STAVISKY Regeeringsreorganisatie in Duitschland CHARMEUR, BANDIET EN OPLICHTER DE DINSDAG 1 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 4 BUITENLAND. Goering treedt af als Pruisisch minister van binnenlandsche zaken. Hij behoudt het premierschap. Dr. Frick krijgt binnenlandsche zaken. Rust rijksminister voor wetenschap, opvoeding en volksontwikkeling. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. Officieel wordt medegedeeld: De rijkspre sident heeft een decreet uitgevaardigd over de instelling van een rijksministerie voor we tenschap. opvoeding en volksontwikkeling. Volgens dit decreet wordt voor het geheele opvoedir.gs-, ontwikkelings- en onderwijsge bied van het rijk, alsmede voor de weten- schapszorg een rijksministerie ingesteld. De rijkskanselier bepaalt de'gedetailleerde taak van den rijksminister van wetenschap, op voeding en volksontwikkeling. Hij bepaalt ook de bevoegdheden, die van de bestaande rijks- ministeriën op het nieuwe ministerie over gaan en-wel ook dan. wanneer daardoor de competentie der betreffende ministeriën in het hart wordt geraakt. Tot rijksminister voor wetenschap, opvoe ding en volksontwikkeling heeft de rijkspre sident op voorste! van den rijkskanselier be noemd den Pruisischen minister voor weten schap. kunst en volksontwikkeling. Rust. die tot nader order tevens zijn eerste functie blijft bekleed en. Tegelijkertijd wordt een schrijven van den Pruisischen minister-president Goering en Hitier gepubliceerd, gedateerd op 17 Maart, waarin Goering den rijkskanselier voorstelt, bij de benoeming van Rust den rijksminriU van binnenlandsche zaken. Dr. Frick. te be lasten met de waarneming der zaken van den Pruisischen minister van binnenlandsche za ken. Dit overnemen zal op 1 Mei geschieden Goering schrijft verder, dat hij zich nau- welrks een maatregel kan denken, die beter geschikt is. om de reorganisatie van Pruisen in het kader van het rijk te bewerken. Door het toetreden van Frick tot de Pruisische re geering wordt de volle overeenstemming tus- schen rijks- en Pruisische rgeering voor het administratiegebied verzekerd op een wijze die ieder verschil van meening en iedere sto ring in de werking van het staatsbestel zal uitsluiten". Goering's brief eindigt aldus: „Tenslotte voel ik de noodzakelijkheid, dat ik mij ontlast van de omvangrijke werkzaam heden. die verbonden zijn met het binnen landse h bestuur.van Pruisen, opdat ik kan be antwoorden aan de groote eischen, die u mij hebt gesteld op ander gebied, in het bijzon der bij het uitvoeren van de rijksreorganisa tie in Pruisen. Waar rijksminister Dr. Frick zich bereid verklaard heeft, naast de leiding van het rijks ministerie van binnenlandsche zaken ook die van het Pruisische ministerie van binnen landsche zaken op zich te nemen en waar ik mij mag verzekerd houden van uw instem ming met mijn voorstel, zou ik bijzonder dankbaar zijn. mijnheer de rijkskanselier, voor een spoedige beslissing". Daarop heeft rijkskanselier Adolf Hitler op voorstel van den Pruisischen minister-presi dent den rijksminister van binnenlandsche zaken. Dr. Frick. belast met de waarneming der zaken van den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken. Aan Goering heeft de rijkskanselier een schrijven, gedateerd op 1 Mei, gericht, waar aan het volgende ontleend is. „Reeds op 17 Maart van dit jaar hebt u mij voorgesteld, Dr. Frick te belasten met de waarneming der zaken van den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken. Uzelf hebt daarbij, terwijl ge Uw eigen per soon achterstelde in het belang van het groote werk der rijksorganisatie, den wensch geuit, ontheven te worden van Uw ambt als Pruisisch staatsminister en minister van binnenland sche zaken. Deze wenschen heb ik thans ver vuld. Ik doe U hierbij toekomen de oorkonde van het ontslag uit Uw ambt als Pruisisch staatsminister en minister van binnenland sche zaken. Ik voel mij hierbij gedrongen, U mijn oprechten en hartelijken dank uit te spreken voor alles, wat U in dit ambt heb ge presteerd. Terecht hebt U er zelf op gewezen, dat de taken, met de zorg waarvoor ik U heb belast bij het begin der nat. soc. revolutie, door U intusschen volbracht zijn. U hebt deze taken met bijzonder veel inzicht en energie tot een goed einde gebracht. Indien U thans, terwijl ge Pruisisch minister-president blijft, in over eenstemming met Uw eigen wensch als Prui sisch minister van binnenlandsche zaken af treedt en Uw plaats inruimt voor den rijks minister van binnenlandsche zaken, Dr. Frick. ben ik er van overtuigd, dat hierdoor, naar Uw eigen verlangen, het groote doel der rijks reorganisatie op bijzonder effectieve wijze wordt bevorderd". De Pruisische minister voor wetenschap, kunst en volksontwikkeling, Rust. die benoemd is tot rijksminister van wetenschap, opvoeding en volksontwikkeling, is 30 Sept. 1883 te Han nover geboren. Hij studeerde philosophie eij philologie. Na aan het front te hebben ge streden. werd hij leeraar te Hannover. In 1930 werd hij lid van den Rijksdag voor de NSDAP. In Januari 1933 werd hij benoemd tot rijks commissaris voor het Pruisische ministerie van kunsten en wetenschappen en kort daarop tot Pruisisch minister van wetenschappen, kunst en volksontwikkeling. Engeland. „Engeland laat de Japansche kwestie verder rusten." Sir John Simon heeft in het Lagerhuis de aangekondigde definitieve verklaring over 't standpunt van Engeland t.a.v. de Japansche mededeeling betreffende haar politiek in het Verre Oosten afgelegd. Simon zei o.m.: De Britsche regeering kan Japan natuurlijk niet het recht toekennen, alleen te beslissen, of eenigerlei actie. bijv. het toestaan van tech nisch en financieelen steun aan China een gevaar beteekent. Volgens de artikelen 1 en 7 van het negenmogendhedenverdrag heeft de Japansche regeering het recht, de opmerk zaamheid der andere onderteekenaars te vestigen op iedere actie in China, die haar veiligheid bedreigt. Dit recht beteekent een bescherming voor Japan en de Britsche re geering neemt daarom aan, dat de verkla ring van Japan niet ten doel heeft, de rech ten van andere mogendheden in China aan te tasten of Japans eigen verdragsplichten geweld aan te doen. In zijn antwoord heeft de Japansche mi nister van buitenlandsche zaken Hirota, ge zegd. dat de onderstelling der Britsche re geering juist is. Hij heeft den Britschen am bassadeur de verzekering gegeven, dat Japan de bepalingen van het negenmogendheden verdrag in acht zal nemen en dat de politiek der Japansche regeering met die der Britsche regeering t.a.v. dit verdrag over eenstemt. Tenslotte heeft hij verklaard, dat Japan ook in het vervolg de grootste waarde blijft hechten aan de politiek van „de open deur" in China. Simon voegde aan deze verklaring toe. dat de Britsche regeering deze kwestie verder laat rusten. Oostenrijk, Grondwet aangenomen met de stemmen van Landbond en Groot-Duitschers tegen De Bondsraad is Maandagmiddag bijeeng komen om te beraadslagen over de door den Nationalen Raad aanvaarde machtigingswet en de noodverordeningen. Bondskanselier Dollfuss was aanwezig. Eenig spreker was Felsinger, die een schrijven van den Land bond voorlas, waarin verklaard wordt, dat de Landbond evenals de Groot-Duitschers een afwijzende houding aanneemt. De wetten werden daarna aangenomen. Ontslagaanvrage van Glass niet ingewilligd. Naar aanleiding van het door den Landbond ingenomen standpunt ten aanzien van de nieuwe Oostenrijksche grondwet hebben de minister van binnenlandsche zaken Kerber, alsmede de staatssecretaris voor Justitie Glass, onmiddellijk voor de slotzitting van den Natio nalen Raad de regeering hun ontslag inge diend. Bondskanselier Dollfuss heeft echter deze aanvraag niet ingewilligd en de beide minis ters in aanwezigheid van de leden der regee- r: verdocht, ondanks hun standpunt in de :ering te blijven, daar hij het niet buiten hun verdere medewerking wil stellen. China. Chineesche kust door Japan sche kanonneerbooten beschoten. „China Press" maakt bekend, dat bij Hoe- poekou (provincie Tiangsoe) twee Japansche kanonneerbooten, die op de rivier Kangse lagen, onverwacht vuur gaven op de Chinee sche kust. De kanonnade duurde een half uur en heeft te Tsjangtsja een paniek veroorzaakt. Zwitserland. Schweizerische Diskonto Bank sluit haar loketten. De Zwitsersche disconto-bank te Genève heeft vanmorgen haar loketten gesloten. De Bank was reeds sedert eenigen tijd in moeilijkheden door de déconfiture van de Banque de Genève, en zij zou worden ge steund door "een subsidie van het kanton Genève tot een bedrag van 5 millioen fran ken en de hulp vanwege de Bondsregeering ten bedrage van 15 millioen. De Staatsraad van Genève heeft besloten de bank met het oog op den slechten stand der financiën van het kanton, de door den grooten Raad te Genève reeds gevoteerde som van 5 millioen niet uit te betalen. Het verluidt dat ook de federale regeering de uitgetrokken som van 15 millioen niet zal uitbetalen, wanneer het kanton Genève zijn verplichtingen niet nakomt. Frankrijk. Barthou tevreden over-zijn reis. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Barthou, die Zondagmiddag te Parijs is teruggekeerd, heeft zich tegenover de pers zeer tevreden uitgelaten over zijn reis naar Warschau en Praag. CHINEESCH STOOMSCHIP VERMIST. SJANGHAI, 30 April (V.D.) In de nabij heid van Hakodate is een Chineesch vracht schip in een hevigen storm geraakt. Van het schip en zijn bemanning van 31 koppen ont breekt tot dusverre ieder bericht, zoodat men het ergste vreest. Internationale samenzwering ontdekt? Opzienbarende arrestaties te Parijs w.o. twee Nederlanders. PARIJS. 30 April (VJ>.) Naar verluidt zou een wijdvertakte revolutionnaire samen zwering door gezamenlijk optreden van de Fransche en Belgische politie verijdeld zijn De negen leiders, een Zwitser, een Italiaan, een Duitscher, twee Nederlanders, twee Polen en twee Zuid-Slaven zijn in arrest gesteld. Er zouden documenten zijn gevonden met betrekking tot plannen, voor een opstand op den eersten Mei, waarbij uitvoerige plans de campagne en een lijst van huizen, waar munitie lag opgeslagen. In verband met het bovenstaande, waar van nog geen officieele bevestiging is geven, zijn 3000 man troepen naar Parijs ontboden om de politie bijstand te ver- leenen bij het handhaven van orde en rust. Ook te Sofia zouden in verband met deze zaak voorbereidende maatregelen zijn geno men. De Buigaarsche minister van binnen landsche zaken heeft aile betoogingen ver boden en de arbeidersleiders zijn gewaar schuwd, dat zij persoonlijk verantwoordelijk worden gesteld voor alle ongeregeldheden. ULLSTEINBLAD VERBODEN. GOEBBELS BELACHELIJK GEMAAKT? BERLIJN, 30 April. CD. N. B.) Het in het „Ullstein Verlag" verschijnende agrarische blad „Die Grüne Post" is voor drie maanden verboden, wegens een artikel, „Herr Reichs- minister, ein Wort bitte"van Thomas Trimm. Volgens het D. N. B. worden door dezen schrijver, wiens naam is Ehm Welk, de bedoe lingen van minister Goebbels in een bespotte lijk daglicht gesteld en getracht „om de na- tionaal-socialistische begrippen, welke heden iederen boer heilig zijn, te verdraaien en in een bespottelijk daglicht te stellen." VERKIEZINGSEXCESSEN IN FRANKRIJK. ONSTUIMIGE TOONEELEN TE NANTES. PARIJS, 30 April (V.D.) Te Nantes waar Zondag de linksche radicale vroegere afgevaardigde Bergerij bij tusschentijdsche verkiezingen voor de Kamer werd versla gen door den candidaat der nationale een heid Sarret, is het na het bekend worden van den verkiezingsuitslag tot ernstige bot singen gekomen. Aan de zijde der demonstranten en die der politie zijn tal van personen gewond. De aanhangers van Bergery trokken tegen 8 uur avonds ondèr het zingen van de Inter nationale dooi1 de straten. Tenslotte pro beerden zij het hotel, waar Sarret en diens vrienden hun hoofdkwartier hadden opge slagen te bestormen. De politie was tegen over de demonstranten een oogenblik mach teloos. De ruiten werden ingeslagen, de af rastering om de boomen verwijderd, in stuk ken geslagen en als projectielen tegen de politie gebruikt. Aan den eenen kant stonden de aanhan- :ers van Bergery, die de Internationale zongen, aan den anderen kant de vrienden van Sarret die de Marseillaise aanhieven. Een sterke politiemacht scheidde tenslotte de vijandelijke partijen. Tot laat in den nacht heerschte in de stad een soort staat van beleg. Pas toen de politie versterking had ont vangen uit Versailles en Parijs gelukte het de orde te herstellen. Tal van arrestaties werden uitgevoerd. Een twintigtal politieagenten werden min of meer ernstig gewond. GEWELDIGE BOSCHBRAND IN DE KARPATHEN. BOEKAREST, 29 April fVD.) Volgens een bericht van het officieele telegraaf- agentschap Rador. dat hedenavond laat werd gepubliceerd, woedt op de Zuidelijke hellin gen van de Karpathen bij Targoviste een ge weldige woudbrand, die reeds een opper vlakte van 12 vierkante K.M. heeft verwoest. De vlammen breidden zich met ontzaggelijke snelheid uit, vooral in de richting van Sinaja De vuurgloed is tot Ver in Oud-Roemenië te zien. Volgens genoemd telegraafagentschap zijn geen menschenlevens te betreuren.. DOOR F. DA COSTA Maar hoe was de ontwikkelingsgang van dezen oplichter? Stavisky was niet alleen een oplichter, iemand die op wettige wijze zich verrijkte ten koste van anderen, maar ook een wreede misdadiger, die niemand ontzag. Maar voor het oog van de wereld bleef hij steeds een heer, met een welwil lend masker. Toen Alexander als overwinnaar het ge recht verliet met twee honderdduizend francs als kapitaaltje en in zijn wager. naast zijn vriendin weg reed, hebben wij hem voor het laatst gezien. Lilo is verliefd op Sacha. Wat kan het haar schelen, dat hij misschien een oplich ter is. Hij is interessant en heeft haar schat ten beloofd. .Tout Paris!" Maar voor hij deze kleinigheid aan haar voetjes kan neer leggen, zal Stavisky zich moeten inspannen; zoo eenvoudig is dat niet! Monsieur Stavisky begint er mee, zijn cheques te presenteeren aan de bank Deze bankis de speelbank van Cannes en de cheques zijn een serie gemerkte speel kaarten. In het voornaamste hotel van Cannes lo geert een heer, die door twee dingen opvalt. Ten eerste door de geweldige hoeveelheid koffers en ten tweede door de beeldschoone vriendin, die hem vergezelt. Lilo heeft vol doende hooggeplaatste dames gezien om zich even statig te kunnen bewe'- o. De employés buigen diep voor g_. elegante paar. dat ook met fooien niet al te gierig omspringt. Waarom zou hij ook? Monsieur Alexandre kan toch over het geld van de speelbank te Cannes beschikken Tenminste, zoo denkt hij er over. nu hij begint met de speelbanken van Frankrijk te plunderen. Nog vermoedt hij niet, dat hij eens zijn leermeester Boulanger verstooten zal. Veeleer denkt hij er over een prachtig standbeeld voor hem te laten oprichten. Avond aan avond wint Sacha geweldige sommen. Hij strooit met geld, geeft cham- pagnefuiven en laat daar het geheele hotel personeel in deelen. Hij bewoont een geheele étage. Werkelijk gelooven de menschen nu, dat hij een of ander potentaat is, die incognito reist. Zoo verwerft hij den titel „Zijne Hoog heid Alexander". Hij maakt veel vrienden voor het eerst komt hij in aanraking met Frankrijks vooraanstaande mannen. Het hindert niets, dat deze vrienden vaak geld kosten. Hij heeft het toch. Hij hoeft alleen maar zijn cheques te laten zien en het geld stroomt hem toe. Maar deze cheques zijn nog steeds de gemerkte kaarten. De directie van het Casino gaat verden king- koesteren. Zij weet uit ervaring, dat zulk een geluk als van „Zijne Hoogheid" niet mogelijk is. Het beroemde systeem, dat iedere speelbank ruineeren moet, is net zoo min uit te vinden als het „Perpetuum mo bile".... Zoo confereert de directie met eenige zeer intelligente heeren, die zij in haar dienst heeft: detectives. Honderdduizend francs looft zij uit voor de ontmaskering. De de tectives glimlachen. Dat geld is gauw ver diend. Ook zij gelooven niet aan een sys teem. Spoedig hebben zij uitgevischt, dat nog nog niet zoo lang geleden Stavisky achter slot en grendel zat en dat hij in een cel met Pierre Boulanger gezeten heeft. En van Pierre is bekend, dat hij steeds met gemerk te kaarten werkte Vanavond zal het een kwade avond voor Alxander zijn. Maar Stavisky denkt er anders over. Hij is er van overtuigd, dat deze avond hem geluk zal brengen. Lilo is jarig, hij heeft haar met geschenken overladen; zij is gelukkig en vanavond zal zij hem geluk brengen. Lilo gelukkig? Zij heeft gemerkt, dat zij niet meer de eenige blonde ster van „Zijne Hoogheid" is. Alexander krijgt de allures van een pachja; zij kent minstens drie vrou wen, met wie hij zich de laatste dagen in laat. Zij voelt zich gekwetst, maar zij toont het niet, want een man als Alexander mag men niet met de gewone maten meten. Zoo lang hij haar met geschenken overlaadt, zal zij het wel door de vingers zien. De cadeaux kan zij tenslotte later altijd verkoopen. En dan. zij zelf is ook niet al te standvastig. „Vandaag maak ik minstens een millioen. Dat zweer ik je", zegt Stavisky, wanneer hij aan haar zijde de speelclub binnengaat. Hij ONZE DA GELIJKSCHE KINDER VERTELLING. Klokslag vier uur werd de kermis geopend en Sietske stond er op, dat ze het eerste gratis-ritje zouden mee maken. Tegen iedereen wuivend, net alsof hij in Eind hoven wel duizend bekenden had, zoo zat hij op een groot varken in het rond te tollen. Hij wist er direct de stem ming in te brengen, zoodat de kermisbaas hem toefluis terde. dat hij nog maar moest blijven zitten. En dat liet de bengel zich geen twee keer zeggen. „Ik wil het graag doen. als mijn vrienden ook van de partij mogen zijn," lachte Sietske en de kermisbaas, die het van belang vond dat zijn draaimolen de aandacht trok, liet hun fijn zitten. Een half uur later, toen ze er genoeg van hadden en de draaimolen vol joelende kinderen zat, trokken ze er tusschen uit en raakten ze verzeild tusschen een stel zingende boeren en boerinnen. fluistert: „Ja zult mij van avond geluk bren gen!" Nog nooit heeft Alexander zoo prachtig ge speeld als dezen nacht. De duizend francs-biljetten hoopen zich voor hem op Eenige heeren, die achter hem staan, kij ken elkaar aan. Een knikje Een van de heeren grijpt de kaarten, waar mee Stavisky speelde. „Monsieur de kaar ten zijn gemerkt", fluistert hij. Alxander verbleekt bij deze krasse beschul diging hij kijkt in het gezicht van den flauw glimlachenden detective een oogen blik is hij zijn beheersching kwijt, maar dan zegt hij koeltjes: „Onmogelijk! Ieder spel kaarten is mij hetzelfde. U moet u vergissen". In de speelzalen is men niet op herrie ge steld. Zoo iets schaadt de onderneming. „Dat is mogelijk", zegt de detective, „mis schien heeft een ander ze gemerkt. Laat de croupier u dan andere kaarten geven". Zoo gebeurt het. Weer kijken de detectives elkaar aan. Nu is het met hem gedaan. Zijn „geluk" zal nu wel minder sprookjesachtig lijken. Stavisky haalt opgelucht adem. Wel zou hij nu met zijn winst de zaal wil len verlaten, maar dan zal men niet aarzelen, hem van valsch spel te beschuldigen Hij moet verder spelen. Hij heeft geluk. Weer stroomt het geld hem toe. Triomfantelijk ziet hij de detectives aan, die een beetje sip kijken. Maar de croupier glimlacht. Hij weet maar al te goed, hoe wis pelturig het geluk is. En inderdaad. Eenige spelen later keert het geluk. Angstwekkend snel verdwijnen de fi ches en de bankbiljetten! Maar nu komt de ware spelersnatuur van Stavisky weer voor den dag. Verbeten blijft hij zitten doorspelen, al zijn geld waagt hij. al het geld, dat hij in die dagen gewonnen heeft. In de roulettezaak ontmoet hij Lilo. Zij ziet zijn gezicht en begrijpt. Zwijgend verlaten zij het casino. Zwijgend komen zij in het hotel. De employés zien hen binnen komen. En ook zij begrijpen. Als een vuurtje gaat het door het gebouw: „Zijne Hoogheid is down". Nog denzelfden nacht schrijft de manager van het hotel de rekening uit voor monsieur Stavisky. Hij weet, dat men in dergelijke ge vallen snel handelen moet. Het is een ontzag lijk ho.oge rekening en angstig vraagt de be drijfsleider zich af, „zal Stavisky nog zooveel geld hebben?" Sacha is wanhopig. Zijn luchtkasteelen zijn verdwenen. Hij weet het: hier kan hij nooit meer iets beginnen en in geen der andere casino's. Binnen enkele dagen zal waarschijn lijk de naam Stavisky op alle zwarte lijsten prijken. „Wij moeten onze juweelen verkoopen", zegt Alexander. Ontsteld kijkt zij naar haar handen met de kostbare sieraden. Een kapitaal is het. Zoo veel, dat men met de opbrengst van de dia manten een kleine bar kan koopen. Een bar is al de jarenlange wensch.... „Wij moeten tenminste onze rekening hier betalen, anders word ik nog wegens oplich terij opgepakt". Lilo denkt na. „Drink maar eens een glas vermouth. Dat zal je op andere gedachten brengen", zegt zij bezorgd. Ja, geluk bij de vrouwen misschien daar om zulk een pech bij het spel. Hij zegt het ook. „Gelukkig in de liefde". Zij glimlacht. „Morgen zul je weer geluk hebben Lilo gaat naar het likeurkastje. Zij schenkt een glas vermouth en doet er handig vier slaappoeders in. Zij wacht tot het opgelost is. Alexander staart weer somber voor zich uit. .Ja, morgen. Maar zal men hem nog laten spelen. In ieder geval Lilo's juweelen zijn kostbaar genoeg om de rekening te betalen. Zeker blijft er nog voldoende over om in Pa rijs iets te beginnen", denkt hij, iets kalmer. Glimlachend reikt Lilo hem het glas ver mouth. Gulzig drinkt hij het. ,3itter!" zegt hij. „Vermouth is nu eenmaal bitter, Alexander, dat moest jij toch zoo langzamerhand wel weten", zegt zij en vlug neemt zij het glas uit zijn handwant op den bodem ligt nog een beetje poeder Hij verwondert zich er over, dat hij plotse ling zoo slaperig isvermoeidgroote spanning, denkt hijDan denkt hij ook niet meer en slaapt in. Het slaappoeder heeft gewerkt. Lilo ziet hem lang aan. .Au revoir, mon cher! Ik hield zooveel van je". Maar na deze korte teedere seconden komen de za ken weer aan de orde. Zij gaat naar haar koffersmaar dan blijft zij staan. Nu's nachts met koffers uit het hotel? Zal men er haar wel uitlaten? Zal men ook haar niet verantwoordelijk wil len stellen voor de hotelrekening? Lilo is zoo verstandig de koffers te laten staan, ondanks de prachtige toiletten, die er in zitten. Zij doet haar cape om en gaat naar bene den. „Ik heb hoofdpijn ik ga een beetje wan delen misschien knap ik dan op", zegt zij den hotelportier. Deze weet oofc al. dat Sacha down is en denkt „het kan wel zijn. dat ze hoofdpijn heeften dan duwt hij beleefd de deuren voor haar open. Zoodra zij buiten gezicht van het hotel is, roept zij een taxi en rijdt naar het station. De laatste trein naar Parijs is weg. Zi.i moet op den ochtendtrein wachten. Het zijn on rustige uren, die zij daar doorbrengt. Als Sacha maar niet te vroeg wakker wordt. Hij ontwaakt werkelijk niet te vroeg. En dan eindelijk rijdt- zij weg. Opgelucht haalt zij nu adem. Zij heeft tenminste niets verloren door Sacha's speelwoede. „Misschien heeft hij meer geluk, nu ik hem verlaten heb". En hiermee sust zij het laatste restje wroeging in slaap. In ieder geval waren het mooie dagen, die zij met Stavisky heeft doorgebracht GEEN REVISIE IN HET PROCES WALTERSHAUSEN. NEURENBERG. 28 April (V.D.) Naar de „Neurenberger Zeitung" uit Frankfort meldt, zal het openbaar ministerie geen revisie aan- teekenen tegen de vrijspraak in het Walters- hausener moordproces. Ook is geen strafver volging ingesteld tegen Frau Werther,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6