LAWNTENNIS POSTDUIVEN KORFBAL SCHAKEN WIELRIJDEN. ZEILEN ROEIEN WEEKNIEUWS ABR. MEIJER SPORT- EN H "A A R C E M' S DAGBLAD 8 ZATERDACMIDDAC- COMPETITIE Het programma ziet er als volgt uit: Tweede ronde Kennomerland-beker SIZOIjskegels. Kennemerl/mdV.V.IJ. IJ.F.C.V.E.W. Gewone competitie: SIZO 3—V.J.B. Int. tournooi van D. D. V. Timmer slaat Crawford. Eerste dag. De eerste dag van de internationale tennis wedstrijden tusschen de Internationale Club van Nederland. Australië (Davisbeker- ploeg), Japan i Davisbekerploegen Queen's Club van Londen, toonde een duidelijk over wicht van de Australische en de Londensche ploeg. Van de elf wedstrijden, die gespeeld werden, wonnen de L C. en Japan er elk één, terwijl Australië met 5 en de Queens Cup met 4 punten de leiding namen. Dat eene winstpunt voor Holland werd be haald door de overwinning van Timmer op Crawford, een overwinning, die niemand had durven voorspellen. Timmer was in uitsteken den vorm, zijn slagen hadden direct de goede lengte. De eerste set werd door hem met 63 gewonnen, Crawford scheen er nog niet hee- lemaal in te zijn, maar in de tweede set was de wereldkampioen 1933 (winnaar van Wim bledon 1933 heerenenkelspel) er beter in. Zijn slagen kregen meer vastheid en hij won de tweede set met 61. Timmer liet zich niet ontmoedigen en bleef zijn goeden vorm be houden. In de derde set speelde hij zeker zijn beste spel met lage volleys en de goede lange drives. Beide spelers bleven voortdurend achter in het veld; het werd een baselineduel, hetgeen den strijd niet zoo aantrekkelijk maakte. Aan spanning ontbrak het echter niet, want toen Timmer in de derde set van 44 op de service van Crawford 54 maakte, kwamen de pers pectieven voor een overwinning. Inderdaad, op de service van Timmer haalde deze op van 1540 tot deuce. De volgende bal van Timmer tipte juist over het net, onbereikbaar voor Crawford. En als de laatste daarna den bal in het net slaat, is het eerste winstpunt voor Nederland gemaakt. Door een ongelukkig misverstand (Crawford dacht n.l. dat deze wedstrijd best of five werd gespeeld zal de ontmoeting Zondag a.s. nog eens worden overgespeeld. De uitslag van gisteren blijft echter voor den wedstrijd gelden. Bij dit eene winstpunt bleef het dan, wat Holland betreft. Zoowel Turnbull. Mac Grath als Quist waren allen te sterk voor resp. Leem bruggen. Hughan en Karsten. Van de overige partijen was die tusschen Mej. Belzer tegen de Australische kampioene Miss Hartigan misschien wel de beste. De re sultaten waren: Heerenenkelspel Turnbull (Australië) sloeg Leembruggen (I. C. van Ned.) 6—4, 6—2. Mac Grath (Australië) sloeg Hughan (I.C.) 7—5, 8—6. Quist (Australië) sloeg Karsten (I.C.) 61, 3_6, 6—4. Timmer tl.C.) sloeg Crawford (Australië) 6—3. 1—6. 6—4. Tinkler (Queens Club) sloeg Miki (Japan) 6—1, 6—1. Damesenkelspel Mrs Peters (Queens Club) sl. Mej. L. W. van Lindonk (Japan) 1311. 64. Frl Horn (Japan) sloeg Miss S. Noel (Queens Club) 79. 6—4. 7—5. Miss Hartigan (Australië) sl. Mej. Belzer (I.C.) 6—3, 7—5. Heerendubbelspel Sharpe en Tinkler (Queens Club) sloegen Nishimuma en Yamaghishi (Japan) 86, 62. Avory en Peters (Queens Club) sl. Miki en Fuyikura (Japan» 62. 63. Gemengd Dubbelspel: Mrs. Moleworth en Turnbull (Australië) sl. Mei A. Kerkhof en Scheurleer (I.C.) 61, 97. Australië 5 punten, Queens Club 4 punten. Japan 1 punt. Intern. Club van Nederland 1 punt. Heden. Vrijdag worden de wedstrijden voortgezet. COLUMBA. Uitslag van de wedvlucht van Vilvoorde (162 K.M.) Deelneming 116 duiven. L. Gimbrère 1 4 7 8 10 12 13 14 16 18 24; Th. Donckervolke 2 6 9 11 21 22 23: F. Neuman 3 5; G. Mollema 15; M. C. Fehres 17 19 20. HAARLEMSCH AMST. KWARTIER Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorden (België), afstand 162 K.M. met Z. O. wind. Gelost 6.30 uur. Pe prijzen werden als volgt behaald: G. H. Stouten 1 9 10 18 23 25 29 32 35 42: J. J. Hart 2 14 39; C. Koning 3 5 7 11 17 21 38 40; P. Dhaene 4 4 6; E. Casséé 6 28 45; H. v. Alphen 8 13 20 30 31; J, W. Cornet 12; H. J. Petter 15; J. Terhorst 16 24; D. Joppe 19 43 44; A. Breeu- wer 22; N. Peetoom 26; S. Heitlager 27 36; P. Kapteijn 33; C. v. Meurs 34 37; M. Groene- veld 41. DE LUCHTGIDS. Wedvlucht van Roosendaal. Eerstgetoonde duif 9.22.44 uur. J. F. v. Duijr. 1 13 18 43; W. H. Spoor 2 7 8 14 15 23 2ö 37: P. M. Kok 3 12 25 27 46; J. Zwart 4 24 57 66: L. v. Bragt 5 20 22 35 40 52 56 64 65; J. F. Harmsen 6 44; A. J. Leurs 9 10 11 31 38 51: H. Philippo 16 33 62; G. Kors 17 19 34 39 41: oJh. v. d. Pol 21 26 29 59; P. J. Ver- putten 30 49; J. M. K. Göbel 32 61; W. G. Her tog 36 58 60; Ed. v. Bree 42 50; Th. Cornet 45 63; J. P. Kr u ij er 47 48 53; J. W. v. d. Horst 54; W. Dernison 55. In concours stonden 328 duiven. Wedvlucht van Vilvoorden (België). Eerstge toonde duif 8,36.42 uur. W. H. Spoor 1 2 3 14 16 19 26; P. M. Kok 4 9; A. J. Leurs 5 24 25 27 28; J. v. Duijn 6 10 32 46; L. v. Bragt 7 11 30 35; G. Kors 8 13 17 34; P. J. Verputten 12 15 18 20 41 44; Th. Cornet 21 36 40; Joh. v. d. Pol 22 31; Ed. v. Bree 23 37; K. Wit 29; J. Zwart 33 38 45; C. v. d. L^e 39; H. Philippo 42 43. In concours stonden 229 duiven. DE ZWALUW Bovengenoemde vereeniging hield een, wed vlucht van Vilvoorden, afstand 162 K.M. De le pr. winnende duif bereikte een snelheid van 1252 M. per minuut de laatste 1125 M.. De prijzen werden behaald als volgt: P. v. Andel 1 7 9 10 11 13; W. Bakker 2 3 4; A. Compier 5 15 20; H. Zelden thuis 6; W. Dier- monse 8 19; H. C. Hartman Jr. 12; H. v. d. Eijkhof 14; J. v. Heerden 16 17 18. LE6 'N CIGARET OP TWEE 2iCENT 5TUKKEN en dan hebt Ge precies de lengte, breedte en dikte van zoo'n handig metalen zakdoosje met 3 "AKKERTJES". Ge hebt er geen last van in Uw vesrzak of taschje. Wel kunt Ge last krijgen van Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn of Zenuwpijnen, maar dan kunt Ge die dadelijk verdrijven met de "AKKERTJES" uit Uw zakdoosje. (Adv. Ingez. Med.) DE BONTE DUIF Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorden. Los om 8 uur met Z.O. wind. De prijzen werden als volgt behaald. F. W. J. Kuijken 17 9; P. H. Brakel 2 10; P. Steenstra 3; W. J. er Kinderen 4 17 18 20 22; F. M. Heer- kens Thijssen 5 6 12 13 14; Joh. L. Heemskerk 8 15 21; A. v. d. Linden 11; J. J. Kan 16 19. Noord-Zuid (1-2) Evenals verleden jaar speelden de verte genwoordigende twaalftallen van Noord- en Zuid-Holland Donderdag tegen elkaar op het schitterend ingerichte en belangeloos beschik baar gestelde E. D. O.-terrein. De publieke belangstelling voor dezen wed strijd. die meestal beschouwd wordt als selec tie-wedstrijd voor de samenstelling van het Nederlandsch Korfbalteam was ondanks d< concurrentie van de voetbalmatch Nederland- Frankrijk toch vrij groot. Alle voorbereidin gen waren tot in de puntjes verzorgd. Eerst komt „Zuid" binnen de lijnen, dade lijk gevolgd door ..Noord". Wanneer scheidsrechter Schaap, geassis teerd door vier grensrechters, het veld op komt, kan de wedstrijd precies twee uur be ginnen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. Het sa menspel in den Zuid-aanval is uitstekend. Het vak. dat geheel uit ,,Deetos"-spelers(sters) be staat, vertoont een fijn en doortastend spel, waardoor de verdediging van Noord en in het bijzonder Kat handen vol werk krijgen. Van beide zijden wordt mooi en vlot middenvak- spel vertoond. In den „Noord"-aanval wil het nog niet vlotten. Wel zijn Eggink en Hendrik- sen zeer beweeglijk en weten eenige goede schoten te lossen, maar zij ontvangen te wei nig steun van de dames. Na 25 minuten weet Seitz van Zuid met een zuiver schot de score te openen. Nu komt c-r teekening in den strijd; „Noord" heeft enkele malen pech met schieten. Tien minuten later weet dezelfde speler van een onoplettendheid van zijn tegenspeler te profi- teeren en met een ver schot 02 te maken. Kort voor rust maakt een „Noord"-dame handig gebruik van de gelegenheid om het eenige tegenpunt te scoren. Na de rust zakt het tempo, de warmte en vermoeidheid laten zich gelden. Gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat „Zuid" in een mooien en spannenden wedstrijd een 21 over winning behaald heeft. Dat de partijen trouwens steeds aan elkaar gewaagd zijn, mag uit onderstaande cijfers blijken. ■gesp. gew. gel. verl.doelp.pnt. Zuid 23 10 4 9 70—68 24 Noord 23 9 4 10 68—70 22 Na afloop overhandigde de H. K. C.-voorzit ter, de heer Wilson, onder een toepasselijk speechje den ,,Holland"-beker aan den aan voerder van „Zuid". Jaarvergadering van „Haarlem". Woensdagavond hield de Korfbalclub „Haarlem" haar 20ste algemeene ledenverga dering in het gebouw „De Nijverheid". De voorzitter, de heer A. van Lohuizen, opende de vergadering ongeveer halfnegen. Hij heette allen hartelijk welkom en herdacht in een korte revue allen, die zich verdienstelijk ge maakt hebben. De verschillende commissies hebben dit jaar weer keurig werk gedaan; we behoeven slechts te denken, aldus spreker, aan de viering van het vierde lustrum, de uit gave van de jubileum-krant, de voorbereidin gen voor autotochten, enz. Aan Mej. Fabel, die de vereeniging verlaat, werd dank gebracht voor het vele werk, dat zij in het belang van de vereeniging heeft verricht. De jaarverslagen van le secretaresse en le penningmeesteresse worden onder applaus goedgekeurd. De heer A. van Lohuizen werd als voorzit ter bij acclamatie herkozen. De uitslag der verkiezing van drie bestuursleden was, dat de aftredende heeren Modoo en J. Fabel herko zen werden en H. Arends gekozen in de plaats van Mej. Fabel. De Twaalftalcommissie zal bestaan uit de dames Modoo en J. Odders, de heeren G'. Groenendaal, J. de Haar. en H. Arends. De kascommissie Mej. Nooy, J. Arends, J. Pru- schen, L. Kraay ipl.verv.» Te elf uur sloot ae voorzitter de geanimeer de vergadering. De match AljechinBogoljubow. De 14e partij remise. Uit Miinchen: De Woensdag afgebroken 14e partij in het tournooi om het wereld kampioenschap tusschen Aljechin en Bogol jubow is Donderdag voortgezet en geëindigd. De partij eindigde na 54 zetten in remise. Hedenavond zeven uur zal de vijftiende partij gespeeld worden. Aljechin en Bogoljubow spelen simultaan. Uit München: Aljechin en Bogoljubow speel den Donderdag te München simultaan. Beide meesters speelden aan 50 borden. Aljechin won 34 van de 50 partijen. 12 eindigden in remise, terwijl hij er 4 verloor. Bogoljubow won 40 partijen, acht partijen eindigden in remise, terwijl hij er 2 verloor. Kennemerland„Achilles". Op Hemelvaartsdag had de uitgestelde ont moeting tusschen Kennemerland (Beverwijk) en Achilles (Haarlem» plaats, waarvoor de N.W.U. toestemming had verleend. Deze wed strijd was bedoeld als revanche voor de over winning welke Achilles eenigen tijd geleden te Beverwijk had behaald. Elke vereeniging startte met 8 pelotons die elkaar over 60 K.M. zouden bekampen; de tijd dezer 3 ploegen werd bijeengeteld; de vereeniging die dus in totaal den kortsten tijd maakte, werd winnaar. Voor de renners, die niet door hun vereeniging waren afgevaardigd, was een aparte peloton wedstrijd ingelascht. De bijeenkomst had 's mor gens op het Plein te Haarlem plaats, waarna gezamenlijk naar de startplaats werd ver trokken. Er kwamen 52 renners aan den start Het eerst startten de pelotons, die niet voor hun vereeniging reden, om de 2 min. over 20 K.M. Daarna de vereenigingspelotons om de 3 min. over 60 K.M. De uitslag over 20 K.M. was: le peloton: M. Keur. J. Beers, A. Boogaard J. Rooyers (Achilles» 35 min. 10 sec. 2e peloton: Langelaan, P. v. Dam, P. v. Duijn. J. v. Honschoten (Achilles) 3b min. 41 sec. 3e peloton: J. v. Maris, W. v. Leeuwen. S. de Vries, J. v. Puivelde (Achilles) 36 min. 32 sec. In den vereenigingswedstrijd werd zeer hard gereden: de pelotons Meskers en v. d. Aart wisten de pelotons die 3 min. vóór hen gestart waren, te passeeren. De uitslag werd: 1. R.K.W.V. „Achilles" 5 uur 26 min. 15 sec. 2. W.V. „Kennemerland" 5 uur 48 min. 39 sec. De snelste tijd werd gemaakt door het „Achilles"-peloton. bestaande uit A. Meskers. G. v. Wees. P. Mul, M. Klinkenberg, n.l. 1 uur 46 min. 36 sec. Haarl. Zeilvereeniging. Der traditie getrouw opende de H.Z.V. Donderdag haar zeilseizoen met admiraal- zeilen. In den morgen leek het er op, dat de flauwe wind de zeilpartij tot een drijf- partij zou maken. Maar toen de admiraals wimpel geheschen werd en alle vaartuigen zich achter het vlaggeschip schaarden, werd de koelte iets sterker. Dat het admiraal- zeilen nog een heele kunst is, vooral voor de vlugge schepen, bleek telkens, want de vlug sten moesten nog al eens om- of bijdraaien. Toch maakte het geheel een flinken in druk. Onder den rook van Haarlem werd op het N.B. Spaarne omgekeerd; het ging al krui sende naar de haven, waar weer de prettige drukte heerschte, die het aankomen en weg gaan van schepen meebrengt. Later toen de noen afgeloopen was, en de wind aardig doorzette, kon men nog heel wat baantjes maken. DE VARSITY. Nereus wint het hoofdnummer. Vier bijnunimers voor Triton, twee voor Nereus, niets voor de rest. Hemelvaartsdag heeft zijn slechts weers- reputatie eindelijk verloochend en de ..Var sity" op het Noordzeekanaal heeft in vrijwel- ideale omstandigheden plaats gehad. Er was later op den middag nogal wat tegenwind, maar van ruw water was geen sprake. Alleen werden de tijden erdoor beïnvloed. Het gehalte der studenten-ploegen is vaak beter geweest dan op deze Varsity. Twee wer kelijk zeer goede ploegen waren er: de oude viec van Nereus. die in dezelfde samenstelling ook in 1932 won, en de verrassend-goede en snelle jonge acht van Triton. Voor het overige was de totaal-indruk verre van verheffend; vele ploegen toonden ernstige technische fou ten en schenen nog niet wedstrijd-fahig. De volgende wedstrijden zullen hopelijk meer geacheveerd roeien van de studenten toonen; zij moeten uit de prestaties van gisteren zelf wel afgeleid hebben dat verscheidene ploegen niet voldoende voorbereid waren. Het hoofdnummer won Nereus op volkomen overtuigende wijze. 50t> M. vóór de finish had het de overwinning al in den zak. Het rythme van deze echte oude vier is zuiver en be- heerscht. de haal lang. fel en productief, het ..afremmen" op het bankje kernpunt van zuiver roeien buitengewoon goed. Merk waardigerwijze had deze vier den meesten tegenstand van Laga. dat vele technische te kortkomingen het leek meer op een wilde jonge ploeg dan op een oude vier com penseerde door enthousiasme en verwoed vol houden Njord en Triton, technisch veel beter (vooral Triton) schoten juist in energie tekort. Aanvankelijk ging de strijd tusschen Nereus en Triton, met Njord op één lengte, maar de zwoegende Laga-vier werkte zich naar voren. Aegir had van den aanvang af niets te betee- kenen. Op 1000 M. leidde Nereus met Laga tweede op een halve lengte. De Delftenaren bleven verwoed spurten en namen op 2000 M. de leiding. Triton en Njord raakten lengtes achter. Op 2400 M. spurtte Nereus en passeer de Laga vlot. Tenslotte wonnen de Am sterdammers met ruim twee lengten, 2. Laga, 3. Trirun op een lengte, 4. Njord ver, 5. Aegir straatlengten achter. De Jonge Acht won Triton, zooals hierboven al gezegd, in uitstekenden stijl, met drie lengten voorsprong nog wel. Een zeer veel be lovende ploeg. De Stuurmanlooze Vier was voor Nereus met een redelijk goede ploeg, die evenwel ver loren zou hebben van Njord als dit zich niet hopeloos verstuurd had en tegen een stoom- boot-aan-den-wal was opgevaren en dat op een zoo breede en kaarsrechte baan als het Noordzeekanaal biedt! Triton werd nu tweede, vele lengten achter. Van de overige bijnummers valt niet veel moois te vertellen. Triton's jonge vier, die met veel verschil won. is te kort van haal en bezit wel gelijkheid, maar niets dat op een finish lijkt. Daar is nog veel aan te verbe teren. De jonge tweeën van Laga en Triton bleken beide beneden redelijk peil. Triton won met acht lengten(!) in 9 min. 55 sec. Vlak daarna sloeg de "overnaadsche twee van Triton de dito's van Njord en Nereus in 9 min. 45 sec., dus 10 seconden korter dan de gladde booten, i en in precies gelijke weersomstandigheden! De overnaadsche twee van Triton was inder- daad voor een beginnelingenploeg heel aar dig, maar zij had veel moeite met Njord. da» langen tijd, al rukkend en rammelend, leidde, zelfs een paar lengten voorsprong kreeg, du later weer inboette door uitputting en" vlak voor den finish omsloeg. Nereus had op 100o M. al opgeeeven zoodat Triton als laatste der Horatii alleen de eindstreep bereikte en vic torie kraaide. De overnaadsche vier was voor Nereus met een tameiijk goede beginnelingen-ploeg, maar dit nummer leverde ook al bedenkingen op. want Aegir bleef er „een straat" en Laga er een paar honderd meters in achter. Tenslotte won dus Nereus drie nummers, n.l. het hoofdnummer, de stuurmanlooze vier en de overnaadsche vier, en Triton vier, n.l. de jonge vier, de acht en de beide tweeën. Laga, Njord en Aegir wonnen niets. Wel een onge woon resultaat! Hieronder volgen de gedetailleerde uit slagen: Zooals bekend is de baanlengte 2000 Meter. Het hoofdnummer Jonge Vier gaat over 3000 Meter. Begonnen wordt met het nummer Jonge Vier. Aan den start: Triton en Laga. Triton is het eerst weg en loopt geleide lijk uit. Laga is zeer gejaagd en slaat een veel hooger tempo aan, dan het rustig roei ende Triton. Van strijd is geen sprake. Wanneer Triton als eerste de finish pas seert, in 7 minuten 57 sec. blijken de Delfte naren zes lengten achter te zijn. Stuurmanlooze Vier. Aan den start: Nereus, Njord en Triton. Nereus is het vlugste weg, gevolge! door Njord. dat spoedig de leiding overneemt, en Triton. Njord loopt wat uit, doch de terrein winst door slecht sturen te loor. Er ont spint zich een felle strijd tusschen de Am- sterdamsche en de Leidsche studenten, met Triton op enkele lengten achterstand. Njord dat de middenbaan heeft, is intus- schen geheel aan den Noordelijken oever te recht gekomen. Er bestaat groote bezorgheia dat de Leidsche studenten tegen een boot van den Waterstaat, zullen te pletter varen. Van de kamprechterboot wordt met een roode vlag gewaarschuwd. Juist op tijd bemerkt de Njordploeg. dat er onraad is en stopt. Nereus roeit intusschen rustig de baan uit in 7 minuten 49 sec. met Triton op enkele lengten Overnaadsche Vier. Aan den start: Njord, Laga, Aegir, Triton en Nereus. Triton en Njord zijn het beste weg, met Njord een taflengte voor. doch ook Nereus la.'at zich niet onbetuigd. Deze drie ploegen roeien geruimen tijd vrijwel gelijk op. terwijl de strijd tusschen Laga en en Aegir, die op enkele lengten volgen op de helft van den baan ten gunste van Aegir wordt beslecht. De strijd om de eerste plaats is buitengewoon spannend, met Triton iets achter. Nereus wint deze uiterst fraaie race in 8 min. 21.2 sec. gevolgd door Triton, Njord, Aegir en Laga. Het Hoofdnummer. Aan den start verschijnen: Aegir, Njord, Nereus. Triton en Laga. De wind is wat krachtiger geworden, zoo dat Laga. dat den Noordelijken boei heeft geloot, iets in het voordeel is. Triton is te vroeg weg. zoodat opnieuw moet worden gestart. Nereus, Njord en Triton zijn dan het beste weg. Vooraan gaan Nereus en Laga, gevolgd door Triton en Njord. Op 1000 M. is Aegir al eenige lengten achtergeraakt. Laga komt er steeds beter in. Njord komt op de vierde plaats. De strijd tusschen Nereus en Laga valt uit ten gunste van de Amsterdam- GROOTE HOUTSTRAAT 16 Komt U toch vooral eerst eens bij ons kijken, vóór U al die moeite doet van zelf te zitten naaien! Wij toonen U een groote ver scheidenheid in was ch- en kleurechte katoenen TENNISJURKEN alle even aardig en goed koop. De modellen werden speciaal voor ons ontwor pen. Ook voor katoenen KINDERJURKJES zult U zeker bij ons slagen (Adv. Ingez. Med.) mers, die bij de tribunes nog een spurt in zetten. Njord en Aegir zijn volkomen uitgeschakeld. Nog steeds geeft Laga strijd, doch de strijd is reeds beslist. Nereus heeft gewonnen. De win nende Nereusploeg wordt onder kransen be dolven. De volgorde was: Nereus, Laga, Triton, Njord en Aegir. Jonge twee. Tusschen de Laga- en Triton ploegen, die dan uitkomen in het nummer jonge twee. is niet veel strijd. Triton wint gemakkelijk met vele lengten in 9 min. 55 sec. Overnaadsche Twee: Aan den start: Triton. Njord en Nereus. Njord neemt direct den kop, gevolgd door Triton en Nereus. De Amsterdamsche stu denten hebben pech. wanneer een motorboot in hun baan komt, waardoor zij een paar sla gen moeten laten loopen. Nereus raakt even wel ook op het overige deel van de baan achter en moet het al spoedig opgeven, daar de jonge roeiers op 1000 M. reeds volkomen uitgeput zijn. Triton zet kort voor de tribunes een ge weldige spurt in en loopt geleidelijk in. Njord is volkomen uitgeput; op eenige meters vóór de finish kon de slag het niet meer houden. Beide roeiers slaan over boord en worden op gepikt door een politieboot. De Tritonploeg kon juist nog de finish halen in 9 min. en 45.6 sec. Door de taaiheid van de Tritonploeg, die het nog net kon houden, heeft Triton deze race kunnen winnen. J onge Acht. Voor het laatste nummer, de jonge acht, verschijnen aan den start: Nereus, Laga, Aegir, Triton en Njord. Een uiterst vinnige strijd, waarin na 500 M. Laga en Triton aan den kop gaan, gevolgd door Njord, Aegir en Nereus, die op ongeveer een lengte achterstand gelijk liggen. Op 1000 M. zet Triton een geweldigen spurt in. waarmee de Utrechters succes hebben. Ze nemen den kop. Laga en Njord volgen met Nereus op meer dan een lengte, terwijl Aegir hekkensluiter is. Triton loopt uit en Aegir zakt steeds meer af. Onder serenengeloei der suppoiterbooten gaat Triton als eerste door de finish, gevolgd door Laga, Njord, Nereus en Aegir. De tijd van Triton was 7 min 5,8 sec. De Internationale Wedstrijden bij Cent. Prachtige overwinning van den Spaarna-skiffeur De Vries op zeven buitenlandsche tegenstan ders. Nog een mooie Neder landsche overwinning: voor de twee van de Hoop. De Nederlandsche roeisport heeft op He melvaartsdag bij de internationale wedstrijden op het groote kanaal TerneuzenSas van Gent, te Terdonck, twee belangrijke successen behaald. Het eerste was voor den Nederland- schen skiff-kampioen Ir. Tj. de Vries, die zijn tweede jaar als skiffeur opende met zijn eer ste internationale overwinning. Die werd na zwaren strijd behaald. Op het zeer breede ka naal konden de acht ingeschreven skiffeuis drie Belgen, drie Franschen, een Engelsch- man en de Hollander zonder voorwedstrij den elkaar in een race bekampen. De Vries startte aan boei 4, dus in 't midden van het „veld": de snelle Engelschman Horwood aan boei 6. De start was niet geheel zuiver, doordat een paar Belgen reeds weg waren eer het „Par- tez!" was geroepen, maar op 500 M. lagen Horwood en de Vries al samen aan den kop, waarna zich een felle boord aan boord race tusschen den Engelschman en den Spaarne- skiffeur, even zwaargebouwde roeiers, ontwik kelde, die alleen door den Franschen skiffeur July nog eenigszins benaderd kon worden. De overigen, waaronder de Belgische kampioen Mengé, waren halverwege de baan al uit den strijd. Roeiend in een iets hooger tempo dan Horwood bleef de Vries hem iets voor maar kon niet van hem loskomen. In een zware deining, veroorzaakt door motorbooten, kwa men beiden even in moeilijkheden. Een oogen- blik was de Engelschman iets voor; daarop zette de Vries er alles op en sloeg hem onder jroot enthousiasme van de aanwezige Hol landers met één meter. Horwood was totaal uitgeroeid; de Spaarne-skiffeur kwam in goede conditie aan. Het resultaat was: 1. De Vries; 2. Horwood (Engeland) op 1 meter; 3 July (Frankrijk) op drie lengten; 4. Andersen (België) 5. Men gé (België), die evenals de drie overigen ver achter waren. De baanlengte was 1550 M., hetgeen voor de Vries, die het van zijn buitengewoon pro ductieven haal en niet van hooge tempo's hebben moet en zich dus beter thuis voelt op de 2000 M„ een extra-moeilijkheid was. Des te meer waarde heeft dit eerste internationale succes voor hem Technisch is hij aanmerke lijk beter dan verleden jaar, voornamelijk in de beheersching van zijn boot. In deze race heeft hij vooral op het laatste deel ook zijn gewicht uitstekend gebruikt, hetgeen den doorslag gaf. Zijn verdere prestaties kunnen we met vertrouwen tegemoet zien. De buitengewoon mooie race wekte groot enthousiasme bij de minstens twintigduizend toeschouwers, die over de geheele baanlengte de oevers van het kanaal bezetten. De Vries behaalde met zijn overwinning de prachtige plaquette, voor dit nummer uitgeloofd door den koning van België. Een tweede Nederlandsch succes werd be haald door de stuurmanlooze twee van De Hoop (A. Dekker, broeg, W. Jens, slag) even eens kampioen van Nederland 1933, die zonder groote inspanning de Belgische kampioens twee met drie lengten sloegen; derde was een Fransche twee uit Parijs. Een jonge vier van De Amstel won 's mor gens haar heat: maar kwam 's middags in de finale als vijfde uit acht ploegen aan. De internationale bezetting van deze wed strijden was ook in andere nummers indruk wekkend; zoo werd de acht gewonnen door de Sport Nautique de la Marne (Parijs) met klei nen voorsprong' op de Thames Rowing Club. Dergelijke internationaal-bezette wedstrijden kennen wij helaas in Holland niet: deelne ming van buitenlanders behoort op onze wed strijden tot de uitzonderingen. Jammer ge noeg, want ons roeipeil zou er £eer mee ge baat zijn. Misschien zal de nieuwe roeibaan, die thans te Amstelveen wordt aangelegd, ver betering brengen. Ir. Tj. de Vries.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 14