'Jn de betoovering DE BILT PALMOLIVE 1 van llm huid... DONDERDAG 17 MEI 1934 HAARLEM'S DAGBLAD 2 ARROND.-RÈCHTBANK. UITSPRAKEN. Insluipingen. De vrouw, die te IJmuiden in een vreemde woning was aangetroffen boven aan de trap en toen beweerde te willen waarschuwen, dat de voordeur openstond, maar die ook al in een aantal andere woningen insluiping had gepleegd, werd veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf met aftrek voorarrest. De eisch was een jaar en 6 maanden. Ver dediger was Mr. J. v. d. Vegt. Meineed. Van de twee zusters, die terecht hebben gestaan als verdacht van meineed, omdat zij in strijd met de waarheid voor den kanton rechter onder eede verklaard hadden, geen van beiden huursters te zijn van 'n bepaalde woning in Haarlem, werd een vrijgesproken en de ander veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. De eisch was tegen elk 9 maanden gevan genisstraf. Verdediger was Mr B. W. Stomps. Fietsendieven. Van de drie jongemannen, waarvan twee Uit Amsterdam en een uit Curasao, die fiet sen gestolen hadden en tegen wie een iaav gevangenisstraf was geëischt. werd een ver oordeeld tot 6 maanden met aftrek voor arrest. Van de anderen zal reclasseeringsrap- port. worden aangevraagd. Verdedigers waren Mr. L. G. van Dam en !Mr. L. Ali Cohen. Lichamelijk letsel door schuld. De man, die op 19 Sept. op den Hooge Duin én Daalscheweg als bestuurder van een mo torrijwiel tegen een auto was gereden, waar door zijn broer, die op de duozitting mee reed, een dubbele beenbreuk opliep, werd vrijgesproken. De eisch was f 25 subs. 25 dagen hechte nis. Aanrijding op de Leidsche- vaart. De autobestuurder, die op 2 November op deLeidschevaart een heer aanreed, die op de rechterzijde van den weg fietste, terwijl de weg overigens geheel vrij was. door welke aanrijding de heer een ernstige bloeduitstor ting in den rug kreeg, waarvoor hij 10 dagen in een gasthuis verpleegd is geworden, werd veroordeeld tot 1 maand hechtenis en 1 jaar ontzegging van het recht autos te besturen. De eisch was f 50 boete subs. 25 dagen hecthenis,. Diefstal. De 24Jarige fotograaf, die op den Schoter singel van een rijwiel een tasch met dokters gereedschap en tiit een auto. eveneens op den Schotersïngel vier koffers had ontvreemd werd -veroordeeld tot 3 maanden voorwaard.1 en 3 maanden onvoorwaardelijk met aftrek voorarrest. De eisch was 4 maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk en 8 maanden voorwaarde lijk. Verdediger was Mr. K. van Giffen. Fraudeerende steenzetters. Vier steenzetters, waaronder de penning meester van de .steenzettersfederatie, die had den opgegeven werkloos te zijn. terwijl dit niet het geval was en die dientengevolge on-r rechtmatig steun hadden getrokken, werden veroordeeld: de penningmeester en 2 ande ren tot 2 maanden gevangenisstraf, de vierde werd vrijgesproken. De eisch was 8 maanden tegen den pen ningmeester en 4 maanden tegen de anderen. Verdediger was Mr. P. van 't Hoff Stolk. Meineed. De verkooper van De Tribune, die als ge tuige in een strafzaak betreffende het vent- verbod onder eede had verklaard niet te heb ben gezien, wie hem een exemplaar van ge noemd blad uit de hand had genomen, en deswege voor meineed was vervolgd, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf conform den eisch. Verdediger was Mr. P. van 't Hoff Stolk. Inbraak. Twee 19-jarige jongens te Santpoort, die ingebroken hadden bij de pleegouders van een hunner en van meer diefstallen verdacht zijn. werden ontslagen van rechtsvervolging op juridische gronden. De eisch was tegen ieder 6 maanden on voorwaardelijk en 6 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Verdedigers waren Mr. H. O. Drilsma en Mr. Briët van wie de eerste vrijspraak pleitte op juridische gronden. Fietsendieven. Heden hadden zich weer eenige rijwieldie- ven voor de rechtbank te verantworden. Op 21 Februari werd te Santpoort een rij wiel vermist, dat buiten tegen een meubelzaak had gestaan. Dit werd dien dag aan een be woner van Velsen te koop aangeboden door een hem bekend persoon, maar omdat in het tasch je een andere naam dan die van den verkooper stond, vertrouwde de ander het niet. De verkooper zei toen, dat hij het rij wiel voor een ander moest verkoopen. „Kom dan met dien ander terug", zei de man wien het rijwiel te koop was geboden, waarop de aanbieder met het rijwiel vertrok en niet terug kwam. Dienzelfden dag sprak de man van het rijwiel in IJmuiden een hem bekend persoon aan, wien hij vertelde dat hij een rijwiel, dat voor een meubelwinkel had ge staan, te koop had aangeboden, doch weer meegenomen en later aan den Kanaaldijk legd. Het bewuste rijwiel is aan den Kanaaldijk gevonden en aan 't politiebureau gebracht. Thans ontkende verdachte alles. Hij had niet alleen het rijwiel niet gestolen, maar het ook niet te koop aangeboden en evenmin was waar, wat de getuige omtrent de ontmoeting in IJmuiden vertelde. De Officier eischte tegen verdachte, die re cidivist is, 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, aangezien uit de getuigenver klaringen de schuld voldoende is vastgesteld. De verdedigster mej. Mr. Kluitman refe reerde zich aan het oordeel der rechtbank. De persoon, die daarop terecht stond, was al even slecht van memorie. Schoon hij te Beverwijk woonde, wist hij niet waar Driehuis of Bloemendaal lag. ook kende hij zijn ka meraad Bakker niet en het is dus begrijpelijk, dat hij er niets van wist. dat hij op 23 Maart 1.1. in het café van v. Eyk te IJmuiden een rijwiel had verkocht, schoon de kooper en een getuige hem pertinent herkenden. Het door hem verkochte rijwiel bleek op 23 Maart te Santpoort te zijn gestolen. den verdachte, die reeds eenige malen voor diefstal is veroordeeld, laatst tot een jaar, en eischte thans 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. Mr. Venhuizen de verdediger refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. Diefstal van aardappelen. Een landbouwer te Haarlemmerliede had een aardappelkuil, waaruit hij een paar keer aardappelen miste, waarom hij de politie waarschuwde, die speciaal toezicht ging hou den. Op 4 April zag de veldwachter Maerenhout in den nacht 2 personen bij de kuil,, terwijl een auto in de nabijheid op den dijk stond, waarbij een derde persoon stond. Bij nadering van den veldwachter namen zij de vlucht, maar een werd gegrepen. Het bleek nu dat een vader met zijn beide zoons de personen j waren, die getracht hadden, de aardappelen te stelen en ook reeds acht zakken bij de kuil hadden gevuld. Heden stonden de drie personen terecht; zij bekenden, doch beweerden uit armoede te hebben gehandeld. Zij ontkenden reeds eerder bij de kuil geweest te zijn. Alle drie waren reeds meer veroordeeld. De officier eischte tegen den vader en een der zoons ieder 1 jaar en 6 maanden gevange nisstraf, tegen den 2en zoon 4 maanden ge vangenisstraf en 6 maanden tuchtschool. De verdediger Mr. Stomps pleitte clementie. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. DE ZWEMINRICHTINGEN GEOPEND. TEMPERATUUR VAN 52 GRADEN! De gemeentelijke zweminrichtingen zijn Dinsdag geopend Brrr! Het denkbeeld alleen doet u rillen! De ijsheiiigen, die gemeend hebben ons neg een vierdaagsch bezoek schuldig te zijn, dwin gen ons den haard weer aan te maken. Toch zijn er nog moedige Haarlemmers, die zich niet door de koude temperatuur laten af schrikken; die zeggen. ,,Op 15 Mei worden de inrichtingen geopend, dus moet ik gaan zwem men!" Dinsdag zwommen in de zwemscholen aan de Houtvaart en aan de Kleverlaan een paar tientallen bij een temperatuur van 57 graden; Woensdag was het aantal liefhebbers wat minder .want de temperatuur was toe-n gedaald tot 55 graden. En vanmorgen was het heelemaal mis. In de vroegte had het gehageld, zoodat de tempe ratuur van het water in de Houtvaart ge daald was tot 52 graden. Tot vanmorgen half twaalf had zich hier dan ook nog niemand aangemeld. Aan de Kleverlaan, waar de temperatuur wat hooger blijkt te zijn, was de animo iets grooter. Een moedig zwemmer is de twintig jarige jongeling, die hier eiken morgen te half zeven precies in het water plompt en z'n baantje zwemt. Hij vindt het wel wat frisch hoe is het mogelijk! maar hij komt mor genochtend toch weer terug! De groote stroom liefhebbers wacht echter toch liever nog wat, totdat het water een tem peratuur van bijvoorbeeld 63 graden aanwijst Dan komen ze weer bij honderden FEESTAVOND HAARL. KEGELBOND. Ter herdenking van het 35-jarig bestaan or ganiseerde het bestuur van den Haarl. Kegel bond Woensdagavond in de smaakvol versier de zaal van het gebouw aan de Tempeliers- straat eon feestelijke bijeenkomst, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. Tevens had de uitreiking plaats van de prijzen, die hi-sr op het nationaal concours 1934 behaald werden. De voorzitter, de heer Jac. van Maris, hield een opgewekte welkomstrede, waarna met de afwerking van het. met zorg samengestelde programma begonnen werd. De aanwezigen genoten ten volle van het geheel nieuwe reper toire van Louis Noret en zijn gezelschap. Een aangename afwisseling in het program ma brachten Pat- Miller en The Rhytm. Bro thers, radio-singers, die veel bijval genoten. De heer Van Maris reikte in den loop van den avond de prijzen uit. Hij deed dat op de bekende gemoedelijke wijze, met voor lederen prijswinner een vriendelijk woord Eenige afgevaardigden van kegelbonden boden gehrkwenschen aan. Na afloop was er bal. dat de aanwezigen eenige uren gezellig bezig hield. VOORBEURS TE AMSTERDAM. SLECHTE INVLOED VAN WALLSTREET. De stemming op de ochtendbeurs was we derom ongeanimeerd als gevolg van de teleurstellende koersontwikkeling in Wall- street. Bovendien verkeert men in afwach ting van het dividend van de Koninklijke Petroleum, waarvan men aanneemt.*- dat het heden bekend zal worden gemaakt. Waar schijnlijk in verband hiermede was er eenig aanbod bij de opening, waardoor de eerste koers ruim 1 1/2 pet, lager kwam. Onmid dellijk trad een herstel in tot ongeveer het vorig slotniveau. Rubber aandeelen waren gedrukt als gevolg van de prjjsreactie van het product, dat de Londen tot 6 1/16 daal de. Philips openden 2 pet. lager, doch alras werd de stemming iets vaster Unilever, Aku en H.V.A. golden een kleinigheid lager. De Youngleening onderging weinig wijziging. De wisselmarkt was stil en de koersen wei nig veranderd. INFORMATIEKOERSEN. (Medegedeeld door de Rott. Bank Ver.) Londen 7,52 1/4—7.53 1/4. Berlijn 58,2858.32. Parijs 9.73 1/2—9.74. Brussel 34.4534.49. Zurich 47,9347,96. Rome 12,53—12.57. New-York 1,47 1/4—1,47 1/2. De Officier twijfelde niet aan de schuld yan.doende werkte. VERKEERSONGEVALLEN. Te Haarlem. Woensdagmiddag had op den hoek Am- sterdamsche VaartNagtzaamstraat een botsing plaats tusschen twee auto's, doordat een van Haarlem komende auto, bestuurd door een dame, verzuimde voorrang te ver- leenen. Beide wagens werden beschadigd. Tegen de dame werd proces-verbaal opge maakt. Bovendien kreeg zij een bekeuring, omdat de handrem van haar auto niet vol- meldt: Hoogste barometerstand 764.1 m.M. te Acurary. Laagste barometerstand 739.2 m.M. te Larwick. en voorspelt: Meest matigen Westelijken tot Zuidelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk nog kans op regenbuitjes. Later waarschijnlijk weinig of geen regen. Kouder des nachts, overdag waarschijnlijk zachter. Uit het Buitenland VERBETERING TE WACHTEN. De depressie over de Noordzee is met haar kern Noord-Noord-Oostwaarts naar de Shet- iandsche eilanden verplaatst. Een ander üaalgebied trok naar Zuid-Scandinavië. Tij delijke drukopzet vertoonde zich over de Britsche eilanden, doch ten Westen van Ier land vertoont zich weer een nieuwe depressie. Over Frankrijk is de luchtdruk thans snel stijgende. De rug van hooge drukking, welke zich hier vormt, houdt verband met de Azo- ren-hooge druk en schijnt zich verder Oost waarts uit te breiden. Tengevolge hiervan zal de wind waarschijnlijk krimpen. Aanvanke lijk blijft de kans op buitjes nog bestaan, doch voor morgen overdag zijn de neerslag kansen gering. De nacht zal waarschijnlijk kouder zijn, terwijl overdag de temperatuur zal stijgen. Vooral over de Britsche eilanden, onze om geving en Denemarken viel plaatselijk zware neerslag. De temperatuur is met uitzondering- van Duitschland nog overal beneden haar normale waarde. Sinds gisteren is zij over de Britsche eilanden, onze omgeving en Frank rijk weer flink gedaald. Barometer 755 m.M. 749 m.M. Stand van heden Vorige stand Neiging: Vooruit Opgegeven door de FA. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 Thermometer 17 Mei: Hoogste gisteren 52 F. Laagste heden nacht 44. F. Hoogste heden tot 12 uur 51 F. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 17 Mei. Ondertrouwd 16 Mei: M. Cohen en E. V. A. Verkooij; W. J. M. Staphorst en A. F. G. Snel; L. H. S. Maste en S. J. Liepoldt; A. C. de Vries en E. M. Wendel; C. A. Vink en M. G- M. Wolvers; P. Buijz-e en G. Wulffelé; J. M. Wildschut en M. J. Weimar; B. B. Verhappen en J. J. M. Smette; M. B. Bijnsdorp en G. Ver kooij; J. C. Jansen en H. G. Moojen; F. J. G. Gerritsen en M. E. Fuchs; P. T. Boerée en A. Tuil; C. H. F. Kruijer en .A.. Hielkema; R. Hoogland en L. C. Zöm;'j. P. J. Schipper en C. J. M. A. Bierboom; B. Langeveld en J. de Keizer; D. T. H. Goedemans en T. L. G. Driessen; H. J. Kool en E. P. M. Koot; C. Witkamp en G. M. van Dam; W. G. Wasse naar en M. C. M. Groskamp; D. de Bruijn en D. A. Boortman; J. Kaptein en J. Molhoek; E. Berger en II. Feenstra; Getrouwd 16 Mei: W. Nobach en A. Numan; P. G, C. Rockenhauser en H. Weller; C. Harmsen en H, van Meel; G. Goets en B. Sneep; G. Smit en G. M. Ris; P. Jongens en J. Oudolf; J. Negrijn en M. C. N. van Vliet; M. J. Giebels en G. A. Gerritsen; P. H. Borg- houts en C. E. Pater; P. J. J. Robeerst en J. Bakker; W. F. Voerman en E. v. d. Bogaerde; P. J. Mes en J. F. Wigchert; M. J. Lutterot en S. A. Kamper; F. A. Pouw en A. van Halst; J. J. van Dokkum en G. Bruijn; C. Smits en E. Hoffmann; M. C. Wagner en J. E. Lieverst; J. A. A. Verbeek en G. Plasmeijer. Bevallen 13 Mei: J. Gilliamv. d. Hoef, z.; 14 Mei: B. F. OerlemansHouthuijzen z.; 15 Mei: G. Huijboom—v. d. Brom, d.: J M. Blok ker—Boer, d.; J. W. E. Burggraaf—Jonger- ling. d.; T. C. van DeursenStrak, d.; A. M. WestendorpHollander, z.; 16 Mei: M. R. SnoeksWesthof, d.; C. Witkampvan Els- wijk, d.; Overleden 14 Mei: J. P. Joores, 16 j., Vin- éenstraat; 15 Mei: A". Breman, 61 j., Kleine Houtstraat; K. Mensing, 77 j., Dusartstraat; M. R. KammeijerBlom, 73 j„ Floresstraat; G. J. Rijnders, 76 j., Schotersingel; E. van DootinghHubbelingh, 87 j., Schotersingel; 16 Mei: D. Hoenson, 81 j., Soutmanstraat. RUSSISCH ONDERZOEK NAAR DE NEER GESTORTE BALLON. REVAL, 15 Mei (V. D.) Volgens een be richt uit Moskou hebben de Sovjet-autoriteiten ender leiding van de maatschappij Ossoavia- ctam een commissie benoemd ter onderzoek van de oorzaken van de ramp met- de Duitsche luchtballon. De commissie is reeds naar Se- besj onderweg. In Moskousche luchtvaartkringen heeft nie mand er rekening mee gehouden, dat ae bal lon zoo ver zou kunnen afdrijven; anders zou de Russische regeering zeker maatregelen hebben genomen. BERLIJN. 15 Mei (V. D.) De bij het ongeluk met de luchtballon Bartsch von Sigsfeld om het -leven gekomen Dr. J. Schenk was 36 jaar oud. Het andere slachtoffer Masuch heeft jarenlang in het meteorologische laborato rium te Potsdam gewerkt. Zijn lijk werd op verscheidene kilometers afstand van de plaats des onheils gevonden. MOSKOU. 15 Mei (V. D.) Uit Sebesj wordt gemeld, dat de gondel en de instrumenten van de neergestorte Duitsche ballon „Bartsch von Sigsfeld" zwaar beschadigd zijn. Morgen arriveeren drie Engelsche deskundigen uit Berlijn om te trachten de oorzaak van de ramp vast te stellen. De lijken der slachtof fers zullen naar Duitschland worden overge bracht. ZELFMOORD VAN FRANSCH BANKIER PARIJS. 15 Mei (V. D.) Eenige maanden geleden werd de financier Chapus wegens mis bruik van vertrouwen in staat van beschul diging gesteld, maar in verband met zijn ge zondheidstoestand werd hij voorloopig in vrij heid gelaten. Dinsdag zou hij voor den rech ter van instructie verschijnen, doch toen hij niet verscheen, werd een onderzoek ingesteld en vond men hem dood in de badkuip in de badkamer van zijn woning. Men vermoedt, dat Chapus zelfmoord heeft gepleegd. De justitie heeft het verrichten van sectie'op het lijk 1 cent ligt een onuitputtelijke bron van romantiek! Want een frissche, jeugdige huid verleent U een lief talligheid, die door geen regelmatige trekken of kostbare kleedij wordt geëvenaard. Gebruik dus uitsluitend Palmolive zeep, de zeep die wereld beroemd is geworden door haar verzachtenden invloed op de teint. Zij laat de jeugd en charme van Uw huid volle recht wedervaren. Waaraan dankt Palmolive deze toovermacht? Eenvoudig aan de groote hoeveelheid olijfolie, de sedert tientallen eeuwen terecht geprezen schoonheidsolie, welke in elk stuk Palmolive zeep wordt verwerkt. Olijfolie geeft een fluweel-zacht schuim, dat zelfs de fijnste poriën binnendringt en alles verwijdert wat Uw charme zou kunnen schaden. ...de zeep dei'Jeugd (Adv. Ingez. Med.) REVUE „HALLO AANSLUITEN!" Zondag eri Maandag, de beide Pinksterda gen, komen de bekende Jordaanspelers Gebr. Chanson, in de groote Gem. Concerzaal twee opvoeringen geven van Wiily's nieuwste revue „Hallo Aansluiten!". Deze revue, die thans in Amsterdam wordt opgevoerd, had in Den Haag en Rotterdam weken lang zeer veel succes. De hoofdrollen worden vervuld door Mie en Ko, Jan Kelly, Willy Dito. Annie de Vries, Agnes van Toll, Mimi André, Chillo's Danspaar, de 8 Willy-girls enz. SPORT EN SPEL WANDELSPORT VEER ééNDAAGSCHE MARSCHEN TE 's-GRAVENHAGE. De Haagsche Wandelsportvereeniging „De Vierdaagsehe" organiseert haar jaarlijksche Eéndaagsche marschen' op Zondag 3 Juni 1934. De deelneming staat voor iedereen open, zonder eenige beperkende bepaling, en wel in Klasse A: voor heeren van 17 tot 50 jaar voor een afstand van 50 K.M.; Klasse B: voor heeren ouder dan' 50 jaar voor een afstand van 40 K.M.; Klasse C: voor dames voor een afstand van 40 K.M.; Klasse D: personen jon ger dan 17 jaar voor een afstand van 30 K.M. De marschen, onverschillig in welke klasse, moeten binnen negen uur en volgens aan gegeven parcours worden volbracht om voor de uitgeloofde belooning in aanmerking te komen.. Als prijzen worden beschikbaar gesteld: een herinneringskruis voor eiken deelnemer, of het cijfer 2 resp. 3, al naar gelang van het aantal keeren dat men de marsohen heeft geloopen, een vereenigingsprijs vopr elke groep van tien personen die zonder uitvallers den tocht volbrengt, een extra prijs voor de vereniging, die met net grootste aantal leden aan de mar schen deelneemt, zoo mede een extra prijs voor de verstkomen- ,de vereeniging. De wisselprijs der ver eeniging, een fraai bronzen beeld op marmeren voetstuk voorstellende Klein Duimpje met de zevenmijlslaarzen, ontwor pen en vervaardigd door de Koninklijke Be geer te Voorschoten, welke in 1933 voor de eerste maal werd gewonnen door „de Bosch- laners" uit Vlaardingen, zal ook nu zal dienen als belooning voor de vereeniging, waarvan de grootste propagandistische waarde voor de wandelsport uitgaat. Bij de beoordeeling daarvan zal in het bijzonder worden gelet op marschvaardigheid, kleeding en stemming gedurende den geheelen tocht. Deze wissel- prijs moet tweemaal achtereen, of driemaal in totaal worden gewonnen, alvorens in defi nitief bezit te kunnen overgaan. Het secre tariaat is gevestigd: Daltonstraat 11. Den Haag. VOETBAL. KINHEIM—BLOEMENDAAL UITGESTELD. De wedstrijd KinheimBloemendaal, die a.s. Zaterdagavond voor het kampioenschap van Haarlem gspeeld zou worden, is uitge steld. KINHEIM—ZEEBURGIA. Op tweeden Pinksterdag wordt bovenge noemde wedstrijd voor de vijfde ronde om den Ned. Voetbalbeker gespeeld. POSTDUIVEN DE POSTDUIF. Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Vilvoorde 169 KJVL De prijzen werden behaald als volgt: B. H. van Gelde ren 1 21; J. J. Lasschuit 2 6 7 8 20 29 30 34: A. Terol 3 5 19 22 35; M. Riebeek 4 12 14; C. van Leuven 9 17 23 27; C. Zwollo 10 18 31: J. Heintjes 11 25; J. v. d. Veldt 13 24 32 36: G. Bijster 15; H Dankelman 16; Joh. Smit 26; W. Mens 28; L. van Berkel 33. Wedvlucht van Mons (België) afstand 239 K.M. op Mei: 1 C, van Leuven 1; M.. Riebeek 2 3 13 23; Ht Dankelman 4; J. v. d. Veldt 5 15 17; J. J. Las schuit 6 7 9 10 14 24; A. Terol 8 25; L. van Berkel 11; B. H. van Gelderen 12 18 21; Joh. Smit 16: S. van Gennep 19; J. A. de Jong; J. Heintjes 22; C. Zwollo 26. (Reeds in een deel van een vorige oplaag opgenomen.) TREINONTSPORING BIJ LANGWEDEL. DRIE DOODEN; NEGEN GEWONDEN HANNOVER, 16 Mei (V.D.) De pers- afdeeling van de Rijksspoorwegdirectie deelt mede: 16 Mei om 11,27 uur is bij Langwedel in de nabijheid van Verden op de baan Bre menHannover de D-trein 131 ontspoord. De machine en de voorste wagens vielen om. Een doode en 8 zwaar gewonden zijn te be treuren. De oorzaak van het ongeluk is ver moedelijk te snel passeeren van een wissel. Bij dit spoorwegongeluk zijn volgens latere berichten van het D. N. R. drie per sonen gedood, o.w. de machinist en de sto ker, en negen passagiers gewond, van wie vier zwaar. Alle wagons zijn totaal uitgebrand. Er wa ren niet veel passagiers, anders zou de ramp nog ernstiger zijn geweest. LETTEREN EN KUNST (Zie -ook elders in dit nummer) MUZIEK Leerlingenavond van Jac. van Kempen. In de groote zaal van het Jeugdhuis te Bloemendaal was Woensdagavond een tal rijke schare belangstellenden samengekomen op uitnoodiging van Jac. van Kempen. Onze gevierde tenor besteeg het podium, doch slechts voor een kort parlando-recita- tief. Het zingen werd ditmaal aan zijn leer lingen ovei-gelaten en Felix de Nobel bege leidde ze. We kregen dus zijn zangkunst uit de tweede hand. Maar de alumni verloochenden den magis ter niet. Kenmerkende eigenschappen van diens kunst waren bij de me es ten ook in meer of mindere mate waar te nemen. Bij sommigen trad de duidelijke zegging, bij an deren dé vastheid der toonaanzetten meer op den voorgrond, maar bii allen kon men de deugdelijkheid der scholing bemerken. Natuurlijk bleek het materiaal zeer verschil lend en zoo liepen dan ook de bereikte re sultaten uiteen. Zonder in een gedetailleerde bespreking te willen treden kunnen we gerust ze?gen dat we vele der voordrachten met groot genoe gen hebben gehoord, en dat enkele er van ook op het echte concertpodium zeer goeden indruk zouden hebben gemaakt. We kunnen dus den leermeester met de vruchten van zijn paedagogischen arbeid ge- lukwenschen. K. DE JONG. AGENDA DONDERDAG 17 MEI Gemeentelijke Concertzaal: Haarlemsch Vredescongres, 8 uur. Gebouw Protestantenbond: Openbare voor dracht Psycho-Synthese, 8.15 uur. Palace: Watt en Half Watt in „Kunst- schutters". Op het tooneel „Allister (mimiek) 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Keine Angst vor Liebe." Tooneel Don Del Monté's Symphonie in Balance. 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Een nacht vol verschrik kingen en Eerste Liefde. 8.15 uur. Café De Korenbeurs: Billard-match Carl Schweinbock-Koehof. 8 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 18 MEI Schouwburg Jansweg: Operette „Ik ben geen engel". 8.15 uur. nieuw, grogrannna,

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 2