"AKKERTJES DINSDAG 8 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Voor Haarlem's Politierechter. Uit zenuwachtigheid gestolen Een 50-jarige juffrouw uit Haarlem ging geregeld uit werken, teneinde haar gezins inkomen te vermeerderen, schoon die niet zoo heel gering waren, maar wie zal het haar ten kwade duiden, dat zij graag een extra centje had? Maar zij had zich dan ook tevreden moe ten stellen met het loon, dat zij verdiende en haar verlangen naar wat meer geld had zich niet moeren uitstrekken tot de spaarpot van de juffrouw, waar zij veegde en stofte; kortom deed, wat een werkster behoort te doen. Tot haar taak behoorde geenszins de linnenkast te doorzoeken en nog minder om dit onderzoek uit te strekken tot een doosje in die kast. waarin haar werkgeefster geld bewaarde. Want dit doende, kwam de lust om geld te bezitten, wat sterk naar voren en zij nam een briefje van f 10 uit dat doosje. De werkgeefster brak zich er later het hoofd over, waaraan zy toch tien gulden te veel kon hebben uitgegeven en gaf het ten slotte op, maar toen wat later weer tien gulden aan den inhoud van het doosje man keerde, schoot haar te binnen, dat beide keeren kort voor de vermissing de werkster er geweest was en daarom stelde zij een soort spionnagedienst in, met het gevolg, dat de werkster betrapt werd, toen zij ten derden male belangstellend in het doosje keek. Die belangstelling bracht haar voor den politie rechter, die graag wou weten hoe de juf frouw er toe gekomen was, geld uit het doosje te nemen en toen gaf zij de schuld aan haar zenuwachtigheid. Den politierech ter ontging het causaal verband tusschen zenuwachtigheid en het doorzoeken van de linnenkast. De officier van justitie had nog een heel andere lezing; hij veronderstelde, dat de werkster er een was die wel meer zal gestolen hebben en vroeg een maand gevan genisstraf. Het reclasseeringsrapport was ook al niet te best, maar omdat de vrouw het geld had teruggegeven, nadat zij betrapt was en niet zoo jong meer was, wilde de rechter het nog eens probeeren; hij gaf een maand voorwaardelijk, maar deed er nog f 20 boete bij, om haar te laten voelen, dat ze van een andermans geld moet afblijven. Die maand voorwaardelijk blijft dan beter in 't ge heugen. Haar verweer, dat toen zij voor de derde maal in het doosje keek, zij er de ge stolen f 20 in had willen leggen, ging niet op omdat zij teen geen twee tientjes bij zich had. Gestoken of niet? De stucadoor, die terecht stond omdat hij een collega met een mes in den arm had ge stoken. was eigenlijk zijn bestemming mis- geloopen; hy had advocaat moeten worden. Natuurlijk doelt dit niet op messenstekerij. want als advocaten steken doen ze dat met woorden. De verklaring waarom hij dan. ondanks zijn gelapt stucadoorspak, de gedachte aan een. de balie misgeloopene opwekte, was allereerst de geweldige actentasch ,die hij meevoerde en waaruit overtuigingsstukken te voorschijn kwamen. Verder was dat zijn welbespraakt heid, al struikelde hij wel eens over een wat ongewoon woord, voorts zijn vaardigheid ln het stellen van vragen aan getuigen, zijn correctheid tegenover de groene tafel en ten slotte de aanhef van zijn verdediging: Edel achtbare Heeren rechter en officier van justitie. Heusch. daar ontbrak niets aan. Men zal misschien zeggen, dat hij waarschijnlijk een trouw lid van de balie achter in de rechtzaal was en hij dat alles van de leden om deze balie had afgekeken, maar dat doet er nu niet toe Die stucadoorskwestie had bij uitzondering geen betrekking op de staking, de oorzaak lag op geheel ander terrein. De messensteker was getrouwd geweest met een zuster van den gestokene en van haar gescheiden om redenen, die we hier maar niet vermelden, doch met het ver breken van den huwelijksband was een spanning ontstaan tusschen de twee gewezen zwagers. Het ongeluk had gewild, dat de man en zijn twee ex-zwagers werkten op het zelfde bouwwerk en men weet. dat je geen positieve en negatieve electriciteit te dicht bij elkaar moe; brengen, want dat geeft vonken. Het geviel, dat de verdachte, terwijl hij een stuk ijzergaas, dat nu uit de acten tasch werd opgediept, achter zich sleepte, den eenen ex-zwager passeerde, terwijl op het gaas werd getrapt en daar had je het contact. De ex-zwager had het er over, dat hij den ander murw zou slaan en een dood kist voor hem zou bestellen, waarop de ander van repliek diende, maar dat ging nu weer niet in advocatenstijl, enfin op dat moment was hij ook stucadoor. Het bleef bij woor den, totdat de tweede ex-zwager er bij kwam en die gaf meteen een k!*p; de eerste viel ook aan en er ontwikkelde zich een gevecht waarbij andere stucadoors deels als toe schouwers. deels als scheidsrechters fungeer den. De aangevallene trok een mes, dat hij voor dat gaas noodig had en opeens kreeg de ex-zwager, die den eersten klap had ge geven, een steek in den rechterarm en nogal 'n f linken steek ook, want hij is er 'n week of vier door verhinderd geweest te werken. Hij had dit aanvankelijk als een arbeidsongeval opgegeven, maar dat was bij vergissing, zei hij. Zoover gaat de sociale voorziening nog niet. dat de Rijksverzekeringsbank ook be taalt voor vechtpartijen. Nu betoogde de verdachte en hij demon streerde. gelukkig zonder mes met- den veldwachter en een getuige als medespelen- den in het drama, dat hij niet opzettelijk had gestoken, mhar dat hij. gedachtig aan de beloofde doodkist, uit angst met het mes om zich heen had gezwaaid en dat de tegen partij, hem willende slaan, toen in het mes had geslagen, maar de rechter meende da., voor hem toch geen levensgevaar had be staan. Tusschen collega's-toeschouwers m zou men hem toch niet koud maken. Ver dachte was daar niet zeker van en beriep zich nog op andere getuigen, niet ter te rechtzitting aanwezig, waarop de rechter, schoon de officier de clemente straf van 2 maanden voorwaardelijk eischte. zulks met. het ooe op omstandigheden, den officier ook buiten dit geding om bekend, van oor deel was. dat de zaak te ingewikkeld was om terstond een beslissing in te nemen en en hij verwees haar naar den rechter-com- missaris voor een uitgebreid onderzoek. De verdachte borg zijn gaas weer in de tasch en bedankte den rechter. Later zullen we er dus meer van hooren. VEREENIGING VOOR SLECHTHOORENDEN. LIPLEESWEDSTRIJD. De secretaresse van den Lipleeswedstrijd der Vereeniging tot bevordering der belan gen van slechthoorenden schrijft ons: Het volgende is niet alleen geschreven voor degenen die reeds op de hoogte zijn van bovengenoemde Vereeniging, maar ook voor hen die er het bestaan niet van kennen. Hebt u u wel eens afgevraagd, wat het beteekent, doof te zijn? Onttrokken te zijn aan het al gemeen verband? Geen concert of voordracht te kunnen bijwonen? Soms zelfs niet van de radio te kunnen genieten? En hoe daaraan iets gedaan kan worden? Neen? Dat doet men door liplezen, het afkijken van de woor den van den mond. In dit liplezen nu had Zaterdagmiddag in restaurant „Bolwerk" een wedstrijd plaats, die bezocht werd door afgevaardigden van Amsterdam, Leiden, de Zaanstreek en Haar lem. In het heele land werden plaatselijke wedstrijden gehouden in Haarlem o.a. Woensdag 2 Mei 11. Haarlem genoot de eer als districtsplaats te worden aangewezen en den districtswedstrijd te mogen leiden. Zoodra de zes districts wedstrijden hun beslag hebben gekregen noo- digt de Propagandacommissie de nummers- 1 en 2 dier districtswedstrijden uit tot den eindwedstrijd in „Ons Eigen Huis" te Amster dam op 12 Mei a.s. Bovendien biedt de P.C. aan de nummers 1 en 2 een koffiemaaltijd aan in O. E. H. als gezellig slot van den mid dag. De nummers 1 en 2 van den eindwed strijd zullen het „diploma der Vereeniging" ontvangen. Eer heerschte Zaterdagmiddag een geest van gezellig, opgewekt vereenigingsleven. Ik wed dat er in Haarlem nog genoeg ..Slecht hoorenden zijn" die zoo'n bijeenkomst nooit hebben bijgewoond. Dien raad ik aan: Komt u eens kijken, u bent dan met gelijk gestemden die allen éénzelfde doel hebben: hun doofheid te vergeten. KAARTAVONDJE MET BLOEDIGEN AFLOOP. Toen op een kaartavondje ruzie ontstond, had een Amsterdamsche schoenmaker zich met een mes verweerd. Door de Amster damsche rechtbank was hij wegens doodslag veroordeeld izijn zwager had hij namelijk zoo zwaar verwond, dat deze was overleden) tot tien maanden gevangenisstraf. Maandag stond hij voor het Haagsche gerechtshof te recht dat den straf bepaalde op anderhalf jaar. FEESTAVOND VAN MEERLEBOSCH EN NAZORG. DAMWEDSTRIJD OP 9 MEL De vereenigingen „Nazorg" voor t.b.c.- patienten en de Speeltuinvereeniging Meerle- bosch gaven Zaterdag een propaganda-feest avond. In zijn openingsrede vergeleek de voor zitter van Meerlebosch het werk van „Nazorg" met dat van de Speeltuinvereeniging. Ook de heer van Doorn, hoofdbestuurder van de Ned. Ver. tot Behartiging der belangen van t.b.c.-patienten liet in zijn lezing uitkomen het nuttige werk dat beide vereenigingen in dit belang van de volksgezondheid doen. Een serie lantaarnplaatjes, toegelicht door den heer de Haan. toonden het nadeel van lage overheidssubsidie aan. De avond werd verder gevuld door medewer king van het „Tolero" gezelschap, met gym nastische en plastische dansen en de „The Wfiter Brothers", met zang. Het trio Kajoly zorgde voor de muziek. Den lOen Juni zal deze avond herhaald worden. Woensdag 9 Mei is er een simultaan damwed- strijd op 25 borden door J. B. Sluijter Jr. VERKIEZING 7 BESTUURSLEDEN BIJ DE VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Dinsdagavond 15 Mei wordt in Brinkmann een algemeene vergadering gehouden van de Vrijwillige Burgerwacht in Haarlem waar als belangrijkste punt van de agenda wordt behandeld de verkiezing van zeven bestuurs leden wegens periodiek aftreden van drie le den en het bedanken van vier. De heer Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, F. H. Smit en S. Reitsma treden periodiek af. De laatste twee stellen zich niet herkiesbaar. De heeren J. P. van Deurzen, Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, Mr. W. A. Semijns de Vries van Does- burgh en R. C. A. van Cranenburgh hebben als bestuurslid bedankt. 52 WONINGEN VAN ST. BAVO AANBESTEED. LAAGSTE INSCHRIJVING ƒ111.976. Architect B. J J. M. Stevens heeft Maandag middag in Brinkmann aanbesteed namens de woningbouwvereniging St. Bavo den bouw van 52 woningen elk voor een gezin op een terrein ten Zuiden van de Zomervaart. De 30 inschrijvingen waren als volgt: P. Langendijk. Beverwijk f139 364; Joh. v. d. Putten, Haarlem f 122.220: De Boer en Dek ker, Worverveer f 111.976; Pollé en Snoek, Haarlem f 116.345. Roelofs. Haaze en Mark voort, Rijssen f 114.290; Kamerlink, Dordrecht f 121.900; Te Pas. Enschedé f 122.700; Lammers en Kok, Enschedé f 125.500. Miel en Schroder, Almelo f 135.000; Hoenders en Vos, Hengelo f 126.300; Hannink, Enschedé f128.950; Geer- dink, Usselo f 127.748; Doedens en Schilder, Alkmaar f 127.127; Mierk.s. Breda f 139.000. Jac. Bosman, Hoogeveen f 123.400; Gewapend Beton Mij De Kondor. A'dam f 116.270; Kol, Voorburg f 129.880; Fr. Philips. Haarlem f120 830: N Cobelens Zn.. Haarlem f 123.000; Gebrs. v. d- Putten. Heemstede f116.449: Zaan- sche Bouwersbcnd, Wormerveer f116 900: Gebrs. Broertjes. Heemstede-Bloemend^al f117.900: De Bruijn. Amsterdam f132,645; Kok. Amstelveen f 133.200. Aan. mij. Noord Holland, Heemskerk f 115.957; Gebrs. Suitzar, Amsterdam f 131.900; G. Metselaar en Zn'., Haarlem f 121.728; Meeuwissen, Noordwijker- hout f 142.000; J. de Geus, Haarlem f 117.990; Lastdrager, Bussum f 1.26.325, is dadelijk weg en dan winnen wij!" Waar Ge ook zijt, als ge zoo'n zakdoosje met 3 "AKKERTJES" bij U hebt, kunt Ge Uzelf dadelijk afhelpen van kwaaltjes, die steeds ongelegen Uw genoegen verstoren. Daarom zijn die handige metalen zakdoosjes verkrijgbaar met 3 "AKKERTJES", die telkens te pas komen en zoo verrassend snel werken bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn,Spierpijn „Ik heb altijd zoo'n zakdoosje met "Akkertjes" in mijn taschje" Glazen buis met 12 stuks slechts 52 cent (AKKER-CACHETS) Zakdoosje AA met 3 st. U. Ge kunt hieruit 4x Uw zakdoosje vullen, (is inbegrepen.) met 3 st. Volgens recept van Apotheker Dumont (Adv. Ingez. Med.) NIEUW WIJKGEBOUW DER HERV. KERK. Men schrijft ons: Ten behoeve van Wijk I (van Ds. Waarden burg) is door het wijkbestuur der Ned. Herv. Kerk. het perceel Ged. Oude Gracht 104 aan gekocht, dat thans tot wijkgebouw wordt in gericht naar den eisch des tijds. De werk zaamheden zijn in vollen gang. De officieele opening zal plaats vinden bij het begin van het komende winterseizoen (in September). Behalve woongelegenheid voor de wijkver pleegster en voor den concierge met zijn ge zin zal het gebouw bevatten een groote zaal voor 160 a 180 personen, een kleine zaal voor 40 a 60 personen, benevens drie kleinere vertrekken voor bijeenkomsten in kleineren kring: catechisaties, studiekringen, jeugd werk, Zondagsschool enz. De lokaliteiten zullen ook worden verhuurd en de verwachting is, dat daarvan een druk gebruik gemaakt zal worden in aanmerking genomen de gerieflijke inrichting en de cen trale ligging. Intusschen is een financieele actie georga niseerd om de ontbrekende gelden, welker be drag nog in de duizenden loopt, bijeen te brengen. Een circulaire, die de wording van dit nieuwe wijkgebouw toelicht werd aan de Hervormde gezinnen in Wijk I toegezonden en zal ook daarbuiten worden verspreid. Een beroep wordt gedaan op de offervaardigheid van allen, die voor dit werk voelen. Het ant woord wordt door een groep vrijwilligers af gehaald. Men kan deze zaak steunen door een gift ineens, maar ook door wekelijksche. maan üelijksche en driemaandelijksche bijdagen. Elke hulp wordt dankbaar aanvaard. De geheele financieele actie eindigt met een grooten bazaar, die half October, na de offi cieele opening, gehouden zal worden. Ook uit het oogpunt van werkverschaf fing is de tot standkoming van dit nieuwe wijkgebouw van be teekenis. ESPERANTO. De afdeeling Haarlem I van de Ned. Fe deratie van Arbeiders-Esperantisten is voor némens op 11 Mei, des avonds 8 uur, in het gebouw „de Centrale' aan het Spaarne, op ©enigszins feestelijke wijze het einde van den in den afgeloopen winter gegeven begincur- sus te vieren. Het woord zal gevoerd worden door mej. C. M. Sinnema uit Amsterdam; verder zullen door de leden muziek, zang, spel en declamatie ten beste worden gegeven. Verzegel Uw Nationaal gevoel! De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooten ten goede. Gebruik ze op Uw correspondentie: frankeerwaarde 5 ct. idem Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. (Adv, Ipgez. Wied.), De groep zal bok in de komende maanden aan deelnemers van den begincursus en aan hen, die een of andere schriftelijken of radio cursus gevolgd hebben, gelegenheid bieden, zich verder te ontwikkelen. Het secretariaat is gevestigd Gasthuisvest 31 rood. H. T.-MAANDBLAD. In het H.T. Maandblad, orgaan van de tooneelvereeniging „Haarlem's Tooneel", wordt nog eens herinnerd aan het 15-jarig bestaan van H. T. Het seizoen wordt afgesloten met de op voering van het jubileumstuk „De Jantjes", op Donderdag 17 Mei a.s. in den schouw burg aan den Janweg. Voor het komende seizoen worden in uit zicht gesteldvier tooneelvoorstellingen, waarvan één door een beroepsgezelschap, een clubavond, een kindermatinee, een kienavond en een balmasquée. In dit nummer schrijft Frank Arnoldi over discipline in de wereld van het tooneeldilet- tantisme. Hans Strok heeft een vers afgestaan: „Een verheugend perspectief.". 25-JARIG JUBILEUM. Woensdag 9 Mei herdenkt de heer Klop den dag dat hij 25 jaar in dienst is bij Misset's houthandel. VACANTIEKOLONIES. Op de Maandagavond gehouden vergade ring der afdeeling van het Centraal Genoot schap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies werden als leden van het bestuur herkozen dr. A. JE. S. Sluyterman en dr. A. A. G. Land. De jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeesteresse werden goedgekeurd. Als leden der kascommissie voor 1935 wer den benoemd de dames Farret en Berdenis van Berlekom en de heer Habermehl. Benoemd werd tot afgevaardigde naar de op 12 Mei te Enschedé te houden alge- meene vergadering van het Genootschap mej. C. Westendorp. Besloten is tot aansluiting bij den plaatse lijken Vrouwenraad te Haarlem. Benoemd werd tot gedelegeerde in dien Raad mevr. Bakhuizen van den Brink. Tenslotte is besloten ook dit jaar weder als gewoonlijk, een bedrag van f 10 te storten in de algemeene kas van het genootschap. KAMER VAN KOOPHANDEL De eerstvolgende vergadering der Kamer van Koophandel is bepaald op 12 Juni. HET BEZOEK DER FRANSCHE DAMES. In ons bericht van Maandag over het bezoek van Fransche dames aan Haarlem en omge ving deelden we mede dat het gezelschap ook de kassen en velden bezichtigd had van den heer F. Roozen Lzn. Dit is de kweekerij aan den Vogelenzangscheweg te Vogelenzang. PROPAGANDA-FEESTAVOND DER V. D. J. O. De afdeeling Haarlem van de Vrijzinnig Democratische Jongeren Organisatie houdt morgen, Woensdag 9 Mei een propaganda- feestavond in de bovenzalen van Café- Restaurant Gebrs. Brinkmann op de Groote Markt. Op dezen avond zal de heer D. J. A. Geluk voorzitter van het hoofdbestuur, het woord voeren, waarna een uitgebreid programma wordt afgewerkt. Een piano-solo wordt uitgevoerd door mevr. S. TijssenHalfhide uit Amsterdam, de dames Lien Beltman en Annie Glatz en de „Harlem Four" zullen zingen, terwijl de bekende dansgroep onder leiding van den heer H. v. d. Wateren, Engelsche, Duitsche en Scandinavische dansen zal uitvoeren. Ten slotte zal de dansmuziek verzorgd worden woor „The Musical Lunaties". Alles bij elkaar een aardig programma. INLICHTINGEN GEVRAAGD. Op Dinsdag 1 Mei, te tien minuten over half twee, werd een dame, genaamd me vrouw C., op den hc?k Spaarnwcuderstraat- Nieuwe Spaarnwouderstraat door een tot nu toe onbekenden wielrijder aangereden, waar bij haar rechterpols brak. De Commissaris van Politie verzoekt aan hen, die iets van dit ongeluk gezien heb ben, zich vor het geven van inlichtingen aan zijn bureau in Smedestraat te willen ver voegen, INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Vati ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE STILLE RONDGANG. AAN DE VROUWEN EN MOEDERS VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Op 18 Mei, Goodwill-day, wordt in den Haag een Stille Rondgang gehouden van vrouwen en moeders van alle gezindten, van alle ran gen en standen, om met elkaar te getuigen, dat zij de wereld afsmeeken, voortaan alle internationale geschillen door een Interna tionaal Hof te laten berechten, zooals ook door H.M. onze Koningin aan President Roo sevelt werd geschreven. Vrouwen, doet mee, het is uw plicht! Voelt ge aan niet, hoe de wereld hollend achteruit gaat, hoe de wereld zich al weer zoo gemakkelijk aanpast bij de gedachte aan ean komenden oorlog? Opent uw oogen toch! Besteedt toch al uw aandacht niet aan de zo- mermode of de permanent van uw haar. 't Is veel gemakkelijker en prettiger om niet alles in werkelijkheid te zien, maar wee over u en uwe kinderen, als 't geronk der vliegtuigen voor een gasaanval u wakker schudt. Zeker, door alleen mee te gaan. kunt gij de wereld niet redden, maar wèl kunt gij door uw zwijgend getuigenis de wankelenden en weifelmoedigen sterken, opdat ook zij zich achter ons scharen. Vrede moét er komen. Wij geven onze kin deren, met zooveel leed ter wereld gebracht en voortdurend onder onze teedere hoede, zoo maar niet over aan dat gruwelijke mon ster van den oorlog. Zegt toch niet altijd: 't Geeft toch niets! 't Geeft wèl. als iedere vrouw haar invloed ten goede uitoefent op haar omgeving. Voor vele beuzelingen hebben de vrouwen wèl tijd, waarom dan niet voor dit belangrijk ste? 't Is toch ook voor uw zoon, uw dochter, uw man, uw verloofde! Smalend zeggen enkelen: „Ja, eer ik in een optocht meeging!", maar dit verzeker ik u, gij vrouwen, als die helsche optocht begint, die Groote Parade, die uw zoon of man ook tegen zijn wil in, meevoert, zoudt gij dezen zelfden optocht op uw blooten knieën willen meemaken, als gij hen daarmede zoudt kun nen redden. Deze optocht wordt een eere-optocht van vrouwen en moeders, die opkomen ook voor de kinderen van u. Gaat mee op 18 Mei en geeft u onmiddellijk op aan een der onder staande adressen, waar gij coupons voor een retourbiljet naar Den Haag kunt krijgen a f 1.13, en waar vrouwen, die door financieel moeilijkheden anders niet mee zouden kun nen, voor zoover de Reiskas dit toelaat, een gratis reisbiljet kunnen afhalen. Duur van den optocht ongeveer 3 kwartier. Aanvang 2 1/2 uur, terwijl geloopen wordt van Malie baan naar Vredespaleis. Laat u door niets weerhouden! Waar een wil is. is een weg! Opgeven o.a. bij: Wagenweg 68. Haarlem; Bloemendaalscheweg 111, Bloemendaal; Post- laan 1, Heemstede. Een vrouw, die het strijden voor den Vrede niet meer kan loslaten. (Onderstaande ingezonden stukken zijn reeds in een deel der vorige oplage geplaatst.) HET REMMEN VAN DE TRAMS. In uw blad van 2 Mei las ik weer een bericht, dat in de Wilhelminastraat een 'tram van lijn 4, achter tegen een auto was gereden. Dit is in een korten tijd reeds de 3e maal. Eenige weken geleden was ik zelf het slachtoffer en wel op den Koninginneweg. Ik moest toen op last voor den op de Raambrug s:aanden ver keersagent stoppen voor de stoplijn. die op den Koninginneweg op de tramlijn is aange bracht. Toen ik daar stopte, zag ik uit de richting van de Tempeliersstraat een tram van lijn 4 naderen. Hoewel die tram nog minstens 40 Meter van mij verwijderd was, reed hij toch achter tegen mijn auto aan. Hierdoor werd mijn auto aan de achterzijde ernstig beschadigd. Schade 150 gulden om van bedrijfsschade maar niet te spreken. De trambestuurder maakte zich er af door te zeggen. „Ik kon niet eerder remmen". Hoewel de tram-directeur in uw blad verklaart, dat de trams van lijn 4 goed remmen. Zou het toch aanbeveling ver dienen. dat onze actieve Haarlemsche politie eens een rem week voor de tram instelde? Spe ciaal voor de lijnen 2 en 4. Of moeten van die slechtremmende tramwagens weer mensehen het slachtoffer worden? Dank voor de plaatsing, Uw abonné HAARLEM, 2 Mei 1934. C. VERNOOIJ. VERBETERING VAN HET HOUTPLEIN NOODIG. Nu we achtereenvolgens in Haarlem een lichtweek, een bochten- en een remmenweek hebben gehad, lijkt het me niet onverdienste lijk, wanneer de politie nu eens het oog richt op de verschillende verkeerstoestanden, die vaak, o.a. op 1 t Houtplein b. d. Dreef, vrij wel onhoudbaar zijn, om dan in overleg met de daarvoor bevoegde instanties ook daar maatregelen te nemen ter bevordering van een veilig verkeer. Er is op het Houtplein een druk verkeer en herhaaldelijk gebeurt het, dat automobi listen van buiten de stad. van den Wagenweg afkomende, niet dan met de grootste moeite hun wagens voor een aanrijding met de tram, die daar d"*ars den rijweg oversteekt, kunnen behoeden, en vaak is een aanrijding het ge volg. De oorzaken daarvan zjjn het transformator- huisje en de consumptie-kiosk, welke gebouw tjes het uitzicht op dat punt absoluut onmoge lijk maken. Wij, Haarlemmers, weten dat vrijwel direct na de bocht de tramrails den rijweg kruisen en We houden daar rekening mede maar voor hen, die daarmede niet op de hoogde zijn, is de toestand daar hoogst gevaarlijk. De eenvoudigste oplossing is natuurlijk om beide gebouwtjes te verplaatsen Wanneer dit echter niet mogelijk blijkt laat men dan tenminste eenige meters vóór de bocht een waarschuwingsbord plaatsen. Vertrouwende, dat bovenstaande er toe zal bijdragen de gevaarlijke toestand eenigzinds te verbeteren verblijf ik, met dank voor de plaatsing. „Een Plein-bewoner'!

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10