoort moedwillig de Rijkssteunregeling worden ge saboteerd en den indruk te vestigen, dat de gemeente Zandvoort te goeder trouw handelde. „DE HANZE" Vrijdag, 27 April, houdt de Hanze in het Patronaatsgebouw een vergadering. Een van de agendapunten vermeldt een verzoek van het hoofdbestuur om medewerking ten einde te trachten verruiming van de bepalingen der Winkelsluitingswet te verkrijgen. Verder zal er een bespreking worden gehouden betref fende het gezamenlijk bezoek aan den propa- ganda-avond, welke op 2 Mei te Haarlem wordt gehouden. GASTENTOONSTELLING. In de oude Bewaarschool werd Dinsdag de tentoonstelling op het gebied van gas-appa- raten geopend. 's Avonds werd een kook- en bak demonstra tie gegeven. De heer Cinse, directeur der bedrijven opende dezen avond met een korte inleiding, waarin hij de groote voordeelen van het gebruik van gas scherp in het licht stelde. Van de vele interessante en mooie gebruiks voorwerpen op het gebied van gas, stonden de gasovens met automatische warmteregulateur wel in het centrum van de belangstelling van het aanwezige publiek. Ook de fornuizen met aangekoppelde radia tor voor keukenverwarming mochten zich in veler belangstelling verheugen. Voor het gasbedrijf was het een zeer goed geslaagde avond. Heden wordt de tentoon stelling voortgezet. JONG ZANDVOORT. Het gemengde kinderkoor Jong Zandvoort geeft onder leiding van den heer J. Post op 5 Mei een uitvoering in Monopole. Hoewel de op voering van Asschepoester de hoofdschotel van dezen avond vormt, zullen er ook nog ver schillende aardige liedjes ten beste worden ge- gegeven. SAOIRéE. Op Woensdag, 2 Mei, biedt de directie van Monopole aan alle vereenigingén, die gedu- re xde het afgeloopen seizoen hun feestavon den en uitvoeringen in Monopole hebben ge geven, een soirée aan. De directie zal voor een uitgebreid en select programma zorgen. EMMANUEL. Dinsdagavond gaf de gemengde Christelijke Zangvereeniging Immanuel onder leiding van den heer Kerkhoven een liefdadigheidsavond in de groote zaal van „Ons Huis". De opbrengst diende om een steentje bij te dragen voor de centrale verwarming in het tehuis voor Ouden van Dagen, van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. De heer J. Koning wees in zijn openings woord op het goede doel, dat hier beoogd werd. Hij legde er den nadruk op, dat centrale ver warming voor de oudjes geen luxe was, maar een noodzakelijkheid. Zooals de toestand thans is, met een paar gas- radiatoren op der bovengang als verwarming voor alle slaapkamers, kan het niet blijven. Spreker verzocht hun, die op het gironummer 64277 iets voor het goede doel wilden storten, er speciaal bij te vermelden „voor centrale verwarming". Immanuel opende het programma met een drietal liedex-en: Jezus Liefde, van Silcher; De Nacht, van Schubert; en Bergschooxx, van Spaanderman. Alle drie kx*egen een zeer goede vertolking. Hierna voerde een tooxxeelclubje, gevormd door leden van Immanuel een blijspel in drie bedrijven op, getiteld: „Man en vader, maar vrouw noch kind" door Mr. C. T. v. d. Brug- ghen. Er werd alleraardigst gespeeld en menig maal daverde een schatex-lacho door de stamp volle zaal. Na ieder bedrijf werden de spelers dan ook beloond met een hartelijk applaus. In de pauze werd een vex-loting gehouden. MOND-ACCORDEON CLUB. De mond-accordeonclub Zandvoort zal haar medewerking verleenen op dexi feestavond van de Muziekkapel Zandvoox't, welke a.s. Zaterdag- in gebouw Centraal gehouden zal worden. Zoo als we reeds meldden, zal ook Willy Derby dezen avond optreden. ZANDV .REDDINGSBRIGADE. Op het te Utrecht gehouden examen voor het diploma reddend zwemmen slaagdexi de onderstaande leden van de Z.R.Br.: W. Dors man, J. Dorsman, Fl. v. d. Schinkel, H. Paap, A. Loos en J. Keur. NED. ROODE KRUIS. De heer Loogman, alhier, lid van het Hoofd bestuur van het Ned. Roode Kruis heeft het plan opgevat te Zandvoort een afdeelixig van het Roode Kruis op te richten. Verscheidene autoriteiten, o.a. de burge meester en de beide wethouders hebben reeds hun medewerking toegezegd. Zoodra dan ook het Hoofdbestuur zijn toestemming daartoe gegeven heeft, zal een oprichtingvergadering belegd worden. De heer Loogman van wien het initiatief tot dit plan uitging-is n.l. van meening, dat, hoe wel vele leden van de Z.R.B. ook op het gebied vaxx E.H.B.O. zeer goed onderlegd zijn, deze hun krachten zoodanig concentreeren op het strand, dat er bij straatongevallen niet altijd onmiddellijk hulp aanwezig is. Eexi traxxsport- colonne van het Roode Kruis zou hierin af doende kunnen voorzien. HEEMSTEDE FANCY FAIR VOOR DE O.L. VR. HEMELV AARTPAROCHIE. Van Donderdag tot Zondag zal er in de gymnastiekzaal der R.K. School aan de Mo- lenwerfslaan een fancy fair worden gehouden ten bate van de schuldaflossing der nieuwe kerk op het Valkenburgerplein. Een comité van voorbereiding is reeds eenige dagen in de weer om de zaal een f eestelij ken aanblik te geven. Behalve stands voor den verkoop van aller lei artikelen zijn er verschillende attracties, waarbij eenige nieuwigheden die zeker succes zullen hebben. De opening heeft Donderdagavond plaats en duurt tot a.s. Zondagavond. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Hoefgeest, Zandvoort schelaan 73, twee dameshoeden en een rijwiel- pomp: Kluen, Celebesstraat 25, een bal; F. Rot, Raadhuisstraat 88, een statief van een fototoestel. Van der Putten, Kei-klaan 13, eén vulpenhouder; H. Hooreman, Raadhuisstraat 7, een ceintuur; Gaikhorst, Drieheerenlaan 2. een bruine muts; Pauw, Jozef Israëlplein 17, een hondenhalsband met penning; Winkel chef Zijlstra, Raadhuisstraat 49, een parapluie. Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een para- pluiehoes., DE GEVONDEN AUTO. Bij onderzoek is gebleken dat de autobus, die Dinsdagnacht door de politie op den Hee- renweg alhier in beschadigden toestand onbe heerd tegen een boom wei-d aangetroffen, eigendom is van een garagehouder te Enkhui zen. De bestuurder van de autobus, P., ver klaarde te zijn verblind door het licht van eeix hem tegemoetkomend motorrijtuig zoo dat hij den koers kwijt raakte en tegen dien boom reed. Van een strafbaar feit is ixx dezen geen sprake. De chauffeur was alleen gezeten in de bus en kreeg geen letsel. BLOEMENDAAL JAARVERGADERING VACANTIE KOLONIES. De afd. B'loemendaal van het Centraal Ge nootschap voor Kinder Herstellings- en Va- cantiekolonies hield Dinsdagavond hare jaar vergadering onder leiding van mevrouw A. M. Nien huysV ers teegh De Secretaris, de heer D. Kuiper bracht het jaarverslag uit. Hierin werd de arbeid her dacht van de oud-presidente exx eere-lid der afdeeling mevrouw MolièreGouda, die ja ren lang hare beste krachten aan de afd. heeft gegeven. 13 Kinderen werden door de afd. uitgezon den met een totaal vaxx 534 verpleegdagen. Besloten werd om 10 plaatsen in Wijk aan Zee aan te vragen gedurende de zorner- vacantie. De aftredende bestuursleden mevr. Bühr- man—le Gras, en de h.h. Dr. S. H. Brongersma en D. Kuiper werden herbenoemd. De penningmeesteresse deelde mede, dat door overlijden en bedanken van leden, het ledental steeds afneemt en nu 77 bedraagt, zoodat vexxsterking der inkomsten zeer nood zakelijk ls. Besloten werd, om in het najaar een avond te organiseeren tot stijging van de kas der af deeling. BENNEBROEK CHR. KLEUTERSCHOOL In verband met den ongunstigen financiee- len toestand der Chr. Kleuterschool is een feestavond georganiseerd op Vrijdag 27 April ten bate van genoemde instelling. Een welver zorgd programma kan worden aangeboden. Muzikale medewerking is toegezegd door de dames A. Verhorst, Heemstede, A. de Blinde Bennebroek, S. van Lennep. Heemstede, A. Knupkes, Bloemendaal cn den heer J. J. Huizinga, IJmuiden Oost; laatstgenoemde zal tevens voor declamatie zorgen. Bovendien zullen eenige dames verschil lende volksdansen uitvoeren en ook enkele heeren medewerken aan het opvoeren van een tooneelstukje. Het belooft dus in „Rehoböth" een goede avond te worden. SANTPOORT ONVOORZICHTIGHEID MET BENZINE. Wij hebben melding gemaakt van een rechts zaak betreffende onvoorzichtigheid met ben zine door een taxi-ondernemer in Santpooi't. Dit geval betreft iemand, die reeds eenigen tijd geleden zijn taxi-onderneming heeft opge heven. VOX HUMANA'S REVUE: „TREK HET JE NIET AAN". De revue van Vox Humana, vervaardigd door den voorzitter, den heer J. W. A. Wes terhoven, welke revue onder den naam van „Trek het je niet aan" in Santpoort is opge voerd enkele dagen geleden zal op Woensdag en Zaterdag nogmaals wordeix opgevoerd, en dus niet op Donderdag. JUBILEUMCONCERT „MORGENROOD" Maandagavond gaf de arbeiderszangvereenl- ging „Morgenrood" ter gelegenheid vaxx haar 15-jarig bestaan een jubileum-concert in „De Weymaxx". Alvorens echter tot het muzikale gedeelte van het programma werd overgegaan, nam de heer Saager, voorzitter van „Morgenrood", de gelegenheid waar, om eexx en ander van het 15-jarige „Morgenrood" te vertellen. Spr. gaf o.m. te keixnen, dat het pad van de vereexxi- ging niet altijd over rozen was gegaan. Er zijn tijden geweest, dat het koor 93 leden telde, maar ook dat er slechts 16 leden het vaan del trouw waren gebleven. Thans echter telde het koor weer 45 ledexx en onder de eminente leiding vaxx Meyer Smeer ging meix vol moed de toekonxst tegemoet. Texxslotte deelde de heer Saager mede, dat bloemstukken waren ingekomen van de afd. Bloemendaal van de C. N- A. B., den Bloe mend. Bestuurdersbond, de Soc. Dem Vrou- wenclub, de vereeniging „Eigen Gebouw", de afd. Santpoort-Bloemendaal der S. D. A. P., de V. A. R. A.. „De Stem des Volks" IJmuiden, den heer Vellinga, het. Instituut voor Arbeiders ontwikkeling en de Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoh. Dranken. De vereeniging „Spoor en Tram" had een eveloppe met inhoud ge zonden. Na deze inleiding werd met de afwerking van het muzikale gedeelte van het program ma begonnen Zij tenslotte nog vermeld, dat onder de velen, die „Morgenrood" persoonlijk compli menteerden ook de heer M D. Pack, hoofdbe stuurder van den Bond van Ai'beiderszaxxgver- eenigingen zich bevond. Hij huldigde in een vlotte speech in het bijzonder dexx heer Saa ger. den voorzitter-oprichter. Hetzelfde deed de heer Smeer namens het koor, waarbij hij den jubileerendexx voox-zitter een barometer aanbood. B. MARKTNIEUWS WEEKBERICHT COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Afdeeling eieren: Aanvoer 260.000 eend eieren prijs 2,65 a 2,85. 125.000 Kippeneieren 70-80 K.G. f3 a f4,10; 65-66 K.G. f2,50 a f2,70; 63-64 KG. f2,40 a f2,60; 60-62 K.G. f2,20 a f2,50; 58-59 K.G. f2,10 a f2,30; 56-57 K.G. f2 a f2,20; 53-55 K.G. f 1,90 a f2,10; 50-52 K.G. f 1,80 a f2,10. Afdeeling pluimvee oude kippen f 1 a f 1,50 per stuk; jonge hanen f0.80 a f 1.60 per stuk; Kiloprijs oude kippen f 0,50 a f 0,58; kiloprijs jonge hanen f0,90 a f0,95. BURGERLIJKE STAND LISSE. Bevallen: L. v. d. Voortv. d. Aart d.; M. v. ZeistWarmerdam z. P. A. BeijerLykles z.; W. de GraafDe Roode d. Ondertrouwd: J. Schippers en M. vaiï Werkhoven. Gehuwd: G. C. Beugelsdijk en A. G. Veld hoven. F. A. Brouwer exx M. P. Clx. Mathieu Overleden: T. Reyerskerk—-Verschoor, 76 jaren. C. de KookerRonxeyn 41 jaren. P„ Verdegaal 79 jaren, G. Roelse—Dam 38 jaren, HAARLEMMERMEER. Bevallen: G. Eikelenboom—Hoddë z.f 3, Muus—Ferron z.: P. D. van Keulexx—Baardss d.; J. B. W. J. SauerMol d.; L. van Steeg- van Laarhoven z.; H. S. van Groeningen— van Buijten d.; M. J. Oudshoom—de Bruin d.; C. DegenaarsGuldenmeester d. Ondertrouwd: P. J. van der Steijle 26 j, en W. Tool 26 j.; A. Kamp 23 j. en L. Gre- vexxstuk 21 j.; C. M. Smits 23 j. exx E. J. Overbeek 21 j.; G. vaxx den Heuvel 26 j. en A. Blom 23 j.; C. Schaut 29 j. en J. M. Schönhage 21 j.; J. P. Hesselaar 29 j. en C. Schönhage 24 j.; A. C. van Iperen, 24 j. en C. vaxx der Luit 23 j. Gehuwd: F. W. van Schip 26 j. eix E. Fischer 22 jA, J. Dijksman 29 j. en J. van den Berg 26 j.; J. van der Bijl wed. 57 j. en J. van Tol wed. 42 j.; P. de Vries 21 j. en J. Buis 18 j. Overleden: Martina Adriana Los, 58 j. geh, met C. Doekes.; Gijsbert den Dekker 64 j. geh. met W. van Andel; Cornelis den Her tog 61 j. geh. met M. Roest; Pieter Frangois 16 j. z. van F. Cuvelier en C. J. Schalk; Jo hannes Broers 76 j. geh. met C. de Haan, HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDB. Geboren: C. P. van de VeldeBauer z.jj P. van GeldorpVan Schagen, d. Getrouwd: J. G Mesman en A. C. van Zanten. Bloemendaal Bevallen; L. G. Hoffmann—Tobi, d. Ondertrouwd: F. J. Raatjes en T. T. de Vries. Getrouwd: G. van Dillewijn en E. Oostrom. Overledexx: P. Soeters, 45 jaar. Jhr. L. G. Boreel 81 jaar, overleden te Haaxiem. M. M. Stikkel, wed. A. Koopman 84 jaar. W. B. van Deventer, 75 jaar, echtgen. A. Stoop.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14