UIT HET BUITENLAND Radio Moors NV De reis van Barthou naar Warschau en Praag DE ZATERDAG 28 APRIL 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Het telegraaf-agentschap der Sovjet- Unie verspreidt het bericht inzake het Rus sische voorste! op het Duitsche-Sovjet Russi sche protocol inzake de onafhankelijkheid en onschendbaarheid der Baltische staten het bericht dat Duitschland dit voorstel van de hand heeft gewezen. Tegelijkertijd wor den de verklaringen van Litwinof in deze kwestie gepubliceerd. Litwinof spreekt allereerst zijn leedwezen uit over het afwijzende antwoord. Hij ver klaart voorts dat de door de Duitsche regee ring gegeven ophelderingen de beteekenis van de weigering van het voorstel niet kon den verminderen. Het protocol zou volgens Litwinof het beste middel zijn om de verdachtmakingen in zake het bestaan van een gevaar voor de Baltische staten op te heffen. Litwinof be strijdt. dat ui.t het begrip protocol zou kun nen worden gelezen protectoraat. Het feit, dat men een land de veiligheid garandeert is niet te vergelijken met het protectoraat. Het betreft volgens hem veeleer een vrijwil lig aangegane verplichting de onafhanke lijkheid en onschendbaarheid van andere staten te respecteeren. Het voorstel zou bij belanghebbende Balti sche staten zeer zeker welwillend zijn opge nomen. Litwinof wijst er op, dat hij een mid del heeft voorgesteld voor de terzijdestelling of vermindering der vervreemding tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie. dit middel nu wordt door Duitschland zonder overtuigende motiveering van de hand gewezen. Tenslotte juicht hij de bereidheid der Duit sche regeering toe. vriendschappelijk contact te onderhouden met de Sovjetregeering. met het doei. overeenstemming te bereiken inzake de beide landen betreffende politieke- en economische kwesties en de vertrouwelij ke betrekkingen te herstellen. De Duitsche regeering heeft rrtet den weg aangegeven langs welken zulks zou moeten geschieden. Van Duitsche zijde wordt hierop o.m. ge antwoord De uiteenzettingen van den Volkscommis saris voor buitenlandsche zaken eer Sovjet- Unie bevatten geen argument dat geschikt zou zijn. om de Duitsche opvatting te weer leggen. Ook van Sovjet-Russische zijde kan niet worden bestreden, dat de veiligheid der Baltische staten van geen enkele zijde wordt bedreigd en dat daarom niet de minste aan leiding" bestaat voor een dergelijk Duitsch- Sovjet-Russisch pact. Dat de politieke ideeën der regeeringen van de Baltische staten zich in een geheel andere richting bewegen, blijkt met allé duidelijkheid uit de berichten be treffende de ontvangst van het Sovjet-Rus sische voorstel. De minister-president van Letland Ulmanis heeft in een interview zijn verrassing uitgesproken over de door Sov- jes-Rusland ingeleide onderhandelingen. Wij gelooven ookaldus de Duitsche verklaring te weten dat bij de regeeringen der ove rige geïnteresseerde landen een volledig be grip néerscht omtrent de Duitsche opvatting r Het Duitsche standpunt nopens het Sovjet- - Russische voorstel brengt natuurlijk op geen enkele wijze eenige wijziging in den wensch der Duitsche regeering met de Sovjet-regee ring vriendschappelijke en voor beide partijen nuttige betrekkingen te onderhouden. Het Russische garantieplan voor de randstaten. Een uiteenzetting van Litwinof. Commentaar van Duitsche zijde. tergoevernementeele auspiciën. De Daily Te legraph schrijft, dat deze waarschuwing als een bom in Berlijnsche financieele kringen viel. Hetzelfde blad schrijft dat de effecten beurs in den laatsten stap van de regeerin gen een aanwijzing ziet. dat de autoriteiten er niet voor zouden terugdeinzen hun reeds vroeger geuite bedreiging toe te passen en clearing in te voeren, wanneer Duitschlands voorwaarden al te schriel mochten uitvallen. Br h'.scTi-TruIiü. Ernstige stakingsonlusten in Bombay. Tusschen de politie en stakende arbeiders der ka toen fabrieken zijn heftige botsingen ontstaan; een menigte van meer dan 1000 personen keerde zich tegen een twintigtal po litiemannen en bekogelde dezen met steener en andere projectielen. Vijf agenten werden gewond, waarop het vuur op de menigte werd geopend, zoodat de menigte uiteenstoof. Een en veertig van de een en vijftig karoen- fabTieken van Bombay zijn thans gesloten, zoodat 70.000 arbeiders buiten werk zijn. Volgens de laatste berichten is bij de bot singen éér. oersoon gedood en werden vier anderen gewond. Noorwegen. Ook Noorwegen heeft een begrootingsover schot. De minister van financiën. Lund, heeft be kend gemaakt dat in de eerste 3 kwartalen van het loopende belastingjaar een surplus is bereikt van 11 millioen kronen, vergeleken met een deficit van 21 •millioen kronen in de overeenkomstige periode van het voorafgaan de belastingjaar. Duitschland. Engeland en Frankrijk waar schuwen tegen stopzetting der betalingen. Officieel wordt medegedeeld, dat zoowel de Britsche als de Fransche regeering Duitsch land hebben gewaarschuwd, dat alle voor stellen tot stopzetting van de betalingen op grond van de Young- en Dawes-leeningen ernstig zouden worden opgevat. Men neemt aan dat Britsche ambassa deur de aandacht heeft gevestigd op het feit, dat de leeningen geplaatst zijn onder in- ZWARE BRAND NA GASONTPLOFFING 18 SLACHTOFFERS NEW-YORK. 27 April (VD.) Te Chico- pee (Massachusetts) heeft een ernstige gas ontploffing plaats gehad. Uitstroomend gas drong een woning binnen. Het huis werd ge heel vèrnield. Drie belendende perceelen ge raakten in brand en 15 omliggende huizen werden beschadigd. Er zijn 18 slachtoffers te betreuren. Een vrouw werd gedood, vijftien personen werden gewond, twee personen worden vermist. STRIJD IN ARABIë DUURT VOORT COMMANDANT VAN IMAN VAN YEMEN GEVANGEN GENOMEN. LONDEN. 27 April (V.D.) De comman dant van de troepen van de Iman van Ye men, die in den Arabischen oorlog tegen de Saudis het bevel voerde, is gevangen geno men. Nadat de troepen van Saoedië de stad Midi gisteren hadden bezet, heeft hij een po ging gedaan te ontvluchten, doch hij werd per pantser-auto gevolgd en gevangen ge nomen. Aangezien de Iman van Yemen nog niet accoord gaat met de voorgestelde wapenstil stands-voorwaarden, worden de krijgsverrich tingen voortgezet. BENDELID VAN DILLINGER GEVAT? BETROKKEN BIJ DE ONTVOERING S- AFFAIRE-BREMER. NEW-YORK. 27 April (V.D.) De politie te Chicago heeft Vrijdag den reeds verschei dene malen veroordeelden William Vidler ge arresteerd. De arrestant had 3000 bij zich van het losgeld dat de bankier Bremer uit St. Paul op 7 Februari betaalde voor zijn vrijlating. De rooversbende welke indertijd Bremer had ontvoerd, heeft S 200.000 ontvan gen voor de vrijlating. De politie onderstelt dat de bende van Dilllnger betrokken was bij de ontvoering van Bremer. Een handlanger van Dillinger, George Nel son, kon vannacht worden omsingeld. Hij slaagde er evenwel in nog op het laatste oogenblik in de bosschen te ontkomen. Van Dillinger zelf ontbreekt ieder spoor. BANSE IS HOOGLEERAAR AF. DUITSCHE REGEERING WIL NIETS MET ZIJN THEORIEëN TE MAKEN HEBBEN. BERLIJN, 27 April (V.D.) Officieel wordt medegedeeld: De discussie over den vroegeren professor Ewald Banse en zijn in Duitschland verboden boeken is in een deel der buitenlandsche pers nog niet verstomd. Het feit. dat het ook bij de door Banse ver tegenwoordigde opvattingen slechts particu liere meeningsuitingen betreft, is wel is waar door het buitenland ter kennis genomen doch niettemin wordt steeds-weer geprobeerd door „valsche .beweringen" aan te geven, dat Banse verder gaat met doceeren in „Wehr- wissenschaft" en dus een officieele persoon lijkheid in Duitschland is. Hierdoor zou de indruk worden gewekt, dat toch verband zou bestaan tusschen de onverantwoorde lijke meeningen van den heer Banse en de opvattingen der Duitsche Rijksregeering. Hiertegenover wordt geconstateerd, dat de heer Banse nimmer een „Wehrwissenschaft- liche Lehrauftrag" heeft gehad. Hij heeft ;lechts aan de Technische Hoogeschool van Brunswijk een leerstoel voor Aardkunde be zet. Deze is hem ontnomen. Eveneens is hem zijn titel professor afge- nomenu. De heer Banse woont thans als par ticulier in Brunswijk. OUn.MTNTSTF.R RFNOULT GECOMPROMITTEERD. BEKENTENIS VOOR DE STAVISKY- COMMISSIE. PARIJS. 27 April (Reuter.) Naar ge meld wordt, is de parlementaire enquête commissie naar de zaak Stavisky voorne mens, om binnenkort den vroegeren minister van Justitie, René Renoult, te doen vervol gen. Deze werd gisteren opnieuw door de com missie verhoord en bekende van Stavisky ruime geldbedragen ontvangen te hebben voor zijn medewerking als advocaat. In dezelfde zitting de deelde de uitgever van het blad ..Rempart", die met Stavisky relaties onderhouden heeft. mede. dat hem bij zekere gelegenheid door den minister van koloniën. Piétri, 60.000 francs was aangebo den. door Francois de Tessan, Oud onder-staatssecretaris bij het Fransche ministerie van buitenlandsche zaken. Wij bevinden ons in een eeuw van groote diplomatieke activiteit. De onderhandelingen met betrekking op de ontwapeningsconventie; het bereikte accoord tusschen Italië. Oosten rijk en Hongarije en de daaruit voortvloeiende besprekingen, die na dezen eersten stap nood zakelijk waren om tot een ruimere politiek de. samenwerkende Donaulanden te geraken; d< gedachtenwiseling van Frankrijk en de Kleine Entente in "erband met het politieke even wicht op het vasteland, bevestigd door het be - zoek van Titoelescoe aan Parijs; ziedaar even zoovele belangrijke gebeurtenissen. Daaraan dient men nog toe te voegen de jongste FranschBelgische manifestaties ten aan zien van de veiligheid na de klinkende rede voering' van De Broqueville en de reis var Barthou naar Polen en Tsjecho-Slovakije. Bij zijn vertrek naar Warschou heeft de Fransche minister van buitenlandsche zaken de richtlijnen van zijn totnogtoe gevolgde politiek geenszins gewijzigd. Hij is op loyale wijze deze politiek nagekomen. De reis werd voorbereid door Paul Boncour, die besloten had het bezoek van minister Beck in September j.l aan de Quai d'Orsay te beantwoorden. De om standigheden hebben het Paul Boncour on mogelijk gemaakt zijn reis in Januari ten uit voer te brengen. Maar. ofschoon hij afgetreden is en Frankrijk nu door een anderen minister vertegenwoordigd wordt, blijven de zin en de beteekenis van deze gebeurtenis dezelfde. Wat zei de officieuze Gazeta Polska op den eersten dag van het jaar 1934? Dit: „Het is onnoodig ons in phrazen te uiten over de hechtheid van ons bondgenootschap met Frankrijk en over het feit. dat dit bond genootschap iets onmisbaars heeft. Verleden jaar zijn er ontegenzeggelijk pijnlijke perio des geweest, waarbij kortstondige tactische geschillen aan den dag kwamen. Op interna tionaal terrein, tusschen de handelingen van Frankrijk en die van Polen. Het was op dit ge bied, dat onze politiek, evenals elders, haar be paalde methode had. Het ging er om dit prin cipe te handhaven: geen enkele stap, waarbij wij betrokken zijn, zonder ons medeweten. Het is goed, dat we dit principe trouw zijn ge bleven. Het bezoek van Beek aan Parijs en de aankondiging van de reis van Paul Boncour naar Warschau stellen ons met absolute zeker heid in staat te bevestigen, dat die tactische geschillen geen enkelt onaangenaam en diep spoor hebben achtergelaten". Wat de waar heid was op den eersten Januari, is het even zeer in April. Op het oogenblik. dat men over het Vier- mogendhedenpact onderhandelde, werden de gevoelens van Polen geprikkeld. Men stelde zich te Warschau voor. dat de Fransche regee ring radicale wijzigingen in de buitenlandsche politiek beoogde, terwijl zij in werkelijkheid slechts aan een versterking der regionale pac ten dacht en het hier een nieuwe bevestiging betrof, betrekking hebbende op alle wester- sche mogendheden in den geest en het kader van den Volkenbond. Geen enkel Poolsch be lang was is het onderhavige geval geschonden geen enkel vroeger accoord werd ter sprake gebracht; geen enkele aanslag werd gepleegd op het prestige van het land, waarmee wij in zoo diepe en ernstige vriendschap leven. Het betrof hier een geografisch begrensd verdrag. Als er andere dingen aan te pas waren ge komen, zouden wij onmiddellijk aan de Sovjet Unie gedacht hebben, met welk land wij een speciaal pact onderteekenden, en aan Polen zelf Wij verheugen ons over het bestaan dei- regionale pacten, die de betrekkingen tusschen de verschillende naties in Oost Europa hebben verbeterd. De Franschen, gehecht aan de ont wikkeling van een uitgebreid „veiligheidsnet", hebben er zich in het geheel niet door ge kwetst gevoeld, toen de regeering te Warschau het met Duitschland eens werd over de sluiting van een non-agressie pact. Wij herinneren ons de woorden van Beek, op Februari j.l. voor de senaatscommissie van buitenlandsche zaken, waarin hij zich gelukkig achtte ..met de radi cale zwenking, die thans in de betrekkingen met Duitschland ingetreden was". De Pool- sche minister bevestigde, dat de zeer besliste en moedige verklaring, die met de leidende fi- uren van Berlijn waren gewisseld tot de op stelling van een document hadden geleid, dat karakteristiek genoemd kon worden voor de goede bedoelingen der beide regeeringen. „Op deze wijze", zeide hij, „is een nieuw vredes- document geboren, een verklaring, die het ge weld verwerpt en waarvan de beteekenis ver uitgaat boven de eenvoudige betrekkingen van goede nabuurschap. In den tekst zelf hebben wij als onze overtuiging uitgedrukt, dat hier een belangrijke bijdrage in het belang van den Europeeschen vrede geleverd was." Wat een verlichting voor de geheele wereld. Het Oost-Europeesche vraagstuk was de oor zaak van zoo talrijke en gecompliceerde moei lijkheden, iedere keer, dat men het plan tot Barthou tijdens zijn besprekingen te War schau. Links maarschalk Pilsoedski en rechts minister Beek. een continentaal veiligheidsplan opwierp, dat het onmogelijk zou zijn dit Poolsch-Duitsche accoord niet met voldoening te registreeren Meteen waren de problemen, die ons in con flict hielden met Duitschland. van een zware handicap bevrijd, wat een verlichting voor onze verantwoordelijkheid beteekende. De reis van Bartou naar Polen is dus naar onze meening niet gericht tegen die politiek van regionale verdragen, welke wij ten allen tijde krachtig bevorderd hebben. Zij zal er niettemin toe bijdragen de psychologische mis verstanden en de pogingen de beide landen tot elkaar te brengen aan te moedigen, opdat de vrede steeds hechter gefundeerd worde. Het is de eerste keer, dat een Fransch minister zich naar Polen heeft begeven sedert dit land zijn geheele oorspronkelijkheid en al zijn poli tieke rechten herwonnen heeft. Het is vol komen begrijpelijk, dat dit door de Fransche en Poolsche pers in waardeerende, bewogen en in sommige gevallen van broederschap getui gende termen geprezen wordt. Het is een sym bolische manifestatie van het nieuwe Europa. Maar zij die deze gebeurtenis zouden willen uitleggen als de vorming van een aanvallend bondgenootschap tusschen twee nationalisti sche staten, begaan een vergissing. De essen- tieele beginselen van den Volkenbond voor de toenadering der volkeren zullen ons gedrag blijven beheerschen. Op alle punten van het Europeesche schaakbord zullen wij de verzoe ning betrachten en de practische middelen zoeken om in daden een wijder begrip van iéders zorgen te vertolken. Als dus, zooals sommigen het aankondigen, de Fransch-Pool- sche vriendschap geconsolideerd wordt, zou dat slechts kunnen geschieden volgens een edelmoedig plan en ten voordeele van de Europeesche gemeenschap. Gedurende zijn verblijf in Praag is Barthou eveneens in de gelegenheid in deze geest te arbeiden aan de algemeene ontspanning en de continentale hervorming. Benesj is een dei- propagandisten van het Nieuw Europa en wij behoeven niet al zijn voorstellen in herinne ring te brengen, die hij te Genève en als mi nister van buitenlandsche zaken gedaan heeft. Onlangs heeft hij nog groote voorzichtigheid en matigheid getoond in zijn antwoord op de op 18 Maart uitgesproken rede van Mussolini. Hij heeft de redenen aangewezen, die pleitten voor de onafhankelijkheid van Oostenrijk en een algemeene garantie van de andere mogendheden aanbevolen ten behoeve van dit land. „Het betreft hier", merkte hij op, „de handhaving van den vrede en de verhindering van een Europeesch conflict, want het vraag stuk van den Anschluss is inderdaad van E..ropeesch belang, precies zooals eens de verbintenis van België en Frankrijk". Volgens Benesj is 't van belang, dat Oosten rijk tegen begeerige aspiraties beveiligd wordt en dat niemand de gelegenheid krijgt dit land voor egoïstische expansie- of overheerschings- doeleinden te gebruiken. Dit eischt noodzake lijk een overeenkomst tusschen Italië, Frank rijk, Duitschland en de Kleine Entente door middel van aanvulling op het Protocol van 1922 en de toestemming van alle erbij geïnte resseerde staten. Het schijnt dat deze kwestie zal moeten worden aangeraakt bij de besprekingen te Praag. Het is werkelijk onmogelijk in het ge heel niet te spreken over de verschillende ont werpen voor het economisch herstel in het Donaugebied, ontwerpen, die afhankelijk zijn ONZE DA GELIJKSCHE KINDER VER TELLING. van een overeenstemming in de politieke in zichten der betrokken naties. Frankrijk kan daar een zeer nuttige rol vervullen en het heeft zich reeds in dienst gesteld om de zaken tusschen de Kleine Entente te vergemakke lijken. Maar er dienen heel wat ophelderingen verkregen en heel wat voordeelen uit den weg geruimd te worden. De laatste redevoering van Jeftitsj bijvoorbeeld brengt al het wantrouwen van Joegoe-Slavië aan het licht! Wat ons betreft, wij gelooven. dat een der eerste voorwaarden, die noodig is voor het kal- meeren der diverse opposities in een meer duidelijke en positieve Fransch-Italiaansche toenadering bestaat. Indien Frankrijk en Italië, wat de vlootbouw en de Afrikaansche kwesties aangaat, het over een aantal bevredi gende besluiten eens konden worden, zouden zij het eerste voorbeeld van solidariteit geven, die hen verder in staat zou stellen met meer gezag in Midden-Europa te arbeiden. De dag, .vaarop het Fransch-Italiaansche accoord een feit zal z'.n, zullen onze vrienden van de Kleine Entente minder argumenten te hunner beschikking hebben om de goede bedoelingen van Italië te betwisten. Het is daarom, dat wij het in het algemeen belang achten, wanneer de besprekingen tusschen Rome en Parijs spoedig doorgezet worden. In Praag kunnen ongetwijfeld vorderingen gemaakt worden, in het belang der mogendheden in het algemeen, maar men zal ook dienen te onderhandelen met de Italiaansche en de Duitsche regeering. (Nadruk verboden). ZONDAG 29 APRIL. HILVERSUM 302 M. VARA. 9.00 Postduivenberichten en voetbal- mededeelingen. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga. 9.30 Orgelconcert door Joh. Jong. 10.00 Sluiting. 10.30 VPRO. Kerkdienst uit de Oude Kerk te Amsterdam. 12.00 AVRO. Filmpraatje door L. J.Jordaan. „In het Wes ten iets Nieuws". 12.30 Omroeporkest olv. Nico Treep. 1.45 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H. Ritter Jr. „Trouw aan Oranje". 2.15 Aanslui ting met het Antwerpsche Stadion te Deurne. Ooggetuigeverslag van den interlandwedstrijd BelgiëNederland door H. Hollander. 4.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.45 Vaz Dias. 5.00 Sluiting. 5.00 VARA. Een wonderlijk avon tuur van oome Keesje. 5.20 Orgelspel door Joh. Jong. 5.50 VARA-orkest olv. H. de Groot. 6.20 Het a.s. athletiek-seizoen. Drs. W. F. van Leeuwen. 6.40 Muzikaal allerlei. 7.00 VARA- orkest olv. Hugo de Groot. 8.00 AVRO. Vaz Dias. 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Concertgebouworkest olv. Dr. Willem Mengelberg. 9.00 Radiojournaal. 9.15 Omroeporkest olv. Albert van Raai te. Salva- tore Salvatie, tenor. In de pauze „Wie wil kan met Han Hollander naar Rome?" Ken dan eerst uw eigen land. Groote AVRO-prijsvraag ten bate van het Nat. crisis comité. 10.45 Gra- mofoonmuziek. Daarna verv. concert. 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.30 KRO. Carillonbespeling op den Wester toren te Amsterdam door J. Vincent. 8.45 „Trouw aan het Vorstenhuis" door pastoor L. H. Perquin O.P. 9.30 NCRV. Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kex-k te Hil versum. 12.15 KRO. De KRO-Boys olv. P. Lus- tenhouwer. 1.00 C. J. A Berding: „Roemenië". I.20 Gramofoonmuziek. 1.30 De KRO-Boys. 2.10 Boeken en schrijvers. Mr. A Baron van Wijn bergen „Trouw aan Oranje" op te dragen aan H.K.H. Prinses Juliana. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 KRO-orkest olv. Joh. Gerritsen. 350 Gra mofoonmuziek. 4.10 KRO-orkeSt'olv. Joh. Ger ritsen. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Kapelaan J. H. A. Hendriks. 5.00 NCRV. Orgelbespeling door Piet van Egmond. 5.50 Inleidend orgelspel. 6.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Amsterdam. 7.45 KRO. Voetbaluitslagen van de RKF. 7.50 8.15 KRO-orkest onder leiding van M. v. 't Woud. 9.00 Vaz Dias. 905 Vioolrecital door Aletta de Jongh, leerares van'HK.H. Prinses Juliana. 9.25 Cyriel Verschaeveherdenking. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Epiloog door het klein koor olv. Joh. H. Picckers. 11.00 Sluiting. En toen waren ze toch wel een beetje verrast. „Kijk," schreeuwde Sietske, „we treffen het fijn. Daar is net ker mis," en hij rende als een bezetene langs de verschillende kermisspullen. Alles waar hij maar plezier in had. was er te vinden, zoodat hij met een glunderend gezicht de kermisreizigers aanstaarde. „Ik zou wel eens willen weten, wanneer de pret begint," zei Ben en stapte op een dikken kermisgast toe. „Morgenmiddag om dezen tijd", zei de man en hij ver telde er bij. dat het beslist de moeite waard was om er een dag voor in Eindhoven te blijven. „Wel." riep Sietske, „dan gaan we eerst de stad eens bezichtigen en dan zijn we morgen van de partij." En zoo gezegd, zoo gedaan. Ze be sloten om maar meteen een hotel binnen te stappen. En in een der straten bij het station hadden ze al gauw een net café gevonden. KONINGSTR.27, TELEFOON1460» Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 30 APRIL. HILVERSUM 301 M. 8.00 Tijdsein. 8.01 Populaire gramofoonmu ziek; 10.01 Morgenwijding; 10.15 Gewijde mu ziek; 10.30 Ochtendconcert door het ensem ble Rentmeester; 11.00 Voordracht door Rob Geraerds: 11.30 Voortzetting ochtendconcert; 12.30 Orgelconcert door Pierre Palla. Solisten: Willy Keizer, bariton en Boris Lensky, viool; 2.00 Pianorecital door Arend Koole.; 2.30 Licht klassiek concert door het Concertgebouw-or kest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg (gr. pl 3.45 Verzorging zender: 4.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 4.30 Voor dekinderen. Vertelling aan den vleugel door Suze van Winfcersho- ven; 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Populaire gramofoonmuziek; 7.99 Zang door het Baarnsch meisjeskoor o.l.v. Jacob Hamel; 7.25 Overschakeling naar den versterkten zender; 7.30 Causerie door Majoor b. d. W. G. d Bas. „Het zilveren kroonjaar onder Kroon prinses; 8.00 Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Vaz Dias; 8.05 Concert door het omroeporkest o. I. v. Nico Treep. 8.20 Rede door Z.Ex. b.d. C. J. Snijders: ,De beteekenis van het Oran jehuis voor Nederland"; 8.45 Anecdoten in de muziek. Een vroolijke reportage met mede werking van zwarte schijven door Max Tak; 9.30 Concert door het omroeporkest o.l.van Nico Treep. Solist: Adolphe Poth, viool. De clamatie door Claudine Witsen Elias; 11.00 Vaz Dias; 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Juüana-dag te Utrecht. Schrift lezing en meditatie; 8.15 Gewijde muziek op het Domplein door de Chr. Geheelonthou- ders-muziekvereeniging „Caecilia" o.l.v. L. F. van Oudheusden; 9.15 Gramofoonmuziek; 9.30 Groote kinderzanguitvoering op het Dom plein door leerlingen der hoogste klasse van lagere scholen te Utrecht, o.l.v. Theod. P! G. Jansen; 10.30 Wijdingsure in de Domkerk; II.30 Gramofoonmuziek: 11.45 Bespeling van het Carillon van den Domtoren door J. A, H. Wagenaar; 12.00 Politieberichten; 12.45 En- semblemuziek; 2.00 Uitzending voor scholen. „De kinderjaren van de prinses" door J. E. Kok; 2.35 Concert in de Domkerk, te geven door het Utrechtsch Stedelijk Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, m.m.v. H. F. Bos, orgel; 4.00 Verzorging zender; 4.15 Bijbellezing door Ds. Joh. H. Rietberg; 5.15 Gramofoonplaten- concert; 6.00 Volkszanguitvoering op het Dom olein, m.m.v. het koor „Zang Domplein" o.l.v. Theod. P. G. Jansen; 7.00 Politieberichten, gevolgd door persberichten van het Necl. Chr. Persbureau pl.m. 7.15 Vragenuurtje: 8.10 Gra mofoonmuziek: 8.15 Oranje-avond in de Buurtkerk; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gramofoon muziek, populair programma; 12.00 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6