UIT HET BUITENLAND donderdag 17 mei 1934 4 REGENJASSEN VOORJAARSJASSEN GR.H0UT5TR.hoek GRMARKTHAARLEN FRIESCHE BAA110,13 en 15 c Zuivering van de Duitsche iandwegen. DE HAARLEM'S DAGBLAD De uitzonderingstoestand in Letland. Militaire actie ontmoet geen verzet. In beslagneming van wapens. Rede van Hitier voor het arbeidsfront over productie en particulier eigendom. Lethland. Militaire actie ontmoet geen tegenstand. Omtrent de afkondiging van den uitzonde- ringsstoestand in Letland wordt nader ge meld. dat de actie der regeering op zoo goed als geen tegenstand is gestuit. Politie en leger behoefden nergens van wapens gebruik te maken. Te Riga hebben vele zaken de nationale Vlag uitgestoken. Het straatbeeld toont een ongewone drukte, o.a. ook door de vele patrouilles, die de stad doorkruisen. Alle belangrijke openbare en regeeringsgebouwen staan onder bewaking. Omtrent de arrestaties in den nacht op Woensdag wordt medegedeeld, dat bij eenige sociaal-democratische parlementsleden re volvers, geweren, een machinegeweer en voor raden munitie in beslag zouden zijn ge nomen. Vergaderingen en optochten zijn verboden. De politie heeft een zevental leden van den Oostenrijkschen Schutzbund aangehouden, die na de gebeurtenissen te Weenen naar Riga waren gekomen. Duitse lil a nel. Hitier spreekt voor het arbeidsfront. Hitier heeft gisteren op het congres van het Duitsche front van den arbeid, een groote rede gehouden, waarin hij o.m. over de noodzakelijkheid sprak uit te gaan van het feit van de ongelijkheid van aanleg en be kwaamheid. die op haar beurt meebrengt, dat ook de prestaties niet gelijk kunnen zijn. De grootste gelijkvormigheid ziet men slechts bij de allerprimitiefste wezens. Hoe hooger de mensch stijgt, hoe groofcer de te genstellingen zijn. Vandaar dat de prestatie in een onverbrekelijk verband staat met den staat van den schepper. Slechts de schepper kan zijn schepping beheeren. Daarmee is de basis van het particuliere eigendom gegeven. Weliswaar moet vanwege de gevaren, die hierin liggen, een modificatie intreden, waar door boven dit z.g. vrije spel der krachten het beginsel van het gemeenschappelijk nut komt te staan. Aan den eenen kant moet aan het vrije spel der krachten een zoo groot mo gelijke ruimte gegeven worden, anderzijds echter moet het binnen de lijst van de menschelijke doelgemeenschap blijven, die als volk en volksgemeenschap wordt aange duid. Slechts op deze wijze kan een zoo hoog mogelijke stijging van de productie wor den bereikt. Voorts zeide Hitier, dat de Sovjetunie hem voorkwam als een man, die aan den arm van een sterk mensch door een moeras ging. De Sovjetunie loopt voortdurend aan den arm van de kapitalistische staten. Zij neemt hun werkkrachten, ingenieurs en machines, be trekt alles van de kapitalistische staten, gaat er zelfs naast en spreekt van marxistisch communisme. Men moest de Sovjetunie eens op eigen beenen zetten en zeggen; schep nu je paradijs. Dan zou men eens zien, wat er van terecht kwam. Thans leven zij als com munisten slechts van de niet-eommunistische instellingen dezer wereld. Een wereldbeschou wing moet geheel op eigen beenen kunnen staan; de communistische kan dat niet en anders eindigt zij steeds in verschrikkelijke ellende. Maatregelen tegen prijs- verhooging. Ter aanvulling van de reeds in de laatste weken getroffen maatregelen heeft de Rijks minister van Economische Zaken een ver ordening uitgevaadïgd tegen prijsverhoogin- gen. Gerieve. Geruchten over verdaging der conferentie tegengesproken. Bevoegde Engelsche kringen verklaren, dat hun niets bekend is van een verdaging der ontwapeningsconferentie voor onbepaalden tijd. PARIJS: Ook te Parijs worden de berichten over een verdaging der Ontwapeningsconfe rentie voor onbepaalden tijd onjuist genoemd. Ook de Fransche Minister van Buitenlamd- sche Zaken. Barthou die zich te Genève be- STREICHER TRACHT ZIJN HETZE GOED TE PRATEN. EN VERGEET HET „RITUEELE MOORDNUMMER". Bij een bezoek van Engelsche journalisten heeft Julius Streicher naar het D.N.B. meldt over het Jodenvraagstuk gesproken. Hij zeide: Tegenover berichten in buitenlandsche bladen verklaar ik met den meesten nadruk dat hier bij onze revolutie geen enkele Jood gedood is. Wij hebben slechts de heerschappij der Joden gebroken. Wij gelooven ook niet dat het Jodenvraagstuk opgelost kan worden, doordat men de Joden dood slaat. Integen deel gelooven wij dat dit probleem alleen langs internationalen weg opgelost kan wor den" als men ons voorbeeld volgt en overal de Joodsche heerschappij in het oeconomisch en cultureel leven der volkeren gaat breken. Ir. Engeland zie ik daarvan de voorteeke nen reeds opdoemen. Ofschoon de toestander, niet overal zoo ongunstig waren als bij ons, kunt u toch ook constateeren dat in alle lan den Joden op eerste plaatsen zitten in het politiek en cultureel leven. Wij verheugen ons over den omslag in de stemming in Engeland, waar men meer en meer begint te begrijpen wat onze revolutie heeft, beteekend. Als man uit het volk zeg ik u: ook onze sympathieën zijn met Engeland. Het is de bloedverwantschap die ons samen- voert, Ieder wenscht dat het Wonder geschie den zal. dat wij in vrede en eendracht zullen samenleven, en dat de vrede in de wereld be houden blijft. Dat zegt u. mijne heeren, de „bloedige Tsaar van Franken". vindt, heeft het gerucht categorisch tegenge sproken. Hetzelfde is geschied door het Vol kenbondssecretariaat. De president der Ontwapeningconferentie. Henderson, heeft voorts Woensdagmiddag per soonlijk het gerucht tegengesproken, dat hij zou zijn afgetreden als president der Ontwa peningsconferentie. T sjecho'Slowakij e. Regeeringspartijen stellen Masaryk weer candidaat. Officieel wordt bekend gemaakt dat de re geeringspartijen den minister president na mens hun clubs van afgevaardigden en sena toren hebben medegedeeld dat zij op 24 Mei met algemeene stemmen tot president" der re publiek zullen herkiezen prof. T. G. Masaryk. DE ENGELSCHE KERK EN DE BEWAPENINGSINDUSTRIE. MERKWAARDIG GEVAL IN ENGELAND. De News Chronicle vestigt de aandacht op de jaarvergadering van den raad van toe zicht op het Instituut voor pensioen aan geestelijken. Op deze vergadering wordt het voorstel tot verkoop van de aandeelen, die het Instituut ten bedrage van tienduizend pond In de Vickers Ltd. hee,ft ter sprake gebracht. Tal van leden van den raad voelen, dat het onvereenigbaar met de Christelijke beginse len is om aandeelen in bewapeningsin dustrieën te bezitten. De raad maakte zich ten zeerste ongerust over het besprokene op de jongste vergadering van de Vickersmaat- schappij en als gevolg daarvan had een ver tegenwoordiger der geestelijken een onder houd sehad met. de directie van de bewaoe- ningsfirma. De News Chronicle zegt heel goed te begrijpen, waar dit gesprek over handel de, n.l. de reclame, die Vickers in Duitsch- land gemaakt heeft tijdens de ontwapenings conferentie en de belangen van de Vickers- fabriek in buitenlandsche firma's Men kan zich indenken dat het resultaat van hrt on derhoud zeer onbevredigend was. zoodat de leden van den raad van toezicht on boven genoemd instituut, besloten de kwestie op de jaarvergadering in discussie te brengen. De aandeelen werden reeds veertig jaar geleden genomen. Hausse in de vliegtuigmotorenfabricage Het. blad schrijft verder, dat de fabrieken voor vliegtuigen en vliegtuigmotoren deze week een aanzienlijke stijging op. de beurs vertoonden. „Een Duitsche order aan een Engelsche firma voor de levering van 80 zware en voor den langen afstand berekende vliegtuig motoren is met geen enkele ontwapenings overeenkomst In conflict", zei Sir John Simon en hij voegde er aan toe, dat de Fransche anïbassadeur zijn aandacht had geschonken aan dezen order, welke bij Armstrong-Sid- deley werd geplaatst. Een nationaal ontwapeningsreglement. Voorts wordt melding gemaakt van de eerste bijeenkomst, die het organiseerend comité voor een nationaal vredesreferendum zal houden. Dit referendum, dat gesteund wordt door de vereeniging voor den Volken bond. de vredesvereenigingen en de kerken en dat het karakter van een nationale cam pagne draagt, zal vaststellen of het grootste deel van het Engelsche volk bereid is den Volkenbond te steunen in zijn streven de ontwapeningsconferentie te doen voortzetten en de particuliere wapenfabricage te contro- leerèn. Acht millioen arbeiders getuigen. Een nieuwe, belangrijke uiting van vredes wil is deze week aan MacDonald en Sir John Simon kenbaar gemaakt. Een deputatie uit acht millioen georganiseerde arbeiders heeft namelijk bij hen het dringend verzoek tot ontwapening en versterking van den Volken bond gedaan. Critiek op MacDonald. Het blad houdt zich verder bezig met het antwoord, dat'MacDonald aan den interna tionalen vrouwenbond gegeven heeft naar aanleiding van een aan den premier aange boden petitie met het verzoek de particu- hebben een individueel karakter (Adv. Ingez. Med.) culiere wapenindustrie af te schaffen. Volgens Mac Donald is deze petitie in onjuiste bewoordingen opgesteld en op een manier, die voor de onderteeke- naars misleidend moest zijn. De bond ant woordde hierop, dat de desbetreffende com missie de mededeelingen niet als punten van eigen opinie maar als feiten van algemeene overtuiging weergegeven had. De beschuldi gingen, aldus luidt de toevoeging, worden niet ontkend in het rapport, waar de pre mier naar verwijst, en dit bevat een aantal middelen tot bestrijding van het kwaad. Ge noemde bond brengt de algemeen bekende internationale schandalen betreffende fa bricage en verkoop van wapens in herinne ring en zegt dat de publieke opinie ^terk ver ontrust is door de houding van de Britsche regeering. De News Chronicle critiseert de houding van den minister-president en vraagt zich af of hij de beschuldigingen tegen de particu liere wapenindustrie soms denkt te ontken nen. Sommige dezer aantijgingen zijn dingen, die iedereen weet. eenige zijn in het open baar bekend gemaakt door beruchte schan dalen, zooals het geval Shearer. Duizenden menschenlevens zijn de laatste twee jarea in Zuid-Amerika opgeofferd aa de eischen van de particuliere wapenindustrie, die wapens levert aan iedereen. Is MacDonald's eenig commentaar op dit feit. dat de beschuldigin gen betreffende het omkoopen van regee- ringsvertegenwoordigers door bewaoenings- firma's. niet door een Volkenbondscommissie onderschreven werden? Als dat zoo is wordt het hoog tijd. dat hij en zijn collega's be seffen. hoezeer zij op dit punt verschillen met de openbare meen in g. Het voorstel der geestelijken om hun Vic- kersaandeelen te verkoopen mag als een klein geval op zichzelf beschouwd worden. De eenige critiek. welke een groot lichaam als de Engelsche openbare opvatting er op zou kunnen maken is, dat het reeds jaren geleden had behooren te gebeuren. AMFRÏKAANSCHE ONTWAPF.NINGS- BOODSCHAP IN VOORBEREIDING „TEGEN INTRIGES VAN ZEKERE INSTAN TIES DER BEWAPENINGSINDUSTRIE'' WASHINGTON. 16 Mei. (V. D In het Witte Huis is Woensdag bevestigd, dat pre sident Roosevelt en staatssecretaris Huil wer ken aan de redactie van een boodschap, welke Norman Davis te Genève zal voorle zen en waarin het standpunt der Amerikaan- sche regeering in zake ontwapening nog maals nauwkeurig zal worden omlijnd. President Roosevelt overweegt voorts een formeele boodschap tot het Congres te rich ten Inzake de intriges van zekere instanties der bewapeningsindustrie. Zooals bekend heeft de bondssenaat reeds een aanvang gemaakt met een nauwkeurig onderzoek der transacties van Amerikaansche oorlogsmateriaalfabrikanten. Het staat daar om nog niet vast of Roosevelt het resultaat zal afwachterf van het onderzoek dat min stens een half jaar zal duren dan wel of hij nog voor het einde der huidige zitting zijn meening over deze kwestie zal kenbaar ma ken. Spring niet verder dan Uw polsstok lang is. Maar hoe ver U ook wilt f\ sPrin9en- welken Prüs U voor \A, tabak wilt betalen, het beste By \wat U er voor krijgen kunt, is Voor het rondtrekken is een speciaal Wanderbuch noodig. (Adv. Ingez. Med.) Berlijn, 14 Mei 1934. (Van onzen correspondent). Nog steeds trekken langs de Duitsche land wegen de „Wanderburschen", de reizende handwerksgezellen, die de oeroude Duitsche zeden op de „Wanderschaft" te gaan. ge trouw blijven. Vroeger gingen zij bij voorkeur over de grenzen, om het handwerk, zooals het in 't buitenland werd bedreven, te leeren kennen en tevens de wereld buiten de „Hei mat". Werken in den vreemde was niet het hoofddoel, het moest hun de middelen ver schaffen, de Wanderschaft voort te zetten. De drang naar zulk reizen en trekken zit nog eiken jongen Duitscher In het bloed, zooals dit ook het geval was bij de Noord-Italianen, die vooral Duitsehland hebben overzwermd en rijkelijk hun kostje verdienden met schoor steenvegen en het opknappen van oude pa- rapluies. Het meeste succes hadden de Ita- liaansche suikerbakkers, de Konditors, waar van velen het hier tot een eigen zaakje, een Konditorei, konden brengen en tot grooten welstand kwamen. Maar dat is nu alles voor bij. Alleen de naam is overgebleven en elke banketbakker, die een kamertje met tenmin ste twee tafeltjes en 4 stoelen aan zijn woning kan onttrekken voor het „publiek", noemt zijn zaak Konditorei. Dat is dan „So eine kleine Konditorei". De reizende handwerksgezellen moeten nu binnen de grenzen van hun land blijven. Zij hebben zich nog niet in een „Reichsverband" kunnen vereenigen, maar de vereeniging voor publieke en private verzorging heeft zich hun lot aangetrokken. In een uitvoerig schrijven aan de hooge overheid, zegt zij, dat elke borrel, die in Duitsehland wordt gedronken, door het bu reau voor de brandewijn-statistiek geregis treerd wordt. Kippen, paarden en honden worden jaarlijks geteld. Het jaarboek voor statistiek vermeldt het aantal mannen, dat werkzaam is in de zeldzame verzekering te gen schade door het verlies van overschoe nen. Nauwkeurig is aangegeven het aantal magere, vette geslachte en levende ganzen. Het vermeldt precies, hoeveel keien er ge klopt, misdadigers gestraft en schapen er ge schoren werden. Alles en nog zoo heel veel meer met groote nauwkeurigheid en zorg: maar het aantal jonge mannen in Duitsehland. die eiken avond dakloos kloppen aan de deuren dei- herbergen langs de landstraten. wordt ner gens vermeld. De een schat hun aantal oo 30.000, de ander op 2 millioen! en niemand is in staat te zeggen, dat hier „de waarheid in het midden ligt". De stedelijke asyls kun nen de zaak niet oohelderen. In December 1928 verbleven er in Berlijn rfl 000 in December 1932 slechts 16000 dak- loozen. Zelfs enkele asyls in Berlijn moesten o-esloten worden, omdat er niemand meer zijn toevlucht zocht. Nu ligt het vermoeden voor de hand. dat de asyls voornamelök bezocht werden door een gespuis, dat door .het strenge optreden der politie naar veiliger oorden is gevlucht in de stad en op het land. Een groot o-evaar voor den eerlijken trekkenden hand werksgezel, die door het publieke wantrouwen dreigt te worden gelijkgeschakeld met den Landlooper. Veel jeugdige gezellen, in hun moeilijk bestaan, bezwijken voor de verlok kingen van den vagebond, die hen zijn kne uen en gladde streken wil leeren en maar weinigen staat tenslotte de reddende engel ter zijde, dien Dickens naast zijn Olivier Twist stelde. De regeering wil nu de groote zeef oo den Du't=chen landweg leggen, om het kaf van het koren te scheiden, den speklager van de^ eerlüken handwerksgezel. De jonge man. die wil blijven rondtrekken voor zijn ambacht, krijgt een „Wanderbuch". Zij. die geheel zon der geld zijn. kunnen slechts bij uitzonderioo verlof tot rondtrekken krijgen en dan nog nUeen vöor een zeer beoerkte-streek. De jon gelui moeten zich onderweg geregeld melden aan de werkplaatsen voor reizende gezellen of aan de vem^gingsstations, die versm-eid over het heele Rijk zullen worden opgericht. Hier kunnen zij snijs en onderdak kriieen waarvoor zij wat hout zullen moeten hakken. Onder het verder trekken kunnen zij de heer lijkheden van Thüringen. het Zwarte Woud of van het Reuzengebergte bewonderen en mogen daarbij niet verzuimen, hier en daar om werk te vragen. Dit officieele „Wander buch" krijgen alleen gezonde Duitsche ge zellen van onbesoroken levenswandel, Wie on eigen houtje den koers van den voorgeschre ven weg verandert, zal gevoelig worden ge straft. Wie on de landwegen worden aange troffen zonder dit boek of andere behoorlijke legitimatie, zullen als landlooners worden be- handeM en ongezonden zou je wiPen ad- viseeren naar de heeren van het bureau voor statistiek, om daar te worden gescho ren. geschrobd, gewogen, gemeten en uitge- ONZE DA GEL1JKSCHE KINDER VER TELLING. „Als je niet ophoudt met die grappen, loop ik weg," fluis terde Sietske en huppelde op zijn plompe pooten naar den uitgang. Maar de clown was hem telkens te vlug af, zoodat het voor den beer onmogelijk was om te vluch ten. „De menschen moesten eens weten hoe mijn beren- hart huilt," dacht Sietske en liet zich weer op zijn kop zetten 1 Nu kwam er een athleet te voorschijn. „Menschen," zoo begon deze, „nu zal ik jullie eens iets laten zien." en hij beval den clown en den beer om een eind van hem van daan te gaan staan en stak nu met één hand de halters in de hoogte. En toen het publiek luid geklapt had, ver zocht de man een oogenblik stilte, want hij ging zijn succesnummer uitvoeren.... Bedelaars, drinkebroers en dieven zullen worden geïnterneerd in werkhuizen, voor zoover zij hun laatste zonden in de gevange nis nog niet hebben geboet. Men kan er op rekenen, dat de politie ook hier stevig zal toe nekken en dat de landwegen in Duitsch- laml zoo veilig zijn als de laantjes in een begijnenhof. Dit tot geruststelling van onze landgenoo- ten, die een toertje op het oog hebben door de mooie Duitsche landouwen. Het moeten er heel wat zijn, te oordeelen naar het volgende staatje, dat mij aanleiding gaf, te schrijven, over de verschillende soorten voetgangers, die de landwegen bevolken. Uitgaven van Hollandsche reizigers in Duitsehland: 1930: 38 millioen Mark. 1932. 26 millioen Mark. Reizigers uit N.-Amerika: 36 en 12 millioen. Uit Polen: 16 en 9. Uit Engeiand: 15 en 8. Uit Zwitserland: 12 en 7 enz. Het aandeel der Hollanders in het reisverkeer van buitenlan ders in Duitsehland bedraagt meer dan een vierde! H. L. EEN DER BESCHULDIGDEN UIT DE MOORDZAAK ARLOSOROFF VRIJ GELATEN. JERUZALEM. 16 Mei. (Reuter). Heden is door het Assïzenhof voor strafzaken last ge geven om Aba Achimeir. één der drie man nen, beschuldigd van medeplichtigheid aan moord op dr. Chaim Arlosoroff, den voorzit ter van de Zionistische Executieve, op vrije voeten te stellen op grond, van de overwe ging. dat er onvoldoende bewijs is om hem te betrekken in de beschuldiging van moord. Het geding zal worden voortgezet tegen de twee andere beschuldigden. Abraham Stawsky en Rosenblatt. eHt verhoor vanwege het openbaar ministerie is vandaag beëin digd. HERRIOT GEROYEERD ALS LID VAN DE „LIGA VOOR DE RECHTEN VAN DEN MENSCH". PARIJS. 16 Mei (V.D.) Dinsdag heeft de „Liga voor de rechten van den Mensch" met 9 tegen 4 stemmen op voorstel van het be stuur van de plaatselijke afdeeling Lyon de uitsluiting van Herriot, uit de Liga bevestigd. De plaatselijke afdeeling had deze uitsluiting voorgesteld met de motiveering. dat Herriot lid geworden was van het kabinet-Doumergue en derhalve mede-verantwoordelijk was voor een reeks wettelijke maatregelen, die in het openbaar verontwaardiging hebben gewekt. Het is nog niet bekend, of Herriot gebruik zal maken van zijn recht op beroep. DE „LEONARDO DA VINCI" BESCHADIGD LONDEN, 16 Mei (V. D.) Gelijk reeds is ge meld, is de oceaanvlucht van de .Leonardo da Vinei" geëindigd bij Moy in Ierland. Bij de landing raakte het vliegtuig in een sloot, waardoor het onderstel werd beschadigd. De vliegers zelf bleven echter ongedeerd. ONGEVAL MET FRANSCH MARINE- VLIEGTUIG PARIJS, 16 Mei (V. D.) B'ij de manoeu vres van de marine met de luchtmacht, welke thans in het Kanaal worden gehouden, is op nieuw een vliegtuigongeluk gebeurd. Een marinevliegtuig, dat Woensdag door gebrek aan benzine in het Kanaal moest da len. meldde draadloos zijn gevaarlijke posi tie, doch antwoordde niet meer op draadloos ingewonnen informaties. De marineprefectuur van Cherbourg heeft eenige sleepbooten en aviso's ter assistentie uitgezonden Volgens zekere geruchten zou het vliegtuig zijn afgedreven en gezien zijn ter hoogte van Calvados. Men gelooft, dat de be manning ongedeerd is. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 18 MEI HILVERSUM, 302 M. 8.VARA. Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Morgenwijding. 10.15 VARA. Orgelspel door oJh. Jong. 11.Jan Lemaire draagt voor. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.— AVRO. Kovacs Lajos en zijn orkest, afgewisseld door gramo foonmuziek. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Knipcursus kinderkleeding door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.Gramofoonmuziek. 4. De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 4.30 Na schooltijd. Carel Rijken draagt voor. 5.— Vara orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 5.58 Overgang naar den versterkten zender. 6.— Toespraak voor de Ver. voor Volkenbond en Vrede door A. Rienks. 6.15 Cor Steyn, orgel; Alb. de Booy, zang. 7.30 Een halve eeuw socialistische ar beidersbeweging, door W. Drop. 7.50 Gramo foonmuziek 7.57 Herhaling SOS berichten. 8.VPRO. Nijmegen in het licht van de kerk geschiedenis. Ds. F. H. G. v. Iterson, 8.30 Con- eert. 9.Het Vrijz. Protestantisme in ons land. Prof. Ir. W. Schermerhorn. 9.30 Concert. 10.— Vrijz. Godsd. persbureau. 10.05 Vaz Dias 10.15 De Volkenbondsgedachte. Prof. Mr. J. P. A. Frangois. 10.45 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1875 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken. 11.— Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.— Po litieberichten 12.15 Tom Cedor's orkest. 1.— Vredesboodschap v. d. kinderen van Wales. 1.05 Gramofoonmuziek. 1.20 Tom Cedor's or kest. 2.— Gramofoonmuziek. 2.30 Concert. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.— Rn tpoos. 4.15 Het Kro orkest o. 1. v. Mar. v. 't Woud. 6.— Spr. na mens de ver. v. Volkenbond en Vrede. Th. F. M. Schaepman. 6.15 Kro-orkest o. 1. v. Mar. v. 't Woud. 7.Pol. ber. 7.15 Het Meifeest en de Meiboom. J. G. Hazewinkel. 7.35 Gramofoon muziek. 7.40 Harmonieorkest St. Ambrosius, uit Schiedam, o. 1. v. J. F. M. Smits. 8.— Schie dam's Mannenkoor o. 1. v. Paul v. d. Putten. 8.15 Harmonieorkest. 8.40 Schiedam's Man nenkoor. 8.55 Harmonieorkest. 9.15 H. v. d. H. v. d. Eerenbeemt draagt voor. 9 30 Gramo foonmuziek. 9.45 R.K. Amsterd. kinderkoor o. 1. v. Lcuis Schwartz. 10.15 Gramofoonmu ziek. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Kro-Boys o. 1. v. P, Lustenhouwer. 12.— Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1934 | | pagina 6