CRICKET HONKBAL. ZWEMMEN ZEILEN KANO-SPORT HENCELEN MAANDAG 14 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Beschouwing. In de laatste bijeenkomst van het N.C.B.- bestuur en de vertegenwoordigers der Over gangsklasse werd bepaald, dat in klasse de vereenigingen V.V.V.. A.C.C., H.BC Quick. Kampong. P.W. en V.R.A. 2. en in klasse B de clubs C.V.H., H.B.S.. Ajax. RCH Sparta, R. en W. 2 en H.C.C. 3. zullen uit komen. Tevens werd besloten, dat één be slissingswedstrijd tusschen de Afdeelings- kampioenen zal worden gespeeld, die uit zal maken welke vereeniging aan het eind van t seizoen aan den promotiewedstrijd met No. 7 uit de Eerste-klasse zal deelnemen- Bij een nadere beschouwing van de sterkste der beide onderafdeeüngen dezer Overgangs klasse, komt het ons voor, dat- klasse A be slist supérieur is en dat men tusschen V.V.V., A.C.C., H.B.C., Quick en P.W. een spannende race kan verwachten, waarbij wij vooral niet belangstelling de prestaties van de oud-eerste klasser V.V.V. en PW. tegemoet zien. A.C.C. heeft door de afscheiding van de Engelsche cricketers, die onder den naam van .British Society Cricketclub" in de tweede klasse uit komen, een zeer belangrijk verlies geleden. De oude A.C.C.-getrouwen zullen evenwel onder leiding van Selles en P. Sanders alles in het werk stellen om zoo goed mogelijk partij te geven. V.V.V. heeft dit seizoen nog steeds de beschikking over het geroutineerde trio der Grootmeyers, terwijl een in vorm zijn van Kost en den freehitter Stuyvenberg ongetwijfeld een herhaling van het succes volle seizoen 1933, zal brengen. Over de samenstelling van P.W. is ons weinig bekend. Het is te hopen, dat de oude ren als Ter Kuile. Van Heek e.a. aan hun voornemen, om hun plaatsen aan jongere krachten af te staan, nog geen gevolg geven. De Enschedésche club kan" beslist nog niet zonder de routine van hen die het cricket in het Oosten groot gemaakt hebben. Blijven als outsiders over Quick en HB.C. Beide teams beschikken over vele zeer goede spelers die slechts het noodige zelfvertrou wen behoeven om tot het maken van hooge scores in staat te zijn. Gelukt het bijv, aan Quick om in uitwedstrijden haar wisselvalli- gen vorm te verlaten, dan zullen de Nijmege- naren zonder twijfel een der ernstigste con currenten voor den eeretitel worden. Kampong zal in den strijd om de eerste plaats vermoedelijk geen rol spelen, terwijl de V.R.A.-reserves o.i. beter hadden gedaan, dit seizoen hun geluk eens in de tweede klasse te beproeven. Wij kunnen tenminste niet aannemen, dat de steeds grooter wor dende nederlagen de animo onder de spelers zal bevorderen. De competitiestrijd in Klasse B zal onge twijfeld groote spanning geven. Nu H.D.V.S. promoveerde, achten wij de overblijvende clubs ongeveer van gelijke sterkte, al zal men natuurlijk de prestaties van de debu tanten C.V.H. en Sparta in dit. milieu nog moeten afwachten. Favoriet voor de eerste plaats is het kranige H.B.S., dat door goede organisatie en leiding naast de groote zus- tervereeniging H.C.C. een belangrijke plaats in het Haagsche cricket gaat innemen. Verder gaat onze belangstelling uit naar de prestaties van onze drie Haarlemsche ver tegenwoordigers. De Rood en Wit-reserves zullen, dank zij hun geroutineerden cap tain oti cricketkenner Mr. Davidson hun weg wel weer vinden al achten wij het team niet sterk genoeg om voor den hoogsten titel in aanmerking te komen. R.C.H., dat het vorige jaar vele ongeluk kige matches speelde en dientengevolge met de laatste plaats moest genoegen nemen, zal zich dit seizoen zeker rehabiliteeren. Een dergelijk goed fieldingteam moet in staat zijn wedstrijden te winnen ook zelfs wanneer eigen battingcapaciteiten nog niet evenredig zijn aan den wil. Veel oefening en mogelijk onder deskundige leiding kan hier in korten tijd wonderen verrichten. De jonge C.V.H.-ploeg zal in dit eer ste jaar van cricket in hoogere regionen wel tot de overtuiging komen, dat er een belangrijk verschil bestaat met tweede klasse cricket, doch in ieder geval verwach ten wij een solide verdediging van de kansen dezer enthousiaste vereeniging. Voor Sparta geldt vrijwel hetzelfde; al be schikken de Rotterdammers over eenige ..out standing batsmen", de bowlery in de Over gangsklasse is lang niet malsch. Ajax en H.C.C. 3 zullen vermoedelijk een zelfden rol spelen als het vorige jaar. De Hagenaars moeten natuurlijk weer eenige jongeren voor de hoogere elftallen afstaan, terwijl Ajax de cricket-depressie die reeds sedert jaren in de sleutelstad heerscht, nog niet te boven is gekomen. TenzijEige- man, die niet meer voor V.R.A. uitkomt, zijn krachten kan geven om de Leidenaars er boven op te brengen. UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Rood en Wit-H. C. C. 1. H.C.C. WINT. Zondag is Rood en Wit op het nippertje aan een inningsnederlaag tegen H.C.C. I ontkomen, dank zij stug verdedigen van A. v. d. Togt, die in de eerste inning ook reeds uitstekend werk met de bat verrichtte, en aanvoerder J. van Eeghen en Kramer. Rood en Wit, dat om even na elf uur het eerst naar de wickets toog. staat reeds voor de lunch, nadat Elias als laatste „slachtoffer" (hij kreeg een harden bal van v. d. Bosch in de harstreek) gevallen was, voor nog geen 100 runs weer aan den kant, waarbij het bleef, want als Elias het na lunch nog even probeert, wordt Van Baasbank in de slips gevangen. Mr. H. van Manen (4 voor 5!) en J. Kbele- man 4 voor 47 waren de menschen in den Haagschen aanval die het deden; W. v. d. Bosch met 2 voor 21 was ongevaarlijk, (behalve dan tegen Elias). Wat het batten van de Haarlemmers be treft, met uitzondering van v. d. Togt, 30 (één zes) en v. Bueren, die na zijn in goeden stijl gespeelde 16 zoo ongelukkig was een harden lagen bal op de fine-leg in de handen van Max Jansen te jagen, was het voor de rest slecht; het had zeker veel beter gekund op den niet al te sterken aanval der Hagenaars. Het totaal had minstens 50 runs hooger moeten zijn. En wat daarna te zeggen van het slagwerk van het sterkste H.C.C.-team? Zij maakten er 188; zeker een behoorlijk totaal, maar op den zeer zwakken aanval van Rood en Wit (ook hier deed v. d. Togt het beste werk), was dit toch niet hoog te noemen. Slechts vier spelers slaagden er in, de dubbele cijfers te bereiken, waarbij Max Jansen met een solide 53 (één zes) en Jan Koeleman met een forsche 43. den grondslag voor een goed totaal legden. De 28 runs van v. Manen waren weer in aantrek- kelijken stijl gespeeld, als steeds, doch niet behalve op hem, meer kansen gemist. Keeper v. Eeghen maakte echter weer veel goed, door v. Manen uitstekend op Kramer's bowlen te vangen. W. v. d. Bosch, die van de 26 runs vooor het eerste wicket er 25 op zijn naam had, scoorde snel en hard. noteerde ook een zes. een zeer harde richting long-off over de tribune, doch ging evenals Schill, die de innings met hem opende, vrij onnoozel uit op een ..lcsse" bal van A. van Baasbank, die de manier om der gelijke batsmen weg te krijgen blijkbaar ge vonden heeft. Ook Max .Jansen ruimde hij op, zwiepte een korte hooge, hard naar de leg- boundary, waar v. Bueren zijn plicht deed. Elias, tenslotte, maakte een einde aan de in nings door een prachtige verre ingooi ineens in het wicket, waar Koeleman juist te laat aankwam. De steeds jeugdige H. Kruseman onder scheidde zich door keurig, snel veldwerk, waar aan menig veel jonger speler een voorbeeld kan nemen. Het bowlen was, als gezegd: zwak. Dat A. v. Baasbank met de zeer mooie cijfers 3 voor 15 in slechts 5 overs naar voren trad. was niet geheel zijn schuld. W. Kramer die 61 runs voor zijn ééne wicket noteerde hield slecht lengte, doch kan véél beter. J. Kruyt was ook minder op dreef (2 voor 43). v. d. Togt had zeker betere cijfers verdiend dan 2 voor 48. Hij bowl de in zijn 15 overs met een constant goede lengte en was vrij snel. Slechts weinig scheve ballen passeerden aan de leg-side. Om ongeveer 5 uur wordt Rood en Wit nog maals ingestuurd, met het voren vermelde re sultaat. Nadat Kramer 30 en Hagenaar 18 het voor het tweede wicket tot 45 hadden gebracht, volgt een inzinking, die de Haarlemmers bijna nog een verliespunt bezorgde, doch zooals ver meld, v. d. Togt en v. Eeghen redden op het laatst de situatie. H. v. Manen bowlde ook in deze innings (427) zeer goed. krachtig gesteund door den veteraan A. Fokker: 325. Uit de scores volgen de volledige cijfers. H.C.C. won met precies 90 runs op de eerste innings. R. en W. 1ste innings: W. Kramer c. Mr. H. v. Manen b. Koeleman 10 A. v. Baasbank c. Mr. H. v. Manen b. Jhr. W. v. d. Bosch 18 P. C. Hagenaar bowled Jhr. W. v. d. Bosch 5 P. A. L. v. Bueren c. Dr. M. Jansen b. Koeleman 16 A. v. d. Togt bowled Mr. H. v. Manen J. Kruyt bowled Koeleman J. v. Eeghen l.b.w. b. v. Manen Mr. B. Davidson c. Jhr. W. v. d. Bosch b. Koeleman H. Kruseman bowled v. Manen Jhr. B. Th. Elias not out J. P. v. Baasbank c. Prins b. v. Manen Extra's Bowling: kende 29 Tot de lunch houdt De la Mar nog stand, doch kort daarna wordt ook hij goed door Bouwmeester gevangen. Nu blijkt de grootste tegenstand gebroken te zijn. Zeer snel vallen de laatste wickets, al leen Fortgens weet nog wat runs aan het to taal toe te voegen, doch als ook hij uit is, zit spoedig het geheele elftal voor 115 aan den kant. Sodderland had met 536 goed ge bowld. Ook het fielden van H. C. C. dient vermeld te worden en vooral Neuerburg liet weer verschillende malen zien welk een uit stekend fielder in de gully hij is. Ook het batten moest voornamelijk van den Haagschen captain komen. Met Hagendoorn samen zette hij een openingsstand op van 74 runs en liet daarbij heel goed batten zien; ook scoorde hij niet zoo langzaam als wij zoo dikwijls van hem hebben gezien, integen deel kwamen de runs nu zelfs vrij snel van zijn bat. Ook Hagendoorn speelde heel goed. Zeer goed veldwerk van Rijpma maakte een einde aan zijn keurige innings. En hierna scheen Haarlem onverwacht kans te krijgen, want P. ten Bosch werd met den eersten bal van Maas gebowld en ook de drie volgende bats- men maakten het slechts kort, zelfs wordt ook Neuerburg nog door de Ruig gebowld na een zeer goede 58 gescoord te hebben, maar Bouwmeester zorgt er tenslotte voor, dat het totaal van Haarlem voor het verlies van wickets wordt gepasseerd. Het fielden van Haarlem was goed, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat het veld nog allesbehalve fraai was. De volledige scores waren: lste innings van Haarlem: H. Healy, c. Bouwmeester, b. v. d. Luur J. A. Allart, l.b.w., b. Neuerburg H. de la Mar, c. Bouwmeester, b. Sodderland C. Fortgens, bowled Sodderland B. Kleefstra, c. Hagedoorn, b. Sodderland F. v. Dalsum, run out A. Maas, bowled Neuerburg P. de Ruig, bowled Sodderland R. Ton, c. Neuerburg, b. Sodderland K. Rijpma, c. Bouwmeester, b. Neuerburg A. v. d. Bergh, not out Byes Leg byes Wides No balls 35 38 24 O. M. R. W. Wides Jhr. W. v. d. Bosch 9 4 21 2 Mr. J. J. Koeleman 15 2 47 4 Dr. M. Jansen 4 23 Mr. H. v. Manen 4 4/ 6 2 5 4 H.C.C. Ie innings: Jhr. W. v. d. Bosch c. Hagenaar b. A. v. Baasbank E. J. A. Schill c. J. v. Baasbank b. idem Jhr. P. Feith bowled A. v. d. Togt Mr. H. v. Manen c. v. Eeghen b. W. Kramer 28 Dr. M. Jansen c. v. Bueren b. A. van Baasbank C. W. V. Bakker c. A. v. d. Togt b. Kruit Mr. J. Koeleman run out H. Elte run out W. Prins c. J. v. Baasbank b. v. d. Togt Ir. A. Fokker c. W. Kramer b. J. Kruyt Jhr.-v. d. Bosch not out Extra's 12 Bowlingcijfers R. en W.: O. M. R. W. W. N. J. Kruyt 13 43 2 1 A. v. d. Togt 15 2/6 3 48 2 A. van Baasbank 5 15 3 W. Kramer 11 61 1 P. C. Hagenaar 1 9 2e innings R. en W.: L, van Bueren bowled van Manen 1 W. Kramer c. J. v. d. Bosch b. van Manen 30 C. Hagenaar bowled Bakker 18 A. van Baasbank run out 1 J. Kruyt c. M. Elte b. H. v. Manen 11 A. v. d. Togt not out 14 Mr. B. Davidson bowled Ir. A. Fokker 4 H. Kruseman bowled v. Manen 0 B. Elias bowled Ir. A. Fokker 0 J. van Baasbank st. J. v. d. Bosch b. Ir. A. Fokker 3 J. v. Eeghen not out 1 Extra's 8 Bowlingcijfers H.C.C.: Totaal 91 for 9 wickets. O. M. R. W. W. N. Mi'. H. v. Manen 12 4 27 4 Jhr. W. v. d. Bosch 3 11 C. W. V. Bakker 6 1 17 1 1 Dr. M. Jansen 1 3 Ir. A. Fokker 8 2 25 3 H. C. C. 2-HAARLEM. DE HAARLEMMERS VERLIEZEN Haarlem heeft geen kans gezien, den eersten uitwedstrijd tegen H. C. C. II te winnen, hoe wel de Haagsche zeer verzwakt was door het niet spelen van R. Schill en E. Jansen. Nu moest het in den aanval vooral van Sodder land komen, daar de anderen toch geen bow lers van klasse zijn en anders ook slechts als changebowler dienst doen. Het batten van Haarlem begon heel goed; het liet zich aanzien, dat een behoorlijk totaal bereikt zou worden, doch van 280 werd het all out voor 115, een tegenslag waar in het geheel niet op gerekend werd, daar het bow len toch niet zoo bijzonder was, Sodderland natuurlijk uitgezonderd. De Haarlemmers waren echter vrijwel ongeoefend en daar zal de oorzaak van de zwakte wel in te zoeken zijn, vooral ook wat den aanval betreft. De Ruig bijvoorbeeld kan veel beter en ook Maas, hoewel hij niets slecht bowlde, is tot veel be ter dingen in staat-. Nadat Maas voor Haarlem den toss heeft gewonnen, verkiest hij eerst te batten. Healey en Allart openen de innings op het bowlen van Sodderland en K. Neuerburg. Beiden be ginnen zeer voorzichtig, maar toch kan Al lart niet verhinderen, dat hij reeds op 5 l.b.w. gaat. Ook De la Mar doet het kalm aan en ris keert niets. Zoo komen de runs regelmatig, maar langzaam. Als de 30 op is wordt er wat sneller ge scoord. Eerst kort voor de lunch komt de scheiding als Healey een bal van v. d. Luur recht omhoog slaat en goed door Bouwmees- Bowlingcijfers: L. J. Sodderland 28 5/6 12 K. Neuerburg 23 12 J. A. Schill 7 0 J. v. d. Luur 3 1 lste innings H. C. C. II Ir. E. M. Neuerburg, bowled de Ruig K. Hagendoorn, run out P. ten Bosch, bowled Maas A. Niks, bowled Fortgens G. Bouwmeester, not out J. A. Schill, bowled de Ruig O. Wittewaal v. Stoetewegen, bowled Maas J. v. d. Luur, not out did not bat 23 8 38 2 14 0 39 2 3 0 11 0 3 1 4 0 6 1 13 1 2 1 2 0 Jiansloos; achter het wicket werden trouwenster wordt gevangen. Hij scoorde een uitste- K. Neuerburg L. J. Sodderland L. Bekkers Byes Leg byes Wides Bowlingcijfers: A. Maas P. de Ruig J. Allart F. v. Dalsum C. Fortgens H. de la Mar B. S. C. C.Haarlem 2. Haarlem 2 heeft het er in den eersten uit<- wedstrijd in dit seizoen, vrij behoorlijk afge bracht tegen het sterke B. S. C. C., een ver eeniging bestaande uit Engelschen, waar o.a. ook de bekende A. C. C. speler Oliver in speelt Hoewel de verwachting was dat Haarlem met een flinke nederlaag naar huis zou worden gestuurd, heeft het slechts weinig gescheeld of het hooge totaal van de B. S. C. C. was nog gepasseerd. De Engelschen batten eerst. De grondslaL voor een flink totaal is al spoedig gelegd door Harker en Jury, waarbij de meeste runs van het bat van Harker komen,, hoewel deze niet over pech te klagen heeft. Het eerste wicket valt eerst op 42. Daarna wordt weer een stand van 58 opgezet, waarna de batsmen zeer vrij gaan spelen. Zoo maakt Oliver 12 runs in twee slagen. Het totaal sluit tenslotte op 146. Vooral de innings van Henglèr 43, was bui tengewoon fraai. Verder maakten Harker 45, Jury 11. Oliver 12 en Simpson 12. Dekker had maar liefst 8 wickets genomen voor 59 runs. Een keurige prestatie! Verder bowlden Blok 249, de Boer 029 en Harms 06. De Haarlemmers batten daarna onver wacht goed. Het wordt zelfs nog zeer span nend, doch op 137 valt het laatste wicket. In de dubbele cijfers kwamen Voogd 10, de Boer 29, Blok 13, Buissink 17 en Janssen 40. Boven dien waren er nog 20 extra's. Hengier had met 5—52 het beste gebowld. Verder Oliver 047, Merve 112, Inglish Ar- kell 15 en Harker 11. Haarlem 2 verloor dus met 9 runs. HAARL CRICKETBOND C. V. H. 2—Rood en Wit 4. Gewonnen door C.V.H. met 79 runs op de le innings. Rood en Wit begint met batten en opent met de Jonge en Hasselman, welke goeden tegenstand bieden. Spoedig krijgen de bowlers evenwel de overhand en sluit het Rood en Wit totaal op 49. J. de Jonge 10. Bowlingcijfers C.V.H.: O. Keijser 323, A. v. Roon 519. C.V.H. brengt het dan tot 128, waarvan E. Kievit een nuttige 32, A. v. Roon een zeer goede 47, terwijl A. Drees met een harde 15, waaronder 3 vieren, n.o. bleef. E. Kievit 32. A. v. Roon 47 (5x41x6), O. Keijser 11 en A. Drees 15 n.o. Bowlingcijfers R. W.: F. Hasselman 4^-32, J. Faber 244, Chr. Heybroek 214, M. Eve- rard 17, H. de Haan 03, J. de Jonge 010 en D. de Vries 06. Een poging van C.V.H. om het tot een derde punt te brengen mislukt door uitstekend bat ten van H. Wegerif. Bij een stand van 797 werd van verder spelen afgezien. H. Wegerif 22 n.o., H. de Haan 15 en F. Struyck 14 (1x6). Bowlingcijfers C.V.H.: O. Keijser 433. A. v. Roon 234, G. Jansen 04 en P. Broekmeijer Bloemendaal 1Haarlem 3. Bloemendaal bat eerst en brengt het slechts tot 30 runs. Hurkmans 7—12; N.N. 312. Haarlem overschrijdt dit totaal gemakkelijk en maakt precies 80 runs. Hurkmans 20. Onken- hout 15, Voogd 14, Harms 13. J. Beijk 540, IndenBosch 5—39. Bloemendaal wordt nu voor innings inge stuurd. Ofschoon een inningsnederlaag dreig de (728), weet Bloemendaal erger te voor komen. Totaal 518. H. Beijk 13. A. Cassee 10 n.o. Hurkmans 428, N.N. 312. Haarlem wint dus met 50 runs op de le innings. CRICKET IN ENGELAND De tweede wedstrijd, dien de Australiërs tegen Leicestershire speelden, eindigde ten gevolge van regen in een draw nadat de touristen op de twee speeldagen allerduide lijkst hun groot overwicht hadden getoond. O' Reilly, de links-round bowler bleek voor de countybatsmen zeer moeilijk te bespelen zijn 7 wickets v. 37 runs uit 'n totaal v. 152 wijzen dan ook op een volkomen domineeren van dezen bowler. Nadat in de innings der gasten^ Don Bradman met zijn score op 65, in Geary zijn meester had gevonden, zetten Kip pax (85), doch vooral Mc Cabe (108 not out) de innings voort. Met het totaal op 368 voor slechts 5 wickets sloot aanvoerder Woodful de innings. Intusschen belette de regen ver der spelen. De Australische bowlers konden met den natten bal maar niet op dreef ko men; alleen O'Reilly bleef vrij goedkoop, het geen zijn bol wiersanalyse 440 dan ook vol doende aantoont. Intusschen was het totaal van Leicestershire tot 268 gestegen, alvorens de regen verder spelen onmogelijk maakte. Voor de Countywedstrijden bestond groote belangstelling. Een zeer onaangename ver rassing voor de Londenaars was de neder laag van Surrey tegen Glamorgan en nog wel in twee dagen tijds. De nog jeugdige bowlersaanwinst Klay maakte met de Surrey- batsmen al zeer korte metten; in beide in nings nam hij 6 wickets resp. voor 33 uit een totaal van 113 en voor 51 uit een totaal van 47 runs. De Glamorganbatsmen brachten 't tot 352, waardoor de inningsnederlaag van de trotsche Ovalbewoners een feit werd. Middlesex vergoedde veel door Northampton met 6 wickets te slaan in een match met vrij lage totalen. De bekende Amateurbowlers Peebles en Robins ruimen de Northampton- batsmen voor resp. 124 en 152 op, waartegen over Middlesex 220 (Enthoven 82) en 594 w. stelde. Kent bleef zijn naam van de meest wissel vallig spelende countyploeg getrouw door te gen het vrij zwakke Essex met 2 wickets te verliezen. Kent scoorde 273 en 133; Essex 244 en 1668 (Cutmore 97*) Nottinghamshire kon, ondanks de aanwe zigheid van Larwood, van Somerset niet win nen en moest zich met vijf winstpunten voor den vorsprong op de eerste innings tevreden stellen. Velen waren in verband met de ko mende Testmatches zeer benieuwd naar de verrichtingen van den herstelden fastbowler. Nu, Engeland mag tevreden zijn, Larwood bowlde na een voorzichtig begin, zeer voor treffelijk, wel is waar bereikte hij nog niet zijn oude snelheid, doch benaderde deze zeer dicht. Nadat hij 4 wickets voor 41 runs geno men had. kreeg hij een niet ernstige blessure aan den linkervoet, hetgeen evenwel voor Capt. Carr aanleiding was. hem voorloopig wat rust te geven. Het is thans vrijwel ze ker dat Larwood voor de eerste Testmatch geheel fit zal kunnen uitkomen. De totalen van de match Nottingham Somerset luiden: Somerset 156 en 831; Not- tingshamshire 232. Sussex deed fraai werk door Hampshire met 9 wickets te slaan waarbij het merkwaardi ge feit zich voordeed, dat de beide beroemde stockbowlers Tate en Wensley in Hampshire's eerste innings van 188 geen enkel wicket kon den veroveren en den buit o.a. aan J. Cornford (16—29) overlieten. De fellow-on leverde voor Hampshire 254 op. waarna de benoodigde 37 runs, Sussex had nl. in de eer ste innings 337 gescoord, voor 1 wicket wer den verkregen. Yorkshire maakte ten slotte een fraai to taal (410) op bowlers van naam. die deel uit maakten van de M. C. C.-ploeg, terwijl R.E.S. Wyatt als M. C. C. captain met het bat weer bijzonder goed werk deed, door in de eerste innings een geheel kanslooze 13-2 te scoren en in de tweede innings met 50 ongeslagen te blijven. In dezen vorm kan de elftalcommis sie hem moeilijk als testcaptain passeeren. hoewel A. P. F. Chapman nog steeds favoriet Haarlemsche Competitie. Het begin van het seizoen is voor de Haar lemsche competitie heel slecht geweest. U.L.O. A. en S.S.H. stuurden op het laatste oogenblik bericht nog niet gereed te zijn, waardoor de wedstrijden U.L.O.—Swastika en S.S.H.—E.D.O. II niet doorgingen. Zondagmorgen liet DE.V. in den wedstrijd E.D.O. Ill—D.E.V. die op verzoek van E.D.O. om half twaalf zou aanvangen verstek gaan. Zoodoende is alleen de wedstrijd RH.B.S Haarlem n doorgegaan. Haarlem n verscheen op het Rijks H.B.S.- veld met de volgende spelers: J. Meyer, J. v. Polanen. P. Wagemans, J. Mazee, W. Langereis, J. Kloos, H. Waalewijn, H. Jager, W. Hoogh- winkel en A. Moen. Er waren dus nogal wat nieuwelingen. In de eerste inning gingen de partijen aardig gelijk op. Toen de Velsenaren echter wat meer op het werpen van Wagemans gingen slaan, kwamen de zwakke zijden van Haarlem voor den dag. Het veldwerk der binnenvelders ging nog, maar in het verre veld was het bepaald slecht. Op sommigen momenten wisten de nieuwelingen niet wat zij met den bal moes ten doen. Door den achterstand daalde boven dien de activiteit van eenige spelers. Had de zesde inning den H.B.S.-ers negen punten opgebracht, ook aan de zevende scheen geen einde te komen. Nu brachten zij het tot elf runs. mede door de vele malen vier wijd van Wagemans. De uitslag in innings was: Haarlem II: 1—1—0—2—3—0^1 11. Rijks HB.S.: 1—1—3—4—1—9—11 30. De Europeesche Kampioenschappen. DE DEELNEMING UIT NEDERLAND Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur van den Kon. Ned. Zwem- bond om met een volledige zwemploeg in te schrijven voor de Europeesche kampioen schappen, wélke dit jaar in Augustus in Maagdenburg zullen worden gehouden. Deze zwemploeg zou dan bestaan uit 10 a 12 zwem sters en zwemmers, alsmede een waterpolo- ploeg der heeren. Heemsteedsche Reddingsbrigade. Het zwemseizoen is weer geopend. De oefen uren zijn even als het vorig jaar in den zwem vijver bij Groenendaal, Vrijdagsavonds van 39 uur voor dames en 's Maandagsavonds van 89 uur voor heeren. Haarlemsche Jachtclub. Nationale wedstrijden. Ook dit jaar is het Nederlandsche zeilwed strijdseizoen weer geopend met de wedstrij den van de Haarlemsche Jachtclub op het Noorder Buiten Spaame. Teen Zondagoch tend de eerste startschoten weerklonken, woei er een stevig briesje uit het Noord-Westen, zoo dab het Spaarne geheel bezeild was en het rak in de Mooie Nel op te kruisen was. De eerste start was die van de 12-voets- jollen-juniores. Reeds vrij spoedig blijkt, dat de strijd voornamelijk tusschen de Cupido van K. H. Pott. de Snor van C. H. Kaars Sypesteyn en de Mikie van J. Simonsz zal gaan. Laatst genoemde weelt spoedig den kop te bereiken om dan ook als eerste door de finish te gaan, met de „Snor" als goede tweede. In de tweede race in deze klasse wist de Cupido eerst te worden, terwijl de Snor we derom tweede werd. Wanneer de nog jonge stuurman van de Snor flink door blijft oefenen kan de H. J. C. nog plezier van dezen zeiler beleven. Bij de 12-voetsjollenseniores waren het vooral de zeilers van De Kaag. die de toon aangeven. Borgerhof. Mulder. Van Helvert en Van Vliet toonden zich tenminste de snelsten en zaten voortdurend in de voorhoede. Spe ciaal Borgerhof Mulder was goed op gang, eerst won hij de ochtend-race en ook in de tweede race was hij weer snel. Winnaar werd echter Van Helvert die bij de scherpe start vrij wist te komen en daar de anderen elkan der sterk hinderden, een heel eind wist weg te locipen. Wel wist Borgorhof dezen achter stand grootendeels in te loopen. maar hij slaagde er niet in den vluchteling te pas seeren. Naar wij vernemen zal deze zeiler ook aan het Nationale jollenkampioenschap meedoen. Wij gelooven, dan ook. dat als het op die wed strijden flink waait. Bob Maas een zware dob ber tegen hem zal hebben. Eén der attracties van deze wedstrijden was het, dat de nieuwe Pampusklasse vcor het eerst aan de start kwam. Daar de meeste scheepjes voor deze klasse nog niet klaar zijn, verschenen er nog slechts vier aan de start. Het no. dat één der scheepjes voerde was reeds 24. zoo dat er voor dit nieuwe type wel de noodige animo schijnt te bestaan. Het is natuurlijk niet mogelijk reeds een vol ledig oordeel over deze scheepjes te vormen, maar de eerste indruk is wel. dat het sierlijke, prettig te varen scheepjes zijn. al zijn zij misschien wat aan den luien kant. De door deze scheepjes gemaakte tijden wijzen hier tenminste wel op. In de eerste race werd Wind-en-Water van Ir van Hoolwerff eerste, welk scheepje ge stuurd werd door de bekende regenbcogzeiler L. van der Steur. Iri de tweede race gaf dit scheepje op, eerste werd nu de Sn in n van H. J. Swart ook een oud-regenboogzeiler. In de regenboogklasse verschenen zeven schepen aan de start, de Bmassemermeer van I-I. Nathan en de Saenden van L. de Wit wa ren er op het laatste moment nog bijge komen. Beide race's werden gewonnen door C. v. Staveren met de Hollandia. Noch Nathan, noch M. J. Brand vroeger een der Haarlem sche jöllenzeilers konden hét tegen hem houden. Van de overige klassen de B. M.'ers, en de sharpies valt weinig te vermelden. Al de prijzen gingen Haarlem uit. Vermelden wij tenslotte nog dat de regen boog Vennemeer een B. M. boot die niet in de wedstrijd was, omver voer. de inzittenden daarvan werden echter spoedig opgevischt. De uitslagen luiden; 12-Voetsjollen seniores: 1. Daphna, P. H. R. Borgerhof Mulder. 2. Vagebond, T. v. Helvert. 3. Jager, G. v. Lijnen Noomen. 2e Race: 1. Vagebond. 2. Daph'nia. 3. Hans, A. I-I. v. Vliet. 12-Voetsjollen, juniores: 1. Mikie, J. Si monsz. 2. Snor. H. Kaars Sypesteijn. 3. Cu pido, K. H. Po.tt 2e Race: 1. Cupido. 2. Snor. 3. It. C. A. O. Naudien ten Cate. Pampus-klasse. 1. Wind en Water. L. v. _d. Steur. 2. Waterlooper. mej. W. v. Hoolwerff. 2e Race: 1. Snip II, J. Swart. 2. Sas. Ir. J. Loopuyit. B. M.-Klasse: l. Wetterwille, H. v. Eick. 2. Adri. P. Leeuwis. 2e Race; 1. Aidri. 2. Wetter- wille. 12 M2. sharpie-klasse: I. Hiphaan, W. R. Ferwerda Jr. 2. Twente, mej. Cohen, 2e Race: Hiphaan. 2. Quick, L. v. Dieten. Regenboogklasse: 1'. Hollandia, C. v. Stave ren. 2. de Leede m, W. v. d. Mey. 2e Race: 1. Hollandia. 2. Swan, H. Zuiderfoaan. De Trekvogels. Zondag nam bovengenoemde vereeniging deel aan den door de A.C.C. „IJster" uitge schreven vaardigheidstoet Het is voor de Haarlemmers wederom een fraai succes geworden, daar zij met 24 leden hadden ingeschreven, die allen den tocht volbrachten. Van de 10 vereenigingen, die hadden ingeschreven met gezamenlijk 130 leden, kreeg „Trekvogels" den prijs voor de meeste deelnemers. De vischstand in de waterrijke omstreken van Haarlem. Men schrijft ons: De hengelaarsvereéniging „Tusschen het Riet" en de „Haarlemsche Hengelaarsbond" hebben dit voorjaar wederom ettelijke dui zenden prachtige jonge pootvisschen uitgezet in de door hen gepachte wateren. De Mooie Hel. Binnenliede, Amsterdamsche vaart en Leidsche vaart, zijn verrijkt met snelgroeien de baarzen en edeïkarpers. Op deze wijze zul len hovengenoemde hengelsport-organisaties voortgaan om den vischstand in de omliggen de wateren te verrijken en veredelen. De pootvisch werd gekweekt in de vijvers van de Nederlandsche Heide Mij. te Valkens- waard, vandaar in speciale vaten per trein aan ons toegezonden. Bij aankomst te Haar lem werden de vaten onverwijld overgeladen in gereedstaande auto's en vervoerd naar de Dlaatsen van bestemming. Bij het ontladen ileek, dat de jonge dieren de lange reis goed hadden doorstaan. Wij doen een dringend be roep op allen, die mede leven met ons werk, om toe te zien dat geen schade wordt be rokkend aan de jonge vischjes. Tot ons ge noegen kunnen we mededeelen dat de edeï karpers en snoekjes, welke wij verleden jaar in onze wateren hebben losgelaten, zich daarin uitstekend thuisgevoelen. Zij zijn reeds gegroeid tot respectabele exemplaren.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 10