mjossb MUZIKANTENLEVEN. HILLE S Nogmaals de steunnormen. Officieren voor het laatst aan het woord. Neem 'n "AKKERTJE" Huldiging van Mr. Verschuur. WOENSDAG 25 APRIL 1934 H A Het Honk", de Amsterdamsche artisten- societeit, die uit een stal geschapen werd. Die Amsterdamsche tijd Als we omstreeks middernacht de banen der kunst voor de eerstvolgende decennia weer eens stevig vastgelegd hadden en melig be gonnen te worden, plachten we het terrein onzer nuttige werkzaamheden te verplaatsen naar het Honk, onze eigen sociëteit die tot 4 uur 's nachts open bleef. American was wel heel aardig toen, maar het sloot o.i. bespottelijk vroeg, om 12 uur, later om 1 uur, en tegen dien tijd. weet U, be gint een waarlijk groot kunstenaar pas goed wakker te worden. Bovendien moesten we er de onverdragelijke nabijheid dulden van het kleurlooze kuddedier, den bourgeois. Zoo kwam het, dat we op zoek gingen naar een bouwwerk dat heelemaal van ons zou zijn. We slaagden boven verwachting. In de Regu liersdwarsstraat stond een stal te huur en dat ding leek ons ideaal. Natuurlijk moest hij schoongemaakt worden, opgeknapt, beschil derd enz., maar het resultaat van die verschil lende bewerkingen was dan ook geweldig. Stel U voor een L vormige ruimte met gees tig gedecoreerde wanden, fantastische, hoewel niet steeds naar wensch functionneerende lampen en lantaarns. Tusschen den ingang bij het speciaal ingebouwde buffet, een groote ronde tafel waarop kranten en tijdschriften. Verder stoelen, tafeltjes, een podium, een piano, banken langs de muren, knusse hoek jes, enz. Het inwijdingsfeest was grootsch en waardig, met speeches en champagne. Later in den nacht algemeene verbroedering, aandoening, tranen en opnieuw champagne. Uit hoofde waarvan steeds meer tranen en dus wederom champagne. Enzoovoort. Het werd een vicieuze cirkel waar we nooit uitgekomen zouden zijn, zonder hulp van het verlossende sluitingsuur. Aldus begon het Honk zijn glorieuze loopbaan. Het had echter de historie dwingt tot er kenning der eeuwige waarheden een voor vader gehad, een wilde, duistere doch heroïsche voorvader: de Uilenkelder. Ik zelf heb dien merkwaardigen spelonk aan een van de grachtjes niet meer gekend. Het schijnt dat de pioniers er alleen maar dronken en politieke twistgesprekken voerden; met elkaar en met de voorbijgangers, zulks niet altijd tot onver deeld genoegen van de laatsten. Edoch, toen de meneer die den drank betaalde, een ongeletter de parfum-verkooper die met artisten wilde omgaan en zich handelaar in „cosmische" (sic) artikelen noemde, er genoeg van kreeg, in zijn eigen kelder uitgehoond te worden, was de pret gauw afgeloopen. Het Honk had ook, en heeft zelfs nu nog, navolgers. Maar vóór alles: het Honk verhield zich tot zijn latere verwaterde bastaarden als de Russische balletten van Diaghilew tot de dansclub van Kippeling Frères in de Pieter Kiesstraat, of als een ijsgekoelde tumbler Biscuit Dubouché tot een glaasie zoete Voor burg. In het Honk waren we heelemaal onder ons. Niemand kon er lid van worden die niet tot de Bohème behoorde, of daarmee in solide re latie stond. Er was een ballotage-commissie, die streng toezag, dat geen profan en de pure atmosfeer van ons heiligdom kwamen ver troebelen. Op die manier werd het gekkenhuis zorgvuldig van normale elementen vrijge houden. Wel had leder lid het recht eenige malen per maand een introducé mee te brengen. Het officieele doel daarvan was sociaal, kunstvrienden van buiten een vroolijken avond te bezorgen en eventueele 'aspirant leden op zjcht te krijgen. Het officieuze doel van dien introductie maatregel, welke berustte op een nauwkeurige kennis van de psychologie des philisters, ofte wel van den bourgeois, was meer van econo- mischen aard. De bourgeois is gemeenlijk huiverig en op zijn hoede voor „artisten-menschen". (Hij heeft gelijk). Hij staat er even argwanend en misprijzend tegenover als de gemiddelde Artis- bezoeker jegens de even luchthartige als sehaamtelooze bewoners van den apenkooi. Je weet nooit wat je aan ze hebt, rare engerts zijn het, griezelige, geheimzinnige wezens, zon der het minste begrip van fatsoen en moraal. En tochen tochAls het nou maar ab soluut zeker zonder gevaar was, dan zou je toch dien apenkooi wel eens binnen willen gaan, om ze van heel dichtbij te begluren in hun mysterieus-romantisch doen en laten. Ja, het is toch wel interessant ook om tegen je kennissen te kunnen ophakken: Pde futuristische schilder, maar man dien ken ik heel goed en Son ja van Vdie mooie actrice, ook hoor! Heb ik uren mee aan een tafeltje gezeten. Ja, ik ben heelemaal thuis in artistenkringen Zoo behelsde dan dat introductie-recht tevens in zijn diepste wezen een nimmer fa lende speculatie op een der meest typische eigenschappen van den braven burger; zijn heimelijke, zielige ietwat ongezonde nieuws gierigheid naar het vrijgevochten, voor hem onbegrijpelijke en verboden wereldje van de Bohème. Deze speculatie had, zooals gezegd, een eco nomisch doel. Gelijk de Sovjets zich bij tijd en wijle encanailleeren met het verfoeide buiten- landsche grootkapitaal om hun bedrijf gaande te houden, zoo deden wij het ook. Immers, het financieel beheer van onze instelling vormde een netelig en chronisch probleem. Kapitaal krachtig is de Bohème nu niet bepaald; van daar dat een heldhaftige bourgeois, die zich onder bescherming van eep der leden in het hol van den leeuw waagde en daar een flinke bom duiten stuk sloeg, waar het buffet en dus het heele geval wèl bij voer, af en toe niet te vaak zeer welkom was. Het kon er name lijk buitengewoon vroolijk toegaan in ons Honk. Zelfs de meest gesjochten dichter of schilder, die meestal wekenlang hoogstens één biertje per avond aandurfde, kon het wel eens dusdanig op zijn heupen krijgen, dat de fijn ste champagne nauwelijks goed genoeg meer was. Wanneer dan een philister, dolblij zoo met zijn neus in de boter gevallen te zijn en de wilde beesten op zijn echtst te zien, dankbaar en opgewonden meefuifde, des te beter. Uit dit alles leide men echter vooral niet af, dat het Honk een soort verkapte nacht kroeg was. Integendeel. Uitspattingen waren er tenslotte zeldzaam, alleen al uit hoofde van de gelukkige omstandigheid, dat ze volstrekt niet noodig waren om er de zeer aparte, ge- noegelijke, vertrouwende atmosfeer te schep pen, die wij er dagelijks aantroffen. De zwaargebaarde Waldenburg vroeg mooie meisjes ten dans en mat onze schedels, met onze grootste pret had alcohol niets te maken. Rensburg droeg er zijn vurige gedichten voor, bespot door den nu al legendarischen Sam Praeger. met wien hij eeuwig ruzie had. Sam debiteerde zijn niet na te vertellen nonsens-verhalen en hield dadaïstische lezin gen, lang voor dat Montparnasse het dadaïsme uitgevonden had. Nap de la Mar en Louis Davida tapten er hun mooiste moppen. Had-je me-maar, de nachtelijke bedelaar van Munt en Rembrandtsplein, zoo genoemd naar zijn onvergankelijke creatie: Had je me maar met een knakie erbij, had je me maar met een lokkie opzij, welk verheven lied hij placht te begeleiden door getrommel op een sigaren kistje, de dierbare, sinds lang verdwenen Had-je-me-maar, destijds de geruchtmakend ste Gemeenteraadscandidaat van de Rapaille- partij, werd er plechtig geïntroduceerd. Hij arriveerde stomdronken en stak op algemeen verzoek zijn verkiezingsrede af, die in 't kort op de volgende belangrijke hervormingen neerkwam De jajem op vijf cent, vrij slapen op de stoep van de Galerij en de groene tent op het Rembrandtsplein, een schande voor de stad, mot weg. Er werd gegeten, gedronken, geschaakt, ge- I damd, geboomd, gedanst, gespot, gekaart, ge lachen, gedaasd, pret gemaakt, gephilosofeerd, al naar de stemming van het oogenblik, en die stemming wisselde even vaak en onverwacht als in alle andere apenkooien. Er waren lezingen, muziek- en voordrachts avonden, vaker nog kostelijke parodieën daar van. We hadden een prachtige, goed-geoutilleerde poppenkast, waarvan de poppen onze mar kantste leden zeer natuurgetrouw voorstelden. Alles door de leden zelf gemaakt natuurlijk. (Voor dat theater werden heele tooneelstuk- ken samengesteld en de opvoeringen daarvan gewoonlijk bijtende persiflages van ons aller eigenaardigheden, waarbij iedereen onbarm hartig in het zonnetje werd gezet en niemand gespaard bleef, behooren tot mijn rijkste her inneringen uit dien gulden tijd. Twee aardige meisjes bedienden ons en in het begin hadden we een echten gérant. Tot we er plotseling achter kwamen dat hij ons zwaar bestal. Vijf minuten nadat het misdrijf aan het licht gekomen was, werd de man, in den meest letterlijken zin des woords, eruit- getrapt. Toen deden we het zelf en stonden om beur- ten boven in de keuken en achter het buffet. Wel zoo amusant en veel goedkooper. Ja, het Honk was goed. Daar kwamen ook schilders die in het buitenland gezeten had den en de heerlijkste dingen vertelden over Parijs. Spanje, Corsica ParijsHet lokte me al zoo lang. Ik moest en zou er heen. En ik ging er ook heen. MUSICUS. Zoo'n groot pak beschuit krijgt U alleen maar van HILLE! Iggg-gCfJ FAPPIEKHN TE Z>AMQAM BESCHUIT DE ZEVEN PROVINCIËN. (Adv. lngez. Med.) STA TEN-GENERAAL TWEEDE KAMER Apotheose van een slappe regeeringspolitiek. Interpellatie-Kupers ter behandeling. Plannen om aan geld te komen. Verband met het f60 millioen-plan. uit zoo'n nieuw handig zakdoosje bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. (Adv. lngez. Med.) WEER SNELLERE DIENST OP INDIë. K. L. M. heeft nog maar 7Vz dag noodig. NIEUWE DIENST BEGINT IN MEI. STIJGEND POSTVERVOER. Van, Mei af zal de reisduur op de Indië vllegronde weer aanmerkelijk worden inge kort. Tot heden werd over het traject Am sterdamBatavia van 9 tot 10 dagen gevlo gen, doch dit zal thans tot 7 1/2 dag worden beperkt. Deze versnelling van den dienst is moge lijk doordat men 's zomers niet den omweg over MarseilleBrindisi behoeft te vliegen terwijl voorts het traject Amsterdam-Athene in één dag zal worden afgelegd. Het wordt thans zoo dat men den eersten dag uit Amsterdam in Athene aankomt, den tweeden dag van Athene naar Rutbah vliegt den derden dag van Rutbah naar Djask, den vierden dag van Djask naar Jodpoer, den vijfden dag van Jodpoer naar Calcutta, den zesden dag van Calcutta naar Bangkok, den zevenden dag van Bangkok naar Singapore en den volgenden dag van Singapore naar Ba tavia, waar men reeds voor 12 uur 'smiddags arriveert, hetgeen men dus als een halven dag kan rekenen. In 1929 vloog men er nog 12 dagen over en in 1931 tot nu 9 dagen, thans iets meer dan een week. Het eerste vliegtuig dat in deze nieuwe dienstregeling vliegt is de „Ijsvogel", welke 3 Mei uit Amsterdam vertrekt Uit Batavia gaat 2 Mei de „Pelikaan" den nieuwen dienst invliegen. De tarieven voor AmsterdamBatavia zijn gebleven f 1750 enkele reis, f 3150 retour, ho tels en verdere verzorging inbegrepen. De post, welke uit Singapore per K.L.M wordt verzonden is steeds stijgende. Verdere verbeteringen van den dienst zijn nog te wachten als in het najaar de F 36 en F 22 in de lucht komen en afwisselend met de F's 18 den dienst gaan doen. VOOR PE OOT,EN VAN HAAR MOEDER GEDOOD. TRAGISCH ONGEVAL. Dinsdagmiddag is te Apeldoorn op den onbewaakten overweg bij de Kayersbrug over het Apeldoorn-Dierensch kanaal de 17- jarige H. Hendriks uit Klarenbeek door een trein gegrepen en op slag gedood. Het meisje was per fiets en haar moeder reed achter haar. Beiden hebben blijkbaar door den straffen tegenwind den naderen den trein niet bemerkt. Het uitzicht bij den overweg is geheel vrij. De moeder zou zeker ook onder den trein zijn gekomen, als een werkman haar niet tijdig had teruggehou den OP KLAARLICHTEN DAG INGEBROKEN In de woning van mevr. de wed. R. aan de Nassaukade te Amsterdam, hebben dieven op klaarlichten dag een inbraak gepleegd. Zij hebben vermoedelijk afgewacht tot de bewoonster haar woning had verlaten om daarna onmiddellijk naar binnen te sluipen. Een groot aantal sieraden, vreemde munten en geld is ontvreemd, in totaal een waarde van ongeveer f 2000 vertegenwoordigend Een zestien-tal sprekers heeft gisteren nog zijn licht doen schijnen over de verlaging van de steunbedragen in Twente en de voorge nomen verlaging der normen in de groote steden en waarschijnlijk in veel meer plaat sen. 't Was de heer Kupers (S.D.) die daartoe een interpellatie had ingediend. Minister Slo- temaker de Bruine heeft Vrijdag reeds ge zegd, dat hij, of liever de Regeering, niet op de genomen maatregelen in Twente terug kan komen en hij over de nog te nemen be sluiten niet interpellabel was. De sprekers van gisteren lieten geheel verschillende klan ken hooren. De heeren Joekes (V.D.) en Aalberse (R.K.) waarschuwden er tegen, deze zaak los te zien van de andere maatregelen, die de Regeering neemt om de werkloosheid te bestrijden, nl. de werkverruiming, de handelspolitiek en be vordering van den export en de steun aan de bedrijven. De heer Aalberse had het zelfs beter ge vonden indien de kwestie van de steunnor men tegelijk was behandeld met het 60-mil lioenplan, tot het uitvoeren van groote wer ken, dat ook deze week nog aan de orde komt. Hij. zoowel als de heer Kuiper (R.K.) was van meening. dat de stemming over de motie- Kupers (ongedaan maken van de verlaging in Twente) niet moest plaats hebben voor de algemeene beschouwingen over dit plan en het Regeeringsbeleid ten aanzien van de be strijding van de werkloosheid, waren gehou den. De heer Joekes was van oordeel, dat dit moeilijk anders kon, dan nadat de heer Ku pers eerst zijn motie introk. De heer Kuiper bepleitte minima waar on der niet mocht worden gegaan, ook voor de loonen in de werkverschaffing. Hij noemde daarbij een weekloon van f 10.50. De heer Loerakker (R.K.) trad den minister vriende lijk tegemoet, al hoopte hij alsnog dat de middelen zouden gevonden worden voor het bedrag noodig om de steunverlaging onge daan te maken. Vooral tusschen de loonen en de uitkeeringen der landarbeiders kan z.i. een marge niet gehandhaafd worden. De heer IJsselmuïden iR.K.) ging het verst in de critiek. Hij keerde zich niet alleen tegen de verlaging van den steun, doch ook tegen het beleid van den minister van Sociale Za ken. Hij wil de noodige millioenen leenen om de steunbedragen te kunnen handhaven. En ook de leider van de SD.A.P. de heer Albarda, die uitriep, dat de honderdduizen den werkloozen op zichzelf er niets aan heb ben als door het 60-millioenplan al een 40.000 te werk werden gesteld, ging in dezelf de richting. De uitkeeringen mogen z.i. niet worden verlaagd, wil men de werkloozen niet brengen op den rand van den afgrond van het pauperisme. Het geld daarvoor moet er komen. De heer Van Houten (Chr. Oem.) meende dat het kon gevonden worden door een pro gressieve crisis-inkomstenbelasting van de Inkomens boven de f 2500 en de heer Bakker sprak van een solidariteitsheffing van de wer kenden, die in een fonds gestort, zou dienen om het ergste leed af te wenden. De laatste spreker stelde zich echter onvoor waardelijk achter den minister evenals ook Dr. Vos (V.B.) De liberale spreker wees op de voorzichtigheid, die betracht moet wor den, wil men het bedrijfsleven nog niet meer aantasten. In tegenstelling met vele andere sprekers meende hij, dat de Regeering streefde naar een goed sociaal beleid, door het bedrijfsleven zooveel mogelijk in tact te laten. De heer Vervoorn (Plattel.) was van een zelfde meening. De heer Joekes heeft er nog op gewezen dat men maar spreekt van verlaging van den steun in Twente, doch dat allen, die minder dan f 20 verdienen, een hooger uitkeering ontvangen en groote gezinnen die meer dan f 20 verdienen evenzoo. Daarentegen stelü- de heer Albarda, dat een veel grooter aantal in uitkeering achteruitgaat, dan vooruit. De heer Aalberse vestigde de aandacht op de vele volksgroepen naast de werklooze ar beiders, die het ook niet kunnen klaren zon der steun en hij achtte het gevaarlijk de fi- nancieele draagkracht te sterk aan te tasten. De heeren Lingbeek (H.G.S.) en Zandt 'St. Geref.) brachten ook bij dit onderwerp de be taling van de kloosterlingen ter sprake. Daar was volgens deze sprekers nog millioenen te bezuinigen. De minister zal vandaag antwoorden. Wij achten het waarschijnlijk, dat hij het ve1 zal behouden. De motie-Kupers maakt, tenzij de R.K. fractie vele voorstemmers oplevert, weinig kans. Na deze interpellatie is de interpellatie- Vliegen over de uitwijziging van 4 Duitschers door den Larenschen burgemeester aan de orde. En dan komt de belangrijke kwestie van de werkverruiming, waarbij minister Colijn het 60-millioenplan zal verdedigen. Bij de duplieken van de raadslieden van de voor den Zeekrijgsraad terechtstaande offi cieren van ..De Zeven Provinciën'' bepleitte de officier van den marine-stoomvaartdienst der eerste klasse C .B. Eenhoorn een grootsch ge baar ten behoeve van beklaagde luitenant ter zee Fels door reductie van den eisch van an derhalf jaar. Voorts vroeg hij handhaving dn den militairen dienst. De raadsman Van 't Hoff betoogde, dat ver oordeeling van luitenant ter zee A. N. baron de Vos van Steenwijk in strijd zou zijn met het bewijsrecht, aangezien de fiscaal iets wat beklaagde bij het vooronderzoek niet werd voorgehouden, in casu het uur van afzenden der radiotelegrammen, thans als bezwarend materieel voorbrengt. De raadsman wraakte de aanhaling van getuige-verklaringen van onbetrouwbare muiters. De raadsman luitenant ter zee der eerste klasse H. D. Lindner zeide dat het beter zou zijn geweest, indien indertijd de bestraffing vanwege den commandant ware afgedaan, doch thans is het te laat. „Het lijkt of de af faire van „De Zeven Provinciën" een incident is in een gezonde marine, doch in werkelijk heid is zij de apotheose van een slappe regee ringspolitiek." Ten slotte legde de president den beklaag den de vraag voor of zij nog iets te hunner verdediging of verontschuldiging hadden aan te voeren. Hiervan werd door de beklaagdene Fels, Hornsveld en Bos gebruik gemaakt De laatste, die officier van gezondheid der tweede klasse is. zeide, dat hij zich niet op zijn ambtseed beriep, daar hij den inhoud van dien eed bekend veronderstelde, te weten de verplich ting van verleening van geneeskundige hulp onder alle omstandigheden. SOERABAJA. 24 April. (Aneta) De uitspraak is bepaald op Vrijdag 27 April a.s. AUTO MET 2 INZITTENDEN IN DE GAASP. EERSTE KAMER Kleine wetsontwerpen. 24 April. In de heden gehouden korte avondverga dering der Eerste Kamer heeft de voorzitter, Baron de Vos van Steenwijk. naar aanleiding van het bericht van het ontslag van Mr. Ver schuur als Minister van Economische Zaken, dezen gehuldigd voor zijn arbeid, dien hij ver richt heeft ten goede van land en volk en hem daarvoor dank gebracht. De Minister- President, Dr. Colijn, heeft zich bij deze hulde aangesloten en er tevens op gewezen, hoe moeilijk het zal zijn, om voor Minister Ver schuur als bewindsman van Econ. Zaken, een even bekwaam opvolger te vinden. In de vacature-Westerdijk is hierna als lid der Kamer beëedigd en geïnstalleerd Ir. Ot- ten, waardoor de Vrijz. Dem. fractie weer in het bezit van een landbouw-specialiteit je komen. De Kamer heeft zich verder, zonder debat of stemming, vereenigd met een drietal wets ontwerpen, nl. de regeling van den invoer van metaaldraad gloeilampen, de technische her ziening van het tarief der inkomstenbelasting en de wijziging en verhooging van de Begroo ting van inkomsten en uitgaven van het Ge meentefonds voor 19321933 (verhooging be drag uitkeeringen aan de gemeenten). OBSERVATOR. Mr. L. A. M. SASSEN OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is overleden mr. L A. M. Sassen, vice-president van het Gerechtshof, in welk college hij in 1922 als raadsheer werd be noemd na te voren o.a. kantonrechter te Weert en rechter te Amsterdam te zijn ge weest. De heer Sassen werd in 1872 te 's-Her togenbosch geboren. In levensgevaarlijke vositie. De Oostenrijksche overste Quoika heeft, naar het voorbeeld van Piccard, Settle en de Russen het plan voor een stratosfeervlucht opgevat. Men ziet op de foto links den luchtvaarder bij het model van den ballon; rechts het model voor het interieur van den gondel. KLOEKE REDDING DOOR TWEE ARBEIDERS, Gistermiddag reed de heer A. H.. vergezeld van mej. M. v. D., beiden wonende te Am sterdam, in een gehuurde auto op het Wees per Zandpad tusschen Diemen en Weesp, toen hij, ongeveer 500 M. vóór de Gaasperbrug, de macht over het stuur kwijtraakte. Volgens ooggetuigen werd op dat oogenblik in wilde vaart gereden en slingerde de wagen langs het Zandpad. Op een gegeven oogenblik kwam de auto ter linkerzijde van den weg op den grasberm, volgde blijkens later ver richte opmetingen over een afstand van ruim 40 M. dien berm, raakte daarop de schoeiing. welke ter plaatse vernield werd, en schoot toen in de vaart, waar het voertuig nog 13 a 14 M. doorreed, om daarna een kwartslag om te draaien naar links, zoodat de voorzijde van de auto in de richting van den tegenovergestelden oever kwam te staan. De kap van den wagen stak nog maar ternauwer nood boven het water uit. Twee arbeiders, die op het erf van den veehouder O. aan het Zandpad aan het stee- nen bikken waren de 32-jarige H. van den Brink en de 28-jarige P. Nederhoed, had den den wagen in razende vaart voorbij zien snorren en toen zij even later een slag hoor den, zagen zij (hoewel zij 3 M. beneden het wegprofiel zaten) het water hoog opspatten. Zij begrepen onmiddellijk, dat de auto te wa ter geraakt moest zijn en spoedden zich er heen. De jongste arbeider, die per fiets er heen reed. was het eerst ter plaatse en sprong gekleed in de vaart, om zoo de drenkelingen te bereiken, die op ongeveer 5 M. van den wal in een hachelijke positie verkeerden. De zwemmer zag. hoe mej. v. D. gedeeltelijk boven het water uitstak. Zij riep luidkeels om hulp. Later bleek, dat zij de zijruiten van de auto had stukgeslagen en daaruit gekropen was, waarna zij, op de treeplank staande, met het hoofd boven het wateroppervlak tenmin ste den redders kon toeroepen. De jongste der arbeiders, P. N.. begreep toen, dat de bestuurder van de auto de meeste hulp op dat oogenblik behoefde. Hij dook on der water, en wist op den tast den heer A. H. te bereiken, die echter met het hoofd bekneld was geraakt tusschen de ijzers van de auto- kap. Het kostte P. N. de grootste moeite, om den heer H. uit diens levensgevaarlijke posi tie te bevrijden. Intusschen was ook zijn ka meraad H. v. d. B., eveneens gekleed te water gesprongen en kwam nu hulp bieden. De 2 kloeke mannen slaagden er in. den inmiddels bewusteloos geraakten autobestuurder door het geopende portier uit den wagen te krij gen. Toen moesten de zwemmers het bewuste- looze lichaam naar den wal brengen, hetgeen de grootste inspanning vereischte, omdat in middels hunne kleederen door het water lood zwaar waren geworden. Zij hielden echter kranig vol. en zoo mochten zij er tenslotte in slagen, den heer A. H., zij het dan ook in bewusteloozen toestand, op den grasberm neer te leggen, waar bleek, dat de rechter hand aan de binnenzijde geheel was open gescheurd en een ernstige hoofdwonde ont staan was. Nadat de redders ook mej. v. D. veilig op het droge hadden gebracht, begaf deze zich naar een nabijzijnde boerenwoning, waar zij van droge kleederen voorzien werd. Door dr. Nolst Trenité van Weesp werden de wonden van den heer H. voorloopig verbonden, waar na deze per Roode Kruisauto naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd werd. Hoewel mej. v. D. ook veel water had bin nengekregen. bleek haar opname in het zie kenhuis niet noodig. De rijksveldwacht, van Weesp en Weesper- karspel was spoedig ter plaatse en deed, in verband met het gebeurde, verschillende op metingen langs den weg. Volgens deskundi gen moest de heer H. op het oogenblik, dat de wagen op den grasberm terechtkwam, ge reden hebben met een snelheid van meer dan 80

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 5