VERTEERT GIJ UW VOEDSEL SNEL? III OLYMPISCHE SPELEN HANDBAL. GYMNASTIEK. CRICKET ATHLETIEK. SCHAKEN. BILJARTEN VOETBALNIEUWS DAMMEN. HANDELSBLAD „TREFFERS" ZATERDAG 12 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBL 11 BIJEENKOMST VAN HET I. 0. C. OOK VOETBAL OP HET PROGRAMMA. Uit Brussel: De bestuursvergadering van het Internationaal Olympisch Comité werd Dinsdag besloten met een bijeenkomst, te zamen met de gedelegeerden der Federatie van Internationale Sportbonden. In hoofd zaak heeft men zich bezig gehouden met de voorbereiding van het jubileumcongres te Athene. Op verschillende punten werd na genoeg overeenstemming bereikt. Alle teekenen wijzen er op, dat ook voetbal en kanosport in het programma der a.s. Olym pische Spelen zullen worden opgenomen. Ht Duitsche voorstel om het hockey-tour- nooi reeds in het voorjaar te doen plaats vin den, werd verworpen, aangezien de meerder heid van het bestuur van meening was, dat deze wedstrijden in het kader van de groote tournooien moet worden gehouden. Op grond van de te verwachten massa-deel neming in enkele takken van sport achtte men het gewenscht meer wedstrijddagen vast te stellen in de periode van 116 Augustus. Voor een goede afwikkeling van hun wed strijden verlangen o.a. de hockeyspelers 13, de worstelaars 8, de wielrenners 4 wedstrijd dagen. De Olympische zeilregatta zal omvatten wedstrijden voor den Olympischen jol, de sterklasse, en de 4- en 6- Meter R-klasse. De schietwedstrijden zullen worden uitge breid. Behalve een wedstrijd in het 25 Meter snelschieten voor pistolen en 50 Meter klein kaliber, zal voor de eerste maal een wedstrijd worden uitgeschreven in het 50 Meter pistool schieten. Een voorstel van den Internationalen Boks bond om in de toekomst slechts organisaties, welke*bij den internationalen bond zijn aan gesloten. aan het Olympisch tournooi te la ten deelnemen, werd na langdurige bespre kingen in dezen vorm niet aangenomen. Algemeen werd de wensch geuit, de Olym pische zeilregatta te Kiel te doen houden. DE OLYMPISCHE DAG 1934. HET PROGRAMMA. Te 's-Gravenhage vergaderde de Commissie van Voorbereiding van den op 17 Juni a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam te orga- niseeren Olympischen Dag. Ter vergadering, welke werd voorgezeten door den heer K. J. J. Lotsy, waren aanwezig de heeren J. J. van den Berg voor het Nederlandsch Sportpark, A. J. Couvée voor den Nederlandschen Hippischen Sportbond, G. A. Burger voor de K.N.R.I. en B. Swaap de Beer voor de N.W.U. Het programma voor de Hippische Sport zal, evenals het vorig jaar, bestaan uit een spring concours, waaraan vermoedelijk tien ruiters en twee amazones zullen deelnemen. Zij zullen zooveel mogelijk gekozen worden uit hen, die reeds op buitenlandsche wedstrijden zijn uit gekomen. Het programma voor de Athletiek zal ge vormd worden door de nummers 100 M. hard- loopen en 4 x 100 M. estafette, zoowel voor dames als voor heeren, benevens het nummer 110 M. hordenloop of 800 M. hardloopen. Het wielerprogramma zal omvatten een sprint over 1000 M. en een inhaalwedstrijd over 2000 M. door twee maal twee ploegen van vier rijders, een en ander volgens Olympisch model. Dit laatste nummer vervangt de vorig jaar gehouden tandemrace. Tenslotte heeft als hoofdschotel van den middag een wedstrijd plaats tusschen het uit Italië teruggekeerd Nederlandsch elftal en een der buitenlandsche ploegen, die aan de we reldkampioenschappen deelnemen, waarvoor de heer Lotsy ter plaatse de noodige onder handelingen zal voeren. Het programma voor Zondag. Dames HERCULES IIRAPIDITAS IL Zondagmorgen half elf spelen de Rapiditas reserves tegen die van Hercules uit Wormer- veer. Heeren. RAPIDITAS H—LIJNDEN II. Zondagmorgen half tien spelen deze teams een vriendschappelijken wedstrijd aan den Vergierdenweg. FEESTAVOND „RAPIDITAS". Zaterdag 12 Mei houdt Rapiditas voor leden en genoodigden een feestavond in het ge bouw „Rosenhaghe". GYMNASTIEK- EN SCHERMVER. „CONCORDIA" K. N. G. V.-MARSCH TE HAARLEM Het succes dat bovengenoemde vereeniging verleden jaar gehad heeft met de organisatie van een marsch. heeft het bestuur doen be sluiten, ook dit jaar een marsch te houden en wel den eersten officieelen KN.G.V.-marsch te Haarlem. De marsch is lang 30 K.M. en wordt gehou den op Zondag 10 Juni. Start en finish gebouw Haarlemsche Kegelbond. Gestart wordt om 10 uur precies. Om in aanmerking te komen voor de offi- cieele K.N.GV. Wandelmedaille, moet de marsch binnen 612 uur zijn afgelegd, (rust inbegrepen). Groepen van minstens 15 personen, kunnen bovendien in aanmerking komen voor een fraaien groepsprijs, mits in groepsverband ge marcheerd wordt. De marsch wordt gehouden onder bepalingen van het K.N.G.V. De inschrijving moet geschieden tot uiterlijk 2 Juni. Het secretariaat is gevestigd bij F. Bischot Jr., Duvenvoordestraat 69. H. C. C. Ill—C. V. H. I In een wedstrijd waarin nagenoeg alles tegenliep hebben de C.V.H.'ers een zware ne derlaag geleden. Roodt wint den toss en kiest fielden. Het begin is voorspoedig daar Gallois en Elte reeds uit zijn als er 3 runs op het bord staan. Ook Tresling maakt het niet lang. maar dan weten Mommaerts en Prins stand te houden en is het vooral de eerste die voor de runs zorgt daar hij diverse lange ballen van Middelink en Zeeuwe onherroepelijk naar de boundary jaagt. Als Prins eindelijk voor een langzame 5 verdwenen is komt Niks in en ook deze laat behoorlijk batten zien. Een goede slips catch van Zeeuwe maakt dan een einde aan het cricket leven van Mommaerts die 47 runs scoorde, maar Vrouw Fortuna aan zijde had. De hierna inkomende Witte- waal van Stoetwegen weet door scherp run nen de score iets sneller te doen stijgen en met de lunch zijn er 7 wickets over voor 134 runs.Wie gedacht had dat de H.C.C.-innings nu spoedig afgeloopen zou zijn. kwam bedro gen uit, daar Silievis en van Dillen het beste cricket van den dag demonstreerden. Als Silievis echter run-out gaat en Bromberg spoedig door Keyser gebowld wordt sluit H. C. C. op 216 voor 9 de innings. F. Mommaerts 47; A. Niks 18. O. Wittewaal v. Stoetwegen 34; W. Silievis 30; P. v. Dillen 37 n.o. Bowl. cijfers: C. V. II. G. Zeeuwe 239; J. Middelink 461; A. Roodt 047; O. Keyser 19; R. Davidson 030. Hierna collapseert C.V.H. tweemaal op den toch werkelijk niet onbespeelbaren HC.C.aan- val. De eerste innings worden het er 41. waar bij Vogelsang met 8 en Roodt en de Vos ieder met 6 nog iets maken. De tweede innings wordt hoofdzakelijk op den tijd gespeeld, maar 13 minuten voor het einde valt op 40 het laatste wicket. Keyser wordt met 7 top scorer Bowl.cijfers H.C.C.: W. Gallois 3—10 en 521; F. Mommaerts 211 en 12; O. Witte waal v. Stoetwegen 13 en 00; P. v. Dillen 29 en 03; F. Bromberg 13; W. Silievis 2—2. TRIALMEET A.V. '23—V. EN L.—HAARLEM. Voor de Zondag a.s. op de Sintelbaan te Amsterdam te houden trial-meet tusschen de drie sterkste vereenigingen uit den lande, zal „Haarlem" door afwezigheid van eenige beste krachten niet compleet aan den start kunnen verschijnen. Het bestuur heeft evenwel toch besloten aan deze belangrijke ontmoeting te moeten deelnemen en daardoor aan eenige jeugdige krachten de gelegenheid gegeven wat meer wedstrijdroutine op te doen. Het spreekt echter van zelf, dat aan eenig succes in den vorm van een overwinning, zooals wij dat eigenlijk van onze stadgenooten gewend zijn, thans niet gedacht wordt. De samenstelling van de ploeg is als volgt: 100 M. Blik en v. Geenhuizen (reserve v. d. Berge) 400 M. De Jonge en Herfst. 800 M. J. v. d. Booren en v. Mans. 1500 M. Scherpenhuyzen en Brandenburg. 3000 M. Klaasse en Buys. 110 M. horden W. Kaan en J. Kuiper. Hoogspringen: Schoemaker en Spoor. Verspringen: v. Welsenes en v. Musscher. Polshoog: Verkes en Lamoré. Speerwerpen: Lamp en Rinkel. DiscuswerpenEysker en Vreeken. KogelstootenEysker en Schaak. Benevens op 4 maal 100 en 4 maal 400 M. elk een ploeg. Het uitkomen van Blik is door een bles sure nog heel onzeker. Aan het programma zijn eenige juniornum mers toegevoegd, nl. op 100 M., 800 M. en hoogspringen. Op 100 M. starten van Haarlem zijde eMtz en Harahap, op 800 M Lindeman en Hermans, terwijl aan het hoogspringen Renesse en Panman deelnemen. ZEILEN HAARL. JACHTCLUB. We herinneren er aan, dat a.s. Zondag op het Noorder Buitenspaarne door de Haarlemsche Jachtclub nationale- en pro- paganda-zeilwedstiijden worden gehouden. NAT. NED. COMITé WERELDKAMPIOEN SCHAP. Eerste groote simultaan-séance in Nederland. De eerste groote simultaan-séance, waar van onlangs sprake was. is thans definitief bepaald op 30 Mei a.s. 's avonds half acht. in het Carlton Hotel te Amsterdam. Er zal worden gespeeld aan pl.m. 300 bor den. De simultaan-spelers zijn uitsluitend Nederlanders, pl.m. 15 a 20 der meest vooraan staande. Iedere simultaanspeler zal onge veer 20 borden krijgen waartegen hij heeft te spelen. De onderlinge verhouding wordt zoo veel mogelijk geregeld, zoodat alle simultaan- spelers ongeveer een gelijk aantal hoofd klasse-, eerste, tweede en derde-klasse spelers tegen zich zullen krijgen. De inschrijvingen worden behandeld in de volgorde waarin zij binnenkomen, dus om er eventueel zeker van te kunnen zijn, dat men zal kunnen medespelen, geve men zich direct op bij een der wedstrijdleiders, den heer Th. M. E. Liket, Amsteldijk 69, Amster dam. Als bijzondere attractie zij gemeld, dat dr. M. Euwe simultaan zal spelen tegen de le den van het eere-comité en de verschillende sub-comité's in den lande. Nimmer te voren heeft een dergelijke groote simultaan-séance plaats gehad, en wij wekken u, schaaklievende Nederlanders op. om allen in te schrijven voor deze zoo groot- sche séance, te meer waar gij weet, dat alle financieele voordeelen, die hieruit voort vloeien in de kas komen van het Nationaal Nederlandsch comité wereldkampioenschap schaken (N. C. W. S.) Om den Nobels-beker. De nederlaagwedstrijden om bovengenoem- den wisselbeker werden Woensdagavond in het clublokaal van „D.E.S." voortgezet. „K.E. T.S." kwam op bezoek. Het resultaat was als volgt: pnt. brt. h.s. gem. A. Niessen 200 12 58 16.66 J. F. Nobels 131 11 47 11.90 Verder waren de uitslagen: W. Webeling A. J. Baart, 125—117; J. Bouquet—F. v. Ter- wisga 86100; A. de JonghB. Bottelier 97 100; S. VermuntJ. v. Wunnik 9073; W. RistjouwJ. Winkel 4675. (De spelers van „K.E.TS." staan vooraan). De totaaluitslag was: K.E.T.S.D.E.S. 644— 596. LAWNTENNIS DE COMPETITIE. DE RETURN -MATCHES BEGINNEN. Het programma van Zondag a.s. bevat de returnmatches van de wedstrijden der vorige week. Het programma luidt: Eerste klasse: Hilversum 2—Haarlem T. C. H.—Spiegel Overgangsklasse Haarlem 2Marlot Tweede klasse; Groen Wit 2—T. E. D AdvantageSwift HeemstedeV.V.G.A. WestrustD.D.V. 4 T.C.H 2—Stadino 2 Game and SetK.E.K. T.C.G.—Deuce 2 D.H.G.T.C.H 3 Heemstede 2K.Z. 2 T.E.D. 2Animo T.C.S.B.—Westrust 2 Derde klasse: Kat 2—T.C.G. 2 DuinlustHeemstede 3 TC.S.B. 2Game and Set 2 BakkumBonso T.G.G 3Top 2 Duinlust 2N.V.A. Rood Zwart 2—T.E.D. 3 Westrust 3—Kat 3 Love GameHeemstede 4 S.M.V. 2 T.CG 4 Velserbeek 2T.C.H. 4 Quick 2Duinlust 3 Zaandam 2T.C.S.B. 3 Nieuwe Meer 3Heemstede 5 Ready 2.Westrust 4 T.C.H. 5Deuce 4 Haarlem gaat dus thans uit naar Hil versum en hoewel het wel weer zal spannen toch kan weer een overwinning worden be haald. Vorige week was het 64 voor Haarlem Laat het nu iets meer zijn. De beide da mes-enkelspelen, het damesdubbelspel en de beide mixed nummers willen de Haarlemsche dames wel voornamelijk voor hun rekening nemen, terwijl de heeren dan maar voor nog enkele winstpartijen moeten zorgen. Van de drie heerensingles zal Kermer nu wel het zijne weten te winnen na de ervaring van de vorige week. T.C.H. ontvangt thans het Spiegel te half elf op de banen van het Kennemer Lyceum dat de vorige week met vlag en wimpel van de Haarlemmers won, waaraan de afwezig heid van mevr. KotteVerster mede debet was. Is zij morgen aanwezig, dan kunnen misschien eenige partijen gewonnen worden Die nul in den einduitslag is altijd een ver velend ding. Haarlem 2 heeft het de vorige week tegen Marlot leelijk moeten afleggen, Is dat nu weer noodig aan de Spanjaardslaan? De krachten in deze afdeeling zijn zoo weinig verschillend, dat Haarlem 2 een rede lijke kans heeft, al is Marlot misschien wel een tikje sterker. Het programma voor Zondag. Kampioenschap van Nederland: Willem II—Ajax K. F. C.—Velocitas AFDEELING I. Derde klasse A: PurmersteynD. W. V. Promotie vierde klasse: T. I. W.—R. O. D. I. Vierde klasse B: FokkeZilvermeeuwen. AFDEELING II. Promotie tweede klasse: R. F. C.Hilversum Tweede klasse A: Olympia—Quick Tweede klasse B: Overmaas—Fortuna NeptunusO. D. S. V. D. L.—D. C. L. AFDEELING Hl Tweede klasse B: ZutphaniaS. C. H. N. E. C.—Be Quick. AFDEELING IV Promotie tweede klasse: Kapioen 2e kl. B.Middelburg. AFDEELING V Promotie tweede klasse: AlcidesH. S. C. (Sportkr.) HAARL. VOETBALBOND De Vierbonden-wedstrijden. Het H. V. B.-elftal. dat a.s. Zendag in de wedstrijden om den Vierbondenbeker zal uit komen. en die op het R. C. H.-terrein zullen worden gespeeld, is als volgt samengesteld: Doel. H. Boeree (Haarlem). Achter: G. Visser (Stormvogels) en J. v. d. Borne (E. D. O.). Midden; B. van Dansik (D. I. O). H. Dreijer (Ripperda* en P de Jong (E. H. S.) Vóór: E Smit (D. I. O), W. Kedde <R. C. H G. Roode (Ripperda). A. Riethof (RipperdaV Wie de uiterstlinksplaats zal bezetten is nog niet bekend. B. Kelfkens (Droste), die daar voor was opgesteld, heeft in den oefenwed strijd een wond opgeloopen, die ernstiger is, dan zich aanvankelijk liet aanzien en die hem het spelen onmogelijk maakt. Het elftal wordt als een der sterkste beschouwd, die door den H. V. B. in het veld werd gebracht; het zal ze ker een goed resultaat bereiken, indien alle spelers zich volkomen geven. De voorhoede bestaat uit goede schutters, die gesteund door een hard en tactisch werkende middenlinie, wel resultaten zal weten te bereiken. Ook de achterhoede is safe; die zal het de tegenpar tijen lastig genoeg weten te maken. De wed strijden beginnen te half elf; de finales wor den te twee uur gespeeld. Damclub Haarlem. De uitslagen van de Woensdagavond jl. ge speelde partijen luiden: Groep I: W. StrooA. M. Berghuijs 20 Th. van WamelJ. Lycklama 11 H. W. Zitman—W. Stroo 1—1 D. A. v. Abs—A. M. Berghuijs I1 Zomerwedstrijd. P. van WamelM. van Leeuwen 11 W. van DaalenC. v. d. Werff 20 G. P. HeckG. Eising 11 R. C. BroekmeijerR. Groos 11 D. A. van AbsH. Kroon 11 H. A. van AbsA. Russ 11 F. A. BerkemeierP. Ottolini 2—0 Beslissingsmatch DukelKeiler. De vijfde en zesde partij van den beslis singsmatch tusschen B. Dukel (IJmuideni en R. C. Keiler (Amsterdam- om het Neder- landsche damkampioenschap zal resp. he denmiddag in het Parkhotel te Amster dam en op Zondag 13 Mei a.s. in „Kennemer- hof" te IJmuiden gespeeld worden. Wanneer na afloop van deze beide partijen nog geen beslissing mocht zijn verkregen, zal worden doorgespeeld tot de eerste winstparty De stand tusschen beide spelers is nog steeds gelijk, namelijk elk 4 punten (4 remi se-partijen). Simultaan-séance C. Suyk. De 13-jarige C. Suyk van de Damclub „IJmuiden" zal op Zaterdagmiddag 12 Mei een simultaanséance geven voor de Speeltuinver- eeniging „Meerlebosch" in Haarlem-Noord. Deze séance is merkwaardig omdat Suyk als tegenstanders tegenover zich zal vinden damspelertjes van 8 tot 14 jaar. Het bestuur deze Speeltuinvereeniging stelt belangstellen den in de gelegenheid, deze séance bij te wonen. JAARVERGADERING NED. DAMBOND. Op Hemelvaartsdag hield de Nederlandsche Dambond zijn jaarvergadering te Utrecht. Ruim honderd afgevaardigden uit alle dee- len van het land vulden de groote zaal. Te elf uur opende de voorzitter, de heer A. van Broek Rotterdam), de vergadering en sprak er zijn vreugde over uit dat de bond zich in een gestadigen bloei mag verheugen. Hij liet de meest belangrijke gebeurtenissen uit het afgeloopen jaar nog eens de revue passeeren. De verwachtingen zijn thans gewettigd, dat reeds spoedig een tournooi om het we reldkampioenschap zal kunnen worden ver speeld. Hierna bracht de 1ste secertaris, de heer W. H. Lieve (Dordrecht) zijn jaarverslag uit. Het jaar 1933 is wat het ledental betreft, niet ongunstig voor den bond te noemen. Een vermeerdering van c.a, 200 leden kan tot te vredenheid stemmen. Volgens de gegevens van het secretariaat telt de bond thans 2180 gewone leden. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer J. Voorburgh blijkt dat de rekening van ontvangsten en uitga ven sluit met een batig saldo van f 364.59. De kascommissie, bestaande uit de heeren J. B. Wind en Ph. de Schaap, bradht verslag uit over het door den penningmeester ge voerd beheer. Zij concludeerde tot décharge, waarmede de vergadering onder applaus in stemde. Hierna kwamen de verkiezingen aan de orde. Behalve de periodiek aftredende 1ste voorzitter, de heer A. van Broek (Rotterdam), die zich herkiesbaar stelde, was tevens can- didaat gesteld de heer J, Groenteman te Am sterdam (voorzitter van den Amst. Dambond) De heer van Broek verkreeg 677 stemmen en Groenteman 394 stemmen, zoodat eerstge noemde herkozen werd. Tot leden der kas-controle-commissie 1934- 1935 werden gekozen de heeren J. van Kra- lïngen (Amsterdam) en D. 't Lam (Rotter dam). Na de pauze stelde het bestuur voor, den heer J. Fabricius te Amsterdam te benoemen tot eere-lid van den Nederl. Dambond. Dit werd bij acclamatie en onder daverend ap plaus aangenomen. Het bestuur stelde voor den heer G. L. Gort mans te Amsterdam van zijn functie van re dacteur buitenland van het bondsorgaan te ontheffen, in aansluiting op het reeds met algemeene stemmen genomen bestuursbesluit tot schorsing. Hierover ontspon zich een debat van ruim drie uur. Het bestuursvoorstel werd tenslotte met 711 stemmen voor. 316 stemmen tegen en 46 stem men blanco aangenomen. Hierna kwamen de door de aangesloten vereenigingen ingediende voorstellen in be handeling: van de Damclub „Jozef Blanke- zijn kleine ADVERTENTIES a fl.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REEDS zijn altijd r£ak. l£dv, Ingez. Med.l Indien U na verloop van 3 of 4 uren nog de werking der spijsvertering gevoelt: zure opris pingen, opeenhooping van gassen, opgeblazen heid of wellicht aandrang tot braken, of indien U last heeft van congestie en nadat U van tafel opstaat behoefte gevoelt om te slapen, 1 onverschillig waaraan deze gewaarwording te wijten is: overmaat van aciditeit. overmatig gebruik van voedsel, etcdan bewijst dit dat Uw maag slecht haar werk verricht Deze ongemakken kunnen het gevolg zijn van gis ting van het voedsel. Een half theelepeltje Gebismureerd Magnesium in een beetje water, gebruikt onmiddellijk na de maaltijden, zal U binnen eenige minuten verlichting brengen en U in staat stellen te eten wat U wilt zonder vrees behoeven te koesteren voor pijn in Uw maag of andex*e bezwaren. De millioenen flesschen die in alle landen der wereld sedert jaren verkocht zijn, leveren het bewijs van de doeltreffendheid van dit middel, dat veel vuldig wordt voorgeschreven door een groot aantal doctoren. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten a ƒ1.— per flesch of 1.75 per groote flesch, die voordeeliger is. (Adv. Ingez. Med.) naar" te Amsterdam om art. 3 var. het wed strijdreglement als volgt te doen luiden: .JDe competitie wordt gespeeld in die klassen, welke door het bestuur r.oodig worden ge acht". Aangenomen met 784 stemmen voor, 191 tegen en 25 blanco, van de Damvereeni- ging „Constant" te Rotterdam een amende ment op onder b genoemd voorstel om de competitie te verspelen in 5 klassen, name lijk hoofd-, 1ste, 2de, 3e en 4de klasse. Dit voorstel kwam niet in stemming, aan gezien door het voorstel van „Jozef Blanke- naar" een stemming hierover overbodig was geworden. Als plaats der volgende jaarvergadering werd Utrecht aangewezen. CRICKET OVERZICHT. Zooals wij reeds mededeelden opent Rood en Wit haar wedstrijden-reeks a.s. Zondag met de zeer belangrijke ontmoeting tegen H.C.C. I. Onze stadgenooten hadden het beter kunnen treffen, de jl Zondag gehou den oefening tegen V.RA. moge dan bij den. batsmen reeds eenig zelfvertrouwen gegeven hebben, doch de Hagenaars hebben reeds veel oefeningen gehad, zoodat de factor onge oefendheid practisch geen rol zal speler. Veel zal evenwel afhangen van de samenstelling der Haagsche teams. Wanneer het bestuur van H.C C alle „keien" in het eerste heeft geplaatst, dan zijn Van Eeghen c.s o.i. kans loos; spelen daarentegen Sodderland, de Beus, Neuerburg e.a. voor het tweede team, dan. hebben de Haarlemmers een kansje op een draw, misschien wel een kleine overwinning. In ieder geval zullen vele cricketliefhebbers getuige kunnen zijn van een hardnekkig ver dedigen van Rood en Wit's kansen, die naar wij hopen tot een eervol resultaat zal leiden. Voor Haarlem, dat vrijwel ongeoefend naar de Residentie trekt, ziet het er weinig roos kleuriger uit. Het vorige seizoen opende Haarlem met een even onverwachte als fraaie overwinning op VR.A., dank zij de keurige innings van Kleefstra en de on geoefend held der V.R.A.-batsmen. We vreezen nu een Haarlemsche nederlaag. Omtrent het meo.»* spelen van den jongsten De la Mar bestaat nog geen zekerheid; overigens komt de ploeg: in dezelfde foi^natie als het vorige jaar uit. UMPIRE HONKBAL NEDERL. ÏIONKBALBOND. De tweede klasse van den Ned. Honkbal- bond is weer verdeeld in twee afdeelingen. In afdeeling A komen uit: Ajax II, D.E.C. I, E.D.O. I en H.H.C. n In afdeeling B: Blauw Wit TI, D.E.C. II, V.V.G.A. II en vermoedelijk S.h.e.1.1. De bedoeling is dat in iedere afdeeling een gewone competitie gespeeld wordt. A. M. V. J. KOMT NIET UIT. Naar wij vernemen heeft A.M.V.J. aan het bestuur van den N.H.B, meegedeeld dit sei zoen niet in de competitie te zullen uitko men. 't Is ons onbegrijpelijk, want. wij kunnen ons niet voorstellen dat vooral de oudere A. M.V.J.'ers, echte honkbal rotten, het een sei zoen zonder wedstrijden zullen doen. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Zondagmorgen half tien speelt op het E. D. O.-terrein H.H.C. I een oefenwedstrijd te gen E.D.O. I H. C. HAARLEM Door het bestuur van de H.C. Haarlem is besloten ook nog een derde negental aan de Haarlemsche competitie te doen deelnemen. Daarmee is het aantal deelnemende negen tallen tot negen gestegen. HAARLEMSCHE COMPETITIE. Zaterdag 12 Mei en Zondag 13 Mei worden de eerste wedstrijden voor de Haarlemsche competitie gespeeld. Zaterdagmiddag ontmoeten elkaar op het sportterrein aan de Kleverlaan M.L O. en Swastika. Op denzelfden tijd spelen Haarlem n en E.D.O. II in Velsen. Haarlem n tegen de Rijks HB S. en ED O. II tegen S.S.H. E.D.O. zal wel niet veel moeite hebben om te winnen, maar tusschen Haarlem Tl en de R.H.B.S. verwachten we zwaren strijd. Zondagmorgen wordt te half 12 op het E D O-terrein, na den wedstrijd E.D.O. I H.H.C. I, gespeeld E.D.O. Ill—D.E.V. (het voormalige Lyceum'. Daar we E.D.O. m nog niet „aan den slag" hebben gezien, wagen we ons niet aan een voorspelling. BLAUW WIT—BONDSNEGENTAL. Op verzoek van Blauw Wit zal op 27 Mei, in de pauze van de trialmeet tegen Beer schot F. C een wedstrijd gespeeld worden, tusschen Blauw Wit en een Bonds negental. KANO-SPORT 35 K.M. BETROrWBAARHEIDSTOCHT. Zondag organiseert de A C C. ..De IJ-ter" een 35 K.M. betrouw'oaarheidstocht ten Noor den van Amsterdam. De Haarlemsche Kano- vereeniging gaat er met twintig leden heen om er aan deel te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 11